Firmy windykacyjne Intrum oraz Lindorff to potentaci rynku dochodzenia wierzytelności w Polsce. Dlatego jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z tych firm musisz koniecznie przeczytaj ten artykuł, aby wiedzieć jak zachować się otrzymując wezwanie do zapłaty i jak prowadzić swoje sprawy, aby mieć szansę na oddłużenie.

Wezwanie do zapłaty z Intrum  Justitia albo Lindorff. Co zrobić?

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z Intrum Justitia albo Lindorff musisz zachować ostrożność. Przede wszystkim nie podejmuj nagłych ruchów. Windykator zawsze wykorzysta każdy Twój błąd. A tych najwięcej popełniamy podejmując nagłe, nieprzemyślane decyzje.

Ważne! Nigdy nie sugeruj się radami zawartymi w wezwaniu do zapłaty. Zanim cokolwiek zrobisz, zawsze uprzednio dokładnie przeczytaj wezwanie do zapłaty i odpowiedz sobie, czy faktycznie możesz mieć zadłużenie, które mogłoby zostać wykupione przez Intrum Justitia albo Lindorff?

Czy warto kontaktować się z firmą Intrum Justitia lub Lindorff?

Zasadniczo musisz wiedzieć, że cokolwiek byś nie mówił i nie robił, windykator i tak zawsze będzie wiedział lepiej o Twoim potencjalnym zadłużeniu. Choćbyś zaklinał się na najwyższe świętości, jak firma windykacyjna coś kupiła, to musi to odzyskać. I koniec. Ot taka profesja.

Dlatego tłumaczenie czegokolwiek windykatorowi, a w szczególności, że żadnego zadłużenia nie masz, nie ma najmniejszego sensu. Nie przekonasz pracownika Intrum Justitia czy Lindorff do swoich racji. Raczej nie masz co na to liczyć. Pamiętaj, żeby przy okazji dzwonienia albo pisania nie uznać długu, ponieważ wprawni specjaliści firm windykacyjnych nie przebaczają takich błędów i zawsze wykorzystają je w przyszłych sporach sądowych.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i anulować dług.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Jeśli już chcesz zadzwonić do firmy Intrum Justitia albo Lindorff to musisz wiedzieć jak z nimi rozmawiać. Przede wszystkim pamiętaj, że nie masz obowiązku z niczego się tłumaczyć i to Ty zadajesz pytania. Jak rozmawiać z windykatorem znajdziesz w naszym poradniku pt. „Jak rozmawiać z windykatorem przez telefon„.

Jeśli chciałbyś samodzielnie odpisać cokolwiek firmie windykacyjnej – co odradzamy – to zachowaj pewne reguły. Przede wszystkim nie uznawaj wprost zadłużenia, nie proponuj spłaty długu na raty, nie proponuj redukcji zadłużenia. Każda z tych czynności będzie świadczyła o Twoim przyznaniu się do długu. Dlatego jeśli nie masz pewności czy robisz dobrze, ale naprawdę chcesz z nimi pisać to stosuj się do rad zawartych w naszym poradniku.

Musisz zadać konkretne pytania i żądać udzielenia na nie odpowiedzi. W końcu to do Ciebie ktoś przychodzi po pieniądze i to on ma obowiązek wykazać, że mu się należą.

Nakaz zapłaty z Intrum Justitia albo Lindorff. Co zrobić?

Jeśli windykator złożył przeciwko Tobie pozew do sądu, to najpewniej sąd wyda w Twojej sprawie nakaz zapłaty. Takie orzeczenie sądu nie jest jednak trwałe i wystarczy, że złożysz sprzeciw od nakazu zapłaty albo sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU.

Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz 2 tygodnie, licząc od dnia odbioru przesyłki sądowej. Musisz pamiętać, że w celu wygranej masz obowiązek podnieść wszystkie twierdzenia oraz zarzuty. Brak ich zawarcia w piśmie do sądu może spowodować, że mimo posiadania argumentów sprawę przegrasz i będziesz musiał zapłacić na rzecz firmy windykacyjnej Intrum Justitia albo Lindorff znaczne kwoty pieniędzy. Również błędne obliczenie terminu na wniesienie sprzeciwu będzie skutkowało jego odrzuceniem. Niestety codziennie dostajemy prośby o pomoc od osób, które najpierw samodzielnie złożył sprzeciw po terminie ale został on odrzucony. Niestety takie są przepisy i warto o tym pamiętać!

Pomoc pozwanym o zapłatę przez Intrum Justitia

Jeśli nie czujesz się na siłach i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia to zgłoś się do nas po bezpłatną pomoc prawną. Wystarczy, że do nas zadzwonisz albo wyślesz zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Pomogliśmy już tysiącom osób zadłużonych, pozwanych przez firmy windykacyjne.

Mamy na swoim koncie tysiące wygranych procesów sądowych z firmami windykacyjnymi, bankami oraz chwilówkami. Doprowadzaliśmy do oddaleń powództwa w całości, jak również redukowaliśmy zadłużenia w więcej niż 50% pierwotnych roszczeń wierzycieli. Więcej na temat naszych sukcesów znajdziesz tutaj: https://www.eurolege.pl/wygrane-sprawy/

Komornik z Intrum Justitia? Zobacz czy możesz zablokować komornika!

W Twojej sprawie z Intrum jest już komornik? Nie składaj broni i walcz do końca. Ostatecznie może okazać się, że egzekucja komornicza w ogóle nie powinna mieć miejsca, a Ty możesz umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane dotychczas pieniądze! Jak to możliwe? O tym poniżej.

Z prowadzonych przez naszą Kancelarię EUROLEGE statystyk wynika, że wiele prawomocnych nakazów zapłaty i wyroków zaocznych nie powinno być podstawą egzekucji komorniczej. Dlaczego? Wszystkiemu winne są nieprawidłowości w doręczeniach na etapie postępowań sądowych. Myślisz pewnie jak to możliwe, że sąd się pomylił? Otóż tam też pracują ludzie, a w pracę ludzką zawsze wpisane jest ryzyko pomyłki. Jednak do rzeczy. Jak szybko możesz sprawdzić czy w Twojej sprawie z Intrum zablokowanie komornika jest możliwe co do zasady? Odpowiedz sobie na jedno podstawowe pytanie: „czy zanim pojawił się w moim życiu komornik dostawałem/am jakieś pisma z sądu w związku z tą sprawą?”. Odpowiedź „NIE” to najlepsza odpowiedź jaką w tej chwili możesz usłyszeć :)

Oznacza to, że sąd nieprawidłowo doręczał Ci pisma sądowe. Jednak jak to możliwe? Najpewniej w Twoim życiu miało miejsce jedno z dwóch zdarzeń:

  1. zmiana miejsca zamieszkania (głównie: wyjazd za granicę albo przeprowadzka),
  2. zmiana nazwiska (zazwyczaj wstąpienie w związek małżeński).

Pewnie teraz myślisz, od czego w ogóle zacząć? O to akurat nie musisz się martwić. W Kancelarii EUROLEGE powołaliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu możemy w szybki sposób pomóc Ci w sprawie komorniczej z Intrum Justitia. Wszystko załatwisz u nas zdalnie i bez wychodzenia z domu. A wstępna analiza Twojej sprawy jest całkowicie bezpłatna. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami już dzisiaj i sprawdź czy istnieje szansa na to, aby rozdział w Twoim życiu pod tytułem „egzekucja z Intrum” stał się przeszłością.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:


4.3/5 - (80 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.