Wyłudzenie pożyczki na Twoje dane? To możliwe! Czym jest Alert BIK? - Antywindykacja EuroLege

Wyłudzenie pożyczki na Twoje dane? To możliwe! Czym jest Alert BIK?

Co to jest alert BIK jak zamówić usługę

Oceń artykuł: 

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK wyszedł z bardzo ciekawą ofertą dla wszystkich obywateli. Umożliwiono dla każdego zainteresowanego możliwość skorzystania z BEZPŁATNEJ usługi o nazwie BIK Alert. Co to jest BIK Alert i jak działa znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule. Na koniec podpowiemy co zrobić, kiedy oszust był szybszy i o całej sprawie dowiedziałeś się dopiero z sądu albo od komornika sądowego.

Do naszej Kancelarii EUROLEGE trafia miesięcznie co najmniej kilka osób, które padły ofiarą oszustwa. W dobie dużej dostępności do danych osobowych oraz powszechnej cyfryzacji świata pożyczek plagą stały się oszustwa na odległość. Niczego nieświadome osoby padają ofiarami oszustów, którzy weszli w posiadanie danych osobowych bez zgody albo nawet za zgodą osoby oszukanej. Jak to możliwe? Zostawiamy swoje dane w wielu miejscach. Dla przykładu można podać np. banki, urzędu, firmy telekomunikacyjne, a nawet wypożyczalnie czy biblioteki. W każdym z tych miejsc może pracować oszust, który korzystając z okazji wykorzysta nasze dane do popełnienia czynu przestępnego.

Dlatego tak ważne jest, aby dbać o zakrywanie swoich danych wrażliwych, takich jak np. PESEL czy numer dowodu osobistego. Wiemy, że często jest to trudne, a w niektórych miejscach właściwie niemożliwe. Tym bardziej skorzystanie z Alert BIK jest ciekawym rozwiązaniem i na pewno wartym swojej ceny.

Zarejestruj się w usłudze alert BIK

Czym jest Alert BIK?

Usługa ALERT BIK jest dedykowana dla każdej osoby, która chce mieć zawczasu informacje, że ktoś chce na jej dane osobowe uzyskać kredyt albo pożyczkę. Jak to możliwe? Z bazy BIK korzystają wszystkie banki w kraju oraz bardzo duża część instytucji pożyczkowych działających w naszym kraju. Przed zawarciem umowy pożyczki albo kredytu bank lub instytucja pożyczkowa w celu zbadania zdolności kredytowej sprawdza historię potencjalnego pożyczkobiorcy właśnie w bazie BIK. Dzieje się to poprzez wysłanie stosownego zapytania do bazy BIK. Każde takie zapytanie odnotowywane jest w rejestrze BIK. I to właśnie jest kluczowym powodem, dla którego warto skorzystać z usługi Alert BIK.

Dlaczego warto skorzystać z usługi Alert BIK?

Już na etapie złożenia zapytania do BIK możesz się dowiedzieć, że ktoś posługując się Twoimi danymi osobowymi próbuje zaciągnąć na nie zobowiązanie kredytowe. Dzięki tej wiedzy masz szanse uniknąć kłopotów zanim one jeszcze w ogóle powstaną. Posiadając taką informację możesz natychmiast skontaktować się z podmiotem, który kierował zapytanie do BIK. Ponadto w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Bowiem skoro ktoś składa zapytanie w BIK w Twojej sprawie, a Ty nic o tym nie wiesz, to można mieć uzasadnione podejrzenie, iż ktoś chce niewątpliwie dokonać przestępstwa oszustwa posługując się Twoimi danymi osobowymi.

Jak to dokładnie działa? Opisuje to świetnie grafika na stronie BIK.

Co to jest Alert BIK

Zarejestruj się w usłudze alert BIK

Jak skorzystać z usługi Alert BIK?

Skorzystanie z usługi Alert BIK jest bardzo proste. Musisz wejść na stronę Alerty BIK i tam dokładnie zapoznać się z prostymi zasadami rejestracji. Aby za darmo zarejestrować się na stronie BIK kliknij tutaj.

Jak zamówić alert BIK?

Zarejestruj się w usłudze alert BIK

Można skorzystać z dwóch opcji.

Pierwsza, to zamówienie usługi Alert BIK na 3 miesiące całkowicie za darmo.

Druga, to wykupienie usługi Alert BIK na okres 12 miesięcy za w sumie niewielką kwotę 24 zł. Czyli 2 zł na 1 miesiąc. Cena wydaje się być przystępna i na pewno warta wydatkowania kilku złotych miesięcznie.

Alert BIK cennik

Zarejestruj się w usłudze alert BIK

A co jeśli masz już komornika albo sprawę sądową?

Jeśli do przestępstwa już doszło, a sprawa znajduje się na etapie sądowym, a nawet komorniczym, to nie jest jeszcze za późno. Warto i trzeba w takich sytuacjach walczyć o swoje i korzystać z dopuszczalnych prawnie środków skutecznej obrony czy to w sądzie czy też w trakcie rozpoczętej egzekucji komorniczej.

Do momentu uruchomienia usługi Alert BIK osoba, na której dane zaciągnięto pożyczkę albo kredyt dowiadywała się zazwyczaj najwcześniej o swojej sprawie w momencie otrzymania dokumentów z sądu. To bardzo dobry scenariusz, bowiem przestępcy dla niepoznaki bardzo często podrabiając dokumenty albo podając dane do rejestracji w portalach pożyczkowych wskazywali prawidłowe imienia i nazwiska oszukanych oraz ich adresy PESEL. Inne natomiast były dane dotyczące adresów zamieszkania i numerów dowodu osobistego.

– sprawa sądowa –

Co zrobić, kiedy otrzymujesz z nakaz zapłaty z sądu albo wezwanie na rozprawę? Naturalnie musisz się zacząć bronić. A masz na to zazwyczaj nie więcej niż 2 tygodnie od dnia doręczenia przesyłki sądowej. Taki właśnie czas ustawodawca przewidział na złożenie takich pisma jak

  1. sprzeciw od nakazu zapłaty;
  2. sprzeciw od wyroku zaocznego;
  3. odpowiedź na pozew.

Jeśli nie zadziałasz w sprawie w odpowiednich terminach, to wyjście z problemów może być bardzo trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. Dlatego ważne jest, aby zawsze reagować na bieżąco.

 – komornik –

Jeśli nic nie wiedziałeś o sprawie sądowej o zapłatę długu wyłudzonego na Twoje dane osobowe – co jest raczej smutną normą – i nie dostałeś żadnego pisma z sądu w tej sprawie to masz jeszcze szansę na podjęcie skutecznych działań.

Co musisz zrobić krok po kroku? Znajdziesz w naszym artykule dostępnym pod tym linkiem: https://eurolege.pl/jak-wstrzymac-komornika/

Gdzie zgłosić się po pomoc prawną?

Jeśli w Twojej sprawie zostałeś oszukany to zachęcamy do zgłoszenia nam swojej sprawy. Mamy ponad 8-letnie doświadczenie w sprawach sądowych i komorniczych. Podejmujemy się również spraw trudnych.

Jak skorzystać z naszej pomocy? Wystarczy, że zgłosisz do nas swoją sprawę zdalnie (on – line) bez wychodzenia z domu.

Jak to zrobić?

  1. zadzwoń pod numer telefonu 530 333 130
  2. napisz do nas maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz do na Messenger: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz dostępny tutaj: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Zarejestruj się w usłudze alert BIK

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA