Fala wyłudzeń pieniędzy w Internecie stale rośnie. Jedną z metod jest oszustwo na OLX i Whatsapp bądź Messenger. O nowych metodach działania cyberprzestępców regularnie informuje policja, administracja i portale internetowe. Chociaż prawo i sądy są po stronie konsumentów, to banki niesłusznie odmawiają zwrotu skradzionych pieniędzy.

Z tego poradnika dowiesz się na czym polegaja oszustwo na OLX oraz jak odzyskać pieniądze, jeśli padłeś ofiarą przestępstwa. Wskazujemy też gdzie szukać pomocy, aby szybko odzyskać wszystkie środki.

Banki masowo odrzucają reklamacje poszkodowanych klientów. Na szczęście wszystkie skradzione pieniądze można odzyskać! W Kancelarii EUROLEGE mamy wieloletnie doświadczenie w pomocy ofiarom przestępstw finansowych.

Już dziś skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej » Wyślij zgłoszenie.

Jakie są metody oszustwa na OLX?

Oszustwo na OLX polega na udawaniu przez cyberprzestępcę kupującego w celu wyłudzenia od ofiary (sprzedającego) wrażliwych danych. W tym przypadku chodzi o dane z karty płatniczej. Sporadycznie oszuści próbują w ten sposób wyłudzić dane do logowania do bankowości elektronicznej. Wykorzystuje się do tego komunikatory Whatsapp oraz Messenger, a także fałszywe strony podszywające się pod firmy kurierskie, firmy płatnicze, banki itp.

Jak przebiega oszustwo na OLX:

  • Po wystawieniu produktu na portalu OLX odzywa się do ciebie osoba, która niepoprawną polszczyzną informuje, że dokonała zakupy.
  • Rzekomy kupiec twierdzi, że chce zapłacić za towar poprzez usługę płatności OLX. Aby otrzymać środki na kartę płatniczą powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami.
  • Oszust wysyła do ciebie link, który prowadzi do podrobionej strony, która udaje usługę płatności OLX. Na tej stronie znajduje się formularz, w którym musisz podać dane z karty płatniczej – numer i datę ważności karty oraz kod CVV/CVC. Niekiedy możesz zostać poproszony o podanie w formularzu przybliżonego stanu konta.
  • Następnie otrzymasz SMS z banku z kodem do autoryzacji. W rzeczywistości potwierdzasz dodanie karty do Google Pay lub Apple Pay.
  • Złodzieje niezwłocznie przystępują do czyszczenia konta z pieniędzy dokonując szeregu płatności kartą.
oszustwa olx whatsapp jak odzyskać pieniądze
Źródło: CERT Polska (www.cert.pl)

Firma kurierska – Oszustwa na olx wysyłka za pobraniem:

Występuje jeszcze jeden wariant oszustwa na OLX, o którym warto wspomnieć. Cyberprzestępcy podszywają się pod pocztę polską oraz firmy kurierskie. Początkowo wszystko wygląda jak w schemacie powyżej.

Oszust jest rzekomo zainteresowany zakupem i w tym celu zorganizował już odbiór przesyłki przez kuriera. W wiadomości na Whatsapp lub innym komunikatorze przesyła link do podrobionej strony firmy przewozowej i prosi o uzupełnienie danych z karty oraz adresu, gdzie ma być odebrana paczka. Następnie pieniądze za sprzedaż wraz z kosztami wysyłki mają zostać przelane na kartę ofiary. Oczywiście nigdy do tego nie dojdzie.

oszustwo na olx jak odzyskać pieniądze
Źródło: CERT Polska (www.cert.pl)

W grudniu 2022 r. pojawiła się nowa modyfikacja oszustwa na OLX z wykorzystaniem wizerunku firmy InPost. Jak informuje serwis Sekurak oszuści wysyłają do potencjalnej ofiary wiadomość SMS z linkiem do płatności. Jak widać na zdjęciu poniżej są w tym bardzo przebiegli, ponieważ korzystają z bramki SMS i podszywają się pod numer telefonu InPostu.

Dlaczego to takie ważne? Otóż dlatego, że taka wiadomość od oszusta trafia do tego samego wątku, co inne prawdziwe wiadomości od firmy kurierskiej. W ten sposób oszuści jeszcze bardziej się uwiarygadniają. Skoro wiadomość z linkiem jest widoczna razem z innymi od tego samego nadawcy, to w oczach ofiary wydaje się być prawdziwa. Niestety tak nie jest.

Źródło zdjęć: © Sekurak – www.sekurak.pl

Kradzież danych osobowych i wyłudzenie kredytu

Zdarza się tak, że skutecznie przeprowadzone oszustwo na OLX może ściągnąć na nas jeszcze jeden problem. Cyberprzestępcy wykradają dane osobowe – imię i nazwisko, PESEL, serię i nr dokumentu tożsamości. Z pomocą tych danych mogą w przyszłości wziąć kredyt lub pożyczkę. które dodatkowo obciążą finansowo ich ofiary. Kradzież danych osobowych to argument pozwalający na anulowanie wyłudzonych kredytów. Niestety konieczna będzie pomoc doświadczonego prawnika. Nasze bogate doświadczenie pokazuje jednak, że takie sprawy można zakończyć pozytywnie dla poszkodowanego.

Jak rozpoznać oszustwo na OLX?

Cyberprzestępcy stają się coraz sprytniejsi i nieustannie dopracowują metody kradzieży. Można jednak rozpoznać oszustwa na OLX i uniknąć kradzieży, jeżeli zastosujemy się do kilku prostych zasad bezpieczeństwa:

  • Zwracaj uwagę na poprawność językową komunikacji z kupującym, a także strony. Większość ataków przeprowadzają obywatele państw Europy Wschodniej. Podczas rozmowy na chacie robią wiele błędów, tak jakby zdania były tłumaczone przez translator.
  • Uważaj na próby kontaktu poza portalem, szczególnie z wykorzystaniem komunikatorów Whatsapp oraz Messenger.
  • Nie korzystaj z rozliczeń poza portalem ogłoszeniowym. Sprawdź dokładnie instrukcję płatności na OLX.
  • Dokładnie weryfikuj strony, na których się logujesz do bankowości albo podajesz dane swojej karty, bądź dane osobowe. Zwracaj uwagę na adres strony widoczny w przeglądarce.
  • Sprawdzaj treść smsów z kodami autoryzującymi transakcje.

Padłeś ofiarą oszustwa na OLX i skradziono twoje pieniądze?

Możesz odzyskać wszystkie środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.

Na koniec zapamiętaj główną zasadę:

Nie można przelać pieniędzy na kartę płatniczą, aby zapłacić za kupiony towar! Pobranie numeru karty służy do wypłacenia z niej pieniędzy. Do otrzymania środków wystarczy sam numer konta bankowego i nie są do tego potrzebne żadne inne informacje.

Gdzie zgłosić oszustwo na OLX?

W zależności od tego na jakim etapie jest twój przypadek i jakie dane wyciekły inaczej będzie przebiegało zgłoszenie oszustwa. Dlatego poniżej wyjaśniamy gdzie zgłosić oszustwo na OLX:

Serwis OLX zgłoszenie oszustwa

Pod każdym ogłoszeniem na portalu jest specjalny przycisk „Zgłoś naruszenie”. Jeśli masz podejrzenia, że ktoś próbuje wyłudzić od ciebie pieniądze skorzystaj z tej opcji. W formularzu zgłoszeniowym dokładnie opisz na czym polega problem. Dzięki temu administratorzy serwisu będą mogli podjąć właściwe działania. Między innymi dzięki takim zgłoszeniom udało się zablokować wiele podejrzanych transakcji.

Jak zgłosić oszustwo na OLX w banku?

Jeśli twoje dane zostaną wykradzione, to natychmiast skontaktuj się z bankiem, zastrzeż kartę i zmień dane do logowania. Możesz to zrobić telefonicznie, przez chat na stronie banku albo przez bankowość elektroniczną. W przypadku kradzieży na OLX zgłoszenie oszustwa powinno nastąpić natychmiast. Działając szybko masz duże szanse, że nie dojdzie do wypłaty pieniędzy z twojego konta.

W przypadku skutecznej kradzieży należy złożyć do banku reklamację. Niestety banki często odmawiają wypłaty utraconych środków, więc do odzyskania pieniędzy konieczna będzie droga sądowa. O szczegółach napisaliśmy poniżej.

Najlepiej już dzisiaj sprawdź na stronie swojego banku, jak przebiega procedura zastrzegania karty płatniczej oraz zmiany danych dostępowych do rachunku. Jeże dojdzie do kradzieży twoich danych, będziesz wiedział jak skutecznie zablokować możliwość nieautoryzowanej wypłaty środków.

Zgłoszenie oszustwa OLX na policję

Polska policja coraz lepiej radzi sobie ze ściganiem internetowych oszustów. Wiele cyberprzestępstw zostało dzięki policji udaremnionych. Dlatego w przypadku skutecznego wyłudzenia absolutnie konieczne jest zgłoszenie oszustwa OLX na policję. Po złożeniu wyjaśnień możesz otrzymać protokół przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. Najczęściej trzeba o niego poprosić, bo policjanci przyjmujący zgłoszenia nie wydają go sami z siebie.

Jeżeli dojdzie do kradzieży pieniędzy, to pisemny protokół z zawiadomienia policji będzie istotnym dowodem w sprawie sądowej o zwrot od banku utraconych środków.

Zgłoszenie oszustwa OLX na policję online

Jeżeli jest taka potrzeba, to możesz porozmawiać z policjantem online. Od dłuższego czasu funkcjonuje taka możliwość, co na pewno będzie pomocne dla osób głuchych i słabosłyszących. „Policja e-usługi” umożliwia rozmowę na chacie z policjantem w języku migowym. Zatem jeśli zastanawiasz się, czy możliwe jest zgłoszenie oszustwa olx na policję online, to odpowiedź brzmi tak.

Oszustwo na OLX jak odzyskać pieniądze?

Skoro już wiesz jak zgłosić próbę oszustwa na OLX, to teraz czas odzyskać pieniądze. Jak wspominaliśmy wyżej, czasami wystarczy złożenie do banku reklamacji. Forma jest dowolna, więc możesz zobić to mailem albo pisemnie. Na rozpatrzenie reklamacji bank ma od 15 do 60 dni. Rozbieżność wynika z tego, że różne przepisy inaczej określają ten termin. Nie zmienia to faktu, żę bank powinien zwrócić pieniądze już w trakcie postępowania reklamacyjnego!

Niestety banki niezgodnie z prawem często odmawiają wypłaty skradzionych pieniędzy. Wytłumaczenie jest zawsze takie samo: Klient nie dochował należytej staranności i udostępnił dane karty (bądź dane dostępu do bankowości elektronicznej) osobom trzecim. Tym samym Klient przyczynił się do nieautoryzowanej wypłaty środków.

Takie tłumaczenie to całkowita bzdura! Zgodnie z przepisami prawa bankowego, to bank jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym. Polskie sądy mają jednak inne zdanie i stoją po stronie poszkodowanych konsumentów. Potwierdza to liczne orzecznictwo sądów I i II instancji wydających później nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Sąd Rejonowy nakazał PKO BP zwrot środków skradzionych przez cyberprzestępców z konta naszego Klienta. Nakaz zapłaty został wydany w terminie miesiąca od złożenia pozwu przez naszego mecenasa.

Dostajemy wiele maili, gdzie piszecie: zostałem oszukany na OLX jak odzyskać pieniądze gdy bank odrzuca reklamację?

Jeżeli dotknęło cię oszustwo na OLX, to jedynym sposobem na odzyskanie skradzionych pieniędzy jest droga sądowa i pozwanie banku. Poszkodowany konsument ma małe szanse jeżeli będzie działał na własną rękę. Doskonale wiemy, że będzie musiał zmierzyć się z siedzącym po drugiej stronie sali sądowej doświadczonym prawnikiem banku. Na szczęście z pomocą prawnika szanse poszkodowanego na zwycięstwo są bardzo duże.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym poradniku: Kradzież pieniędzy z konta

Gdzie szukać pomocy w sprawie oszustwa na OLX?

Jeżeli padłeś ofiarą oszustwa na OLX, to należy ci się zwrot wszystkich skradzionych pieniędzy. Nie ma znaczenia w jakich okolicznościach do tego doszło. Proces dochodzenia zwrotu środków nie jest prosty i najczęściej wymaga pozwania banku do sądu. Dlatego powinieneś korzystać z pomocy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

W Kancelarii EUROLEGE pomogliśmy już ponad 7000 tysiącom osób w sporach sądowych z instytucjami finansowymi – bankami, firmami pożyczkowymi i windykacyjnymi. Możemy pomóc również tobie!

Skorzystaj z całkowicie darmowej konsultacji prawnej dla osób poszkodowanych przez cyberprzestępców! Nasz prawnik dokładnie przeanalizuje twoją sprawę, zapozna się z dokumentami i ustali jak możemy ci pomóc. To nic nie kosztuje, ani do niczego nie zobowiązuje.

Skontaktuj się z nami:


FAQ – Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Oszustwo na OLX jak odzyskać pieniądze?

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa na OLX i skradziono twoje pieniądze z konta, to możesz je odzyskać! Niestety banki w większości przypadków odrzucają reklamacje. Na szczęście korzystając z pomocy skutecznego prawnika odzyskasz wszystkie środki! Więcej: Jak odzyskać pieniądze

Gdzie zgłosić próbę oszustwa na OLX?

Jeżeli dotknęło cię oszustwo na OLX i skradziono twoje pieniądze, to musisz zawiadomić policję. Poza tym musisz także zawiadomić bank i złożyć reklamację, a także zastrzec kartę i zmienić dane do logowania. Chociaż banki odrzucają w większości reklamacje, to możesz odzyskać wszystkie pieniądze! Więcej: Gdzie zgłosić oszustwo

Zgłoszenie oszustwa OLX na policję. Czy konieczne?

Każdy rodzaj wyłudzenia pieniędzy to przestępstwo, oszustwo na OLX również. Protokół z policji będzie ważnym dowodem w sprawie sądowej o odzyskanie skradzionych pieniędzy. Dlatego zgłoszenie oszustwa OLX na policję jest takie ważne. Pomożemy ci: Zgłoszenie policji


4.8/5 - (204 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Piotr pisze:

Witam niestety 19Lipca na OLX znalazłem ofertę zakupy lekko używanej spawarki z odbiorem osobistym,zkontaktowałem się ze sprzedającym telefonicznie o god 5:30 że względu odległości jaka nas dzieliła spytałem czy może wysłać impostem pod wskazany przezemnie adres skrzynki, oczywiście sprzedający zgodził się i ustaliliśmy że zapłacę blikiem na telefon po czym wysłał mi inny nr niż był w ogłoszeniu argumentując iż ten nr jest zarejestrowany do przekazów Blik, zadzwoniłem pod ten nr a osobą która odebrała na pytanie ,,dzwonie z oferty olx odpowiedziała, nie wiem o co chodzi ,, zdziwiło mnie to ale po kontakcie że sprzedającym któru wyjaśnił że to pracownik proszę się niemartwić może niewiedzieć o tej ofercie proszę wysłać koc on potwierdzi , tak też zrobiłem płatność została zatwierdzona ,następnie wysłałem prośbę o wysyłkę produktu w ten sam dzień niestety otrzymałem odpowiedź,,przepraszam jestem jeszcze w pracy ,, około 17tej spokojnie czekałem niestety sprzedający do tej pory nieodbiera odemnie tel ani nieodpisuje na wiadomości ,poinformowałem platformę o prubie oszustwa jak i dyżurnego policji który polecił odczekanie kilku dni z marnym skutkiem i przy następnej wizycie na komędzie dyżurny zadzwonił i co się okazało sprzedawca tłumaczył się iż nieodniera odemnie i nieodpisuje bo nękam go dzwonią c o 3 nad ranem … gdy policjant zapytał czemu tak długo miga się z wysyłką padła odpowiedź iż nadał pocztą co było absolutną bzdurą gdyż mam monitoring pocztex i informują mnie smsem o wszystkie nadany przesyłkach ale by się upewnić zadzwoniłem na pocztę gdzie potwierdzono brak jakichkolwiek przesyłek kierowanych na kój adres ,po drugim telefonie od dyżurnego dniu 26.Lipca.23 sprzedający stwierdził iż jest na wakacjach i wyślę potwierdzenie nadania w niedzielę 30.Lipca.23r poinformowany został iż jeśli nienada paczki zostanie założona sprawa o przywłaczczenie ,osobiście napisałem do niego wiadomość z informacją o zwrocie środków wrazie braku nadania przesyłki niestety tylko otrzymałem w aplikacji impost kod nadania przesyłki z tytułem Przesyłką w trakcie przygotowania i status niezmienia się od 31Lipca 23r. podejrzewam że to zwykła gra na czas i oszust nie ma zamiaru wysłać zwroty ani paczki , myślę że skończy się to na następnej wizycie na komisariacie i zlożeniu zawiadomienia proszę o pomoc z jakich artykułów moge korzystać ? bo przyznam się że reakcja policji niewyglądała zbyt obiecująco a i ich chęci i zaangażowanie było zastanawiające

Mateusz pisze:

Dzień dobry zostalem oszukany przez portal olx , pan wynajmował mieszkanie w Warszawie wszystko fajnie dogadanie , zaliczka przesłana a później zero odzewu , z innego konta na olx napisałem o takim samym terminie czy jest dostępny odpowiedź była oczywiscie że jest dostępny. Czy jest szansa odzyskać ta zaliczkę ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. W takiej sytuacji należy zgłosić sprawę organom ścigania. Stał się Pan ofiarą oszustwa pospolitego, ale przy wykorzystaniu Internetu.

Piotr pisze:

Dzień dobry, zostałem oszukany przez portal OLX. Podczas sprzedaży oszuści włamali się na konto i zabrali mi ponad 4500zł. Bank odrzucił moją reklamację, zgłosiłem sprawę również na policję. Czy jest szansa pomoc i na odzyskanie tych środków?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Zajmujemy się takimi sprawami, a oszustwa na OLX to częste przypadki. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Zostałem oszukany przez użytkownika OLX. Po serii wymienianych wiadomości na platformie oraz poprzez maila, oszust wystawił fakturę na przedmiot a ja przelałem pieniądze na wskazane konto licząc na szybką wysyłkę. Po tamtym czasie kontakt się urwał. Ja nie otrzymałem oczywiście żadnego numeru do śledzenia przesyłki

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Krzysztofie. Z opisu Pana sprawy wynika, że padł Pan ofiarą klasyczne oszustwa, ale przy wykorzystaniu Internetu. Nie jest to cyberoszustwo, czyli kategoria spraw w jakich pomagamy. Jeśli czuje się Pan oszukany to zalecamy zgłoszenie sprawy organom ścigania (policja, prokuratura), które mają środki oraz narzędzia do wykrywania sprawców w/w przestępstw.

Agnieszka pisze:

Witam.
Zostałam oszukana na InPost.
Pani chciała kupić ode mnie rowerek z wysyłką kurierską, wysłała mi link i dalej już wiecie wyczyścili mi kąto na 5300 . Masakra

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Tak niestety wyglądają klasyczne oszustwa na portalach sprzedażowych. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bartek pisze:

wysłalem kod blik i nie dostałem paczki zapłaciłem za nic pieniadze znikły z konta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartku. Zapewne padł Pan ofiara oszustwa. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Martyna pisze:

Dzień dobry zakupiłam u pani telefon koszt 650 zloty płatność blikiem oraz paczka miała zostać wysłana w dzień platnosci mija 3 dzień zero odzewu oraz konto tego użytkownika zostało wyłączone

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Martyno. Być może padla Pani ofiara klasycznego oszustwa, ale przy wykorzystaniu Internetu? Czy zgłaszała już Pani sprawę organom śćigania (policja, priokuratura)?

Ewa pisze:

Tez mam problem poprzez olx stracilam swoje wszystkie pieniądze z konta klikałam w link który przysłał mi olx do odebrania pieniędzy prosili o dane i włamali się na konto

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aldona pisze:

Dzień dobry. Zakupiłam od pana na Olx używany thermomix. Zapłaciłam 3400zl. Pan miał wysłać. Mija trzeci dzień nie z nim kontaktu ani przesyłki.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aldono. W naszej ocenie jest to jeszcze stosunkowo krótki czas. Natomiast unikanie kontaktu sprzedającego może budzić pewne podejrzenia. Jeśli czuje się Pani oszukana to zawsze może Pani zgłosić sprawę organom ścigania (policja, prokuratura).

Magdalena pisze:

Witam, zostałam okradziona przez OLX metodą na Blika, złożyłam reklamację do banku a bank odpisał, że z mojej winy i nie zwrócą mi pieniędzy. Czy jest szansa na odzyskanie ich?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry pani Magdaleno. Odpowiedź banku jest standardowa i w ogóle nas nie dziwi :) Z tego rodzaju odpowiedziami na reklamację spotyka się prawie 100% osób, które się do nas zgłaszają, a które zostały oszukana przez cyberoszustów. Negatywne rozpatrzenie reklamacji nie wpływa w żaden sposób na pomyślność w odzyskaniu pieniędzy. Jest to jedynie pewien etap, który poprzedza konieczność złożenia pozwu do sądu o odzyskanie skradzionych środków. W naszej Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, także na etapie postępowania sądowego i egzekucyjnego. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM. Wstępna analiza sprawy jest w całości bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Kamil pisze:

Kupiłem uzywany telefon na olx.
Wszystko miało działać stan idealny.
Telefon odebrał mój znajomy i przywiózł mi go.
Po włączeniu okazala się że dotyk nie działa na samym sole wyświetlacza.
Nagrałem film i wysłałem do sprzedającego.
Od chwili kiedy telefon odebrałem nie odpisał nic. Co mogę zrobić w takiej sytuacji minęło już 5 dni od kupna.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kamilu. W takiej sytuacji może Pan zgłosić sprawę oszustwa organom ścigania (policja, prokuratura). Ewentualnie możliwe też będzie wytoczenie powództwa cywilnego.

Zuzia pisze:

Pani od botów powiedziała że nie ma możliwości płatności przy odbiorze i wyślę kurierem a płatność blikem. Zapłaciłam 206zł gdzie buty kosztowały 200zł i dzwoniliśmy nikt nie odpierał pani powiedziała że idzie wysłać paczkę nawet nie zapytała się gdzie ani do jakiego paczkomatu gdzie w mojej miejscowości nie ma paczkomatu napisała że paczka przyjdzie w max 3 dni minęły nie ma ani kasy a ni botów ludzie się tylko nabierają na tekę rzeczy…

Mariusz pisze:

Witam. Mój brat częściowo ubezwłasnowolniony został oszukany wystawił na olx rzecz za 100zl dostał linka do inpostu . Niestety skradziono mu 4008zl. Co gorsza w czasie trwania kradzieży zostały mu przelane 1100zl z nieznanego mu konta czyli pobrano mu z konta 2x po 2400zl . Zostawiając 308zl na koncie . Reklamacja odrzucona sprawa zgłoszona na policję. Osoba która zgłosiła do swojego banku o zwrot tych 1100zl , zablokowała mojemu bratu 1100zl na podstawie artykułu 106a. Prawa bankowego. Bank mu dosłownie zablokował ostatnie pieniądze resztki które złodziej mu zostawił. Na reklamacji było zgłaszane, o tym, że w czasie kradzieży zostały mu przelane 1100zl i ten smak oddział banku wysłał pismo do niego o zwrot tych pieniędzy nadawcy a także negatywnie oceniła jego reklamację dotyczącą skardizonych 4008zl . Proszę o pomoc jak najszybszą dzieciak nie ma pieniędzy a on ciężko na nie pracuje w pracy chronionej w fundacji dla dzieci niepełnosprawnych jest stajennym. W maju musi zapłacić kredyty. Ta sytuacja pogorszy jego stan finansowy w sposób znaczny.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mariuszu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Witam.
A jak odzyskać dobre imię, ktoś posługując się moimi danymi uzyskanymi z CEIDG oszukał ludzi na olx, wystawiając nawet faktury za które ludzie płacili na konto w millenium banku (ja tam nie mam konta) i nigdy nie otrzymali towaru.
Mam sporo danych jednak rodo i przepisy bankowe nie pozwalają na oddanie ludziom pieniędzy ani oczyszczenie mojej opinii.
Jak w takiej sytuacji zareagować?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Czy sprawa była już zgłaszana organom ścigania? Jeśli tak to na jakim etapie znajduje się sprawa?

Mieczysław pisze:

Kupiłem na OLX Pralkę. Zadzwoniłem pod podany numer, sprzedająca zapełniała że to co opisała na OLX jest prawdą. czyli pralka w 100% sprawna, rok temu kupiona. Kupiłem za 700 zł, oraz przywiozła do mnie, powiedziała że papiery dowiezie póżniej gdyż się przeprowadziła i nie wie gdzie leżą. po sprawdzeniu dokładnie pralki okazało się że jest z 2016 roku i dżwiczki opadają, dzwoniłem aby oddać, zablokowała telefon i kontakt się urwał. Jak można do takiej osoby dotrzeć, bo zostałem oszukany, proszę o pomoc. OLX zabezpieczył ogłoszenie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mieczysławie. W takiego rodzaju sprawach niestety nie pomagamy. Jeśli czuje się Pan oszukany zawsze może Pan zgłosić sprawę Policji.

Dorota pisze:

Dzień dobry.
Dzisiaj skradziono z mojego konta kwotę 10.000 tyś.zł. osoba podawała się za pracownika OLX .Zgłosiłam tą sytuację w banku i zostałam poinformowana o złożeniu reklamacji.Co mam.zrobić jeżeli pieniędzy nie da się odzyskać.
Bardzo proszę o informację.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Oszustwo na OLX to obecnie często spotykana metoda działania cyberprzestępców. Z naszego doświadczenia wynika, że Pani reklamacja zostanie przez bank rozpatrzona negatywnie. Wbrew temu, żę to na banku ciążył obowiązek dbałości o Pani pieniądze zgromadzone na rachunku. Zajmujemy się zawodowo w pomocy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewelina Anna pisze:

Proszę o pomoc zostałam dziś okradziona przez olx na kwotę 7tys zł. Oszusci włamali mi się na konto do mojego banku pocztowego.prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. tego rodzaju oszustwa internetowe to obecnie często spotykane zjawisko. Pomagamy w takich sprawach zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bartosz pisze:

Dzień Dobry, czy mogę odzyskać środki gdy zaplacilem za przedmiot, nie został on wysłany, po upływie czasu też nie zwrócone srodki, a sprzedawca usunął konto na olx.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartoszu. Tego rodzaju oszustwa to nie są cyberoszustwa, w których pomagamy. Zapewne padł Pan ofiarą oszustwa pospolitego, ale przy użyciu Internetu. Jeśli czuje się Pan oszukany to oczywiście może Pan złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sylwia pisze:

Dzien dobry,
Zakupiła spodnie narciarski w stanie bdb, zapłaciłam 75zl, okazały się potargane dziurawe, sprzedawca czyta wiadomości ale nie odpisuje. Nie chce takich spodnie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. NIe jest to cyberoszustwo, którym się zajmujemy. Zalecamy zgłoszenie sprawy do miejskiego (powiatowego) rzecznika praw konsumenta.

Joanna pisze:

Dzień dobry również miałam przygodę z OLX nie okradziono mnie ale na moim koncie robili jakieś przelewy blikiem i wypłaty zgłosiłam do banku sprawę poblokowali konta i na policję mają zgłosić czy mam zgłosić również i ja.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czyli mamy do czynienia z usiłowaniem oszustwa, do którego ostatecznie nie doszło. Może Pan zgłosić, ale fakt zgłoszenia przez inną osobę i tak spowoduje, że zapewne będzie Pan wzywany w charakterze świadka.

dariusz pisze:

Zostałem według mnie oszukany na olx a mianowicie zakupiłem żywe ptaki od sprzedającego i jak się okazało przysłał mi ale nie te co chciałem a mianowicie dużo gorsze do tego mówi że jak coś będę pisał to oskarży mnie o zniesławienie .jak to wygląda z mojej strony

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Padł Pan ofiarą klasycznego oszustwa na portalach ogłoszeniowych. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Izabela pisze:

Dzień dobry! We wrześniu kupiłam węgiel przez stronę olx wpłaciłam 3150 do dnia dzisiejszego nie otrzymałam węgla ani zwrotu pieniędzy. Czy mam jakąś szanse na odzyskanie pieniędzy? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izabelo. Padła Pani ofiarą pospolitego oszustwa, ale przy wykorzystaniu Internetu. Nie jest to klasyczne cyberoszustwo. Jeśli uważa Pani, że doszło do przestępstwa to zalecamy zgłosić sprawę Policji. Specjaliści policyjni dysponują narzędziami do uzyskiwania informacji o osobach, które zamieszczają fałszywe ogłoszenia w portalach ogłoszeniowych.

Patrycja pisze:

Dzien dobry, 1 listopada zostałam oszukana. Wystawiłam ogłoszenie za pośrednictwem portalu OLX, zglosila sie osoba za pomocą whattsapa, która w szybki sposób wykradła z mojego konta 1300 zl. Sprawa zgloszona na policje, reklamacja przez bank odrzucona. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jolanta pisze:

Dzisiaj skradziono pieniadze z mojego konta 1500. Wystawiłam fotel na sprzedaż na olx i zgłosił sie kupiec, który kupił fotel i prosił o wejście w link poprzez który otrzymam pieniadze przy pomocy DPD. Niestety zabrano mi z konta całą gotówkę.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jolanto. Pomagamy w tego rodzaju sprawach odzyskiwać skradzione środki. Musimy jednak poznać Pani sprawę znacznie bliżej i wówczas będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Dzień dobry , zostały mi skradzione 8 000
za przez portal olx. Sprawa zgłoszona na policję i do banku , już dostałam odpowiedź
od banku , że moja reklamacja nie ma podstaw prawnych. Jakie dalsze kroki muszę uczynić ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Odpowiedź z banku jaką Pani otrzymała to wyraz standardowej i powszechnej procedury banków. Liczą, że zwyczajnie zostawi Pani sprawę i nie podejmie dalszych kroków. W zdecydowanej większości tego typu spraw działanie jest jak najbardziej możliwe i sprowadza się do złożenia przeciwko bankowi pozwu do sądu. W kancelarii EUROLEGE pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam, przelałam kobiecie z olxa pieniądze, a ona nie wysłała mi towaru, oraz kontakt się urwał. Można prosić o pomoc?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Z Pani relacji wynika, że mogła Pani paść ofiarą pospolitego oszustwa. Chociaż przy użyciu Internetu. Nie jest to jednak cyberoszustwo jakim się zajmujemy. Zalecamy jak najszybsze zgłoszenie sprawy organom ścigania, np. Policja.

Dorota pisze:

Dzień dobry,

Zostałam oszukana poprzez aplikacje olx na 3000 zł. Czy jest szansa na odzyskanie środków ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale musielibyśmy poznać sprawę znacznie bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Dzień dobry. Dziś zostałem oszukany na olx skradzione pieniądze z konta 3000 zł. Czy jest szansa na odzyskanie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sabina pisze:

Witam . Zostałam oszukana na olx . Skradziono mi 400 zł z konta bankowego. . Zgłosiłam odrazu policji i zablokowalam kartę. Dziś otrzymałam list z ING Bank że odezwała się osoba która chce zwrot pieniędzy 1000zl. Jak byłam na policji. To odrazu powiedziałam że ktoś tu przelew zrobił a ja tej osoby nie znałam . Ten oszust podał mój nr konta i potem skasował środki nawet od tej nieznanej osoby co przelew zrobiła. Jestem załamana co mam zrobić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sabino. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Żaneta pisze:

Skradzione mi zdjecia z mojego sklepu internetowego , zdjęcia były moje mam pełne prawa do niej. Teraz ktoś sprzedaje moimi zdjęciami swoje produkty 2 razy taniej. Olx nie chce udostępnić danych aby można było tą osobę pozwać. Czy jesteście w stanie nam pomóc? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Żaneto, dotarcie do takich informacji odbyć się może poprzez sprawę karną. Zwykle jakimś aktem prywatnoskargowym.

KAROLINA pisze:

Przez olx InPost blokiem wypłacili mi z konta prawie 2000 zł oczywiście bank millenium odrzucił reklamacje że to z mojej winy. Czy da się coś jeszcze zrobić bo pod koniec sierpnia mija już rok. Oczywiście wszystko zgłoszenie zgłoszone na policję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Odrzucenie reklamacji ze strony banku to właściwie standardowa procedura. Nie ma co się jednak tym przejmować. Od dochodzenia roszczeń są sądy i trzeba będzie pozwać bank. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie udzielimy Pani wsparcia prawnego. Wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafał pisze:

Witam , jaki jest koszt otrzymania pomocy w postaci napisania wniosku do banku o zwrot pieniedzy które zostały mi skardziony przez oszuta z olx – kliknolem w fałszywy link i dostali sie do banku wypłacajac pieniadze przez blika. Sprawa zgłoszona na policje.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Martyna pisze:

Dzień dobry.
2 lipca 2022r. zostałam oszukana na Vinted i wykradziono mi 940zł z mojego konta. Napisałam już państwu szczegóły sprawy. Bardzo proszę o odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli wysłała Pani do nas zapytanie na maila to prosimy oczekiwać na odpowiedź. Nie jesteśmy w stanie wskazać kiedy odpowiedź zostanie udzielona. Odpowiadamy zgodnie z kolejnością odbieranych wiadomości mailowych.

Leszek pisze:

Dzień dobry zostałem oszukany na Olx , bank odrzucił moją reklamacje , zgłoszone na policje kwota 1000 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Leszku. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kasia pisze:

A ja chciałabym przestrzec przed nowa metoda oszustwa przez sam portal
Mianowicie sprzedałam produkt który co ważne był używany i tak był oznaczony w treści jako używany a zgodnie z regulaminem jest taki produkt
Wyłączony z programu ochrony kupujacych
Co ważne wysyłałam produkt jak na zdjęciu
Pani kupująca Nie kontaktowała się ani przed ani po sprzedaży kliknęła, ze produkt nie jest Ok i trwały perturbacje z olx ze to nie taki produkt wysyłałam a mam zdjęcia wyjaśniłam Wszystko Olx bo kontaktu przez portal z kupująca nie miałam. Po 14 dniach olx zwrócił pani kupującej pieniądze a Mije produktów już nigdy nie odzyskam bo adres mailowy podany na etykiecie inpost nie istnieje numer tel podobnie

Finalnie klient ma produkt i kasę a sprzedający uczciwy mający 100 sprzedanych przez olx produktów nie ma ani pieniędzy ani towaru
Regulamin olx jak widać nie stosuje się sam do własnego

Bartłomiej pisze:

Dzień dobry, chciałbym zasięgnąć porady, którą odbyła się za pośrednictwem Olx. Umowa została zawarta telefonicznie. Sprzedawca zapewnia ze produkt jest w stanie idealnym, natomiast otrzymałem niezgodny z opisem, przedmiot jest wadliwy(zarysowania, wgniecenia). Kwota transakcji wynosiła 650zł. Nie moge się skontaktować z sprzedawcą, nieodbiera i nie odpisuje. Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Bartłomieju, w tego konkretnie rodzaju sprawach nie pomagamy. Natomiast może Pan uzyskać pomoc w najbliższym biurze miejskiego (powiatowego) rzecznika praw konsumenta. O ile drugą stroną umowy był przedsiębiorca.

Marek pisze:

Zostałem oszukany przy zakupie na olx i wyłudzono o demnie 4500 euro, przelew został wysłany z konta syna czy coś w tej sprawie można zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Musielibyśmy poznać Pana sprawę trochę bliżej i ustalić kilka istotnych kwestii. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Zostałam okradziona na 600 zł. Wysłałam pani pieniądze a ta twierdzi że bank je zablokował i odsyła do mnie (już drugi dzień). Czy mogę coś z tym zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Ewo, w takiej sytuacji może Pani – o ile ma Pani uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa – złożyć zawiadomienie o możliwości oszustwa. Takie zawiadomienie składa się w jednostce Policji albo Prokuratury.

Marta pisze:

Dzień dobry , zostały mi skradzione 8.700 zł. Sprawa zgłoszona na policję i do banku , już dostałam odpowiedź z odwołania negatywna. W ten sam dzień kiedy zauważyłam że ktoś mnie okradł pieniadze a było to w sobote ,odrazu zadzwoniłam do banku zablokować wszystko i powiedziano mi że pieniądze nie wyszly z konta i są bezpieczne ,a w poniedziałek się okazalo że w poniedziałek dopiero wyszlybi straciłam. Czy mam jeszcze szanse jakoś te pieniądze odzyskać?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry! Wczoraj zostało mi skradzione z konta ponad 7.000zł.Sprawa zgłoszona na policję ,w banku zgłoszona reklamacja .Konto i karta zablokowane.Wysyłałam do państwa zgłoszenie ale nikt do tego momentu się że mną nie skontaktował.Jeśli to możliwe proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Dzien dobry

Dzis i mnie próbowano oszukac,wystawilem towar do sprzedazy na olx.Zglosil sie gosciu na whatsapp i odrazu kupil towar. Zadeklarowal odrazu zaplate i niby dogral transport przez Inpost .Wyslal na e-maila stronke kuriera Inpost.
Moje pytanie brzmi ,jesli weszlem na tego e-maila i kliklem akceptacje oferty ale nie pdalem zadnych danych czy musze sie martwic np.jakims hakerskim programem ?
dziekuje za informacje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Niestety ciężko nam odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego jaki to był konkretnie link panie Andrzeju. Niektóre linki przez samo kliknięcie powodują instalację na naszym urządzeniu programu, który pomaga oszustom ukraść pieniądze. Spotykamy takie sytuacje. Jednak są to rzadziej spotykane sytuacje. Najczęściej osoby pokrzywdzone oszustwami podają dane na fałszywych stronach internetowych wykonanych przez oszusta, np. podając dane karty kredytowej/płatniczej. Ze względów ostrożności zalecamy jednak co najmniej przywrócenie sprzętu do ustawień fabrycznych, a najlepiej wizytę w serwie urządzenia i wykonanie odpowiednich czynności przez profesjonalistę.
Gdyby ewentualnie doszło do jakichś zdarzeń związanych z kradzieżą albo zawieraniem na Pana dane zobowiązań finansowych to oczywiście zapraszamy do kontaktu. Postaramy się wówczas pomóc.

Barbara pisze:

Dzien dobry
Zostałam oszukana na niewielka kwotę 400 zł. Wykonałam usługę i ten ktoś wysłał mi fałszywe potwierdzenie zapłaty. Dlatego zdecydowałam się, na tej podstawie zdecydowałam się, przesłać zamówiona usługę. Po kilku dniach kiedy przelew nie dotarł i po kilku próbach kontaktu, zorientowałam sie, ze zostałam oszukana. Czy i co mogę zrobić- czy tak bezczelne oszustwo ma ujścia gościowi bezkarnie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W tym zakresie Pani Barbaro musi Pani złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zrobi to Pani w najbliższej jednostce policji albo prokuratury.

Anna pisze:

Dzień dobry, zostałam oszukana na fałszywy link na 5000 zł. Sprawa zgłoszona na policję, reklamacja odrzucona, również Arbiter nie uznał winy banku. Czy po odrzuceniu przez Arbitra jest szansa jeszcze na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Jak najbardziej możliwe jest dalsze dochodzenie roszczenia. Tym razem przez sąd. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o szerszy opis sprawy. Postaramy się Pani pomóc.

A. pisze:

Dzień dobry zostałam oszukana 3 dni temu na sklepie internetowym na kwotę 1800 zl, w banku złożyłam reklamację, na policji tez juz bylam. Czy jest cień szansy ze odzyskam pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Irek pisze:

Dzień dobry. Przelałem 1600zl za telefon oszustowi olx santander bank , mój bak odrzucił reklamacje, złożyłem odwlanie. Sprawa zgłoszona na policję. Jeśli jest grą warta świeczki proszę o informację.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Irku, jeśli przelał Pan pieniądze oszustowi, a on nie wysłał Panu towaru to pozostaje tylko sprawa karna. Nasza kancelaria pomaga w sytuacji, kiedy oszuści podszywający się pod kupujących używają technologii do kradzieży pieniędzy z konta użytkowników bez ich zgody, woli i wiedzy. To inna sytuacja niż opisuje Pan w komentarzu. Niemniej mamy nadzieję, że Policja ustali sprawcę przestępstwa i zostanie on należycie osądzony, a Panu zostanie zasądzona kwota tytułem obowiązku naprawienia szkody.

katarzyna pisze:

Zostałam oszukana na olx przelew 2580,00 zł ID:758215871

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Dominika pisze:

Zostałam oszukana na olx. Metoda na blik. Utraciłam 950 zł. Martwie się czy jeszcze coś mi mogą ukraść. Zablokowalam karte i konto. Proszę o inf. Czy istnieje możliwość odzyskania pieniędzy?.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zasadniczo istnieje możliwość odzyskania skradzionych środków i w zdecydowanej większości spraw podejmujemy się pomocy. Wszystko jednak zależy od oceny prawnika, który zajmuje się takimi sprawami w naszej kancelarii. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Aleksandra pisze:

Około roku temu zostałam oszukana na OLX na kwotę 4000 zł. Bank odmówił zwrotu a policja umorzyła śledztwo. Czy mogę jeszcze coś zrobić aby odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zasadniczo, w większości spraw pomoc jest możliwa. Natomiast wykrycie sprawcy przestępstwa nie jest konieczne. Reklamacje bankowe – możemy dodatkowo wspomnieć – nie są rozpatrywane w tym zakresie pozytywnie. To jednak nie szkodzi całej procedurze.
Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Małgorzata pisze:

Zostałam okradziona na olx na 2600.
Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego typu sprawami Pani Małgorzato. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Joanna pisze:

Zostałam.okradziona 2500 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Joanno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Krystian pisze:

Zostałem okradziony na 2tysiace złotych proszę o pomoc

Panie Krystianie, nasz konsultant odezwie się na adres email podany w komentarzu. Ustalimy czy możemy Panu pomóc w odzyskaniu utraconych pieniędzy. :)

Krystian pisze:

Zostałem okradziony na 2000zl przez wystawione ogłoszenie na olx proszę o pomoc!!

Panie Krystianie, nasz konsultant odezwie się na adres email podany w komentarzu. Ustalimy czy możemy Panu pomóc w odzyskaniu utraconych pieniędzy. :)

Rafał pisze:

Właśnie dzisiaj zostałem okradziony na 3000 zł. Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry Panie Rafale, nasz konsultant odezwie się do Pana na adres email podany w komentarzu. Ustalimy jakie były okoliczności sprawy i powiemy, czy będziemy mogli Panu pomóc. :)

Elzbieta pisze:

Zostałam oszukana przez agencje porzyczkowre wpłaciłam zaliczki ma kredyt kturego nieotrzymałam i wpłaconych. pieniedzy nie moge odzykac

Pani Elżbieto, nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu. Ustalimy czy w tej sprawie możemy Pani jakoś pomóc. Oczywiście wstępna analiza prawna jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. :)

Natalia pisze:

Przez OLX skradziono mi 3000 zł. Proszę o pomoc

Dzień dobry Pani Natalio, nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu. Ustalimy jakie dokładnie były okoliczności sprawy i powiemy, czy będziemy mogli Pani pomóc. :)

Laura pisze:

Dzień dobry zostałam oszukana na Olx , bank odrzucił moją reklamacje , jak odzyskać pieniądze ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami Pani Lauroo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Joanna pisze:

Wystawiłam na sprzedaż rzec na olx,przez Whatsapp skontaktowano się że mną.osoba była zainteresowana kupnem -platnosc u kuriera InPost.przeslala link.niestety kliknelam w niego i stało się,wyczyścili ok 6000. zgłosiłam na policję,jutro idę do banku.czy uda mi się choć część pieniędzy odzyskać?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami Pani Joanno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Klaudia pisze:

Zostałam okradziona przez atak cyberprzestępców na kwotę ponad 23 tys zl. wystawiłam na sprzedaż przedmiot poprzez portal OLX, po jakims czasie na whatsuppie napisała do mnie zainteresowana osoba i poprzez fałszywy link z logowaniem do strony banku mój telefon został zhakowany i znikneły mi z dwóch kont bankowych środki na łączną sumę ponad 23 tys zł. Oczywiscie sprawa została zgłoszona do Banku oraz na Policję , bank na drugi dzien odrzucił reklamacje, zostało napisane odwołanie do Rzecznika klienta Banku. Równiez na tą chwilę czekam na odpowiedź od Policji. Posiadam skan zgłoszenia na policje jak i odrzuconą reklamację przez bank, zlecone atakiem cyberprzestepcy transakcję, jak i umowy o prowadzenie rachunków z których zniknęły środki. Proszę o napisanie najlepiej w odpowiedzi na maila czy sprawa nadaje się na walke w sądzie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpisalismy na Pani pytanie w poprzednim komentarzu.

Klaudia pisze:

Zostałam okradziona przez atak cyberprzestępców na kwotę ponad 23 tys zl. W dniu 22 Marca 2022 wystawiłam na sprzedaż przedmiot poprzez portal OLX, po jakims czasie na whatsuppie napisała do mnie zainteresowana osoba i poprzez fałszywy link z logowaniem do strony banku mój telefon został zhakowany i znikneły mi z dwóch kont bankowych ( jedno moje osobiste , jedno wspólne z mężem) środki na łączną sumę ponad 23 tys zł. Oczywiscie sprawa została zgłoszona do Banku oraz na Policję , bank na drugi dzien odrzucił reklamacje, zostało napisane odwołanie do Rzecznika klienta Banku PKO BP, reklamacje również została odrzucona .Na tą chwilę czekam na odpowiedź od Policji. Posiadam skan zgłoszenia na policje jak i odrzucone reklamację przez bank, zlecone atakiem cyberprzestepcy transakcję, jak i umowy o prowadzenie rachunków z których zniknęły środki. Proszę o napisanie najlepiej w odpowiedzi na maila czy sprawa nadaje się na walke w sądzie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy sie takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Agata pisze:

Zostałam oszukana przez OLX (został mi wysłany link na e-mail do „banku”) na prawie 6 tysięcy złotych. Sprawa zgłoszona na policji, dwie reklamacje w banku odrzucone, ponieważ wszystko było z mojej winy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Agato. jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Elżbieta pisze:

Dzień dobry zostałam oszukana na OLX wykradziono dane z karty i została skradziona z konta pokaźna suma pieniędzy. Złożona została reklamacja w banku i powiadomiona policja. Niestety bank po 4 dniach przysłał odpowiedź że reklamacji nie uznaje, czy istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy. Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zachowanie banku nas nie dziwi, ponieważ właściwie w 100% spraw reklamacje rozpatrywane są negatywnie. Chociaż w zdecydowanej większości sytuacji prawo stoi po stronie konsumenta. Trzeba tylko zbadać dokładnie cały przebieg przestępstwa. Później pozostaje skierowanie sprawy do sądu przeciwko bankowi prowadzącemu Pani rachunek. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marcin pisze:

Zostałem oszukany na zakup auta proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Natalia pisze:

Wyłudzono ode mnie 1000 zł po zamieszczeniu ogłoszenia na OLX, złożyłam reklamacje w banku, bank odrzucił reklamacje, sprawa zgłoszona na policję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Gabriela pisze:

Witam ,zostałam oszukana i okradziona za pośrednictwem olx. Proszę o pomoc i kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Mateusz pisze:

Witam zostalem oszukany na kwote 3tys zl na olx.Wplacilem pieniazki na podane konto i kontakt sie urwal mam wszystkie rozmowy itp.
Sprawa na policji i w prokuraturze oraz zgloszona reklamacja w banku jaka jest szansa zeby odzyskac pieniazki?
Bo cos sie dowiedzialem ze raczej nie do odzyskania poniewaz albo osoba ta bedzie nie wyplacalna albo zalozone konto na tzw ,,supy” nie wiem co to znaczy. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli wpłacił Pan pieniądze dobrowolnie, a nie został Pan oszukany poprzez kliknięcie w jakiś nieznany link to w takiej sytuacji pomoc będzie dużo cięższa. W takiej sytuacji należy znaleźć sprawcę, czym zajmie się policja.

Kinga pisze:

Witam, zostałam oszukana przez strone olx, prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Jacek pisze:

Próbowano mnie oszukać podszywając się pod kupującego na OLX. Oszust pisał z numeru na Whats App + 48 731 832 945 . Pisał że załatwił transport i opłacił przesyłkę. Otrzymałem link do Inpost gdzie miałem pisać milekod hasło i pesel. Oczywiście nie wpisałem niczego bo wydawało mi się to podejrzane. Jak napisałem że nie potrzebuję opóźnienia konta , wiadomość z linkiem do zapłaty został od razu usunięty ale mam zdjęcia korespondencji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Można śmiało powiedzieć, że uchronić się Pan przed kradzieżą z konta bankowego :) Gratulujemy czujności!

Agnieszka pisze:

Witam. Zostałam oszukana na olx. Z mojego konta wyszły dwa przelewy na łączną kwotę 8900 zł. Złożyłam reklamację w banku i sprawę na policji. Odbiorca jest Revolut który również nie podjął działań ponieważ nie jestem ich klientem. Czy jest choćby minimalna szansa na odzyskanie tych środków?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Dawid pisze:

Zostałem oszukany na olx jako sprzedajacy pamiec ram do komputera za 210 zł zostałem oszukany na 700 zł jak odzyskac pieniadze wypłacone blikiem przez oszusta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Dominika pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana na olx. Ściagneto mi z konta w sumie ponad 8 000 zł. Sprawa została od razu zgłoszona na policję i do banku. Skradziona kwota jest wciąż w zakładce”blokady”, odbiorcą jest bestfinance.eu Litwa. Nie wiem co robić dalej i czy odzyskam pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Dominiko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Dominika pisze:

Dzień dobry, zostałam oszukana na olx. Ściągneto mi z konta w sumie ponad 8 000 zł, pieniądze te są jeszcze w zakładce”blokady”, a odbiorcą jest bank litewski bestfinance.eu. Sprawa od razu została zgłoszona na policję i do banku jako reklamacja. Konto wraz z kartą zablokowane. Nie wiem co robić dalej, boję się że nie odzyskam pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Dominiko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Monika pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana na olx. Ściagneto mi z konta w sumie 4 000 zł. Sprawa zgłoszona na policję. Konto wraz z kartą zablokowane. Na infolinii banku pytano mnie kilkukrotnie czy zostaly zachowane wymogi bezpieczeństwa. Proszę o pomoc. Nie wiem co dalej robić i czy odzyskam pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Moniko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Rafal pisze:

Proszę bardzo o kontakt oszukali mnie na blik na olx na 1850zl

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpowiedzi na komentarz udzieliliśmy już wcześniej, pod Pana poprzednim komentarzem :)

Rafal pisze:

Proszę o pomoc zostałem oszukany na olx skradziono mi z konta blikiem 1850 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Panie Rafale. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji/dokumentów. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Dorota pisze:

Dzień dobry mam pytanie czy komuś udało się odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Doroto, zajmujemy się sprawami oszustw codziennie. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Andrzej pisze:

witam 29.03 2022r wystawiłem tel kom za 270zł na OLX po chwili miałem 3 wiadomosci na whats app dostałem link do rzkomej strony in post podałem dane do mobilnej aplikacji i dodałem przez przypadek nowe urządzenie oszusta .Sciągnieto mi blikiem 2000zł i przelewem 5000zł.Natychmiast zablokowałem konto w banku zgłosiłem całosc na policji .Bank przyjął zgłoszenie mam nr zgłoszenia,mam adres bankomatu z jego numerem i nr konta na które złodziej przelał srodki.Obawiam się że nie odzyskam pieniędzy (spora kwota).Czy mozna liczyć na waszą pomoc.Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, zajmujemy się się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Michał pisze:

Witam. Zostałem ofiarą oszustów z OLX. Wystawiłem tel za 950zl odezwały się chwile po wstawieniu ogłoszenia 2 osoby na whatsApp. Dostałem link gdzie loguje się do banku podałem dane do poczty elektronicznej z aplikacji banku. Ściągnięte mi zostały dwa bliki po 500zl wypłacone w bankomatu i jeden przelew na inne koto 1tys

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami Panie Michale. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Daniel Janowski pisze:

Wysłałem środki 650zl a sprzedający nie dokonał wysyłki. Co zrobić mam jego dowod osobisty.x

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli sprzedający unika z Panem kontaktu albo w sposób oczywisty odmawia wysyłki to może Pan złożyć na policji albo prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa.

Megi pisze:

Dzień dobry. a co w sytuacji dy pieniądze przelałam szybkim przelewem? bank twierdzi ze nie da sie reklamowac

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zwykle istnieje możliwość działania i odzyskiwania pieniędzy w takich sprawach. Zajmujemy się tym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stale monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Michał pisze:

Witam,podejrzewam oszustwo na olx wplacilem 316zl za sprzet rtv,sprzedajacy pierw mówił ze wyslal przedmiot,lecz z moim pytaniem o nr przesyłki odparl na nastepny dzien,ze zwroci mi pieniądze wczoraj,lecz pieniędzy niemam do tej pory,a także brak odzewu od tego momentu jest,co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Michale, w takiej sytuacji musi Pani zgłosić na policję zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na Pana szkodę. My pomagamy osobom, które zostały oszukane na OLX i skradziono im pieniądze z konta. To inna sytuacja niż ta, która Panią dotknęła.

Jola pisze:

Witam zostałam oszukana na olx zakupiłam przedmiot za 130 zł którego nie otrzymałam kontakt z kupującym urwał się czy coś można z tym zrobic nie zgłaszając sprawy na policję?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Jolanto, w takiej sytuacji musi Pani zgłosić na policję zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na Pani szkodę. My pomagamy osobom, które zostały oszukane na OLX i skradziono im pieniądze z konta. To inna sytuacja niż ta, która Panią dotknęła.

Anita pisze:

Również zostalam oszukana na olx jak moge odzyskac pieniądze sprawa zostala zgłoszona na policję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi napisze do Pana maila z prośbą o podanie szerszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej. Może Pan również do nas zadzwonić i napisać. Dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Robert Glowacki pisze:

Dobra I pomcna informacjia.
Czy moge prosaic o jakies informacji o tym jak moge odzyskam pieniadze od falszywej firmy Brokerskiej?
Jak zglosic to policji?
Mam na mysli policyjny adress email

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi napisze do Pana maila z prośbą o podanie szerszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej. Może Pan również do nas zadzwonić i napisać. Dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Grzegorz pisze:

Prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o wskazanie problemu i opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Piotr pisze:

Witam. Zostałem wczoraj oszukany na olx. Wysłałem 250 zł za telefon lecz dzisiaj ani kontaktu ani telefonu. Poczta się włącza a na olx zostałem zablokowany.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W tym przypadku Panie Piotrze należy zgłosić sprawę na policję albo do prokuratury. Tylko w taki sposób będzie Pan w stanie skutecznie działać.