Fundusz Kredyt Inkaso pozwał Cię do sądu, dostałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę? Zobacz jak uchylić nakaz zapłaty w sprawie przeciwko Kredyt Inkaso S.A. i jak ostatecznie doprowadzić do oddalenia powództwa. W naszym dzisiejszym artykule poruszymy dzisiaj tematykę związaną z procesem sądowym i postępowanie komorniczym z wniosku Kredyt Inkaso S.A.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już kilka tysięcy spraw sądowych gdzie pozywały firmy windykacyjne, w tym np.  Kredyt Inkaso S.A. W każdej takiej sprawie anulowane było całe zadłużenie! Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Co to jest Fundusz Kredyt Inkaso i Kredyt Inkaso S.A.?

Kredyt Inkaso to jeden z działających na polskim rynku funduszy sekurytyzacyjnych. Takie podmioty, potocznie zwane firmami windykacyjnymi, zajmują się skupowaniem wierzytelności głównie od banków i firm pożyczkowych. Następnie pozywają do sądu o często przedawnione długi. Natomiast podmiotem, który zarządza wierzytelnościami nabywanymi przez w/w fundusz sekurytyzacyjny jest Kredyt Inkaso S.A. Jest to działanie zgodnie z przepisami prawa, co nie oznacza, że masz obowiązek płacić na każde żądanie firmy windykacyjnej. Wręcz przeciwnie, zawsze badaj zasadność roszczeń i bądź wnikliwy. W końcu to ktoś chce od Ciebie pieniądze.

Kredyt Inkaso to jeden z czołowych podmiotów branży windykacyjnej w Polsce. Na jednym polu konkuruje z takimi wielkimi graczami jak Prokura, Ultimo czy Best.

Kredyt Inkaso pozywa do sądu i otrzymuje nakaz zapłaty.

Z Funduszem Kredyt Inkaso mieliśmy już do czynienia wielokrotnie. Jest to niewygodny przeciwnik procesowy, dobrze przygotowanym do sprawy. Zazwyczaj dysponuje pokaźnym materiałem dowodowym, przez co analiza sprawy nierzadko przekracza kilkukrotnie czas poświęcony dla spraw innych windykatorów.

Takie dodatkowe „schody” w procesie potrafią zmotywować. Od wielu lat prowadzimy i przeprowadziliśmy już setki procesów przeciwko Kredyt Inkaso S.A. Z naszych statystyk wynika, że bardzo dużo z tych spraw wygraliśmy w całości. Czy to poprzez oddalenie powództwa w całości czy też umorzenie postępowania sądowego w całości.

Jak wygląda sytuacja naszego Klienta po zgłoszeniu się do nas ze sprawą sądową z powództwa Kredyt Inkaso S.A.? Naturalnie zapewniamy podopiecznym jednego z naszych specjalistów prawnych. Natychmiast przysiadamy do analizy sprawy i zazwyczaj szybko znajdujemy istotne błędy w uzasadnieniu pozwu. Zwyczajnie część dokumentów może nie współgrać z uzasadnieniem pozwu.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Kredyt Inkaso kupił dług, którego procesowo być nie mogło.

Z pierwszych informacji jakie kiedyś znajdowaliśmy w aneksie do umowy cesji wierzytelności nasi specjaliści wyczytywali, że termin wymagalności zadłużenia dochodzonego przez Kredyt Inkaso w procesie to… 1900 rok! Oczywiście natychmiast w takiej sytuacji zarzut, że wierzytelność taka nie mogła istnieć. Dlaczego? Jest to odpowiedź prosta: nie mamy Klientów urodzonych przed tą datą, nie mówić już o tym, aby ktokolwiek był w tej dacie pełnoletni i mógł zaciągnąć zobowiązanie. Dług więc, o ile w ogóle by istniał, musiałby chyba należeć do dziadka lub babci (często nawet dalszych krewnych) naszego Klienta 😊

Argument powyższy bywał na tyle trafiony, że sąd rozpatrujący sprawę zobowiązywał pełnomocnika Kredyt Inkaso do wykazania w jaki sposób wyliczył on datę wymagalności dochodzonego roszczenia. Powoływano się naturalnie w piśmie, że była to oczywista omyłka. Takie pomyłki trzeba zawsze bezwzględnie wyjaśnić.

Przedawniony dług w Kredyt Inkaso S.A.

Kolejnym zarzutem jaki zazwyczaj stawiamy w procesie z Kredyt Inkaso to przedawnienie długu. Skoro sam Kredyt Inkaso w dokumentach załączanych do pozwu twierdzi, że dług był wymagalny w 1900 roku, to my twierdzimy, że jest przedawniony od ponad 100 lat!

Trudno mieć racjonalne wytłumaczenie na tak postawiony zarzut w konfrontacji z materiałem dowodnym w sprawie.

Kredyt Inkaso przegrywa sprawę w sądzie. Powództwo oddalone w całości.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Kredyt Inkaso jest znanym nam przeciwnikiem procesowym. Na rozprawie sąd orzekający w sprawie zawsze bada całość materiału dowodowego oraz zarzuty strony pozwanej. Musi je wnikliwie badać. W przeciwnym wypadku sąd I instancji naraża się na nierozpoznanie istoty sprawy. W takiej sytuacji sąd wyższej instancji (zazwyczaj sąd okręgowy) uchyla wydany wyrok i przekazuje sądowi do ponownego rozpatrzenia. Zauważmy, że to dosyć spora wpadka sędziego, który rozpatrywał sprawę w sądzie I instancji.

Efekty naszej pracy możemy uznać obecnie za satysfakcjonujące. Sądy w większości spraw oddalały powództwa albo umarzały postępowania w całości. O tym jaki będzie efekt sprawy zależy od kilku czynników. A są nimi głównie doświadczenie sądu w tego rodzaju sprawach, obszerność materiału dowodowego, postawione zarzuty, ocena okoliczności sprawy przez sędziego.

Jak wygrać z Kredyt Inkaso? Co zrobić, gdzie się zgłosić?

Nikt nie może zapewnić na 100%, że wynik w konkretnej sprawie będzie taki albo taki. Jednak, jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Jak możesz zgłosić nam swoją sprawę? Oto kilka dostępnych sposobów:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/

Komornik Kredyt Inkaso? Czy musisz płacić?

Jeśli sprawy zaszły już bardzo daleko i w sprawie pojawił się komornik z wniosku Kredyt Inkaso to nie oznacza, że musisz się poddawać. Więcej, musisz zrobić wszystko, aby zablokować komornika! Jak to zrobić i czy w ogóle jest to możliwe? O tym poniżej.

Zacznijmy od tego, że co do zasady umorzenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy jest jak najbardziej możliwe. Warunkiem jednak jest to, czy osoba zadłużona wiedziała o jakiejkolwiek sprawie sądowej z jej udziałem zanim pojawił się komornik. Jeśli wiedziała, to kiepska informacja. Natomiast jeżeli o całej sprawie jako osoba egzekwowana  dowidziałeś/aś się dopiero od komornika to masz wielkie szanse na zatrzymanie niekorzystnych zdarzeń!

Wszystkiemu winne są błędy sądów popełniane na etapie postępowań sądowych. Chodzi mianowicie o doręczanie przesyłek sądowych, w tym nakazów zapłaty na nieprawidłowe adresy albo nieprawidłowe nazwiska. Kiedy takie sytuacje mogą mieć miejsce:

  1. zmiana adresu zamieszkania np. w wyniku wyjazdu za granicę lub przeprowadzki;
  2. zmiana nazwiska w wyniku np. poprzez zmianę stanu cywilnego.

Takie zdarzenia odpowiadają za ponad 95% nieprawidłowych doręczeń przesyłek sądowych.

Jednak od czego w ogóle zacząć? Jak rozpocząć proces oddłużania na etapie komorniczym z Kredyt Inkaso? Cała procedura nie jest łatwa, jednak w naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy cały zespół prawników od spraw egzekucyjnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom szybkość obsługi i pełny profesjonalizm. Jak możecie zgłosić nam swoją sprawę z Kredyt Inkaso? Wszystko załatwicie zdalnie i bez wychodzenia z domu.

Skontaktuj się z nami:


4.4/5 - (63 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

krzysztof pisze:

dostalem blokady na koncie i u pracodawcy ktory mi zabiera wynagrodzenie a nic nie otrzymalem informacji ani listow ani nic!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Możliwe, że w Pana sprawie doszło do wydania wadliwego tytułu wykonawczego, na podstawie którego prowadzona jest egzekucja. To spotykane zjawisko. Gdyby tak było to możliwym stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Zadłużenie w Jnkaso komornik weszedł na moją Emeryturę zadłużenie moje to 2819 zł to jest z roku 2007-07-23.Potem dostałem następną zapłatę w roku 2015-10-28.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Zajmujemy się oddłużaniem w postepowaniu egzekucyjnym. Nie jest to jednak możliwe w każdym przypadku. Koniecznie trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było – a to spotykane zjawisko – to wówczas możliwe będzie umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Władysław pisze:

Kredyt inkaso żąda spłaty długu sprawa za tel kupiony w Orange w 2006 r nie miałem żadnych powiadomień o sprawie w sądzie w 2021 r dostałem wezwanie od komornika .podałem kredyt inkaso do sądu o uchylenie że względu na przedawnienie i nie znajomości toczącej się przeciw mnie sprawy …co zrobić bo sąd odrzucił i nakazał zapłaty + koszty zastępstwa 1817 zl

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Władysławie. Trzeba jak najszybciej działać w Pana sprawie, aby nie przegrać w okolicznościach, w których istnieje w naszej ocenie dosyć wysoka szansa na wygraną. Przynajmniej w oparciu o informacje, które Pan przedstawia w swoim komentarzu. Postaramy się Panu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.