Kolejna sprawa wygrana! Tym razem nasi specjaliści pewnie wygrali sprawę przeciwko Raiffeisen Bank Polska S.A. o zapłatę kwoty ponad 40.000 zł! Co prawda na początku nie było łatwo, ale doświadczenie zaprocentowało. Kolejny Klient Kancelarii uzyskał finansowy spokój. Bank natomiast musi zastanowić się w jaki sposób prowadzi proces przed niezależnym i niezawisłym sądem. Przeczytajcie historię Pana Piotra i zobaczcie jak można wyjść na finansową prostą.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków, w tym Raiffeisen Bank Polska S.A. W każdej wygranej sprawie anulowaliśmy całe zadłużenie! Dlatego już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Wezwanie do sądu na rozprawę z Raiffeisen (obecnie BNP Paribas). Jak napisać odpowiedź na pozew?

Sprawa, z jaką zgłosił się do nas Klient była raczej standardowa. W większości spraw z powództwa banków, np. Alior BankSantander Consumer Bank czy naszego głównego bohatera Raiffeisen Bank Polska sądy wydają nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym. Taka sytuacja zmusza pozwanych do składania środków zaskarżenia w postaci sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo zarzutów od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Często również zdarzają się sprawy, w których bank kieruje sprawę to e-sądu.

Kolejna sprawa, kolejny pozew i wezwanie do sądu. Podobnych dokumentów w sprawach widujemy dziennie od kilkunastu do kilkudziesięciu. Oczywiście każda sprawa jest inna, ale mają wiele ze sobą wspólnego.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Nasz Klient otrzymał wezwanie na termin rozprawy, w którym jednocześnie zobowiązany został przez sąd do złożenia odpowiedzi na pozew. Naturalnie przydzielony Klientowi specjalista prawny zredagował odpowiedź na pozew i wniósł ją do sądu. Zarzucił, że w aktach sprawy nie znajdują się żadne dokumenty świadczące o skutecznym wypowiedzeniu umowy bankowej. Nasz podopieczny z resztą sygnalizował, że przed sprawa sądową otrzymał tylko wezwania do zapłaty i nic więcej.

Raiffeisen Bank Polska nie wypowiada umowy kredytu i przegrywa w sądzie.

Co zrobił Raiffeisen Bank Polska na nasze zarzuty? Przede wszystkim przedłożył wypowiedzenie umowy, ale nie było żadnego dowodu, że dokument tej treści faktycznie kiedykolwiek został wysłany do naszego Klienta. W sądzie zawsze prosimy o dowody. Jeśli ich brakuje, to wyrok może być tylko jeden, ODDALENIE POWÓDZTWA!

Tak też stało się w opisywanej wyżej sprawie. Bank oczywiści bronił swojego stanowiska i wskazywał na jego zasadność Naszym zadaniem było wysuwać kontrargumenty i punktować stanowisko banku jako powoda.. Już przyzwyczailiśmy się na przestrzeni czasu, że profesjonalni pełnomocnicy banków, chwilówek i firm windykacyjnych potrafią z dużą finezją udowadniać swoje twierdzenia mimo deficytów w materiale dowodowym.

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Raiffeisen Bank Polska. Wezwanie do sądu na rozprawę z bankiem.
Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Raiffeisen Bank Polska S.A. Powództwo oddalone!

Warto procesować się bankiem. Można tylko zyskać.

Godne podkreślenia w całej sprawach z bankami jest to, że większość osób pozwanych nie szuka rozwiązań swojej sytuacji. A jeśli już to robią, to zwracają się do niewłaściwych miejsc. Zazwyczaj pierwsze kroki osoba zadłużona kieruje do placówki banku, w której pracownik tego banku jej doradza co powinna zrobić. Jest to oczywiście najgorsza rzecz jaką można zrobić, bowiem pracownik banku ma obowiązek chronić interesy swojego pracodawcy (czyli banku) a nie jego kontrahenta (czyli kredytobiorcy).

Jak widać warto było wejść w spór z bankiem, który także potrafi przegrywać sprawy sądowe. Osoba pozwana nie może nigdy poddawać się i pozostawiać sprawy samej sobie. Takie coś zazwyczaj powoduje więcej problemów niż korzyści. Masz sprawę z bankiem w sądzie? Zapytaj się jaką pomoc możesz uzyskać. Takie rozeznanie nic nie kosztuje a może Ci bardzo pomóc!

Otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, nakazowym albo wezwanie na rozprawę sądową z powództwa banku Raiffeisen (BNP Paribas)? Zobacz co zrobić.

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.9/5 - (24 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.