Fundusz Kredyt Inkaso pozwał Cię do sądu, dostałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę? Zobacz jak uchylić nakaz zapłaty w sprawie przeciwko Kredyt Inkaso S.A. i jak ostatecznie doprowadzić do oddalenia powództwa. W naszym dzisiejszym artykule poruszymy dzisiaj tematykę związaną z procesem sądowym i postępowanie komorniczym z wniosku Kredyt Inkaso S.A.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już kilka tysięcy spraw sądowych gdzie pozywały firmy windykacyjne, w tym np.  Kredyt Inkaso S.A. W każdej takiej sprawie anulowane było całe zadłużenie! Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Co to jest Fundusz Kredyt Inkaso i Kredyt Inkaso S.A.?

Kredyt Inkaso to jeden z działających na polskim rynku funduszy sekurytyzacyjnych. Takie podmioty, potocznie zwane firmami windykacyjnymi, zajmują się skupowaniem wierzytelności głównie od banków i firm pożyczkowych. Następnie pozywają do sądu o często przedawnione długi. Natomiast podmiotem, który zarządza wierzytelnościami nabywanymi przez w/w fundusz sekurytyzacyjny jest Kredyt Inkaso S.A. Jest to działanie zgodnie z przepisami prawa, co nie oznacza, że masz obowiązek płacić na każde żądanie firmy windykacyjnej. Wręcz przeciwnie, zawsze badaj zasadność roszczeń i bądź wnikliwy. W końcu to ktoś chce od Ciebie pieniądze.

Kredyt Inkaso to jeden z czołowych podmiotów branży windykacyjnej w Polsce. Na jednym polu konkuruje z takimi wielkimi graczami jak Prokura, Ultimo czy Best.

Kredyt Inkaso pozywa do sądu i otrzymuje nakaz zapłaty.

Z Funduszem Kredyt Inkaso mieliśmy już do czynienia wielokrotnie. Jest to niewygodny przeciwnik procesowy, dobrze przygotowanym do sprawy. Zazwyczaj dysponuje pokaźnym materiałem dowodowym, przez co analiza sprawy nierzadko przekracza kilkukrotnie czas poświęcony dla spraw innych windykatorów.

Takie dodatkowe „schody” w procesie potrafią zmotywować. Od wielu lat prowadzimy i przeprowadziliśmy już setki procesów przeciwko Kredyt Inkaso S.A. Z naszych statystyk wynika, że bardzo dużo z tych spraw wygraliśmy w całości. Czy to poprzez oddalenie powództwa w całości czy też umorzenie postępowania sądowego w całości.

Jak wygląda sytuacja naszego Klienta po zgłoszeniu się do nas ze sprawą sądową z powództwa Kredyt Inkaso S.A.? Naturalnie zapewniamy podopiecznym jednego z naszych specjalistów prawnych. Natychmiast przysiadamy do analizy sprawy i zazwyczaj szybko znajdujemy istotne błędy w uzasadnieniu pozwu. Zwyczajnie część dokumentów może nie współgrać z uzasadnieniem pozwu.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Kredyt Inkaso kupił dług, którego procesowo być nie mogło.

Z pierwszych informacji jakie kiedyś znajdowaliśmy w aneksie do umowy cesji wierzytelności nasi specjaliści wyczytywali, że termin wymagalności zadłużenia dochodzonego przez Kredyt Inkaso w procesie to… 1900 rok! Oczywiście natychmiast w takiej sytuacji zarzut, że wierzytelność taka nie mogła istnieć. Dlaczego? Jest to odpowiedź prosta: nie mamy Klientów urodzonych przed tą datą, nie mówić już o tym, aby ktokolwiek był w tej dacie pełnoletni i mógł zaciągnąć zobowiązanie. Dług więc, o ile w ogóle by istniał, musiałby chyba należeć do dziadka lub babci (często nawet dalszych krewnych) naszego Klienta 😊

Argument powyższy bywał na tyle trafiony, że sąd rozpatrujący sprawę zobowiązywał pełnomocnika Kredyt Inkaso do wykazania w jaki sposób wyliczył on datę wymagalności dochodzonego roszczenia. Powoływano się naturalnie w piśmie, że była to oczywista omyłka. Takie pomyłki trzeba zawsze bezwzględnie wyjaśnić.

Przedawniony dług w Kredyt Inkaso S.A.

Kolejnym zarzutem jaki zazwyczaj stawiamy w procesie z Kredyt Inkaso to przedawnienie długu. Skoro sam Kredyt Inkaso w dokumentach załączanych do pozwu twierdzi, że dług był wymagalny w 1900 roku, to my twierdzimy, że jest przedawniony od ponad 100 lat!

Trudno mieć racjonalne wytłumaczenie na tak postawiony zarzut w konfrontacji z materiałem dowodnym w sprawie.

Kredyt Inkaso przegrywa sprawę w sądzie. Powództwo oddalone w całości.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Kredyt Inkaso jest znanym nam przeciwnikiem procesowym. Na rozprawie sąd orzekający w sprawie zawsze bada całość materiału dowodowego oraz zarzuty strony pozwanej. Musi je wnikliwie badać. W przeciwnym wypadku sąd I instancji naraża się na nierozpoznanie istoty sprawy. W takiej sytuacji sąd wyższej instancji (zazwyczaj sąd okręgowy) uchyla wydany wyrok i przekazuje sądowi do ponownego rozpatrzenia. Zauważmy, że to dosyć spora wpadka sędziego, który rozpatrywał sprawę w sądzie I instancji.

Efekty naszej pracy możemy uznać obecnie za satysfakcjonujące. Sądy w większości spraw oddalały powództwa albo umarzały postępowania w całości. O tym jaki będzie efekt sprawy zależy od kilku czynników. A są nimi głównie doświadczenie sądu w tego rodzaju sprawach, obszerność materiału dowodowego, postawione zarzuty, ocena okoliczności sprawy przez sędziego.

Jak wygrać z Kredyt Inkaso? Co zrobić, gdzie się zgłosić?

Nikt nie może zapewnić na 100%, że wynik w konkretnej sprawie będzie taki albo taki. Jednak, jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Jak możesz zgłosić nam swoją sprawę? Oto kilka dostępnych sposobów:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/

Komornik Kredyt Inkaso? Czy musisz płacić?

Jeśli sprawy zaszły już bardzo daleko i w sprawie pojawił się komornik z wniosku Kredyt Inkaso to nie oznacza, że musisz się poddawać. Więcej, musisz zrobić wszystko, aby zablokować komornika! Jak to zrobić i czy w ogóle jest to możliwe? O tym poniżej.

Zacznijmy od tego, że co do zasady umorzenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy jest jak najbardziej możliwe. Warunkiem jednak jest to, czy osoba zadłużona wiedziała o jakiejkolwiek sprawie sądowej z jej udziałem zanim pojawił się komornik. Jeśli wiedziała, to kiepska informacja. Natomiast jeżeli o całej sprawie jako osoba egzekwowana  dowidziałeś/aś się dopiero od komornika to masz wielkie szanse na zatrzymanie niekorzystnych zdarzeń!

Wszystkiemu winne są błędy sądów popełniane na etapie postępowań sądowych. Chodzi mianowicie o doręczanie przesyłek sądowych, w tym nakazów zapłaty na nieprawidłowe adresy albo nieprawidłowe nazwiska. Kiedy takie sytuacje mogą mieć miejsce:

  1. zmiana adresu zamieszkania np. w wyniku wyjazdu za granicę lub przeprowadzki;
  2. zmiana nazwiska w wyniku np. poprzez zmianę stanu cywilnego.

Takie zdarzenia odpowiadają za ponad 95% nieprawidłowych doręczeń przesyłek sądowych.

Jednak od czego w ogóle zacząć? Jak rozpocząć proces oddłużania na etapie komorniczym z Kredyt Inkaso? Cała procedura nie jest łatwa, jednak w naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy cały zespół prawników od spraw egzekucyjnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom szybkość obsługi i pełny profesjonalizm. Jak możecie zgłosić nam swoją sprawę z Kredyt Inkaso? Wszystko załatwicie zdalnie i bez wychodzenia z domu.

Skontaktuj się z nami:


4.4/5 - (69 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Patrycja pisze:

Witam, zostałam negatywnie wpisana do KRG przez Inkaso, a nie mam pojęcia o co może chodzić. Widnieje tam adres pod którym nie mieszkam już 7 lat. Komentarz dodany został w maju, ale ja nie dostałam żadnego pisma. Kwota zadłużenia to ponad 500 zł. Jaka jest możliwość, aby taki komentarz został usunięty?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Oczywiście sprawę należy wyjaśnić i ustalić co to za długi i kto dokonywał wpisów. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy i więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Romualda Szotkiewicz pisze:

Witam Dostałam pismo z Incasso w którym pisze o zajęciu nieruchomosc z roku 2008 spłacałam telefon w Orange widocznie zapomniałem o dalszej spłacie na kwotę 212.57 zł w chwili obecnej zadłużenie opiewa na kwotę 11 tys zł w dniu 07.04.2023 zadzwoniłam do firmy Inkasso rozłożyłam na raty lecz nie stać mnie ponieważ mam emerytury 825zl i zgodziłam się na te ugodę jeszcze jej nie podpisałam czy jest wyjście z tej sytuacji a z sadu również nie pamiętam abym coś odebrała proszę o odpowiedz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Marek pisze:

Proszę o kontakt 534040XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Jeszcze dzisiaj będziemy do Pana dzwonili. Prosimy o odbieranie połączeń z numeru 530 333 130.

ROBERT pisze:

Proszę o kontakt 666693XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Jeszcze dzisiaj będziemy do Pana telefonować. Prosimy o odbieranie połączeń z numeru 530 333 130.

andrzej pisze:

witam nie otrzymalemzadnegopisma na adres ktory zmienilem 4 lata temu a dzis dostalem pismo od komornika do zaplaty sprawa zdnia 22 04 2016 czegos nierozumiem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aldona pisze:

Dzień dobry jak sprawdzić czy kredyt inkaso nie chce wyłudzić pieniędzy ,na zadłużenie które według komornika jest już zapłacone

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aldono. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Maria pisze:

Witam
Czy mogę przejąć dług mamy z kredyt inkaso wraz z komornikiem?
Czy wtedy jej konto i emerytura zostaną odblokowane?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mario. Możliwe jest wejście osoby trzeciej w miejsce dłużnika (zamiana dłużnika). Przy czym taka czynność możliwa jest wyłącznie za zgoda wierzyciela.
Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Teresa pisze:

Witam
Mam komornika z kredyt inkaso
Komornik ściąga pieniądze z konta mojego syna do którego ja jestem tylko upowazniona i z mojej emerytury, mimo to żadne pieniądze do komornika ani do wierzyciela nie trafiają tym samym dług się nie pomniejsza. Nie mogę się dogadać ani z jednym ani z drugim.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tereso. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dary pisze:

Dzień dobry.Dzis dostałem od komornika nakaz zapłaty na kwotę około 2.5 tys zł i informacje że moja 1,/² nieruchomości została zajęta za dług który posiadam w Kredyt Inkaso.Dlug z 2010 roku faktury telefoniczne.Mam 14 dni na zapłatę jeśli nie dojdzie do oszacowania l sprzedaży nieruchomości.Co mam robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Mam inne doświadczenia z Kredyt Inkaso. Ze świecą szukać takich idiotów jak oni. Dwa razy złożyli pozew do sądu. I dwukrotnie sąd odrzucił pozew. Brakowało…..pełnomocnictwa procesowego. Za drugim razem sąd zasądził koszty zastępstwa procesowego. Dokumenty przygotowane byle jak, procesowo nic nie udowodnione.

warszawianka pisze:

nie miała nakazu wezwania na rozprawę , ale nie pamiętam czy kiedykolwiek dostałam nakaz sądowy zapłaty , czy jeśli rozprawa odbyła się beze mnie już wcześniej z powództwa towarzystwo ubezpieczeniowego to tez się liczy ? jak to sprawdzić? na pewno nie miałam wezwania na sprawę bo na pewno bym ją wygrała , gdyż nieobowiązkowa polisa ac nie istniała

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

krzysztof pisze:

dostalem blokady na koncie i u pracodawcy ktory mi zabiera wynagrodzenie a nic nie otrzymalem informacji ani listow ani nic!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Możliwe, że w Pana sprawie doszło do wydania wadliwego tytułu wykonawczego, na podstawie którego prowadzona jest egzekucja. To spotykane zjawisko. Gdyby tak było to możliwym stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Zadłużenie w Jnkaso komornik weszedł na moją Emeryturę zadłużenie moje to 2819 zł to jest z roku 2007-07-23.Potem dostałem następną zapłatę w roku 2015-10-28.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Zajmujemy się oddłużaniem w postepowaniu egzekucyjnym. Nie jest to jednak możliwe w każdym przypadku. Koniecznie trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było – a to spotykane zjawisko – to wówczas możliwe będzie umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Władysław pisze:

Kredyt inkaso żąda spłaty długu sprawa za tel kupiony w Orange w 2006 r nie miałem żadnych powiadomień o sprawie w sądzie w 2021 r dostałem wezwanie od komornika .podałem kredyt inkaso do sądu o uchylenie że względu na przedawnienie i nie znajomości toczącej się przeciw mnie sprawy …co zrobić bo sąd odrzucił i nakazał zapłaty + koszty zastępstwa 1817 zl

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Władysławie. Trzeba jak najszybciej działać w Pana sprawie, aby nie przegrać w okolicznościach, w których istnieje w naszej ocenie dosyć wysoka szansa na wygraną. Przynajmniej w oparciu o informacje, które Pan przedstawia w swoim komentarzu. Postaramy się Panu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.