Osób pracujących w Polsce na umowach cywilnoprawnych – głównie zlecenia i o dzieło – mamy w Polsce zapewne setki tysięcy. Niestety osób takich nie omijają problemy natury prawnej, w tym kłopoty z długami. Padające do nas często pytanie „czy komornik może zabrać wynagrodzenie z umowy zlecenia?” będzie tematem przewodnim dzisiejszego artykułu. Podpowiemy również jak uniknąć działań komornika i umorzyć egzekucję prowadzoną z wynagrodzenia z umowy zlecenia.

Co może zająć komornik osobie zadłużonej?

Zacznijmy jednak od tego jak działa komornik. Organ egzekucyjny, który dysponuje tytułem wykonawczym może całkiem sporo wobec osoby zadłużonej. Najczęściej spotykanymi formami egzekucji są:

Jak więc widzimy, komornik może naprawdę wiele. Jednak nie jest on wszechwładny, a jego działania podlegają licznym ograniczeniom. Ponadto posiada nad sobą organ nadzorczy, jaki jest prezes sądu rejonowego.

Umowa zlecenie a komornik. Czy są jakieś limity egzekucji?

Na całe szczęście dla osób zadłużonych kilka lat temu wprowadzono limity zajęć komorniczych dla egzekucji z umowy zlecenia. Był to ważny krok w kierunku stworzenia osobom nie pracującym w oparciu o umowę o pracę warunków do niezakłóconej egzystencji. Przed wejściem w życie tych przepisów zawartych w kodeksie postępowania cywilnego – ich treść podamy za chwilę – komornik mógł właściwie zająć całe wynagrodzenie zleceniodawcy. To powodowały ogromne problemy, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie.

Wspominane wyżej przepisy to art. 833 § 12 kpc, który stanowi, że: „Przepisy art. 87 potrącenia z wynagrodzenia za pracę i art. 871 kwota wolna od potrąceń z wynagrodzenia za pracę Kodeksu pracy stosuje się odpowiednio do wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania albo stanowiących jedyne źródło dochodu dłużnika będącego osobą fizyczną.”.

W ten sposób zrównano osoby pracujące na umowie o pracę z tymi, które pobierają środki do życia wykonując pracę w oparciu o zlecenie albo dzieło. Oznacza to, że komornik nie będzie mógł zasadniczo zabrać osoby pracującej na umowie o dzieło więcej niż nadwyżka minimalnego wynagrodzenia za pracę. Mówimy oczywiście o osobach pracujących na cały etat. W przypadku wykonywania pracy na mniej niż cały etat kwota możliwa do zajęcia przez komornika ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu w relacji do części etatu. Przykładowo, jeśli pracujesz na 1/2 etatu to limit zajęcia komorniczego wynosi 1/2 minimalnego wynagrodzenia za pracę i tak dalej.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Komornik na umowie zlecenia. Co robić?

W odróżnieniu od egzekucji z wynagrodzenia za pracę, ta ze zlecenia różni się nieznacznie. Więcej niestety wymaga od osoby dłużnika. Przede wszystkim, jeśli tylko otrzymujesz informację o zajęciu wynagrodzenia z umowy zlecenia to natychmiast powiadom komornika, że jest to Twoje jedyne źródło utrzymania – jeśli to prawda. Wówczas komornik będzie traktował Twoje zarobki jak te z umowy o pracę ze wszystkimi limitami zajęć.

Natomiast pobierając świadczenie na konto bankowe zmień sposób jego wypłaty na gotówkę. Inaczej możesz mieć kłopot z tym, że bank z Twojego konta bankowego przeleje pieniądze do komornika nie zważając na limity dotyczące wynagrodzenia. Taki stan rzeczy można odwrócić, ale wymaga to niepotrzebnych czynności i kosztuje sporo nerwów. Tego należy unikać.

Komornik nagle zajął mi wynagrodzenie z umowy zlecenia. Jak się zachować?

Zdarza się, że osoba dłużnika jest całkowicie zaskoczona pojawieniem się komornika. Jest to wynikiem nieprawidłowości działań sądu wydającego tytuł egzekucyjny. Dotyczą one błędów w zakresie doręczania przesyłki sądowej. Kiedy tak się dzieje? W ponad 99% przypadków powodami są:

  • zmiana adresu zamieszkania osoby pozwanej po zawarciu umowy kredytu/pożyczki (np. wyjazd za granicę, przeprowadzka do innego miejsca),
  • zmiana nazwiska osoby pozwanej po zawarciu umowy kredytu/pożyczki.

Jeśli w Twojej sprawie doszło do takiego zjawiska, to musisz zacząć działać. Najlepiej szybko, ponieważ z każdym dniem zwiększa się ryzyko kolejnych strat i zajęć komorniczych. Należy działać wielotorowo. Koniecznym jest skierowanie do sądu pisma, w którym zawnioskujesz o prawidłowe doręczenie przesyłki, a następnie na to pismo odpowiesz – zazwyczaj sprzeciw od nakazu zapłaty. O całej sprawie musisz poinformować także komornika żądając wstrzymania czynności i umorzenia egzekucji, a także wierzyciela. Zadanie nie jest więc łatwe. Jednak warte wysiłku, ponieważ po umorzeniu egzekucji możesz odzyskać wszystkie zabrane przez komornika pieniądze!

Gdzie szukać pomocy w sprawie komorniczej?

Wiedząc o tym, że cała procedura jest dla osób niezorientowanych w tematyce prawnej skomplikowana postanowiliśmy w naszej Kancelarii EUROLEGE powołać specjalny zespół od spraw egzekucji komorniczych. W ten sposób jesteśmy w stanie szybko i profesjonalnie pomagać osobom zadłużonym z komornikiem.

W naszej Kancelarii EUROLEGE pomagamy w sposób zdalny. Dzięki czemu kontakt z nami jest bardzo łatwy, a jednocześnie osoba zadłużona nie musi wychodzić z pracy czy z domu, aby porozmawiać z prawnikiem. U nas wszystko załatwisz na odległość, korzystając z telefonu i komputera/telefonu. Co ważne, wstępna analiza sprawy jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Możesz do nas zadzwonić, napisać albo wysłać zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Najpóźniej kolejnego dnia roboczego nasz konsultant do Ciebie zadzwoni i ustali w jaki sposób będziemy mogli Ci pomóc.

tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Formularz zgłoszeniowy:  https://www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.8/5 - (26 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Mariola pisze:

Witam nazywam się Lena Krawczyk mam komornika 5 lat temu zawalił mi się świat zachorowałam miałam operację głowy guz , paraliż twarz gdyż po zabiegu uszkodzono mi nerw twarzowy .Mam kredy w Alior Bank gdzie przestałam go spłacać z związku moja ciężka choroba .Gdybym wiedziała że coś takiego dostanę od losu to bym się położyłam przed choroba .Pracowałam w szpitalu jako pielęgniarka komornik wszedł mi na pensje nawet zabierał mi z dodatku za pracę przy koronowirusie.Przeszlam na emeryturę i również zabiera mi pieniądze .Podjęłam pracę na umowę zlecenie i też mi zabiera .Podjęłam tą pracę aby myć się leczyć .Każdy grosz ciułam aby wyjść z tej choroby .Niemam za co się leczyć raz w roku jadę na konsultację do Warszawy a jestem z Koszalina .Raz na pół roku mam wizyty neurologiczne jest mi ciężko .Każdy grosz zbieram na rechalibitacje gdych mam porażona twarz .Proszę o pomoc jak rozmawiać z komornikiem aby odstapil po biegania pieniędzy z dodatkowej pracy .Ja chcę żyć i mieć za co się leczyć .ja chcę żyć żebym mogła kupić leki i chociaż chleb .proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Roman pisze:

Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie z umowy zlecenia dziś podpisałem umowę zlecenie a tam było czy jest to moje jedyne źródło dochodów zaznaczyłem oczywiście że jest bo tak wogule jest.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Romanie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle będzie mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena Komorowska pisze:

Witam za nie dlugo podejmuje prace na umowę zlecenie. Będzie to mój jedyny dochód.
Wiem że muszę poinformować komornika.
Czy on na to przystanie.
Proszę o odpowiedź i ewentualnie jaki jest koszt Państwa usług w celu pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Odnosząc się do wynagrodzenia za nasze usługi, ich cennik znajdzie Pani w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/cennik/

Karina pisze:

Dzień dobry mam zajęcia sodowe od dobrych paru lat ,obecnie jest to już nie wielka kwota z tego co wiem, mimo tego złożyłam wniosek o upadłość konsumencką w firmie która zajmuję się takimi sprawami oczywiście musiałam opłacić tą usługę co uczyniłam, a mimo wypełnienia wszystkich potrzebnych pism i opłacie cały czas kazano mi wypełniać i ściągać jakieś papiery a sprawa nie została ruszona wogóle, poprosiłam o zwrot gotówki wpłaconej ale nie chcą mi jej zwrócić a długi malały jak by same, bo komornik mi je zciągał z wynagrodzenia, obecnie zmieniłam pracę i podjęłam ją na umowę zlecenie,co mogę zrobić by odzyskać zwrot tej gotówki od firmy która miała mnie oddłużyć a tego nie uczyniła, i czy mimo iż kwota długo nie jest już taka jak kiedyś mam szanse na oddłużenie się mimo to z góry dziękuję za odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karino. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Martyna pisze:

Proszę o kontakt z Państwem w sprawie spłaty chwilówek

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Martyno. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Katarzyna pisze:

Dzien dobry,mam komornika i juz mi zajal wynagrodzenie za umowe zlecenie,teraz juz tam nie pracuje i podjelam inne umowe zlecenie ,mam dostac pierwsza wyplate i boje sie ze znow mi zabierze,a jest to jedyny dochod,oprocz rodzinnego i 500+ na 5osobowa rodzine,co mam zrobic.Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Witam komornik zajoł by wynagrodzenie z umowy zlecenie w całości. W piśmie jest napisane że jako umowa zlecenie, o dzieło agencyjnych oraz innych wzajemnych rozliczeń. Zajęciu podlega całą suma przypadających dłużnikowi wypłaty oraz obejmie także wypłaty przyszłe. Proszę o pomoc, to nie jest jedno moje zadłużenie mam kilka zadłużeń.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam, otrzymuję najniższą rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Czy jeśli się zatrudnię na umowę zlecenie komornik będzie mógł mi zająć całą pensję? Tytuł wykonawczy jest nałożony prawidłowo.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Tak, komornik będzie mógł zająć Pani wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia. Wobec tego, że pobiera pani rentę z tytułu niezdolności do pracy to nie jesteśmy pewni, czy w tym przypadku udałoby się ochronić wynagrodzenie z umowy zlecenia przed komornikiem nawet w części. O warunkach i podstawach zwolnienia z zajęcia wynagrodzenia z umowy zlecenia pisaliśmy szerzej w artykule.

Samanta pisze:

Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Samanto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Mateusz pisze:

Witam pracowałem na umowę zlecenie komornik mi dosłownie wszystko zabrał moje źródłem dochodów byla ta wyplata

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Czy składał Pan oświadczenie komornikowi, że wynagrodzenie z umowy zlecenia stanowi Pana wyłączne źródło utrzymania? Jeśli nie, to należy to zrobić jak najszybciej. Pisaliśmy o tym w artykule.. Przede wszystkim w takiej sprawie należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Czy jeśli mam 2 umowy zlecenia to komornik zajmie cały dochód z obu umów?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Niestety tak, komornik może zajmować wiele wynagrodzeń z wielu umów zlecenia. Można jednak temu stosownie przeciwdziałać, co szczegółowo opisaliśmy w treści artykułu. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jolanta pisze:

Dzień dobry
Spłacam raty ugody.. pracuję na umowę zlecenie..nieregularnie.. teraz miesiąc nie pracuję..Nie mam pieniędzy na ratę kwietniową..jak prosić wierzyciela o nie przekazywanie długu komornikowi?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jolanto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

rafal pisze:

dzien dobry jezeli pracuje na umowe zlecenie i mam tygodniowki po 700 zl czy moze mi to zabrac komornik wszystko to jest moje cale zrodlo utrzymania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Odpowiedź na Pana pytanie wynika wprost z treści artykułu. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sebastian pisze:

Prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Sebastianie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dzień dobry bardzo proszę o pomoc pracuje na umowę zlecenie dwa dni temu otrzymałam pismo od komornika o zajęciu nie wiem co robić jest to moje jedyne źródło utrzymania jeżeli komornik zabierze mi to nie mam za co żyć i utrzymać siebie dom oraz syna który nie pracuje. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Witam , chciałam zapytać jeśli zarabiam 1500 zł miesięcznie na umowe.zlecenie , czy komornik może mi to zabrać?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Martin pisze:

Witam idę do pracy na umowe zlecenie mam komornika nie ze swojej sprawy tylko jako rzerant ile mo,e zabrać komornik mi z wyplaty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Opisaliśmy dokładnie ten problem w artykule. Ogólnie też zajmujemy się tego rodzaju sprawami. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mikołaj pisze:

Witam serdecznie mam 2komorników zabieraj@ mi polowe wynagrodzenia z podctawy jak zarobie 3000 to dostaje 1500 a mam 4ro osobowa rodzine i kredyt hipoteczny czy mam jakas szanse zeby splacac troszke mniej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mikołaju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Witam czy komornik ma prawo zabrać wszystko z wynagrodzenia na umowę zlecenie i zostawić tylko nie całe 700 zł na życie bo po napisaniu odwołania od postępowania komornika komórkom odpowiedział „niech się pan cieszy że nie zabrałem wszystkiego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Tak jak napisaliśmy w artykule, wystarczy złożenie oświadczenia komornikowi, że wynagrodzenie osiągane z umowy zlecenia stanowi Pana jedyne źródło utrzymania. Jeśli to nie poskutkuje to należy złożyć skargę na komornika do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik.
Przede wszystkim należy jednak sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

sylwia pisze:

Dzień dobry muszę zacząć jak najszybciej pracę jednak wszystkie mi przychylne oferty pracy to umowa zlecenie , nie wiem czy mogę podjąć taką pracę ze względu na zajęcie komornicze. Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Dokładnie opisaliśmy ten problem w artykule. Jeśli podejmie Pani pracę na podstawie umowy zlecenia to powinna Pani wówczas złożyć komornikowi oświadczenie, że pobierane wynagrodzenie służy zaspokajaniu Pani życiowych potrzeb i jest jedynym źródłem utrzymania (jeśli tak faktycznie będzie).
Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle będzie ógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry czy komornik powiadomi mnie że zajmuje moja umowę zlecenie u pracodawcy? Czy można uniknąć zajęcia wynagrodzenia z umowy zlecenia ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Nie, komornik dokonuje zajęcia wynagrodzenie z zaskoczenia. Powiadomienie przychodzi dopiero do Pani po czasie, a niekiedy dowiaduje się Pani o takim zajęciu po faktach, czyli po wypłacie w mniejszej wysokości. Należałoby jednak sprawie przyjrzeć się bliżej i ocenić na jakim etapie się dokładnie znajduje oraz czy można coś jeszcze zrobić. Być może nie jest jeszcze tak źle. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Proszę o pilny kontakt mój nr 88405XXXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Jeszcze dzisiaj będziemy do Pani dzwonić. Prosimy o odbieranie połączeń z numeru 530 333 130.

Danuta pisze:

Chce zacząć pracę ale na dzień dobry jest umowa zlecenie jak udowodnic komornikowi że to jedyne źródło utrzymania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Danuto. Należy w takiej sprawie złożyć oświadczenie komornikowi. To wszystko. A jeśli to nie poskutkuje to należy złożyć skargę na komornika do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy, jeśli zostaną one w przyszłości pobrane. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rpman pisze:

Pracuje na umowę zlecenie.Co miesiąc płacę komornikowi 1000 zł.Czy w tej sytuacji komornik może mi jeszcze zabrać pieniądze z tej umowy zlecenia? Wynagrodzenie z umowy zlecenia to około 5-6 tys.Jedyne źródło utrzymania.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Romanie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

damian pisze:

Witam mam pytanie pracuje na umowie o pracę i komornik dostaję od mojego zakładu procentowo ale chcę jeszcze iść do pracy na soboty do innej firmy gdzie będzie umowa zlecenie czy komornik może też zająć te środki pieniężne

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tadeusz pisze:

Zawarłem umowę zlecenie na pracę z wynagrodzeniem miesięcznym 15 godz X 22,80 zł = 342 zł. Jaka minimalna kwotę należy przekazywać komornikowi ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tadeuszu. Pan nie przekazuje środków komornikowi, ale zapewne komornik sam namierzy Pana umowę i będzie ściągał stosowną kwotę w ramach prowadzonej egzekucji. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Jak napisać o przedawnienie sprawy o zadłużeniu minęło 11 lat

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Składanie jakichkolwiek pism o przedawnienie nie ma większego sensu i może końcowo przynieść więcej szkód niż korzyści. Pisaliśmy o tym w osobnym materiale, który znajdzie Pani w tym artykule: https://www.eurolege.pl/wniosek-o-przedawnienie-dlugu-wzor/
Widzimy, że jest Pani zainteresowana jakimś działaniem, a jednocześnie zauważamy, że może mieć Pani problem z prawidłowym formułowaniem pism do wierzyciela. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Niestety ani komornik ani sądy nie stosują się do tych przepisów. Prawo jest martwe. Od kilkunastu lat pracuję w tym samym miejscu na umowę zlecenie i jest to moje jedyne źródło utrzymania. Komornik zabiera mi 100 procent i nie ma tłumaczenia, ostatecznie zgodził się na 50 procent. Nie ma tłumaczenia anibpowoływania się na ten przepis i już.
Reasumując nic się nie zmieniło. Zostałem przez Wasvwprowadzonyvw błąd. Gdybym wiedział jak to się skończy to wcześniej przerzuciłbym działalność na syn. Jakie prawo taki kraj i na odwrót.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam mam pytanie mam umowę zlecenie i tylko do końca grudnia a własnie zostałam poinformowana że jest zajęcie komornicze chcę zaznaczyć że już dzwoniłam do kancelarii komorniczej i jestem um9wiona na spotkanie jeżeli to jest mój jedyny dochód który posiadam czy jest możliwość że pani komornik pujdzie mi na rękę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wioleta pisze:

Dzień dobry Byłam zatrudniona na Umowę zlecenie nie dostałam pensji w kwocie ,846 zł.Po rozmowie telefonicznej dowiedziałam się że komornik przejął pensję.Czy jest to możliwe aby wszystko zabrał nie zostawiając mi na chleb.A po za tym nie wiem jaki komornik i z jakiej kancelarii bo nie dostałam żadnego pisma.Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak jak napisaliśmy w artykule komornik może zająć całą wypłatę z umowy zlecenia. Wówczas należy złożyć oświadczenie, że dochody z umowy zlecenia stanowią wyłączne źródło utrzymania zleceniobiorcy i członków jego najbliższej rodziny. W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz fortuniak pisze:

Dzień dobry syn jest osobom niepełnosprawnym pracuje na umowę zlecenie w jednym zakładzie ma 1400 a w drugim 400 to były środki do życia i płacenia za gaz prąd

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Czy Pana syn ma aktywne postępowanie egzekucyjne (komornicze)?

Marlena pisze:

Proszę o telefon.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marleno. Nie znamy pani numeru telefonu, ale jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani problemu. Postaramy się pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Witam. Pracuję na umowę zlecenie,pełen etat netto za godz mam 14,70. W zależności od przepracowanych dni mój jedyny dochód to jest to wynagrodzenie i szacuje się do kwoty 2100 . W tym miesiącu zarobiłam 1940 zł komornik został poinformowany pisemnie że jest to moje jedyne źródło utrzymania już od lipca jednak kadrowa i tak od tej kwoty przelala dla komornika 340 zl. Czy z tak niskich dochodów jeszcze mozna coś zabrać? Bo kadrowa jest nie ogarnieta a może jest gdzieś mój błąd i nie dopatrzenie wkonsultacji z komornikiem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Kamila

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli komornik i kadry wiedzą o tym, że jest to jedyne źródło dochodu (zostało złożone oświadczenie dłużnika) to nie powinno dochodzić do sytuacji zajmowania kwoty poniżej minimalnego wynagrodzenia.
W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Dzień dobry, czy komornik może zająć całe moje wynagrodzenie po pierwszym miesiącu pracy? Pracując na umowę zlecenia.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Z wynagrodzeniem z umowy zlecenia jest trochę problem i zasadniczo komornik może dokonać zajęcia całej kwoty. Przy czym dłużnik może temu zjawisku przeciwdziałać składając oświadczenie, że wynagrodzenie z umowy zlecenia stanowi wyłączny dochód i służy zaspokajaniu potrzeb życiowych dłużnika i członków jego najbliższej rodziny. Więcej informacji znajdzie Pan w samym artykule.
W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bożena pisze:

Właśnie zacznę pracę na umowę zlecenie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Rozumiemy. W czym możemy Pani pomóc?

Adam pisze:

Witam, mam około 10 komorników i ok. 200000zl długu. Mi to chyba zostaje sznurek i wysokie drzewo :)

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grazyna pisze:

Dzień dobry mam na koncie zajęcie komornicze pracuje na umowę zlecenie jestem jedynym żywicielem rodziny mąż od sierpnia jest zarejestrowany w urzędzie pracy bez prawa do zasiłku zajęcie mam na 3700 a pieniądze z umowy zlecenia są naszym jedynym środkiem utrzymania czy jest możliwość żeby spłacić to zajęcie na raty ? Proszę o pomoc nie wiem jak sobie z tym poradzić z wyrazami szacunku .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Grażyno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agata pisze:

Dzień dobry. Co mam zrobić jeśli mam kilka komorników od wielu miesięcy. Mój zarobek to 2300 . Nie mam innych środków. Jestem samotna matka z dwójka dzieci. Z tego co się orientuje mam trzech i urząd skarbowy. Listy mi przychodziły na stary adres zamieszkania.. Nie mam pojęcia ile mam długu bo mój były partner nabrał kilka chwilówek na moje nazwisko przez internet. Ja mam trzy kredyty w banku. Nie mogę udowodnić że chwilowki nie brałam ja bo były przez internet. Myślę że całość z odsetkami to około 40-50 tys. Proszę o radę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agato. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila mileszko pisze:

Muj maz Ma długi ale niewiem ile zaczyna pracę na umowę o pracę pierwszy miesiąc bendzie miał zlecenie i pewnie zaraz komornik się o tym dowie chciałabym mu spłacić te długi ponieważ mamy 2dzieci i zależy mi żeby dogadać się z komornikiem żeby płacić w ratach tylko nie wiem ile jest tego długu i ilu komorników nie mam do nich kontaktu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Renata pisze:

Zajęcia komornicze z wynagrodzenia o prace

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Renato. Musimy bliżej poznać Pani sprawę, aby powiedzieć coś więcej na temat możliwego oddłużania. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sławomir pisze:

Dobry wieczór.Jestem rencista( czasowa niezdolność do pracy) i pobieram rentę w wys.ok.1200 zł.,tj.ok.900 zł ponieważ te ok.300 zł.zabiera mi komornik.I tu moje pytanie: Jaka kwotę zabierze mi komornik jeśli podjąłbym pracę na umowę zlecenie i dajmy na to zarabialbym najniższą krajowa??A ile zabrałby gdybym np.zarobil 3000 zł netto?Bardzo proszę o odpowiedź gdyż kompletnie nie orientuje się w tych przepisach i nawet się zastanawiam czy jest sens podejmować pracę,czy komornik nie ,,ogołoci”mnie ze wszystkiego w takim przypadku?Z poważaniem.Slawek.

Julia pisze:

Dzień dobry. Zaczęłam pracę na umowę
zlecenie wypłata będzie przychodzić na konto bo do ręki niestety nie można brać. Na kacie mam komorników i zbieg egzekucji. Mam dwoje dzieci i ta praca to będzie moj jedyny środek dochodu żeby dzieci utrzymać co mogę zrobić żeby komornik mi tego nie zajol boje się że wszystko mi zabierze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Julio. Co do zasady komornik może zabrać całość wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia za wyjątkiem sytuacji, w której wynagrodzenie ze zlecenia stanowi jedyne źródło dochodu i służy do utrzymania. Z kolei na koncie bankowym może dojść i tak do zajęcia nawet wolnych od zajęcia środków. Wszystko wynika z luk systemowych i ciężko temu zawczasu przeciwdziałać.
Ponadto trzeba zbadać czy w sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Gdyby tak było to możliwe będzie umorzenie egzekucji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Komornik za biera mi z emerytury umowa zlecenia wplywa na inne konto czy komornik moze zabrac

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. W pierwszej kolejności trzeba byłoby sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. Być może działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. W naszej Kancelarii spotykamy dziennie co najmniej kilka takich spraw i w nich pomagamy. Gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa Józefowska pisze:

Zacząłem pracę 10 stycznia na umowę zlecenie jako opiekun medyczny. Boję się że komornik zajmie mi pensje. A to będzie moje podstawowe źródło dochodów. Przez 3 m-ce będzie to umowa zlecenie później okres próbny. Mam obciążone konta w bankach przez komorników. Pracuję ponad to parę godzin w m-cu jajo opiekun ale w styczniu pojawiło się pismo że jest zajęcie komornicze z urzędu skarbowego. Co zrobić żeby komornik nie zebrał mi całej wypłaty z konta w lutym za pracę którą podjęłam 10 stycznia?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Należy jak najszybciej poinformować komornika prowadzącego egzekucję, że wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia jest Pani jedynym źródłem utrzymania. Wówczas kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę będzie wolna od zajęcia. Aktualnie to kwota 2.363,56 zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule: https://www.eurolege.pl/ile-moze-zabrac-komornik/

Oczywiście należałoby również sprawdzić czy komornik uprawniony jest do prowadzenia egzekucji w Pani sprawie. Codziennie widujemy wadliwe tytuły wykonawcze. W takiej sytuacji można umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane dotychczas przez komornika środki. W naszej Kancelarii wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/