Dostajesz pisma z firmy windykacyjnej z prośbą o kontakt? Zostajesz namawiany do zapłaty częściowej albo rozłożenia na raty? Nie warto. Przyjęta przez windykatora taktyka „miłości” do dłużnika jest podyktowana niekorzystnym dla Ciebie celem.

Jakim celem? Otóż bieg terminu przedawnienia można przerwać. Przerwanie biegu terminu przedawnienia może nastąpić przez uznanie właściwie (np. piszemy, że dług uznajemy i będziemy go spłacać). Przerwanie biegu terminu przedawnienia nastąpić może również przez tzw. uznanie długi niewłaściwie (np. zgoda na rozłożenia na raty, spłata części zobowiązania). W takiej sytuacji termin przedawnienia biegnie dla windykatora od początku i zamiast np. 2 miesięcy, po raz kolejny wydłuża się do 3 lat. Pamiętaj, z windykatorem się nie negocjuje, zanim nie jest się pewnym swojego prawnego położenia. Warto więc skorzystać z opinii specjalistów.

Oglądaj Akademię Oddłużania? Zobacz czego nie może windykator!

Należy też wiedzieć, że jeżeli Twój dług się przedawnił, to nie oznacza, że nie istnieje. Oznacza to tylko tyle, że możesz się przed nim skutecznie bronić przedawnieniem. Jeśli zapłacisz dług przedawniony, to nie możesz żądać jego zwrotu!

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.7/5 - (21 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.