Kolejne przestępstwo internetowe stało się faktem. Tym razem cyberoszuści podszywają się pod instytucję państwowe. Chodzi o urzędu skarbowe, które rzekomo wysyłają maile do osób, którym należy się zwrot podatku. Oszustwo na PIT zatem stało się faktem, a o jego istnieniu zaczęły już informować media o zasięgu ogólnopolskim.

Sprawdź, czy możesz odzyskać pieniądze lub anulować wyłudzony kredyt.

Na czym polega oszustwo na e-PIT? Co zrobić kiedy padłeś jego ofiarą oraz jak odzyskać skradzione pieniądze? O tym w poniższym materiale.

Na czym polega oszustwo na PIT?

Mieliśmy już do czynienia i opisywaliśmy na naszym blogu oszustwo na polski ład. Jednak oszustwo na PIT wydaje się być bardziej podstępne. Oszustwo na e-PIT wstępnie przebiega w ten sposób, że cyberprzestępca wysyła swoim potencjalnym ofiarom maile. Oczywiście robi to losowo i w dużej ilości, licząc na to, że złapie jak najwięcej osób na swój przestępczy trik.

W bardzo wiarygodnie wyglądającym mailu jesteśmy informowani, że mamy do odzyskania zwrot podatku. W treści maila rzekomo pochodzącego od instytucji państwowej wskazywana jest kwota zwrotu. Samo otworzenie maila jeszcze nie jest groźne. Mail wygląda tak:

Padłeś ofiarą oszustwa bankowego?

Możesz odzyskać wszystkie środki i anulować wyłudzony kredyt

Przeanalizujemy Twoją sytuację bez żadnych początkowych kosztów i powiemy jak możemy Ci pomóc.

oszustwo na PIT fałszywe maile
Źródło: https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-maile-od-finanse-gov-w-sprawie-zwrotu-podatku/

W treści maila znajduje się link w opcją „odbierz teraz”. Samo jego kliknięcie nie powoduje, że tracimy kontrolę nad naszym sprzętem. Nie wydaje się to tez link infekujący nasz komputer czy telefon. Po jego kliknięciu ukazuje się nam rzekoma platforma do szybkiego zwrotu podatku. Wygląda to tak:

oszustwo na e-pit fałszywa strona
Źródło: https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-maile-od-finanse-gov-w-sprawie-zwrotu-podatku/

Jest to strona wyłudzającą dane kart płatniczych i kredytowych. Podając dane swojej karty umożliwiasz oszustowi kradzież pieniędzy z konta bankowego. Możliwe, że wszystkie twoje oszczędności mogą zniknąć.

Dla tych, którym do tego momentu nie zapaliła się jeszcze czerwona lampka mają jeszcze okazję, aby nie tylko się włączyła, ale też, aby zaczął wyć głośny alarm. Otóż po wpisaniu wszystkich potrzebnych danych do transakcji „zwrotu podatku” jesteśmy przekierowywani na stronę, na której mamy dokonać autoryzacji wpisując kod. Co ciekawe, strona jest w języku czeskim.

oszustwo na pit fałszywa strona płatności
Źródło: https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-maile-od-finanse-gov-w-sprawie-zwrotu-podatku/

Padłem ofiarą oszustwa na PIT. Gdzie zgłosić? Jak odzyskać skradzione pieniądze?

Kiedy oszuści wykradli Ci pieniądze z konta metodą na PIT to masz szansę na ich odzyskanie. Musisz jednak zachować spokój i zimną krew. Nie zrażaj się jeżeli bank odrzuci twoją reklamację i odmówi zwrotu pieniędzy. To standardowa procedura i prawie zawsze tak się dzieje. Z pomocą doświadczonego prawnika możesz odzyskać wszystkie środki. O szczegółach napisaliśmy w dalszej części.

Należy również zaznaczyć, że musisz wykonać kilka czynności, bez których powodzenie całego procesu nie będzie możliwe. Od czego więc zacząć i gdzie zgłosić oszustwo na PIT?

Rozpocznij od zgłoszenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa oszustwa. Zrobisz to w najbliższej jednostce Policji albo Prokuratury. Niestety wykrywalność tego typu przestępstw jest dosyć niska. Zapewne nie uda się ustalić sprawcy przestępstwa. Jednak dla powodzenia sprawy o odzyskanie pieniędzy nie ma to znaczenia. Musisz jednak wykonać powyższa czynność.

W dalszej kolejności udaj się do banku i zgłoś sprawę. Zrobisz to poprzez złożenie pisma jakim jest reklamacja bankowa. Niemal na pewno zostanie ona rozpatrzona negatywnie. Nie przejmuj się. Taka czynność musisz wykonać, a odmowa ze strony banku nie przeszkadza w dalszych czynnościach. Przeciwnie, jest warunkiem koniecznym, aby odzyskać skradzione środki.

Ostatnią rzeczą jaka musisz zrobić do uzyskaj raport BIK. Zdarza się, że oszuści potrafią zaciągać debety na koncie, a nawet zawierać na dane swoich ofiar kredyty i pożyczki. W przypadku oszustwa na PIT raczej się to nie zdarzy. Jednak warto wykluczyć taką ewentualność i mieć pewność.

Kto mi pomoże odzyskać pieniądze skradzione przez oszustów internetowych?

W Kancelarii EUROLEGE zawodowo zajmujemy się pomocą osobom pokrzywdzonym przestępstwami internetowymi. W zakresie naszych usług znajduje się:

  • odzyskiwanie pieniędzy skradzionych z kont bankowych,
  • unieważnianie umów kredytów i pożyczek zaciągniętych na osoby trzecie przez cyberoszustów.

W niemal każdym przypadku kierujemy pozwy do sądu o zapłatę albo o stwierdzenie nieważności umowy kredytu/pożyczki. Co bardzo ważne, pozew kierowany jest zawsze przeciwko bankowi. Czyli podmiotowi, który odpowiedzialny jest za powierzone środki znajdujące się koncie bankowym deponenta. To obowiązkiem banku zgodnie z przepisami prawa jest uzupełnienie salda na koncie bankowym do wartości sprzed dokonanego przestępstwa.

Co bardzo ważne, wstępną analizę sprawy każda osoba pokrzywdzona przestępstwem dostaje u nas całkowicie za darmo. Dodatkowym atutem jest również to, że aby skorzystać z pomocy prawnika Kancelarii EUROLEGE wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Działamy zdalnie i zakres naszej działalności pomocowej dotyczy całego kraju. Nie musisz nawet wychodzić z domu czy pracy, aby uzyskać fachowa pomoc prawną.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Zadzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy sprawy!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacje do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.

Kancelaria Eurolege

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

4.9/5 - (36 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *