Pozew sądowy z Raiffeisen Bank (obecnie BNP PARIBAS). Jak wygrać w sądzie? - Antywindykacja EuroLege

Pozew sądowy z Raiffeisen Bank (obecnie BNP PARIBAS). Jak wygrać w sądzie?

nakaz zapłaty wezwanie do sądu na sprawę o dług raiffeisen bank polska

Oceń artykuł: 

Kolejna sprawa wygrana! Tym razem nasi specjaliści pewnie wygrali sprawę przeciwko Raiffeisen Bank Polska S.A. o zapłatę kwoty ponad 40.000 zł! Co prawda na początku nie było łatwo, ale doświadczenie zaprocentowało. Kolejny Klient Kancelarii uzyskał finansowy spokój. Bank natomiast musi zastanowić się w jaki sposób prowadzi proces przed niezależnym i niezawisłym sądem. Przeczytajcie historię Pana Piotra i zobaczcie jak można wyjść na finansową prostą.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków, w tym Raiffeisen Bank Polska S.A. W każdej wygranej sprawie anulowaliśmy całe zadłużenie! Dlatego już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Wezwanie do sądu na rozprawę z Raiffeisen (obecnie BNP Paribas). Jak napisać odpowiedź na pozew?

Sprawa, z jaką zgłosił się do nas Pan Krzysztof z okolic Poznania była raczej niestandardowa. W większości spraw z powództwa banków, np. Alior BankSantander Consumer Bank czy naszego głównego bohatera Raiffeisen Bank Polska sądy wydają nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym. Taka sytuacja zmusza pozwanych do składania środków zaskarżenia w postaci sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo zarzutów od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Często również zdarzają się sprawy, w których bank kieruje sprawę to e-sądu.

Jednak do rzeczy. Jak wyglądała sprawa Pana Krzysztofa? Otóż zgłosił się do nas mailowo pisząc:

„Szanowni Państwo, nie wiem co mam zrobić. Wychowuję samotnie dwójkę dzieci. Wzięliśmy kiedyś w banku Raiffeisen z żoną kredyt na budowę domu. Kiedy ona zachorowała zadłużyliśmy się jeszcze bardziej. W tamtym czasie nie było mowy o płaceniu rat kredytu. Niestety dzisiaj popadłem w olbrzymie kłopoty finansowe. Jesteście dla mnie ostatnią nadzieją. Nie stać mnie na prawnika na mieście. Proszę Was serdecznie o pomoc.”.

Oczywiście ta historia nas poruszyła niesamowicie. Natychmiast Pan Krzysztof otrzymał pomoc naszego specjalisty. Z resztą, ze względu na szczególne okoliczności sprawy analizą dokumentów zajęły się aż wstępnie 3 osoby! Jak się później okazało, wytężona praca naszego zespołu nie poszła na marne 😊

Pan Krzysztof otrzymał wezwanie na termin rozprawy, w którym jednocześnie zobowiązany został przez sąd do złożenia odpowiedzi na pozew. Naturalnie przydzielony Panu Krzysztofowi specjalista zredagował odpowiedź na pozew i wniósł ją do sądu. Zarzucił, że w aktach sprawy nie znajdują się żadne dokumenty świadczące o skutecznym wypowiedzeniu umowy bankowej. Nasz podopieczny z resztą sygnalizował, że przed sprawa sądową otrzymał tylko 3 wezwania do zapłaty i nic więcej.

Raiffeisen Bank Polska nie wypowiada umowy kredytu i przegrywa w sądzie.

Co zrobił Raiffeisen Bank Polska na nasze zarzuty? Przede wszystkim przedłożył wypowiedzenie umowy, ale nie było żadnego dowodu, że dokument tej treści faktycznie kiedykolwiek został wysłany do Pana Krzysztofa. W furii obrony swojego stanowiska Raiffeisen powoływał się na autorytet banku. Rzecz jasna mogliśmy się z tego jedynie śmiać. W sądzie prosimy o dowody. Jeśli ich brakuje, to wyrok może być tylko jeden, ODDALENIE POWÓDZTWA!

Tak też stało się w sprawie Pana Krzysztofa. Bank zaklinał się na wszystko, że przecież pracownik nie mógł napisać, że pismo wyszło z banku określonego dnia i nie jest to prawdą. Problem jednak w tym, że nic poza gołosłownymi oświadczeniami pracownika banku – z resztą już dawno tam nie pracującego – nie było niczego co by na ten fakt wysłania wskazywało. Nie mówiąc już o tym, że nasz podopieczny taką przesyłkę kiedykolwiek otrzymał.

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Raiffeisen Bank Polska. Wezwanie do sądu na rozprawę z bankiem.
Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Raiffeisen Bank Polska S.A. Powództwo oddalone!

Warto procesować się bankiem. Można tylko zyskać.

Godne podkreślenia w całej sprawie jest to, że Pan Krzysztof, mimo swojej trudnej sytuacji życiowej nigdy nie negował faktu wzięcia kredytu. Co więcej, zawsze chciał go spłacić, ale w warunkach, które byłyby dla niego możliwe do zrealizowania. Raiffeisen Bank jednak chciał iść na skróty i zakuć Pana Krzysztofa w komornicze kajdany.

Nic jednak z tych rzeczy. Warto było wejść w spór z bankiem, który definitywnie sprawę przegrał. Na koniec warto przytoczyć stare przysłowie: „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”. Nie chciał się Raiffeisen Bank dogadać z naszym podopiecznym i dać mu szansy na spłatę na miarę jego aktualnych możliwości? To tym razem nie dostanie NIC 😊

Otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, nakazowym albo wezwanie na rozprawę sądową z powództwa banku Raiffeisen? Zobacz co zrobić.

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu bankowego możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA