HOIST - komornik, wezwanie do zapłaty i pozew. Jak wygrać w sądzie i u komornika? - Antywindykacja EuroLege

HOIST – komornik, wezwanie do zapłaty i pozew. Jak wygrać w sądzie i u komornika?

jak wygrać z firmą windykacyjną hoist

Oceń artykuł: 

Mimo okresu wakacyjnego zgłasza się do nas wiele osób z problemami dotyczącymi firm windykacyjnych. Bardzo aktywny stał się ostatnimi czasy fundusz Hoist, na rzecz którego sądy wydają masowo nakazy zapłaty. W poniższym tekście opisujemy jak wygrać w sądzie z firmą windykacyjną HOIST.

O działalności firmy Hoist najlepiej przekonała się Pani Janina z Olsztyna, która napisała do nas takiego oto maila:

„Drodzy Państwo, jestem przerażona. Listonosz doręczył mi wczoraj nakaz zapłaty z sądu, w którym mam zapłacić na rzecz jakiejś firmy Hoist kilkanaście tysięcy złotych. Nie spałam całą noc i poszukiwałam rozwiązań mojej sytuacji. Natrafiłem na Państwa stronę i liczę na pomoc. Nie stać mnie na prawnika. Dodam tylko, że nie mam żadnych długów, to musi być jakaś pomyłka. Proszę, pomóżcie mi.”.

Nakaz zapłaty z Funduszu HOIST.

Oczywiście natychmiast delegowaliśmy do pomocy Pani Janinie jednego z naszych prawników. Już po wstępnej analizie dokumentów doszedł on do wniosku, że nakaz zapłaty w ogóle nie powinien zostać wydany. Rzecz jasna pomogliśmy Pani Janinie wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty do właściwego sądu rejonowego. Tym samym doprowadziliśmy do uchylenia nakazu zapłaty wydanego na rzecz firmy windykacyjnej Hoist. Czasu było tym razem dużo. Pani Janina zgłosiła się po naszą pomoc zaraz po tym, jak otrzymała z sądu nakaz zapłaty.

W tym miejscu przypominamy, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym pozwany ma jedynie 2 tygodnie, liczone od dnia odbioru przesyłki.

Dług, którego nie było. Jak Hoist może żądać zapłaty?

Po wstępnej analizie sprawy ustaliliśmy, że firma windykacyjna Hoist, w celu uzasadnienia swoich roszczeń przedłożyła sądowi kserokopię umowy, którą Pani Janina miała zawierać z bankiem. To roszczenie miało być właśnie wykupione przez firmę Hoist. Problem jednak w tym, że Pani Janina kategorycznie zaprzeczała, aby takową umowę, o takiej właśnie treści, kiedykolwiek podpisywała z bankiem.

Oczywiście w sprzeciwie od nakazu zapłaty pełnomocnik Pani Janiny zarzucił, że nasza podopieczna nigdy umowy kredytu jak w kserokopii dołączonej do pozwu nie zawierała. Mało tego, złożony został wniosek o zobowiązanie pełnomocnika firmy Hoist do przedłożenia oryginału umowy kredytu. Co na to firma windykacyjna Hoist? Cofnęła pozew i zrezygnowała z dochodzenia roszczenia na drodze sądowej. W konsekwencji sąd umorzył postępowanie w sprawie. Ciekawe, prawda?

hoist nakaz zapłaty jak wygrać z windykatorem

Brak dowodów na zakup wierzytelności przez firmę windykacyjną Hoist.

Pomijając już sam fakt braku istnienia umowy, którą Pani Janina miała zawierać z bankiem, zarzuciliśmy firmie Hoist, że nie mogła zakupić dochodzonej wierzytelności od banku. Oczywiście brak możliwości wynikał przede wszystkim z tego, iż wierzytelność nie istniała. Niemniej firma Hoist jako dowód przejścia wierzytelności z banku przedłożyła zawiadomienie o przelewie wierzytelności, podpisane przez pracownika firmy windykacyjnej Hoist… Sąd natomiast nie badając te faktu wydał nakaz zapłaty, nakazując Pani Janinie zapłatę długu na kilkanaście tysięcy złotych. A dodatkowo obciążając ją dodatkowo kosztami procesu, w wysokości kilku tysięcy złotych.

Jak to się stało? Najzwyczajniej w świecie referendarz sądowy wydający nakaz zapłaty nie zbadał dokumentów w sprawie, nawet powierzchownie. Zgodnie bowiem z przepisami kodeksu postępowania cywilnego nie można wydać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym jeśli przytoczone okoliczności budzą wątpliwości. W naszej ocenie w sprawie było aż nadto wątpliwości, które dawały podstawę do tego, aby nie wydawać nakazu zapłaty, tylko skierować sprawę do normalnego trybu postępowania i wyznaczyć rozprawę. Tak się jednak nie stało i nakaz zapłaty na rzecz firmy windykacyjnej Hoist został wydany.

Przedawnienie dochodzonych roszczeń HOIST.

Gdyby dochodzone przez firmę windykacyjną Hoist roszczenie istniało, a czemu zaprzeczyliśmy na samym początku, to i tak byłoby przedawnione. Całe szczęście na dzień składania sprzeciwu od nakazu zapłaty do sądu z powództwa firmy Hoist obowiązywały stare przepisy o przedawnieniu roszczeń. Gdyby zastosowanie miały nowe terminy przedawnienia to wówczas z przedawnienie nie byłoby już tak oczywiste.

Komornik z HOIST. Jak anulować egzekucję?

Postępowań komorniczych z wniosku firmy HOIST ma w Polsce bardzo wielu naszych rodaków. Wynika to przede wszystkim z faktu, że firma Hoist bezwzględnie należy do potentatów rynku windykacyjnego w Polsce. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że postępowanie egzekucyjne z wniosku HOIST nie oznacza końca drogi o oddłużenie. Jak to możliwe? Wszystkiemu winne są błędy sądów w całej Polsce (głownie e-sądu), które doprowadzają do uchylania tytułów wykonawczych stanowiących podstawę egzekucji. Kiedy jednak takie uchylenie tytułu jest możliwe?

Wszystko zależy od tego, czy jako osoba mająca egzekucję dowiedziałeś/aś się o całej sprawie z Hoist dopiero od komornika sądowego. Jeśli TAK, to masz solidne podstawy do liczenia na to, że zablokowanie działań komornika stanie się faktem. Wiemy co piszemy, gdyż takich umorzeń egzekucji komorniczych mamy na swoim koncie kilkaset i liczba ta stale wzrasta.

Wiemy, że całość procedury związanej z umarzaniem egzekucji komorniczej nie jest prosta. Dlatego stworzyliśmy jako Kancelaria EUROLEGE zespół prawników od spraw egzekucji. Dzięki wysokiej specjalizacji jesteśmy w stanie szybko ocenić czy w Twojej sprawie z Hoist możliwa będzie nasza skuteczna pomoc.

UWAGA! Pomagamy osobom zadłużonym w całym kraju. Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać w bardzo wygodny sposób, dzwoniąc do nas lub pisząc. Oto sposoby kontaktu, dzięki którym Twoje życie może się niebawem zmienić:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Nasi konsultanci chętnie przyjmą Twoje zgłoszenie, a prawnicy pomogą w procesie oddłużania.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA