Otrzymałeś nakaz zapłaty długu z Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Nie wiesz jak masz się zachować? Musisz koniecznie przeczytać nasz poradnik. Dzięki odpowiednim działaniom możesz nawet anulować całe zadłużenie! W poniższym artykule uzyskasz cenne wskazówki, co odpisać firmie windykacyjnej oraz jak rozmawiać z pracownikiem firmy windykacyjnej Kruk S.A., działającej w imieniu Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Pamiętaj także, że nie musisz samodzielnie walczyć  w sądzie z tą firmą. Nasi prawnicy wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa banków, firm pożyczkowych i firm windykacyjnych, w tym również wiele gdzie pozywała właśnie Prokura. W większości wygranych spraw anulowane było całe zadłużenie. Dlatego skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Wezwanie do zapłaty z Kruk S.A. Co odpisać firmie windykacyjnej działającej w imieniu funduszu Prokura?

W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, że wezwanie z firmy windykacyjnej Kruk S.A., działającej na zlecenie funduszu Prokura nic prawnie nie oznacza. Takie pismo nie jest żadnym stwierdzeniem istnienia Twojego zadłużenia. Wezwanie do zapłaty z Kruk S.A. nie zmienia Twojego dotychczasowego życia. Oznacza jedynie, że Kruk S.A. chce od Ciebie pieniądze. Jeśli chce, to niech pokaże dowody na to, że dług istnieje, w żądanej wysokości oraz niech przedstawi dokumenty na fakt nabycia tego potencjalnie istniejącego zadłużenia. Z racji tego, że firma Prokura jest potentatem rynku windykacyjnego, to w naszej Kancelarii EUROLEGE otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących działania tego windykatora. Musimy zaznaczyć, że nie odnotowujemy żadnych działań, które w drastyczny sposób odbiegałyby od ogólnie przyjętych działań windykacyjnych innych podobnie działających podmiotów. Można nawet stwierdzić, że firma KRUK prowadzi jedną z mniej dolegliwych dłużnikom form windykacji.

Jak więc działa firma windykacyjna taka jak Prokura, Hoist, Lindorff , czy Ultimo? Potencjalny dłużnik otrzymuje wezwanie do zapłaty długu. Może wówczas zaprzeczyć istnieniu takiego zadłużenia, a firma windykacyjna zazwyczaj pozostanie głucha na tłumaczenia. Co więc najlepiej zrobić? Przestać się tłumaczyć! To nie Ty, jako potencjalnym dłużnik masz wykazać firmie Kruk S.A. czy innemu windykatorowi, że nie jesteś dłużnikiem tej firmy, ale to właśnie firma Kruk S.A. musi wykazać Twoje zadłużenie. W końcu to firma Kruk S.A. przychodzi do Ciebie, a nie Ty do niej.

Jeśli chcesz odpisać firmie windykacyjnej na wezwanie do zapłaty, a nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z naszego poradnika dostępnego tutaj: Co odpisać firmie windykacyjnej

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty pozywa do sądu, a ten wydaje nakaz zapłaty. Co zrobić, jak się bronić?

Jeśli otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty z powództwa Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty to bywa, że dobry znak. W końcu będziesz mógł przed sądem udowodnić, że nie jesteś dłużnikiem. Ewentualnie, że dług jest przedawniony. Przedawnienie długu występował kiedyś w co najmniej ¾ spraw z udziałem funduszu Prokura. Aktualnie, po zmianie przepisów przedawnione sprawy w sadzie z powództwa firmy Prokura niemal się nie trafiają.

Pozytywnym zjawiskiem w przypadku Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest to, że pozwy składane są w większości w miejscu zamieszkania pozwanego. Jest to zdecydowana różnica w stosunku do funduszu Best, który swego czasu pozywał właściwie tylko przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Podobną taktykę miała firma pożyczkowa Profi Credit, która pozywała kiedyś tylko przed Sądem Rejonowym w Bielsku – Białej.

Po otrzymaniu nakazu zapłaty zapisz koniecznie na kopercie albo samym nakazie zapłaty datę otrzymania pisma z sądu. Od tej daty masz tylko 2 tygodnie na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU.

W takim sprzeciwie od nakazu zapłaty musisz obowiązkowo podnieść wszystkie zarzuty przeciwko żądaniu pozwu. Jednym z kluczowych zarzutów jest zarzut przedawnienia. Zwróć również uwagę, czy Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty dołączył do pozwu umowę kredytu/pożyczki z Twoim podpisem oraz czy udowodnił nabycie długu. Jeśli czegoś brakuje to napisz to w uzasadnieniu i podnieś stosowny zarzut procesowy. Sąd będzie musiał zająć się Twoim stanowiskiem w sprawie.

W znacznej większości spraw, po skutecznym wniesieniu sprzeciwu Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty cofa pozew. Takie zachowanie funduszu Prokura świadczy o braku pewności co do swoich racji w procesie.

Poniżej przedstawiamy niektóre orzeczenia z wygranych spraw przeciwko funduszowi Prokura:

wyrok wygrana sprawa z windykacją prokura kruk
wyrok wygrana sprawa z windykacją prokura kruk

Wezwanie na rozprawę do sądu rejonowego z powództwa Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Czy mam się stawiać osobiście?

Jeżeli sąd ma wątpliwości co do pozwu Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty to wówczas nie wyda nakazu zapłaty, ale wyznaczy termin rozprawy. W takiej sytuacji otrzymasz wezwanie na rozprawę. W tym wezwaniu dowiesz się gdzie i o jakiej godzinie odbędzie się rozprawa w Twojej sprawie.

Czy warto iść? To zależy, ale w większości spraw lepiej napisać tylko samą odpowiedź na pozew i żądać przeprowadzenie rozprawy pod naszą nieobecność. Oczywiście należy podnieść stosowne zarzuty, tak, jak ma to miejsce w przypadku pisania sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Komornik z wniosku Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (KRUK S.A.)? Czy musisz płacić? Przekonaj się!

Jeśli w Twojej sprawie z Funduszem Prokura (Kruk S.A.) działa już komornik sądowy to nie składaj broni i nie poddawaj się! Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że istnieją w obrocie prawnym tytuły wykonawcze, które można uchylić. Co to oznacza dla naszego Klienta? Umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy!

Od czego jednak zacząć? Przede wszystkim przypomnij sobie czy zanim pojawił się komornik z wniosku Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty otrzymywałeś/aś jakieś pisma z sądu w tej właśnie sprawie. Jeśli okaże się, że dopiero od komornika pojawiło się pierwsze info o sprawie to masz duże i realne szanse na zablokowanie działań komornika! Jak to możliwe, że dopiero od komornika mogłeś/aś się dowiedzieć o całej sprawie sądowej? Zazwyczaj widujemy dwa osobne powody:

  1. zmiana adresu zamieszkania (wyjazd za granicę, przeprowadzka),
  2. zmiana nazwiska (wstąpienie w związek małżeński).

Oba przypadki odpowiadają za więcej niż 95% nieprawidłowych doręczeń przesyłek sądowych.

Jak jednak zabrać się do całej sprawy?

Gdzie szukać pomocy prawnej?

O to już nie musisz się martwić. W naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucyjnych. W tym właśnie zespole zajmujemy się umarzaniem egzekucji komorniczych i odzyskiwaniem środków zabranych przez komornika.

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:


4.7/5 - (43 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Gerwazy pisze:

Dzień dobry Państwu, nie wiem czy mi coś pomożecie bo sprawa jest u komornika, może być przedawnienie nakaz zapłaty był wydany w 2010r., ja nie wiem z jakich powodów otrzymałem ten nakaz w 2010r. i nie złożyłem sprzeciwu by trza było dokumenty sprawdzić, proszę o odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Alicja pisze:

Dzień dobry, dostałam zajęcie komornicze mieszkania, przez prokurę. Sygn VI NC-E 1489610/11, mam czas do piątku na napisanie przywrócenia terminu do wniesienia sprzeciwu do nakazu zaplaty. Nie wiedziałam wcześniej o długu. Co mogę zrobic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Alicjo. Zwykle w takich sprawach nie pisze się wniosku o przywrócenie terminu, ale wniosek o doręczenie orzeczenia. Czy tak jest tez w Pani sprawie to musielibyśmy ustalić w oparciu o informacje i dokumenty. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sygna akt VI Nc-e 1463085/21 pisze:

Nie wiem czego to dotyczy . Sprawa jest u komornika który wysłał już zawiadomienie do pracodawcy i on je odebrał

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mariola pisze:

Sygnatura aktVl Nc-e 2519883/19 Nie wiem jakiej pożyczki dotyczy ,dostałam zawiadomienie o egzekucji nr sprawy Km268/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Sygnatura akt 394/ 21 jakiej pożyczki dotyczyla

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Zajmujemy się oddłużaniem. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.