Czy odbierać listy z firmy windykacyjnej? - Antywindykacja EuroLege

Czy odbierać listy z firmy windykacyjnej?

czy należy odbierać listy od firm windykacyjnych?

Oceń artykuł: 

Dostałeś z Sądu nakaz zapłaty i nie wiesz co masz zrobić? Zgłoś się do specjalistów. Konsultacja, nie przekraczająca często 5-10 minut może uratować Twoje cywilne życie i pomóc żyć bez długów.

Pamiętaj, że każdą korespondencję z Sądu należy odbierać. To zasada, której się trzymaj, a na pewno nie pożałujesz. Konsekwencją nieodebrania przesyłki (np. nakazu zapłaty) jest to, że wedle przepisów prawa polskiego przesyłka będzie uznawana za doręczoną! Oznacza to, że nakaz zapłaty, z długiem przedawnionym albo co gorsze, w ogóle nie istniejącym, uprawomocni się i wierzyciel będzie mógł wnieść sprawę do komornika.

Gdy dostaniesz list z firmy windykacyjnej

Należy bezwzględnie otrzymaną korespondencję sądową otwierać i zaznaczać (najlepiej odręcznie na otrzymanym piśmie), kiedy została odebrana. Bezwzględnie również należy pamiętać o terminach zaskarżenia otrzymanych z sądu pism. W przypadku nakazów zapłaty będzie to jedynie 14 dni od dnia ich otrzymania.

Jak widać, nie warto chować głowy w piasek, ale warto za to przeciwstawiać się firmom windykacyjnym. Dobry prawnik w ciągu 5-10 minut, jeśli dysponuje odpowiednią dokumentacją, może ocenić, czy dług, który masz do spłacenia jest przedawniony, czy też nie. Jeśli nie, to zawsze istnieje możliwość obrony w inny sposób, jak chociażby poprzez wykazywanie, że pozew uzasadniony jest w sposób nieprawidłowy, nie dający podstaw do zasądzenia jakichkolwiek kwot na rzecz windykatora.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA