Kolejna sprawa wygrana! Tym razem nasi specjaliści pewnie wygrali sprawę przeciwko Raiffeisen Bank Polska S.A. o zapłatę kwoty ponad 40.000 zł! Co prawda na początku nie było łatwo, ale doświadczenie zaprocentowało. Kolejny Klient Kancelarii uzyskał finansowy spokój. Bank natomiast musi zastanowić się w jaki sposób prowadzi proces przed niezależnym i niezawisłym sądem. Przeczytajcie historię Pana Piotra i zobaczcie jak można wyjść na finansową prostą.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z bankiem na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa banków, w tym Raiffeisen Bank Polska S.A. W każdej wygranej sprawie anulowaliśmy całe zadłużenie! Dlatego już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Wezwanie do sądu na rozprawę z Raiffeisen (obecnie BNP Paribas). Jak napisać odpowiedź na pozew?

Sprawa, z jaką zgłosił się do nas Pan Krzysztof z okolic Poznania była raczej niestandardowa. W większości spraw z powództwa banków, np. Alior BankSantander Consumer Bank czy naszego głównego bohatera Raiffeisen Bank Polska sądy wydają nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym. Taka sytuacja zmusza pozwanych do składania środków zaskarżenia w postaci sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo zarzutów od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Często również zdarzają się sprawy, w których bank kieruje sprawę to e-sądu.

Jednak do rzeczy. Jak wyglądała sprawa Pana Krzysztofa? Otóż zgłosił się do nas mailowo pisząc:

„Szanowni Państwo, nie wiem co mam zrobić. Wychowuję samotnie dwójkę dzieci. Wzięliśmy kiedyś w banku Raiffeisen z żoną kredyt na budowę domu. Kiedy ona zachorowała zadłużyliśmy się jeszcze bardziej. W tamtym czasie nie było mowy o płaceniu rat kredytu. Niestety dzisiaj popadłem w olbrzymie kłopoty finansowe. Jesteście dla mnie ostatnią nadzieją. Nie stać mnie na prawnika na mieście. Proszę Was serdecznie o pomoc.”.

Oczywiście ta historia nas poruszyła niesamowicie. Natychmiast Pan Krzysztof otrzymał pomoc naszego specjalisty. Z resztą, ze względu na szczególne okoliczności sprawy analizą dokumentów zajęły się aż wstępnie 3 osoby! Jak się później okazało, wytężona praca naszego zespołu nie poszła na marne 😊

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Pan Krzysztof otrzymał wezwanie na termin rozprawy, w którym jednocześnie zobowiązany został przez sąd do złożenia odpowiedzi na pozew. Naturalnie przydzielony Panu Krzysztofowi specjalista zredagował odpowiedź na pozew i wniósł ją do sądu. Zarzucił, że w aktach sprawy nie znajdują się żadne dokumenty świadczące o skutecznym wypowiedzeniu umowy bankowej. Nasz podopieczny z resztą sygnalizował, że przed sprawa sądową otrzymał tylko 3 wezwania do zapłaty i nic więcej.

Raiffeisen Bank Polska nie wypowiada umowy kredytu i przegrywa w sądzie.

Co zrobił Raiffeisen Bank Polska na nasze zarzuty? Przede wszystkim przedłożył wypowiedzenie umowy, ale nie było żadnego dowodu, że dokument tej treści faktycznie kiedykolwiek został wysłany do Pana Krzysztofa. W furii obrony swojego stanowiska Raiffeisen powoływał się na autorytet banku. Rzecz jasna mogliśmy się z tego jedynie śmiać. W sądzie prosimy o dowody. Jeśli ich brakuje, to wyrok może być tylko jeden, ODDALENIE POWÓDZTWA!

Tak też stało się w sprawie Pana Krzysztofa. Bank zaklinał się na wszystko, że przecież pracownik nie mógł napisać, że pismo wyszło z banku określonego dnia i nie jest to prawdą. Problem jednak w tym, że nic poza gołosłownymi oświadczeniami pracownika banku – z resztą już dawno tam nie pracującego – nie było niczego co by na ten fakt wysłania wskazywało. Nie mówiąc już o tym, że nasz podopieczny taką przesyłkę kiedykolwiek otrzymał.

Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Raiffeisen Bank Polska. Wezwanie do sądu na rozprawę z bankiem.
Wygrana sprawa sądowa o zapłatę długu z bankiem Raiffeisen Bank Polska S.A. Powództwo oddalone!

Warto procesować się bankiem. Można tylko zyskać.

Godne podkreślenia w całej sprawie jest to, że Pan Krzysztof, mimo swojej trudnej sytuacji życiowej nigdy nie negował faktu wzięcia kredytu. Co więcej, zawsze chciał go spłacić, ale w warunkach, które byłyby dla niego możliwe do zrealizowania. Raiffeisen Bank jednak chciał iść na skróty i zakuć Pana Krzysztofa w komornicze kajdany.

Nic jednak z tych rzeczy. Warto było wejść w spór z bankiem, który definitywnie sprawę przegrał. Na koniec warto przytoczyć stare przysłowie: „Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”. Nie chciał się Raiffeisen Bank dogadać z naszym podopiecznym i dać mu szansy na spłatę na miarę jego aktualnych możliwości? To tym razem nie dostanie NIC 😊

Otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, nakazowym albo wezwanie na rozprawę sądową z powództwa banku Raiffeisen (BNP Paribas)? Zobacz co zrobić.

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.