Skala wyłudzeń pieniędzy w Internecie rośnie z każdym dniem. Tym razem opisujemy jedną z najczęściej spotykanych metod, czyli oszustwa na Vinted. Jest to platforma, na której można szybko i łatwo pozbyć się zbędnych ubrań i butów. Wykorzystują to internetowi oszuści, którzy tylko czekają na moment nieuwagi nieświadomych użytkowników.

Z tego poradnika dowiesz się jak wygląda oszustwo na Vinted oraz jak odzyskać pieniądze, jeżeli padłeś ofiarą cyberprzestępstwa. Nie przejmuj się odmownym stanowiskiem banku, gdyż prawo jest po twojej stronie!

Banki masowo odrzucają reklamacje poszkodowanych klientów. Na szczęście wszystkie skradzione pieniądze można odzyskać! W Kancelarii EUROLEGE mamy wieloletnie doświadczenie w pomocy ofiarom przestępstw finansowych.

Już dziś skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej » Wyślij zgłoszenie.

Jak przebiega oszustwo na Vinted?

W większości przypadków oszustwo na Vinted wygląda tak, że tuż po wystawieniu przedmiotu do potencjalnej ofiary (sprzedawcy) zgłasza się „kupujący” i prosi o podanie adresu email. Po chwili sprzedawca dostaje wiadomość, że na wskazany adres został wysłany mail z potwierdzeniem przelewu. W treści korespondencji jest także link, na której można rzekomo odebrać pieniądze albo potwierdzić wysyłkę. Jest to oczywiście fałszywa strona i jednocześnie próba wyłudzenia danych do logowania do bankowości elektronicznej.

Jeżeli potencjalny kupujący zapyta o podanie adresu mailowego, to od razu powinna ci się zapalić czerwona lampka. Jeżeli wejdziesz na taką stronę i wpiszesz swoje dane, to stracisz zawartość konta bankowego. Oszuści mogą również zaciągnąć na twoje dane osobowe kredyty i pożyczki.

oszustwo na Vinted fałszywa wiadomość email
Wiadomość email od oszusta próbującego wyłudzić dane logowania do banku.
Źródło: eurolege.pl

Cyberprzestępcy mogą też podszywać się pod pracowników Vinted, firm kurierskich oraz instytucji płatniczych. W tym celu rozsyłają maile i SMSy o treści sugerującej, że doszło do jakiejś niedopłaty np. za wysyłkę, która blokuje realizację zamówienia. Nie klikaj w żadne tego rodzaju wiadomości!

Jak rozpoznać próby oszustwa na Vinted – mail, kup teraz itp.

Oszuści poszukują potencjalnych ofiar w szczególności wśród nowych użytkowników portalu. Wykorzystują fakt, że takie osoby nie są do końca znają zasady obowiązujące na tej platformie sprzedażowej. Nie są zatem w stanie zauważyć, że przebieg transakcji odstępuje od standardu.

Dlatego jak zaleca Vinted, nie należy przenosić konwersacji z kupującym/sprzedającym oraz procesu płatności poza serwis. Aby zminimalizować ryzyko oszustwa należy korzystać z wbudowanego czatu oraz metod płatności.

oszustwa na vinted mail kup teraz
Przykładowa rozmowa na czacie z oszustem podszywającym się pod klienta oraz wiadomość email z fałszywym potwierdzeniem płatności.
Źródło: eurolege.pl

Istnieją pewne schematy działania cyberprzestępców, które powinny od razu wzbudzić twoje podejrzenia. Osoba podająca się za kupującego może być oszustem jeżeli prosi cię o podanie takich danych jak: dane konta płatniczego oraz dane do logowania, dane karty płatniczej, dane osobowe, zdjęcia dokumentu tożsamości, adres email i numer telefonu.

Więcej informacji na temat fałszywych maili i SMS-ów znajdziesz w naszym poradniku: Kradzież pieniędzy z konta

W mailach oraz wiadomościach wysyłanych przez oszustów mogą pojawić się linki do sfałszowanych stron usług płatniczych, banków albo firm kurierskich. Na takich stronach zostaniesz poproszony o podanie danych do logowania do bankowości elektronicznej lub danych kraty płatniczej. Oczywiście nigdy nie wpisuj tam żadnych wrażliwych danych, bo w ten sposób umożliwisz złodziejom kradzież pieniędzy z konta.

Padłeś ofiarą oszustwa na Vinted i skradziono twoje pieniądze?

Możesz odzyskać wszystkie środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.

Gdzie i jak zgłosić oszustwo na Vinted?

Jeżeli padłeś ofiarą oszustwa na Vinted, to koniecznie musisz zgłosić ten fakt odpowiednim instytucjom. Dzięki temu unikniesz większych strat w przyszłości, a także uzyskasz dokumenty potrzebne do odzyskania środków na drodze sądowej.

Blokada konta i reklamacja do banku.

Jeżeli twoje dane do bankowości zostały wykradzione, to natychmiast skontaktuj się z bankiem. Koniecznie zastrzeż kartę i zmień swoje dane do logowania. Możesz to zrobić przez chat na stronie banku, telefonicznie albo przez bankowość elektroniczną.

Jeżeli w drodze oszustwa na Vinted doszło do kradzieży pieniędzy z konta, to oczywiście musisz złożyć reklamację. Przy odrobinie szczęścia bank zwróci twoje pieniądze. Niestety w większości przypadków banki odrzucają reklamacje poszkodowanych klientów, ale z pomocą doświadczonego prawnika można odzyskać wszystkie pieniądze! O tym jak to zrobić wyjaśniliśmy w dalszej części artykułu.

Oszustwo na Vinted a Policja – zawiadomienie o przestępstwie.

Z uwagi na rosnącą liczbę przestępstw tego rodzaju, polska policja coraz lepiej radzi sobie ze ściganiem sprawców. Wiele prób wyłudzeń zostało udaremnionych! Dlatego koniecznie zawiadom policję jeżeli padniesz ofiarą oszustwa na Vinted. Notatka z policji będzie istotnym dowodem w sprawie sądowej o odzyskanie pieniędzy od banku.

Jeżeli składając zawiadomienie usłyszysz, że to bez sensu i nie uda się znaleźć oszusta, to nie przejmuj się. Ustalenie sprawcy kradzieży nie jest konieczne do odzyskania pieniędzy! Z punktu widzenia poszkodowanego ważny jest fakt, że poinformowano organy ścigania.

Raport BIK

Koniecznie załóż sobie konto w Biurze Informacji Kredytowej. Oszustwo na Vinted może się wiązać również z kradzieżą danych osobowych, które później posłużą do wyłudzenia kredytów i pożyczek. Gdy założysz konto w BIK dowiesz się, czy oszuści nie wyłudzili na twoje dane kredytów, a także otrzymasz powiadomienie, gdy będą chcieli to zrobić. Jest to bardzo przydatna i tania usługa, gdyż kosztuje tylko 29 zł rocznie.

Oczywiście wyłudzone kredyty i pożyczki można unieważnić. Czasami wystarczy reklamacja złożona do instytucji finansowej, ale w większości przypadków konieczne jest pozwanie banku. Już wielokrotnie reprezentowaliśmy poszkodowanych w takich sprawach, a efekty naszej pracy były jak najbardziej pozytywne.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na naszym blogu: Wyłudzenie danych i kredyt w Santander Bank na kwotę 109.000 zł! Zobacz jak anulować taki dług.

Oszustwo na Vinted jak odzyskać pieniądze?

Wyjaśniliśmy już gdzie i jak zgłosić oszustwo na Vinted. Teraz czas na to, aby odzyskać skradzione pieniądze. Niestety nie będzie to łatwy proces, ale z doświadczenia wiemy, że jest to możliwe. Jednak może się nie udać bez pomocy doświadczonego prawnika.

oszustwo na vinted

W sporadycznych przypadkach wystarczy złożenie reklamacji do banku. Forma w jakiej zostanie złożona (emal, list polecony) jest dowolna. Po jej rozpatrzeniu (mają na to od 15 do 60 dni) bank powinien dokonać zwrotu środków na rachunek. Niestety 9 na 10 reklamacji jest odrzucanych. Prawo jest jasne i pieniądze powinny zostać zwrócone jeszcze w trakcie postępowania reklamacyjnego, ale banki nie stosują się do przepisów i odmawiają zwrotu.

Uzasadnienie dla odrzucenia reklamacji jest zawsze podobne: Klient nie dochował należytej staranności i udostępnił dane karty (bądź dane dostępu do bankowości elektronicznej) osobom trzecim. Tym samym Klient przyczynił się do nieautoryzowanej wypłaty środków.

Oczywiście takie tłumaczenie jest totalną bzdurą! Zgodnie z przepisami prawa bankowego, to bank jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym. Polskie sądy mają jednak inne zdanie niż banki i stoją po stronie poszkodowanych konsumentów. Potwierdza to liczne orzecznictwo sądów I i II instancji wydających później nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Sąd Rejonowy nakazał PKO BP zwrot środków skradzionych przez cyberprzestępców z konta naszego Klienta.
Źródło: eurolege.pl

Jeżeli dotknęło cię oszustwo na Vinted, to jedynym skutecznym sposobem odzyskania pieniędzy jest pozwanie banku do sądu. Poszkodowany konsument ma małe szanse na wygraną, jeżeli będzie działał na własną rękę. Na sali sądowej będzie musiał się zmierzyć z siedzącym po drugiej stronie doświadczonym prawnikiem banku. Na szczęście jeśli skorzysta z pomocy prawnika, który ma na swoim koncie wiele spraw z bankami, to jego szanse na zwycięstwo stają się bardzo duże.

Gdzie szukać pomocy w przypadku oszustwa na Vinted?

Jeżeli padłeś ofiarą oszustwa na Vinted, to należy ci się zwrot skradzionych pieniędzy! Nie ma znaczenia w jakich konkretnie okolicznościach do tego doszło, nie trzeba nawet ustalać kto dopuścił się kradzieży. Bank zapewne odrzuci twoją reklamację, ale to i tak nie ma żadnego znaczenia.

Proces dochodzenia zwrotu skradzionych środków nie jest prosty i najczęściej wymaga pozwania banku do sądu. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z pomocy doświadczonych prawników.

W Kancelarii EUROLEGE pomogliśmy już ponad 7000 osób w sporach sądowych z instytucjami finansowymi – bankami, firmami windykacyjnymi i pożyczkowymi. Możemy pomóc także tobie!

Skorzystaj z całkowicie darmowej konsultacji prawnej dla osób poszkodowanych przez cyberprzestępców! Nasz prawnik dokładnie przeanalizuje twoją sprawę, zapozna się z dokumentami i ustali jak możemy ci pomóc. To nic nie kosztuje, ani do niczego nie zobowiązuje.

Skontaktuj się z nami:


4.6/5 - (120 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Katarzyna pisze:

Dzień dobry,
Zostały ode mnie wyłudzone dane do bankowości mobilnej. Moja wina -wpisywalam kody SMS na stronie łudząco przypominającej logowanie do banku santander- oszustwo z Vinted. 17:56 rozpoczął się proceder oszustów, o 18:11 byłam w kontakcie z infolinią, 18:22- została zablokowana moja aplikacja mobilna + karty. Straciłam 6150 zł. Od razu była złożona reklamacja do banku, 1 sierpnia byłam złożyć zawiadomienie na policji. Widzę, że przelewy oszustów zostały zaksięgowane dlatego myślę, że bank odrzuci moją reklamację. E-dowód zawiesiłam przez profil zaufany w dniu oszustwa. Czy wg Państwa da się odzyskać te pieniądze oraz czy mogę się w jakikolwiek sposób jeszcze zabezpieczyć? Oczywiście nowy login do bankowej mobilności, karty itp. zrobione. Pozdrawiam
Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Negatywne rozpatrzenie reklamacji przez bank nie ma dla sprawy żadnego znaczenia. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam. Także zostałam oszukana. Podałam dane z karty oraz numer klienta i hasło do bankowości internetowej. Kartę zastrzegłam. Z konta nie zniknęły mi żadne pieniądze. Wiem, że podałam nieprawidłowe hasło do strony internetowj banku. Chciałbym się dowiedzieć czy powinnam się obawiać o wykradzenie moich danych?

Kateryna pisze:

Dzeń dobry, stałam oszukiwana , podałam hasło fo banku ta podtwierdziłam opłatę przez blik
Już zgłosiłam do banku na zablokowania konta
Co trzeba jeszcze zrobić ?
Jaka szansa dostać zwrot ?
Dlaczego bank nie widział że to oszuści i system normalnie potdwierdziw transakcji
Ile czekać na rozwiązanie tego problemu?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Mamy zbyt mało informacji, aby udzielić Pani odpowiedzi na postawione pytania. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów i szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Martyna pisze:

Widzę, że to jakaś nagminna sprawa z oszustami na Vinted. Ja zostałam oszukana 19 lipca na 5 tysięcy złotych :/

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Martyno. Tak, oszustwa na portalach sprzedażowych to obecnie bardzo często spotykany proceder. Mimo tego faktu wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia i padają ofiarą oszustów. W naszej kancelarii pomagamy osobom poszkodowanym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Przesłałam przelew w kwocie 3 tys zł na poliwęglan i niestety nie otrzymałam towaru.Pani twierdzi ze jest przedsiębiorca , ale 3 tys nie chce oddać pomimo ze złożyłam dyspozycje do banku ze pieniądze pani wyłudziła na materiał,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Ze wstępnego opisu Pani sprawy można wywnioskować, że padła Pani ofiarą oszustwa pospolitego, ale przy wykorzystaniu Internetu. Czy sprawa była już zgłaszana organom ścigania?

Artur pisze:

Z tego co widzę po ostatnim komentarzu, Pani Alicja została oszukana na 700 zł dwa dni temu. Zastanawiam się czy to ten sam przypadek, bo dosłownie 2 dni temu również zostałem oszukany na 700 zł przy zakupie na Vinted.
Chętnie opiszę Państwu sprawę w wiadomości mailowej. Byłbym wdzięczny za kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Oczywiście zapraszamy do kontaktu :)

Alicja pisze:

Dzień dobry,

Zostałam oszukana na Vinted na 700 zł.
Proszę o pomoc i kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Alicjo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam .Moje konto zostało skradzione i pieniądze również. Mogę prosić i rade co w takim przypadku .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Tak, zajmujemy się co do zasady pomocą w tego rodzaju sprawach. Potrzebujemy jednak poznać więcej szczegółów. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Proszę bardzo o pomoc też zostałam oszukana przez Vinted
😔😔😔

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Dzień dobry, ja miałem dzisiaj podobną sytuację z VINTED, po sprzedaniu towaru otrzymałem link do zakończenia procedury sprzedaży. I po kliknięciu linku wyprowadzili mi 2.5 tyś z konta. Od razu zadzwoniłem do banku ale pieniędzy nie dało się cofnąć. Pani konsultant przy rozmowie poinformowała mnie, że nie ma szans na odzyskanie pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Oczywiście pracownik banku wprowadził Pana w błąd. Nie znając przepisów i procedur, nie mając większej wiedzy prawnej z góry próbował zniechęcić Pan do podjęcia działań. W naszej kancelarii mamy na swoim koncie wiele wygranych spraw, w których dochodziło do kradzieży środków z kont bankowych w taki właśnie sposób. Zajmujemy się pomocą w takich sytuacjach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam
Zostałam oszukana na portalu vinted. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam ,22 czerwca została oszukana przez vinted, tak samo jak u innych osób w podaniu pierwszej rzeczy po jakimś czasie napisano do mnie wiadomość żeby podać numer telefonu ,podała przyszła wiadomość sms-em weszłam na tą stronę i też nie wiedziałam co i jak, Przeprowadziło mnie na stronę gdzie trwała weryfikacja pół godziny, po jakimś czasie w tej weryfikacji pojawiały się wiadomości za chwilę skontaktuję się ze mną konsultant. Zadzwoniła pani i zaczęła wyjaśniać że widzi że weryfikacja nie idzie zgodnie z planem, że występuje przeciążenie internetu no i pomoże i muszę wejść na aplikacje banku, no i zaczęło się ,kazała wcisnąć blik a ja jak ciemnota robiłam co każe a pieniądze znikały z konta i tak straciłam 8300. A jeszcze żeby było ciekawie to miałam na aplikacji mojej mamy też dostęp do konta i łącznie razem nam zabrano taką kwotę. Poszłam do banku oczywiście zniszczyłam kartę i usunęłam wszystkie konta , wyciągnęłam wszystkie pieniądze to co zostało Z mojego i mamy konta, wzięłam wydruki przelewu jakie mi pobrano sprawca przelał jedne pieniążki do Londynu ,drugie we Wrocławiu a trzecie pieniążki jeszcze na inne konto lub wybrał w bankomacie. Sprawa zgłoszona na policję, też powiedzieli mi że marne szanse na odzyskanie. Proszę o pomoc czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniążków. W banku mi powiedzieli że mogę złożyć reklamację na stronie internetowej No ale nie mogę to znaleźć nigdzie ,wyświetlała mi się zawsze moja strona z aplikacją żeby się zalogować ale już się bałam co kolejek robić. W poniedziałek pójdę jeszcze raz do banku i dopytam się jak mogę złożyć reklamację.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Witam, w dniu dzisiejszym zostałam oszukana i okradziona przez stronę vinted. Schemat ten sam co u innych osób. Po dodaniu poraz pierwszy rzecY na sprzedaż po 10min odezwała się pani zainteresowana kupnem. Trzeba było ponad nr tel bo brakowało ga w moich danych. Oczywiście podałam, bo skąd mogłam wiedzieć, że tego się nie robi – moja pierwsza dodana rzecz na tej stronie. Weszłam w wiadomość od pani że zostało zakupione , dane do wysyłki i komunikat o wybraniu ikonki banku w którym posiadam konto. Oczywiście strona wyglądała identycznie jak ta z banku. Trzeba było się zalogować. Wyskoczyła informacja że trzeba czekać. I tak czekałam.. w końcu po kilku min czekania wyszłam ze strony chcąc zalogować się na swoją stronę bankowa przez aplikację. Niestety była już zablokowana .. zadzwoniłam do męża żeby sprawdził czy u niego hest wszystko ok.. I wtedy się dowiedziałam że właśnie zostały wypłacone nasze pieniążki z bankomatu..

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Daria pisze:

padłam ofiarą oszustwa na Vinted. Jestem oszukana podczas sprzedaży ubrań na Vinted. W wyniku działania oszustów straciła 3200 złotych. Wczoraj wystawiłam na sprzedaż sukienku i odrazu otrzymałam wiadomość z informacją że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia w wiadomości otrzymanej na telefon komórkowy. Po kliknięciu w napis „potwierdź zamówienie” ja otrzymałam kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku wpisałam swój login, hasło do bankowości internetowej, potem napisałam nazwisko panieńskie swojej matki oraz dane rachunku i CVV kod. Po wykonaniu wszystkich czynności mi zadzwoniła pani , która zapytała mi czy nie potrzebuje pomocy i powiedziała mi tym ze muszę wejść na link i na nowo wpisać panieńskie nazwisko matki i kod z SMS-a.Ja wszystko zrobiłam aby dokonać wszystkie procesy i otrzymać pieniądze za sukienku. Bez wiedzy mnie doszło do przelewu środków w wysokości 3200 złotych. pieniędzy nie dało się cofnąć przez bank , pani konsultant mi powiedziała ze nie ma szansa . Kiedy ja robiłam wszystkie czynności ja myślałam tylko o tym ze pani przelała mi pieniądze i czeka na wysyłanie przedmiotu , jeszli ja nie dokonam to ona pozwie mnie do sądu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dario. Pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Musimy jednak Pani sprawę poznać znacznie bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej infromacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zuzia pisze:

Witam, zamówiłam dzisiaj bluzę na vinted poprzez BLIK, sprzedawca napisał, że wysłał bluzę, lecz mam pewne obawy że tego nie zrobił. Aktualnie pokazuje mi, że użytkownik jest nierozpoznawalny. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W takiej sytuacji zachęcamy do upewnienia się co do transakcji w banku, w którym ma Pani prowadzone konto.

Karolina pisze:

Witam, wczoraj ktoś włamał się na konto vinted mojej siostry, zmienił numer telefonu oraz numer rachunku bankowego i przelał sobie zgromadzone na vinted pieniądze (ponad 900zl). Co w takiej sytuacji? Policja powiadomiona.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Dzien dobry, ja miałam dzisiaj podobną sytuację z VINTED, po sprzedaniu towaru otrzymałam link do zakończenia procedury sprzedaży. I po kliknięciu linku wyprowadzili mi 9 tyś z konta. Od razu zadzwobniłam do banku ale pieniędzy nie dało się cofnąć. Pani konsultant przy rozmowie poinformowała mnie, że nie ma szans na odzyskanie pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Oczywiście konsultant na infolinii banku wprowadził Panią w błąd. To przyjęta polityka wielu banków. W naszej Kancelarii pomagamy osobom poszkodowanym, którym oszuści internetowi skradli pieniądze z kont bankowych. Musimy jednak poznać Pani sprawę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Ja miałam inna sytuacje, bo zakupiłam laktator, który okazał się niekompletny-brakuje dwóch części, w tym jednej bez której użytkowanie jest niemożliwe. Cześć jest nie do dokupienia u producenta, bo nie jest wymienna. Kiedy zwróciłam uwagę sprzedawcy obiecał, że poszuka i dośle. Nie znalazł i zgodził się na zwrot. Po kilku wiadomościach z prośba o potwierdzenie przelewu i wysłaniu danych do wysyłki Pan usunął konto.. Czy coś w tej sytuacji mogę zrobić? Gdyby nie brakujące części już dawno bym go sprzedała, ale kto kupi sprzęt którego nie może użyć.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Czy sprzedający był przedsiębiorcą czy było to ogłoszenie prywatne?

Gosia pisze:

Dzień dobry,
dziś dokładnie taka sama sytuację miałam ja. Link na pocztę , podałam dane PESEL, nr klienta i PIN po jakimś czasie pojawił się komunikat że nie można dokończyć weryfikacji, niestety nie mogą połączyć się z moim bankiem i proszą o wybranie innego. Pieniądze z konta nie zniknęły. Pozmienialam hasła odinstalowalam aplikacje mobilną i założyłam na nowo z nowym hasłem minęło 5h od tej sytuacji, pieniądze dalej są na koncie. Czy mam się czego obawiać?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Gosiu. Zalecamy, aby jak najszybciej skontaktować się z bankiem, w którym ma Pani konto bankowe. Być może konieczne są jakieś dodatkowe procedury, które należy wdrożyć, aby środki zgromadzone na koncie były bezpieczne. Wypadałoby również rozważyć oddanie urządzenia do specjalisty celem sprawdzenia, czy nie ma na nim złośliwego oprogramowania.

Anita pisze:

Niedawno sprzedałam i wysyłam serwis porcelany. Niestety został on poważnie uszkodzony w czasie transportu. Był opakowany w porządny karton, wypełniony papierem, folią oraz styropianem. Potwierdza to także kupująca, że przesyłka zapakowana była bez zarzutu. Vinted jednak zwróciło środki kupującej i zakończyło sprawe. Kupująca dostała informację, że 'karton był za duży’ co stwierdzili mierząc 'na oko’ bo o wymiary przedmiotów czy kartonu żadnego pytania nie było. Serwis ma większą wartość sentymentalną niż pieniężną i sprzedany był za 225zł i dlatego zastanawiam się czy warto ruszać tą sprawe, z drugiej strony wychodzi na to, że sprzedający na vinted może tylko liczyć na to, że kupujący nie wniesie sporu, bo inaczej traci pieniądze.

Marta pisze:

Dziś podczas założenia konta na vinted i wystawienia pierwszego przedmiotu na sprzedaż zostałam okradziona. Po wystawieniu przedmiotu dostalam wiadomosc zeby podac nr telefonu po czym dostalam linka do potwierdzenia platnosci przez osobe kupujaca w co kliknelam i stalo sie.. Zorientowałam się już po wszystkim i nie udało mi się zapobiec całej sytuacji a pieniądze zginęły:/ Gdy zgłosiłam wszystko do banku dopiero potem dostalam wiadomość jak się chronić przed oszustami.. myślałam że jeśli aplikacja jest tak popularna to że administratorzy dbają od początku o bezpieczeństwo. Proszę o pomoc jak mogę odzyskać stracone pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Obecnie oszustwo na portalach sprzedażowych to często spotykany proceder. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Ja za to mam bezpośredni problem z vinted… uniemożliwiają mi przelew większej kwoty z portfela vinted na konto. Każda próba przelewu jest odrzucana..brak pomocy z ich strony, brak odpowiedzi na pytania , sprawa ciągnie się od listopada. Niestety tracę nadzieje że pieniądze do mnie trafia…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. W takiej sprawie zachęcamy do skorzystania z pomocy miejskiego (powiatowego) rzecznika praw konsumenta oraz poinformowania UOKiK o danej sprawie.

Justyna pisze:

Witam dzisiaj próbowano mnie oszukać przez tą złodziejska platformę vinted.
Pisze złodziejska ponieważ przed wystawieniem tego komentarza przeczytałam wcześniejsze i jestem zszokowana skala tego procederu.
Po pierwsze jak możliwe jest że nowi użytkownicy (kompletnie zieloni w tym jak działa aplikacja ) są natychmiast wylapowani przez oszustów i wpadają w pułapkę.
Tak jak inni wystawiłam przedmiot, pani się odezwała , poprosiła o numer telefonu, następnie kliknięcie w link , dane do banku , rejestracja, SMS kody. Zapaliła mi się lampka że może coś jest nie tak. Zadzwoniłam na infolinię banku, gdzie usłyszałam że wzięłam kredyt na 9000tys , na szczęście złodziejom nie udało się podjąć środków z konta. Ja zaś zablokowalam bankowość internetowa, kartę i dowód osobisty.
Po całej sprawie przychodzi mi miła wiadomośc od administracji portalu typu „jak uchronić się przed oszustami”.
Uważam że jest to skandal , że taka platforma działa w ten sposób. Oszustwa są na ogromną skalę.
Portal już na etapie rejestracji powinien informować że przy zakupach nie trzeba podawać nr telefonu, że jest to oszustwo. Nowa osoba bardzo szybko daje się złapać w pułapkę.
Dziś mam już nową bankowość elektroniczna, ale boje się do niej zalogować, nie wiem czy mój telefon jest bezpieczny?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. jak już zdążyła się Pani zorientować oszustwa na portalach sprzedażowych to obecnie wielki problem i spotykane zjawisko. W naszej kancelarii od dłuższego czasu pomagamy osobom, które zostały pokrzywdzone przez cyberoszustów. Czy to przez kradzież pieniędzy z konta czy też tak jak w Pani przypadku poprzez zaciągnięcie kredytu na osobę pokrzywdzoną (ofiarę oszustwa).
Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie bliżej i postaramy się pomóc w anulowaniu zaciągniętego przez oszustów zobowiązania. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Angelika pisze:

Również zostałam oszukana na Vinted dokonałam niby zakupu24.01.23 pobrano dwa razy kwotę 51,90 transakcja oczywiście się nie powiodła zwrócono tylko jedno pobranie a drugiej kwoty nie. Piszę na Vinted niby są w trakcie wyjaśniania, ale raczej nic z tego nie będzie.

Iwona pisze:

Witam. Dziś padło na mnie. Został. Oszukana na stronie Vinted. Oszuści ukradli blisko 5tys zł. To ogromna suma, tym bardziej że to kradzież a nie pożyczenie komuś lub danie na jakaś rzecz charytatywna. Schemat ten sam co po niżej osoby wypisały. Klasyka.
Wystawiona rEcz na sprzedaz. Pani napisała do. Mnie o zakup. Ale mówi, podaj nr tel. Podalam. Przyszedł sms. A w nim link. Kliknęłam. I się zaczęło. Podaj numer karty bankomatowej, SMS znów aby zatwierdzić i tak kilka razy. Po czym wchodzę na swoje konto bankowe a tam -5tys. Non szok i niedowierzanie. Dramat. Jakie te ludzie są podłe aby kogoś moc tak okraść.!!! 🤬😤

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Obecnie oszustwo na Vinted to bardzo często spotykana forma cyberprzestępstw. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna Pawełek pisze:

Witam,
Wczoraj okradziono moje konto przy zakupie przedmiotu na vinted. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry, również padłam ofiarą oszustwa na Vinted.
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Obecnie oszustwo na Vinted to bardzo często spotykana forma cyberprzestępstw. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zuza pisze:

Wczoraj również padłam ofiarą oszustwa przez vinted. Reklamacja przez bank dziś już została odrzucona.
Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam pisze:

Miałem dużo pozytywnych opinii na vinted administratorzy sprawdzali autentyczność moich butow I wszystko wyszło na moją korzyść. Jednak za którymś razem kupiec zgłosił ze produkt jest podrobiony rozpocząłem rozmowę z administratorem wyslalem zdjęcia które akurat miałem produktu który wysłałem. Następnego dnia wszedłem na vinted I moje konto zostało zablokowane pieniądze zostały mi zabrane z konta i skończyłem bez butow I pieniędzy:) odnosiłem się do administracji jednak nic z tym nie robią

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Nie znamy szczegółów sprawy, ale nie można wykluczyć, że padł Pan ofiarą cyberoszustów. Należałoby dokonać oceny prawnej sprawy i ocenić szanse powiedzenia w zakresie odzyskania środków. Zajmujemy się tym zawodowo, a wstępna analiza sprawy jest w całości bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry,
wczoraj zgłosiłam na policję sprawę oszustwa na vinted, z mojego konta skradziono pieniądze. W kontakcie z policją uzyskałam informację, że reklamacja bankowa na pewno nie zostanie uwzglęniona, ponieważ przez swoją nieuwagę przyczyniłam się do zaistniałej sytuacji. Potrzebuję oceny realności skutków reklamacji bankowej.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Po pierwsze, Policjanci nie posiadają wiedzy z zakresu prawa cywilnego, która byłaby wystarczająca do oceny Pani roszczeń. Z resztą takich porad nie powinna udzielać jeśli chodzi o zakres, którym dany pracownik policji się nie zajmuje. Co do reklamacji bankowej to z góry można założyć, że zostanie nieuwzględniona przez bank. Niewiele reklamacji jest uwzględnianych. Dlatego nie ma co się tym szczególnie przejmować, ale robić swoje i zmierzać do odzyskania środków. Obowiązek ich zabezpieczenia ciąży na banku. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Potrzebujemy jedynie poznać więcej szczegółów. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agata pisze:

Witam, dziś zostało mi skradzione przez Vinted z konta 5000 zł. Potrzebuje pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agato. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Potrzebujemy jednak więcej informacji na temat pani sprawy, aby dokonać jej oceny. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Edyta pisze:

Witam,
Dzisiaj i ja miałam taką sytuację, jednak po wejściu w link domyśliłam się o co chodzi i nic nie wpisałam. Szybko pozmieniałam hasła i zresetowałam ustawienia telefonu. Czy mogę być spokojna ?

Raczej nic Pani nie grozi. W większości przypadków samo wejście na stronę nie skutkuje przechwyceniem danych do bankowości itp. Gdyby jednak doszło do kradzieży środków z Pani konta, to oczywiście zapraszamy do kontaktu. Zrobimy co w naszej mocy, aby Pani pomóc. :)

Olg pisze:

Proszę o kontakt w sprawie pomocy. 12.01 zostały skradzione mi środki z konta bankowego. Bank 16.01 odrzucił reklamację.

Oczywiście postaramy się Pani pomóc, odezwiemy się na adres email podany w komentarzu. :)

Barbara pisze:

Witam dzisiaj wystawiłam przedmiot na Vintet Oszust poprosił mnie o numer telefonu bo niby był potrzebny do przelewu, chwilę później przyszedł SMS. Naszczeście nie weszłam w link. Czy mam coś z tym zrobić? I gdzie moge złosić taką osobę? Mam sreen

Genowefa pisze:

Zostałam oszukana na Vinted w dniu 14.01.2023 wypłacili mi wszystkie pieniądze z konta chodz miałam limit przelewy. Bardzo proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Genowefo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie bliżej oraz postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Klaudia pisze:

Witam. Dziś zostałam oszukana na Vinted. Oszust poprosił mnie o numer telefonu bo niby był potrzebny do przelewu, chwilę później przyszedł SMS z linkiem w który weszłam. Oczywiście podałam nr kary, pesel i pin. Przekierowało mnie na stronę autoryzacji i miało trwać to 5 min. po czasie wyszłam. Patrzyłam na swoje konto bankowe ale nic nie zostało zabrane. Czy mam zablokować kartę a najlepiej zgłosić sie do banku z tą sytuacją?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Klaudio. Oczywiście powinna Pani natychmiast zadzwonić na infolinię banku albo udać się do placówki i zablokować możliwość wykonywania transakcji z Pani konta. Jeśli oszuści dotychczas nic nie zrobili to będzie miała Pani spokój. Jeśli natomiast środki zdążyły już zniknąć z konta to trzeba będzie wdrożyć proces ich odzyskiwania. Zajmujemy się tym zawodowo. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/
Wstępna analiza prawna sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.

Patrycja pisze:

Witam padłam ofiarą oszustwa na vinted zostało mi skradzione 12 tys złotych proszę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Musimy jednak poznać Pani sprawę znacznie bliżej i uzyskać więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sara pisze:

Witam, przed sekundą nie zwróciłam uwagi weszłam w link podałam pesel i dane lecz zablokowałam karte tymczasowo czy mogą cos na mnie wziąść?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeśli Pani dane wyciekły to oszuści mogą próbować zaciągnąć pożyczki albo kredytu na Panią. Zalecamy pobranie raportu BIK oraz uruchomienie aplikacji alert BIK. W ten sposób będzie Pani wiedziała na bieżąc czy ktoś nie próbuje wyłudzić kredytu lub pożyczki na Pani dane osobowe. Jeśli już to się stało to oczywiście zapraszamy do kontaktu. Pomagamy w tego rodzaju sprawach,

Ewelina pisze:

Witam. Padłam ofiarą oszustwa na kwotę 14 tys zł. Sprawa została zgłoszona na policję, reklamacja została zgłoszona w banku tylko czy oni rozpatrzą to pozytywnie to tego nie wiem :( nie wiem co robić jestem załamana:(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Najpewniej padła Pani ofiara klasycznego oszustwa na Vinted. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Weronika pisze:

Dobry wieczór, zostałam oszukana na kwotę 8.500 zł, sprawa zgłoszona na policję – proszę o pomoc! Jest początek miesiąca, a nie mamy środków na życie!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Weroniko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie pomożemy również Pani. Potrzebujemy jednak więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anka pisze:

Ja również padłam ofiarą oszustwa na vinted. Co prawda nie skradziono mi żadnej kwoty ale obawiam się o dane osobowe. Wystawiłam tak jak reszta rzeczy na sprzedaż. Oczywiście nie zdarzyłam się zapoznać z regulaminem działania aplikacji. W kilka sekund odezwała się do mnie Pani że jest zainteresowana rzeczą po czym poprosiła o numer tel. Podałam jej. Dostałam SMS z linkiem (rzekome zatwierdzenie jej przelewu na moje konto) w który weszłam. Wprowadziłam wszystkie dane login hasło do konta pin do aplikacji i wszystkie dane z karty. Wprowadzałam kody bezpieczeństwa które otrzymywałam z banku. Traknsakcja nie mogla zostac przetworzona . Dopiero po jakimś czasie próbując zmienić na inny bank z ktorego czesto korzystam wpisując login i hasło zorientowałam się że nie zostaje przekierowana na prawdziwa stronę banku- gdzie już nie zatwierdzałam żadnych kodów. Szybko zaczęłam zmieniać kody i hasła w bankach. Nie skradziono żadnej kwoty. Nie posłużono się moim kontem do żadnej transakcji. Udałam się na policję w celu zgłoszenia przestępstwa . Następnego dnia zastrzegłam wszystko w banku w którym podałam wszystkie dane. Przywróciłam ustawienia fabryczne tel. Pozmieniałam ponownie hasła do wszystkiego łącznie z bankiem w którym nie podawałam haseł autoryzacyjnych ani danych karty. Zastrzegłam dowod w obiegu bankowym. Uniewaznilam swój dowod składając wniosek o nowy w urzędzie. Tak strasznie się boję ze mogli zaciągnąć cos na mnie. Mam zamiar założyć konto w bik by sprawdzić czy nie wyłudzili czegoś na mnie. Ale mogę to zrobić dopiero po wydaniu nowego dowodu os. Czy coś jeszcze można zrobić? Jaka jest szansa że jestem bezpieczna. Kochani uważajcie. Chwilą zaślepienia i tyle stresu. Szczęście w nieszczęściu że nie zostałam okradziona ale podejrzewam że dlatego że była zbyt mała kwota na koncie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zrobiła Pani bardzo dużo i wydaje się, że powinno być wszystko w porządku. Dla bezpieczeństwa zalecamy jeszcze pobranie raportu BIK oraz uruchomienie sobie usługi Alert BIK. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/wyludzenie-pozyczki-na-twoje-dane-to-mozliwe-czym-jest-alert-bik/

Daria pisze:

A co w sytuacji jak kupiłam kurtę za którą zapłaciłam poza Vinted? Oczywiście kurtki nie dostałam.Zgłaszałam tą osobę na stronie Vinted i żadnej reakcji a oszust nadal okrada innych i na tą samą kurtkę oszukuje innych.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dario, z opisu sprawy wynika, iż padła Pani ofiarą nieuczciwego sprzedawcy usług/towarów. W takiej sytuacji konieczne jest zgłoszenie sprawy do organów ścigania, tj. zawiadomienia na policji.

Marta pisze:

Dzień dobry. Również zostałam oszukana na vinted na 6000zł . Reklamacja w banku odrzucona, sprawa na policji umorzona z powodu braku wykrycia sprawców. Jestem załamana i zrezygnowana. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. W tego rodzaju sprawach co do zasady istnieją podstawy do domagania się zwrotu środków od banku. Bez znaczenia tutaj pozostaje fakt przekazania danych czy znalezienia sprawcy oszustwa. Pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Również na etapie sądowym. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Witam, ja również zostałam oszukana na Vinted na ponad 4000zl. W banku zablokowane konto i karta, reklamacja złożona. Jak czytam podobne przypadki gdzie banki nie rozpatruja reklamacji to jestem zalamana. Bardzo prosze o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na Vinted. W tego rodzaju sprawach co do zasady istnieją podstawy do domagania się zwrotu środków od banku. Bez znaczenia tutaj pozostaje fakt przekazania danych czy znalezienia sprawcy oszustwa. Pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Również na etapie sądowym. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Dzień dobry, w dniu 7.11.2022 za pośrednictwem platformy Vinted zostałam okradziona na kwotę 4000zł. Dostałam informację od Vinted, że jest kupiec na sukienkę, którą wystawiłam na sprzedaż. Kupujący poprosił o mój numer telefonu , na który został wysłany link do potwierdzenia sprzedaży. Po kliknięciu w link przekierowało mnie na stronę banku nieświadoma oszustwa podałam numer karty i pin. Dane te wymagane były do przelania środków za sprzedany towar. Po chwili dostałam SMS z Banku, że karta została zablokowana. Zadzwoniłam na infolinię Banku i zostałam poinformowana że została wypłacona kwota 2x po dwa tysiące.
Złożyłam reklamację na infolinii. Następnego dnia osobiście zgłosiłam sprawę na policji. W dniu 10.11.2022 dostałam informację z Banku, że reklamacja nie może być uznana. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na Vinted. W tego rodzaju sprawach co do zasady istnieją podstawy do domagania się zwrotu środków od banku. Bez znaczenia tutaj pozostaje fakt przekazania danych czy znalezienia sprawcy oszustwa. Pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Również na etapie sądowym. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry na vinted zostałam oszukana na kwotę 6000 zł. Reklamacja w banku odrzucona sprawa jest zgłoszona na policję .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na Vinted. W tego rodzaju sprawach co do zasady istnieją podstawy do domagania się zwrotu środków od banku. Bez znaczenia tutaj pozostaje fakt przekazania danych czy znalezienia sprawcy oszustwa. Pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Również na etapie sądowym. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kazimiera pisze:

Witam.
10 września zostałam oszukana na Vinted.Z mojego konta zginęło ponad 9 000zl.Reklamacja zgłoszona telefonicznie-rozpatrzona negatywnie.Odwolalam się-bank podtrzymuje swoją decyzję że to ja ponoszę winę za zaistniałą sytuację ponieważ podałam dane karty .Sprawa została zgłoszona na Policję,Czy są szanse na odzyskanie tych pieniędzy? Były to całe moje oszczędności.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kazimiero. Padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na Vinted. W tego rodzaju sprawach co do zasady istnieją podstawy do domagania się zwrotu środków od banku. Bez znaczenia tutaj pozostaje fakt przekazania danych czy znalezienia sprawcy oszustwa. Pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Również na etapie sądowym. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Lidia pisze:

Witam.
Zostałam oszukana na Vinted przez jagodabłyszczy jej nr.tel 515 917 XXX. Podała się za Jagodę Zapior.Wystawiała biżuterię z płatnością na jej konto i kontakt się urwał. Nie odbiera telefonu,ale odczytuje wiadomości. Jak odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Lidio. Jeśli czuje się Pani oszukana to oczywiście w takiej sprawie zalecamy zgłoszenie sprawy organom ścigania (policja albo prokuratura). Nie mamy tutaj do czynienia z cyberoszustwem, ale z powszechnym oszustwem dokonanym przy użyciu Internetu.

Katarzyna pisze:

Witam zostały mi skradzione pieniądze z konta 4000 zł przez stronę vinted dostałam odmowę reklamacji z banku stwierdzająca moja winę gdyż podałam numer karty czy jest możliwość w takiej sytuacji odzyskać skradzione pieniądze ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Odpowiedź banku jest standardowa. Oczywiście dla wdrożenia procedury odzyskiwania środków nie ma to żadnego znaczenia. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam
15.11.2022 padłam ofiarą oszustwa w Vinted.Okradziono mnie na 7350zl.Jestem załamana tą sytuacją. Mam zablokowane konto i kartę ,złożyłam reklamację ale narazie nikt nie reaguje ,zgłosiłam też sprawę na policję. Niestety w banku i na policji usłyszałam wiadomość że raczej nie możliwe jest odzyskanie tych pieniędzy. Zdaję sobie sprawę że swojej winy ale uważam że powinnam mieć szanse obrony a nie być zostawiona sama sobie. Bardzo proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Wina po stronie ofiary oszustwa w tego typu przestępstwie zwykle nie istnieje. Musimy jednak sprawę przeanalizować. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anastasiaa pisze:

Witam wczoraj zostałem oszukany na 6000 zł przez aplikację Winted. Czy mogę odzyskać moje środki?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się rodzaju sprawami zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Maja pisze:

Witam właśnie zostałam oszukana na vinted na 2000 zł, zostały skradzione z mojego konta i zostałam bez grosza proszę o pomoc !!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Maju. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale w celu oceny sprawy musimy uzyskać więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tetiana pisze:

Dzień dobry,zostałam oszukana wczoraj na kwotę ponad 2000 tysięcy złotych przez panią,która chciała kupić odemnie marynarkę,kiedy myślałam,że dokonała już płatność dostałam SMS z linkiem(zrzut ekranu załączę poniżej) myślałam,że jest to SMS od Vinted aby uzupełnić dane i potwierdzić płatność,kiedy weszłam w tego linka była to nakładka waszej strony która wyglądała bardzo realnie dlatego dałam się nabrać jak się okazało włamano mi się na kartę i okradziono.Czy mogłabym uzyskać środki?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tetiano. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam 04.11.2022 roku zostałam oszukana przez aplikację vinted wystawiłam buty syna na sprzedaż po czym dostalam wiadomość z linkiem w ktory weszlam przekierowalo mnie ns strone banku gdzie wpisalam swoje dane po czym dostałam haslo na telefon które podalam nie zwrocilsm uwagi ze w tle sms pisalo ze do aplikacji banku zostalo dodane urządzenie mobilne innego telefonu niz moj a ja tak łatwo podalam haslo i wpuscilam zlodzieja na swoje konto po czym skradziono mi z konta 4200 zl zlozylam sprawę na policję gdzie uslyszalam ze nie mam co liczyc na odzyskanie pieniędzy bo zostałam oszukana jak male dziecko złożyłam również reklamacje e banku poprzez i folinie ponieważ do tej pory moje konto bankowe jest zablokowane i nie moge odzyskać do niego dostępu nawet z infolini bankowej nie mogo pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Witam. Zostałam dzisiaj oszukana na prawie 1600zł przez link i potwierdzenie płatności
Zorientowałam się dosłownie po 2 minutach szybko zadzwoniłam do banku ale przelew był natychmiastowy. Zostało zablokowane konto karta wszystko. Od razu byłam na policji sprawa zgłoszona.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Oszustwo na Vinted to obecnie najczęściej stosowana metoda oszustów. Pomagamy w tego rodzaju sprawach odzyskiwać skradzione środki. Fakt odnalezienia sprawcy nie ma znaczenia. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Dzień dobry, dnia 31.10.2022 zostałam oszukana przez Vinted na kwotę 3.500,00 zł. Sprawa została zgłoszona na Policję no i w Banku złożona reklamacja. Czekam na odpowiedź z Banku. Reklamacja jest rozpatrywana, mają odpowiedzieć do 22.11.2022r.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Izabela pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana na Vinted na kwotę 6000 zł. Bank niestety odrzucił reklamację. Na policji niestety nie uzyskałam dobrych wieści. Czy istnieje jakaś szansa na odzyskanie straconych środków?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izabelo. Jest to jedno z najczęściej pojawiających się obecnie oszustw internetowych. W zdecydowanej większości spraw podejmujemy się działań pomocowych. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam. Kupujący wysłał mi screena podałam.nr tel. Dostałam smsa z linkiem ale po jakim czasie skasowałam. Czy oszust może mi wyłudzić pieniądze? Od razu odinstalowałam aplikacje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Co do zasady przesłanie linka bez klikania w takiego linka nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Warto jednak zanieść urządzenie do specjalisty celem sprawdzenia czy wszystko na pewno jest w porządku.

Mirosława pisze:

vined skradzin mi 1499.99 zł,pr.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mirosławo. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Pamela pisze:

Witam. Zostałam okradziona przez link z platformy vinted na kwotę 7 tysięcy zł. Sprawa zgłoszona na policję oraz reklamacja do banku. Niestety została odrzucona, policja stwierdziła żebym kokosow nie oczekiwała

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Odpowiedź ze strony banku jest standardowa. Odmowa jest normą. Natomiast co do Policji to odnalezienie sprawcy nie ma żadnego wpływu na powodzenie w sprawie odzyskania środków ponieważ obowiązek zwrotu co do zasady ciąży na banku prowadzącym rachunek, z którego zniknęły środki. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie przyjrzymy się Pani sprawie i postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Dobry wieczór,
zostałam okradziona na Vindet na kwotę prawie 6 tys. złotych, złożyłam reklamacje w banku i zeznania na Policji. Santander Bank oczywiście nie uznał reklamacji.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Padła Pani ofiarą powszechnego obecnie oszustwa na Vinted. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Odpowiedź ze strony banku jest standardowa i nie należy się tym przejmować. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wiktoria pisze:

Dzień dobry. W niedzielę wystawiłam ciuchy na sprzedaż ( Vinted ) nie minęło 10 minut odezwał się kupujący że potrzebuje numer telefonu przyszedł SMS że kupujący opłacił towar wraz z linkiem. Wchodząc na link kazano mi podać w jakim mam banku konto i dane z karty itd.. Jak przyszedł mi SMS z banku że kredyt na 20 tys został przelany nie mogłam w to uwierzyć. Zadzwoniłam na infolinię banku kartę i stronę mobilna zablokowali/zastrzegli ale co z tego jak ponad pół kredytu oszust wyciągnął z konta przewalutowal sobie na dolary i euro w tym też były złotówki. Złożyłam dwie reklamacje w banku ale obawiam się że zostaną one odrzucone, sprawa zgłoszona na policję. Bardzo proszę o odpowiedź z góry dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wiktorio. Padła Pani ofiarą powszechnego obecnie oszustwa na Vinted. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Dzień dobry,
W dniu dzisiejszym z mojego konta skradziono mi ponad 5000, czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy od banku w jak najkrótszym czasie ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i robimy to zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mirela pisze:

Dziś zostałam oszukana przez Vinted na kwote 550 zł bo na szczęście nie wpłacam pieniędzy na konto!!! Moja głupota podałam pin do aplikacji i wypłacili kase w bankomacie przez Blik. Mają gnoje sposoby. Nie dużo no ale 550 zł po drodze nie chodzi. Dziwie sie że ta aplikacja jeszcze działa

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mirelo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i robimy to zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Edyta pisze:

Zostałam oszukana na Vinted na kwotę 29,600 tys zł. Złożona reklamacja do banku I zgłoszone na Policję Proszę o pomoc .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Edyto. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Akurat oszustw „na Vinted” jest obecnie najwięcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dominika pisze:

Witam,

Ja również zostałam oszukana przez aplikację na vinted, kwota 1900 zł, zgłosiłam reklamację do banku, ale dostałam odpowiedź negatywną.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dominiko. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Madi pisze:

Zostałam oszukana na kwotę 4900 na Vinted. Nie dość że zabrali środki z mojego konta to również z konta męża, które było z moim powiązane. Pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Klaudia pisze:

Dzisiaj zostałam okradziona z 4400zł poprzez aplikację vinted . Proszę o pomoc .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Klaudio. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry. Kilka dni temu kupiłam przedmiot na Vinted. Pani poinformowała mnie, że nie sprzedaje poprzez Kup teraz i poprosiła o przelew na telefon. Z racji tego, że kupowałam już poza Vinted nie przyszło mi do głowy, że mogę zostać oszukana. Kilka dni nie było kontaktu ze sprzedającą, jednak odezwała się po interwencji Vinted, że pieniądze jej nie doszły. Chwilę pisałyśmy do siebie co mogło być powodem, po czym sprzedająca napisała, że pieniądze „wiszą” na koncie i zostaną wypłacone po wysłaniu przedmiotu i oznaczeniu go jako wysłany. Po tej informacji znowu nie było z nią kontaktu, aż napisała, że musze dopłacić za przesyłkę, mimo, że umawiałyśmy się, że koszt przedmiotu pokrywa już wysyłkę. Bałam się, ale że sprzedająca się odezwała i pisał, że jest uczciwa i nie spodziewała się takiej drogiej przesyłki, stwierdziłam, że jej dopłacę, również przelewem na telefon. Od tej pory cisza, a widzę, że co jakiś czas się loguje. Jest zablokowana, nic nie sprzedaje, konto jest czyste. Nr telefonu sprzedającej mam, nr konta też, ale brak kontaktu. Co mogę zrobić, jeśli w ogóle cokolwiek się uda zrobić z uwagi na to, że kupiłam przedmiot poza Vinted?
Proszę o odpowiedź na maila.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Wiele wskazuje, że mogła Pani paść ofiarą pospolitego oszustwa przy wykorzystaniu Internetu. Jeśli uważa Pani, że została Pani oszukana to może Pani złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia oszustwa organom ścigania (policja, prokuratura).

Justyna pisze:

Założyłam konto na Vinted i oszust podszył się pod kupującego, wysłał mi screeny, że kupił mój przedmiot i poprosił o numer telefonu. Podałam nr i dostałam SMSa z linkiem, ale go nie otworzyłam, bo
zorientowałam się, że to oszustwo. Teraz boje się zalogować z telefonu do banku. Jak sprawdzić czy mój telefon jest bezpieczny?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Jeśli nie kliknęła Pani w linka to zapewne nic się nie stało. Często nawet samo kliknięcie nie wywołuje negatywnych skutków, chociaż z tym różnie bywa.

Andżelika pisze:

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym zostały mi skradzione 4000 zł poprzez aplikacje Vinted.
Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Andżeliko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Musimy jednak poznać Pani sprawę bliżej, aby udzielić więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzień dobry, pod koniec sierpnia 2022r. również padłam ofiarą na Vinted i straciłam prawie 7000zł. Zgłosiłam sprawę na Policji, pisałam reklamację i odwołanie, dwukrotnie dostałam negatywną odpowiedź. Nie wiem, co mam robić. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Oczywiście pomagamy w tego typu sprawach i zajmujemy się odzyskiwaniem środków skradzionych przez oszustów. Fakt negatywnych odpowiedzi z banku w niczym nie przeszkadza i stanowi co do zasady powszechną politykę banków w całym kraju. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Malwina pisze:

Dzień dobry. W piątek skradziono mi pieniądze z konta na kwotę 4900 zł a chciałam tylko sprzedać kilka rzeczy na vinted. Padłam ofiarą oszustwa. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Malwino. Pomagamy w tego rodzaju sprawach zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam, 1.10.2022 również padłam ofiara oszustów. Naszczescie w miarę szybko się zorientowałam i nie zdążyli zabrać mi ani jednej złotówki. Oczywiście podałam im dane ale zorientowałam się, gdy na moim telefonie wyskoczył komunikat ze moja aplikacja zostaje instalowana na urządzeniu xiomai. Na moje szczęście kodu z banku do instalacji im nie podałam ale mimo to byla obawa Wiec szybko zmienilam hasła,zadzwoniłam do banku, wszystko zastrzegłam. Tym razem bylam czujna… sama nie wiem jakim sposobem ja podałam im takie poufne dane, gdzie ja naprawdę jestem ostrozna. No moja głupota… ale szczęście w nieszczeciu, nie zostałam okradziona. Po zablokowaniu konta bankowego napisalam do tej milej Pani co chciala.ode mnie kupic bluzkę (ta pani atakowała mnie z 5 innych kont) ze jest oszustka, ze sprawa zgłoszona… wszystkie 5 kont które do mnie pisało, nagle znikło. Proszę o ostroznosc!mam nadzieję że uda się Państwu wywalczyć jakimś cudem zwrot swoich pieniędzy. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Gratulujemy czujności i cieszymy się, że uniknęła Pani oszustwa.

Damian pisze:

U mnie też doszło do włamania na konto jednak akurat nie było na nim gotówki ale ktoś zrobił przelewu na moje konto i zaraz je wypłacił na kwotę prawie 20 tys zł. Teraz bank oczekuje ode mnie zwrotu tych pieniędzy do osoby która te przelewu zrobiła w ciągu 30 dni. Sprawa zgłoszona w banku i na policji. Przelewy i wypłaty były w różnych regionach Polski.

iza pisze:

Drodzy Państwo uważajcie na vinted to złodzieje i oszukańce, okradli mnie na 4500 tysiąca.
Nie wiem jak ja mam odzyskać swoje pieniądze.
PS: A Admin strony niech nie usówa moich komentarzy – proźba.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izo. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie znacznie bliżej i postaramy się pomóc w odzyskaniu środków. Nie jest nawet konieczne ustalanie sprawcy oszustwa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Anna pisze:

Trzy dni temu dokonałam zakupu o kwocie ponad 300 zł , No i oczywiście okazało się to oszustwo , przedmiot został ukryty , nie mogę skontaktować się ze sprzedawca , nie odpisuje na smsy pod nr telefonu , nigdzie nie dostałam potwierdzenia o wysyłce

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Padła Pani ofiara powszechnego oszustwa. Przy czym oszust działał w sieci. Nie jest to cyberoszustwo w czym pomagamy. Zachęcamy do zgłoszenia sprawy na Policję.

ula pisze:

Wystawiłam kilka rzeczy na Vinted, od razu otrzymałam wiadomość, że są sprzedane. po chwili podałam zmyślony email i otrzymałam link. kliknęłam, ale nie podawałam żadnych danych. Mam się czego obawiać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Co do zasady takie czynności jak kliknięcie w link nie powodują żadnych negatywnych zdarzeń. Przy czym znane nam są historie, w których samo kliknięcie w link odpowiadało za zainstalowanie złośliwego oprogramowania szpiegującego na urządzeniu. Wydaje się, że należy co najmniej przeskanować urządzenie pod kątem ewentualnego wykrycia złośliwego oprogramowania.

Izabela pisze:

Wczoraj zostałam oszukana we wspaniałej aplikacji „Vinted” chciałam sprzedać bluzkę za 30 zł, a ukradziono mi 4500 tysiąca. Pytam dlaczego? człowiek uczciwie pracuje a tu takie rzeczy. Jestem załamana policja na pewno mi nie pomże, a bank nie wiem co zrobi zgłosiłam ale na pewno nie zwróci mi pieniędzy. Nie polecam aplikacji Vinted!!! To złodzieje nic wiecej. Jestem załamana

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izabelo. padła Pani ofiarą powszechnego już obecnie internetowego oszustwa na Vinted. Na znalezienie sprawcy co do zasady raczej ciężko liczyć, a działania banku zapewne ograniczą się do odmowy uwzględnienia reklamacji. To jednak nie przeszkadza we wdrożeniu procedury odzyskiwania środków. Jest to możliwe, a w Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się tym zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

W dniu 01.10.2022 zostałam okradziona za pomocą BLIK na 6000 zł za pomocą strony Vinted… sprawa zostanie zgłoszona na policje oraz została zgłoszona do banku, jednak z góry wiem, że nie otrzymam zwrotu środków..

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dnia 01.10.2022 zostałam okradziona również na kwotę 6000 zł przez stronę Vinted…sprawa zostanie zgłoszona na policję oraz została zgłoszona do banku jednak z góry otrzymałam informację, że bank niere zwróci środków gdyż jest to z mojej winy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

ula pisze:

Dnia 30.09.2022 wystawiłam dwie rzeczy na Vinted. Po kilku minutach otrzymałam wiadomość z prośbą o podanie numeru telefonu. Grzecznie spytałam jaki numer i dlaczego, skoro pieniądze trafia na portfel Vinted a nie bezpośrednio na konto bankowe. Rozmowa została usunięta, a ja usunęłam konto. Czy coś mi grozi, był tak adres wysyłki oraz @?
Z kolei koleżanka miła podobną sytuację tylko z prośbą o podanie adresu e mail.
Podała tzw. nie oficjalnego e mail i otrzymała link. Kliknęła wybrała przypadkowy bank a tam ujrzałyśmy stronę logowania do BP- Pocztowy 24. Natychmiast wyszła i usunęła wiadomość. Czy ma jakoś reagować czy może spać spokojnie?
Dziękuję za odp. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Na tym etapie raczej nie powinno nic złego się wydarzyć. Chociaż samo kliknięcie w link niekiedy aktywuje złośliwe oprogramowanie szpiegujące. Warto na pewno przeskanować urządzenie pod tym kątem.

Anonim pisze:

Dzień dobry,

Wystawiłam rzecz na sprzedaż i wiadomości na vinted poproszono mnie o numer telefonu, następnie przyszedł sms’em z linkiem, kliknęłam, ale wyświetliła się informacja, że strona na, którą chcę wejść możeby być próbą wyłudzenia – zrezygnowałam. Oczywiście wiadomość od tego kupującego zniknęła na vinted. Nie podawałam żadnych danych oprócz numeru telefonu. Czy mam się czego obawiać i gdzie to ewentualnie zgłosić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy zostawiał Pan jakiekolwiek dane dotyczące karty kredytowej, PESEL albo innych wrażliwych informacji?

Wiktoria pisze:

Dnia 17.08. 22 zostałam okradziona na kwotę 6000zl przez aplikację vinted. Dwa razy składałam reklamację w banku, jednak bez skutku. Bank uważa, że nie ma podstaw do uznania mi reklamacji. Sprawa od razu została zgłoszona na policję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wiktorio. Odmowa uwzględnienia reklamacji przez bank jest standardową procedurą i występuje w grubo ponad 90% spraw. Nie ma to jednak dla sprawy żadnego znaczenia, a w większości tego rodzaju oszustw jest możliwość otrzymania zwrotu środków od banku prowadzącego konto, z którego zniknęły pieniądze. Musimy jednak sprawę poznać bliżej, aby udzielić więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam. Dnia 24.09.2022, zostałam również oszukana na Vinted na kwotę 2000 zł. Sprawa zgłoszona na policję oraz blokada bankowości , karty i zgłoszona reklamacja, gdzie poinformowano mnie oczywiście o marnej szansie odzyskania gotówki. Póki co czekam na odpowiedź banku.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zapewne odpowiedź z banku będzie negatywna (w ponad 90% tak jest), a Policja raczej nie wykryje sprawcy. Nie powoduje to jednak, że nie można odzyskać środków. Przeciwnie, obowiązek zwrotu skradzionych środków obciąża zwykle bank prowadzący rachunek. Musimy jednak sprawę przeanalizować, aby udzielić więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzisiaj zostalam oszukana na vinted,link przekierowal mnie na strone banku.Z konta zniknelo 700 zl,wszystkie wiadomosci od zainteredowanych kupujacych tez zniknely.Przelew zostal wykonany na konto banku Millenium,czy warto tam tez zglosic iszustwo?Swoje konto zablokowalam,zmienilam haslo.Jutro zglaszam sprawę na policje.
Prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Oczywiście warto zgłosić sprawę organom ścigania. Informujemy też, że w naszej Kancelarii EUROLEGE pomagamy w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzenna pisze:

Dzień dobry,
niestety ja również 14.09.22 zostałam oszukana na 10.000 tys. Zostałam z dużym debetem. Pierwsza sprzedaż i podanie danych . Blokada karty, zgłoszenie na Policje wizyta w Banku i reklamacje nic nie pomogły . Po dwóch dniach pieniądze przelano na kartę Revolut. Prosze o pomoc co dalej robić ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Oczywiście zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

X pisze:

Dzien dobry,
chyba zostałam oszukana dziś prze serwis Vinted. Prosze o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale musielibyśmy poznać sprawę znacznie bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Witam, dzisiaj zostałam okradziona poprzez portal vinted. Z tego co się szybko zorientowałam skradziono mi ok. 3 500 zł. Zablokowałam konto kartę i zgłosiłam sprawę na policję. Co mam dalej robić? Proszę o pomoc!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Pomagamy w tego rodzaju sprawach i zajmujemy się tym zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Witam sprawa wyglada tak chciałam kupić na vinted kurtke przelałam pani pieniądze następnie mnie zablokowała dodam że nie byłam jedyna która została okradziona nie dało sie do pani później napisać z innego konta chyba usunięto jej konto lub sama je usunęła czy da się coś z tym zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Padła Pani ofiara powszechne oszustwa. Nie jest to cyberoszustwo, ale zwykłe oszustwo przy wykorzystaniu Internetu. Zalecamy jak najszybsze zgłoszenie przestępstwa (wykroczenia) organom ściagania, tj. policji albo prokuraturze.

Żaneta pisze:

proszę o pilny kontakt w sprawie oszustwa na vinted

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Żaneto. Pomagamy w tego rodzaju sprawach i zajmujemy się tym zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ilona pisze:

Dzień dobry 2 dni temu założyłam konto na vinted. Dałam się oszukać podałam dane do konta oraz kod. Reklamacja złożona konto i karta zablokowane. Na policji też byłam. Policja mówi że jak piniadze są zablokowane to powinni wrócić w ciągu kilku dni ale w banku mówią że raczej nie odzyskam piniedzy. Skradziona tworzą to ok 5 tys zł proszę o pomoc. Pisałam już do was na e maila

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ilono. Jeśli napisała Pani do nas maila to na pewno niebawem ktoś od nas się do Pani odezwie. Prosimy o cierpliwość.

Barbara pisze:

Dnia 15.09.22 Zostałam okradziona poprzez vinted na kwotę 1tys złotych . Reklamacja złożona do banku i odrzucona już po paru dniach . Sprawa została zgłoszona na policję następnego dnia kiedy zorientowałam się że nie mam pieniędzy . Co robić ?? Ta kwota to był debet , zostałam z niczym .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sabina pisze:

Wczoraj Poprzez sprzedaż na Vinted zostało skradzione mi z konta suma 4000 zł. Została zgłoszona reklamacja do Banku, karta zablokowana. Dzisiaj sprawę zgłosiłam na policji. Niestety usłyszałam że raczej marne szansę żeby odzyskać pieniądze które są zablokowane na koncie (bo to bank nie przyczynił się do tego tylko ja udostępniam dane klikając w link). Konwersacje z oszustami zniknęły z portalu Vinted. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sabino. Padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na Vinted. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jowita pisze:

Dzień dobry , wczoraj zostałam oszukana na Vintet , karta i konto już zablokowane ale jeszcze oczywiście jadę do banku i na policję. Zostałam oszukana na 1600 zł. Czy są jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jowito. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie poznamy Pani historię trochę bliżej. Postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Viktoriia pisze:

Dzisiaj zostałam okradziona, z konta ubyło 550 zł ale może tylko tyle bo tyle było na konto, otrzymała dwie wiadomości telefoniczne, i jedna e-mail, na Vinted napisało 3 pani, teraz niema ni jednej wiadomości, jak mogę mi państwo pomoc w tej sprawie 😭

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Witam,w dniu wczorajszym zostałam okradziona przez aplikację Vinted oszust przez moje konto wypłacił z konta mojego męża ( byłam upoważniona ) 5000 zł . Bank mi zablokował konto natomiast mężowi już nie,u mnie nie ma żadnych transakcji na koncie żeby były wykonywane . U męża na koncie są transakcje gdzie jest blokada i wypłata blikiem. Zgłosiłam to na policji i w banku ale bank nie poczuwa się do odpowiedzialności. Co dalej mogę zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie poznamy Państwa historię trochę bliżej. Postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam, niestety zostałam oszukana na 3000 tys złotych przez aplikację Vinted. Napisało do mnie kilka osób że chcą kupić rzecz i potrzebny jest email albo numer telefonu to je podałam i dostałam informację że jeśli chce pozyskać te pieniądze to muszę dokończyć etap i dodać dane do wypłaty i tam niestety przekireowali mnie na stronę banku, zalogowałam się i dzwonił do mnie automat aby zatwierdzić kodem co też zrobiłam. Później dostałam powiadomienie że z mojego konta zeszło kilka tysięcy. Jutro idę na policję ale co dalej?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Oszustwa na Vinted to obecnie plaga. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Dzień dobry, dostałem takowy link ale nie podałem w nim żadnych informacji. Czy coś mi grozi?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Raczej nie Panie Pawle, ale trzeba byłoby to sprawdzić. Zdarzają się przypadki, że samo kliknięcie w zainfekowany link powoduje zainstalowanie na urządzeniu złośliwego oprogramowania szpiegującego.

Natalia pisze:

Okradli moje konto przy transakcji na vinted. Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, a szansa na odzyskanie środków w oszustwie na Vinted zwykle jest wysoka. Musimy jednak poznać Pani sprawę bliżej i wówczas powiemy coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry, w piątek kiedy założyłam aplikacje Vinted zostałam okradziona z kwotą 6000 zł. Konto i karta zostały zablokowane.W czoraj udałam się do banku i na policję,muszę złożyć reklamację do banku.Czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, a szansa na odzyskanie środków w oszustwie na Vinted zwykle jest wysoka. Musimy jednak poznać Pani sprawę bliżej i wówczas powiemy coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

GośćGość pisze:

W Vinted od dawna pracują słupy. Nie nabrałam się na lwego emaila, ale przestępcze konto było założone w firmie na platformie V. Nie poradzili sobie z tym prawdopodobnie, a kto wie jak sprawy toczą się dalej. Co najgorsze – nie można zlikwidować konta bo piszą, że wiszą transakcje. Czy to nie jest łamanie prawa? Nie obchodzą mnie już te nieprzeprowadzone przelewy, po prostu chcę zlikwidować tam konto.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zachęcamy do skorzystania z pomocy Miejskiego (Powiatowego) Rzecznika Praw Konsumenta albo ewentualnie Prezesa UOKiK.

Jessica pisze:

Dzień dobry, wczoraj skradziono mi 1900 zł z konta. Konto zablokowane i reklamacja złożona, co dalej?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego sprawach. Zwykle odmowa ze strony banku rodzi potrzebę złożenia pozwu przeciwko bankowi do sądu o zapłatę. Wówczas nasi prawnicy pomagają załatwić cały proces. Od początku, aż do samego końca. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

EDYTA pisze:

Witam
Właśnie dzisiaj przy transakcji sprzedazy, pani poprosiła o podanie emaila otrzymałam linka, który przekierował mnie ma stronę banku. Po zalogowaniu wyczyszczono mi konto na 5000 zl. Konto zablokowane, sprawa zgłoszona na policję. Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Edyto. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Majka pisze:

Sprawa wygląda tak, że dałam sie nabrać i podałam informacje, ale nigdy nie aktywowałam dostępu do konta oszustowi. Zmieniłam już hasło i pin, ale oszust nadal ma moje informacje. Co zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli zmieniła Pani login i hasło do konta do nie powinno być problemu. Zalecamy jednak dokładne przebadanie urządzenia, który Pani używała.

Irena pisze:

Witam, właśnie wczoraj przy okazji zakładania aplikacji Vinted zostałam okradziona z ponad 6000zł. Konto i karta zablokowana, hasła i piny zmienione, w sobotę idę na policję. Zaraz siadam do pisania reklamacji ale jak czytam to nie będzie wystarczające :( Jakie koszty wiążą się z Państwa usługa?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ireno. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach i robimy to zawodowo. Co do wysokości wynagrodzenia to ustalana jest ona indywidualnie. W każdym razie wstępna analiza prawna sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Wynagrodzenie ustalamy jako opłata wstępna i niższa prowizja od wyniku albo jedynie wyższa prowizja. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Vanessa pisze:

Padłam ofiarą oszustwa. Zabrali mi 3 tys zł. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iza pisze:

Witam, zostałam oszukana w alikacji Vinted. Skradziono mi 2000zł. Bardzo proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Proszę o kontakt zostałam oszukana na aplikacji Vinted. Wyczyszczono mi konto na 1700 zl. Proszę o pomoc, w banku wszystko karty, dostęp do Iko został zablokowany

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karol pisze:

Podobna sytuacja. Oszustwo na vinted.
Czy mogę prosić o pomoc?
Zgloszona zostala telefonicznie reklamacja do ING.
Kwota na którą zostałem oszukany to 2000 złotych.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam. W dniu 29 sierpnia 2022 roku w godzinach porannych nastąpiło oszustwo z aplikacji vindet. Na 9000 tysięcy złotych skradziono moje pieniądze i córki z konta.
Proszę pilnie o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się pomocą z tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena pisze:

W dniu wczorajszym zainstalowałam aplikację Vinted. Podczas sprzedaży towaru zostałam oszukana w dokładnie takim sam sposób jak w artykule. Niestety, mimo dużej ostrożności, do feralnego dnia 27 sierpnia ( odebrało mi zdrowy rozsądek), dałam się okraść na kwotę 6800 zł. Na chwilę obecną nie wiem jakie jeszcze perełki mnie czekają po wizycie w banku. Policja powiadomiona, konto i karta zablokowane. Jutro idę do banku zgłosić reklamację. Ale obawiam się, iż zostanie ona odrzucona, podobnie jak w opisanych przypadkach przez inne osoby . Wstyd i wściekłość moja jest okrutna, a jednocześnie jestem załamana całą sytuacją :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety padła Pani ofiarą oszustwa na Vinted. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wiktoria pisze:

26.08.2022 zostałam oszukana na vinted wystawiłam rzeczy pierwszy raz miałam styczność z ta aplikacja. Napisały do mnie dwie panie ze chcą kupić dwie rzeczy i poprosiły o maila. Po otwarciu tego maila przekierowalo mnie na stronę gdzie było imię i nazwisko tej pani i skąd pochodzi mam screeny porobione tych maili i jednej strony na której było imię i nazwisko niestety po podaniu danych weszłam spowrotem na vinted i jednej i drugiej pani konta nie było. Od drugiej pani co dostałam maila i kliknęłam w link przekierowalo mnie na pusta stronę. Z konta zniknęło mi ponad 4000. Zaraz jak tylko w sobotę przyszłam z nocnej zmiany w sobotę weszłam na konto bankowe i zobaczyłam ze zostało wyczyszczone. Sprawdziłam również poprzez aplikacje bankowa historie i ze pieniądze zostały wypłacone w Warszawie przez jakaś panią.(niestety w tych emocjach nie zapamiętałam imienia i nazwiska tej pani oraz nie zrobiłam screnshota 😞) zablokowałam konto zanim to zrobiłam to zmieniałam hasło. Poszłam odrazu na policję niestety ze to było wczoraj to bank ing był nieczynny. Wiec dopiero w poniedziałek po pracy jadę do banku po historie wyciągów z konta i mam się udać z tymi rzeczami na policję i pan policjant powiedziałam ze pozostaje mi tylko czekać oraz ze tych pieniędzy już nie odzyskam😞. Dodam ze te pieniądze miałam odłożone na studia 🙁. Nie mogę uwierzyć ze jestem z pokolenia internetu a dałam się tak nabrać 😞

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety padła Pani ofiarą oszustwa na Vinted. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Ja właśnie dzisiaj zostałam oszukana na vinted.Zabrali nam ponad 8 tysięcy złotych.Chcialam sprzedać perfumy i dostałam SMS niby z vinted ze ktoś go kupil.Dane adres tej osoby ale musialam podać dane do przelewu żeby ten ktoś mogl mi zapłacić a ze dopiero co założyłam Winted i sprzedawałam cos po raz pierwszy to się nie zorientowalam.Wyskoczyła mi szata graficzna mojego banku Pekao wpisałam co trzeba i tyle ….8tys poszło…Chwile potem wszystko znikło z vinted….dane z smsa…:( Co z tego że Panstwo pomagają odzyskac pieniadze jak pewnie za panstwa prace trzeba bedzie tyle zapłacić co mi ukradli a jeszcze wcale nie wiadomo czy te pieniądze napewno zwrócą . :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety padła Pani ofiarą oszustwa na Vinted. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

05.08.2022 zostałam oszukana sprzedając produkt na portalu Vinted tak samo jak są tu opisane sytuacje czyli osoba poprosiła o maila na który dostałam linka klikając go przeniosło mnie na konto i zalogowała się na swoją bankowość. Niesty straciłam 4500tys. Bank odrzucił moje dwie reklamacje.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się zawodowo pomocą w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ania pisze:

Czy jeżeli osoba poprosiła by nie przez vinted sprzedawać i zostały wysłane pieniądze a buty nie doszły to coś można zrobić? 340zl

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W takiej sytuacji mamy do czynienia z typowym oszustwem, a nie cyberoszustwem. Należy zgłosić sprawę na policji i czekać na to, aż sprawca oszustwa zostanie odnaleziony. Na pewno są na to szanse.

Kamila Kauczor pisze:

Witam dzisiaj zostałam oszukana na stronie Vinted na kwotę 2tys zł 😏 jestem załamana. Ta sama sytuacja zakup produktu po czym miałam podać maila i potwierdzić zakup żeby pieniądze przyszły na konto. Wiadomości i profil tej osoby zniknęły…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Padła Pani ofiarą powszechnego obecnie oszustwa na Vinted. Każdego dnia zgłaszają się do nas osoby poszkodowane tego rodzaju przestępstwem. Pomagamy w odzyskiwaniu środków zrabowanych przez oszustów. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Malgorzata pisze:

Dzisiaj zostałam okradziona, z konta ubyło 500zł ale może tylko tyle bo taki mam ustawiony limit. Córka niby sprzedała spodnie na tym właśnie vinted. Pani w wiadomości prywatnej poprosiła o podanie e-mailu po czym na pocztę przyszła wiadomość, aby potwierdzić zamówienie. Wszystkie wiadomości zniknęły i nie ma jak się skontaktować z kupującym.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

wystawiłam sukienkę na vinted po dosłownie 3min zgłosiła się osoba, że chce ją kupić – profil bez zdjęcia, z dziwnym loginem -podałam maila, bo było potrzebne do ‚kup teraz’ – to była pierwsza rzecz przeze mnie wystawiona, więc nie wiedziałam dokońca na czym to polega – z mojego konta zniknęło 4600zł.
zastanawiało mnie dużo rzeczy w całej tej transakcji, ale mimo to dałam się nabrać.
skontaktowałam się z ING, złożyłam reklamacje. mam nadzieje że uda mi się odzyskać bo to moje oszczędności.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z naszego doświadczenia Pani Anno wynika, że w 99% reklamacji bankowych są one w tego rodzaju sprawach negatywnie rozpatrywane. Dlatego zwykle trzeba działać samodzielnie. Pomagamy w tym jako Kancelaria EUROLEGE. Musielibyśmy jednak poznać Pani sprawę bliżej, chociaż oszustwa na Vinted stanowią obecnie plagę i są nam dobrze znane. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam.
Wczoraj po południu zostałam oszukana na kwotę 1550 zł
Ponieważ byłam nowa na tej platformie pani napisała że bardzo podobają się jej buty które wystawiłam.
Postępowałam zgodnie z jej wskazówkami i pyk po pieniążkach.
Oczywiście było zoszenie do banku ale decyzją była odmowna. Błagam pomóżcie.

Pani Katarzyno, nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu. Ustalimy szczegółowe okoliczności zdarzenia i odpowiemy czy możemy pomóc w odzyskaniu pieniędzy. :)

Roman pisze:

Witam, dzisiaj ktoś faktycznie tą samą metodą na ten moment wyłudził samego maila, a konto osoby, która była „zainteresowana” już zniknęło. Czy w tym momencie już mamy się czego obawiać? Może to być absurdalne, bo w końcu to sam adres e-mail, ale wolę dopytać i mieć pewność. Pozdrawiam!

Raczej nie ma się Pan czego obawiać. Adres email najczęściej jest wykorzystywany do rozsyłania wiadomości z linkiem do fałszywej strony banku/operatora płatności. Zalecamy zmianę hasła do poczty – tak na wszelki wypadek oraz nie klikanie w żadne linki w mailach.
Polecamy też program na telefony z Androidem o nazwie Bitdefender. W wersji płatnej 20-40 zł rocznie (w zależności od promocji) wskaże, czy przychodzące SMSy i maile zawierają szkodliwe linki.

Angelika pisze:

Dzień dobry,
Zostałam okradziona na Vinted na kwotę 3 tys. zł…
Napisałam już do Państwa na maila

Dziękujemy za informację. Przekażemy wiadomość do działu prawnego, nasz konsultant odezwie się na dane kontaktowe podane w wiadomości. Pozdrawiamy :)

Marzena pisze:

Dzień dobry,jestem załamana,zostałam okradziona jak reszta,z konta zniknęło 22tys.Corka chciała sprzedać bluzkę na Vinted ,konto tej Pani zniknęło.Jak odzyskać pieniądze?

Dzień dobry Pani Marzeno,
standardowo w takich sprawach należy złożyć reklamację do banku. Spodziewamy się, że bank reklamację odrzuci i wtedy konieczne będzie pozwanie banku do sądu o zapłatę. To standardowa procedura, banki odrzucają reklamacje chociaż nie powinny. Wobec 5 banków UOKiK postawił zarzuty, bo jest to praktyka niezgodna w prawem i godząca w interesy klienta.

Nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu z prośbą o udzielenie informacji jak doszło do oszustwa. Bezpłatnie ustalimy, czy jesteśmy w stanie Pani pomóc w odzyskaniu środków. :)

Jil Pavthawala pisze:

witam, wczoraj wieczorem miałem oszustwo na Vinted.pl Byłem zupełnie nowy na tej platformie, nie wiem, jak to działało! Sprzedałem kurtkę na Vinted, a ona napisała mi, że jest zainteresowana jej zakupem, i podała jej mój e-mail, który zrobiłem, ponieważ o tym nie wiedziałem! potem otrzymuję od nich pocztę do zapłaty i przekazuję im wszystkie moje dane bankowe! a po 30 minutach zabrali z mojego konta 2450zł! pomóż mi odzyskać pieniądze, proszę!

Dzień dobry, nasz konsultant napisze na adres email podany w komentarzu i wyśle prośbę o więcej informacji. Bezpłatnie ustalimy, czy możemy w tej sprawie pomóc odzyskać utracone pieniądze. :)

Julka pisze:

witam, również jak większość osob zostalam okradziona 11.08.22 z kwoty 1,5tys zl. wystawiłam przedmiot za 80zl,
po czym od osoby ktora rzekomo chciala „kupic” dostalam linka gdzie byla napisana kwota i trzeba bylo uzupelnic cala karte platnicza. z chęcią podlacze sie pod rozmowe

Pani Julio,
być może uda nam się Pani pomóc w odzyskaniu środków. Nasz konsultant odezwie się na adres email podany w komentarzu z prośbą o więcej szczegółów. Ustalimy, czy możemy Pani pomóc. :)

Krzysztof pisze:

Dzień dobry,

Niestety też zostałem okradziony wczoraj tj. 10.08.2022 na Vinted na kwotę łacznie 4 tys. zł.
Córka wystawia przedmiot za 30zł, dostał linka a potem podobnie jak wiekszość pisze.
Konto zablokowałem po 40min, jutro ponownie jestem w banku i sprawę zgłaszam na policję.
Chętnie podłącze sie w rozmowy.

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Witam, zostałam oszukana na vinted jak większość tutaj komentujących. Co robić?

Dzień dobry Pani Natalio. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Dzień dobry, w skrócie zostałam okradziona na 4 tys złoty. Córka wczoraj sprzedawała i podała informacje w celu otrzymania przelewu. Dzisiaj nie mam już nic na koncie. Jestem załamana i boję się, że nie odzyskam pieniędzy.

Dzień dobry Pani Marto. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam, dziś bandyci mnie oszukali i zabrali z konta ponad 12 tys złoty jestem załamana.
Dziś ogłosiła sukienkę po raz pierwszy korzystam z tego portalu, zaraz pisało kilka kobiet, które już teraz nie istnieją.

Dzień dobry Pani Aneto. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam, dziś bandyci mnie oszukali i zabrali z konta ponad 12 tys złoty jestem załamana.

Dzień dobry Pani Aneto. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Julka pisze:

Witam. Oszukano mnie na Vinted na kwotę 300 zł, a jestem studentka i nie mam nawet pieniędzy zeby opłacić mieszkanie. Jestem załamana. Napisała do mnie osoba z zapytaniem o podanie maila, niestety podałam
i wysłano mi link oraz kod do transakcji, który wpisałam. Sprawa jutro zostanie zgłoszona ma policję. Napisałam reklamację do banku. Pod koniec sierpnia mam wypłatę i czy mam zablokować kartę i założyć nową bo boje się ze karta została zhakowana i oszuści mogą mieć dostęp do wszystkich moich danych. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Takie coś otrzymała, czy to jest normalne ? Potwierdzenie dostawy Vinted
Odebrane. To przyszło na maila, ale nic nie potwierdza łam.

Vinted.pl Anuluj subskrypcję
13:21 (37 minut temu)

do mnie

vinted pl

Cześć!
Kupujący zapłacił za Twój towar i koszt dostawy.
Ostatni krok: Kliknij „Potwierdź” i potwierdź zamówienie.

Potwierdź
1. Kliknij przycisk powyżej, aby przejść do opłaconego zamówienia

2. Wprowadź swoje dane zgodnie z wymaganiami banku

3. Proszę czekać na sms z kodem z banku, żeby otrzymać pieniądze za sprzedaż

Po potwierdzeniu, otrzymasz pieniądze za sprzedaż oraz informację jak wysłać przesyłkę

Aleksandra pisze:

No wczoraj też nie oszukano… czuję się jak idiotka…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aga pisze:

Witam.
Niestety również padłam ofiarą oszustwa z Vinted. Z mojego konta skradziono 700 zł. Sprawa zgłoszona oczywiście na policję. Odpowiedź z banku w sprawie reklamacji odrzucona. Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Dzień dobry,
Wczoraj zostałam oszukana dokładnie w sposób opisany w artykule. Zniknęłam spora suma z konta proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Dzień dobry, w sobotę moja córka sprzedawała zakupy na Vinted i niestety podała za dużo danych w wyniku czego z jej konta zniknęło 4900zł. Bank nie przyjął reklamacji. Czy jest sposób aby odzyskać pieniądze. Czy gra nie warta świeczki. Dopiero czytajac w/w komentarze uświadomiłam sobie że to bardzo popularny sposób oszustwa.
Z góry dziekuje za odpwiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dorotoo. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Państwa sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ilona pisze:

Witam, dziś próbowano mnie oszukać na Vinted. Dostałam wiadomość przez platformę od „kupującego” że jest potrzebny mój adres e-mail do rzekomego potwierdzenia. Trochę mnie to zdziwiło, ale dołączono do wiadomości obrazek/sreen pokazujący rzekome „wymagania Vinted” i kliknęłam na niego (to nie był link) . Adres mailoqy podałam…. :( na skrzynce był spam ala Vinted ale nie otwierałam nawet tylko od razu usunęłam. Jest szansa że klikając w „zdjęcie” weszło mi złośliwe oprogramowanie? Jutro muszę zrobić przelew a boję się wejść na swoją aplikację bankową na tel i każdą muszę potwierdzać również z telefonu…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Ilono, należałoby wskazany fakt zgłosić bankowi i być może udać się do serwisu urządzeń GSM w celu przywrócenia urządzenia co ustawień fabrycznych albo wykonania innych czynności technicznych niezbędnych do tego, aby być pewnym i bezpiecznym w trakcie korzystania z urządzenia. Gdyby cokolwiek złego zadziało się na Pani rachunkach, np. zniknęłyby Pani środki to oczywiście zapraszamy do kontaktu. Pomagamy w odzyskiwaniu pieniędzy skradzionych przez oszustów internetowych.

Kasia pisze:

W dniu dzisiejszym prawie zostałam oszukana przez aplikację w telefonie. Podałam dane takie jak pesel, numer konta, login i pin. Jednak szybko udało mi się zrezygnować, zmienić wszelkie hasła, zablokować konto. Profilaktycznie zablokowałam kartę, pobrałam pieniądze, założyłam też konto w BIK i sprawdziłam raport. Obecnie nie wykonano żadnych prób. Wykonałam reset iphone do ustawień systemowych i pobrałam dane z backup. Czy mogę zrobić coś więcej w celu dalszej ochrony?Pozdrawiam serdecznie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Kasiu, zrobiła Pani bardzo dużo i wydaje się, że jest Pani bezpieczna. Zalecamy jeszcze skorzystanie z usługi Alert BIK, która na bieżąco informuje o zapytaniach w bazie BIK na Pani dane osobowe. W ten sposób może Pani reagować na powstające zagrożenia już na samym początku.

Ewa pisze:

Dziś zostałam oszukana na Vinted.pl. Jest to identyczna sytuacja, którą państwo opisują. Otrzymując SMS z otworzyła mi się niezabezpieczona przeglądarka z moim bankiem- trzeba było podać nr klienta, hasło, nr aplikacji PESEL. Wzbudziło to moje podejrzenie i zapytałam w „BOKu” czy tak powinno byc. Dla bezpieczeństwa przelałam swoje pieniadze na inne konto zanim rozpoczęłam cokolwiek wpisywać. Po informacji ze nie nie ma kontaktu z moim bankiem i prośbie o podanie danych na drugie konto zadzwoniłam na infolinię by zablokować kartę i dostęp do konta z przeglądarki oraz aplikacji. Mam konto w BIKu, ale martwię się ze ktoś może wyłudzić na moje dane kredyt, chwilówkę lub inne zobowiązania. Jak mogę temu zapobiec?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji należałoby zastrzec dane w BIK. Może Pani to zrobić w niemal każdym banku ogólnopolskim. Dodatkowo warto pobrać sobie raport BIK oraz uruchomić usługę Alert BIK. Dzięki temu na bieżąco będzie Pani wiedziała czy ktoś nie składa w BIK zapytań o kredyty/pożyczki na Pani dane osobowe. Gdyby tak się stało to może Pani reagować zanim oszuści zaciągną na Pani dane jakiekolwiek zobowiązania finansowe.

Dagmara pisze:

Witam, zostałam oszukana na Vinted- chciałam sprzedać marynarke , odezwały się dwie osoby, jedna prosiła o nr tel a druga o maila. Dostałam smsa niby od zespołu Vinted z linkiem aby pobrać środki za produkt. Weszłam w link i podałam dane z karty, zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika Vinted, oszukała że ona kontaktuje sie też z moim bankiem, i niestety uwierzyłam, autoryzowałam transakcje, straciłam 11 tys.Czy jest szansa odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dagmaro. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Dzisiaj dostałam wiadomość o podanie numeru tel na Vinted celem dalszego realizowania zamówienia. Niestety podałam nr tel, weszłam w link i podałam nr kardy i do niej dane (bez pinu). Zaraz po podaniu tych danych tknęło mnie, że to oszustwo ! Zmieniłam hasło do konta, karta została zablokowana lecz z konta zniknęły pieniądze na życie które miałam 2850zl. Chciała bym je odzyskać bo jednak muszę z czegoś żyć

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Oszustwo na vinted może mieć inny wymiar. Przez osobę 3, której dałam dostęp do mojego konta wyszłam na złodziejkę. Ta osoba sprzedawała na moim koncie buty, przelewy szły na konto bankowe poza platformą i towar już nie był wysyłany. Mam jedno potwierdzenie z danymi osoby do odbioru kasy i numerem konta, ale nie zdziwię się jak i ta osoba została wciągnięta w ten przekręt jak i ja sama. Mam tez print screeny części dialogu z oferującym mi procent od sprzedaży. Pójście na policję i zgłoszenie tego jest ważne choć pewnie mogę się sama spodziewać ze wobec mnie również padną zarzuty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Justyno, jeśli to nie Pani wykonywała czynności przestępcze to nie ponosi Pani winy w całym zdarzeniu.

Asia pisze:

Witam,
Dzisiaj dostałam wiadomość o podanie numeru tel na Vinted celem dalszego realizowania zamówienia. Niestety podałam nr tel, weszłam w link i podałam nr kardy i do niej dane (bez pinu). Zaraz po podaniu tych danych tknęło mnie, że to oszustwo ! Zmieniłam hasło do konta, zablokowałam kartę oraz całość środków przelałam na inne konto. Mam jutro zamiar całkowicie kartę dezaktywować i zamówić nową. Czy w takiej sytuacji coś więcej powinnam zrobić? Pozdrawiam serdecznie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji najpewniej ochroniła Pani swoje środki przed kradzieżą. Zalecamy jeszcze sprawdzenie urządzenia, z którego Pani korzystała klikając w link. Należy wykluczyć możliwość zainstalowania na nim złośliwego oprogramowania szpiegującego.

Wiktoria pisze:

Witam. Zostałam oszukana na kwotę 5000zl. Zablokowała konto i poszłam na policję. Bank mi powiedział, że nie dadzą odszkodowania. Jestem studentką i nie stać mnie na prawnika. Skradziona kwota była moją półroczną wypłatą.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wiktorio. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Maciej pisze:

Czy jak kliknąłem w link ale nie wpisałem żadnych danych do logowania banku bo zorientowałem się, że to próba wyłudzenia to czy muszę poczynić jakieś kroki w zakresie ochrony danych do zalogowania w banku ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zwykle samo kliknięcie w link nie powoduje utraty danych, ale zdarza się, że wywołuje zainstalowanie złośliwego oprogramowania. W takiej sytuacji zalecane jest co najmniej przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych.

Daniel pisze:

Witam, 16 lipca zostałem oszukana na Vinted- chciałem sprzedać sukienke, odezwały się dwie osoby, jedna prosiła o nr tel a druga o maila. Dostalem smsa niby od zespołu Vinted z linkiem aby pobrać środki za produkt. Weszłem w link i podałam dane z karty, zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika Vinted, oszukała że ona kontaktuje sie też z moim bankiem, i niestety uwierzyłem, autoryzowałem transakcje, straciłem prawie 600 zl.Czy jest szansa odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Danielu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Gabriela pisze:

Co jeśli osoba podobno kupująca poprosiła mnie o dane karty przez link i podałam ale nic nie zginęło ponieważ miałam tylko 2 zł a osoba podobno kupująca usunęła konto na vinted? Coś się może stać jeśli ma moje dane z karty?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zalecane byłoby co najmniej dokonanie wymiany karty na nową.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry, 8 lipca zostałam oszukana na Vinted, wystawiłam na sprzedaż buty, zostałam poproszona o maila i numer telefonu.Dostałam smsa z linkiem, weszlam w niego, podałam dane karty, dostalam smsa od Banku z kodem do dolaczenia urządzenia zaufanego do platnosci elektronicznej.Oszustka twierdzila ze ona kontaktuje się też z Bankiem, niestety uwierzyłam, autoryzowałam transakcje, straciła 75 tys:/.Czy jest szansa na ich odzyskanie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. W tym również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam, 8 lipca zostałam oszukana na Vinted- chciałam sprzedać buty, odezwały się dwie osoby, jedna prosiła o nr tel a druga o maila. Dostałam smsa niby od zespołu Vinted z linkiem aby pobrać środki za produkt. Weszłam w link i podałam dane z karty, zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika Vinted, oszukała że ona kontaktuje sie też z moim bankiem, i niestety uwierzyłam, autoryzowałam transakcje, straciłam 7,5 tys.Czy jest szansa odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tadeusz pisze:

Dzien dobry
Padlem dzis ofiara kradziezy na Vinted tak jak opisaliscie w artykule na kwote 2608 zł. Karta zablokowana.
Prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Dzień dobry padłem dzisiaj ofiarą oszusta na vinted, metodą dokładnie taką co podaliście w przykładzie, podałem e mail i przyszło potwierdzenie transakcji a dalej to już wiadomo, z mojego konta zostały wykonane transakcje na blisko 3000 PLN. Proszę o pomoc z rozwiązaniem tego problemu. Reklamacja w banku została zgłoszona praktycznie od razu. Nie mam pojęcia co dalej robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamil pisze:

Żona padła ofiarą oszustwa vinted, co najlepsze złodziej wypłacił również z mojego konta 20tys, zł jakim prawem to zrobił skoro są limity

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kamilu. Niestety oszuści potrafią w jakiś sposób zmieniać limity albo znają sposoby na ich obejście. To bardzo znane i spotykane zjawisko. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Hubert pisze:

Dzień dobry,
moja siostra została oszukana metodą opisaną na waszej stronie internetowej. Podczas konwersacji na serwisie Vinted rozmówca poprosił aby wysłała adres email, na poczcie dostała link ze stroną internetową (fałszywą ) na której podała personalne dane. Z jej konta za pomocą blika zostało skradzione 450zł . Czy jest szansa aby je odzyskać ? Jaki był by dalszy przebieg sprawy ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Hubercie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jakie są szanse na odzyskanie środków ocenia prawnik zajmujący się sprawa. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam serdecznie. Zostałam oszukana na vinted. Kupiłam towar za 300 zl. Sprzedający kazał zapłacić kodem blik. Wykonałam wszystko co mi kazał. Pieniądze z konta za nikły a sprzedający usuoł swoje konto. Czy jestem w stanie odzyskać uutracone swoje pieniądze? Nie mam żadnych danych tego złodzieja prucz adresu banku z którego prawdopodobnie on korzystal

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Anno, w tego rodzaju sprawach koniecznie powinna Pani zgłosić sprawę na Policję. Jest to typowe oszustwo, a nie cyberoszustwa w jakich pomagamy odzyskiwać środki skradzione przez przestępców. Z Pani konta bankowego nie zniknęły pieniądze, tylko ktoś zwyczajnie Panią okradł poprzez brak wysłania zamówionego towaru.

Emilia pisze:

Dzień dobry, wczoraj zostałam oszukana na Vinted. Zostało mi zabrane 5600zl. Bank zablokował wszystkie moje karty, najgorsze ze stało się to w piątek i banki w weekend są zamknięte. Nie wiem co mam robić :(
Pierwszy raz używałam aplikacji Vinted, za bardzo nie wiedziałam jak ona działa. Osoba wysłała mi wiadomość ze potrzebuje mojego emaila ja oczywiście bez myślenia podałam i weszłam w link, podałam dane :( czy mam iść z tym ma policję czy najpierw w poniedziałek złożyć reklamacje?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Emilio. Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie Pani pomożemy. Reklamację w banku i zawiadomienie może Pani złożyć tego samego dnia. Kolejność czynności nie ma żadnego znaczenia. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Martyna pisze:

Dzień dobry dzisiaj stałam się ofiarą takiego oszustwa na vinted po wysłaniu maila podałam numer klienta, hasło oraz numer telefonu jednak nie podałam peselu. nie zostałam okradzina z pieniędzy ponieważ mój stan konta wynosił bardzo mało. Co mam zrobić dalej ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Należy zgłosić sprawę organom ścigania (Policja) oraz złożyć reklamację w banku. Ponadto, jeśli nie jest to jakieś bardzo aktywne konto warto je zamknąć i założyć nowe albo co najmniej zmienić hasła do logowania na takie o wysokim bezpieczeństwie.

Iza pisze:

Dzień dobry, wczoraj zostało skradzione z mojego konta 2000 zł . Udało się zablokować przelew na 1000 zł, ale drugi tysiąc niestety nie. Sprawa zgłoszona na policję i do banku. Niestety nie dają szans na odzyskanie. Proszę o kontakt. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izo. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM. Prosimy pamiętać, że funkcjonariusze nie znają się co do zasady na prawie cywilnym w zakresie transakcji płatniczych. Do dochodzenia roszczeń w tym zakresie znalezienie sprawcy nie jest konieczne ponieważ odpowiedzialność za zniknięcie środków z konta ponosi bank, który to konto prowadzi.

Karolina pisze:

Dzień dobry,
Próbowano oszukać mnie na Vinted .. kupujący chciał mój adres e-mail ponieważ twierdził ze do zakupu jest on niezbędny.
Nastomiast wydawało mi się to dziwne i trafiła na ten artykuł, dostałam 2 maile od oszustów natomiast usunęłam je nawet bez sprawdzenia. Czy jestem bezpieczna w takiej sytuacji?
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Jeśli nie klikała Pani w żadne linki to niemal na pewno jest wszystko w porządku.

Mariana pisze:

Dzień dobry, skradziono mi 10000 zł przez oszustów na Vinted . Sprawa została zgłoszona na policję a także została złożona reklamacja do banku. Ale twierdzą że nie odzyskam pieniędzy ponieważ jest to moja wina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Odmowna odpowiedź na reklamację ze strony banku nas nie dziwi, ponieważ jest to standardowa procedura bankowa spotykana w 99% tego rodzaju spraw. Banki zasadniczo piszą to, co jest im wygodne i odmawiają zapłaty winiąc klienta, że nie dopełnił obowiązków i nie był zapobiegliwy. W rzeczywistości w zdecydowanej większości spraw bank powinien wypłacić pieniądze oszukanej osobie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ania pisze:

Witam,skradziono mi ponad 2 tys zł, czy jeśli weszłam w link i podałam (niestety bez zastanowienia) login,pin i pesel to czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Z banku przyszła odmowa,a na policji sprawa jest w toku (ale i tak powiedzieli,że pieniedzy nie odzyskam). Czy warto w ogóle walczyć?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aniu. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Weronika pisze:

16 czerwca skradziono mi pieniądze przez oszustwo na vinted. Jaka jest szansa, że oszuści dopuścili się do wzięcia na mnie pożyczek jeśli zablokowałam dostęp do konta po krótkim czasie od kradzieży dzwoniąc na infolinie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Weroniko, mamy tutaj do czynienia z dwiema odrębnymi kwestiami. Po pierwsze koniecznie trzeba rozpocząć procedurę odzyskiwania środków. Obowiązek ich zwrotu w pierwszej kolejności obciąża bank, który prowadzi Pani konto, z którego zniknęły pieniądze. Ustalanie sprawcy oszustwa nie jest konieczne. Natomiast co do możliwości zawarcia pożyczek i kredytów na Pani dane to wszystko zależy od tego czy oszuści weszli w posiadanie Pani danych osobowych i będą je wykorzystywali w w/w celach. Warto w tym zakresie sprawdzić, czy nie doszło już do wyłudzeń wnioskując o raport BIK. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/raport-bik-za-darmo/

Kaja pisze:

Wczoraj doszło do próby oszukania mnie na Vinted. Podałam wszystkie dane do konta ale pieniądze na szczęście nie zniknęły ponieważ szybko zablokowałam kartę i zmieniłam pin. Czy oszuści mogą próbować po jakims czasie wykorzystać moje dane czy raczej robią to od razu?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zapewne nie dojdzie już do kradzieży środków. Zalecamy jednak udanie się do najbliższej placówki banku i zgłoszenie tego faktu oraz dodatkowo zmianę karty na nową. Jeśli oszuści weszli w Pani dane osobowe takie jak imię i nazwisko oraz numer PESEL to mogą próbować zaciągać na Pani dane pożyczki lub kredyty. Można jednak temu stosownie przeciwdziałać stosując Alert BIK. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/wyludzenie-pozyczki-na-twoje-dane-to-mozliwe-czym-jest-alert-bik/

Bartosz pisze:

Mi skradziono wczoraj wieczorem 9700 od razu zgłosiłem reklamacje do banku ale pani nie umiała mi powiedzieć czy da rade odzyskać te pieniądzie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Weronika Michalam pisze:

Wczoraj zostałam okradziona na Vinted, skradziono mi prawie 19 tys. Policja powiedziała że raczej nie ma szans na odzyskanie tych pieniędzy. Bank też powiedział że nie wie czy moja reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie. Czy jest szansa abym odzyskała te pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie jest to prawdą, że pieniądze na pewno przepadły Pani Weroniko. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie okoliczności, ale jeśli nie przekazywała Pani żadnych loginów czy haseł dobrowolnie oszustom to istnieje realna szansa na odzyskanie pieniędzy od banku. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry,

Dziś zostałam okradziona na Vinted zabrano mi z konta 3400 zł jak mogę odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Mi przedwczoraj wyczyścili 4560 tez na Vinted. To były moje jedyne pieniądze . W banku sprawa załatwiona na policji tez. Ale powiedzieli ze pieniądze przepadły :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie jest to prawdą, że pieniądze na pewno przepadły Pani Karolino. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie okoliczności, ale jeśli nie przekazywała Pani żadnych loginów czy haseł dobrowolnie oszustom to istnieje realna szansa na odzyskanie pieniędzy od banku. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana na Vinted na 490 zł . Pieniądze zostały przelane a przedmiot nie został wysłany . Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro. W Pani przypadku doszło do klasycznego oszustwa, a nie oszustw w jakich oferujemy nasza pomoc. Musi Pani zgłosić sprawę na Policję, a zadaniem organu ścigania będzie ustalenie sprawcy wykroczenia.

Agnieszka pisze:

Witam. Podołałam maila przy sprzedaży produktu. Później przekierowano mnie do banku. Trzeba było sie zalogować do banku i niestety się zalogowałam. Podałam dane do logowania oraz PESEL. Akurat na tym koncie nic nie miałam, ale martwię się że moje dane mogą być użyte do pożyczek. Gdy sie zorientowałam to zaraz pozmieniałam hasła do wszystkiego. Cały dostęp do bankowości mam zablokowany dzwoniłam już na infolinie do mojego banku. Mam konto w drugim banku, ale tez zablokowałam tam dostęp już chociaż nie podawałam danych do niego. Czy może ten oszust wziąść na mnie pożyczę, jeżeli nie ma takich danych jak dowód?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, oszuści mogą przy użyciu przekazanych danych osobowych – w tym PESEL – zaciągać pożyczki na swoje ofiary. Przy czym obecnie można łatwo temu przeciwdziałać Pani Agnieszko. Wystarczy uruchomić sobie usługę Alert BIK. Na bieżąco będzie Pani informowana, że ktoś składa zapytania na Pani dane w BIK. Warto również pobrać sobie teraz raport BIK, aby sprawdzić czy już nie doszło do wyłudzenia. Więcej na ten temat znajdzie Pani w tym artykule na naszym blogu: https://www.eurolege.pl/wyludzenie-pozyczki-na-twoje-dane-to-mozliwe-czym-jest-alert-bik/

Wioleta pisze:

Dwa dni temu zostałam oszukana przez aplikację vinted.kazali po wejściu do linka i nie zrozumiałej informacji witałam stan konta po podaniu blika obrazu konto zostało okładzinę.bank noe chce zwrócić pieniedzy ponieważ podałam blika niepowołanym osobom sprawa została zgłoszona na policję do końca miesiąca nie mam żadnych pieniędzy a na dodatek mam raty do spłaty .proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z opisu Pani sprawy wynika, że najpewniej będą szanse na pomoc w tej sprawie. Zajmujemy się pomocą w tego typu sytuacjach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Czy jeśli nie doszło do transakcji jest możliwość że złodzieje narobią szkód? Podałam blik i.byla prośba o wypłatę 1000 zł z bankomatu ale odrzuciłam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji wydaje się, że nie powinno być problemu Pani Kamilo. Niemniej zalecamy przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Tak dla wszelkiego bezpieczeństwa.

Patrycja pisze:

Dziś zostałam oszukana na vinted o kwotę 1770 zł. Mój błąd niestety. W banku złożona odrazu telefonicznie reklamacja

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Czy to Pani wyłączna wina związana z rażącym niedbalstwem to się dopiero okaże. Zwykle jest tak, że osoby oszukane nie popełniają rażącego niedbalstwa. Musimy jednak sprawę poznać bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Szanowni Państwo, za pomocą aplikacji Vinted wyłudzono 350zł, proszę o informację, jak odzyskać pieniądze,dziękuję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpisaliśmy Pani w poprzednim wpisie.

Ewa pisze:

Witam Państwa,
Przez aplikację Vinted w wysokości 350zł. Proszę o poradę prawną, jak odzyskać skradzione pieniądze. Dziękuję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Agata pisze:

Witam,
w poniedziałek 07.06 zostały mi skradzione pieniądze przez aplikacje Vinted w wysokości 7000 zł.
Złożyłam reklamacje w banku oraz zawiadomienie na Policję. Jak podano mi w banku pieniądze są zablokowane w jakimś systemie do 13 czerwca. Policja i bank twierdzą, że pieniądze są nie do odzyskania, a cała sytuacja jest z moje winny, ponieważ weszłam w link, który został mi podany i podałam dane.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Agata, zajmujemy się takimi sprawami, a funkcjonariusze oraz pracownicy banku nie znają dokładnie przepisów z zakresu transakcji płatniczych. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Dzisiaj przez Vinted przy użyciu mojej karty wyczyścili mi konto prawie 8 tysięcy… 😑

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Irenaa pisze:

Witam dostałam właśnie takiego linka otworzyłam go ale nie podawałam żadnych danych banku co dalej w takiej sytuacji?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Najpewniej w takiej sytuacji nie doszło do oszustwa. Zalecamy jednak co najmniej przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu, a być może również wizytę w serwisie celem sprawdzenia, czy w Pani urządzeniu nie zostało zainstalowane oprogramowanie szpiegujące.

Agnieszka pisze:

Witam , wczoraj skradziono mi przez vinted 4000 tysiące sprawa trafiła na policję i została złożona reklamacja . Czekam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Beata pisze:

Dzień dobry , skradziono mi 2550 zł, czy jest możliwość odzyskania pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Monika pisze:

Witam skradziono mi 950 zł co mam zrobić w tej sytuacji ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Beata pisze:

Przez vinted wypłacono nlikiem z mojego konta 150 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Udzieliliśmy odpowiedzi w poprzednim komentarzu.

Beata pisze:

Dziś wypłacono blikiem z mojego konta 150 zł proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Oliwia pisze:

Witam,
Zostalam okradziona na Vinted na 6 tys zl.
Oszustwo zgloszone jako reklamacja w banku i niestety odrzucona. Sprawa zgloszona tego samego dnia na policji i rowniez odebralam pismo z odmowa wszczęcia postępowania mimo iz przedlozylam dokumenty reklamacji z banku i podalam nawet z historii banku numery kont na ktore wyszly przelewy z mojego konta.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Umorzenie postępowania karnego wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa oraz odmowa uwzględnienia reklamacji bankowej to najczęściej spotykane sytuacje w sprawach dotyczące cyberoszustwa. Jednak dla sprawy cywilnej w zakresie odzyskania skradzionych środków nie ma to żadnego znaczenia. I tak można działać. Pomagamy w tego typu sprawach zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Dorota pisze:

Dziś padłam ofiarą oszustwa na vinted skradziono mi jakieś 300 proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Angelika pisze:

Witam dziś poprzez Vinted zostalam okradziona na 999 zł. Pozdrawiam i proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami Pani Angeliko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Paweł pisze:

Dzień dobry
Proszę o pomoc z związku z wyłudzeniem 250zł poprzez sprzedaż na aplikacji vinted.
Przestępstwo miało miejsce wczoraj 18.05.2022r, poprzez bank ING.
Poproszę o kontakt w celu przesłania dalszych informacji.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego typu sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Urszula pisze:

Proszę o pomoc, zostałam ofiarą szustwa na vinted, z konta bankowego zostały mi skradzione 60000zl

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marta pisze:

Proszę o kontakt

Dzień dobry, nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu. :)