Fundusz Kredyt Inkaso pozwał Cię do sądu, dostałeś nakaz zapłaty albo wezwanie na rozprawę? Zobacz jak uchylić nakaz zapłaty w sprawie przeciwko Kredyt Inkaso S.A. i jak ostatecznie doprowadzić do oddalenia powództwa. W naszym dzisiejszym artykule poruszymy również sprawę jednego z naszych podopiecznych, który wygrał w sprawie w sądzie przeciwko Kredyt Inkaso S.A. dzięki naszej pomocy!

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już kilka tysięcy spraw sądowych gdzie pozywały firmy windykacyjne, w tym np.  Kredyt Inkaso S.A. W każdej takiej sprawie anulowane było całe zadłużenie! Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

Co to jest Fundusz Kredyt Inkaso i Kredyt Inkaso S.A.?

Kredyt Inkaso to jeden z działających na polskim rynku funduszy sekurytyzacyjnych. Takie podmioty, potocznie zwane firmami windykacyjnymi, zajmują się skupowaniem wierzytelności głównie od banków i firm pożyczkowych. Następnie pozywają do sądu o często przedawnione długi. Natomiast podmiotem, który zarządza wierzytelnościami nabywanymi przez w/w fundusz sekurytyzacyjny jest Kredyt Inkaso S.A.

Kredyt Inkaso to jeden z czołowych podmiotów branży windykacyjnej w Polsce. Na jednym polu konkuruje z takimi wielkimi graczami jak Prokura, Ultimo czy Best.

Kredyt Inkaso pozywa do sądu i otrzymuje nakaz zapłaty.

Z Funduszem Kredyt Inkaso mieliśmy już do czynienia wielokrotnie> jest to niewygodny przeciwnik procesowy. Zazwyczaj dysponuje pokaźnym materiałem dowodowym, przez co analiza sprawy nierzadko przekracza kilkukrotnie czas poświęcony dla spraw innych windykatorów.

Jeszcze w tym roku zgłosił się do nas Pan Grzegorz z Podkarpacia, którego rzekomy dług kupił Fundusz Kredyt Inkaso. Po otrzymaniu pierwszego pisma z sądu Pan Grzegorz napisał do nas w zgłoszeniu swojej sprawy:

„Dzisiaj dostałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym sądu. Pozwał mnie Fundusz Kredyt Inkaso. Miałem z nim do czynienia już od prawie roku. Tym razem podali mnie do sądu. Mam dużo dokumentów. Czy mógłbym je do Państwa przesłać i zobaczylibyście czy można sobie z nimi poradzić?”

Naturalnie zapewniliśmy Panu Grzegorzowi jednego z naszych specjalistów. Natychmiast przysiadł do analizy sprawy i szybko znalazł istotne błędy w uzasadnieniu pozwu. Zwyczajnie część dokumentów nie współgrała z uzasadnieniem pozwu.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Kredyt Inkaso kupił dług, którego procesowo być nie mogło.

Z pierwszych informacji jakie znalazły się w aneksie do umowy cesji wierzytelności nasz specjalista wyczytał, że termin wymagalności zadłużenia dochodzonego przez Kredyt Inkaso w procesie to… 1900 rok! Oczywiście natychmiast poszedł zarzut, że wierzytelność taka nie mogła istnieć. Dlaczego? Pan Grzegorz urodził się w latach 70-tych XX wieku. Dług więc, o ile w ogóle by istniał, musiałby chyba należeć do jego dziadka 😊

Argument na tyle był trafiony, że sąd rozpatrujący sprawę zobowiązał pełnomocnika Kredyt Inkaso do wykazania w jaki sposób wyliczył on datę wymagalności dochodzonego roszczenia. Powoływano się w piśmie, że była to oczywista omyłka. Skoro tak wygląda oczywista omyłka, to czy omyłki nie było w imieniu i nazwisku pozwanego? To trzeba było bezwzględnie wyjaśnić.

Przedawniony dług w Kredyt Inkaso S.A.

Kolejnym zarzutem okazało się przedawnienie długu. Skoro sam Kredyt Inkaso w dokumentach załączanych do pozwu twierdził, że dług był wymagalny w 1900 roku, to my twierdziliśmy, że jest przedawniony od ponad 100 lat!

Nie miał Fundusz Kredyt Inkaso żadnych racjonalnych wytłumaczeń i argumentów dla zarzutu postawionego przez naszego specjalistę. Oczywiście po raz kolejny tłumaczył się, że to błąd wynikający z omyłki pisarskiej. Być może, ale brak było dowodów, które faktycznie wykazywałyby inną datę wymagalności niż 1900 rok.

Kredyt Inkaso przegrywa sprawę w sądzie. Powództwo oddalone w całości.

Na rozprawie sąd orzekający w sprawie nie miał najmniejszych wątpliwości, że Kredyt Inkaso w ogóle nie kupił żadnego zadłużenia od banku. Mało tego, nie było żadnych przekonujących dowodów na to, aby taki dług kiedykolwiek w rzeczywistości istniał. Ostatecznie sąd również podzielił zarzut przedawnienia, chociaż to tylko z ostrożności.

Efekt naszej pracy możemy uznać za satysfakcjonujący. Sąd powództwo oddalił, a Pan Grzegorz dołączył do grona naszych podopiecznych, którzy skorzystali z naszej fachowej pomocy prawnej.

Jak wygrać z Kredyt Inkaso? Co zrobić, gdzie się zgłosić?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną możesz skorzystać z pomocy prawników naszej Kancelarii. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Jak możesz zgłosić nam swoją sprawę? Oto kilka dostępnych sposobów:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Komornik Kredyt Inkaso? Czy musisz płacić?

Jeśli sprawy zaszły już bardzo daleko i w sprawie pojawił się komornik z wniosku Kredyt Inkaso to nie oznacza, że musisz się poddawać. Więcej, musisz zrobić wszystko, aby zablokować komornika! Jak to zrobić i czy w ogóle jest to możliwe? O tym poniżej.

Zacznijmy od tego, że co do zasady umorzenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy jest jak najbardziej możliwe. Warunkiem jednak jest to, czy osoba zadłużona wiedziała o jakiejkolwiek sprawie sądowej z jej udziałem zanim pojawił się komornik. Jeśli wiedziała, to kiepska informacja. Natomiast jeżeli o całej sprawie jako osoba egzekwowana  dowidziałeś/aś się dopiero od komornika to masz wielkie szanse na zatrzymanie niekorzystnych zdarzeń!

Wszystkiemu winne są błędy sądów popełniane na etapie postępowań sądowych. Chodzi mianowicie o doręczanie przesyłek sądowych, w tym nakazów zapłaty na nieprawidłowe adresy albo nieprawidłowe nazwiska. Kiedy takie sytuacje mogą mieć miejsce:

  1. zmiana adresu zamieszkania np. w wyniku wyjazdu za granicę lub przeprowadzki;
  2. zmiana nazwiska w wyniku np. poprzez zmianę stanu cywilnego.

Takie zdarzenia odpowiadają za ponad 95% nieprawidłowych doręczeń przesyłek sądowych.

Jednak od czego w ogóle zacząć? Jak rozpocząć proces oddłużania na etapie komorniczym z Kredyt Inkaso? Cała procedura nie jest łatwa, jednak w naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy cały zespół prawników od spraw egzekucyjnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom szybkość obsługi i pełny profesjonalizm. Jak możecie zgłosić nam swoją sprawę z Kredyt Inkaso? Wszystko załatwicie zdalnie i bez wychodzenia z domu:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.