Kradzież pieniędzy z konta bankowego to już codzienność w naszym kraju. Z każdym rokiem wzrasta liczba osób poszkodowanych tego rodzaju przestępstwem. Niestety banki niezgodnie z prawem odmawiają zwrotu utraconych środków! Jakie kroki należy podjąć w przypadku kradzieży pieniędzy z konta przez Internet? Do kogo zwrócić się o pomoc i jak odzyskać pieniądze? Odpowiadamy w poniżej.

Potrzebujesz pomocy w sprawie oszustwa? W Kancelarii EUROLEGE od dawna pomagamy poszkodowanym w tego rodzaju sprawach. Zajmujemy się wszystkim kompleksowo od A do Z. Odzyskujemy pieniądze skradzione z konta oraz unieważniamy wyłudzone kredyty i pożyczki. Pomożemy Ci. Już teraz umów się na bezpłatną analizę sprawy!

👉 Wyświetl dane kontaktowe

Kradzież pieniędzy z konta przez Internet. Jak przebiega, na co uważać?

Polska jest jednym ze światowych liderów płatności elektronicznych. Naszym rodakom bardzo przypadł do gustu ten rodzaj płatności. Chętnie robimy zakupy online, korzystamy z serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych, a także płacimy za usługi cyfrowe. Za wszystko oczywiście płacimy kartą, Blikiem lub przelewem online. Niestety nadal cechuje nas niska świadomość zagrożeń związanych cyberprzestępczością. Nic więc dziwnego, że nasz kraj jest też europejskim liderem pod względem ilości cyberprzestępstw!

Internetowi oszuści najczęściej podszywają się pod znaną firmę lub instytucję w celu kradzieży danych z kraty płatniczej lub dostępu do rachunku bankowego. Phishing, bo tak nazywa się ta metoda, może przybierać różne formy. Poniżej najczęściej spotykane metody na kradzież pieniędzy z konta poprzez phishing.

Pamiętaj, aby nigdy nie klikać w żadne linki otrzymywane z SMS oraz emailach. A co najważniejsze, po przejściu na taką stronę nie podawajmy swoich danych osobowych, danych dostępowych do kart i bankowości elektronicznej!

Oszustwo na OLX i Whatsapp

Oszustwa na OLX polegają na tym, że złodziej w celu dokonania kradzieży pieniędzy z konta bankowego próbuje uzyskać dane kraty kredytowej. Często też dochodzi do próby wyłudzenia danych do logowania do bankowości internetowej. Złodziej za pośrednictwem komunikatora internetowego Whatsapp rozpoczyna rozmowę ze sprzedającym. Informuje o chęci zakupu wystawionego produktu i proponuje przeprowadzenie transakcji za pośrednictwem OLX. Ma to na celu wzbudzenie zaufania u ofiary i zminimalizowanie jej ewentualnych obaw.

Jeżeli ofiara wyrazi zgodę na sprzedaż, to przestępca wysyła jej link do portalu mającego służyć do dokonania płatności. W rzeczywistości strona ta służy do kradzieży danych z karty lub danych do logowania do konta bankowego.

Kradzież pieniędzy z konta oszustwo na OLX
Źródło: CERT Polska (www.cert.pl)

Kradzieże środków bankowych z wykorzystaniem platform sprzedażowych przybierają na sile. Wiele z nich jest do siebie podobnych, różnią się jedynie pewnymi szczegółami wynikającymi z działania portalu. Dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby nie stać się kolejną ofiarą.

O innej bardzo popularnej metodzie przeczytasz w naszym artykule: Oszustwa na Vinted

Fałszywe wiadomości SMS

W tym wariancie cyberprzestępcy wysyłają do swoich potencjalnych ofiar SMS. Wiadomość SMS zawiera informację, że musisz dopłacić kilka złotych za przesyłkę, albo masz niewielką niedopłatę w podatku, mandacie karnym itp. W treści jest też link do płatności elektronicznej. Tak naprawdę jest to fałszywa strona, która podszywa się pod bank lub inną firmę oferującą usługi płatności internetowych.

Od dłuższego czasu pojawiają się też wiadomości, w których oszuści podszywają się pod instytucje państwowe. Takie SMSy mogą dotyczyć odbycia kwarantanny z powodu COVID albo alertu RCB. W tych wiadomościach także są linki kierujące na niebezpieczne strony.

kradzież pieniędzy z konta oszustwo na kuriera
Źródło: KMP w Chorzowie
kradzież pieniędzy z konta oszustwo na kwarantannę
Źródło: gov.pl

Fałszywy pracownik banku

Ofiara tej metody otrzymuje telefon od przestępcy, który podaje się za pracownika banku, podaje swoje imię i nazwisko oraz numer identyfikacyjny. Aby dodatkowo się uwiarygodnić, cyberprzestępcy korzystają z metod, które pozwalają wyświetlać na ekranie telefonu ofiary numer telefonu banku jako przychodzący.

Cyberprzestępca informuje potencjalną ofiarę, że doszło do ataku hackerów na serwery banku lub podejrzanych, bądź nieautoryzowanych transakcji i pieniądze na rachunku są zagrożone. Aby je zabezpieczyć należy zainstalować w komputerze lub telefonie specjalną aplikację (zazwyczaj Anydesk lub Quick Support). N astępnie złodziej instruuje o konieczności zalogowania się do konta internetowego i przeprowadzenia czynności zabezpieczających.

W ten sposób (z pomocą aplikacji) złodziej wchodzi w posiadanie loginów i haseł do kont bankowych, bo widzi wszystko co się dzieje na ekranie urządzenia ofiary. Gdy tak się stanie, wtedy następuje kradzież pieniędzy z konta bankowego przez Internet. Cyberprzestępca nie musi ruszać się z mieszkania. Szybko przelewa pieniądze ofiary na swoje własne, zazwyczaj zagraniczne konta.

Kto odpowiada za kradzież pieniędzy z konta?

Ofiary kradzieży pieniędzy z konta bankowego mają prawo domagać się zwrotu wszystkich środków. Natomiast banki robią wszystko, aby tych pieniędzy nie oddawać. Próbują się pokrętnie tłumaczyć, że to klient nie zachował należytej staranności udostępniając dane dostępowe do rachunku. Prawo i sądy są jednak po stronie konsumenta!

Skradziono pieniądze z Twojego konta bankowego?

Możesz odzyskać wszystkie środki!

Już teraz zgłoś się po darmową konsultację prawną! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc w odzyskaniu ukradzionych pieniędzy.

Umowa rachunku bankowego została określona w art. 725 i następnych Kodeksu cywilnego. Na podstawie tej umowy bank jest zobowiązany względem posiadacza rachunku do przechowywania jego środków pieniężnych. Może też być (w zależności od treści umowy) do dokonywania rozliczeń pieniężnych na zlecenie posiadacza rachunku. Ponadto zgodnie z przepisami prawa bankowego, to bank jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym. Dlatego też w celu ochrony powierzonych mu środków, to właśnie bank powinien dołożyć szczególnej staranności.

Art. 50
2. Bank dokłada szczególnej staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przechowywanych środków pieniężnych.

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. 1997 Nr 140 poz. 939)

Bank powinien niezwłocznie oddać konsumentowi pieniądze skradzione z konta bankowego. Wynika to wprost z treści ustawy o usługach płatniczych. Taki zwrot powinien nastąpić niezależnie od prowadzonego postępowania reklamacyjnego.

Jednak banki bardzo często nie stosują się do tych przepisów! Jedynym sposobem na odzyskanie środków jest droga sądowa i pozwanie banku. Niestety poszkodowany konsument ma niewielkie szanse jeżeli będzie działał na własną rękę. Będzie musiał zmierzyć się z siedzącym po drugiej stronie sali sądowej doświadczonym prawnikiem banku.

Warto też wspomnieć, że zgodnie z motywem 71 dyrektywy PSD2 to dostawca usług płatniczych powinien niezwłocznie zwrócić płatnikowi środki, jeżeli doszło do nieautoryzowanej transkacji. Dopiero później może oceniać, czy dokonanie zwrotu było zasadne, czy też nie.

Gdzie zgłosić kradzież pieniędzy z konta bankowego?

Jeżeli doszło do kradzieży pieniędzy z konta bankowego, to należy ten fakt natychmiast zgłosić odpowiednim instytucjom. Powinieneś niezwłocznie złożyć do banku reklamację, jak również powiadomić policję, która sporządzi stosowną notatkę. Dokumenty te będą później istotnymi dowodami w sprawie sądowej o zwrot utraconych pieniędzy.

Reklamacje można złożyć samodzielnie za pomocą dowolnych dostępnych środków. Dozwolona jest każda forma, tj. pisemna, telefoniczna, emailem, poprzez stronę banku itd. Na rozpatrzenie reklamacji bank ma od 15 do 60 dni. Skąd taka rozbieżność? Wynika z tego, że różne przepisy inaczej określają ten termin. Niemniej bank powinien zwrócić pieniądze już w trakcie postępowania reklamacyjnego.

Niestety banki masowo odrzucają reklamacje. Swoje stanowisko tłumaczą tym, że klient nie zachował należytej staranności. Poprzez swoje działanie udostępnił dane do logowania osobie trzeciej, czego skutkiem była kradzież pieniędzy z konta bankowego. To oczywiście bzdura!

Jak uzyskać odszkodowanie za kradzież pieniędzy z konta?

Jak już wspominaliśmy, bank ma obowiązek zwrócić niezwłocznie skradzione środki pieniężne na rachunek bankowy. Banki jednak tego nie robią, więc konieczne jest złożenie pozwu do sądu przeciwko bankowi. Jest to bardzo skuteczna droga dochodzenia swoich praw. Sądy stają po stronie poszkodowanych konsumentów i zasądzają zwrot pieniędzy od banku. Wymaga to oczywiście trochę czasu oraz pomocy doświadczonego prawnika, ale wysiłek się opłaca.

Sąd Rejonowy nakazał PKO BP zwrot środków skradzionych przez cyberprzestępców z konta naszego Klienta. Nakaz zapłaty został wydany w terminie miesiąca od złożenia pozwu przez naszego mecenasa.

Z naszego doświadczenia wynika, że w sprawach o kradzież pieniędzy z konta, a także wyłudzenie danych osobowych, sądy orzekają na korzyść poszkodowanych. Wyroki jakie zapadają jednoznacznie wskazują, że bank nie może przerzucać odpowiedzialności za tego rodzaju przestępstwa na klienta. Fakt, że poszkodowany dokonał logowania do konta na fałszywej stronie, albo potwierdził przelew w bankowości elektronicznej nie oznacza, że zrobił to umyślnie. Tym samy przeczy to stanowisku banków, że klient nie zachował należytej staranności.

Pomogliśmy już tysiącom konsumentów pozwanych przez banki o zapłatę nienależnych długów (np. kredyt na skradziony dowód). W tym wiele spraw dotyczyło kradzieży środków pieniężnych z rachunku bankowego.

Kradzież pieniędzy z konta bankowego – jak odzyskać pieniądze?

Jeżeli padłeś ofiarą oszustów, to należy ci się zwrot wszystkich skradzionych pieniędzy Nie ma znaczenia, czy doszło do tego przez Internet, w bankomacie lub podczas rozmowy z fałszywym pracownikiem banku. Jako poszkodowany przestępstwem kradzieży masz prawa, z których możesz i powinieneś korzystać.

Proces dochodzenia zwrotu środków nie jest prosty. Niemal zawsze wymaga pozwania do sądu banku, który będzie korzystał z pomocy fachowego pełnomocnika (adwokata lub radcy prawnego). Dlatego również ty powinieneś korzystać z pomocy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

W Kancelarii EUROLEGE pomogliśmy już ponad 7000 tysiącom osób w sporach sądowych z instytucjami finansowymi – bankami, firmami pożyczkowymi i windykacyjnymi. Możemy pomóc również tobie!

Skorzystaj z całkowicie darmowej konsultacji prawnej dla osób poszkodowanych przez cyberprzestępców! Nasz prawnik dokładnie przeanalizuje twoją sprawę, zapozna się z dokumentami i ustali jak możemy ci pomóc. To nic nie kosztuje, ani do niczego nie zobowiązuje. Dowiesz się co możemy dla ciebie zrobić i wtedy świadomie podejmiesz decyzję co dalej.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy sprawy!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać


4.8/5 - (165 votes)

Kategorie: Cyberbezpieczeństwo

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Ewa pisze:

Od prawie 2 lat ( upłynie w czerwcu 2024r) toczę batalię z Bankiem PKO BP o zwrot skradzionych pieniędzy. W mojej sprawie interweniuje również Rzecznik Finansowy. Nawet na jego interwencję bank nie udostępnia żądanych dokumentów. 9.4.2024 po raz trzeci rzecznik wystąpił o kopię umowy z bankiem o nagrania mojej rozmowy z konsultantem na infolinii (ale z działu reklamacji) gdy chciałam zablokować zauważone złodziejskie przelewy i inne jeszcze dokumenty Bank wyraźnie działa na zwłokę aby sprawę przedawnić. Mam dowody na to, że zaniedbania pracowników doprowadziły do tego że przelewy zostały zrealizowane. może wyślę mailem najważniejsze 3 pisma. Proszę podać adres mailowy. z wyrazami szacunku Ewa Brzezińska tel 609 XXX XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów w sprawie. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jan pisze:

Dzień dobry
W okresie styczeń, luty 2024 oszuści zawarli umowy przez Internet i pobrali z mojego konta niespełna 80 tys. PLN, do spłacania będzie ponad 100 tys. a w innym banku wyprowadzono z tych pieniędzy 20 ty. i wspierając jakąś operacje 20 i 5 tys. PLN, które też grożą spłacaniem. nie mam zdrowia, siły, i kasy na prowadzenie dochodzeni, co robić, proszę, powiedźcie co robić, ile to może kosztować… pozdrawiam Jan Rokiciański

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Janie. Zajmujemy się pomocą w takiego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

DOMINIK pisze:

Posiadam konto revolut przelałem przedwplate pożyczki bo mnie poproszono i nie mogę odzyskać pieniędzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dominiku. Mamy zbyt mało informacji, aby cokolwiek napisać. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elżbieta pisze:

Witam, przez fałszywy link portal Vinted, skradziono mi z konta 3000zl, bank PKO BP oczywiście dał odmowę na złożona reklamację, Czy jest szansa odzyskać stracone pieniądze? Proszę o odpowiedź i pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo i wiemy jakie postawy oraz stanowiska zajmują banki. Odmowa uwzględnienia reklamacji ze strony banku nie ma jednak dla powodzenia całej sprawy żadnego znaczenia. To procedura banków w zdecydowanej większości przypadków kradzieży środków z kont bankowych. jak wspomnieliśmy wyżej pomagamy w takich sprawach odzyskać pieniądze od banku, ale zwykle wiąże się to z wytoczeniem powództwa przeciwko bankowi. Mamy na swoim koncie liczne sukcesy związane z tego typu sprawami sądowymi. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Radomir pisze:

Dzień dobry. Ktoś zbliżeniowo w miejscu publicznym ściągnął mi z karty kredytowej czterema przelewami 5 tysięcy złotych. W odpowiedzi na reklamację z banku otrzymałem informację, że odrzucają ją ponieważ transakcję zostały zrobione prawidłowo- przy użyciu oryginalnej karty i zatwierdzone pinem. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami. Potrzebujemy jednak więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Zostałam oszukana na około 19 tys. Ktoś wlamL się na moje konto u wykonał kilka przelewów poprzez Pay pro przelewy poszły za granicę, przelewy były wykonywane w nocy później dostrzeglam ze w mojej skrzynce SMS były spamy z kodami weryfikacyjnymi mnóstwo kodów( bylo to dopiero po 2 dniach), Bank po sprawdzeniu odrzucił reklamację ponieważ autoryzacje były poprawne, wygląda to tak jakbym miała zhakowany telefon i ktoś przejął moje dane, widnieje też, że autoryzacje były wtedy dokonywane z mojego telefonu. Czy sprawa jest przegrana??

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafał pisze:

Moja dziewczyna została oszukana na 5k. Podała wszystkie dane potrzebne dla oszusta poprzez stronę imitującą stronę banku, przez co oszust miał możliwość dodać urządzenie i zakceptować płatności po swojej stronie.

Czy jest w ogule sens dla takiej kwoty pozywać bank?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Zbyt mało mamy danych, aby stwierdzić szanse powodzenia w danej sprawie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Prosze o kontakt telefoniczny pod nr tel 735365XXX. Zostalam oszukana i chcialabym domagac sie moich praw. Z poważaniem Monika Pietrzak

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Jeszcze dzisiaj będziemy dzwonili do Pani z numeru 530 333 130. Prosimy o odbieranie połączeń.

Damian pisze:

Witam. Darmowa Konsultacja jest już nie dostępna ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, wstępna analiza prawna sprawy jest darmowa. Zapraszamy do kontaktu. Nasze pełne dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Karolina pisze:

Witam, miałam podobna sytuację jak część osób tutaj wystawiłam kurtkę na sprzedaż i zgłosiła się Pani że za pomocą przesyłki dpd załatwimy wszystko ona pokryje koszty. Wysłała mi nawet zdjęcie z potwierdzeniem przelewu opłaty za kurtkę i przesyłkę. Po różnych weryfikacja h okazało się że z konta ktoś zrobił 4 przelewy na łączna kwotę ponad 1300 na karty podarunkowe do playstation. Na drugi dzień zablokowałam kartę i złożyłam reklamację w banku dostałam odpowiedź z banku że nie uznaje reklamacji ponieważ dokonano transakcji za pośrednictwem ipko i podano pin. Moje pytanie brzmi co dalej? Czy warto to zgłaszać na policję? Czy na taką kwotę to więcej zamieszania niż sznas na odzyskanie pieniędzy. Dodam że kontaktowałam się meilowo z biurem obsługi playstation ale skoro nie mam konta to oni nie mogą nic mi powiedzieć i sprawdzić.

Daria pisze:

Zostałam oszukana przez OLX w maju co zgłosiłam w banku oraz na policji. Natomiast policja nie znalazła sprawcy a bank z tym nic nie zrobił czy mam szanse nadal na odzyskanie skradzionych pieniędzy na kwotę 700 zł.
Policja nie przyłożyła ręki do poszukania mimo że przy bankomatach są kamery a bank całkowicie się odsunął od wypłaty pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dario. Bardzo nam przykro. Jednocześnie informujemy, że przy takiej kwocie kradzieży koszt pomocy prawnej mógłby przekroczyć koszt wynagrodzenia za usługę pomocy.

Malwina pisze:

Dzień dobry, zostałam oszukana składając zamówienie na stronie internetowej podszywające i się pod sklep Sinsay. Zostały pobrane z mojego konta pieniądze -podwojnie. Co mam zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Malwino. Zajmujemy się podobnymi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana w lutym 2021 r. na portalu OLX. Czy mogę jeszcze teraz nadal walczyć o zwrot pieniążków z banku?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. W celu zbadania sprawy napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Renata pisze:

Niestety dałam się nabrać jej dziecko wpłaciłam przedpłatę na kredyt i kontakt się urwał,jak to odzyskać ewentualnie jak zablokować bo ta Pani ma dane do mojego konta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Renato. Jeśli środki wpłacała Pani samodzielnie, to niestety nie będziemy w stanie pomóc. Zalecamy jednak, aby zgłosić sprawę organom ścigania (policja. prokuratura).

Agnieszka pisze:

Dzien dobry mam podobna sytuacje zostalam oszukana w dniu 01.10.2023 r.
Wystawiłam ogłoszenie sprzedaży na Marketplace. Po kilku minutach dostałam wiadomość z ofertą kupna na messenger oraz link do strony Inpostu poprzez smsa. Następnie telefonicznie zgłosił się do mnie asystent„inpostu”,który pokierowal mnie krok po kroku jak zamówić kuriera i otrzymac zwrot kosztów. W tym czasie dostałam kilka powiadomien z banku z kodem autoryzacyjnym transakcje byly zczytywane przezemnie dla tej pani asystent niestety telefonicznie.
Zgłosiłam reklamacje do banku i zawiadomilam policje. Kwota kradziezy 15 tys zl.

Odpowiedz 

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Obowiązek zwrotu ciąży zazwyczaj na banku, który prowadzi rachunek osoby pokrzywdzonej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

henryk pisze:

Czytalem,i dalej nie wiem co zrobic,tez zniknely mi z konta pieniadze,reklamowalem w banku 2 razy,i nic z tego,Odpisuja ze to moja wina, i tyle,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Henryku. Niestety, ale banki bardzo często odmawiają uwzględnienia reklamacji osobom pokrzywdzonym działaniami internetowych oszustów. Dlatego trzeba iść dalej i w takiej sytuacji pozostaje wyłącznie złożenie pozwu przeciwko bankowi, że nienależycie opiekował się depozytem. Nie znamy Pana sprawy, a więc ciężko nam zająć stanowisko co do słuszności lub nie Pana roszczeń. Jednak zajmujemy się takimi sprawami zawodowo, a wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam od czerwca monitoruje swoje konto giną mi pieniądze, są to wykonywane transakcje Blikiem ,takjakbym ja robiła te przelewy. ,których tak naprawdę ich nie wykonuje bardzo dużo mi zginęło, w banku zgłosiłam reklamację o zwrot pieniędzy, wniosek został odrzucony banki tak z ludźmi robią umywają ręce od takich spraw.jestem bezradna wszystko poblokowame ,karty nowe i nadal mam krazdziere.ktos wkradł się do moich danych, nigdy i nigdzie nie lklikalam rządnych linków ,jest Pan w stanie mi pomóc bo to nie są małe pieniądze, a bank umywa. Ręce

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Faktycznie sprawa jest bardzo dziwna. Trzeba jej się bliżej przyjrzeć. Nie mamy jednak na tą chwilę zbyt wielu informacji, aby cokolwiek powiedzieć/napisać. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry,
Wystawiłam ogłoszenie sprzedaży na Marketplace. Po kilku minutach dostałam wiadomość z ofertą kupna oraz link do strony Inpostu. Następnie telefonicznie zgłosił się do mnie asysten „inpostu”,który pokierowal mnie krok po kroku jak zamówić kuriera i otrzymac zwrot kosztów. W tym czasie dostałam kilka powiadomien z banku z kodem autoryzacyjnym transakcje ktorych nie podawalam ale niestety podłączyli się pod mój nr i zczytywali przychodzące smsy. Zgłosiłam sprawę do banku

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Jeśli skradziono środki z Pani konta to oczywiście chętnie przyjrzymy się tej sprawie i postaramy się pomóc. Musimy jednak poznać więcej szczegółów. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Dzień dobry wystawiłam swoją rzecz sukienkę na marklplacu odezwała się pani że chce kupić i ustalić warunki sprzedaży poczym wysłał link dla kuriera w którym szybko odczymam pieniądze na konto zalogowałam się na tym linku i wykonywałam krok po kroku z asystentka z inpostu jak trzeba to robić po tej transakcji okazało się że zniknęły mi pieniądze z konta .złożyłam reklamację w banku proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Pomagamy w posobnego rodzaju sprawach i chętnie przyjrzymy się Pani sprawie znacznie bliżej oraz postaramy się aktywnie pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia Foryś pisze:

Witam,
Dzisiaj 20.08.2023, dostałam smsa od olx,
z linkiem :
Produkt sprzedany! Dodaj swoje konto aby otryzymaj platnosc za towar i etykiete: https://link.ps80.cc/s/MxT8

Wystawiłam kilka rzeczy i myslałam,że jedna z nich się sprzedała.
Chodziło o sukienkę.
Podałam konto i się zaczęła kradzież.
Połapalam się po kilku minutach,że to oszustwo.
Zablokowalam konto przez infolinie,a nastepnie zgłosiłam sprawę na policję.
Straciłam ponad 8000.
Poinformowała mnie o kwocie Pani z infolinii.
Ponieważ pin na moim koncie został zablokowany przez złodziei.
Czy jest szansa,aby odzyskać pieniądze.
Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Padła Pani ofiarą oszustwa na portalach sprzedażowych. To często spotykana forma i miejsce działania oszustów internetowych. Zajmujemy się pomocą w odzyskiwaniu środków skradzionych w ten sposób. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Cezary pisze:

witam.
08.08.2023 przelałem z konta Zen znajomemu na revoluta 500 chf. Pieniądze do niego nie dotarły, nie ma tego przelewu u niego. Zen odrazu na czacie napisał, że po ich stronie wszystko ok pieniądze wyszły. Revolut, że nie dopisane były wszystkie dane i nie może przyjść. Napisali, że Zen powinien cofnąć te pieniądze. Lecz nie mogę się doprosić nie odpowiadają. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W tego rodzaju sprawach, dotyczących problemów technicznych instytucji pośrednictwa finansowego nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Milena pisze:

Witam !! W piątek wystawiłam buty na sprzedanie w marketplace . Odezwała się pani która była chętna kupić te buty . Wysłała mi link do stron ja na niego weszłam i zojrgo konta znikło 800 zł. Konto zablokowałam zastrzegłam dowod osobisty i karty . Czy uda mi się odzyskać pieniądze??

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mileno. Znamy zbyt mało szczegółów, aby cokolwiek powiedzieć. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Dzień dobry, piszę do Pana w sprawie kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Reklamacja do banku została rozpatrzona negatywnie. Sytuacja która wydarzyła się u mnie miała miejsce 30.07.2023r wystawiłam telefon na sprzedaż w Marketplace na Facebooku, od razu napisała do mnie Pani czy oferta jest dalej aktualna, potwierdziłam Pani od razu zaproponowała kupno ale metodna przez stronę INPOST i że pieniądze przyjdą od razu a kurier odbierze ode mnie paczkę w dowolnym dniu. Zgodziłam się, wysłała mi link który przekierował mnie do strony i postu gdzie widniała kwota, która odpowiadała kwocie za telefon. Tam wpisałam tylko swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Poczym zostałam przekierowana do aplikacji swojego banku gdzie się zalogowałam, aplikacja działała bardzo wolno myślę że w tym momencie Pani uzyskała dostęp do mojego konta i dokonała przelewu z mojej karty. Gdy chciałam zalogować się przez mobilna aplikacje swojego banku miałam już zmieniony pin do niej, wyświetliło mi się aby usunąć inne urządzenia podłączone do niej od razu to zrobiłam i zalogowałam się do swojego konta okazało się że brakuje na nim ponad 1400zl i został na taką kwotę dokonany przelew przez moją kartę. Szybko zadzwoniłam do banku aby zablokować aplikacje, Pani na infolinii zablokowała wszystko oraz złożyła reklamację, niestety w dniu dzisiejszym została ona odrzucona.
Czy jest Pan wstanie pomóc mi odzyskać te pieniądze?
Sprawa została zgłoszona na policję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Beato. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Włodzimierz pisze:

Dzień dobry. Chcę zasięgnąć informacji odnośnie wyprowadzenia z mego konta w Banku Spółdzielczym 29 tys. zł.Zostałem wciągnięty w jakieś fałszywe platformy , ale nie podawałem żadnych longinów i haseł. Środki zostały wyprowadzone w trzech transzach do nie znanej mi osoby bez mojej wiedzy.Bank oczywiscie odrzucił reklamację.Sprawa zgłoszona na policję. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Włodzimierzu. Oczywiście zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami, ale ze względu na niewielką ilość informacji nie jesteśmy w stanie nic konkretnego napisać. Trzeba byłoby bliżej przyjrzeć się Pana sprawie podjąć jakieś działania – o ile będzie to możliwe. W naszej kancelarii wstępna analiza prawna sprawy jest w całości bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Hania pisze:

Chciałam zaciągnąć porady na temat oszustwa w internecie. Podalam dane tj. Mail i numer telefonu, ponieważ kupująca miała opłacić przesyłkę. Wysłała mi link na maila, O tej samej godzinie zniknęły pieniądze z konta. Prosze o poradę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Dzień dobry,
chciałem zasięgnąć porady odnośnie wyprowadzenia ponad 6 tys zł z karty wirtualnej Visa. Niestety ani bank ani ja nie jesteśmy w stanie dojść w jaki sposób doszło do oszustwa, ponieważ nie kliknąłem w żadne podejrzane linki etc. Środki zostały wyprowadzone poprzez dwa przelewy na konto pośrednika finansowego do nieznanego odbiorcy. Bank odrzucił reklamację podając jako uzasadnienie, ze ich zabezpieczenia zadziałały a transakcja była autoryzowana, mimo ze oczywiście transakcja nie była ani zlecana ani autoryzowana przeze mnie. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, ale potrzebujemy więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis Pana historii. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sandra pisze:

Witam ,po założeniu konta na Vinted wysłano do mnie link i niestety później podczas logowania do banku skradziono mi pieniądze choć zawsze przy robieniu przelewów musiałam podać kod. Oraz kiedy udało mi się sprzedać rzecz na Vinted poproszono mnie o nr karty żeby przelać na nią pieniądze. W sumie okradziono mnie na 6 tys zł jaka jest szansa na odzyskanie pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sandro. Co do zasady w oszustwach na Vinted czy OLX istnieją znaczące szanse na podejmowanie skutecznych działań. Przy czym wszystko zależy od okoliczności danego przypadku. Musimy poznać Pani historię znacznie bliżej, aby dokonać jej fachowej oceny prawnej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów w/w sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Amanda pisze:

Dzień dobry ,

Dziś ktoś podpiął się pod moją kartę kredytową przez linka z OLX , wypłacił z konta 5 tys zł..czy są szanse żeby odzyskać te pieniądze ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Amando. W tego rodzaju oszustwie co do zasady sprawy rokują dobrze. Nie znamy jednak zbyt wiele informacji, dlatego też nic więcej nie napiszemy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry,
Moja ciężko chora mama przebywała pod opieką pracowników OPS – miała przyznaną opiekunkę społeczną. Od stycznia do 11.03.2023 zniknęło z mamy konta między 12 a 15 tys. zł. Opiekunka dostawała kartę do robienia dla mamy zakupów. Nie ma jednak szansy, żeby tyle wydała na podstawowe produkty, które kupowała. Czy jest szansa odzyskać te pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Czy zgłaszała już Pani sprawę organom ścigania?

Alicja pisze:

W dniu wczorajszym miałam potwierdzić wpłatę środków ze sprzedaży. Zalogowałam się do aplikacji a następnie zweryfikowałam się przysłanym przez bank kodem. Potem był drugi kod przez telefon i przejęto mi aplikacje. Wykonano jedna transakcje z podpiętej karty kredytowej. Od razu zablokowałam wszystko. Wieczorem była jeszcze próba kontaktu telefonicznego. Z tego co czytam bank odrzuci moja reklamacje bo sama dopuściłam drugie urządzenie do aplikacji – teraz doczytałam tego SMS. Czy jest szansa odzyskać 13 tys – równowartość 5 tys lewów bułgarskich bo w tej walucie pobrano pieniądze . I czy rzeczywiście to całkowicie moja wina?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Alicjo. Zajmujemy się pomocą w podobnych sprawach. Chętnie przyjrzymy się pani sprawie znacznie bliżej i dokonamy na Pani rzecz bezpłatnej, darmowej analizy sprawy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

anna pisze:

Dzień dobry w dniu 19.03, podczas dokonywania transakcji na olx, zostałam przekierowana przez hakerów na fałszywą nakładkę, w której wyłudzono ode mnie dane umożliwiające kradzież z konta bakowego kwoty 8560zł Złożyłam reklamację w banku, ale odmówił zwrotu skradzionych pieniędzy.
Czy pomagacie klijentom w podobnej sytuacji?
Ania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aniu. Oczywiście TAK, pomagamy osobom w, które zostały okradzione w podobny sposób. Mamy wiele takich spraw, w których ofiarami oszustwa stają się użytkownicy portali sprzedażowych. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ania pisze:

Zostalam dziś okradziona na 5 tys przez olx

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aniu. Niestety, obecnie oszustwa bazujące na portalach sprzedażowych (głównie OLX i Vinted) to często spotykane zjawisko. Z tego rodzaju problemami trafia do nas dużo osób. Na szczęście w tego rodzaju oszustwach zwykle możliwe jest udzielenie pomocy. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Hanna pisze:

Zostały skradzione pieniądze z konta bankowego w dniu 20 marca powiadomiony mnie przez bank 24 marca

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Hanno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jola pisze:

Witam serdecznie
Mąż miał straszna dzisiaj sytuację został okradziony 94 tys ….
Sytuacja z Panem z Banku…
proszę powiedzieć mi czy są jakieś szanse na drodze sądowej żeby pieniądze odzyskać?

Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jolu. Zajmujemy się pomocą w sprawach dotyczących kradzieży środków z kont bankowych. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Dokładnie miałem to samo co pani niżej i to dzisiaj, reklamacja w banku złożona ale jak wszyscy piszą raczej nici z tego na policji podobnie.

Izabela pisze:

Witam.Mam ten sam problem co pani Monika .Córka wystawiła przedmiot na sprzedaż zaraz była chętna pani .Dostałam na SMS link w który weszłam podałam dane karty i jak się okazało nie mogłam się zalogować do banku .Więc nie zwłocznie zadzwoniłam do banku gdzie poinformowano mnie że zostałam oszukana przez oszustów którzy wyczyścili mi konto .Pani z banku przyjęła moją reklamacje i kazała czekać 15 dni.Ale z tego co czytam to nie ma co się łudzic o zwrot .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izabelo. Oczywiście bank zapewne odmowi zwrotu środków. To standardowa procedura bankowa. Jednak nie ma dla naszych działań żadnego znaczenia. W razie odmowy kierujemy sprawę do sądu o zapłatę przeciwko bankowi. Mamy na swoim koncie wiele pozytywnych rozstrzygnięć i wysoką skuteczność w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam. 03.03 wystawiłam na Vinted rzecz do sprzedania, szybko odezwała się Pani z chęcią zakupu. Poprosiła o adres emaila. Podałam go. Po otrzymaniu wiadomości weszłam w link OTRZYMANIE PŁATNOŚCI i tam naiwna podałam nr karty. ( dodam że to było moje pierwsze spotkanie z aplokacja vinted) i za nim się obejrzałam dostałam SMS z banku o blokadzie karty i telefon od konsultanta z pytaniem cz robił przelew, ja oczywiście zaprzeczyłam. Bank niby zablokował ale i tak pieniądze zniknęły z konta. Dodam że oczywiście reklamacja odrzucona. Da się coś z tym zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Szymon pisze:

W dniu 26-01-2023r robiąc zakupy , spojrzałem na konto bankowe , ja widze ze ktos mi przewalutowal z euro konta na złotowki ja w szoku jakim cudem( juz w wtedy byl oszust na moim koncie) , nagle zostaje telefon NIBY to z banku lecz nr mi znany bo taki sam numer ma moj bank S.A dzwoni pan podający sie za pracownika banku z bezpieczenstwa konta i ochrony ,mowi ze jakis ukrainiec chcial zrobic przelew i musimy wypisac reklamacje przeciw oszuscie no masakra ja zaplakany zestresowany, podalem mu imie nazwisko i email i sporzadzal tak reklamacje ze podawal mi kody blik do autorzyzacij na kwoty i kazal mi je czytac to ja glupi mu podawalem bo byl taki wiarygodny i wtedy juz sie zczailem ze nie mam pieniedzy na koncie wygolocil mnie na 7100zl , po tym transferze rozlaczyl sie i jak chcialem zadzwonic nie bylo juz takiego numeru , odrazu poszlem do placowki banku napisalismy reklamacje i dzis 07.02.2023 dostalem odpowiedz oczywiscie z odmową banku , i sprawa tez jest zlozona na policje , co moge teraz zrobic ? Jest szansa na odzyskanie pieniedzy?moge zlozyc zazalenie do banku? To jest duzy skrot , prosze pomocy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Szymonie. Sprawy takie jak przez Pana opisana trafiają do nas stosunkowo często. Wiele osób zostało w ten sposób oszukany, a my obecnie staramy się pomóc im w odzyskaniu środków skradzionych przez oszustów. Odmowa banku nas nie dziwi o tyle, że to standardowa procedura, zwykle bez względu na sposób działania oszustów. Dlatego nie ma co przywiązywać większej wagi do takiego rozstrzygnięcia pracownika banku. Nie ma też zasadniczo sensu prowadzić dalsza korespondencję z bankiem. Zwykle koniecznym staje się złożenie pozwu do sądu przeciwko bankowi, czym się zajmujemy zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Darek pisze:

WIELKI SKRÓT:W dniu 16-01-2023r sprawca podając się za pracownika banku PKO PB poinformował mnie o próbie wyłudzenia pieniędzy z mojego konta. Sprawca dzwonił z telefonu infolinii PKO BP.Aby ja zabezpieczyć należy przelać pieniądze na konto techniczne przez niego wskazane.Było to konto w PBO BP. Ratując swoje oszczędności przelałem pieniądze na wskazane konto.Sprawca cały czas miał dostęp do moich aplikacji iPKO oraz aplikacji mobilnej.Znał moje dane personalne i miał wiedż na temat posiadanych środków pieniężnych.Bank nie uznał mojej reklamacji . Sprawcy zblokowali również moje aplikacje.Nie wymagali żadnych haseł do aplikacji tak jak by to mieli. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy. Sprawa zgłoszona na policję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Darku. Zajmujemy się podobnego rodzaju sprawami i znane nam są oszustwa, o których Pan napisał wyżej. Mieliśmy okazję pomagać osobom, które padły ofiarami tego rodzaju cyberoszustw. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kasia pisze:

Witam zostałam okradziony poprzez wykonanie przelewu z mojego konta .Ktoś próbowałam z tel iPhone 6 zalogować się na mojej aplikacji i mimo ze ja nie potwierdziłam żadnego kodu transakcje ktoś autoryzował. Bank odmówił zwrotu środków odrzucił reklamację tylko dziwne jest to że zablokowal.mi zaraz po tym konto.czy bank zwróci środki oczywiście odwołałam się od reklamacji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kasiu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie przyjrzymy się Pani sprawie bliżej i postaramy się pomóc w odzyskaniu skradzionych środków. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy i więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Danuta Romaniuk pisze:

Dzień Dobry! Wczoraj tj. 31 stycznia dokonałam transakcji blikiem i zostałam oszukana. Osoba o imieniu Wiktoria zgłosiła ma Market Place telefon komórkowy marki Aple model 12 za kwotę 800 zł. Napisałam zapytanie dlaczego taka cena, powiedziała, że pilnie potrzebuje pieniędzy, a telefon użytkuje rok i 3 dni i jest w bardzo dobrym stanie. Spytałam, czy może sprzedać w dwóch ratach po 400 zł. Zgodziła się. zaproponowałam jej, aby wysłała telefon za zaliczeniem pocztowym. Nie zgodziła się, wyraziłam obawę, że mogę stracić pieniądze i nie dostanę telefonu. Zapewniła mnie o swojej uczciwości. Zaufałam jej. Poprosiłam o numer jej konta, powiedziała, że chce zapłatę blikiem i podała link do dokonania przelewu. Zgodziłam się i zapłaciłam blikiem. Poprosiła oraz e-mail i numer telefonu do kontaktu. W tej chwili, czytając stronę, mam obawy, czy dane , które podałam nie spowodują włamania na moje konto. Jak mogę zabezpieczyć transakcje na moim koncie, aby nie doszło to takiej sytuacji. Zadzwoniłam do banku w tej sprawie i zapytałam, czy mogę odzyskać utracone pieniądze, ale uzyskałam odpowiedź, że to nie jest możliwe. Kwota 400 zł nie jest duża , ale jestem na emeryturze o średnich dochodach. Bardzo proszę o odpowiedź. XXXXX@gmail,com

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Czy zgłosiła już Pani sprawę na Policję?

Karolina pisze:

Dzień dobry. Ja również 17.01.2023 zostałam oszukana na Vinted. Chciałam sprzedać sukienkę. Odrazu odezwała się pani która chciała ją kupić. Prosiła o numer telefonu w celu potwierdzenia transakcji. No i zaczęły przychodzić SMSy. Gdy się zorientowałam to pieniędzy na koncie już nie było. Szybko zadzwoniłam na infolinię gdzie zostało wszystko zablokowane i została złożona reklamacja. Pieniądze były jakby w takiej blokadzie. Potem od razu pojechałam zgłosić sprawę na policję. Dzisiaj czyli 19.01.2023 pieniadze z blokady wyszły. Dostałam też pismo z banku że reklamacji nie uznają gdyż została ona przeprowadzona prawidłowo. Pytanie mam takie czy można coś jeszcze zrobić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Oczywiście odmowa uwzględnienia reklamacji przez bank to standard i nie ma co zwracać szczególnej uwagi na ten fakt. Pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale musielibyśmy poznać więcej szczegółów. Wstępna analiza sprawy jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Eliza pisze:

Dzień dobry, padłam ofiarą wyłudzenia pieniędzy przez portal Vinted. Dnia 30.11.2022r wypłacono z mojego konta znaczną sumę pieniędzy. Reklamacje do Banku złożyłam tego samego dnia po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i złożyłam zawiadomienie na policję.
Po dwóch tygodniach otrzymałam od Banku wiadomość z odrzuceniem reklamacji. Czy mam jakieś szanse na odzyskanie tych pieniędzy? Proszę o pomoc, dziękuję

Pani Elizo, aby potwierdzić czy w Pani przypadku będzie możliwe odzyskanie środków konieczna jest głębsza analiza. Na pewno w bardzo wielu sprawach związanych z oszustwem na Vinted da się to zrobić. :)

Odezwiemy się do Pani na adres podany w komentarzu. Bezpłatnie ustalimy, czy są szanse na odzyskanie środków i jak możemy Pani pomóc. :)

Diana pisze:

Witam ,kilka dni temu chciałam sprzedać sukienkę na Vinted, w wiadomości napisała do mnie pani ,która rzekomo zapłaciła przez ,,kup teraz” ,kazała mi sprawdzić SMS i potwierdzić czy pieniądze dotarły ,później dostawałam tylko powiadomienia z banku o przelewach. Sprawa została zgłoszona na policję oraz do banku ,który uważa że pieniędzy nie da się odzyskać. Ponad to mimo podania numeru konta sprawcy ,bank nie zamierza zająć się tą sprawą , wszystko pozostawiając w rękach policji . Czy da się odzyskać skradzione pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Diano. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Witam kilka dni temu padłam ofiarą oszustwa klikając w link który miał potwierdzić przelew środków za sprzedany przedmiot przez Inpost dostawę do domu. Po zalogowaniu się na konto internetowe złodzieje wypłacili 1000 zł blikiem i dokonali transakcji kartą na kwotę 5 000 zł. Szybko się zorientowałam i zablokowałam dostęp do aplikacji i karty po kilku minutach od kradzieży licząc iż bank anuluje transakcje. Tak się nie stało. Sprawę zgłosiłam na policję a bank odrzucił moją reklamację. Czy istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Oczywiście w znacznej ilości spraw istnieje realna szansa na odzyskanie środków. Musimy jednak poznać Pani sprawę znacznie bliżej i dokonać oceny prawnej. Zajmujemy się tym zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dawid pisze:

Jeśli zostałem oszukany na olx i podałem dane do banku i karty i natychmiastowo zablokowałem wszystkie kanały dostępu i usunąłem nieznane urządzenia z zaufanych urządzeń i oszust cały czas pisze żeby sprawdzić bank

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W takiej sytuacji nie wchodzi pan w dalszą korespondencję/konwersację z oszustem. Zalecamy ponadto zmienić kartę, ewentualnie również hasło do konta (jeśli jest taka potrzeba) oraz pobrać raport BIK i włączyć usługę alert BIK. Więcej na ten temat znajdzie Pan tutaj: https://www.eurolege.pl/wyludzenie-pozyczki-na-twoje-dane-to-mozliwe-czym-jest-alert-bik/

Wioleta pisze:

Wczoraj dowiedziałam się że z mojego konta zniknęła duża suma pieniędzy. Dzień wcześniej założyłam konto na Vinted i wystawiłam sukienkę córki na sprzedaż odezwały się dwie pani zainteresowane. Następnie dostałam smsa w którym był link do logowania bankowości internetowej. Oszuści założyli BLIKA i w ciągu paru minut z konta zniknęły wszystkie oszczędności. Złożyliśmy zeznania na Policji dodatkowo została złożona reklamacja w banku. Oczywiście Pani Kierownik z banku na wstępie od razu powiedziała że nie mamy szans na odzyskanie pieniędzy z uwagi na to że sama zalogowałam sie do konta i potwierdziłam przez kody weryfikacyjny zakładanie aplikacji BLIK przez oszustów. Nadmienie że w moim banku od czasu do czasu włącza się dwuetapowe logowanie do konta dlatego nie wzbudziło to mojej wątpliwości.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wioleto. Na wstępie możemy poinformować, że informacja przekazana przez kierownika placówki bankowej jest błędna. Nie wiemy tylko czy wynika z celowego działania czy też braku wiedzy kierownika placówki. Oczywiście istnieje możliwość odzyskania środków i tym się zajmujemy profesjonalnie. W przypadku oszustwa na Vinted zwykle rokowania na odzyskanie pieniędzy są stosunkowo dobre. Warte podkreślenia jest, że znalezienie sprawcy oszustwa nie jest konieczne, a to na banku ciąży odpowiedzialność zwrotu pieniędzy. Chętnie poznamy Pani historię bliżej i postaramy się Pani pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Wczoraj sprzedawałem ubrania,kobieta prosiła mnie o numer telefonu ,aby mogła przesłać mi pieniądze na konto. dostałam linka na SMS z VINTED gdzie było napisane potwierdź otrzymanie pieniędzy miałam zalogować tam się do banku lecz tego ostatecznie nie zrobiłam lecz z konta skradziono mi 2500 policja nie chce działać ;)

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak niestety wygląda klasyczne oszustwo na Vinted. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Potrzebujemy jednak więcej informacji w celu dokładnej analizy prawnej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam, w piątek miałam sytuacje taka. Ze wykradli moje dane do bankowości, zaciągnęli kredyt o wartości 29400. Odwołując go, pan z banku przez infolinie potwierdził ze odwołanie przyjęte. Niestety dzisiaj się okazało ze kredyt nadal jest, odwołania nie było. Sprawa złożona na policji aczkolwiek bank umywa ręce. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Najpewniej trzeba będzie wnieść do sądu pozew przeciwko bankowi o stwierdzenie nieistnienia umowy kredytu. Pomagamy w dziesiątkach takich spraw na terenie całej Polski. Potrzebujemy jednak więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Dzień dobry,
9.12 zostałam okradziona na kwotę 5400 zł wystawiając ubrania na sprzedaż na vinted, reklamacja została zgłoszona do banku, niestety odrzucona , sprawa została również zgłoszona na policję. Czy jest możliwość odzyskania środków?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Oczywiście zajmujemy się tego rodzaju sprawami, a oszustwa na Vinted to obecnie jedno z najczęściej spotykanych cyberoszustw. Musimy poznać Pani sprawę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krystian pisze:

Witam. Podszywający się pod firmę transportową facet wysłał mi lewa fakturę do zapłaty na 1300zł niestety wysłałem pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeśli było to oszustwo to może Pan złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w najbliższej jednostce policji albo w prokuratorze. Jest to klasyczne oszustwo, a nie cyberoszustwo jakim się zajmujemy.

Grażyna pisze:

14 listopada zostałam okradziona na kwotę 9100,00zł. metodą na fałszywego pracownika banku. Zaraz w tym samym dniu (po godzinie) zadzwoniłam na nr infolini (taki sam z jakiego oszust dzwonił) i złożyłam reklamację. następnego dnia byłam na policji i złożyłam doniesienie o przestępstwie. Wczoraj dostałam odpowiedź z banku odmowną. Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Grażyno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Zostałam okradziona metodą na olx. Zgłosiłam blokadę w banku bardzo szybko. Bank miał zablokować kwoty. Niestety zrealizował je. Złożyłam reklamację i bank jej nie uznał.
Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?
Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Tak, oczywiście jest możliwość ubiegania się o zwrot. Zajmujemy się załatwianiem tego rodzaju spraw. Zwykle konieczne staje się złożenie pozwu do sądu przeciwko bankowi. Nasz prawnik wszystko Pani wytłumaczy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

W dniu dzisiejszym zostałem okradziony na kwotę 9400zl metodą na fałszywego pracownika banku, podczas rozmowy z oszustem sprawdziłem numer z którego dzwonił i okazał się on poprawny jako numer banku, niestety była to tzw. nakładka. Kilka minut po całym zajściu zadzwoniłem na ten numer aby potwierdzić zaistniałą sytuację, niestety było już za późno.
Jutro idę zgłosić sprawę na policję a to też nie Jest prosta procedura bo dziś byłem na dwóch komisariatach i z racji że było już po godz 20 zostałem „spławiony” że niby to już koniec zmiany itp.
Czy mam szansę na odzyskanie utraconych środków ?

Dzień dobry, aby ustalić czy możliwe będzie odzyskanie środków potrzebna jest dokładniejsza analiza sprawy. Nasz konsultant napisze do Pana na adres email podany w komentarzu. Bezpłatnie ustalimy, czy możemy coś w tej sprawie zrobić. :)

Malgorzata pisze:

Hej. Od 3 dni próbuje sprzedać mebelki przeze mnie wystawione na aukcjach tj: olx i fb. Są to 2x pufa i stolik kawowy. Na fb odezwała się dziwna osoba która podała mi link do strony gdzie muszę doładować dpd karta za 50euro czyli ponad 240zl za kod. Kupiłam już ich za 4tysiące. I kazano wysyłać mi kody do servis dpd expres. Straciłam sporo pieniędzy z banku millenium. Dostałam odmowę z banku
Jak mogę walczyć o zwrot :( jestem załamana dać się tak oszukać. Mam jakieś screeny porobione

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa na portalach ogłoszeniowych. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Przesłałem pieniądze za przedmiot którego nie otrzymałem, posiadam tylko nr konta złodzieja.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Padł Pan ofiarą pospolitego oszustwa przy wykorzystaniu Internetu, a nie cyberoszustwa. W takiej sytuacji, gdy czuje się Pan oszukany, może Pan złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na policję albo prokuraturę. Organy ścigania mają stosowne narzędzia do namierzania przestepców.

Jan pisze:

wysłałem przelew na konto oszusta, proszę o kontakt przedstawię szczegóły

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Janie. Oczywiście pomagamy w tego rodzaju sprawach, ale musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej. Wówczas dokonamy oceny i będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam. Oszuści zadzwonili do mnie podszywając się pod numer banku z informacją że jest próba wzięcia kredytu na moim koncie bankowym żebym podała Blik to zabezpiecza moje pieniądze. Niestety wszystkie pieniądze 10tys wypłacili w bankomacie. Czy jest szansa aby bank oddał całą kwotę?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Obecnie to jedna z najczęściej stosowanych metod oszustwa. Niestety, ale oszustom udało się uśpić Pani czujność i wprowadzić Panią w błąd. Zajmujemy się podobnymi sprawami. Musimy jednak ocenić Pani sprawę pod kątem ewentualnych ryzyk i szans na powodzenie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kuba pisze:

Witam Państwa, miesiąc temu zostałem oszukany poprzez aplikację telegram w sprawie zakupu dwóch produktów na 1000 i 500 zl. Podałem sprzedawcom moje kody blik, dzięki czemu doladowali sobie konta zen. Allior juz odrzucił reklamację, myślę ze z millenium bedzie to samo. Czy mogę liczyć na jakąś pomoc czy pieniążki są stracone?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kubo. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami, ale musielibyśmy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby móc powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zoriana pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana na vinted. Wypłacono 3250 tys. z mojego konta 28 września. Natychmiast zgłosiłam już dwie reklamacje do banku. Dostałam odmowę zwrotu pieniędzy za transakcje nieautoryzowane skoro ujawniłam osobom trzecim swoje narzędzia uwierzytelniające i kody autoryzacji.Proszę o pomoc czy uda się odzyskać pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Oczywiście odmowa banku nas nie dziwi o tyle, że jest to standardowa procedura, z którą spotykamy się codziennie. Nie przeszkadza to jednak we wdrożeniu procedury odzyskiwania środków skradzionych przez oszustów. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie bliżej i postaramy się Pani pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Witam 2 godziny temu padłam ofiarą oszustwa na winted zgłosiłam to do banku jutro muszę zgłosić sprawę na policję jaka jest szansa na zwrócenie mi pieniedzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Co do zasady w przypadku „oszustwa na Vinted” sprawy rokują dobrze. Bez znaczenia jest też tutaj odpowiedź banku czy fakt tego czy Policja odnajdzie czy też nie sprawcę oszustwa. Działać można i bez tego, a nawet wbrew temu co odpisze bank czy ustali Policja. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami zawodowo i chętnie przyjrzymy się też Pani sprawie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Pawel pisze:

Witam dziś oszust ukradł pieniądze poprzez aplikację vinted czy jest możliwość ich odzyskania…?
Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Odpowiedź ze strony banku jest standardowa i nie należy się tym przejmować. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry padłam ofiarą wyłudzania pieniędzy przez portal Vinnted proszę o poradę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Pomagamy w tego rodzaju sprawach odzyskiwać skradzione środki. Musimy jednak poznać Pani sprawę znacznie bliżej i wówczas będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Edyta pisze:

Dzień dobry wystawiłam przedmiot na sprzedaż na olx. Zostałam oszukana , wypłacono z mojego konta 2700zł za sprawą przysłanego linku na InPost. Weszłam w niego i poszło. Byłam na policji i zgłosiłam już trzy reklamacje do banku. Dostałam odmowę zwrotu pieniędzy za transakcje nieautoryzowane skoro ujawniłam osobom trzecim swoje narzędzia uwierzytelniające i kody autoryzacji.Proszę o pomoc czy uda się odzyskać pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Edyto. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami i chętnie zobaczymy co da się zrobić w Pani sprawie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iryna pisze:

Dzień dobry. Zostałam oszukana na vinted. Wypłacono 6600 tys. z mojego konta 28 września. Reklamację do banku złozyłam i na policje też drugiego dnia. Czy mam jakieś szanse na odzyskanie tej kwoty. Proszę o pomoc. Dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Dzień dobry, zostałam oszukana na Vinted , proszę o pomoc .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Zawodowo zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Chętnie poznamy Pani sprawę bliżej i postaramy się Pani pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elżbieta Wawer pisze:

Witam, oszust wyprowadził pieniądze z konta założonego na Binance. Czy jest szansa odzyskania pieniędzy z takiego konta?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Nie znamy szczegółów sprawy, a kilka okoliczności może mieć kluczowe znaczenie dla ustalenia czy istnieje możliwość na wdrożenie procedury odzyskiwania środków. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jarek pisze:

Dobry wieczór. Najprawdopodobniej zostałem okradziony metoda na „blika”, kolega poprosił o szybkie opłacenie paczki, a ja że byłem w biegu to po prostu wysłałem i zatwierdziłem blika i potwierdziłem. Czy istnieje jakaś możliwość odzyskania pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jarku. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Musimy jednak poznać Pana sprawę bliżej, aby udzielić więcej informacji. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam. Zostałam oszukana na vinted. Wypłacono 4000 tys. z mojego konta. Reklamację do banku pani na infolinii przyjęła. Czy mam jakieś szanse na odzyskanie tych pieniążków. Proszę o pomoc. Dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Szansa na odzyskanie środków w tego rodzaju oszustwie jest co do zasady całkiem wysoka. Ważne jest jednak ustalenie metody oszustwa. Nie zawsze możliwe jest udzielenie pomocy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Witam prosiłabym o pomoc….

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Dzień dobry zostałam okradziona z konta na kwotę 650 zł przez vinted
Byłam w banku zablokowalam konto. Konto bankowe tej osoby jest w banku ING. Jeśli coś to mogę wysłac wam na email numer konta bankowego tej osoby

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Padła Pani ofiara powszechnego obecnie oszustwa na Vinted. Pomagamy w załatwianiu tego rodzaju spraw. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wiktoria pisze:

Dzień dobry, napisałam do państwa maila, proszę o szybki kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wiktorio. Prosimy oczekiwać na kontakt z naszej strony.

Ilona pisze:

Dzień dobry zostało mi skradzione ponad 4 tys zl. Przez aplikację vinted chciałam sprzedać kilka rzeczy żeby zarobić na kolumnie syna. Zostałam oszukana zgłosiłam do banku zablokował konto. Złożyłam reklamacje jutro zgłoszę na policję bo muszę mieć wydruk ale nie wiem czy odzyskam pieniądze boję się że nie uda mi się. Proszę o pomoc w odzyskaniu pomiędzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ilono. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Eliza pisze:

Przelewy wykonywał ten oszust, a nie Ja.

Eliza pisze:

Dobry wieczór!!! Zostałam zmanipulowana przez oszusta, który podał się za 3 osoby: najpierw za białego człowieka, potem za czarnego, a na końcu za kobietę. Byłam na Policji i powiedzieli mi, że nie odzyskam tych pieniędzy. Nie dostałam zaświadczenia. Także powiadomiłam bank o tej sytuacji i nie przyjęli mojej reklamacji. Dlatego chciałam się zapytać, czy mam szansę na umorzenie tych kredytów, które wzięłam przez tego oszusta?*

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elizo. Czy da się coś w sprawie zrobić to musi ocenić prawnik od spraw cyberbezpieczeństwa. W naszej Kancelarii zajmujemy się tego rodzaju sprawami zawodowo. Akurat funkcjonariusze Policji niekoniecznie znają się na sferze cywilnej tego rodzaju czynów zabronionych. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bożena pisze:

Dzień dobry
W dniu dzisiejszym chcąc sprzedać na Vinted zostałam odzukana-kliknelam w link i niestety z mojego konta skradziono 5000 .Gdy się tylko zorientowałam zadzwonilam do banku i poinformowałam o zaistniałej sytuacji.Czy jest możliwość odzyskania pieniedzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Bożeno. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie poznamy Pani historię trochę bliżej. Postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Proszę o kontakt w sprawie wyludzenia pieniedzy przez link

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie poznamy Pani historię trochę bliżej. Postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aga pisze:

Dzień dobry wczoraj wystawiłam przedmiot na sprzedaż na olx. Zostałam oszukana , wypłacono z mojego konta 5000 za sprawą przysłanego linku na pocztę. Weszłam w niego i poszło. Byłam na policji i zgłosiłam reklamacje do banku. Proszę o pomoc czy uda się odzyskać pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie poznamy Pani historię trochę bliżej. Postaramy się pomóc. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Witam zostałam okradziona na kwotę 8500, przypadek pewnie jak wiele innych udostępniłam pin osobie do karty pozwalajac jej jedynie na opłatę zakupów nie byłam świadoma ze w czasie płatności za zakupu gotówka z mojego konta jest wyciągana, zostałam ofiarą podstępu niestety wiem że moja wina podając pin ale nie wyraziłam zgody na podjęcie gotówki czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Zdecydowanie Pani sprawa wymaga bliższej analizy prawnej. Sprawa nie jest na pewno oczywista. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Zostałam okradziona na kwotę ponad 40tys zł. Dałam ogłoszenie na olx, otrzymałam wiadomość na WhatsApp o wpłacie pieniędzy i linka aby potwierdzić otrzymanie pieniędzy. Później przekierowanie do logowania na stronę banku i tak się zaczęło. Wyczyścili konto i jeszcze wzięli duży debet 😭😭😭😭Proszę o pomoc, czy jest szansa odzyskać pieniądze?

Pani Natalio, tak oczywiście, że są szanse na odzyskanie skradzionych pieniędzy! Opisane okoliczności zdarzenia są podobne do dziesiątek innych spraw tego typu, które prowadziliśmy. Nasz konsultant napisze do Pani na adres email wskazany w komentarzu. Nasz prawnik bezpłatnie przeanalizuje sprawę i odpowie jak możemy Pani pomóc. :)

Kasjan pisze:

Witam zostałem oszukany na kwotę 12 094 złoty przez fortuny złodzieje schakowali konto na zakładach bukmacherskich następnie wpłacili 12 094 z mojego konta byłem na policji i niby mam czekać do 15 września na decyzję banki ale nie wiem co robić

Panie Kasjanie, aby stwierdzić czy w tej sprawie można odzyskać środki konieczna jest dokładniejsza analiza prawna. Nasz prawnik musi się bardziej szczegółowo zapoznać z okolicznościami zdarzenia. Napiszemy do Pana na adres email podany w komentarzu. Taka wstępna konsultacja prawna jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. :)

Kasjan pisze:

Witam zostałem oszukany na kwotę 12 094 złoty przez fortuny złodzieje schakowali konto na zakładach bukmacherskich następnie wpłacili 12 094 z mojego konta byłem na policji i niby mam czekać do 15 września na decyzję banki ale nie wiem co robić

Panie Kasjanie, aby stwierdzić czy w tej sprawie można odzyskać środki konieczna jest dokładniejsza analiza prawna. Nasz prawnik musi się bardziej szczegółowo zapoznać z okolicznościami zdarzenia. Napiszemy do Pana na adres email podany w komentarzu. Taka wstępna konsultacja prawna jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. :)

Sylwia pisze:

Dobry wieczór
Zostały mi skradzione pieniądze z konta bankowego kwota 8700 zł . Oszustwo przez vinted. Proszę o pomoc .Czy jest szansa odzyskania środków ?

Pani Sylwio, zapewne jest szansa na odzyskanie pieniędzy ale żeby to potwierdzić nasz prawnik musi się zapoznać z okolicznościami zdarzenia. Napiszemy do Pani na adres email podany w komentarzu. Taka wstępna konsultacja prawna jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. :)

Agnieszka pisze:

Zostałam okradziona na kwotę ponad 6 tys zł. Dałam ogłoszenie na olx, otrzymałam wiadomość na WhatsApp o wpłacie pieniędzy i linka aby potwierdzić otrzymanie pieniędzy. Później przekierowanie do logowania na stronę banku i tak się zaczęło. Proszę o pomoc, czy jest szansa odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Julia pisze:

Witam! Zostałam okradziona przez internet na kwotę w wysokości 1500. Kobieta posługiwała się fałszywymi danymi osobowymi oraz zdjęciami telefonu. Proponowała sprzedaż telefonu komórkowego, oszukiwała dlaczego chce sprzedać. Kontaktowałam się z bankiem o prośbę cofnięcia przelewu, dostałam wiadomość ze odbiorca musi potwierdzić oddanie mi pieniędzy a wiadomo że tego nie zrobi😢

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Julio. Padła Pani ofiarą klasycznego oszustwa. Przy czym nie jest to standardowe cybeorsuzstwo. Należy zgłosić sprawę na policję i oczekiwać, aż organy ściągania odnajdą sprawcę.

Agnieszka pisze:

Witam,dziś zostałam okradziona przez dostanie wiadomości na Whatsapp ,wystawiona miałam bluzkę na olx ,miałam odebrać 30zl poprzez linka który dostałam na dpd weszłam w link i zaczęły mi znikać pieniądze 2razy po 150zl i raz 100 czyli 400 konto zablokowane i karta również, pani z PKO napisała protokół i kazała czekać na pismo do 30dni 🤦na policji również zgłosiłam jutro jeszcze mam tam iść,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dominika pisze:

Zostałam okradziona poprzez dostanie wiadomości na whatsapp. Chciałam sprzedać szafkę na olx. Z konta zostały skradzione pieniądze Blikiem na kwotę 3000zł. Co robić? Jak napisać odwołanie od reklamacji do banku?
Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dominiko. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andżelika pisze:

Zostałam oszukana przez olx. Ktoś napisał na watsap otrzymałam emaila. Mialam odebrać środki i tam zalogować się jakby do banku. I tak się zaczęło. Na koncie nie mam 3000. Proszę o kontakt emeilowy.

Dzień dobry Pani Andżeliko. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

W piątek i ja zostałam oszukana , nie jestem w stanie powiedzieć jak to się stało. Przeglądałam internet , później chciałam się zalogować na konto , zaczęło mnie odrzucać 2 razy więc postanowiłam wejść na aplikację gdy się tam zalogowałam zobaczyłam ponad 6 mniej , zablokowałem kartę reklamacja złożona , zgłoszone do departamentu zgłoszone na policję . Na policji przychodziły mi wiadomości że ktoś probuje płacić moja karta . Przelew okazał się przez jakąś aplikację . Bank sądzi że sama mogłam zrobić przelew .

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Napisaliśmy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam w dniu wczorajszym zostałam okradziony przez portal olx i whatsappa na kwotę 4.100 zgłosiłam odrazu sprawę do banku bank miał zamknąć konto i jeszcze wczoraj powiedzieli ze raczej pieniądze nie wypłynęły z konta a dzis dostałam telefon z banku ze niestety ale pieniędzy nie da się odzyskać sprawę również złożyłam na policję proszę o pomoc jestem na skraju wytrzymałości pracowałam ciężko razem z mężem na te pieniądze które odkładaliśmy na wakacje proszę pokierować mnie co mam dalej robić z góry dziękuję;(

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Gabriela pisze:

Wczoraj skradziono mi przez aplikacje vinted 5000 tys zl zlodzi3je wysylali link weszlam w nie podalam rowniez nr telefonu a teraz bank odmowil zwrotu pieniedzy bo sama dalam kody dostepubylam w banku i na policji

Dzień dobry Pani Gabrielo. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jacek pisze:

witam,

zostałem okradziony przez OLX na kwotę 6 tysięcy w 2021 roku bank nie uznał reklamacji czy są szanse na odzyskanie pieniędzy, złodzieje z Ukrainy zostali złapani ale co dalej cisza…

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Wczoraj ok 21 również padłam ofiara oszustwa internetowego na Vinted. Napisały do mnie „kobiety” 3 konta ze kupują rzeczy ode mnie i pytały o e maila nr telefonu wysyłały screeny wiadomości ze one potrzebują tych danych żeby dalej zawieźć transakcje. Ja podałam te dane. Następnie otrzymałam wiadomości na e mailu z linkami, że tam odbiorę pieniądze. Kliknęłam trzeba było wybrać bank i to zrobiłam. Nastąpiło przekierowanie na stronę banku i tam wypełniłam pola … zaczęły przychodzić mi wiadomości żebym autoryzowała przelewy były to różne kwoty, 3000, 1000, 71000 itd. Ja tego nie zautoryzowałam. W końcu pojawił się SMS ze dokonano translacji 3D-Secure Transfergo na kwotę 1500 zł. Weszłam na bank a tam -1500 zł. Zadzwoniłam w nocy do banku zablokowali konto. Dziś byłam w banku i pani powiedziała ze ja świadomie udostępniłam dane wrażliwe i ze nie otrzymam reklamacji. Dziś jeszcze idę na policję. Mam screeny tych kodów linki i wiadomości.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aldona pisze:

Witam
Skradziono mi pieniądze z konta podczas transakcji na OLX. Skradziona kwota to 4950 w dwóch transakcjach (2950 i 2000).

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aldono. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Witam zostałem „zrobiony” przez oszusta na wycieczkę przez facebooka wpłaciłem mu szybkim przelewem Pieniądze na konto i kontakt się z nim urwał. Bank odrzucił reklamacje Policja rozkłada ręce czy jest szansa na odzyskanie Pieniędzy (4300 zł)

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Dzien dobry. Dzis zostałam okradziona na 10 tys przez vinted . Za pomocą aplikacji banku przyszla informacja o potwierdzeniu przelewu, niby zabezpieczenie srpdkow na koncie. Potem blikiem skradziono jeszcze 2tys. Zgłosiłam od razu do banku, zablokowane wszystko. Czy jest szsnsa na odzyskanie pieniędzy jesli zmanipulowana potwierdziłam przelew

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Zajmujemy się takimi sprawami. raczej ze strony banku nie ma Pani co liczyć na pozytywne rozpatrzenie reklamacji. Zwykle banki ją odrzucają i trzeba dochodzić sprawiedliwości w sądzie. Pomagamy w takich sprawach zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Witam wczoraj wypłynęły mi pieniądze z konta 2000 zgłosiłam o zablokowanie konta a dziś muszę się udać o reklamacje do banku i na policję to było oszustwo na olx na in posta wczoraj z racji później godz nie przyjęli zgłoszenia bo nie było nikogo od takich spraw nie mogę dojść do siebie a to były dziecka pieniadze który potrzebuję leków na padaczkę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać więcej szczegółów, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Skradziono mi pieniądze przez revoluta, mezczyzna podający sie za pracownika mbanku oszukał mnie, ze ktos chce mi ukraść pieniadze. Pod wpływem emocji przelałam mu pieniądze z aplikacji MBank po czym kazal mi przelac pieniadze z revoluta na „bezpieczne konto” Kontaktował sie ze mna z kilku numerów.
Sprawe zgłosiłam na policje, ale szukam tez innej drogi pomocy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się podobnymi sprawami, chociaż Pani przypadek wygląda niestandardowo. Jednak postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bożena pisze:

Okradziono z mojego konta banku PKO 8,700,00 zł . Bank nie uznał reklamacji powiedział, że to moja wina ale to nie prawda . Złodziejka kazała mi napisać nazwę konta na telefonie moim a ja się pytam do czego to jest potrzebne a ona ta złodziejka mówiła, że to nazwa konta na które będą wpływały moje zarobione pieniądze z akcji Orlenu. Proszę o pomoc dziekuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Wczoraj skradziono mi pieniądze z konta podczas transakcji na OLX. Skradziona kwota to 7900 w dwóch transakcjach (3900+4000). Konto i karta zostały zablokowane. Sprawa zgłoszona na policję. Z banku otrzymałem info, że te dwie transakcje zostały zablokowane do 26.07. i teoretycznie jeszcze nie „opuściły” banku. Mam wydruki z banku z podpisami i pieczatkami pracownika banku. Od transakcji do zablokowania i reklamacji minęło ok 40 minut. Z góry zakładam, że bank odrzuci reklamacje. Czy jest możliwość odzyskania tych pieniedzy i zakończenie sprawy na moja korzyśćkorzyść?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam dwa dni temu (11.07.2022) zostały skradzione moje pieniądze z konta na kwotę 245,86 zł. Wystawiłam na sprzedaż ubrania na vinted. Z banku dostałam wiadomość że nie mogą uznać reklamacji. Zdaje sobie sprawę że to mała kwota jednak na dość młodą osobę która sama zarabia jest to ogromna kwota i jedyne oszczędności na koncie dlatego mi zależało na zwrocie. Dziś ( 13.07.2022) chciałam zgłosić sprawę na policję natomiast nie wiem jak wygląda takie zgłoszenie i czy nie uznają mnie za osobę winną.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się tego rodzaju sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Witam serdecznie
W poniedziałek tj 4.07.22r zostało okradzione moje konto na zasadzie telefon ok pracownika AliorBanku kwota jaką mi skradziono to 9 tyś zł
Będę wdzięczny w pomocy uzyskania odszkodowania
Sprawa zgłoszona do Banku i na Policje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpowiedzieliśmy Panu na komentarz w poprzednim wpisie.

Łukasz pisze:

Witam serdecznie
W poniedziałek tj 4.04.22r zostało okradzione moje konto na zasadzie telefon ok pracownika AliorBanku kwota jaką mi skradziono to 9 tyś zł
Będę wdzięczny w pomocy uzyskania odszkodowania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o większą ilość informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Przemek pisze:

Witam , okradziono moje konto bankowe na kwotę 4tys wystawiłem ciuchy na sprzedaż , sprawa jest na policji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Przemku. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Daga pisze:

Witam. Przez aplikację vinted zostałam dzisiaj okradziona na kwotę 7500zl 😭 czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniążków ? Czy bank ma prawo cofnąć przelew ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeśli przelew został zlecony do realizacji i został już wykonany to raczej nie uda się już cofnąć przelewu. Nie znamy okoliczności, w jakich doszło do kradzieży. Musielibyśmy sprawie przyjrzeć się bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Witam. W dniu dzisiejszym padła ofiarą oszustwa na portalu olx i skradziono mi z konta 650 zł.
Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Dzień dobry, zostałem okradziony internetowo na kwotę oklo 900 zł, ktoś podbierał z mojego konta systematycznie kwoty po 200-300 zł przez Google, dzisiaj się zorientowałem, nie wiem co z tym zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Zajmujemy się podobnymi sprawami i chętnie przyjrzymy się Pana przypadkowi bliżej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Skradziono mi 2300 zł sprawa jest już na policji niestety zlodziej najpierw przelał pieniadze z konta meza na moje i dopiero wyplacil

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Udzieliliśmy Pani odpowiedzi w poprzednim wpisie.

Karolina pisze:

Proszę o pomoc dziś skradziono mi 2300 zł kobieta napisała na whattsup w sprawie łóżeczka ktore wystawiłam napisała również że zapłaciła i wysłała mi link do InPost że wpłaciła i są tam jej dane tam przekierowano mnie na olx w celu wybrania banku i przyjęcia transakcji co w takiej sytuacji bank pewnie odrzuci reklamacje dodam również że zlodziej przelał pieniądze najpierw z konta mojego męża przez aplikacje na moje konto potem je wypłacił sprawa jest już na policji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Dzień dobry, skradziono mi z konta 1850 zł. Reklamacja w banku złożona, ale pewnie i tak nic z tym nie zrobią. Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. Jeśli nie złożyła Pani jeszcze zawiadomienia o oszustwie na Policji to należy wykonać jeszcze ten krok. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Nawet, jeśli sprawca oszustwa nie został znaleziony. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dzień dobry
Skradziono mi środki z konta przy podając fałszywy lync. Osoba kontaktowała się przez whatsapa w sprawie transakcji zakupu wystawionego przeze mnie mebla. Wszystko zostało ustalone następnie osoba przesłała z olx-a zdjęcie wystawionego mebla wraz z lyncem do podania danych do dokonania przelewu. Rano zobaczyłam że mam dwa SMS-y informujące że ktoś aktywował usługę iPKO a następnie SMS z informacją że dokonano transakcji przy użyciu karty. Złożyłam zawiadomienie do bank ( karta została zablokowana) oraz zgłoszenie na policję. Pobrana kwota to 18500 PLN. Bank najprawdopodobniej odrzuci reklamację. Co w tej sytuacji i czy jest szansa na odzyskanie skradzionej kwoty. Proszę o pomoc .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno, zajmujemy się takimi sprawami. Nie zwraca Pani uwagi na negatywne rozpatrzenie reklamacji przez bank. To zasadniczo standardowa procedura. Potem trzeba działać i odzyskiwać pieniądze z użyciem postepowania sądowego. Pomagamy w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna Sygitowicz pisze:

Dzień dobry.Skradziono mi środki z konta przy użyciu karty revolut przewalutowanie środki i przelano na zagraniczne konto. Bank umywa ręce, Walutomat udzielił inf. odnośnie konta os. na które zostały przesłane środki i dalej nie mogę nic z tym zrobić.prosze o pomoc mój nr 514 610 XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam! Wczoraj po godzinie 21.00 padłam ofiarą oszusta internetowego.Skradziono mi z konta ponad 7.000zł.Sprawa zgłoszona na policję i do banku,konta zablokowane.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpowiedzieliśmy na Pani komentarz chwilę wcześniej.

Monika pisze:

Witam serdecznie! Wczoraj po godzinie 21.00 padłam ofiarą oszustwa internetowego .Skradziono mi z z konta ponad 7.000 zł.Sprawa została zgłoszona na policję i do banku .Konto zablokowane.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry, zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Dzień dobry
Skradziono mi 1 tys z konta bankowego reklamację w banku zgłosiłam ale oczywiście bank twierdzi że nie widzi problemu zwrotu pieniędzy nie dostanę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. W tym również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Witam. Czy komuś udało się odzyskać pieniądze?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Marto, zapraszamy do kontaktu. Wszystko Pani wytłumaczymy, tj. jak wygląda proces odzyskiwania środków od początku aż do samego końca. Nasze dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Wiktoria pisze:

Wczoraj z konta zniknęło mi 1700 zł sparawa zgłoszona na policję i do banku reklamacja poszła , konta zostały zablokowane

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wiktorio. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Magdalena pisze:

Proszę o pomoc, ponieważ z karty skradziono mi ponad 2000 zł. Oczywiście bank odmówił mi zwrotu pieniędzy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej wraz ze skrzynką SPAM.

Pelagia pisze:

Skradziono mi 2 tys przez vinted z karty debetowej która była w trakcie wypowiedzenia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Łukasz pisze:

Witam. Witam zostałem okradziona na 3500 złotych przez internet mobilny. Bank przysłał mi odmowę reklamacji ponieważ udostępniłem po części swoje poufne dane…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Łukaszu. Zajmujemy się takimi sprawami. Odpowiedź banku nas nie dziwi, ponieważ w zasadzie w 100% podobnych spraw nasi Klienci spotykają się z taką odpowiedzią. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Wiktoria pisze:

Witam zostałam okradziona na ponad 8 tysięcy złotych a bank przysłał mi odmowę reklamacji ponieważ udostępniałam swoje poufne dane…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego typu sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marzena pisze:

Dzień dobry zostałam okradziona na bardzo dużą kwotę na portalu olx. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Dagmara pisze:

Witam! Zostałam okradziona na portalu olx i pobrano mi 1500 zł.
Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o wskazanie dodatkowych informacji. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Konrad pisze:

Witam zostałem oszukany poprzez portal olx wystawiłem przedmiot potencjalny kupujący do mnie napisał i jak się okazało był to oszust i z mojego konta zginęło 18000 tys złotych . Złożyłem reklamacje ale została odrzucona , ponieważ bank twierdzi że bezmyślnie podałem dane ,i nr karty czy jest szansa żebyk odzyskał chociaż pół kwoty? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Co do sposobu rozpatrzenia reklamacji bankowej to można uznać, iż była to standardowa odpowiedź banku. Oczywiście będziemy starali się Panu pomóc, a odpowiedź banku nie jest tutaj w ogóle wiążąca.

Szymon pisze:

Witam serdecznie razem z żoną mamy wspólne konto w banku i niestety chciała sprzedać ubranka córek na portalu vindet i z konta zginęło 3550 zgłosiłem reklamację w banku i na policję ale pan policjant powiedział że na odzyskanie pieniędzy jest znikoma szansa proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Informacja jaka została Panu przekazana przez Policjanta nie jest prawidłowa. Dla wdrożenia procedury odzyskania środków nie ma konieczności wykrycie sprawcy przestępstwa. Zapewne osoba przyjmująca zawiadomienie nie posiadała wiedzy z zakresu prawa cywilnego, a w szczególności ustawy o usługach płatniczych. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Magdalena pisze:

Dzień dobry zostałam oszukana na portalu vindet i okradziona na 7.000 zł proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Aneta pisze:

Witam, ja również zostałam okradziona z konta internetowego. Oszukano mnie na olx , what’s app. Bank nie uznał reklamacji pomimo szybkiej reakcji z mojej strony.

Dzień dobry Pani Aneto, nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu. Ustalimy jakie dokładnie były okoliczności sprawy i powiemy, czy będziemy mogli Pani pomóc. :)

Miłosz pisze:

Witam, niestety ja również zostałem oszukany po przez sprzedaż na olx i WhatsApp straciłem łącznie prawie 26 tysięcy złotych bardzo długo oszczędzałem żeby mieć tyle pieniędzy, niestety ktoś mnie oszukał a ja potrzebuje pomocy. Proszę o kontakt

Dzień dobry, nasz konsultant odezwie się do Pana na adres email podany w komentarzu. Ustalimy jak możemy Panu pomóc. :) Jednocześnie zachęcamy do kontaktu telefonicznego – 530 333 130.

Patrycja pisze:

1 kwietnia zostałam oszukana przez fikcyjnego klienta z OLX. Zostały wyłudzone ode mnie dane do logowania na konto bankowe i skradziono mi 900zl po przez blik. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Sebastian pisze:

Witam zostały mi skradzione pieniądze z konta bankowego 7 000 zł. Stało się to przez aplikację Vinted, zostałem podstępnie oszukany czy można z tym coś zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W zdecydowanej większości przypadków istnieje możliwość odzyskania skradzionych pieniędzy. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Ewa pisze:

Zostały mi skradzione pieniądze z konta internetowego.Oszustwo na olx , what’s app.Prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami Pani Ewo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Jerzy pisze:

Witam serdecznie,
Zostalem oszukany przez firme podszywajaca sie pod Orlen, oszusci zalogowali sie do mojego konta i zrobili dwa przelewy na 2000 euro bank nie che mi pieniedzy oddac a oszusci nadal dzwonia do mnie codziennie pare razy na dobe. Sprawe przejela prokuratora
Co moge zrobic aby odzyskac pieniadze Bank powiedzial ze zatwierdzilem tranzakcje i pieniedzy mi nie oddadza pomimo iz osoba trzecia zalogowala sie an moje konto.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeśli wysłała nam pani wiadomość mailowa to jeszcze dzisiaj się z Panią skontaktujemy. prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Alicja pisze:

27 marca zostałam oszukana przez fikcyjnego klienta z OLX. Zostały wyłudzone ode mnie dane do logowania na konto bankowe i skradziono mi 5000zl. Proszę o pomoc!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeśli wysłała nam pani wiadomość mailowa to jeszcze dzisiaj się z Panią skontaktujemy. prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Arek pisze:

Witam mam pytanko jest możliwość odzyskania pieniędzy 4100zl okradziono mnie przez portal olx i watsapp bank odrzucił reklama je sprawa jest na policji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeśli wysłała nam pani wiadomość mailowa to jeszcze dzisiaj się z Panią skontaktujemy. prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mialowej.

Paulina pisze:

Dzień dobry, 1 kwietnia chcąc sprzedac sukienkę córki za 20 zł na Vinted oszuści wkradli się na moje konto i zabrali 60 000 tys zł, czy te pieniądze są do odzyskania?
Sprawę oczywiście zgłosiłam na policję(oni jednak nie dają nadzieji na odzyskanie nawet części pieniędzy) , złożyłam również reklamację do banku ale odpowiedź dostałam negatywna…
Wyslalam do Państwa wiadomość e-mail z opisem całej sytuacji,dołączyłam dokumenty które posiadam w tej sprawie.
Bardzo proszę o pomoc i kontakt . Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeśli wysłała nam pani wiadomość mailowa to jeszcze dzisiaj się z Panią skontaktujemy. prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mialowej.

Anna pisze:

Witam. Nieświadomie udostępniłam moje dane karty i bankowości elektronicznej. Wszystkie pieniądze z konta zniknęły. Nie ma śladu korespondencji. Straciłam przeszło 8 tysięcy. Co robić? Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Jacek pisze:

Mam takie pytanie córka próbowała sprzedać ubrania przez firmę vinted i wtedy się zaczęło podesłała jej linki do podania loginu i hasła do banku BSR ona je wpisała i okazało się że konto zostało wyczyszczone pisało na koniec pozostań na tej stronie i potwierdz w aplikacji mobilnej przez 10 minut a po 10 minutach twoje powiadomienie autorautoryzacyjne wygasło nie mogłem się od piątku do poniedziałku zalogować w poniedziałek w banku okazało się że konto jest puste zmieniłem login i hasło i czy to już będzie bezpiecznie było kilka przelewów zrobionych z tego co kojarzę do banku we Wrocławiu i Poznaniu mam wydruki następne pytanie czy jeżeli to nie ja robiłem te przelewy tylko ktoś weszedł mi na konto i wypłacił pieniążki czyli dokonał wyłudzenia to Bank powinien je mi zwrócić oraz czy powinnem zgłosić to na Policję w tym samym dniu czy mogę następnego dnia z góry dziękuję za pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Oczywiście sprawę trzeba zgłosić na Policję jako oszustwo. Można tego dokonać w dowolnym czasie. Chociaż im szybciej, tym lepiej. Należy też złożyć reklamację do banku prowadzącego rachunek. Na 99,99% będzie ona rozpatrzona negatywnie, ale jest to warunek konieczny dla podejmowania dalszych działań zmierzających do odzyskania pieniędzy. Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Sylwia pisze:

Witam, z konta męża zniknęły pieniądze przez fałszywa stronę olx na początku stycznia, bank odrzucił reklamację oczywiście wina przerzucona na męża. Ale nie był to jeden przypadek, mąż stał się tak zwanym słupem. niestety bank cały czas odbija piłeczkę i nie wiemy co z tym dalej zrobić aby odzyskać pieniądze. Dla prezesa banku to śmieszna kwota ale dla nas 1050 zł nie jest mało.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami Pani Sylwio. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Państwa maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Witam, skradziono mi pieniądze z konta przez rozmowę na watshapie. Czy jest szansa na odzyskanie części chociaż?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Anno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Natalia pisze:

Witam. Tydzień temu zostałam okradziona z konta poprzez swoją lekkomyślność. Zadzwoniłam do banku z prośba żeby anulowali te transakcje bo mnie właśnie okradli, Pani stwierdziła że transakcje musza się zaksięgować. To była kwota 1594 zl, od razu zablokowałam kartę i dostęp do bankowości. Zgłosiłam sprawę na policję. Kiedy transakcje się zaksięgowany złożyłam reklamacje ale bank ją odrzucił. Bardzo proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Natalio. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Malgorzata pisze:

Dzien dobry
Prosze o kontak
Zostalam oszukana przez olx,bank twierdzi ze musi rozpatrzec reklamacje jednak to policja musi scigac i dopiero jak odzyska pieniadze od zlodzieja dopiero otrzymam ja.dalej chca mnie oszukiwac tylko tym razem bank.pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Elżbieta pisze:

Witam.W dniu 16 lutego przelałam na conto Coinbase Ireland Ltd 8.859euro i zaraz po wpłacie pieniądze mi zniknęły.Ktoś przejął je robił inwestycje w moim imieniu na moim koncie przez 2 tygodnie. Zarobił na tym ponad 38.000euro.I te pieniądze gdzieś zniknęły nawet Coinbase nie jest w stanie wycofać tych transakcji. Ja w tym czasie miałam jakby problem z zalogowaniem. Jakbym była zablokowana. Coinbas blokował mi konta żeby uchronić mnie przed stratami. Pozmieniałam hasła ale było już za pózno. Pieniądze zniknęły.Czy mogę żądać od nich zwrotu moich utraconych pieniędzy i jak?Obecnie wyświetlają mi te wszystkie transakcje ale niby nie da się ich wycofać. Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Elżbieto, w takiej sytuacji wygląda to trochę inaczej niż tradycyjna kradzież pieniędzy z konta bankowego. Niemniej możemy się przyjrzeć sprawie. Postaramy się pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Ewa pisze:

Witam, zdecydowałam, że zgłoszę się o pomoc tutaj, bo nie bardzo wiem, jak mogę zareagować w tej sytuacji. Sprawa ma się tak – z konta bankowego mojego chłopaka dwukrotnie wyszły dwa podejrzane przelewy na dziwne konta – jedno na kwotę 30,37 zł, natomiast drugie na aż 579,31 zł. Nie ma możliwości, żeby były to jakieś jego wydatki. Mój chłopak ma konto w ING.
Czy jest jakaś szansa na odzyskanie tych pieniędzy? Co powinniśmy teraz zrobić w tej sytuacji?
Posiadam screeny tych nietypowych przelewów, które powinien zobaczyć specjalista. Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry, zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Justyna pisze:

Witam. W sobotę zostały mi skradzione pieniądze z konta bankowego. Bardzo proszę o pomoc w odzyskaniu moich pieniędzy. proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się tego typu sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Justyna pisze:

Skaradzona mi pieniedze z konta bankowego . Proszę o odzyskanie moich pieniędzy i zadośćuczynienie od banku za dopuszczenie do kradzieży pieniędzy, które zostały im powierzone i zrzucanie winy na mnie . Z góry dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi napisze do Pana maila z prośbą o podanie szerszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej. Może Pan również do nas zadzwonić i napisać. Dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Andrzej pisze:

Proszę o pomoc w odzyskaniu skradzionych pieniędzy przez internet z kąta bankowego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi napisze do Pana maila z prośbą o podanie szerszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej. Może Pan również do nas zadzwonić i napisać. Dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Kamila pisze:

Proszę o pomoc w odzyskaniu skradzionych przez internet pieniądze z konta bankowego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi napisze do Pani maila z prośbą o podanie szerszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej. Może Pani również do nas zadzwonić i napisać. Dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Magdalena pisze:

Zostałem okradziona, pieniądze zostały wyplacone przez bankomat. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi napisze do Pani maila z prośbą o podanie szerszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej. Może Pani również do nas zadzwonić i napisać. Dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Bożena pisze:

Dzisiaj z r-ku bankowego znikło mi
10000tys.
Jestem na emeryturze
Padlam łupem kradzieży dokładnie jak jest opisane zainstalowałem aplikację Ane-desk.
W baku konto zastrzeżone ale bez możliwości zwrotu pieniędzy. Kradzieży dokonano o 10:30 ja zgłosiłem kradzież o 14:00 I nic nie dało się zrobić.
Byłam na policji ale nikogo nie dostałam bo to mały posterunek
Pojadę jutro rano.
Proszę o pomoc bo nie wiem co dalej robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami i chętnie pomożemy. Jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi napisze do Pani maila z prośbą o podanie szerszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej. Może Pani również do nas zadzwonić i napisać. Dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/