Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę wraz z pozwem od S – Collect Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Zatem dobrze trafiłeś, bo całkowite oddłużenie jest możliwe! W naszym dzisiejszym artykule dowiesz się w jaki sposób poradzić sobie w sprawie sądowej z powództwa S – Collect Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz w jaki sposób uchylić nakaz zapłaty w tej sprawie. Zachęcamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych, w tym S – Collect i anulowali zadłużenia w całości! Jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Czym jest Fundusz S – Collect?

Firma S – Collect to jeden z niestandaryzowanych sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych działających na terytorium Polski. Istotą działalności takich podmiotów jest skupowanie długów – również przedawnionych – oraz dochodzenie ich w imieniu własnym na drodze polubownej albo sądowej.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty z Funduszu S – Collect.

Kiedy wezwania do zapłaty kierowane z firmy windykacyjnej nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, do gry o zapłatę wkraczają prawnicy Funduszu S – Collect. Składają oni pozwy przeciwko osobom, które według wiedzy ich zleceniodawcy – czyli firmy windykacyjnej – zalegają z roszczeniami. Czy jest to prawda ostatecznie ma rozstrzygnąć sąd.

Kilka miesięcy temu napisał do nas Pan Jerzy z województwa podlaskiego, który w mailu opisał nam swoją sytuację:

„Liczę na Państwa fachową pomoc w sprawie sądowej. Odebrałem dzisiaj list z sądu. Jakaś nieznana mi firma windykacyjna żąda ode mnie zapłaty za dług, którego nie pamiętam. Naprawdę nie pamiętam, żebym miał jakieś zadłużenia w tej czy innej firmie. A kwota do zapłaty to ponad 40.000 zł! Nie wiem jak i co zrobić. Jestem przybity tą sytuacją. Proszę pomóżcie!

Jak zwykle, tak i tym razem Pan Jerzy mógł liczyć na nasza szybką i fachową pomoc. Natychmiast jego sprawie przydzieliliśmy opiekuna prawnego, a sprawą zajął się prawnik współpracujący z naszą Kancelarią, z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze spraw antywindykacyjnych.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Nakaz zapłaty z Funduszu S – Collect uchylony. To dopiero początek.

Po przesłaniu nam oświadczeń nasz prawnik sporządził sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego na rzecz Funduszu S – Collect. Następnie wysłał go do sądu. Zgodnie z przepisami nakaz zapłaty został uchylony w całości. W związku z tym w sprawie mieliśmy szansę na przedstawienie naszych twierdzeń. Zarzutów było dużo, ale jak zwykle w sprawach z firmami windykacyjnymi inaczej być nie mogło.

Przez cały czas, od dnia wniesienia sprzeciwu, aż do dnia rozprawy nasz podopieczny znajdował się pod ciągłym ostrzałem pracowników firmy windykacyjnej. Nie było praktycznie dnia, aby nie odebrał telefonów. Nie było tygodnia, aby nie trafiały do niego wezwania do zapłaty w formie wiadomości tekstowych SMS oraz tradycyjnych wezwań do zapłaty.

Rozprawa sądowa z S – Collect. Powództwo oddalone!

Na rozprawę czekaliśmy kilka miesięcy, a więc nasz podopieczny musiał uzbroić się w cierpliwość. Opłacało się! Dzięki naszej szybkiej i sprawnej pomocy Pan Jerzy uzyskał wyrok oddalający powództwo. Oznaczało to, że sąd ostatecznie stwierdził, że długu nie było. Nie mogło z resztą być inaczej. Dowody przedstawione przez firmę windykacyjną nie przekonywały nikogo. Może poza pełnomocnikiem powoda, czyli Funduszu S – Collect 😊

Czy warto walczyć w sądzie z Funduszem S – Collect?

Jak pokazuje przykład Pana Jerzego oraz wiele innych spraw z naszym udziałem przeciwko Funduszowi S – Collect, warto wchodzić w spór sądowy i składać odwołania. Przede wszystkim uzyskujemy możliwość całkowitego oddłużenia albo zdecydowanego zmniejszenia kwoty długu.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.