Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę z powództwa KGPN Sp. z o.o.? To nic strasznego, bo masz szansę na całkowite anulowanie zadłużenia! W naszym dzisiejszym artykule opiszemy historię jednego z naszych podopiecznych, który dzięki pomocy Kancelarii EUROLEGE wygrał sprawę w sądzie i jest wolny od rzekomego zadłużenia. Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy mają wieloletnie doświadczenie, wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa windykatorów. W tym były setki spraw z KGPN Sp. z o.o. gdzie anulowaliśmy całe zadłużenie! Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

A może w Twoim życiu pojawił się komornik na wniosek KGPN Sp. z o.o.? W artykule poruszamy te i tą kwestię i pokazujemy, że na tym etapie obrona też jest możliwa!

KGPN Sp. z o.o. pozywa do sądu o zapłatę czesnego za studia.

Jeszcze w poprzednim roku zgłosił się do nas Pan Marcin z Wielkopolski, który otrzymał z sądu nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, pisząc na naszego maila następująca wiadomość:

„Mam nadzieję, że Państwo mi pomożecie. Dostałem z sądu nakaz zapłaty. Pozywa mnie jakaś dziwna firma, która nazywa się KGPN Sp. z o.o. Nigdy nie miałem nic wspólnego z tym podmiotem, a sąd wydał nakaz zapłaty na ich rzecz w kwocie kilku tysięcy złotych. Dług rzekomo za studia, które skończyłem 8 lat temu. Proszę o pomoc.”.

Dla informacji drogi czytelniku nadmieniamy, że KGPN Sp. z o.o. to jeden z podmiotów branży windykacyjnej. Nie jest to co prawda tak masowo działający podmiot jak Kruk, Ultimo czy Hoist. Odnajduje się w branży i składa również pozwy do sądu. W jakich sprawach najczęściej pozywa KGPN Sp. z o.o.? Z doświadczenia naszego wynika, że znaczna część portfela wierzytelności dotyczy zadłużeń związanych z zaległościami za czesne na studiach i w szkołach policealnych, jak również z tytułu niezapłaconych pożyczek – chwilówek.

W sprawie Pana Marcina mieliśmy do czynienia z rzekomo istniejącym długiem z tytułu zaległości w opłacie za studia. Zainteresowanie szczególnie budził fakt, że Pan Marcin od przeszło 8 lat już nie studiował.

[wbcr_php_snippet id=”19096″]

Przedawnione roszczenie o zapłatę czesnego za studia. KGPN Sp. z o.o. przegrywa w sądzie.

Naturalnie zapewniliśmy Panu Marcinowi fachową pomoc jednego z naszych specjalistów, który szybko napisał oraz złożył sprzeciw od nakazu zapłaty. Nie było trudno w sprawie dopatrzeć się przedawnienia. W sprawach o zapłatę czesnego za studia wynosi ono zaledwie 3 lata. U Pana Marcina przedawnienia nastąpiło ponad 5 lat wcześniej przed wniesieniem pozwu.

Co na skutek fachowo sporządzonego sprzeciwu od nakazu zapłaty zrobił KGPN Sp. z o.o.? Sprawie i bardzo szybko cofnęła pozew. Niestety bez zrzeczenia się roszczenia. Taka sytuacja daje nam uzasadnione przekonanie, że to hipotetyczne zadłużenie zostanie sprzedane do jakiejś innej firmy windykacyjnej. Dlaczego piszemy, że hipotetyczne? Ponieważ mieliśmy duże wątpliwości co do istnienia zadłużenia w ogóle. Brakowało kluczowych dowodów w sprawie, które ten fakt mogłyby potwierdzać. Wszak same twierdzenia KGPN Sp. z o.o. to zdecydowanie za mało, aby dawać im pełną wiarę.

Pozew od KGPN Sp. z o.o.? Zawsze podejmuj walkę!

Jak zauważyliście Państwo na podstawie historii Pana Marcina zawsze trzeba podejmować decyzję o walce w sądzie  z KGPN Sp. z o.o.. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że wydanie nakazu zapłaty przez sąd o niczym jeszcze nie przesądza. Zazwyczaj nakaz zapłaty w sprawach firm windykacyjnych, w tym KGPN Sp. z o.o., wydawany jest na podstawie dokumentacji niekompletnej. Dlatego tak ważne jest złożenie sprzeciwu, na który niestety jako pozwany masz jedynie 2 tygodnie, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej.

W efekcie skutecznych działań naszej Kancelarii Pan Marcin nie musi obawiać się konieczności zapłaty. W sprawie nie pojawi się komornik, bowiem nakaz zapłaty został uchylony, a sprawa prawomocnie umorzona. W taki oto sposób kolejny z naszych podopiecznych dołączył do galerii osób, którym byliśmy w stanie skutecznie pomóc 😊

Dostałem wezwanie na rozprawę i nakaz zapłaty od KGPN.

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Komornik na zlecenie KGPN Sp. z o.o.? Możesz anulować zadłużenie, ale…

Zablokowanie działań komornika na zlecenie KGPN Sp. z o.o. jest jak najbardziej możliwe. Dowodzą tego setki umorzonych postępowań komorniczych w imieniu naszych Klientów. Warunek? Zanim dowiedziałeś/aś się o działaniach komornika nie odbierałeś/aś żadnych pism z sądu w związku z tą sprawą. Takie zdarzenia wcale nie są rzadkie i zazwyczaj wynikają z dwóch niezależnych przyczyn:

  1. zmiana adresu zamieszkania, np. wyjazd za granicę, przeprowadzka;
  2. zmiana nazwiska, np. wstąpienie w związek małżeński.

Czy proces zmierzający do umorzenia egzekucji jest skomplikowany? Niestety, ale cała procedura zablokowania działań komornika nie jest łatwa. Dlatego też w naszej Kancelarii EUROLEGE powstał specjalny zespół prawnik od spraw egzekucji komorniczych. W ramach tego zespołu analizujemy dokumentację komorniczą, doprowadzamy do uchylenia tytułów wykonawczych i umorzenia egzekucji oraz odzyskujemy zabrane przez komornika pieniądze! Tak, odzyskanie zabranych przez komornika środków jest jak najbardziej możliwe. Mało tego, jeśli w toku takiej egzekucji straciłeś dom, samochód czy mieszkanie to doprowadzamy do uzyskania odszkodowań!

Co zrobić, aby się z nami skontaktować? Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Działamy na terenie całego kraju. Poniżej metody kontaktu, dzięki którym Twoje życie z komornikiem na głowie może wkrótce dobiec końca:

  1. Zadzwoń: 530 333 130
  2. Napisz: kontakt@eurolege.pl
  3. Wyślij zgłoszenie: https://www.eurolege.pl/zgloszenie/
Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.