Otrzymałeś nakaz zapłaty długu z funduszu Prokura? Nie wiesz jak masz się zachować? Musisz koniecznie przeczytać nasz poradnik. Dzięki odpowiednim działaniom możesz nawet anulować całe zadłużenie! W poniśżym artykule uzyskasz cenne wskazówki, co odpisać firmie windykacyjnej oraz jak rozmawiać z pracownikiem firmy windykacyjnej Kruk S.A., działającej w imieniu funduszu Prokura.

Pamiętaj także, że nie musisz samodzielnie walczyć  w sądzie z tą firmą. Nasi prawnicy wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa banków, firm pożyczkowych i firm windykacyjnych, w tym również wiele gdzie pozywała właśnie Prokura. W większości wygranych spraw anulowane było całe zadłużenie. Dlatego skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Wezwanie do zapłaty z Kruk S.A. Co odpisać firmie windykacyjnej działającej w imieniu funduszu Prokura?

W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, że wezwanie z firmy windykacyjnej Kruk S.A., działającej na zlecenie funduszu Prokura nic prawnie nie oznacza. Takie pismo nie jest żadnym stwierdzeniem istnienia Twojego zadłużenia. Wezwanie do zapłaty z Kruk S.A. nie zmienia Twojego dotychczasowego życia. Oznacza jedynie, że Kruk S.A. chce od Ciebie pieniądze. Jeśli chce, to niech pokaże dowody na to, że dług istnieje, w żądanej wysokości oraz niech przedstawi dokumenty na fakt nabycia tego potencjalnie istniejącego zadłużenia. Z racji tego, że firma Prokura jest potentatem rynku windykacyjnego, to w naszej Kancelarii EUROLEGE otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących działania tego windykatora. Musimy zaznaczyć, że nie odnotowujemy żadnych działań, które w drastyczny sposób odbiegałyby od ogólnie przyjętych działań windykacyjnych innych podobnie działających podmiotów. Można nawet stwierdzić, że firma KRUK prowadzi jedną z mniej dolegliwych dłużnikom form windykacji.

Jak więc działa firma windykacyjna taka jak Prokura, Hoist, Lindorff , czy Ultimo? Potencjalny dłużnik otrzymuje wezwanie do zapłaty długu. Może wówczas zaprzeczyć istnieniu takiego zadłużenia, a firma windykacyjna zazwyczaj pozostanie głucha na tłumaczenia. Co więc najlepiej zrobić? Przestać się tłumaczyć! To nie Ty, jako potencjalnym dłużnik masz wykazać firmie Kruk S.A. czy innemu windykatorowi, że nie jesteś dłużnikiem tej firmy, ale to właśnie firma Kruk S.A. musi wykazać Twoje zadłużenie. W końcu to firma Kruk S.A. przychodzi do Ciebie, a nie Ty do niej.

Jeśli chcesz odpisać firmie windykacyjnej na wezwanie do zapłaty, a nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z naszego poradnika dostępnego tutaj: Co odpisać firmie windykacyjnej

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Masz tylko 14 dni na sprzeciw i anulowanie długu!
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz szanse na oddłużenie oraz jak możemy Tobie pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Fundusz Prokura pozywa do sądu, a ten wydaje nakaz zapłaty. Co zrobić, jak się bronić?

Jeśli otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty z powództwa funduszu Prokura to bywa, że dobry znak. W końcu będziesz mógł przed sądem udowodnić, że nie jesteś dłużnikiem. Ewentualnie, że dług jest przedawniony. Przedawnienie długu występował kiedyś w co najmniej ¾ spraw z udziałem funduszu Prokura. Aktualnie, po zmianie przepisów przedawnione sprawy w sadzie z powództwa firmy Prokura niemal się nie trafiają.

Pozytywnym zjawiskiem w przypadku funduszu Prokura jest to, że pozwy składane są w większości w miejscu zamieszkania pozwanego. Jest to zdecydowana różnica w stosunku do funduszu Best, który swego czasu pozywał właściwie tylko przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Podobną taktykę miała firma pożyczkowa Profi Credit, która pozywała kiedyś tylko przed Sądem Rejonowym w Bielsku – Białej.

Po otrzymaniu nakazu zapłaty zapisz koniecznie na kopercie albo samym nakazie zapłaty datę otrzymania pisma z sądu. Od tej daty masz tylko 2 tygodnie na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU.

W takim sprzeciwie od nakazu zapłaty musisz obowiązkowo podnieść wszystkie zarzuty przeciwko żądaniu pozwu. Jednym z kluczowych zarzutów jest zarzut przedawnienia. Zwróć również uwagę, czy fundusz Prokura dołączył do pozwu umowę kredytu/pożyczki z Twoim podpisem oraz czy udowodnił nabycie długu. Jeśli czegoś brakuje to napisz to w uzasadnieniu i podnieś stosowny zarzut procesowy. Sąd będzie musiał zająć się Twoim stanowiskiem w sprawie.

W znacznej większości spraw, po skutecznym wniesieniu sprzeciwu fundusz Prokura cofa pozew. Takie zachowanie funduszu Prokura świadczy o braku pewności co do swoich racji w procesie.

Poniżej przedstawiamy niektóre orzeczenia z wygranych spraw przeciwko funduszowi Prokura:

wyrok wygrana sprawa z windykacją prokura kruk
wyrok wygrana sprawa z windykacją prokura kruk

Wezwanie na rozprawę do sądu rejonowego z powództwa funduszu Prokura. Czy mam się stawiać osobiście?

Jeżeli sąd ma wątpliwości co do pozwu funduszu Prokura to wówczas nie wyda nakazu zapłaty, ale wyznaczy termin rozprawy. W takiej sytuacji otrzymasz wezwanie na rozprawę. W tym wezwaniu dowiesz się gdzie i o jakiej godzinie odbędzie się rozprawa w Twojej sprawie.

Czy warto iść? To zależy, ale w większości spraw lepiej napisać tylko samą odpowiedź na pozew i żądać przeprowadzenie rozprawy pod naszą nieobecność. Oczywiście należy podnieść stosowne zarzuty, tak, jak ma to miejsce w przypadku pisania sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Komornik z wniosku Funduszu Prokura (KRUK S.A.)? Czy musisz płacić? Przekonaj się!

Jeśli w Twojej sprawie z Funduszem Prokura (Kruk S.A.) działa już komornik sądowy to nie składaj broni i nie poddawaj się! Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że istnieją w obrocie prawnym tytuły wykonawcze, które można uchylić. Co to oznacza dla naszego Klienta? Umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy!

Od czego jednak zacząć? Przede wszystkim przypomnij sobie czy zanim pojawił się komornik z wniosku Prokura otrzymywałeś/aś jakieś pisma z sądu w tej właśnie sprawie. Jeśli okaże się, że dopiero od komornika pojawiło się pierwsze info o sprawie to masz duże i realne szanse na zablokowanie działań komornika! Jak to możliwe, że dopiero od komornika mogłeś/aś się dowiedzieć o całej sprawie sądowej? Zazwyczaj widujemy dwa osobne powody:

  1. zmiana adresu zamieszkania (wyjazd za granicę, przeprowadzka),
  2. zmiana nazwiska (wstąpienie w związek małżeński).

Oba przypadki odpowiadają za więcej niż 95% nieprawidłowych doręczeń przesyłek sądowych.

Jak jednak zabrać się do całej sprawy?

Gdzie szukać pomocy prawnej?

O to już nie musisz się martwić. W naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucyjnych. W tym właśnie zespole zajmujemy się umarzaniem egzekucji komorniczych i odzyskiwaniem środków zabranych przez komornika.

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.