Fundusz Prokura (Kruk S.A.). Pozew, komornik i wezwanie do zapłaty. Co zrobić? - Antywindykacja EuroLege

Fundusz Prokura (Kruk S.A.). Pozew, komornik i wezwanie do zapłaty. Co zrobić?

nakaz zapłaty z firmy windykacyjnej prokura kruk

Oceń artykuł: 

Otrzymałeś nakaz zapłaty długu z funduszu Prokura? Nie wiesz jak masz się zachować? Musisz koniecznie przeczytać nasz poradnik. Dzięki odpowiednim działaniom możesz nawet anulować całe zadłużenie! W poniśżym artykule uzyskasz cenne wskazówki, co odpisać firmie windykacyjnej oraz jak rozmawiać z pracownikiem firmy windykacyjnej Kruk S.A., działającej w imieniu funduszu Prokura.

Pamiętaj także, że nie musisz samodzielnie walczyć  w sądzie z tą firmą. Nasi prawnicy wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych, w tym również wiele gdzie pozywała właśnie Prokura. W każdej wygranej sprawie anulowane było całe zadłużenie. Dlatego skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Wezwanie do zapłaty z Kruk S.A. Co odpisać firmie windykacyjnej działającej w imieniu funduszu Prokura?

W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, że wezwanie z firmy windykacyjnej Kruk S.A., działającej na zlecenie funduszu Prokura nic nie oznacza. Takie pismo nie jest żadnym stwierdzeniem istnienia Twojego zadłużenia. Wezwanie do zapłaty z Kruk S.A. nie zmienia Twojego dotychczasowego życia. Oznacza jedynie, że Kruk S.A. chce od Ciebie pieniądze. Jeśli chce, to niech pokaże dowody na to, że dług istnieje, w żądanej wysokości oraz niech przedstawi dokumenty na fakt nabycia tego rzekomego zadłużenia. Jednak po kolei.

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy od Pana Janusza z okolic Opola maila o następującej treści: „Dostałem wezwanie do zapłaty z firmy Kruk. Niestety w tym piśmie nie ma żadnych informacji o podstawie mojego zadłużenia. Dzwoniłem do firmy Kruk i dowiedziałem się tylko tyle, że moje zadłużenie zostało wykupione z banku (…) i teraz mam zapłacić kilka tysięcy złotych! Ja takiego zadłużenia nie miałem. Proszę o radę, co zrobić?”

Sytuacja jakich wiele w przypadku firm windykacyjnych, takich jak Prokura, Hoist, Lindorff , czy Ultimo. Potencjalny dłużnik otrzymuje wezwanie do zapłaty długu, którego istnieniu zaprzecza, a firma windykacyjna pozostaje głucha na tłumaczenia. Co więc najlepiej zrobić? Przestać się tłumaczyć! To nie Ty, jako potencjalnym dłużnik masz wykazać firmie Kruk S.A., że nie jesteś dłużnikiem tej firmy, ale to właśnie firma Kruk S.A. musi wykazać Twoje zadłużenie. W końcu to firma Kruk S.A. przychodzi do Ciebie, a nie Ty do niej.

Jeśli chcesz odpisać firmie windykacyjnej na wezwanie do zapłaty, a nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z naszego poradnika dostępnego tutaj: Co odpisać firmie windykacyjnej

Fundusz Prokura pozywa do sądu, a ten wydaje nakaz zapłaty. Co zrobić, jak się bronić?

Jeśli otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty z powództwa funduszu Prokura to najpewniej dobry znak. W końcu będziesz mógł przed sądem udowodnić, że nie jesteś dłużnikiem. Ewentualnie, że dług jest przedawniony. Przedawnienie długu występuje w co najmniej ¾ spraw z udziałem funduszu Prokura.

Pozytywnym zjawiskiem w przypadku funduszu Prokura jest to, że pozwy składa w większości w miejscu zamieszkania pozwanego. Jest to zdecydowana różnica w stosunku do funduszu Best, który pozywa właściwie tylko przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Podobną taktykę ma firma pożyczkowa Profi Credit, która pozywa tylko przed Sądem Rejonowym w Bielsku – Białej.

Po otrzymaniu nakazu zapłaty zapisz koniecznie na kopercie albo samym nakazie zapłaty datę otrzymania pisma z sądu. Od tej daty masz tylko 2 tygodnie na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym albo sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU.

W takim sprzeciwie od nakazu zapłaty musisz obowiązkowo podnieść wszystkie zarzuty przeciwko żądaniu pozwu. Jednym z kluczowych zarzutów jest zarzut przedawnienia. Zwróć również uwagę, czy fundusz Prokura dołączył do pozwu umowę kredytu/pożyczki z Twoim podpisem oraz czy udowodnił nabycie długu. Jeśli czegoś brakuje to napisz to w uzasadnieniu i podnieś stosowny zarzut procesowy. Sąd będzie musiał zająć się Twoim stanowiskiem w sprawie.

W znacznej większości spraw, po skutecznym wniesieniu sprzeciwu fundusz Prokura cofa pozew. Takie zachowanie funduszu Prokura świadczy o braku pewności co do swoich racji w procesie.

Poniżej przedstawiamy niektóre orzeczenia z wygranych spraw przeciwko funduszowi Prokura:

wyrok wygrana sprawa z windykacją prokura kruk  wyrok wygrana sprawa z windykacją prokura kruk

Wezwanie na rozprawę do sądu rejonowego z powództwa funduszu Prokura. Czy mam się stawiać osobiście?

Jeżeli sąd ma wątpliwości co do pozwu funduszu Prokura to wówczas nie wyda nakazu zapłaty, ale wyznaczy termin rozprawy. W takiej sytuacji otrzymasz wezwanie na rozprawę. W tym wezwaniu dowiesz się gdzie i o jakiej godzinie odbędzie się rozprawa w Twojej sprawie.

Czy warto iść? To zależy, ale w większości spraw lepiej napisać tylko samą odpowiedź na pozew i żądać przeprowadzenie rozprawy pod naszą nieobecność. Oczywiście należy podnieść stosowne zarzuty, tak, jak ma to miejsce w przypadku pisania sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Komornik z wniosku Funduszu Prokura (KRUK S.A.)? Czy musisz płacić? Przekonaj się!

Jeśli w Twojej sprawie z Funduszem Prokura (Kruk S.A.) działa już komornik sądowy to nie składaj broni i nie poddawaj się! Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że istnieją w obrocie prawnym tytuły wykonawcze, które można uchylić. Co to oznacza dla naszego Klienta? Umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy!

Od czego jednak zacząć? Przede wszystkim przypomnij sobie czy zanim pojawił się komornik z wniosku Prokura otrzymywałeś/aś jakieś pisma z sądu w tej właśnie sprawie. Jeśli okaże się, że dopiero od komornika pojawiło się pierwsze info o sprawie to masz duże i realne szanse na zablokowanie działań komornika! Jak to możliwe, że dopiero od komornika mogłeś/aś się dowiedzieć o całej sprawie sądowej? Zazwyczaj widujemy dwa osobne powody:

  1. zmiana adresu zamieszkania (wyjazd za granicę, przeprowadzka),
  2. zmiana nazwiska (wstąpienie w związek małżeński).

Oba przypadki odpowiadają za więcej niż 95% nieprawidłowych doręczeń przesyłek sądowych.

Jak jednak zabrać się do całej sprawy? O to już nie musisz się martwić. W naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucyjnych. W tym właśnie zespole zajmujemy się umarzaniem egzekucji komorniczych i odzyskiwaniem środków zabranych przez komornika.

Chcesz uzyskać nasza bezpłatną analizę Twojej sprawy? To bardzo proste! Wystarczy, że zgłosisz się do nas w jeden z wybranych niżej sposobów. Działamy na terenie całej Polski!

Oto sposoby zgłoszenia swojej sprawy:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA