Polakom brakuje na spłacanie długów! - Antywindykacja EuroLege

Polakom brakuje na spłacanie długów!

Polakom brakuje pieniędzy na spłacanie długów

Oceń artykuł: 

Co czwarty Polak ma problem ze spłatą długów a co 20. nie płaci regularnie zobowiązań. O przygotowanie raportu „Zadłużeniu Polaków” pokusił się Krajowy Rejestr Długów. Jego wynik daje do myślenia. Wolimy oszczędzać na ubraniach niż używkach. A długi rosną…

Ogólnopolskie badanie o „Zadłużeniu Polaków” przygotowała firma IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Aż 44 proc. badanych przyznaje, że w obliczu kłopotów finansowych prosi o wsparcie rodzinę lub bliskich. 42 proc. zamiast pożyczać od rodziny woli zacisnąć pasa.

W grupie osób, które deklarują, że nie posiadają w chwili obecnej zadłużenia ponad połowa (59 proc.) twierdzi, że nigdy nie miało problemów ze spłatą zobowiązań, takich jak np. raty kredytu czy rachunki za media. Do sporadycznych opóźnień w spłacie przyznał się więcej, niż co 4. badany, 5 proc. osób zdarzało się to wiele razy a 7 proc. nie potrafiło przypomnieć sobie, czy miało taką sytuację.

Co interesujące ogromna większość badanych, bo aż 9 na 10 osób, uważa, że długi należy spłacać. Aż 87 proc. unika ich zaciągania a w razie takiej konieczności stara się jak najszybciej wywiązać ze spłaty. 86 proc. uważa, że pożyczać pieniądze powinniśmy tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że możemy je oddać.

Raport przynosi wiele ciekawych informacji. Jak te, że do rozsądnego pożyczania pieniędzy najbardziej rygorystycznie podchodzą osoby, które nigdy nie były zadłużone albo mając dług regularnie go spłacały. Natomiast ci, którzy nie regulują terminowo zobowiązań, mają luźniejsze podejście do pożyczania, co często jest powodem ich późniejszych, finansowych kłopotów. Chociaż gros Polaków woli oszczędzać i kupować za zebrane pieniądze niż posiłkować się pożyczką to jednak ponad połowa badanych uważa, że nie ma nic złego w kredytach, bo nie wszystkie zakupy da się sfinansować bez ich pomocy. W tej grupie 36 proc. woli skorzystać z kredytu i cieszyć się rzeczą od razu, niż czekać, aż uzbiera potrzebne pieniądze.

Na czym oszczędzają zadłużeni Polacy?

A na czym oszczędzają Polacy, gdy mają problemy finansowe? Okazuje się, że najwięcej z nich rezygnuje z zakupów ubrań albo kupuje tańsze marki (44 proc.). Dopiero w drugiej kolejności rezygnują z rozrywki (42 proc.). Prawie co piąty badany (18 proc.) z powodu długów nie wyjechał na urlop a 14 proc. decyduje się na oszczędzanie na żywności. Zaledwie 8 proc. badanych decydowało się na oszczędzaniu na używkach tj. alkoholu, papierosach czy słodyczach.

Zdaniem ekspertów Krajowego Rejestru Długów doświadczenia z zadłużaniem się mają wpływ na podejście do finansów. 3/4 dłużników stara się nie wpadać ponownie w spiralę zobowiązań i coraz więcej osób (43 proc. ) odkłada „zaskórniaki”. Długi mają też skłaniać do większej kontroli nad wydatkami. Co dziesiąta osoba, której udało się wyjść z długów deklaruje, że w pierwszej kolejności opłaca rachunki i opłaty stałe. Może mieć to także związek z obiorem osób zadłużonych. Niemal połowa badanych uważała, że dłużnicy nie są pozytywnie postrzegani w społeczeństwie.

Łączne zaległości Polaków na koniec 2020 roku wzrosły o 2,4 mld zł (do 48 mld zł) w porównaniu do roku 2019 – wynika z bazy danych KRD.

Gdzie szukać pomocy będąc zadłużonym?

W Kancelarii EUROLEGE od lat pomagamy osobom zadłużonym. Nie ma znaczenia, czy sprawa jest na etapie przedsądowym i dłużnik jest nękany przez firmy windykacyjne, albo trafiła już do sądu, lub do komornika. W każdej sytuacji staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby dług znacząco zmniejszyć, a nawet anulować w całości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Współpracujący z nami prawnicy są do Twojej dyspozycji.

Zgłoszenia swojej sprawy możesz dokonać na wiele wygodnych i bezpiecznych sposobów. Wszystko załatwisz w naszej Kancelarii bez konieczności wychodzenia z domu czy pracy. Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej uwolnisz się od długu!

Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/eurolege/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://www.eurolege.pl/anuluj-dlug/

 

Źródło: bankier.pl
Zdjęcie: Business photo created by freepik – www.freepik.com

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA