Sprawdziliśmy ile może zabrać komornik w 2024 r. Kwoty zajęcia komorniczego są różne, w zależności od tego z jakiego tytułu uzyskujemy wynagrodzenie. Ponieważ w 2024 r. podniesiono najniższe wynagrodzenie, to również zmianie uległa wysokość kwoty wolnej od zajęć.

Wskażemy również kiedy i w jakich warunkach można doprowadzić do zablokowania działań komornika i odzyskania wszystkich zabranych w toku egzekucji pieniędzy. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu. Na pewno warto wiedzieć więcej!

Ile może zabrać komornik z pensji (wynagrodzenia za pracę) w 2024? Ochrona pensji minimalnej.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w lipcu 2024 r. podniesiono kwotę minimalnego wynagrodzenia i obecnie wynosi ono 4242 zł brutto. Zatem ile może zabrać komornik z wypłaty w toku egzekucji? Kwota wolna od zajęcia komorniczego,  która jest równa stawce minimalnego wynagrodzenia i wynosi w 2024 roku 4242 zł brutto. Na wysokość kwoty wolnej nie ma wpływu ilość egzekucji komorniczych.

Dłużnik, który pracuje na podstawie umowy o pracę i otrzymuje tzw. minimalną pensję nie musi się obawiać, że komornik cokolwiek zabierze.

Aktualnie kwota wynagrodzenia minimalnego za pracę netto „na rękę” jaka wolna jest od egzekucji komorniczej wynosi dokładnie 3.221,98 zł.

Ile może zabrać komornik z wypłaty pensji 2024? Tabela wynagrodzeń z limitem zajęć!

Poniżej zestawienie, z którego wynika ile może zabrać komornik przy pensjach w „okrągłych” kwotach wynagrodzenia brutto.

Wynagrodzenie bruttoWynagrodzenie nettoKomornik zabierze
4.500 zł3.367 zł658 zł
5.000 zł3.708 zł999 zł
5.500 zł4.049 zł1.340 zł
6.000 zł4.390 zł1.681 zł
6.500 zł4.731 zł2.022 zł
7.000 zł5.072 zł2.363 zł
7.500 zł5.412 zł2.706 zł
8.000 zł5.754 zł2.877 zł
8.500 zł6.094 zł3.047 zł
9.000 zł6.435 zł3.217,50 zł
9.500 zł6.776 zł3.388 zł
10.000 zł7.117 zł3.558,50 zł
Wysokość zajęcia komorniczego liczona jest od kwoty wynagrodzenia netto.

Część etatu a zajęcie komornicze. Jak to wygląda?

Należy również pamiętać, że komornika sądowego obowiązuje limit zajęcia komorniczego, który dla osób pracujących na pełny etat wynosi 50% otrzymywanego wynagrodzenia. W związku z powyższym, dłużnik zatrudniony na umowę o pracę, może mieć zajęte rzeczywiste 50% wynagrodzenia. Jeśli zarabia mniej, to wysokość zajęcia zawsze będzie mniejsza niż ustawowe 50%. Wszystko wynika z treści art. 87 (1) ustawy kodeks pracy.

A co jeśli pracownik wykonuje pracę na część etatu? W takiej sytuacji zajęcie zostaje proporcjonalnie zmniejszone. Jeśli więc pracownik wykonuje pracę na 3/4 etatu to kwota minimalnego zajęcia zmniejsza się o 3/4. Jeśli praca wykonywana jest na 1/2 etatu to wówczas zmniejszeniu ulega kwota minimalna od zajęcia o współczynnik 1/2 i tak dalej.

Ile może zabrać komornik z wypłaty za niezapłacone alimenty?

W przypadku długów alimentacyjnych limit kwoty wolnej od potrąceń jest niższy i wynosi 40% kwoty uzyskiwanego wynagrodzenia. Ustawodawca postanowił w ten sposób zabezpieczyć interesy dzieci, dla których nawet niewielkie kwoty uzyskiwane w toku egzekucji mogą mieć zasadnicze znaczenie.

Dlatego też nie ma tutaj zastosowania zasada, wedle której wolna od egzekucji jest kwota minimalnego wynagrodzenia.  Zatem ile może zabrać komornik z wypłaty za niezapłacone alimenty? Komornik może zająć takiemu dłużnikowi 60% wynagrodzenia. W przypadku umowy o pracę za „minimalną krajową” kwota wolna od zajęcia nie niższa 1.288,79 zł netto. Poniżej tej kwoty komornik nie może egzekwować nawet za długi alimentacyjne.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Ile może zabrać komornik z umowy zlecenia i umowy o dzieło?

Zmiany przepisów, które weszły od 01 stycznia 2019 roku, a ściślej art. 833 § 21 k.p.c. wprowadziły do życia bardzo ważne i niezmiernie oczekiwane zmiany. Otóż w przypadku, gdy wynagrodzenie z umowy zlecenia albo o dzieło stanowi dla dłużnika będącego osobą fizyczna jedyne źródło utrzymania, to wówczas zastosowanie znajdą przepisy jak o ograniczeniu egzekucji z wynagrodzenia za pracę osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Zmiany te w efekcie zrównują w sferze postępowania egzekucyjnego sytuację osoby wykonujące pracę na podstawie umowy cywilnej albo umowy o dzieło z osobami, które wykonują pracę na podstawie umowy o pracę. Należy powyższe zmiany przepisów uznać za trafione i ogromnie potrzebne. Obecnie nie ma już zagrożenia, że osoby wykonujące pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej będą traktowane gorzej od tych, które pracują na podstawie umowy o pracę.

Mam komornika, a nie wiem dlaczego!

Wiele osób dowiaduje się wszczęciu postępowania egzekucyjnego w dość niespodziewany sposób. Jak zatrzymać komornika w takiej sytuacji?

Nagle komornik zajmuje konto w banku i nie można zapłacić za zakupy w sklepie. Może też zdarzyć się, że o zajęciu dowiemy się od szefa albo otrzymując wypłatę pensji w pomniejszonej wysokości. Gdy mamy więcej szczęścia, to do domu przychodzi list od komornika z postanowieniem o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Jednak jak to się stało, że komornik pojawił się w Twoim życiu skoro nie było żadnej sprawy sądowej? A przynajmniej o niej nic nie wiedziałeś? Co robić w takiej sytuacji?

Sprawa jest taka, że sąd wydał nakaz zapłaty, ale z dużą dozą prawdopodobieństw był on wysłany na nieaktualny adres. Takie historie zdarzały się często przed 2021 rokiem. Po wprowadzeniu zmiany przepisów dotyczących doręczeń przesyłek sądowych liczba błędnie doręczonych pism sądowych drastycznie spadła. Niemniej sprawy załatwiane kilka lat temu nadal prowadzone są w oparciu o wadliwe tytuły wykonawcze, które powinny ulec całkowitemu uchyleniu. W takiej sytuacji możliwe jest nie tylko umorzenie egzekucji komorniczej, ale nawet ODZYSKANIE WSZYSTKICH PIENIĘDZY ZABRANYCH PRZEZ KOMORNIKA!

Na szczęście nic straconego! Nadal można zatrzymać komornika, zwolnić zajęcia i skutecznie złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. Koniecznym jest jednak podjęcie działań celem uchylenia tytułu wykonawcze, umorzenia egzekucji i odzyskania zabranych przez komornika środków. Trzeba złożyć wniosek do sądu o doręczenie tytułu egzekucyjnego na prawidłowy adres, a dodatkowo złożyć środek odwoławczy.

Konieczne będzie również złożenie pisma do komornika z informacją o aktualnym stanie sprawy. Dotyczyć to będzie zasadniczo też wierzyciela. Należy dokładnie zsynchronizować działania i nie popełniać błędów, w tym tych o charakterze formalnym. Pamiętać trzeba, że w przypadku większych – często mało zauważalnych błędów – można przegrać sprawę nawet teoretycznie wygraną. Najlepszym przykładem mogą być braki formalne sprzeciwu skutkujące odrzuceniem sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Kancelaria EUROLEGE – jak pomagamy anulować długi komornicze?

W Kancelarii EUROLEGE od lat zajmujemy się sprawami wadliwych egzekucji komorniczych. Pomagamy umarzać postępowania egzekucyjne i odzyskiwać pieniądze zabrane przez komorników. Nawet w sprawach toczonych wiele lat jesteśmy w stanie skutecznie pomóc. Oczywiście, o ile zachodzą przesłanki do udzielenia takiej pomocy. Pomagamy osobom zadłużonym w całym kraju. Reprezentujemy dłużników przed każdym sądem i komornikiem w Polsce. Pomagamy także naszym rodakom, którzy wyjechali za granicę pozostawiają w kraju kłopoty finansowe – w tym postępowania komornicze.

Kontakt z nami jest bardzo prosty. Postawiliśmy na możliwość załatwiania spraw na odległość. Dzięki temu możesz powierzyć nam swój problem używając do tego wyłącznie telefonu albo innego urządzenia połączonego z Internetem. Dzięki temu każdą sprawę załatwisz szybko, sprawnie i bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy.

To jednak nie koniec artykułu. Poniżej wskażemy co zrobić kiedy komornik zabiera za dużo?

Komornik zabiera więcej niż powinien.

Uważasz, że komornik zabiera z Twojego wynagrodzenia kwotę większą, niż ma do tego prawo zgodnie z przepisami? Możesz złożyć skargę na czynności komornika, której wzór znajdziesz tutaj: Wzór skargi na czynności komornika.

Pamiętaj jednak, że komornik sądowy dokonując zajęcia wynagrodzenie za pracę nie wie w jakiej jest wysokości. To działy kadrowe czy zewnętrzne firmy rachunkowo – księgowe obliczają kwotę, jaką mają przelać komornikowi z Twojej pensji. Oznacza to, że przelanie kwoty wyższej niż przewidują limity jest winą nie komornika. Jest to wina Twojego pracodawcy albo obsługującego tego pracodawcę biura rachunkowo – księgowego. Wypłacenie Tobie kwoty niższej niż przewidują limity zajęć stanowi niedopłatę wynagrodzenia i powoduje, że nabywasz wobec pracodawcy roszczenie i dopłatę do zaniżonej pensji.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:


4.4/5 - (54 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Tomasz Gabrylewicz

Doświadczony prawnik, autor licznych publikacji prawniczych, w tym naukowych. Wieloletni działacz w sektorze NGO. Ekspert prawa bankowego, praktyk w sprawach cywilnych przeciwko instytucjom finansowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Łukasz pisze:

Dzień dobry, dostałem wypłatę w wysokości 4000 komornik zabrał połowę.Jestem fanem sportu i udało mi się wygrać 800 złoty na zakładach bukmacherskich i wszystko zabrał komornik

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafał pisze:

Dzień dobry mam komornika na konto bankowe wpływa mi 3220 z czego z księgowa z pracy wpłaca komornikowi około 490 zł a komornik zablokował środki na koncie w kwocie 470 zł czyli do wypłaty dostałem 2750 czy komornik może zająć środki na koncie kiedy pobiera już środki

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry mam pytanie nie zarabiam nawet najniższej krajowej a mój pracodawca dostalmpismo od komornika o moim zadłużeniu pracuje na umowę zlecenie czy może mi zabrać cały dochód.ktory.mam zarobiony w kwocie 1500zl czy powinnien nie ruszać tych środków z konta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Jestem osobą zbierającą dokumenty do złożenia wniosku o zaświadczenie o niepełnosprawności. Z powodu choroby pracowałam w życiu tylko 1,5mca. Utrzymuję się z pomocy matki-emerytki oraz stypendium socjalnego i za wyniki w nauce dla studentów studiów magisterskich. Jestem zatrudniona na 1/8 etatu zdalnie, co odpowiada ok 512zl/mc. Komornik z miasta, w którym nigdy nie byłam, zajął mi trzy konta, puste zresztą, na kwotę 622zł. Moje oba stypendia wynoszą 1750zł/mc. Nie wiem, czego dotyczy zajęcie. Do kancelarii nie udało mi się dodzwonić. Jestem autystką, jazda do tego miasta, by złożyć podanie do sądu to dla mnie duży problem, także z uwagi na koszta. Mój raport z KRD nie wskazuje na wpisy. Mama spłaca mój stary kredyt w banku. Czy komornik dokonał bezprawnego zajęcia takiej kwoty? Skąd wzięło się to obce miasto? Nie znalazłam tam żadnej firmy, z którą kiedykolwiek miałabym cokolwiek wspólnego.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry. Posiadam dług w firmie Tadam i po otrzymaniu nakazu zapłaty została zawarta ugoda. Niestety powinęła mi się noga i ugoda została zerwana. Czy jest jeszcze szansa na spłatę dobrowolną czy oddadzą sprawę odrazu do komornika? Chciałabym uniknąć tego żeby nie doszło do pracodawcy. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Posiadamy zbyt mało informacji, aby móc udzielić Pani odpowiedzi. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowani swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

adam pisze:

Mam pytanie mam kilku komorników chcę podjąć pracę umowa o dzieło lub umowa zlecenie ile może zabrac komornik

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Pracuję na czarno i jeżeli wpłacę sobie na konto bankowe 400zl czy komornik może zająć tą kwotę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam, zwracam się do państwa z takim pytaniem, gdyz mam komornika (prowadzi 3sprawy) zaczęłam prane na umowę o prace, początkiem stycznia (8.01) byłam u komornika aby się dogadać spłacać to w minimalnych kwotach gdyz to jest moje jedno źródło utrzymania napisałam oświadczenie, ze będę spłacać po 150zl dziś mi przyszło pismo od dni wysłane z dnia 10.01.2024r ze wszedł mi na wypłatę . Proszę o pomoc co mogę dalej z tym zrobić ? Dzwoniłam tam lecz pani z która rozmawiałam była strasznie nie miła i opryskliwa . Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry chciałabym podjąć pracę ale mam kilku komorników i niewiem co mam robic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

iwona pisze:

jestem JDG mam umowe z grupą XYZ komornik zajął majątek i przez pare lat dostawałam to co z życia mi się należało teraz nawet życia nie mam wypłacane do kogo a komorników jest kilku mam się zwrócić aby JDG potraktowano jako umowę o pracę i dać jakąś wolną kwotę na przeżycie ?
Błędne koło bo w momencie dostaje wypłatę z TFI ale to akurat 8 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Proszę o kontakt mailowy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dobry wieczór mam ogromne pytanie mam umowę zlecenie będę zarabiać 2300zl już na rękę. Będzie to mój jedyny dochód nic więcej nie mam. Pytanie czy komornik ma prawo z tego wynagrodzenia coś mi zabrać potrącić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dmytro pisze:

Potrzebuję pomocy przed komornikem.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dmytro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dostałam wypłatę 3800 a komornik zostawił mi tylko 1800 czy tak można

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Angelika pisze:

Dzień dobry .
Mam takie pytanie jeśli mam komornika i mam jakąś kwotę wolną od zajęcia. A mam umowę zlecenie to komornik moze mi zajac całą wypłatę?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Angeliko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Witam serdecznie.komornik wsiadł mi na konto a sprawa sponad 5lat czy może wsiąść na konto

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karol pisze:

Witam mam na imię Karol Moscinski ja pracuję na umowę zle i mi komornik zabrał mi cało wypłatę a jestem tylko uczymuje cało rodzinę mam syna chorego niepełnosprawnego orzeczenie będę miała moja partnerka w czwartek i jak mam zapłacić na mieszkanie proszę o jakość pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam, co w przypadku umowy zlecenia, zleceniobiorca do 26 roku życia, jedno źródło utrzymania. Czy taka osoba musi skontaktować się z komornikiem i musi oświadczyć, że jest to jedyne źródło utrzymania?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Ksiegowa zabrala mi 1200 ełro dla komornika a dla mnie zostało 800 czy to jest prawidłowe

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Witam dostałem zajęcie komornicze sprawa z przed 10 lat !! I brak jakiej kolwiek korespondencji !! Wysyłana była na odres w Poznaniu !! Gdzie ja mieszkam całe życie na terenie dolnego Śląska ! Jeden adres meldunkowy całe życie ten sam !! Co mógłbym zrobić w tej sprawie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewelina pisze:

Dzień dobry. Pracuje na umowie zlecenie na 3/4 etatu czy komornik może mi zabrać wszystko z konta? Nie są to zajęcia alimentów.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Na ten temat napisaliśmy odrębny artykuł, który wyczerpuje tematykę. Znajdzie go Pani pod tym linkiem: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

Witam mam pytanie dotyczące zabierania pieniędzy przez komornika mam zadłużenie alimentacyjne oczywiście przez pewne moje problemy dług urusl lecz od paru lat komornik zabiera mi 60 procent wynagrodzenia oczywiście pracuję na najniższej krajowej, lecz teraz doznałem kontuzji w pracy przebywam oczywiście na zwolnieniu będę się starał o odszkodowanie z zusu i czy komornik może mi zająć to odszkodowanie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Niestety, ale sprawami dotyczącymi zadłużeń alimentacyjnych nie zajmujemy się. Bardzo nam przykro.

Barbara pisze:

Witam. Mam pytanie. Jestem na emeryturze,z ktorej komornik potrąca mi pieniądze na zadłużenie a ponadto pracuję. Czy komornik może mi zająć całą wypłatę na koncie w banku tj.3527 z groszami

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bartłomiej pisze:

Witam, Mam pytanie pracuje na umowę o pracę za najniższa krajowa będę podejmował się drugiej pracy na umowę o pracę na 1/2 lub 1/4 etatu czy komornik zajmie mi cała wypłatę z drugiej pracy na 1/2 etatu lub 1/4.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartłomieju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam mam pytanie pracuje na umowę zlecenie mam już jednego komornika na wynagrodzeniu zabiera mi po wyżej najniższej krajowej gdyż to moje jedyne źródło dochodu w tej chwili chce na to samo wynagrodzenie wejść drugi komornik czy ten drugi też ma prawo do egzekucji bardzo proszę o odpowiedź

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dariusz Kazimierz pisze:

Dzień dobry. Udało mi się podjąć prace na zasadzie umowy zlecenia na stałe. Do tej pory utrzymywałem się z zasiłku stałego Mops. Niestety z momentem podjęcia pracy zasiłek został mi odebrany tak że umowa zlecenie jest moim jedynym źródłem utrzymania. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności na stałe. Czy komornik zabierze mi wynagrodzenie z tytułu umowy ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Tak, komornik może zabrać całość środków z tytułu wynagrodzenia z umowy zlecenia, ale możliwe jest uniknięcie takiego zdarzenia pod pewnymi warunkami. Opisywaliśmy to szeroko w artykule: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógłby działać w danej sprawie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Dzień dobry.mam kiku komorników.jednak pracuje na umowe zlecenie za 150zł miesięczne.jrden z nich zabrał te 150.
I pytanie ile moze wziąć 2i3i4i5 komornik

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Witam mam poważny problem ze spłatą kredytu. Jest ok 3300 a zarabiam Ok 3700. Chciałbym normalnie płacić np 1500zl w większej ilości rat. Czy to możliwe??

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Józef pisze:

Dobry wieczór z zapytaniem. Czy komornik może zająć mi wynagrodzenie za prace kiedy podjąłem prace okres próbny jako umowa zlecenie później możliwa umowa pełny etat a to moje jedyne źródło utrzymania dziekuje za odp czekam?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Józefie. Tak, komornik może zająć wynagr4odzenie osiągane na podstawie zlecenia nawet w 100% jego wysokości, ale można tego uniknąć. Pisaliśmy o tym szerzej na naszym blogu w tym materiale: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej Marek pisze:

Mam komorników chcalem się dowiedzieć jeden komornik zabiera mi z Zus drugi komornik zabiera z konta obecnie pracuję w krwiodastwie na umowie zleceniu czy też zabierze i ile

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Oczywiście komornik może działać w wielu obszarach i prowadzić jednocześnie egzekucję z różnych, niezależnych od siebie źródeł. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kacper pisze:

Witam będąc za granica przychodziły do mnie listy z i było zostawiane awizo lecz osoby z rodziny mnie w ogóle o tym nie poinformowały teraz dostałem list ze sprawa jest u komornika sądowego ponieważ nie odbierałem tych awizo chodzi o spłacanie rat grzywnej postanowienie z dnia 17/11/2022 list dostałem wczoraj czy mogę akos powstrzymać sprawę komornicza ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kacprze. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam. Mam zajecie komornicze…Komornik zajął/potrącił mi ponad połowę mojego wynagrodzenia, zostawił mi kwotę niedostateczna nawet na zapłatę za mieszkanie, a to jedyny mi dochód, jedyne źródło utrzymania.
Proszę i kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry .Mam pytanko czy mizna anulować u komornika odsetki ?Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafał pisze:

Dzień dobry, szukam kogoś kto mógłby pomóc wyjść z bardzo trudnej sytuacji, chociaż ja sam nie widzę żadnej opcji, miałem się zgłosić do kancelarii, która zajmuje się upadłościami, ale przypadkiem trafiłem na YouTube na film o Państwa kancelarii. W listopadzie zgłosiłem się do firmy zajmującej się konsolidacją chwilówek, mieli mi je zamienić na kredyt bankowy połączony z innym kredytem, który spłacałem i w konsekwencji obniżyć ratę miesięczną, ale firma wzięła gigantyczną prowizję (łącznie 30%) od załatwionej kwoty kredytu przez co teraz łączna rata tego co muszę spłącać miesięcznie przekracza moje wynagrodzenie i jest ponad 1000 zł wieksza niż miałem wcześniej. Nie wiem jak z tego wszystkiego wyjść, od dłuższego czasu mam problemy z depresją i ten problem dodatkowo mnie wykancza psychicznie, jestem coraz bardziej osłabiony i zdruzgotany tym wszystkim co się dzieje, nie jestem w stanie zrozumieć jak ekspert finansowy mógł mi załatwić kredyt ponad moje miesięczne zarobki.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Dariusz pisze:

Witam dzisaj otrzymałem wypłatę i po 30 minutach znikło mi 3000zl zadzwoniłem do banku i dowiedziałem się z komornik mi zablokował te pieniądze . Nie dostałem żadnej informacji ani żadnego pisma z sądu czy od komornika . Wypłaty wziolem 4170 zł on zablokował 3000zl z tego co wiem to nie może jeśli jestem dłużnikiem tyle z dochodu a nadmienię ze nic nie mam zaległego . Prosze mi doradzić co z tym zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry. Chciałam się zapytać pracuje na umowę zlecenie jestem matką samotną i wychowuje dwójkę dzieci. Komornik zajął mi 100 procent wynagrodzenia ublagałam go na 50 procent. To wynosi 1200 zł na miesiąc. Czy to jest prawnie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Dodatkowo informujemy, że w przypadku wynagrodzenia z umowy zlecenia zajęcie całości osiąganych dochodów. Można oczywiście temu przeciwdziałać. Pisaliśmy o tym szerzej w tym artykule na naszym blogu: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/

Robert pisze:

Witam mam komornika na wypłacie i doszły do niego dwie sprawy z tego samego banku i w sumie u niego są trzy sprawy oddzielnie z tego samego banku z jednej sprawy siedzi mi na wypłacie a z dwuch przysłał mi pismo żebym spłacał oddzielnie po tyle ile dam rady,a czy to zgodnie z prawem i czy muszę tak spłaca czy u komornika będą sprawy w kolejności z wynagrodzenia mojego wyegzekwowane

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

ANNA pisze:

Dzien dobry mam pytanie czy komornik może zabrać mi cala wypłatę jeżeli pracuje na umowę zlecenie.Na rękę dostaje za ta umowę 381zl,jest to moje jedno źródło utrzymania.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Więcej informacji na temat limitów zajęć wynagrodzenia osiąganego w oparciu o umowę zlecenia znajdzie Pani na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/

Iwona pisze:

Dobry wieczór pracuje na umowę zlecenie 1200zl czy komornik ma prawo zabrać mi z wypłaty nie mam alimentow

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Niestety w przypadku wynagrodzenia osiąganego z umowy zlecenia komornik może dokonać zajęcia całości kwoty. Można jednak tego uniknąć pisząc do komornika specjalne oświadczenie. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Ponadto warto sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Roksana pisze:

Dzień dobry mój problem trwa kilka lat, męczy mnie już tą sytuacja, kiedyś wynajęłam mieszkanie z 3 małych dzieci,po 3 latach okazało się że właścicielka przez 11 lat nie płaciła za mieszkanie,zrobiłam wszystkie opłaty na siebie razem z czynszem,odezwała się właścicielka bo przestałam jej płacić,a administracja podała do sądu na tą właścicielkę i mnie,i teraz zadłużone mieszkanie na 30 000 podzieliły pomiędzy mną a nią bez prawnie powód dla czego ja mam spłacać połowę tej obcej kobiety dług jest taki że w sądzie powiedzieli tylko przez to że ja tam bezprawnie mieszkam nie mam dowodu że płaciłam jej każdy miesiąc i że nadal tam mieszkam,teraz komornik zajął mi wynagrodzenie,nie mogę jego się pozbyć to trwa 5 lat, proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Roksano, warto sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Dzieńdobry,pracuję na umowie zlecenie,ile może zabrać z wypłaty komornik na rzecz zaległych alimentów i co zrobić kiedy dziecko się już trzy lata nie uczy a komornik wysyła pismo o płatności bieżących alimentów.

Sylwia pisze:

Dzień dobry mi zostaje 1860 zł pracuje na umowę o pracę na czas nieokreślony poszłam do pani która nalicza wypłaty w naszej firmie a ona powiedziała że u mnie kwota wolna od zajęcia to nie ma być 2300 tylko tyle ile podałam i ona ma tabelki i tak mi będzie naliczać to trwa już 3 lata ,a jak jej powiedziałam że to jest niezgodne z prawem bo ustawa mówi inaczej niż ona nalicza to odpowiedziała mi że jak mi za mało wypłaty to żebym zrezygnowała z PZU proszę o pomoc w tej sprawie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

anna pisze:

Witam mam dlug pracuje na umowe o prace i zarabiam najnizszą krajową + premia jestem samotną matką komornik zablokowal mi konto ile moze mi zabrac z wynagrodzenia prosze o pomoc dziekuje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Co do egzekucji wynagrodzenia wpływającego na konto bankowe to problem jest powszechny.

Elżbieta pisze:

Mam długi i komornik mi ściąga nawet najmniejsze sumy chcem się go pozbyć nie jestem w stanie go spłacać ponieważ sama wychowuję dzieci

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adrian pisze:

Pracodawca nie chce wypłacić mi należnych pieniędzy gdyż twierdzi, że całość zabrał komornik, o takowym zajęciu nie zostałem poinformowany.
Czy taka sytuacja jest dopuszczalna?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adrianie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Co do zajęcia wynagrodzenia to jeśli pracuje Pan na podstawie umowy zlecenia to faktycznie jest to możliwe, ale można temu przeciwdziałać. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/

Tomasz pisze:

Dzień dobry zarejestrowałem się w EPU I widnieje tam że mam nakaz zapłaty ale przez pocztę nic nie otrzymałem nawet pozwu awizo nic kompletnie i jestem ciemnej dupie bo nie mam środków.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Oczywiście trzeba działać jak najszybciej, aby w Pana życiu nie pojawił się komornik. Trzeba się bronić. Zajmujemy się takimi sprawami i mamy wiele sukcesów na tym polu. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Witam pracuje na umowę zlecenie w tym miesiącu otrzymałam wypłatę na kwotę 1900 zł z czego komornik który zajął konto bankowe zostawił mi tylko 725 zł jest to moje jedyne źródło utrzymania mam 2 dzieci otrzymuje 500 plus i alimenty których komornik oczywiście nie ruszył. Ale czy na umowie zlecenie może zostawić mi tylko 725 zł na życie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Co do zasady wynagrodzenie z umowy zlecenia może zostać zajęte przez komornika w całości, chyba, że stanowi dla dłużnika jedyne źródło utrzymania i służy do jego utrzymania. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
W pierwszej kolejności jednak trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krystyna pisze:

mam pytanie
mam głownego komornika który zabiera mi wynagrodzenie ale na koncie zebrałom sie dw,och innych i tez zadaja kasy czy tak mozna

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Krystyno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patryk pisze:

Dzień dobry mam pytanie moja narzeczona pracuje w Niemczech czy komornik sądowy może zabrać jej całą pensje zadłużenie jest za alimenty.umowa zlecenie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Teoretycznie jest to możliwe Panie Patryku.

Jarosław pisze:

Witam. Pracuję na umowę zlecenie według papieru moja stawka jest minimalna a średnio w ciągu miesiąca przepracuję 100 godzin. Oczywiście komornik wie że to jedyny dochód. Do szefa wysłał pismo z zajęciem wypłaty kwota 1470 zł tylko że tyle to ja nie zarabiam. Co z tą wolną kwotą od zajęć komorniczych? O co tu chodzi?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jarosławie. Zajmujemy się takimi sprawami, ale zanim podejmiemy decyzję co do ewentualnej pomocy musimy dokładniej poznać sprawę. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam. Pracuje na umowie zlecenie, jest to moje jedyne źródło dochodu. Komornik jest o tym poinformowany, a zabiera mi 50% wynagrodzenia z czego zostaje mi tylko ok. 1000 zł. Poprosiłam wierzyciela o zmniejszenie tej kwoty do 500zl, jednak nie wyraził zgody. Czy mogę coś zrobić, żeby komornik zabierał mi mniej pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Zgodnie z przepisami, jeśli wynagrodzenie z umowy zlecenia stanowi Pani jedyne źródło dochodu to podlega takiej samej ochronie jak wynagrodzenie osiągane w oparciu o umowę o pracę. Trzeba jednak w takim przypadku napisać pismo do komornika z odpowiednim oświadczeniem i wnioskiem. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Ania pisze:

Dzień dobry komornik zablokował mi konto i moje jedyne środki na życie czy mogę korzystać z tych pieniędzy na żywność

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aniu. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. W szczególności sprawę przeanalizować pod kątem ewentualnej wadliwości tytułu wykonawczego w sprawie. Zajmujemy się tym i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Przepraszam bardzo pracuję jako ochroniarz firma almar pracuję na umowę zlecenie teraz mi siadł komornik na konto za zadłużenie alimentacyjnego z wynagrodzenia 2500 zł będzie brał 75% z wypłaty. Nie wiem za co będe żył. Wynajmuje mieszkanie płace 1000 zł za wszystko. Niewiem co mam zrobić proszę mi pomóc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Niestety w zakresie zadłużeń alimentacyjnych nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Monika pisze:

Witam mam pytanie otrzymałam wynagrodzenie w kwocie 2669 z tego miałam zajęcie w kwocie 776 zł następnie zwrot kwoty 364 zł i kolejne zajęcie tej samej kwoty 364 zł. Ponadto komornik zajął środki które przelałam pomiędzy kontem oszczędnościowym a głównym. Proszę o informacje czy jego działania są zgodne z prawem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W Pani sprawie przede wszystkim trzeba jednak sprawdzić czy tytuł wykonawczy nie jest przypadkiem wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych w jej trakcie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bogumiła pisze:

Mam bardzo stare nakazy płatności i chciałabym jakoś się wykaraskać, co mam podać?

Pani Bogumiło, prosimy o wiadomość email na adres: kontakt@eurolege.pl

Do wiadomości prosimy załączyć zdjęcia lub skany dokumentów (nakazów zapłaty, wyroki sądowe, pisma od komornika), a także podanie numeru telefonu do kontaktu. Nasz dział prawny zapozna się z dokumentami i niezwłocznie odezwiemy się z informacją co możemy zrobić. :)

Piotr pisze:

Witam miałem zadłużenia w kwocie 24tys. zł nagle przyszło mi koszta egzekucji 14tys + 6tys odsetki. Zacząłem spłacać. Spłacałem prawie rok liczyłem że mam spłacone okolo 8-10tys. a tu dostaje pismo że spłaciłem 1400zl bo kolejne prawie 7tys. odsetki.

Dzień dobry Panie Piotrze. Pomagamy osobom zadłużonym w wychodzeniu z długów. W Pana sprawie trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy egzekucja prowadzona jest na podstawie niewadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to wówczas stanie się możliwe umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. U nas wstępna analiza prawna sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.
Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis Pana sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam. A ja chciałam się dowiedzieć czy na zablokowanym koncie przez komornika można wybierać pieniądze ?

Dzień dobry Pani Paulino, sporo zależy od danego banku natomiast zazwyczaj klienci nie mają problemów z korzystania ze środków wolnych od zajęcia w ramach danego rachunku bankowego.

Marek Ciepły pisze:

Dzień dobry potrzebuje pomocy, dług mam ok 200tyś .Nie wiem co mam już robić.
537313XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Zajmujemy się pomocą w wychodzeniu z długów. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje i szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Pracuje na umowę zlecenie to jest moje jedyne źródło dochodu (mam 2 dzieci na utrzymaniu ) mąż tez pracuje ale nie zarabia dużo tylko najniższa krajową
Ile komornik może zająć mi z pensji ?
Jej maksymalna wysokość to 2300 .
Biorąc pod uwagę ze tez mam inne zobowiązania finansowe i też drugiego komornika

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Bez względu na ilość prowadzonych postępowań egzekucyjnych komornik może zająć wynagrodzenie wyłącznie powyżej minimalnej krajowej. Chyba, że są to świadczenia alimentacyjne. Poniżej minimalnej krajowej nie może dokonywać zajęcia. Może się jednak zdarzyć, że środki, które wpływają na Pani konto z tytułu wynagrodzenia są bezprawnie potrącane drugi raz. Tym razem jako środki z rachunku bankowego.
Przede wszystkim jednak trzeba zbadać czy w sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Gdyby tak było to możliwe będzie umorzenie egzekucji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Dzień dobry, mam trzech komorników jestem z nimi dogadana na raty i splacam ich co miesiąc, chcialabym zacząć prace na umowę zlecenie i pytanie tyczy się tego czy komornicy będą mieli prawo zabrac mi całą pensje a bedzie jej około 2500zl przy czym mam jeszcze dwójkę dzieci i mam na nie dwa razy po 500zl i 1000zl z kapitału opiekunczego na mlodsze dziecko. Komornicy widnieją u mnie na koncie ale pieniedzy na dzieci nie ruszają. Dodam jeszcze ze jestem z mężem w trakcie rozwodu( jeszcze jakis czas to potrwa) a mąż nie pracuję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim trzeba zbadać czy w sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Gdyby tak było to możliwe będzie umorzenie egzekucji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elwira pisze:

Witam sama wychowuje 7 letnia córkę pracuje na umowę zlecenie teraz komornik chce mi zabrać 100%wyplaty😭mój numer 537 910 XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elwiro. Co do zasady komornik może zabrać całość wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia za wyjątkiem sytuacji, w której wynagrodzenie ze zlecenia stanowi jedyne źródło dochodu i służy do utrzymania. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Ponadto trzeba zbadać czy w sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Komornik zajął konto bankowe oraz całą pensje z umowy zlecenia która jest jedynym moim źródłem dochodu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jedynie ustalić kilka ważnych informacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Dziwn dobry ja właśnie mam umowę zlecenia i miał dostać wynagrodzenie 1700 zł i dzwoniłam dziś do firmy i mi powiedział że mam zajęcie komornicze czy on ma prawo wziesc wszystko

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli wynagrodzenie otrzymywane z tytułu zlecenia stanowi Pani jedyne źródło utrzymania to takie wynagrodzenie podlega ochronie jak wynagrodzenie otrzymywane w oparciu o umowę o pracę. Trzeba jednak o tym fakcie poinformować komornika, który prowadzi egzekucję. W przeciwnym wypadku możliwe jest, że całość wypłaty zostanie zajęta i wyegzekwowana. Pisaliśmy o tym na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Przede wszystkim jednak trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W naszej Kancelarii codziennie spotykamy zwykle kilka spraw, w których mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Oznacza to, że w takich sprawach możliwe jest umorzenie egzekucji komorniczej oraz odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Musimy jednak sprawie przyjrzeć się bliżej i uzyskać więcej informacji na jej temat, aby dokonać rzetelnej oceny prawnej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry pracowałam na umowie zlecenie przepracowanych 66godzin czy te wynagrodzenie może zabrać w całości komornik.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy od tego, czy wynagrodzenie z umowy zlecenia stanowi Pani wyłączne źródło dochodu i zabezpiecza Pani utrzymanie. Jeśli tak to trzeba o tym powiadomić komornika i wynagrodzenie z umowy zlecenia powinno wówczas podlegać ograniczeniom w egzekucji tak, jakby pracowała Pani na umowie o pracę. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Dodatkowo trzeba sprawdzić czy w Pani sprawie komornik może w ogóle prowadzić egzekucję. W naszej praktyce często spotykamy wadliwe tytuły wykonawcze. W takich sprawach możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika środków. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Witam. Potrzebowałbym pomocy w napisaniu do komornika prośby o odblokowanie konta bankowego i rozłożenie długu na raty.
Proszę mi napisać czy komornik może zająć pieniądze które wpływają na moje konto ale nie są moje. Tzn. wypłaty mojej mamy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Trzeba to jednak sprawdzić. W naszej Kancelarii wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Co do tego czy komornik może zająć środki stanowiące wynagrodzenie Pani mamy to niestety tak. Ewentualnie trzeba byłoby wówczas składać do sądu pozew o wyłączenie tych pieniędzy spod egzekucji. Zadanie dosyć długotrwałe, kosztowne i nie dające 100% gwarancji powodzenia.

Sylwia pisze:

Jestem ciekawa czy jak były partner kiedyś urzyczył mi konta firmowego na które zostały przesłane wszystkie środki na dzieci takie jak 500+ rodzinne i z funduszu alimentacyjnego oraz dodatki do rodzinnego to czy komornik mógł zająć 2000 zł z tych środków? I jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniedzy. Dodam że to było około 2 i pół roku temu. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych dotychczas pieniędzy przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Witam. Jeśli mam próbna umowę o pracę na pol etatu czyli 15 dni w miesiącu. Kwota 1555zl . Czy komornik może Mi coś zabrać z konta ??

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Tak jak wskazaliśmy, kwota pobierana z tytułu umowy o prace na 1/2 etatu w wysokości powyżej 1/2 minimalnej pensji podlega zajęciu komorniczemu i egzekucji. Inna sprawa jeśli pieniądze trafiają na konto osoby zadłużonej. Tam – niezgodnie z prawem – dokonywana jest ponowna egzekucja środków pochodzących z wynagrodzenia za pracę.
W tym momencie trzeba byłoby jednak sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. Czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby był to wówczas istnieje realna szansa na umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry czy pracując na pół etatu i dodatkowo na umowę zlecenie po 4 godziny to komornik może zabrać wyplate z umowy zlecenia? Czy jeżeli kwota dochodu z obu umów jest mniejsza od kwoty wolnej od zajęcia to nie zabierze nic?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy od tego, czy na umowie o prace zarabia Pani więcej niż minimalną krajową liczoną od połowy etatu czy tez nie. Co do zlecenia to tutaj wszystko zależy od tego, czy dochody osiągane z wynagrodzenia pochodzącego z umowy zlecenia stanowią Pani środki na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych (utrzymanie). Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Ponadto trzeba koniecznie sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy na podstawie którego prowadzona jest egzekucja nie jest wadliwy. Gdyby tak było to egzekucja nadawałby się do umorzenia, a wszystkie zabrane Pani pieniądze w jej toku do zwrotu na Pani rzecz. Trzeba to jednak sprawdzić. Zajmujemy się tym oraz pomocą w tego rodzaju sprawach. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Witam komornik zabrał mi całe świadczenie rentowe, zostałem bez środków do życia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Faktycznie Pana sprawa jest już na wstępie bardzo intrygująca, ponieważ komornik nie może zająć całości renty pobieranej z ZUS/KRUS. Chętnie sprawdzimy co można zrobić w sprawie i z czego wynika to, co Pana spotkało. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Dzień dobry.

Chciałem tylko się upewnić. Czy jeżeli mam umowę o pracę na 7/8 etatu to komornik musi zostawić mi kwotę 7/8 wynagrodzenia minimalnego netto? Zajęcie nie jest z powodu alimentów.

Chce się upewnić, ponieważ pracodawca straszy, że będzie potrącał całe 50%.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji kwota wolna od zajęcia wynosi 7/8 minimalnego wynagrodzenia Panie Tomaszu. Zachęcamy, aby sprawdzić, czy komornik w ogóle może działać w Pana sprawie. Codziennie spotykamy się w naszej Kancelarii z wadliwymi tytułami wykonawczymi. W takiej sytuacji możliwe staje się umorzenie egzekucji oraz odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika. U nas wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Dawid pisze:

Witam. Umowa zlecenie 1450. W ciagu miesiaca do pracodawcy przyszły zajecia na około 7000zl. To normalna praktyka? Czy poprostu łatanie dziury budzetowej?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Dawidzie, kwota jaką wskazuje komornik to jedynie kwota ogólna do zapłaty. Kwota zajęcia na wynagrodzeniu to zupełnie inna kwestia i zadaniem pracodawcy jest przesyłanie komornikowi takiej kwoty jaka stanowi nadwyżkę nad limitem zajęć komorniczych. W przypadku umowy zlecenia pisaliśmy o tym w tym artykule: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
W tym miejscu warto byłoby również sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pana sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest przypadkiem wadliwy. To spotykane zjawisko i w naszej Kancelarii pomagamy w załatwianiu takich spraw. Jeszcze dzisiaj wyślemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Roman pisze:

Mam umowę zlecenie zarbiam do 2000 neto jedyne źródło dochodu a firma przelala wszystko komornikowi czy mogla

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Co do zasady wynagrodzenie z umowy zlecenia może zostać zajęte przez komornika w całości. Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy świadczenie pobierane jest przez dłużnika i stanowi ono jego jedyne źródło dochodu. Trzeba jednak o tym fakcie powiadomić komornika. Pisaliśmy o tym szerzej na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Jednocześnie warto sprawdzić czy komornik w ogóle może prowadzić egzekucję z Pana sprawie. Koniecznie trzeba ustalić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach, a wstępna analiza prawna jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ania pisze:

Witam
Moje wynagrodzenie brutto wynosi 4 tys umowa o pracę
Co miesiąc zabierane są różne kwoty przekazywane komornikowi 654 zł ,527 zł nie jest to stała kwota a finalny przelew na konto dostaje ok 1900 zł czy coś jest nie tak czy nie otrzymuje za małego przelewu ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aniu. Na konto na pewno dostaje Pani za mało, ponieważ jest to mniej niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Jednak oprócz tego trzeba jeszcze ustalić kilka innych kwestii, jak chociażby to, czy tytuł wykonawczy na podstawie którego komornik prowadzi egzekucję nie jest przypadkiem wadliwy. A takich spraw w naszej Kancelarii mamy setki. Możemy pomóc wszystko ustalic i ewentualnie również pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Emilia pisze:

Czy komornik może zabrać alimenty i 500+

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie, komornik nie może zabrać dłużnikowi ani alimentów, ani też świadczenia 500 plus.
Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższych artykułach:
1) https://www.eurolege.pl/czy-komornik-moze-zajac-alimenty/
2) https://www.eurolege.pl/czy-komornik-moze-zajac-500-plus/

Aneta pisze:

Witam. Mąż ma komornika wyplata powinna wpłynąć dziś czy jest to możliwe że komornik zabrał całą wypłatę. Mąż pracuje na umowie zlecenie powinien dostać 2434 zł a wyplata wpływa na moje konto. Na utrzymaniu ma czworo dzieci.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Komornik nie powinien zabrać całego wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia, o ile wynagrodzenie to stanowi jedyne źródło dochodu dłużnika i zaspokaja jego życiowe potrzeby związane z utrzymaniem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/umowa-zlecenie-a-komornik/
Natomiast w tym miejscu warto zrobić jeszcze jedną rzecz. Należy sprawdzić, czy komornik w ogóle może prowadzić egzekucję przeciwko Pani mężowi. Możliwe jest, że tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji jest wadliwy, a wówczas stanie się możliwe umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. U nas analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo i mamy setki pozytywnie załatwionych spraw związanych z oddłużaniem na etapie egzekucji komorniczej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Jolanta pisze:

Witam jak pracuje na umowę o pracę na.umowie mam 3010,00 to ile komornik może zabrać a jak mam go na koncie to ile może zabrać bo mi za dużo zabiera

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Jolanto, z wynagrodzenia za pracę komornik nie może zabrać Pani nic, ponieważ zarabia Pani obecnie minimalne wynagrodzenie. Oczywiście, jeśli podana kwota 3010 zł to kwota brutto na umowie, ale zapewne tak jest. Natomiast co do egzekucji z konta bankowego to jest taki problem, że bank na zajętym koncie musi zostawić kwotę odpowiadającą 3/4 miesięcznego wynagrodzenia. Resztę może przelać na rzecz komornika. Oczywiście, jeśli środki pochodzą z wynagrodzenia za pracę powinny w całości z tego tytułu pozostać na koncie bankowym. Tak się jednak niemal zawsze nie dzieje. O fakcie egzekucji z konta, na które wpływa wynagrodzenie warto poinformować komornika i sam bank. Wskazując, że działania w zakresie egzekucji są niezgodne z prawem. Jeśli to nie poskutkuje to można złożyć skargę na bank do KNF, a na komornika do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik.
Dodatkowo zalecamy, aby sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Gdyby tak było, że tytuł wykonawczy jest wadliwy to wówczas możliwe staje się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich pieniędzy dotychczas zabranych przez komornika. Wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Katarzyna pisze:

Witam, ostatnio na koncie pojawiła mi się informacja ze mam blokadę na koncie, jest prowadzona egzekucja komornicza, żadnej wcześniejszej informacji Noe otrzymałam listownie, możliwe że została ona wysłała na adres pod którym Noe mieszkam od dłuższego czasu i Noe mam możliwości odebrania jej. Moje pytanie czy jest możliwość jakiegoś porozumienia się i rozłożenia tej spłaty na normalne raty bo w tej chwili na konto wpływa tylko wypłata męża i dość dużo jest zabierane lub blokowane przez bank. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z opisu Pani sprawy wynika, że możliwe, iż egzekucja prowadzona jest na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. Trzeba to jednak zweryfikować. Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie Pani pomożemy. W pozytywnym scenariuszu możliwe będzie umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych dotychczas przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Aleksandra pisze:

Witam mam pytanie mam komornika wypłaty na rękę dostaje 2300zl a komornik dostaje prawie 1000zl czy to nie jest za duzo że on mi tyle zabiera .
Chciałabym zmienić pracę ale pierwsze 3 miesiące umowę bym miala na umowę zlecenie i ile komornik by mi zabierał i zostawil na życie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie, komornik zgodnie z przepisami powinien zostawić Pani w trakcie egzekucji wynagrodzenia za pracę co najmniej kwotę minimalnego wynagrodzenia. Natomiast z umowy zlecenia może zabrać wszystko chyba, że świadczenie pobierane przez dłużnika z tytułu umowy zlecenia stanowi jego wyłączne źródło dochodu i utrzymania. Trzeba jednak w Pani sprawie sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to możliwe będzie umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Urszula pisze:

Witam,mam umowę o pracę i zajęcie komornicze, zakład mi wysyła na konto po odtrąceniu komornik 2365 zł,a bank blokuje mi z tego jeszcze 300 zł.Czy to jest zgodne z prawem?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Ogólnie dochodzi do podwójnego potrącenia wynagrodzenia za pracę, co nie powinno mieć miejsca. Jest to oczywiście wina banku. Należy to zgłosić komornikowi i bankowi. Niemniej w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy egzekucja w Pani sprawie może być w ogóle prowadzona. Przede wszystkim trzeba w Pani sprawie ustalić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby był to wówczas istnieje realna szansa na umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych Pani przez komornika. U nas wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Renata pisze:

Witam. Mam takie pytanie jeśli pracuje się na umowę zlecenie jeden miesiąc i zarobiło się 2600 zł i jest to dochód który jest wyłącznie moim źródłem utrzymania czy może zabrać całą kwotę komornik? Ewentualnie połowę tych pieniążków?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpisaliśmy Pani pod wcześniejszym komentarzem.

Renata pisze:

Witam. Mam takie pytanie jeśli pracuje się na umowę zlecenie jeden miesiąc i zarobiło się 2600 zł i jest to dochód który jest wyłącznie moim źródłem utrzymania czy może zabrać całą kwotę? Ewentualnie połowę tych pieniążków?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji komornik może zabrać całość nadwyżki ponad minimalną krajową. Trzeba jednak o fakcie, że wynagrodzenie z umowy zlecenia stanowi wyłączne źródło dochodu, powiadomić komornika prowadzącego egzekucję. Warto też rozważyć sprawdzenie, czy komornik może w Pani sprawie w ogóle prowadzić egzekucję. Pomagamy w setkach spraw, w których wadliwy tytuł wykonawczy stanowił podstawę egzekucji, a my doprowadzaliśmy do umorzenia egzekucji i odzyskania zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Witam. Mąż ma umiarkowany stopień niepełnosprawności,nie należy mu się renta, ma zasiłek stały- chciałby iść do pracy jako ochroniarz za 2100 na rękę na umowę zlecenie, ale mamy komornika. Czy komornik zabierze coś z tej wypłaty? Czy do męża dochodów liczą sie moje zas rodzinne? Czy jak pójdę do pracy to to też się liczy jako dochód męża? A jesli tak to ile z tej umowy może zabrać komornik?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli wynagrodzenie z umowy zlecenia nie będzie stanowiło wyłącznego źródła utrzymania męża (a pobiera on przecież rentę) to komornik będzie mógł zając całość osiąganego dochodu z tego tytułu. Należy jednak w tym miejscu sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w sprawie Pani męża. W szczególności czy egzekucja nie jest prowadzona na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. Codziennie spotykamy się z tego rodzaju sytuacjami i pomagamy umarzać postępowania egzekucyjne oraz odzyskiwać środki zabrane przez komornika w toku egzekucji. Analiza prawna jest u nas bezpłatna. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Piotr pisze:

Mam wynagrodzenie z tytułu naj niższej krajowej sprawy co toczy komornik to są z przed 10lat są oddawane do jakiejś agencji długów i jestem nękany prosił bym o poradę nawet nie wiem ile komornik jaka już kwotę przywłaszczył komornik zero info z jego strony

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Sprawa którą Pan opisuje wymaga głębszej refleksji i analizy prawnej. Wykonujemy ją u nas za darmo. Trzeba sprawdzić przede wszystkim czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. gdyby tak było to możliwe stanie się umorzenie egzekucji, a nawet odzyskanie pieniędzy zabranych przez komornika w jej toku. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pana maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Wiesław pisze:

Jeśli mam umowę zlecenie to ile komornik może mi zabrać. Pobieram wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia jest to 1500zł do 1800zł i jest to jedynym źródłem utrzymania.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji należy poinformować komornika na piśmie, że pobierane wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia jest jedynym źródłem Pana utrzymania. Wówczas egzekucja wygląda jak w przypadku wynagrodzenia za pracę, a więc poniżej minimalnego wynagrodzenia komornik nie może nic Panu zabrać. Należałoby jeszcze sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pana sprawie, tj. czy tytuł wykonawczy nie jest wadliwy. Możemy to dla pana sprawdzić. Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Dominik pisze:

Witam mam zajęcie komornicze.i zaczęło mi się coś nie zgadzać bo zarabiam 3tys i gdy z wypłaty agencja oddaje cześć wyplaty komornikowi i z wypłaty mi zostaje 2310zl i z banku tylko i z banku mogę pobrać tylko 2000zl i te 310 mam zablokowane czy też komornik mi zablokował w banku ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z pewnością komornika dokonał zajęcia nie tylko wynagrodzenia, ale też zajął konto bankowe. W takiej sytuacji egzekucja toczona jest z dwóch źródeł. Jest to jak najbardziej poprawne i dopuszczalne działanie. Czym innym jest jednak sytuacja, gdyby tytuł wykonawczy w sprawie był wadliwy. Spotykamy takie sytuacje. Możemy wykonać na Pani rzecz darmową analizę. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Paulina pisze:

Czy jeśli mam umowę zlecenie to ile komornik może mi zabrac

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli pobierane przez Panią wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia jest wyłącznym Pani źródłem utrzymania to obowiązują tutaj limity zajęć komorniczych jak w przypadku egzekucji z wynagrodzenia za pracę. Aktualnie wolna od zajęcia jest kwota: 2.363,56 zł.

Trzeba jednak o tym fakcie, że utrzymuje się Pani z wynagrodzenia osiągane z umowy zlecenia powiadomić komornika prowadzącego egzekucję. Należy zrobić to na piśmie.

Dodatkowo wypadałoby sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. Z naszego doświadczenia wiemy, że istnieje sporo spraw, w których możliwe jest nie tylko ich umorzenie, ale też odzyskanie wszystkich zabranych środków w toku egzekucji. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Aleksandra pisze:

Witam. Mam zajęcia komornicze i nie wiem jak się z tym uporać. Proszę o kontakt.nr tel.795XXXXXX

Pani Aleksandro, nasz konsultant odezwie się do Pani telefonicznie oraz na adres email podany w komentarzu. Pozdrawiamy :)

Marzena pisze:

Jestem głównym najemcą mieszkania komunalnego moim długiem obarczony został syn21lat komornik zajął mu konto bankowe i chcę zabrać calom wypłatę z umowy zlecenia wtedy syn zostaje bez środków do życia czy komornik ma prawo synowi zabrać całe wynagrodzenie proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Marzeno, musielibyśmy poznać sprawę bliżej. W szczególności ważna informacją jest to, czy syn po ukończeniu 18 roku dalej z Pania mieszkał? I czy w ogóle nakaz zapłaty został mu prawidłowo doręczony? Wszystko to trzeba ustalić. U nas analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Arek pisze:

Witam. Mam pytanie. Komornik zostawia mi minimalne wynagrodzenie za niespłacony kredyt konsumencki. Dodatkowo płacę regularnie alimenty. Czy jest możliwe, żeby komornik zostawił kwotę pensji minimalnej plus kwotę alimentów?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Prosimy o dokładny opis swojej sprawy na naszego maila kontakt@eurolege.pl

Grzegorz pisze:

Witam pracuje na umowę zlecenie na rękę będe mieć około 3 tysiące. Komornik wysłał pismo z informacją o zajęciu 100 % wynagrodzenia czy jest jakaś szansa żeby to rozłożyć na raty ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy przesłać komornikowi oświadczenie, że jest to Pana jedyne źródło dochodu i służy do zaspokajania Pana potrzeb życiowych. W takiej sytuacji wynagrodzenie z umowy zlecenia podlega ochronie jak wynagrodzenie z umowy o pracę.
W tym miejscu jednak zalecamy, aby sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w tej sprawie. Pomagamy w sprawach komorniczych i możemy wykonać na Pana rzecz bezpłatną analizę sprawy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Beata pisze:

Dostałam wynagrodzenie na konto w wysokości minimalnego wynagrodzenia tj. 2383,56 zł. Zostało mi potrącone z konta przez komornika około 113 zł? Z w minimalnego wynagrodzenia też komornicy pobierają pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie, ale to jest wina banku, a nie komornika. Komornik nie wie z jakiego tytułu środki wpływają na zajęte konto bankowe oraz jakie jest saldo na rachunku bankowym. Można działać w tej sprawie. Trzeba też sprawdzić czy w sprawie egzekucja nie jest prowadzona na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tak było to można umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane dotychczas pieniądze przez komornika sądowego. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Mariusz pisze:

Mam zapytanie do prawnika.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Oczywiście zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Agnieszka pisze:

Zostało mi zajęte konto a ja nie wiem dlaczego i z kąd dług co mam zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z opisu sprawy wynika, że najpewniej mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Każdego dnia spotykamy się z tego typu sprawami i pomagamy osobom zadłużonym w całej Polsce. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.