FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy do zapoznania się z nimi zanim skontaktujecie się z kancelarią EUROLEGE. Jeżeli pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości, coś będzie niejasne, to nasi konsultanci są do dyspozycji.

Jakimi sprawami się zajmujecie, na czym polega pomoc Kancelarii?

Kancelaria EUROLEGE specjalizuje się w obronie sądowej osób pozwanych o zapłatę przez banki, firmy windykacyjne i pożyczkowe (chwilówki). Nasza pomoc dotyczy głównie spraw na etapie sądowym oraz egzekucji komorniczej. W razie potrzeby włączamy się także do tych spraw, gdzie jeszcze nie doszło do sprawy sądowej. Działamy zawsze w kierunku uchylenia wszystkich nakazów zapłaty oraz oddalenia powództw sądowych. Wszystko po to, aby nasz klient uzyskał całkowite oddłużenie!

Czy pomoc Kancelarii Eurolege jest płatna?

Analiza każdej sprawy przez naszego prawnika jest zawsze BEZPŁATNA. Na tym etapie ustalamy czego dotyczy sprawa, czy nasza pomoc będzie skuteczna i jakie działania prawne możemy podjąć. W ramach analizy otrzymasz także wycenę dalszych działań naszej Kancelarii. Dopiero po analizie prawnej klient świadomie podejmuje decyzję, czy powierzyć nam prowadzenie swojej sprawy.Dalsze działania naszej Kancelarii (np. sprzeciw od nakazu zapłaty, reprezentacja sądowa) są płatne, a kwota jest ustalana indywidualnie w odniesieniu do wysokości zadłużenia. Cena za usługę jest zawsze dostosowana do możliwości finansowych naszych klientów i niższa niż opłaty w standardowych kancelariach prawnych. Szczegółowy cennik oraz regulamin znajdziesz tutaj.

Czy można rozłożyć płatność za usługę na raty?

Jeżeli opłata kancelaryjna wynosi kilkaset złotych lub więcej, a klient aktualnie znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, to w uzasadnionych przypadkach (na wniosek klienta) nasza kancelaria dopuszcza rozłożenie płatności na raty.

Czy reprezentujecie dłużnika w sprawach sądowych?

Tak, oczywiście! Pomoc prawną w naszej Kancelarii świadczą doświadczeni prawnicy – radców prawnych i adowkatów. Nasz zespół liczy już ponad 30 osób!Nasi prawnicy nie tylko napiszą sprzeciw od nakazu zapłaty, albo odpowiedź na pozew. Do samego końca postępowania sądowego będziesz reprezentowany przez pełnomocnika, który profesjonalnie zajmie się Twoją sprawą.

Jaki jest czas oczekiwania na odpowiedź?

Zgłoszenia przez formularz: Czas oczekiwania na kontakt telefoniczny naszego konsultanta w odpowiedzi na zgłoszenie wynosi zwykle 1 godzinę. Oczywiście jeśli zgłoszenie było wysłane w godzinach pracy Kancelarii. Czasami jednak zgłasza się do nas kilkaset osób jednego dnia. Wtedy czas oczekiwania na kontakt naszego konsultanta może się wydłużyć do kilku godzin.Odpowiedź na wiadomość email: Każdego dnia nasi pracownicy odpowiadają na wszystkie wiadomości, które otrzymujemy. Musisz jednak wiedzieć, że każdego dnia dostajemy nawet do pół tysiąca wiadomości. Cały zespół ciężko pracuje, aby odpowiedzieć na Twoją wiadomość w ciągu kilku godzin.Jeśli nie masz odpowiedzi ponów kontakt: Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi na zgłoszenie lub wiadomość wysłaną mailem/na Facebooku, to koniecznie ponów prośbę o kontakt. Zadzwoń do naszego biura (tel. 530 333 130) i zapytaj o aktualny status swojej sprawy. Możliwe, że trafiła do spamu lub nie doszła do nas z innych (niezależnych) przyczyn.

Otrzymałem pismo z sądu. Co mam zrobić?

W takiej sytuacji jak najszybciej skontaktuj się naszą Kancelarią, najlepiej drogą mailową na adres: kontakt@eurolege.plDo wiadomości załącz: – skany lub zdjęcia pism otrzymanych z sądu – numer telefonu do kontaktu z Tobą – datę odbioru pisma z sąduPamiętaj, że masz tylko 14 dni na złożenie właściwego pisma procesowego. Po jego przekroczeniu wszelka pomoc może być już niemożliwa.Im szybciej się zgłosisz, tym więcej czasu będziemy mogli poświęcić na dokładne zapoznanie się z aktami, przygotowanie się do sprawy i ostatecznie wygraną.

Otrzymałem od komornika zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. Co mam zrobić?

Jak najszybciej skontaktuj się naszą Kancelarią, najlepiej drogą mailową na adres: kontakt@eurolege.plKontaktując się z nami dokładnie opisz okoliczności sprawy. Bardzo ważne jest ustalenie, czy wcześniej otrzymywałeś jakieś pisma z sądu (np. nakaz zapłaty). A jeśli nie to dlaczego, czy korespondencja sądowa była wysyłana na niewłaściwy albo nieaktualny adres?Nasi prawnicy bezpłatnie ustalą jakie są możliości zatrzymania egzekucji komorniczej i uzyskania całkowitego oddłużenia. Im szybciej zaczniemy działać, tym większą masz szansę na wygraną.

Przez wiele lat przebywałem za granicą. Teraz chcę wrócić do Polski. Jak mogę sprawdzić czy mam jakieś stare długi?

Osoby powracające z zagranicy często obawiają sie starych zobowiązań, które ciągną się za nimi od wielu lat. Często nie mają żadnej dokumentacji dotyczącej zadłużenia, gdyż nie odbierały listów z sądów i od komorników bo mieszkały w innym kraju.Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie, koniecznie skontaktuj się z sądem właściwym twojego ostatniego miejsca zamieszkania w Polsce i ustal, czy ten sąd wydawał wobec ciebie nakazy zapłaty albo wyroki.Dodatkowo zwróć się z identycznym zapytaniem do E-Sądu w Lublinie, a także Sądu Rejonowego w Bielsku Białej i Elblągu. Są to sądy, do których masowo trafiały pozwy o zapłatę z firm windykacyjnych.Warto zwrócić się także do komornika, którego rewir obejmował twoje ostatnie miejsce zamieszkania z zapytaniem, czy były przez niego prowadzone jakiekolwiek postępowania egzekucyjne wobec twojej osoby.

Dostałem zawiadomienie z sądu o rozprawie. Czy mam się stawić w sądzie?

Nie masz takiego obowiązku i absolutnie nie ma takiej potrzeby! Co więcej, w większości przypadków jest to nawet niewskazane. Zawsze konsultuj takie sytuacje ze swoim pełnomocnikiem, który ustali czy musisz pojawić się w sądzie na rozprawie i w razie potrzeby odpowie na wszystkie pytania.

W jakiej formie mogę wysłać do Kancelarii dokumenty do analizy?

Zachęcamy do wysyłania dokumentów drogą mailową na adres: kontakt@eurolege.plPreferujemy skany w formie plików PDF lub w ostateczności jako pojedyncze pliki/grafiki. Jeżeli nie masz skanera możesz skorzystać z punktów xero, które są niemal w każdym mieście.W ostateczności, jeżeli sprawa jest pilna (albo nie możesz zrobić skanów) zrób zdjęcia dokumentów swoim telefonem. Zdjęcia muszą być tak wykonane, aby wszystkie strony były dobrze widoczne.Pamiętaj, że zdjęcia i skany wysłane do nas często są załączane jako dowody w pismach sądowych. Dlatego zadbaj o ich czytelność oraz schludny wygląd.