Przegrane sprawy wymuszą ugody z frankowiczami! - Antywindykacja EuroLege

Przegrane sprawy wymuszą ugody z frankowiczami!

Przegrane sprawy wymuszą na bankach zawierani ugód z frankowiczami

Oceń artykuł: 

Kredytobiorcy frankowi z coraz większymi szansami na rozwiązanie swojego problemu. Pierwszą, pilotażową ugodę zawarł już Bank PKO BP a teraz Santander Bank Polska rozważa dogadanie się z kredytobiorcami.

Kilka dni temu PKO Bank Polski zawarł pierwszą, pilotażową ugodę z frankowiczami, zgodną z propozycją przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Sylwia Urbańska, poinformowała media, że postępowanie zostało zakończone a strony, czyli PKO BP oraz osoby fizyczne, zawarły ugodę, przy czym zastrzegły, że nie będą ujawniać innym osobom informacji na temat jej szczegółów. W związku z zawarciem umowy sąd zdecydował o umorzeniu postępowania.

Banki chcą ugody?

Po tej wieści pojawiła się kolejna dobra informacja dla frankowiczów. Santander Bank Polska, trzeci co do wielkości bank w kraju, rozważa ugody z klientami, którzy mają kredyty hipoteczne we franku szwajcarskim. Najwyraźniej batalie sądowe podejmowane przez kancelarie prawne przeciw bankom i wygrywane sprawy powodują, że te tworzą wielkie rezerwy i zaczynają mówić o ugodach z klientami. Do rozwiązania sporów poza sądami zachęca także przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Bank utworzył dodatkowe ćwierć miliarda złotych rezerw na ryzyko zwrotu pieniędzy i zamierza wysłać do klientów ankiety. Na ich podstawie będzie przedstawiał swoje rekomendacje odnośnie propozycji przewodniczącego KNF na temat ewentualnych ugód z frankowiczami. Jak podaje portal Business Insider (BI) punktem wyjścia mógłby być kredyt złotowy oprocentowany według stawki WIBOR powiększonej o marżę stosowaną dla kredytów złotowych w czasie, w którym udzielony został kredyt walutowy.

Kancelarie wygrywają sprawy!

BI pisze, że kancelarie prawne zauważyły duże szanse na wygraną i gromadzą chętnych do wytaczania pozwów przeciw bankom. I te muszą przekalkulować, co bardziej im się opłaca – dobrowolnie dążyć do ugody i zwracać klientom część pieniędzy, czy oddać tylko tym, którzy wytoczą i wygrają sprawy. Oczywiście w tym drugim przypadku zwrot będzie powiększony o koszty obsługi prawnej i koszty sądowe.

Bankowcy i klienci czekaj na orzeczenie sądu, które ma zapaść 25 marca. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego wystąpił z wnioskiem o rozstrzygnięcie przez skład całej Izby Cywilnej SN zagadnień prawnych dotyczących tematyki kredytów denominowanych i indeksowanych w walutach obcych. Na 25 marca wyznaczono termin posiedzenia Izby w tej sprawie.

Jesteś zadłużony? Szukasz pomocy?

Zawarłeś z bankiem umowę “frankową”? Pomożemy Ci w ograniczeniu kosztów bieżącej obsługi długu, a nawet w uniknięciu dalszych spłat i odzyskanie tego co już spłaciłeś na rzecz banku!

Chcesz dowiedzieć się więcej w jaki sposób prawnicy z Kancelarii EUROLEGE mogą pomóc Ci w sprawie frankowej i jaki jest koszt takiej pomocy? Skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej sprawy frankowej! Możesz to zrobić zdalnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie z dostępem do Internetu. Jak to zrobić?

Dostępne formy kontaktu:
1. Zadzwoń do pod numer: 530 333 130
2. Zgłoś się na stronie: www.eurolege.pl/kredyt-frankowy/
3. Napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
4. Napisz na Messenger: https://www.facebook.com/eurolege/

Źródło: businessinsider.com.pl

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA