Dostałeś z Sądu nakaz zapłaty i nie wiesz co masz zrobić? Zgłoś się do specjalistów. Konsultacja, nie przekraczająca często 5-10 minut może uratować Twoje cywilne życie i pomóc żyć bez długów.

Pamiętaj, że każdą korespondencję z Sądu należy odbierać. To zasada, której się trzymaj, a na pewno nie pożałujesz. Konsekwencją nieodebrania przesyłki (np. nakazu zapłaty) jest to, że wedle przepisów prawa polskiego przesyłka będzie uznawana za doręczoną! Oznacza to, że nakaz zapłaty, z długiem przedawnionym albo co gorsze, w ogóle nie istniejącym, uprawomocni się i wierzyciel będzie mógł wnieść sprawę do komornika.

Gdy dostaniesz list z firmy windykacyjnej

Należy bezwzględnie otrzymaną korespondencję sądową otwierać i zaznaczać (najlepiej odręcznie na otrzymanym piśmie), kiedy została odebrana. Bezwzględnie również należy pamiętać o terminach zaskarżenia otrzymanych z sądu pism. W przypadku nakazów zapłaty będzie to jedynie 14 dni od dnia ich otrzymania.

Jak widać, nie warto chować głowy w piasek, ale warto za to przeciwstawiać się firmom windykacyjnym. Dobry prawnik w ciągu 5-10 minut, jeśli dysponuje odpowiednią dokumentacją, może ocenić, czy dług, który masz do spłacenia jest przedawniony, czy też nie. Jeśli nie, to zawsze istnieje możliwość obrony w inny sposób, jak chociażby poprzez wykazywanie, że pozew uzasadniony jest w sposób nieprawidłowy, nie dający podstaw do zasądzenia jakichkolwiek kwot na rzecz windykatora.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.7/5 - (17 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.