Mimo okresu wakacyjnego zgłasza się do nas wiele osób z problemami dotyczącymi firm windykacyjnych. Bardzo aktywny stał się ostatnimi czasy fundusz Hoist, na rzecz którego sądy wydają masowo nakazy zapłaty. W poniższym tekście opisujemy jak wygrać w sądzie z firmą windykacyjną HOIST Finance.

Odbierz bezpłatną analizę dokumentów dotyczących zadłużenia. Sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Wskazujemy, że firma Hoist Polska to legalnie działający na polskim rynku obrotu wierzytelnościami pomiot. Jego działalność opiera się zazwyczaj na skupowaniu roszczeń potencjalnie należnych bankom i firmom pożyczkowym od konsumentów. Fakt legalności działania firmy HOIST Finance nie zwalnia Ciebie drogi czytelniku z bycia uważnym, bowiem każde wezwanie do zapłaty może zawierać błędy. Pamiętaj, aby płacić tylko wtedy kiedy niewątpliwie roszczenie istnieje i spełnione są inne, konieczne warunki do uznania takiego roszczenia za prawidłowe i istniejące.

Czym jest firma HOIST?

Hoist jest firmą windykacyjną działającą na terenie Polski. Jej zadaniem jest skupowanie oraz dochodzenie wierzytelności wobec polskich obywateli. Zwykle firmy windykacyjne kupują wierzytelności (długi) od:

  • banków,
  • firm pożyczkowych, tzw. “chwilówek”,
  • firm telekomunikacyjnych,
  • zakładów ubezpieczeń,
  • firm transportowych, uczelni wyższych i szkół policealnych.

Do największych konkurentów Hoist działających na terenie naszego kraju bez wątpienia należą:

Darmowa konsultacja oddłużeniowa w sprawach kredytów i pożyczek.

Dostałeś z sądu nakaz zapłaty albo wyrok w sprawie z bankiem, firmą pożyczkową lub windykacyjną

Zgłoś się po darmową analizę sprawy! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.

Zakupione – potencjalnie istniejące – wierzytelności przez firmę Hoist Polska mogą być przedmiotem dochodzenia albo dalszego obrotu. Oznacza to, że cesja wierzytelności może nastąpić z firmy Hoist na innego, kolejnego wierzyciela.

Warto przeczytać również: Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty – co to jest?

Windykacja Hoist Polska. Jak się zachować?

Jak wspomnieliśmy wyżej sam fakt wysyłania do Ciebie wezwań o zapłatę przez firmę Hoist Polska nic nie oznacza. Zanim podejmiesz działania i pierwsze kroki musisz dokładnie poznać dokumentację, jaką dysponuje windykator. Nie możesz wierzyć na słowo. Pamiętaj, że pracownik firmy windykacyjnej działa w jej interesie, a nie Twoim. Jest to rzecz oczywista i nie można się jej dziwić.

Kiedy dostajesz wezwanie do zapłaty z Hoist Finance to musisz dokładnie zapoznać się z treścią pisma. Musisz wiedzieć, że bez dokumentów źródłowych i cesji wierzytelności wraz z załącznikiem z cesji nie możesz nic płacić. Nie masz wszak pewności, że dług istnieje, w jakiej wysokości, a przede wszystkim czy firma Hoist faktycznie zadłużenie kupiła. Najlepiej, jeśli na otrzymywaną dokumentację i całą sprawę rzucą okiem i zajmą się nią prawnicy od długu. Działania antywindykacyjne podjęte już na tak wczesnym etapie sprawy potrafią wnieść wiele dobrego. Przede wszystkim zapobiegają popełnianiu prostych i poważnych błędów przez konsumentów – dłużników. Notorycznie spotykamy się z sytuacjami, gdzie potencjalni dłużnicy sami przyznają swoje długi i ich wysokość bez rzetelnej oceny dokumentów posiadanych przez firmy windykacyjne. Płacić oczywiście można, ale trzeba wiedzieć za co się płaci i dlaczego w takiej wysokości. Największymi błędami są składane samodzielnie pisma takie jak:

Każde z tych pism jest uznaniem długu. Każde uznanie długu ma poważne konsekwencje i w razie niechęci współdziałania ze strony firmy windykacyjnej osoba zadłużona już na starcie obniża szansę na skuteczne oddłużanie o co najmniej kilkadziesiąt procent. Nie warto działać samemu w okolicznościach, gdzie przeciwnikiem jest wielki podmiot korporacyjny wspierany pomocą profesjonalnych prawników. Jeśli chcesz zacząć walczyć zawsze rób to ze wsparciem doświadczonych prawników.

W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się pomocą osobom zadłużonym w sporach przeciwko bankom, chwilówkom oraz firmom windykacyjnym. Poniżej zobacz jak wygraliśmy jedną ze spraw z funduszem HOIST!

Nakaz zapłaty z Funduszu HOIST.

Co robimy jako Kancelaria EUROLEGE kiedy zgłasza się do nas Klient ze sprawą o zapłatę, np. z firmy HOIST? Oczywiście natychmiast delegujemy do pomocy jednego ze współpracujących z nami prawników. Niemal zawsze już po wstępnej analizie dokumentów dochodzimy on do wniosku, że nakaz zapłaty w ogóle nie powinien zostać wydany ze względu na wątpliwości związane z istnieniem lub wysokością roszczenia. Rzecz jasna zawsze pomagamy naszym Klientom wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty do właściwego sądu rejonowego.

Tym samym doprowadzamy do uchylenia nakazu zapłaty wydanego na rzecz firmy windykacyjnej, np. Hoist. Głównie jedynym problemem, który napotykamy to czas. Wynika to z tego, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty czy odpowiedzi na pozew mamy tylko 2 tygodnie liczone od dnia, w którym Klient odebrał pismo z sądu. Dlatego najlepiej, aby Klient zgłosił się po naszą pomoc zaraz po tym, jak otrzymuje z sądu nakaz zapłaty.

Z tego względu przypominamy jeszcze raz, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym pozwany ma jedynie 2 tygodnie, liczone od dnia odbioru przesyłki.

Dług, którego nie było. Jak to możliwe?

Bywa, że po wstępnej analizie sprawy ustalamy, że firma windykacyjna, np. Hoist, w celu uzasadnienia swoich roszczeń przedkłada sądowi kserokopię umowy, którą Klient miał zawierać z bankiem. To roszczenie ma być właśnie wykupione przez firmę windykacyjna, np. Hoist. Problem jednak w tym, że jeśli Klient kategorycznie zaprzecza, aby takową umowę, o takiej właśnie treści, kiedykolwiek podpisywała z bankiem to wówczas powstaje solidny fundament do postawienia zarzutu procesowego. I to takiego, który potrafi zniweczyć jakiekolwiek skutki złożenia pozwu.

Co w takiej sytuacji jak wyżej powinien zrobić dobrze przygotowany do sprawy sądowej pełnomocnik osoby pozwanej? Oczywiście natychmiast złożyć wniosek o zobowiązanie pełnomocnika firmy windykacyjnej do przedłożenia oryginału umowy kredytu albo pożyczki. Czego można spodziewać się po takim wniosku? To zależy od tego czym dysponuje strona przeciwna. Możliwe jest dołączenie oryginału umowy łączącej konsumenta z poprzednim wierzycielem albo cofnięcie pozwu i zrezygnowanie z dochodzenia roszczenia na drodze sądowej. Jeśli dojdzie do tej drugiej sytuacji to w konsekwencji sąd umorzy postępowanie w sprawie. Ciekawe, prawda?

hoist nakaz zapłaty jak wygrać z windykatorem

Brak dowodów na zakup wierzytelności przez firmę windykacyjną Hoist. Nasze opinie i zarzuty w sprawie.

Pomijając już sam fakt procesowego braku istnienia umowy, którą Klient miałby zawierać z bankiem, zarzuca firmie windykacyjnej można, że nie mogła zakupić dochodzonej wierzytelności od banku. Oczywiście brak możliwości wynika przede wszystkim z tego, iż wierzytelność może nie istnieć w ogóle albo istnienie takiej wierzytelności może być procesowo wątpliwe. Co ciekawe, np. firma Hoist jako dowód przejścia wierzytelności z banku potrafiła przedkładać zawiadomienie o przelewie wierzytelności, podpisane przez pracownika firmy windykacyjnej Hoist… Sądy na etapie wydawania nakazu zapłaty niestety nie badają tego faktu i wydają orzeczenia nakazujące konsumentom zapłatę długu na niekiedy sporej wysokości roszczenia. A dodatkowo obciążając takiego konsumenta dodatkowo kosztami procesu, w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

Jak to możliwe? Najzwyczajniej w świecie referendarz sądowy wydający nakaz zapłaty potrafi jedynie powierzchownie zbadać dokumenty w sprawie. Chociaż zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego nie można wydać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym jeśli przytoczone okoliczności budzą wątpliwości. W większości naszych spraw mamy zazwyczaj dużo wątpliwości, które dają podstawę do tego, aby nie wydawać nakazu zapłaty, tylko skierować sprawę do normalnego trybu postępowania i wyznaczyć rozprawę.

Przedawnienie dochodzonych roszczeń HOIST.

Gdyby dochodzone przez firmę windykacyjną Hoist roszczenie zostało w jakikolwiek wykazane to i tak w zanadrzu trzymamy dodatkowy zarzut, czyli przedawnienia. Trzeba w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że obowiązkiem prawnika zajmującego się sprawą jest ustalenie czy zastosowanie znajdą stare przepisy o przedawnieniu roszczeń czy też zastosowanie znajdą nowe terminy przedawnienia.

Komornik z HOIST. Jak anulować egzekucję?

Postępowań komorniczych z wniosku firmy HOIST ma w Polsce bardzo wielu naszych rodaków. Wynika to przede wszystkim z faktu, że firma Hoist bezwzględnie należy do potentatów rynku windykacyjnego w Polsce. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że postępowanie egzekucyjne z wniosku HOIST nie oznacza końca drogi o oddłużenie. Jak to możliwe? Wszystkiemu winne są błędy sądów w całej Polsce (głownie e-sądu), które doprowadzają do uchylania tytułów wykonawczych stanowiących podstawę egzekucji. Kiedy jednak takie uchylenie tytułu jest możliwe?

Wszystko zależy od tego, czy jako osoba mająca egzekucję dowiedziałeś/aś się o całej sprawie z Hoist dopiero od komornika sądowego. Jeśli TAK, to masz solidne podstawy do liczenia na to, że zablokowanie działań komornika stanie się faktem. Wiemy co piszemy, gdyż takich umorzeń egzekucji komorniczych mamy na swoim koncie kilkaset i liczba ta stale wzrasta.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Darmowa konsultacja oddłużeniowa

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacje do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.

Kancelaria Eurolege

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

4.3/5 - (64 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *