Przedawnienie wierzytelności cz. 2 - Antywindykacja EuroLege

Przedawnienie wierzytelności cz. 2

termin przedawnienia długu i innych wierzytelności dochodzonych przez windykatorów

Oceń artykuł: 

Przedawnione długi nie powoduje, że wierzyciel (np. firma windykacyjna), nie mogą skierować wobec Ciebie pozwu o zapłatę. Wręcz przeciwnie, najprawdopodobniej zostanie wydany przeciwko Tobie nakaz zapłaty. Jeśli się nie odwołasz, czeka się postępowanie komornicze.

Dług przedawniony, przekształca się w tzw. „roszczenie naturalne”. Firmom windykacyjnym szczególnie opłaca się kupować i dochodzić wierzytelności przedawnione, ponieważ zakupują je zazwyczaj za cenę równą 5-10% ich wartości. Stopa zwrotu zatem jest bardzo wysoka, a doliczając koszty postępowania zasądzane od dłużnika, wręcz ogromna.

Nie daj się więc windykatorowi i skarż zakazy zapłaty, w których jest on powodem w sprawie. Warto pamiętać, że postępowanie sądowe jest dzisiaj bardzo sformalizowane. Po pierwsze musisz wiedzieć, że sąd nie uznaje przedawnienia z urzędu. Sam się tym nie zajmuje, chociażby widział, że dług jest przedawniony. Musisz bezwzględnie podnieść zarzut przedawnienia.

Należy także wiedzieć, że zarzuty zgłasza się w pierwszym piśmie w sprawie. Zazwyczaj będzie do sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Spóźnionych zarzutów, twierdzeń i dowodów sąd może nie uwzględnić, co najpewniej spowoduje przegrana z windykatorem.

Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalisty, którego wiedza uchroni dłużnika przed nieznajomością prawa, która nie jest w sądzie wystarczającym tłumaczeniem.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA