Skala wyłudzeń pieniędzy w Internecie rośnie z każdym dniem. Tym razem opisujemy jedną z najczęściej spotykanych metod, czyli oszustwa na Vinted. Jest to platforma, na której można szybko i łatwo pozbyć się zbędnych ubrań i butów. Wykorzystują to internetowi oszuści, którzy tylko czekają na moment nieuwagi nieświadomych użytkowników.

Z tego poradnika dowiesz się jak wygląda oszustwo na Vinted oraz jak odzyskać pieniądze, jeżeli padłeś ofiarą cyberprzestępstwa. Nie przejmuj się odmownym stanowiskiem banku, gdyż prawo jest po twojej stronie!

Banki masowo odrzucają reklamacje poszkodowanych klientów. Na szczęście wszystkie skradzione pieniądze można odzyskać! W Kancelarii EUROLEGE mamy wieloletnie doświadczenie w pomocy ofiarom przestępstw finansowych.

Już dziś skorzystaj z darmowej konsultacji prawnej » Wyślij zgłoszenie.

Jak przebiega oszustwo na Vinted?

W większości przypadków oszustwo na Vinted wygląda tak, że tuż po wystawieniu przedmiotu do potencjalnej ofiary (sprzedawcy) zgłasza się „kupujący” i prosi o podanie adresu email. Po chwili sprzedawca dostaje wiadomość, że na wskazany adres został wysłany mail z potwierdzeniem przelewu. W treści korespondencji jest także link, na której można rzekomo odebrać pieniądze albo potwierdzić wysyłkę. Jest to oczywiście fałszywa strona i jednocześnie próba wyłudzenia danych do logowania do bankowości elektronicznej.

Jeżeli potencjalny kupujący zapyta o podanie adresu mailowego, to od razu powinna ci się zapalić czerwona lampka. Jeżeli wejdziesz na taką stronę i wpiszesz swoje dane, to stracisz zawartość konta bankowego. Oszuści mogą również zaciągnąć na twoje dane osobowe kredyty i pożyczki.

oszustwo na Vinted fałszywa wiadomość email
Wiadomość email od oszusta próbującego wyłudzić dane logowania do banku.
Źródło: eurolege.pl

Cyberprzestępcy mogą też podszywać się pod pracowników Vinted, firm kurierskich oraz instytucji płatniczych. W tym celu rozsyłają maile i SMSy o treści sugerującej, że doszło do jakiejś niedopłaty np. za wysyłkę, która blokuje realizację zamówienia. Nie klikaj w żadne tego rodzaju wiadomości!

Więcej informacji na temat fałszywych maili i SMS-ów znajdziesz w naszym poradniku: Kradzież pieniędzy z konta

Jak rozpoznać próby oszustwa na Vinted – mail, kup teraz itp.

Oszuści poszukują potencjalnych ofiar w szczególności wśród nowych użytkowników portalu. Wykorzystują fakt, że takie osoby nie są do końca znają zasady obowiązujące na tej platformie sprzedażowej. Nie są zatem w stanie zauważyć, że przebieg transakcji odstępuje od standardu.

Dlatego jak zaleca Vinted, nie należy przenosić konwersacji z kupującym/sprzedającym oraz procesu płatności poza serwis. Aby zminimalizować ryzyko oszustwa należy korzystać z wbudowanego czatu oraz metod płatności.

oszustwa na vinted mail kup teraz
Przykładowa rozmowa na czacie z oszustem podszywającym się pod klienta oraz wiadomość email z fałszywym potwierdzeniem płatności.
Źródło: eurolege.pl

Istnieją pewne schematy działania cyberprzestępców, które powinny od razu wzbudzić twoje podejrzenia. Osoba podająca się za kupującego może być oszustem jeżeli prosi cię o podanie takich danych jak: dane konta płatniczego oraz dane do logowania, dane karty płatniczej, dane osobowe, zdjęcia dokumentu tożsamości, adres email i numer telefonu.

W mailach oraz wiadomościach wysyłanych przez oszustów mogą pojawić się linki do sfałszowanych stron usług płatniczych, banków albo firm kurierskich. Na takich stronach zostaniesz poproszony o podanie danych do logowania do bankowości elektronicznej lub danych kraty płatniczej. Oczywiście nigdy nie wpisuj tam żadnych wrażliwych danych, bo w ten sposób umożliwisz złodziejom kradzież pieniędzy z konta.

Padłeś ofiarą oszustwa na Vinted i skradziono twoje pieniądze?

Możesz odzyskać wszystkie środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.

Gdzie i jak zgłosić oszustwo na Vinted?

Jeżeli padłeś ofiarą oszustwa na Vinted, to koniecznie musisz zgłosić ten fakt odpowiednim instytucjom. Dzięki temu unikniesz większych strat w przyszłości, a także uzyskasz dokumenty potrzebne do odzyskania środków na drodze sądowej.

Blokada konta i reklamacja do banku.

Jeżeli twoje dane do bankowości zostały wykradzione, to natychmiast skontaktuj się z bankiem. Koniecznie zastrzeż kartę i zmień swoje dane do logowania. Możesz to zrobić przez chat na stronie banku, telefonicznie albo przez bankowość elektroniczną.

Jeżeli w drodze oszustwa na Vinted doszło do kradzieży pieniędzy z konta, to oczywiście musisz złożyć reklamację. Przy odrobinie szczęścia bank zwróci twoje pieniądze. Niestety w większości przypadków banki odrzucają reklamacje poszkodowanych klientów, ale z pomocą doświadczonego prawnika można odzyskać wszystkie pieniądze! O tym jak to zrobić wyjaśniliśmy w dalszej części artykułu.

Oszustwo na Vinted a Policja – zawiadomienie o przestępstwie.

Z uwagi na rosnącą liczbę przestępstw tego rodzaju, polska policja coraz lepiej radzi sobie ze ściganiem sprawców. Wiele prób wyłudzeń zostało udaremnionych! Dlatego koniecznie zawiadom policję jeżeli padniesz ofiarą oszustwa na Vinted. Notatka z policji będzie istotnym dowodem w sprawie sądowej o odzyskanie pieniędzy od banku.

Jeżeli składając zawiadomienie usłyszysz, że to bez sensu i nie uda się znaleźć oszusta, to nie przejmuj się. Ustalenie sprawcy kradzieży nie jest konieczne do odzyskania pieniędzy! Z punktu widzenia poszkodowanego ważny jest fakt, że poinformowano organy ścigania.

Raport BIK

Koniecznie załóż sobie konto w Biurze Informacji Kredytowej. Oszustwo na Vinted może się wiązać również z kradzieżą danych osobowych, które później posłużą do wyłudzenia kredytów i pożyczek. Gdy założysz konto w BIK dowiesz się, czy oszuści nie wyłudzili na twoje dane kredytów, a także otrzymasz powiadomienie, gdy będą chcieli to zrobić. Jest to bardzo przydatna i tania usługa, gdyż kosztuje tylko 29 zł rocznie.

Oczywiście wyłudzone kredyty i pożyczki można unieważnić. Czasami wystarczy reklamacja złożona do instytucji finansowej, ale w większości przypadków konieczne jest pozwanie banku. Już wielokrotnie reprezentowaliśmy poszkodowanych w takich sprawach, a efekty naszej pracy były jak najbardziej pozytywne.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na naszym blogu: Wyłudzenie danych i kredyt w Santander Bank na kwotę 109.000 zł! Zobacz jak anulować taki dług.

Oszustwo na Vinted jak odzyskać pieniądze?

Wyjaśniliśmy już gdzie i jak zgłosić oszustwo na Vinted. Teraz czas na to, aby odzyskać skradzione pieniądze. Niestety nie będzie to łatwy proces, ale z doświadczenia wiemy, że jest to możliwe. Jednak może się nie udać bez pomocy doświadczonego prawnika.

W sporadycznych przypadkach wystarczy złożenie reklamacji do banku. Forma w jakiej zostanie złożona (emal, list polecony) jest dowolna. Po jej rozpatrzeniu (mają na to od 15 do 60 dni) bank powinien dokonać zwrotu środków na rachunek. Niestety 9 na 10 reklamacji jest odrzucanych. Prawo jest jasne i pieniądze powinny zostać zwrócone jeszcze w trakcie postępowania reklamacyjnego, ale banki nie stosują się do przepisów i odmawiają zwrotu.

Uzasadnienie dla odrzucenia reklamacji jest zawsze podobne: Klient nie dochował należytej staranności i udostępnił dane karty (bądź dane dostępu do bankowości elektronicznej) osobom trzecim. Tym samym Klient przyczynił się do nieautoryzowanej wypłaty środków.

Oczywiście takie tłumaczenie jest totalną bzdurą! Zgodnie z przepisami prawa bankowego, to bank jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym. Polskie sądy mają jednak inne zdanie niż banki i stoją po stronie poszkodowanych konsumentów. Potwierdza to liczne orzecznictwo sądów I i II instancji wydających później nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Sąd Rejonowy nakazał PKO BP zwrot środków skradzionych przez cyberprzestępców z konta naszego Klienta.
Źródło: eurolege.pl

Jeżeli dotknęło cię oszustwo na Vinted, to jedynym skutecznym sposobem odzyskania pieniędzy jest pozwanie banku do sądu. Poszkodowany konsument ma małe szanse na wygraną, jeżeli będzie działał na własną rękę. Na sali sądowej będzie musiał się zmierzyć z siedzącym po drugiej stronie doświadczonym prawnikiem banku. Na szczęście jeśli skorzysta z pomocy prawnika, który ma na swoim koncie wiele spraw z bankami, to jego szanse na zwycięstwo stają się bardzo duże.

Gdzie szukać pomocy w przypadku oszustwa na Vinted?

Jeżeli padłeś ofiarą oszustwa na Vinted, to należy ci się zwrot skradzionych pieniędzy! Nie ma znaczenia w jakich konkretnie okolicznościach do tego doszło, nie trzeba nawet ustalać kto dopuścił się kradzieży. Bank zapewne odrzuci twoją reklamację, ale to i tak nie ma żadnego znaczenia.

Proces dochodzenia zwrotu skradzionych środków nie jest prosty i najczęściej wymaga pozwania banku do sądu. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z pomocy doświadczonych prawników.

W Kancelarii EUROLEGE pomogliśmy już ponad 7000 osób w sporach sądowych z instytucjami finansowymi – bankami, firmami windykacyjnymi i pożyczkowymi. Możemy pomóc także tobie!

Skorzystaj z całkowicie darmowej konsultacji prawnej dla osób poszkodowanych przez cyberprzestępców! Nasz prawnik dokładnie przeanalizuje twoją sprawę, zapozna się z dokumentami i ustali jak możemy ci pomóc. To nic nie kosztuje, ani do niczego nie zobowiązuje.

Skontaktuj się z nami:


4.7/5 - (103 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Barbara pisze:

Dnia 15.09.22 Zostałam okradziona poprzez vinted na kwotę 1tys złotych . Reklamacja złożona do banku i odrzucona już po paru dniach . Sprawa została zgłoszona na policję następnego dnia kiedy zorientowałam się że nie mam pieniędzy . Co robić ?? Ta kwota to był debet , zostałam z niczym .

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sabina pisze:

Wczoraj Poprzez sprzedaż na Vinted zostało skradzione mi z konta suma 4000 zł. Została zgłoszona reklamacja do Banku, karta zablokowana. Dzisiaj sprawę zgłosiłam na policji. Niestety usłyszałam że raczej marne szansę żeby odzyskać pieniądze które są zablokowane na koncie (bo to bank nie przyczynił się do tego tylko ja udostępniam dane klikając w link). Konwersacje z oszustami zniknęły z portalu Vinted. Proszę o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sabino. Padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na Vinted. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jowita pisze:

Dzień dobry , wczoraj zostałam oszukana na Vintet , karta i konto już zablokowane ale jeszcze oczywiście jadę do banku i na policję. Zostałam oszukana na 1600 zł. Czy są jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jowito. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie poznamy Pani historię trochę bliżej. Postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Viktoriia pisze:

Dzisiaj zostałam okradziona, z konta ubyło 550 zł ale może tylko tyle bo tyle było na konto, otrzymała dwie wiadomości telefoniczne, i jedna e-mail, na Vinted napisało 3 pani, teraz niema ni jednej wiadomości, jak mogę mi państwo pomoc w tej sprawie 😭

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Witam,w dniu wczorajszym zostałam okradziona przez aplikację Vinted oszust przez moje konto wypłacił z konta mojego męża ( byłam upoważniona ) 5000 zł . Bank mi zablokował konto natomiast mężowi już nie,u mnie nie ma żadnych transakcji na koncie żeby były wykonywane . U męża na koncie są transakcje gdzie jest blokada i wypłata blikiem. Zgłosiłam to na policji i w banku ale bank nie poczuwa się do odpowiedzialności. Co dalej mogę zrobić?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie poznamy Państwa historię trochę bliżej. Postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam, niestety zostałam oszukana na 3000 tys złotych przez aplikację Vinted. Napisało do mnie kilka osób że chcą kupić rzecz i potrzebny jest email albo numer telefonu to je podałam i dostałam informację że jeśli chce pozyskać te pieniądze to muszę dokończyć etap i dodać dane do wypłaty i tam niestety przekireowali mnie na stronę banku, zalogowałam się i dzwonił do mnie automat aby zatwierdzić kodem co też zrobiłam. Później dostałam powiadomienie że z mojego konta zeszło kilka tysięcy. Jutro idę na policję ale co dalej?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Oszustwa na Vinted to obecnie plaga. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Dzień dobry, dostałem takowy link ale nie podałem w nim żadnych informacji. Czy coś mi grozi?

Kancelaria EuroLege pisze:

Raczej nie Panie Pawle, ale trzeba byłoby to sprawdzić. Zdarzają się przypadki, że samo kliknięcie w zainfekowany link powoduje zainstalowanie na urządzeniu złośliwego oprogramowania szpiegującego.

Natalia pisze:

Okradli moje konto przy transakcji na vinted. Proszę o kontakt

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, a szansa na odzyskanie środków w oszustwie na Vinted zwykle jest wysoka. Musimy jednak poznać Pani sprawę bliżej i wówczas powiemy coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry, w piątek kiedy założyłam aplikacje Vinted zostałam okradziona z kwotą 6000 zł. Konto i karta zostały zablokowane.W czoraj udałam się do banku i na policję,muszę złożyć reklamację do banku.Czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, a szansa na odzyskanie środków w oszustwie na Vinted zwykle jest wysoka. Musimy jednak poznać Pani sprawę bliżej i wówczas powiemy coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

GośćGość pisze:

W Vinted od dawna pracują słupy. Nie nabrałam się na lwego emaila, ale przestępcze konto było założone w firmie na platformie V. Nie poradzili sobie z tym prawdopodobnie, a kto wie jak sprawy toczą się dalej. Co najgorsze – nie można zlikwidować konta bo piszą, że wiszą transakcje. Czy to nie jest łamanie prawa? Nie obchodzą mnie już te nieprzeprowadzone przelewy, po prostu chcę zlikwidować tam konto.

Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zachęcamy do skorzystania z pomocy Miejskiego (Powiatowego) Rzecznika Praw Konsumenta albo ewentualnie Prezesa UOKiK.

Jessica pisze:

Dzień dobry, wczoraj skradziono mi 1900 zł z konta. Konto zablokowane i reklamacja złożona, co dalej?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego sprawach. Zwykle odmowa ze strony banku rodzi potrzebę złożenia pozwu przeciwko bankowi do sądu o zapłatę. Wówczas nasi prawnicy pomagają załatwić cały proces. Od początku, aż do samego końca. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

EDYTA pisze:

Witam
Właśnie dzisiaj przy transakcji sprzedazy, pani poprosiła o podanie emaila otrzymałam linka, który przekierował mnie ma stronę banku. Po zalogowaniu wyczyszczono mi konto na 5000 zl. Konto zablokowane, sprawa zgłoszona na policję. Proszę o kontakt

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Edyto. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Majka pisze:

Sprawa wygląda tak, że dałam sie nabrać i podałam informacje, ale nigdy nie aktywowałam dostępu do konta oszustowi. Zmieniłam już hasło i pin, ale oszust nadal ma moje informacje. Co zrobić?

Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli zmieniła Pani login i hasło do konta do nie powinno być problemu. Zalecamy jednak dokładne przebadanie urządzenia, który Pani używała.

Irena pisze:

Witam, właśnie wczoraj przy okazji zakładania aplikacji Vinted zostałam okradziona z ponad 6000zł. Konto i karta zablokowana, hasła i piny zmienione, w sobotę idę na policję. Zaraz siadam do pisania reklamacji ale jak czytam to nie będzie wystarczające :( Jakie koszty wiążą się z Państwa usługa?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ireno. Zajmujemy się pomocą z tego rodzaju sprawach i robimy to zawodowo. Co do wysokości wynagrodzenia to ustalana jest ona indywidualnie. W każdym razie wstępna analiza prawna sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Wynagrodzenie ustalamy jako opłata wstępna i niższa prowizja od wyniku albo jedynie wyższa prowizja. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Vanessa pisze:

Padłam ofiarą oszustwa. Zabrali mi 3 tys zł. Proszę o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iza pisze:

Witam, zostałam oszukana w alikacji Vinted. Skradziono mi 2000zł. Bardzo proszę o pomoc.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Proszę o kontakt zostałam oszukana na aplikacji Vinted. Wyczyszczono mi konto na 1700 zl. Proszę o pomoc, w banku wszystko karty, dostęp do Iko został zablokowany

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karol pisze:

Podobna sytuacja. Oszustwo na vinted.
Czy mogę prosić o pomoc?
Zgloszona zostala telefonicznie reklamacja do ING.
Kwota na którą zostałem oszukany to 2000 złotych.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam. W dniu 29 sierpnia 2022 roku w godzinach porannych nastąpiło oszustwo z aplikacji vindet. Na 9000 tysięcy złotych skradziono moje pieniądze i córki z konta.
Proszę pilnie o pomoc.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się pomocą z tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena pisze:

W dniu wczorajszym zainstalowałam aplikację Vinted. Podczas sprzedaży towaru zostałam oszukana w dokładnie takim sam sposób jak w artykule. Niestety, mimo dużej ostrożności, do feralnego dnia 27 sierpnia ( odebrało mi zdrowy rozsądek), dałam się okraść na kwotę 6800 zł. Na chwilę obecną nie wiem jakie jeszcze perełki mnie czekają po wizycie w banku. Policja powiadomiona, konto i karta zablokowane. Jutro idę do banku zgłosić reklamację. Ale obawiam się, iż zostanie ona odrzucona, podobnie jak w opisanych przypadkach przez inne osoby . Wstyd i wściekłość moja jest okrutna, a jednocześnie jestem załamana całą sytuacją :(

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety padła Pani ofiarą oszustwa na Vinted. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wiktoria pisze:

26.08.2022 zostałam oszukana na vinted wystawiłam rzeczy pierwszy raz miałam styczność z ta aplikacja. Napisały do mnie dwie panie ze chcą kupić dwie rzeczy i poprosiły o maila. Po otwarciu tego maila przekierowalo mnie na stronę gdzie było imię i nazwisko tej pani i skąd pochodzi mam screeny porobione tych maili i jednej strony na której było imię i nazwisko niestety po podaniu danych weszłam spowrotem na vinted i jednej i drugiej pani konta nie było. Od drugiej pani co dostałam maila i kliknęłam w link przekierowalo mnie na pusta stronę. Z konta zniknęło mi ponad 4000. Zaraz jak tylko w sobotę przyszłam z nocnej zmiany w sobotę weszłam na konto bankowe i zobaczyłam ze zostało wyczyszczone. Sprawdziłam również poprzez aplikacje bankowa historie i ze pieniądze zostały wypłacone w Warszawie przez jakaś panią.(niestety w tych emocjach nie zapamiętałam imienia i nazwiska tej pani oraz nie zrobiłam screnshota 😞) zablokowałam konto zanim to zrobiłam to zmieniałam hasło. Poszłam odrazu na policję niestety ze to było wczoraj to bank ing był nieczynny. Wiec dopiero w poniedziałek po pracy jadę do banku po historie wyciągów z konta i mam się udać z tymi rzeczami na policję i pan policjant powiedziałam ze pozostaje mi tylko czekać oraz ze tych pieniędzy już nie odzyskam😞. Dodam ze te pieniądze miałam odłożone na studia 🙁. Nie mogę uwierzyć ze jestem z pokolenia internetu a dałam się tak nabrać 😞

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety padła Pani ofiarą oszustwa na Vinted. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Ja właśnie dzisiaj zostałam oszukana na vinted.Zabrali nam ponad 8 tysięcy złotych.Chcialam sprzedać perfumy i dostałam SMS niby z vinted ze ktoś go kupil.Dane adres tej osoby ale musialam podać dane do przelewu żeby ten ktoś mogl mi zapłacić a ze dopiero co założyłam Winted i sprzedawałam cos po raz pierwszy to się nie zorientowalam.Wyskoczyła mi szata graficzna mojego banku Pekao wpisałam co trzeba i tyle ….8tys poszło…Chwile potem wszystko znikło z vinted….dane z smsa…:( Co z tego że Panstwo pomagają odzyskac pieniadze jak pewnie za panstwa prace trzeba bedzie tyle zapłacić co mi ukradli a jeszcze wcale nie wiadomo czy te pieniądze napewno zwrócą . :(

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety padła Pani ofiarą oszustwa na Vinted. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

05.08.2022 zostałam oszukana sprzedając produkt na portalu Vinted tak samo jak są tu opisane sytuacje czyli osoba poprosiła o maila na który dostałam linka klikając go przeniosło mnie na konto i zalogowała się na swoją bankowość. Niesty straciłam 4500tys. Bank odrzucił moje dwie reklamacje.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się zawodowo pomocą w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ania pisze:

Czy jeżeli osoba poprosiła by nie przez vinted sprzedawać i zostały wysłane pieniądze a buty nie doszły to coś można zrobić? 340zl

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W takiej sytuacji mamy do czynienia z typowym oszustwem, a nie cyberoszustwem. Należy zgłosić sprawę na policji i czekać na to, aż sprawca oszustwa zostanie odnaleziony. Na pewno są na to szanse.

Kamila Kauczor pisze:

Witam dzisiaj zostałam oszukana na stronie Vinted na kwotę 2tys zł 😏 jestem załamana. Ta sama sytuacja zakup produktu po czym miałam podać maila i potwierdzić zakup żeby pieniądze przyszły na konto. Wiadomości i profil tej osoby zniknęły…

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Padła Pani ofiarą powszechnego obecnie oszustwa na Vinted. Każdego dnia zgłaszają się do nas osoby poszkodowane tego rodzaju przestępstwem. Pomagamy w odzyskiwaniu środków zrabowanych przez oszustów. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Malgorzata pisze:

Dzisiaj zostałam okradziona, z konta ubyło 500zł ale może tylko tyle bo taki mam ustawiony limit. Córka niby sprzedała spodnie na tym właśnie vinted. Pani w wiadomości prywatnej poprosiła o podanie e-mailu po czym na pocztę przyszła wiadomość, aby potwierdzić zamówienie. Wszystkie wiadomości zniknęły i nie ma jak się skontaktować z kupującym.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

wystawiłam sukienkę na vinted po dosłownie 3min zgłosiła się osoba, że chce ją kupić – profil bez zdjęcia, z dziwnym loginem -podałam maila, bo było potrzebne do ‚kup teraz’ – to była pierwsza rzecz przeze mnie wystawiona, więc nie wiedziałam dokońca na czym to polega – z mojego konta zniknęło 4600zł.
zastanawiało mnie dużo rzeczy w całej tej transakcji, ale mimo to dałam się nabrać.
skontaktowałam się z ING, złożyłam reklamacje. mam nadzieje że uda mi się odzyskać bo to moje oszczędności.

Kancelaria EuroLege pisze:

Z naszego doświadczenia Pani Anno wynika, że w 99% reklamacji bankowych są one w tego rodzaju sprawach negatywnie rozpatrywane. Dlatego zwykle trzeba działać samodzielnie. Pomagamy w tym jako Kancelaria EUROLEGE. Musielibyśmy jednak poznać Pani sprawę bliżej, chociaż oszustwa na Vinted stanowią obecnie plagę i są nam dobrze znane. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam.
Wczoraj po południu zostałam oszukana na kwotę 1550 zł
Ponieważ byłam nowa na tej platformie pani napisała że bardzo podobają się jej buty które wystawiłam.
Postępowałam zgodnie z jej wskazówkami i pyk po pieniążkach.
Oczywiście było zoszenie do banku ale decyzją była odmowna. Błagam pomóżcie.

Pani Katarzyno, nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu. Ustalimy szczegółowe okoliczności zdarzenia i odpowiemy czy możemy pomóc w odzyskaniu pieniędzy. :)

Roman pisze:

Witam, dzisiaj ktoś faktycznie tą samą metodą na ten moment wyłudził samego maila, a konto osoby, która była „zainteresowana” już zniknęło. Czy w tym momencie już mamy się czego obawiać? Może to być absurdalne, bo w końcu to sam adres e-mail, ale wolę dopytać i mieć pewność. Pozdrawiam!

Raczej nie ma się Pan czego obawiać. Adres email najczęściej jest wykorzystywany do rozsyłania wiadomości z linkiem do fałszywej strony banku/operatora płatności. Zalecamy zmianę hasła do poczty – tak na wszelki wypadek oraz nie klikanie w żadne linki w mailach.
Polecamy też program na telefony z Androidem o nazwie Bitdefender. W wersji płatnej 20-40 zł rocznie (w zależności od promocji) wskaże, czy przychodzące SMSy i maile zawierają szkodliwe linki.

Angelika pisze:

Dzień dobry,
Zostałam okradziona na Vinted na kwotę 3 tys. zł…
Napisałam już do Państwa na maila

Dziękujemy za informację. Przekażemy wiadomość do działu prawnego, nasz konsultant odezwie się na dane kontaktowe podane w wiadomości. Pozdrawiamy :)

Marzena pisze:

Dzień dobry,jestem załamana,zostałam okradziona jak reszta,z konta zniknęło 22tys.Corka chciała sprzedać bluzkę na Vinted ,konto tej Pani zniknęło.Jak odzyskać pieniądze?

Dzień dobry Pani Marzeno,
standardowo w takich sprawach należy złożyć reklamację do banku. Spodziewamy się, że bank reklamację odrzuci i wtedy konieczne będzie pozwanie banku do sądu o zapłatę. To standardowa procedura, banki odrzucają reklamacje chociaż nie powinny. Wobec 5 banków UOKiK postawił zarzuty, bo jest to praktyka niezgodna w prawem i godząca w interesy klienta.

Nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu z prośbą o udzielenie informacji jak doszło do oszustwa. Bezpłatnie ustalimy, czy jesteśmy w stanie Pani pomóc w odzyskaniu środków. :)

Jil Pavthawala pisze:

witam, wczoraj wieczorem miałem oszustwo na Vinted.pl Byłem zupełnie nowy na tej platformie, nie wiem, jak to działało! Sprzedałem kurtkę na Vinted, a ona napisała mi, że jest zainteresowana jej zakupem, i podała jej mój e-mail, który zrobiłem, ponieważ o tym nie wiedziałem! potem otrzymuję od nich pocztę do zapłaty i przekazuję im wszystkie moje dane bankowe! a po 30 minutach zabrali z mojego konta 2450zł! pomóż mi odzyskać pieniądze, proszę!

Dzień dobry, nasz konsultant napisze na adres email podany w komentarzu i wyśle prośbę o więcej informacji. Bezpłatnie ustalimy, czy możemy w tej sprawie pomóc odzyskać utracone pieniądze. :)

Julka pisze:

witam, również jak większość osob zostalam okradziona 11.08.22 z kwoty 1,5tys zl. wystawiłam przedmiot za 80zl,
po czym od osoby ktora rzekomo chciala „kupic” dostalam linka gdzie byla napisana kwota i trzeba bylo uzupelnic cala karte platnicza. z chęcią podlacze sie pod rozmowe

Pani Julio,
być może uda nam się Pani pomóc w odzyskaniu środków. Nasz konsultant odezwie się na adres email podany w komentarzu z prośbą o więcej szczegółów. Ustalimy, czy możemy Pani pomóc. :)

Krzysztof pisze:

Dzień dobry,

Niestety też zostałem okradziony wczoraj tj. 10.08.2022 na Vinted na kwotę łacznie 4 tys. zł.
Córka wystawia przedmiot za 30zł, dostał linka a potem podobnie jak wiekszość pisze.
Konto zablokowałem po 40min, jutro ponownie jestem w banku i sprawę zgłaszam na policję.
Chętnie podłącze sie w rozmowy.

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Witam, zostałam oszukana na vinted jak większość tutaj komentujących. Co robić?

Dzień dobry Pani Natalio. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Dzień dobry, w skrócie zostałam okradziona na 4 tys złoty. Córka wczoraj sprzedawała i podała informacje w celu otrzymania przelewu. Dzisiaj nie mam już nic na koncie. Jestem załamana i boję się, że nie odzyskam pieniędzy.

Dzień dobry Pani Marto. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam, dziś bandyci mnie oszukali i zabrali z konta ponad 12 tys złoty jestem załamana.
Dziś ogłosiła sukienkę po raz pierwszy korzystam z tego portalu, zaraz pisało kilka kobiet, które już teraz nie istnieją.

Dzień dobry Pani Aneto. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam, dziś bandyci mnie oszukali i zabrali z konta ponad 12 tys złoty jestem załamana.

Dzień dobry Pani Aneto. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Julka pisze:

Witam. Oszukano mnie na Vinted na kwotę 300 zł, a jestem studentka i nie mam nawet pieniędzy zeby opłacić mieszkanie. Jestem załamana. Napisała do mnie osoba z zapytaniem o podanie maila, niestety podałam
i wysłano mi link oraz kod do transakcji, który wpisałam. Sprawa jutro zostanie zgłoszona ma policję. Napisałam reklamację do banku. Pod koniec sierpnia mam wypłatę i czy mam zablokować kartę i założyć nową bo boje się ze karta została zhakowana i oszuści mogą mieć dostęp do wszystkich moich danych. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić :(

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Takie coś otrzymała, czy to jest normalne ? Potwierdzenie dostawy Vinted
Odebrane. To przyszło na maila, ale nic nie potwierdza łam.

Vinted.pl Anuluj subskrypcję
13:21 (37 minut temu)

do mnie

vinted pl

Cześć!
Kupujący zapłacił za Twój towar i koszt dostawy.
Ostatni krok: Kliknij „Potwierdź” i potwierdź zamówienie.

Potwierdź
1. Kliknij przycisk powyżej, aby przejść do opłaconego zamówienia

2. Wprowadź swoje dane zgodnie z wymaganiami banku

3. Proszę czekać na sms z kodem z banku, żeby otrzymać pieniądze za sprzedaż

Po potwierdzeniu, otrzymasz pieniądze za sprzedaż oraz informację jak wysłać przesyłkę

Aleksandra pisze:

No wczoraj też nie oszukano… czuję się jak idiotka…

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aga pisze:

Witam.
Niestety również padłam ofiarą oszustwa z Vinted. Z mojego konta skradziono 700 zł. Sprawa zgłoszona oczywiście na policję. Odpowiedź z banku w sprawie reklamacji odrzucona. Proszę o kontakt

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Dzień dobry,
Wczoraj zostałam oszukana dokładnie w sposób opisany w artykule. Zniknęłam spora suma z konta proszę o kontakt.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Dzień dobry, w sobotę moja córka sprzedawała zakupy na Vinted i niestety podała za dużo danych w wyniku czego z jej konta zniknęło 4900zł. Bank nie przyjął reklamacji. Czy jest sposób aby odzyskać pieniądze. Czy gra nie warta świeczki. Dopiero czytajac w/w komentarze uświadomiłam sobie że to bardzo popularny sposób oszustwa.
Z góry dziekuje za odpwiedź.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dorotoo. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Państwa sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ilona pisze:

Witam, dziś próbowano mnie oszukać na Vinted. Dostałam wiadomość przez platformę od „kupującego” że jest potrzebny mój adres e-mail do rzekomego potwierdzenia. Trochę mnie to zdziwiło, ale dołączono do wiadomości obrazek/sreen pokazujący rzekome „wymagania Vinted” i kliknęłam na niego (to nie był link) . Adres mailoqy podałam…. :( na skrzynce był spam ala Vinted ale nie otwierałam nawet tylko od razu usunęłam. Jest szansa że klikając w „zdjęcie” weszło mi złośliwe oprogramowanie? Jutro muszę zrobić przelew a boję się wejść na swoją aplikację bankową na tel i każdą muszę potwierdzać również z telefonu…

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Ilono, należałoby wskazany fakt zgłosić bankowi i być może udać się do serwisu urządzeń GSM w celu przywrócenia urządzenia co ustawień fabrycznych albo wykonania innych czynności technicznych niezbędnych do tego, aby być pewnym i bezpiecznym w trakcie korzystania z urządzenia. Gdyby cokolwiek złego zadziało się na Pani rachunkach, np. zniknęłyby Pani środki to oczywiście zapraszamy do kontaktu. Pomagamy w odzyskiwaniu pieniędzy skradzionych przez oszustów internetowych.

Kasia pisze:

W dniu dzisiejszym prawie zostałam oszukana przez aplikację w telefonie. Podałam dane takie jak pesel, numer konta, login i pin. Jednak szybko udało mi się zrezygnować, zmienić wszelkie hasła, zablokować konto. Profilaktycznie zablokowałam kartę, pobrałam pieniądze, założyłam też konto w BIK i sprawdziłam raport. Obecnie nie wykonano żadnych prób. Wykonałam reset iphone do ustawień systemowych i pobrałam dane z backup. Czy mogę zrobić coś więcej w celu dalszej ochrony?Pozdrawiam serdecznie.

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Kasiu, zrobiła Pani bardzo dużo i wydaje się, że jest Pani bezpieczna. Zalecamy jeszcze skorzystanie z usługi Alert BIK, która na bieżąco informuje o zapytaniach w bazie BIK na Pani dane osobowe. W ten sposób może Pani reagować na powstające zagrożenia już na samym początku.

Ewa pisze:

Dziś zostałam oszukana na Vinted.pl. Jest to identyczna sytuacja, którą państwo opisują. Otrzymując SMS z otworzyła mi się niezabezpieczona przeglądarka z moim bankiem- trzeba było podać nr klienta, hasło, nr aplikacji PESEL. Wzbudziło to moje podejrzenie i zapytałam w „BOKu” czy tak powinno byc. Dla bezpieczeństwa przelałam swoje pieniadze na inne konto zanim rozpoczęłam cokolwiek wpisywać. Po informacji ze nie nie ma kontaktu z moim bankiem i prośbie o podanie danych na drugie konto zadzwoniłam na infolinię by zablokować kartę i dostęp do konta z przeglądarki oraz aplikacji. Mam konto w BIKu, ale martwię się ze ktoś może wyłudzić na moje dane kredyt, chwilówkę lub inne zobowiązania. Jak mogę temu zapobiec?

Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji należałoby zastrzec dane w BIK. Może Pani to zrobić w niemal każdym banku ogólnopolskim. Dodatkowo warto pobrać sobie raport BIK oraz uruchomić usługę Alert BIK. Dzięki temu na bieżąco będzie Pani wiedziała czy ktoś nie składa w BIK zapytań o kredyty/pożyczki na Pani dane osobowe. Gdyby tak się stało to może Pani reagować zanim oszuści zaciągną na Pani dane jakiekolwiek zobowiązania finansowe.

Dagmara pisze:

Witam, zostałam oszukana na Vinted- chciałam sprzedać marynarke , odezwały się dwie osoby, jedna prosiła o nr tel a druga o maila. Dostałam smsa niby od zespołu Vinted z linkiem aby pobrać środki za produkt. Weszłam w link i podałam dane z karty, zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika Vinted, oszukała że ona kontaktuje sie też z moim bankiem, i niestety uwierzyłam, autoryzowałam transakcje, straciłam 11 tys.Czy jest szansa odzyskać pieniądze?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dagmaro. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Dzisiaj dostałam wiadomość o podanie numeru tel na Vinted celem dalszego realizowania zamówienia. Niestety podałam nr tel, weszłam w link i podałam nr kardy i do niej dane (bez pinu). Zaraz po podaniu tych danych tknęło mnie, że to oszustwo ! Zmieniłam hasło do konta, karta została zablokowana lecz z konta zniknęły pieniądze na życie które miałam 2850zl. Chciała bym je odzyskać bo jednak muszę z czegoś żyć

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Oszustwo na vinted może mieć inny wymiar. Przez osobę 3, której dałam dostęp do mojego konta wyszłam na złodziejkę. Ta osoba sprzedawała na moim koncie buty, przelewy szły na konto bankowe poza platformą i towar już nie był wysyłany. Mam jedno potwierdzenie z danymi osoby do odbioru kasy i numerem konta, ale nie zdziwię się jak i ta osoba została wciągnięta w ten przekręt jak i ja sama. Mam tez print screeny części dialogu z oferującym mi procent od sprzedaży. Pójście na policję i zgłoszenie tego jest ważne choć pewnie mogę się sama spodziewać ze wobec mnie również padną zarzuty

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Justyno, jeśli to nie Pani wykonywała czynności przestępcze to nie ponosi Pani winy w całym zdarzeniu.

Asia pisze:

Witam,
Dzisiaj dostałam wiadomość o podanie numeru tel na Vinted celem dalszego realizowania zamówienia. Niestety podałam nr tel, weszłam w link i podałam nr kardy i do niej dane (bez pinu). Zaraz po podaniu tych danych tknęło mnie, że to oszustwo ! Zmieniłam hasło do konta, zablokowałam kartę oraz całość środków przelałam na inne konto. Mam jutro zamiar całkowicie kartę dezaktywować i zamówić nową. Czy w takiej sytuacji coś więcej powinnam zrobić? Pozdrawiam serdecznie.

Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji najpewniej ochroniła Pani swoje środki przed kradzieżą. Zalecamy jeszcze sprawdzenie urządzenia, z którego Pani korzystała klikając w link. Należy wykluczyć możliwość zainstalowania na nim złośliwego oprogramowania szpiegującego.

Wiktoria pisze:

Witam. Zostałam oszukana na kwotę 5000zl. Zablokowała konto i poszłam na policję. Bank mi powiedział, że nie dadzą odszkodowania. Jestem studentką i nie stać mnie na prawnika. Skradziona kwota była moją półroczną wypłatą.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wiktorio. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Maciej pisze:

Czy jak kliknąłem w link ale nie wpisałem żadnych danych do logowania banku bo zorientowałem się, że to próba wyłudzenia to czy muszę poczynić jakieś kroki w zakresie ochrony danych do zalogowania w banku ?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zwykle samo kliknięcie w link nie powoduje utraty danych, ale zdarza się, że wywołuje zainstalowanie złośliwego oprogramowania. W takiej sytuacji zalecane jest co najmniej przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych.

Daniel pisze:

Witam, 16 lipca zostałem oszukana na Vinted- chciałem sprzedać sukienke, odezwały się dwie osoby, jedna prosiła o nr tel a druga o maila. Dostalem smsa niby od zespołu Vinted z linkiem aby pobrać środki za produkt. Weszłem w link i podałam dane z karty, zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika Vinted, oszukała że ona kontaktuje sie też z moim bankiem, i niestety uwierzyłem, autoryzowałem transakcje, straciłem prawie 600 zl.Czy jest szansa odzyskać pieniądze?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Danielu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Gabriela pisze:

Co jeśli osoba podobno kupująca poprosiła mnie o dane karty przez link i podałam ale nic nie zginęło ponieważ miałam tylko 2 zł a osoba podobno kupująca usunęła konto na vinted? Coś się może stać jeśli ma moje dane z karty?

Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zalecane byłoby co najmniej dokonanie wymiany karty na nową.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry, 8 lipca zostałam oszukana na Vinted, wystawiłam na sprzedaż buty, zostałam poproszona o maila i numer telefonu.Dostałam smsa z linkiem, weszlam w niego, podałam dane karty, dostalam smsa od Banku z kodem do dolaczenia urządzenia zaufanego do platnosci elektronicznej.Oszustka twierdzila ze ona kontaktuje się też z Bankiem, niestety uwierzyłam, autoryzowałam transakcje, straciła 75 tys:/.Czy jest szansa na ich odzyskanie?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. W tym również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam, 8 lipca zostałam oszukana na Vinted- chciałam sprzedać buty, odezwały się dwie osoby, jedna prosiła o nr tel a druga o maila. Dostałam smsa niby od zespołu Vinted z linkiem aby pobrać środki za produkt. Weszłam w link i podałam dane z karty, zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika Vinted, oszukała że ona kontaktuje sie też z moim bankiem, i niestety uwierzyłam, autoryzowałam transakcje, straciłam 7,5 tys.Czy jest szansa odzyskać pieniądze?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tadeusz pisze:

Dzien dobry
Padlem dzis ofiara kradziezy na Vinted tak jak opisaliscie w artykule na kwote 2608 zł. Karta zablokowana.
Prosze o kontakt

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Dzień dobry padłem dzisiaj ofiarą oszusta na vinted, metodą dokładnie taką co podaliście w przykładzie, podałem e mail i przyszło potwierdzenie transakcji a dalej to już wiadomo, z mojego konta zostały wykonane transakcje na blisko 3000 PLN. Proszę o pomoc z rozwiązaniem tego problemu. Reklamacja w banku została zgłoszona praktycznie od razu. Nie mam pojęcia co dalej robić.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamil pisze:

Żona padła ofiarą oszustwa vinted, co najlepsze złodziej wypłacił również z mojego konta 20tys, zł jakim prawem to zrobił skoro są limity

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kamilu. Niestety oszuści potrafią w jakiś sposób zmieniać limity albo znają sposoby na ich obejście. To bardzo znane i spotykane zjawisko. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Hubert pisze:

Dzień dobry,
moja siostra została oszukana metodą opisaną na waszej stronie internetowej. Podczas konwersacji na serwisie Vinted rozmówca poprosił aby wysłała adres email, na poczcie dostała link ze stroną internetową (fałszywą ) na której podała personalne dane. Z jej konta za pomocą blika zostało skradzione 450zł . Czy jest szansa aby je odzyskać ? Jaki był by dalszy przebieg sprawy ?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Hubercie. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jakie są szanse na odzyskanie środków ocenia prawnik zajmujący się sprawa. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam serdecznie. Zostałam oszukana na vinted. Kupiłam towar za 300 zl. Sprzedający kazał zapłacić kodem blik. Wykonałam wszystko co mi kazał. Pieniądze z konta za nikły a sprzedający usuoł swoje konto. Czy jestem w stanie odzyskać uutracone swoje pieniądze? Nie mam żadnych danych tego złodzieja prucz adresu banku z którego prawdopodobnie on korzystal

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Anno, w tego rodzaju sprawach koniecznie powinna Pani zgłosić sprawę na Policję. Jest to typowe oszustwo, a nie cyberoszustwa w jakich pomagamy odzyskiwać środki skradzione przez przestępców. Z Pani konta bankowego nie zniknęły pieniądze, tylko ktoś zwyczajnie Panią okradł poprzez brak wysłania zamówionego towaru.

Emilia pisze:

Dzień dobry, wczoraj zostałam oszukana na Vinted. Zostało mi zabrane 5600zl. Bank zablokował wszystkie moje karty, najgorsze ze stało się to w piątek i banki w weekend są zamknięte. Nie wiem co mam robić :(
Pierwszy raz używałam aplikacji Vinted, za bardzo nie wiedziałam jak ona działa. Osoba wysłała mi wiadomość ze potrzebuje mojego emaila ja oczywiście bez myślenia podałam i weszłam w link, podałam dane :( czy mam iść z tym ma policję czy najpierw w poniedziałek złożyć reklamacje?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Emilio. Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie Pani pomożemy. Reklamację w banku i zawiadomienie może Pani złożyć tego samego dnia. Kolejność czynności nie ma żadnego znaczenia. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Martyna pisze:

Dzień dobry dzisiaj stałam się ofiarą takiego oszustwa na vinted po wysłaniu maila podałam numer klienta, hasło oraz numer telefonu jednak nie podałam peselu. nie zostałam okradzina z pieniędzy ponieważ mój stan konta wynosił bardzo mało. Co mam zrobić dalej ?

Kancelaria EuroLege pisze:

Należy zgłosić sprawę organom ścigania (Policja) oraz złożyć reklamację w banku. Ponadto, jeśli nie jest to jakieś bardzo aktywne konto warto je zamknąć i założyć nowe albo co najmniej zmienić hasła do logowania na takie o wysokim bezpieczeństwie.

Iza pisze:

Dzień dobry, wczoraj zostało skradzione z mojego konta 2000 zł . Udało się zablokować przelew na 1000 zł, ale drugi tysiąc niestety nie. Sprawa zgłoszona na policję i do banku. Niestety nie dają szans na odzyskanie. Proszę o kontakt. Pozdrawiam

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izo. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM. Prosimy pamiętać, że funkcjonariusze nie znają się co do zasady na prawie cywilnym w zakresie transakcji płatniczych. Do dochodzenia roszczeń w tym zakresie znalezienie sprawcy nie jest konieczne ponieważ odpowiedzialność za zniknięcie środków z konta ponosi bank, który to konto prowadzi.

Karolina pisze:

Dzień dobry,
Próbowano oszukać mnie na Vinted .. kupujący chciał mój adres e-mail ponieważ twierdził ze do zakupu jest on niezbędny.
Nastomiast wydawało mi się to dziwne i trafiła na ten artykuł, dostałam 2 maile od oszustów natomiast usunęłam je nawet bez sprawdzenia. Czy jestem bezpieczna w takiej sytuacji?
Pozdrawiam

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Jeśli nie klikała Pani w żadne linki to niemal na pewno jest wszystko w porządku.

Mariana pisze:

Dzień dobry, skradziono mi 10000 zł przez oszustów na Vinted . Sprawa została zgłoszona na policję a także została złożona reklamacja do banku. Ale twierdzą że nie odzyskam pieniędzy ponieważ jest to moja wina

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Odmowna odpowiedź na reklamację ze strony banku nas nie dziwi, ponieważ jest to standardowa procedura bankowa spotykana w 99% tego rodzaju spraw. Banki zasadniczo piszą to, co jest im wygodne i odmawiają zapłaty winiąc klienta, że nie dopełnił obowiązków i nie był zapobiegliwy. W rzeczywistości w zdecydowanej większości spraw bank powinien wypłacić pieniądze oszukanej osobie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ania pisze:

Witam,skradziono mi ponad 2 tys zł, czy jeśli weszłam w link i podałam (niestety bez zastanowienia) login,pin i pesel to czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Z banku przyszła odmowa,a na policji sprawa jest w toku (ale i tak powiedzieli,że pieniedzy nie odzyskam). Czy warto w ogóle walczyć?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aniu. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Weronika pisze:

16 czerwca skradziono mi pieniądze przez oszustwo na vinted. Jaka jest szansa, że oszuści dopuścili się do wzięcia na mnie pożyczek jeśli zablokowałam dostęp do konta po krótkim czasie od kradzieży dzwoniąc na infolinie?

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Weroniko, mamy tutaj do czynienia z dwiema odrębnymi kwestiami. Po pierwsze koniecznie trzeba rozpocząć procedurę odzyskiwania środków. Obowiązek ich zwrotu w pierwszej kolejności obciąża bank, który prowadzi Pani konto, z którego zniknęły pieniądze. Ustalanie sprawcy oszustwa nie jest konieczne. Natomiast co do możliwości zawarcia pożyczek i kredytów na Pani dane to wszystko zależy od tego czy oszuści weszli w posiadanie Pani danych osobowych i będą je wykorzystywali w w/w celach. Warto w tym zakresie sprawdzić, czy nie doszło już do wyłudzeń wnioskując o raport BIK. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/raport-bik-za-darmo/

Kaja pisze:

Wczoraj doszło do próby oszukania mnie na Vinted. Podałam wszystkie dane do konta ale pieniądze na szczęście nie zniknęły ponieważ szybko zablokowałam kartę i zmieniłam pin. Czy oszuści mogą próbować po jakims czasie wykorzystać moje dane czy raczej robią to od razu?

Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zapewne nie dojdzie już do kradzieży środków. Zalecamy jednak udanie się do najbliższej placówki banku i zgłoszenie tego faktu oraz dodatkowo zmianę karty na nową. Jeśli oszuści weszli w Pani dane osobowe takie jak imię i nazwisko oraz numer PESEL to mogą próbować zaciągać na Pani dane pożyczki lub kredyty. Można jednak temu stosownie przeciwdziałać stosując Alert BIK. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/wyludzenie-pozyczki-na-twoje-dane-to-mozliwe-czym-jest-alert-bik/

Bartosz pisze:

Mi skradziono wczoraj wieczorem 9700 od razu zgłosiłem reklamacje do banku ale pani nie umiała mi powiedzieć czy da rade odzyskać te pieniądzie

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Weronika Michalam pisze:

Wczoraj zostałam okradziona na Vinted, skradziono mi prawie 19 tys. Policja powiedziała że raczej nie ma szans na odzyskanie tych pieniędzy. Bank też powiedział że nie wie czy moja reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie. Czy jest szansa abym odzyskała te pieniądze?

Kancelaria EuroLege pisze:

Nie jest to prawdą, że pieniądze na pewno przepadły Pani Weroniko. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie okoliczności, ale jeśli nie przekazywała Pani żadnych loginów czy haseł dobrowolnie oszustom to istnieje realna szansa na odzyskanie pieniędzy od banku. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry,

Dziś zostałam okradziona na Vinted zabrano mi z konta 3400 zł jak mogę odzyskać pieniądze?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Mi przedwczoraj wyczyścili 4560 tez na Vinted. To były moje jedyne pieniądze . W banku sprawa załatwiona na policji tez. Ale powiedzieli ze pieniądze przepadły :(

Kancelaria EuroLege pisze:

Nie jest to prawdą, że pieniądze na pewno przepadły Pani Karolino. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie okoliczności, ale jeśli nie przekazywała Pani żadnych loginów czy haseł dobrowolnie oszustom to istnieje realna szansa na odzyskanie pieniędzy od banku. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana na Vinted na 490 zł . Pieniądze zostały przelane a przedmiot nie został wysłany . Proszę o pomoc.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro. W Pani przypadku doszło do klasycznego oszustwa, a nie oszustw w jakich oferujemy nasza pomoc. Musi Pani zgłosić sprawę na Policję, a zadaniem organu ścigania będzie ustalenie sprawcy wykroczenia.

Agnieszka pisze:

Witam. Podołałam maila przy sprzedaży produktu. Później przekierowano mnie do banku. Trzeba było sie zalogować do banku i niestety się zalogowałam. Podałam dane do logowania oraz PESEL. Akurat na tym koncie nic nie miałam, ale martwię się że moje dane mogą być użyte do pożyczek. Gdy sie zorientowałam to zaraz pozmieniałam hasła do wszystkiego. Cały dostęp do bankowości mam zablokowany dzwoniłam już na infolinie do mojego banku. Mam konto w drugim banku, ale tez zablokowałam tam dostęp już chociaż nie podawałam danych do niego. Czy może ten oszust wziąść na mnie pożyczę, jeżeli nie ma takich danych jak dowód?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, oszuści mogą przy użyciu przekazanych danych osobowych – w tym PESEL – zaciągać pożyczki na swoje ofiary. Przy czym obecnie można łatwo temu przeciwdziałać Pani Agnieszko. Wystarczy uruchomić sobie usługę Alert BIK. Na bieżąco będzie Pani informowana, że ktoś składa zapytania na Pani dane w BIK. Warto również pobrać sobie teraz raport BIK, aby sprawdzić czy już nie doszło do wyłudzenia. Więcej na ten temat znajdzie Pani w tym artykule na naszym blogu: https://www.eurolege.pl/wyludzenie-pozyczki-na-twoje-dane-to-mozliwe-czym-jest-alert-bik/

Wioleta pisze:

Dwa dni temu zostałam oszukana przez aplikację vinted.kazali po wejściu do linka i nie zrozumiałej informacji witałam stan konta po podaniu blika obrazu konto zostało okładzinę.bank noe chce zwrócić pieniedzy ponieważ podałam blika niepowołanym osobom sprawa została zgłoszona na policję do końca miesiąca nie mam żadnych pieniędzy a na dodatek mam raty do spłaty .proszę o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Z opisu Pani sprawy wynika, że najpewniej będą szanse na pomoc w tej sprawie. Zajmujemy się pomocą w tego typu sytuacjach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Czy jeśli nie doszło do transakcji jest możliwość że złodzieje narobią szkód? Podałam blik i.byla prośba o wypłatę 1000 zł z bankomatu ale odrzuciłam.

Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji wydaje się, że nie powinno być problemu Pani Kamilo. Niemniej zalecamy przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Tak dla wszelkiego bezpieczeństwa.

Patrycja pisze:

Dziś zostałam oszukana na vinted o kwotę 1770 zł. Mój błąd niestety. W banku złożona odrazu telefonicznie reklamacja

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Czy to Pani wyłączna wina związana z rażącym niedbalstwem to się dopiero okaże. Zwykle jest tak, że osoby oszukane nie popełniają rażącego niedbalstwa. Musimy jednak sprawę poznać bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Szanowni Państwo, za pomocą aplikacji Vinted wyłudzono 350zł, proszę o informację, jak odzyskać pieniądze,dziękuję.

Kancelaria EuroLege pisze:

Odpisaliśmy Pani w poprzednim wpisie.

Ewa pisze:

Witam Państwa,
Przez aplikację Vinted w wysokości 350zł. Proszę o poradę prawną, jak odzyskać skradzione pieniądze. Dziękuję.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Agata pisze:

Witam,
w poniedziałek 07.06 zostały mi skradzione pieniądze przez aplikacje Vinted w wysokości 7000 zł.
Złożyłam reklamacje w banku oraz zawiadomienie na Policję. Jak podano mi w banku pieniądze są zablokowane w jakimś systemie do 13 czerwca. Policja i bank twierdzą, że pieniądze są nie do odzyskania, a cała sytuacja jest z moje winny, ponieważ weszłam w link, który został mi podany i podałam dane.

Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Agata, zajmujemy się takimi sprawami, a funkcjonariusze oraz pracownicy banku nie znają dokładnie przepisów z zakresu transakcji płatniczych. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Dzisiaj przez Vinted przy użyciu mojej karty wyczyścili mi konto prawie 8 tysięcy… 😑

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Irenaa pisze:

Witam dostałam właśnie takiego linka otworzyłam go ale nie podawałam żadnych danych banku co dalej w takiej sytuacji?

Kancelaria EuroLege pisze:

Najpewniej w takiej sytuacji nie doszło do oszustwa. Zalecamy jednak co najmniej przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu, a być może również wizytę w serwisie celem sprawdzenia, czy w Pani urządzeniu nie zostało zainstalowane oprogramowanie szpiegujące.

Agnieszka pisze:

Witam , wczoraj skradziono mi przez vinted 4000 tysiące sprawa trafiła na policję i została złożona reklamacja . Czekam

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Beata pisze:

Dzień dobry , skradziono mi 2550 zł, czy jest możliwość odzyskania pieniędzy?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Monika pisze:

Witam skradziono mi 950 zł co mam zrobić w tej sytuacji ?

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Beata pisze:

Przez vinted wypłacono nlikiem z mojego konta 150 zł

Kancelaria EuroLege pisze:

Udzieliliśmy odpowiedzi w poprzednim komentarzu.

Beata pisze:

Dziś wypłacono blikiem z mojego konta 150 zł proszę o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Oliwia pisze:

Witam,
Zostalam okradziona na Vinted na 6 tys zl.
Oszustwo zgloszone jako reklamacja w banku i niestety odrzucona. Sprawa zgloszona tego samego dnia na policji i rowniez odebralam pismo z odmowa wszczęcia postępowania mimo iz przedlozylam dokumenty reklamacji z banku i podalam nawet z historii banku numery kont na ktore wyszly przelewy z mojego konta.

Kancelaria EuroLege pisze:

Umorzenie postępowania karnego wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa oraz odmowa uwzględnienia reklamacji bankowej to najczęściej spotykane sytuacje w sprawach dotyczące cyberoszustwa. Jednak dla sprawy cywilnej w zakresie odzyskania skradzionych środków nie ma to żadnego znaczenia. I tak można działać. Pomagamy w tego typu sprawach zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Dorota pisze:

Dziś padłam ofiarą oszustwa na vinted skradziono mi jakieś 300 proszę o pomoc

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Angelika pisze:

Witam dziś poprzez Vinted zostalam okradziona na 999 zł. Pozdrawiam i proszę o kontakt

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami Pani Angeliko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Paweł pisze:

Dzień dobry
Proszę o pomoc z związku z wyłudzeniem 250zł poprzez sprzedaż na aplikacji vinted.
Przestępstwo miało miejsce wczoraj 18.05.2022r, poprzez bank ING.
Poproszę o kontakt w celu przesłania dalszych informacji.

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego typu sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Urszula pisze:

Proszę o pomoc, zostałam ofiarą szustwa na vinted, z konta bankowego zostały mi skradzione 60000zl

Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marta pisze:

Proszę o kontakt

Dzień dobry, nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu. :)