Mimo okresu wakacyjnego zgłasza się do nas wiele osób z problemami dotyczącymi firm windykacyjnych. Bardzo aktywny stał się ostatnimi czasy fundusz Hoist, na rzecz którego sądy wydają masowo nakazy zapłaty. W poniższym tekście opisujemy jak wygrać w sądzie z firmą windykacyjną HOIST.

Tak dla przypomnienia jedynie wskazujemy, że firma Hoist to legalnie działający na polskim rynku obrotu wierzytelnościami pomiot. Jego działalność opiera się zazwyczaj na skupowaniu roszczeń potencjalnie należnych bankom i firmom pożyczkowym od konsumentów. Fakt legalności działania firmy HOIST nie zwalnia Ciebie drogi czytelniku z bycia uważnym, bowiem każde wezwanie do zapłaty może zawierać błędy. Pamiętaj, aby płacić tylko wtedy kiedy niewątpliwie roszczenie istnieje i spełnione są inne, konieczne warunki do uznania takiego roszczenia za prawidłowe i istniejące.

Nakaz zapłaty z Funduszu HOIST.

Co robimy jako Kancelaria EUROLEGE kiedy zgłasza się do nas Klient ze sprawą o zapłatę, np. z firmy HOIST? Oczywiście natychmiast delegujemy do pomocy jednego ze współpracujących z nami prawników. Niemal zawsze już po wstępnej analizie dokumentów dochodzimy on do wniosku, że nakaz zapłaty w ogóle nie powinien zostać wydany ze względu na wątpliwości związane z istnieniem lub wysokością roszczenia. Rzecz jasna zawsze pomagamy naszym Klientom wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty do właściwego sądu rejonowego. Tym samym doprowadzamy do uchylenia nakazu zapłaty wydanego na rzecz firmy windykacyjnej, np. Hoist. Głównie jedynym problemem, który napotykamy to czas. Wynika to z tego, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty czy odpowiedzi na pozew mamy tylko 2 tygodnie liczone od dnia, w którym Klient odebrał pismo z sądu. Dlatego najlepiej, aby Klient zgłosił się po naszą pomoc zaraz po tym, jak otrzymuje z sądu nakaz zapłaty.

Z tego względu przypominamy jeszcze raz, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym pozwany ma jedynie 2 tygodnie, liczone od dnia odbioru przesyłki.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i anulować dług.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Dług, którego nie było. Jak to możliwe?

Bywa, że po wstępnej analizie sprawy ustalamy, że firma windykacyjna, np. Hoist, w celu uzasadnienia swoich roszczeń przedkłada sądowi kserokopię umowy, którą Klient miał zawierać z bankiem. To roszczenie ma być właśnie wykupione przez firmę windykacyjna, np. Hoist. Problem jednak w tym, że jeśli Klient kategorycznie zaprzecza, aby takową umowę, o takiej właśnie treści, kiedykolwiek podpisywała z bankiem to wówczas powstaje solidny fundament do postawienia zarzutu procesowego. I to takiego, który potrafi zniweczyć jakiekolwiek skutki złożenia pozwu.

Co w takiej sytuacji jak wyżej powinien zrobić dobrze przygotowany do sprawy sądowej pełnomocnik osoby pozwanej? Oczywiście natychmiast złożyć wniosek o zobowiązanie pełnomocnika firmy windykacyjnej do przedłożenia oryginału umowy kredytu albo pożyczki. Czego można spodziewać się po takim wniosku? To zależy od tego czym dysponuje strona przeciwna. Możliwe jest dołączenie oryginału umowy łączącej konsumenta z poprzednim wierzycielem albo cofnięcie pozwu i zrezygnowanie z dochodzenia roszczenia na drodze sądowej. Jeśli dojdzie do tej drugiej sytuacji to w konsekwencji sąd umorzy postępowanie w sprawie. Ciekawe, prawda?

hoist nakaz zapłaty jak wygrać z windykatorem

Brak dowodów na zakup wierzytelności przez firmę windykacyjną Hoist.

Pomijając już sam fakt procesowego braku istnienia umowy, którą Klient miałby zawierać z bankiem, zarzuca firmie windykacyjnej można, że nie mogła zakupić dochodzonej wierzytelności od banku. Oczywiście brak możliwości wynika przede wszystkim z tego, iż wierzytelność może nie istnieć w ogóle albo istnienie takiej wierzytelności może być procesowo wątpliwe. Co ciekawe, np. firma Hoist jako dowód przejścia wierzytelności z banku potrafiła przedkładać zawiadomienie o przelewie wierzytelności, podpisane przez pracownika firmy windykacyjnej Hoist… Sądy na etapie wydawania nakazu zapłaty niestety nie badają tego faktu i wydają orzeczenia nakazujące konsumentom zapłatę długu na niekiedy sporej wysokości roszczenia. A dodatkowo obciążając takiego konsumenta dodatkowo kosztami procesu, w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

Jak to możliwe? Najzwyczajniej w świecie referendarz sądowy wydający nakaz zapłaty potrafi jedynie powierzchownie zbadać dokumenty w sprawie. Chociaż zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego nie można wydać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym jeśli przytoczone okoliczności budzą wątpliwości. W większości naszych spraw mamy zazwyczaj dużo wątpliwości, które dają podstawę do tego, aby nie wydawać nakazu zapłaty, tylko skierować sprawę do normalnego trybu postępowania i wyznaczyć rozprawę.

Przedawnienie dochodzonych roszczeń HOIST.

Gdyby dochodzone przez firmę windykacyjną Hoist roszczenie zostało w jakikolwiek wykazane to i tak w zanadrzu trzymamy dodatkowy zarzut, czyli przedawnienia. Trzeba w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że obowiązkiem prawnika zajmującego się sprawą jest ustalenie czy zastosowanie znajdą stare przepisy o przedawnieniu roszczeń czy też zastosowanie znajdą nowe terminy przedawnienia.

Komornik z HOIST. Jak anulować egzekucję?

Postępowań komorniczych z wniosku firmy HOIST ma w Polsce bardzo wielu naszych rodaków. Wynika to przede wszystkim z faktu, że firma Hoist bezwzględnie należy do potentatów rynku windykacyjnego w Polsce. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że postępowanie egzekucyjne z wniosku HOIST nie oznacza końca drogi o oddłużenie. Jak to możliwe? Wszystkiemu winne są błędy sądów w całej Polsce (głownie e-sądu), które doprowadzają do uchylania tytułów wykonawczych stanowiących podstawę egzekucji. Kiedy jednak takie uchylenie tytułu jest możliwe?

Wszystko zależy od tego, czy jako osoba mająca egzekucję dowiedziałeś/aś się o całej sprawie z Hoist dopiero od komornika sądowego. Jeśli TAK, to masz solidne podstawy do liczenia na to, że zablokowanie działań komornika stanie się faktem. Wiemy co piszemy, gdyż takich umorzeń egzekucji komorniczych mamy na swoim koncie kilkaset i liczba ta stale wzrasta.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Wiemy, że całość procedury związanej z umarzaniem egzekucji komorniczej nie jest prosta. Dlatego stworzyliśmy jako Kancelaria EUROLEGE zespół prawników od spraw egzekucji. Dzięki wysokiej specjalizacji jesteśmy w stanie szybko ocenić czy w Twojej sprawie z Hoist możliwa będzie nasza skuteczna pomoc.

UWAGA! Pomagamy osobom zadłużonym w całym kraju. Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać w bardzo wygodny sposób, dzwoniąc do nas lub pisząc. Oto sposoby kontaktu, dzięki którym Twoje życie może się niebawem zmienić:

4.8/5 - (38 votes)
Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.