Jesteś emerytem albo rencistą i toczy się wobec Ciebie egzekucja komornicza? Musisz znać swoje prawa i wiedzieć, że komornik nie może zająć całej przysługującej Ci emerytury albo renty. Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się ile komornik może zająć z emerytury lub renty w 2024 roku.

Każdego miesiąca trafiają do nas setki zapytań dotyczących kwot, jakie może zabrać komornik prowadzący egzekucję z wynagrodzenia za pracę, emerytury oraz renty w 2024 roku. W związku z tak szerokim zainteresowanie postanowiliśmy udzielić odpowiedzi w dzisiejszym artykule.

Emerytura i renta pod ochroną

Świadczenia emerytalne oraz rentowe, podobnie jak wynagrodzenie za pracę podlegają szczególnej ochronie przed egzekucją komorniczą. Przepisy takie wprowadzone zostały w celu zachowania środków potrzebnych do minimum egzystencji. Państwo wprowadziło takie zasady mając świadomość, że osoby pobierające emeryturę czy rentę bardzo często mają trudności z zaspokajaniem codziennych potrzeb, np. zakup leków, wizyty u lekarzy, zdrowe jedzenie.

Dlatego też tak ważne jest podejmowanie działań ze strony Państwa, które w efekcie mają za zadanie zmniejszyć uciążliwość prowadzonej egzekucji przymusowej przez komornika.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Ile komornik może zabrać z emerytury w 2024 roku?

Zgodnie z przepisami komornik sądowy prowadzący postępowanie egzekucyjne może zająć emeryturę do kwoty stanowiącej równowartość 75% minimalnej emerytury.

Minimalna emerytura w 2024 roku wynosić 1.769,52 zł brutto. Dlatego kwota, jakiej komornikowi z emerytury pobrać nie wolno wynosi (po stosownych wyliczeniach z uwzględnieniem wszystkich składowych) dokładnie 1.327,14 zł.

Oznacza to, że każda kwota emerytury powyżej 1.327,14 zł brutto podlega zajęciu w toku egzekucji komorniczej i będzie służyła zaspokojeniu wierzyciela oraz kosztów postępowania egzekucyjnego.

Należy też pamiętać, że to nie wszystkie ograniczenia egzekucji z emerytury jakie obowiązują komornika. Zgodnie z obowiązującymi w 2024 r. przepisami komornik może zająć maksymalnie 25% wysokości emerytury. Pozostałe 75% pozostaje wolne od egzekucji.

Odstępstwo od powyższych zasad dotyczy należności alimentacyjnych, gdyż priorytetem jest ich spłata przez dłużnika. Dlatego komornik może na ten cel zająć nawet całą emeryturę.

Ile komornik może zabrać z renty w 2024 roku?

W przypadku rent obowiązują takie same zasady jak w przypadku egzekucji z emerytury. Komornik musi zostawić renciście co najmniej 75% renty minimalnej.

W przypadku długów alimentacyjnych będzie inaczej. Komornik będzie mógł zabrać nawet 60% renty minimalnej. W ten sposób osoba pobierająca świadczenie rentowe zostanie z zaledwie 40% minimalnej renty.

Komornik zajął mi rentę, emeryturę i nie wiem dlaczego. Co robić?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami:


4.7/5 - (30 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Tomasz Gabrylewicz

Doświadczony prawnik, autor licznych publikacji prawniczych, w tym naukowych. Wieloletni działacz w sektorze NGO. Ekspert prawa bankowego, praktyk w sprawach cywilnych przeciwko instytucjom finansowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Grzegorz pisze:

Bardzo dobra strona

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dziękujmy Panie Grzegorzu za dobre słowo. Bardzo nam miło :)

Barbara pisze:

Dzień dobry.Z mojej renty rodzinnej,która ze względu na moją chorobę,jest jedynym źródłem utrzymania komornik zabiera 25% .
Dwa razy w roku na konto wpływa połączone świadczenie.Renta plus 13ta i 14ta emerytura.Strącane są wtedy środki z konta.Czy można zabrać pieniądze z raz już pomniejszonych świadczeń?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani= Barbaro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Teresa pisze:

Mam renty 359.69 niby 25% z renty 1558zzł czy to jest noromalne

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tereso. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Witam. Taka sprawa. Jestem na Rencie. Jest to moje jedyne źródło dochodów. Renta wynosi 2500zl. Z renty mam pobierane 1531zl na alimenty. To jest 60%, bo tyle maksymalnie może zabrać komornik z Renty czy emerytury. Reszta mojej renty jest zablokowana od 10 miesięcy. W banku mi powiedzieli, że nie ma zgody od komornika na odblokowanie środków. Co ja mam w takiej sytuacji zrobić???? 40% nie jest zostawione a powinno. A jeszcze jest w trakcie przesyłania akt od kilku komornikow do właściwego. Czyja jest w takiej sytuacji wina że pozostaje bez pieniędzy, gdzie mam się udać, aby mi odblokowali reszte renty po odliczeniu alimentów.?????

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wiesław pisze:

Dzień dobry,
bardzo proszę o podanie podstawy prawnej do pytania: „Ile komornik może zabrać z emerytury w 2024 roku?”

Pozdrawiam
Wiesław

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wiesławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Dzień dobry,ja piszę w imieniu siostry która jest po trzech udarach i ma niezdolność do pracy i pierwsza grupa.Siostra dostała dokumenty od komornika sądowego za dług byłego męża bo obecnie jest kilka lat po rozwodzie.
Obecnie jest na rencie chorobliwej do końca tego roku.i z Zusu dostała pismo że od 20 marca ma zabierane 1588 zł to nie jest dług za alimenty, były mąż wziął pożyczkę i nie spłacał przez kilkanaście lat więc proszę o informację czy komornik może zająć taką sumę renty chorobliwej osobie która jest nie zdolna do pracy, myślę że powinni ściągać od byłego męża, tylko że były mąż nie ma stałego zatrudnienia a pracuje dorywczo w gospodarstwie rolnym.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Pawel pisze:

Witam mam orzeczenie o niepełnosprawności stopień umiarkowany choroby psychiczne mam też rentę z tytułu niezdolności o pracę w wysokości 2336 z komornik mi zabiera do kwoty 1393 zł a ja nie mam za co żyć czy ma prawo ,jestem zalany niechce znów trafić do szpitala psychiatrycznego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Barbarą pisze:

Dzień dobry.Mam 1588,84gr emerytury brutto z tytułu mama 4+.Netto jest to kwota 1445,26 gr.Na konto dostaje z ZUS kwotę 1125,84gr..Mam orzeczenie o stopniu znacznym ,jestem dłużnikiem ,ale nie alimentacyjnym.Czy taką kwotę powinnam otrzymywać z ZUS-u po potrąceniu komorniczym.?Po opłaceniu mediów ,zakupu lekarstw nie starcza mi na żywność.Prosze o radęi odpowiedź.Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

zyta pisze:

czy dlug w kwocie 8 0000 zl w parabanku moze u komornika wzrosnac do kwoty 32 tys zl

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zyto. Oczywiście jest to możliwe, ponieważ na kwotę łączną do zapłaty składać się mogą również odsetki, koszty procesu oraz postępowania egzekucyjnego. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Dzień dobry . Mam 67 lat i najmniejszą emeryturę jaka istnieje. Od 6 lat komornik zabiera mi około 400 zł . Do tego windykacja zanalazła jakieś moje stare zobowiązania z przed kilkunastu lat które na dobrą sprawę powinny być już dawno przedawnione i oddała je komornikowi który w tym momencie zablokował mi konto i wysłał pismo do zusu . W takim razie moje długi wzrosły kilkakrotnie i pewnie zostaną jeszcze po mojej śmierci. Z emerytury która mi zostaje na rękę opłacam rachunki i wykupuję stałe leki .w tym momencie grozi mi wyrzucenie z mieszkania które od kilku lat wynajmuje . Jestem też osobą chorą . Trzy miesiące temu usunięto mi nowotwór grasicy . Mam chory kręgosłup i stawy biodrowe, nadciśnienie tętnicze i chorą tarczycę. Na życie na cały miesiąc zostaje mi 200 zł . W jaki sposób mogłabym uwolnić się chociaż od części tego zadłużenia bo inaczej skończę na stare lata pod mostem. Proszę uprzejmie o odpowiedż .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Została mi przyznana renta z zus-u tyle że socjalna moim zdaniem renty socjalnej najniższych krajowych pieniędzy nie powinno się zabierać ponieważ nie wystarcza to w ogóle na życie dlaczego oni mi zabiera te pieniądze jestem bardzo schorowany 20 lat ponad już choruje a choroba wciąż się pogłębia ile tak będzie mnie jeszcze zabierał czy w końcu skończy się to płakać mi się chce jak widzę na koncie że mam tylko 1100 zł a 540 zł do apteki zaraz muszę zanieść za co tu żyć człowiek za młodu popełnił kilka błędów przez tyle lat zabierane są pieniądze było do spłacenia 6 000 a to wszystko jest wpłacone dla komornika a odsetki chrząszcz rosną jaka to jest polityka gdzie my mamy sprawiedliwość ludzie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Wyrokiem Sądu mam otrzymać wyrównanie renty zaokrętowania 4lat w wysokości 30000 czy tą kwotę zabierze mi komorni

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Dzien dobry czy z renty w wysokosci 1356,21 brutto komornik moze zabierac mi pieniadze dodam ze nie sa to dlugi alimentacyjne?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

marian pisze:

czy ponad dwadziescia letni kredyt zajety przez komornika nie jest przedawniony

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marianie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Artut kwiatkowski pisze:

Jestem dłurznikiem alimentacyjnym komornik zabiera mi carom rentę chorobowom

Jadzia pisze:

Komornik nie może zabrać 13 i 14 mi też nie zabiera i stąd wiem

Anna pisze:

Czy komornik może zabrać z 13 i 14 zwrot podatku ze skarbówki z emerytur

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elżbieta pisze:

Otrzymałam z ZUS-u „do wiadomości” o zajęciu wierzytelności z emerytury, żadnej informacji co i jak, kto zlecił, podstawy prawnej, wysokości „długu”- dosłownie nic! ZUS pisze „będziemy realizowali” i to jest wszystko co wiem. Mieszkam daleko od Polski, wymieniony komornik nie odpowiada na jakąkolwiek próbę kontaktu, emerytura na konto wpłynęła okrojona o ok. 60%. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jarosław pisze:

Witam.
Mam rentę 1191.33 zł, a komornik i tak zabiera mi 25% renty. Ponoć jest to kwota wolna od zajęcia… czyż nie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jarosławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

mirosław pisze:

dobry artykuł

Dawid pisze:

Będę miał wyrównanie renty ile może zabrać mi komornik. Mam zajęcia alimentacyjne

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Niestety, ale w sprawach alimentacyjnych nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

barbara wisniewska pisze:

mialam stale zlecenia w banku na oplaty czynszu. z jakiegos powodu kilka sie odbilo i po ponad 2 latach dowiedzialam sie, ze mam zaleglosci, nie od nich. od razu, tytulem zadluzenia wplacilam w 06.2023 r tysiac zlotych i od tej pory wplacam po 200zl miesiecznie. splacilam juz 3800. W zeszlym tyg na stronie banku napisano, ze komornik siadl na moje konto z powodu zadluzenia. okazalo sie, ze powinnam podpisac prosbe o rozlozenie na raty, hm… wyslalam wczoraj takie pismo. Komornik zabral mi kase z trzynastki. mam 2000 emerytury i dostalam 13 stke. ogolnie mialam 3900. komornik zabral mi 750zl. bezczelnie twierdzil, ze ma prawo. Slyszalam, ze kwota 2700 jest kwota chroniona, a trzynastki nie wolno ruszac. a mimo to zabral. Dzis dostalam 1500 zl emerutury za pazdziernik. ten bydlak zostawil mi 200zł. wiem, ze emerytury sa szczegolnie chronione. w tej sytuacji nie mam na oplate czynszu, pradu, gau, nie mowiac o zyciu. to jakas paranoja, tym bardziej, ze splacam zadluzenia mimo jakiegos papierka. co mam zrobic?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jarosław pisze:

Mam dwóch komorników za zaległości bankowe w sprawie kredytu na remont mieszkania.
Za pół roku przechodzę na emeryturę, chciałbym dorobić powyżej emeryturę
Czy i ile zabierze mi komornik.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jarosławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Honorata pisze:

Mi komornik bierze z renty od 2002r. I na życie miałam 290zl. W tamtym roku dostałam pismo od komornika że dług został spłacony w kwocie 1200zl. To przez 22lata komornik spłacił jeden dług. Pobierając mi z renty po 200zl mcznie. Teraz już 300zl pobiera. Proszę przeliczyć 22lata i spłacone 1200zl. To utrzymuje komornika?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Honorato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kama pisze:

Witam,pobieram rentę na siebie i na dziecko,po zmarłym mężu.Renta była również przyznawana na syna męża z pierwszego małżeństwa,dzisiaj ta część przeszła na nas.I komornik zabrał mi 2900.Czy mógł tyle zabrać.?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zbigniew Ptasinsk pisze:

Komornicy okradają mnie wchodzą na mojej żony pęse, po przyznaniu mi renty weszli tagrze na moją rentę i nge znalazl się trzeci który chce coś ukraść.Tak wszystkie moje długi pochdzaz zlat maksymalnie 2012,2013

I był już wielo krotnie umazane .
Ja jestem po bardzo ciężkiej chorobie szpiczaka który połamał mi Kości kręgosłupa łopatki żebra nie mam za co się leczyć co tydzień jeździć do Szczecina na chemię.
Napęd nie wiem co mam robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Zbigniewie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam pisze:

mozar Komornik mi zabrać całą rentę socjalną

Patrycja pisze:

Witam. Mam pytanie odnośnie zajęć komorniczych pobieranych z konta. Wujek jest osobą niepełnosprawną która ma komornika za niesplacone kredyty, otrzymał w tym miesiącu rentę i 14 rentę w kwocie ok 4200zl w tym jest 500+ dla niepełnosprawnych A komornik zabrał mu jednorazowo 1700zl zostawił 2600zl, A z przepisów wynika że powinien zostawić mu 75%, co zrobić w takiej sytuacji? Czy miał prawo zabrać taką kwotę?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

chciałbym sie dowiedzieć ile zabierał by mi komornik z emerytury gdyby miał tytuł wykonawczy? moja emerytura Brutto to 4663 zł netto 3983 zł otrzymuje jeszce dodatek pielegnacyjny z tyt 1 gr inw. ale to chyba nie podlega/294 zł/
jaka jest obecnie kwota wolna od potrącerń komorniczych…mówimy tu o zaległościach z tyt. niespłaconych kredytów..Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Czy wobec Pana prowadzone jest obecnie jakieś postępowanie sądowe, ale nie ma Pan jeszcze komornika?

Lidia pisze:

Komornik mi wszedł na konto za długi bankowe a zajmuje mi już 25%emerytury w ZUS reszta czyli 1824 zł jest przelewane na moje konto bankowe. 1 września będę miała przelew również 14 emeryturę.Czy bank przekaże całą 14emeryture na konto komornika. Bo mam zajęcie komornicze 1860 zł. Na koncie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Lidio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Jestem zadowolony z waszej porady.Jasno konkretnie.Dziekuję!

kwiecien-kwiecien@wp.pl pisze:

Witam serdecznie , mam do spłacenia około 20 tysięcy dla urzędu pracy za niewywiązanie się z umowy odnośnie dotacji , emerytura na rękę 2700 jaka kwotę miesięczna może pobierać komornik ? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W sprawach dotyczących podatków, składek społecznych, datacji i innego rodzaju zobowiązań publicznoprawnych nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Stanisław pisze:

W 2001r.wziołem kredyt z NBP.
Część kredytu spłaciłem,jednak operacja raka złośliwego uniemożliwiła dalszą pracę, a co za tym idzie ,spłaty dalszych rat.
W 2022 r. nabyłem prawo do emerytury,i wtedy komornik zaczął zajmować zadłużenie.
Czy przez tyle lat nie powinno ono ulec przedawnieniu?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Stanisławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle będzie mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Izabela pisze:

Mam najniższą rentę z tytułu całkowitej niezdolności.Dostaję co miesiąc 1125 zł,a wszędzie pisze,żekwota wolna to 1191.Czyli Zus mi nie dopłaca,czy jednak prawidłowo.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izabelo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena pisze:

Przy rencie 1588.44ile może zabrać komornik jak jestem inwalidką 1gr nie chodząca.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksander pisze:

Proszę mi wyjaśnić jakim prawem komornik zabiera z renty lub emerytury skoro kwota wolna od potrąceń to 2600zl chyba ze to dotyczy pensji wg mnie nic z rent i emerytur nie powinien brać.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Aleksandrze. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Witam mam jednego komornika pobiera z emerytury prawie 800zl i teraz jest drugi komornik chce zajac emeryture prosze bardzo o pomoc co mam robic jak z tego wyjsc jestem załamana nie wiem co robic prosze o pomoc bardzo

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mirosława pisze:

Dzień dobry,
Mam egzekucję komorniczą. Posiadam świadczenie emerytalne i umowę o pracę. Odebrałam pisma o wszczęciu egzekucji komorniczej. Komornik z umowy o pracę zabiera mi 50% natomiast że świadczenia emerytalnego powołuje się na art 896&1pkt 2 i zobowiązuję ZUS to przekazywania całego świadczenia na konto komornika. Czy ma do tego prawo? Jeżeli nie to co powinnam zrobić. Wypłatę świadczenia mam 25 każdego miesiąca. Proszę o pilna odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam Mirosława

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mirosławo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kazimierz pisze:

Mam komornika który zabiera mi z ZUS jedna czwarta emerytury uzbierało się tego około siedemdziesiąt tysięcy niektóre długi mają ponad dwadzieścia lat nikt o nic mnie nie pyta o ile wiem to za zgodą sądu w tym tempie nigdy nie spłacę zadłużenia pytam co z długiem po mojej śmierci?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kazimierzu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Lila pisze:

Dzień dobry. mam problem. dostałam z ZUSU, bo jestem już emerytką, powiadomienie, że na mojej lipcowej emeryturze ma być zajecie komornicze w kwocie 1594,68 zl. nie wiem z jakiego powodu, bo tego mi nie napisano. mam bardzo niską emeryturę, jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym i mieszkam sama, wszystkie media, rachunki musze oplacić sama. mam 1451 zł na życie, a kwota wolna od zajęć komorniczych to 1445 zł. co ja mam zrobić, jak się bronić, mnie nie starcza na leki i leczenie, brakuje mi pieniędzy na normalne funkcjonowanie i zyje w ubóstwie. Nie wiem jaki jest powod zajęcia. Nie mialam zadnej sprawy sądowej, ani nik mnie nie nachodził o jakiś dlug. co zrobic? jak sie ratowac? Choruje na wiele chorob, w tym celiakie i zapalenie jelita grubego. Mnie nie starcza na wykupienie wszystkich leków, a tu jeszcze jakiś wałek. I nie wiem jeszcze jak zus do tego podejdzie. Ide tam dzisiaj zapytac o co chodzi. Mam 7 dni na złozenie zażalenia tylko do kogoi gdzie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Lilo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Halina pisze:

Witam w 2016 r wzięłam Pożyczkę na 30 dni w Filarum w kwocie 1600zl.
Po miesiącu spłaciłam 800zl. Miesiąc temu komornik zajął mi konto bankowe w kwocie 4200zl czy to możliwe że od 800 zł narosło tyle odsetek.
Proszę o pomoc
Halina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Halino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Stefan pisze:

Komornik potrącił z mojej emerytury 25%, bank spółdzielczy w Sokółce pozostałe saldo zablokował i obecnie brak środków pieniężnych do życia.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Stefanie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej Marek pisze:

Komornik zajął cala moja wyplate z zusu i teraz z czego mam zyc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Jeśli pobieram rentę rodzina kwocie 2809.96 ile moze mi komornik zabrac za dlugi chwilowek bankowych jeszcze się nie toczą sprawy sadzie lada chwilą będą wypowiedzane umowy pozyczkowe

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Od wypowiedzenia umowy pożyczki/kredytu do czasu pojawienia się komornika jeszcze daleka droga. Szczególnie, gdy będzie się Pani w sposób odpowiedni broniła. W naszej Kancelarii EUROLEGE mamy wieloletnie doświadczenia w obronie osób zadłużonych przez bankami, firmami pożyczkowymi oraz windykacyjnymi. Wygraliśmy w sądach dla naszych Klientów kilka tysięcy spraw sądowych z powództw instytucji finansowych.

Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Anna pisze:

Witam teraz przeszłam na emeryturę,zarabiałam najniższą krajową do tego była doliczona odprawa i też ekwiwalent za urlop coś ponad 7 tys na rękę dostałam 3,500tys bo mam komornika,z niespłaconych kredytów,księgowa powiedziała że 50 procent poszło do komornika ,,czy to jest zgodne z prawem wyliczone

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Mam pytanie jezeli mam rete w wysokości 722 zł bo druga polowe ma córka to czy komornik może mi zająć swiadczenie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Witam. Od 15 lat komornik bierze mi z emerytury 450 zł mimo że nie biorę nic na raty, żadnych kredytów i chwilówek. Jak sprawdzić dlaczego wogule pobiera cokolwiek. Jestem w Biku i nikt mi nie da żadnych kredytów a jednak ciągle płacę komornikowi i zadłużenie rosnie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam pisze:

Mam zadłużenie za składki. Zusowskie mniejsze otworzyłem firmę na malych składkach nikt mi nie powiedział że likwidując muszę zgłosić zusowi i narosło mi długu już
dosyć dużo procenty plus dług trwa to 15 llat pisałem o umorzenie i nic z tego .niewiem co robić jestem emerytem na najmniejszej emeryturze zabiera mi komornik dostaje 1000zl myślę co zrobić z życiem swoim bo to niejest możliwe aby tak egzystować do śmierci.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Niestety, ale nie zajmujemy się pomocą w zakresie długów publicznoprawnych, w tym podatków czy składek ZUS. Bardzo nam przykro.

Robert pisze:

Niestety przerabiam już druga windykacja komornicza. Co mnie dobiło to to że zajecie komornicze emerytury nie może być większe niż 25% a przecież emerytura mi wpływa na konto. i tam już zajmuje wszystko do kwoty 2650? co robic??

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zofia pisze:

Czy komornik może zabrać mi jednorazowo 7000tys złotych tyle miałem na koncie.pobieram najniższą emeryturę?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Zofio. Komornik może dokonać zajęcia środków na koncie bankowym, ale bank powinien pozostawić na Pani koncie co najmniej środki w kwocie nie niższej 3/4 minimalnego wynagrodzenia. Jeśli zostały zabrane wszystkie środki to wówczas jest to błąd banku, który prowadzi Pani konto. Pisaliśmy o tym w artykule na naszym blogu: https://www.eurolege.pl/ile-komornik-musi-zostawic-na-koncie/

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Jeśli pobieram rentę rodzinna po ojcu mam orzeczenie że nie jestem zdolna całkowicie do pracy czy może mi komornik wejść na konto bankowe revolut zabrać rentę za nie spłacone raty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. O tym jak działa Revolut i czy jest bezpiecznym schronieniem przed egzekucją komorniczą pisaliśmy na naszym blogu w tym artykule: https://www.eurolege.pl/revolut-a-komornik/

Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Szkoda, myślałam, że będzie możliwe oddłużenie, tym bardziej że sąd wydał wyrok korzystny dla mnie a us zrobił co chciał.

Anna pisze:

Na skutek decyzji Urzędu Skarbowego, komornik sądowy zajmuje część mojej renty rodzinnej. W lutym br. ZUS przesłał mi 24.02 na konto bankowe kwotę pomniejszoną o zajęcie i było to 1626zł. Przebywałam wtedy na leczeniu. Wróciłam do domu 8.03 zapłaciłam rachunki za pozostałą kwotę usiłowałam przeżyć. Następny przekaz z ZUS otrzymałam 24.03. Była to teoretycznie kwota 1827zł, bo jak się okazało komornik na rzecz urzędu skarbowego zajął dodatkowo 1003zł, pozostawiając mi miesięczną rentę w kwocie 827,76 gr. W banku mi powiedziano, że to dlatego, bo do końca lutego nie wydałam całej renty. Niezwłocznie napisałam odwołanie do US ale nie otrzymałam odpowiedzi. Czy komornik dla US może zrobić dwa zajęcia tego samego świadczenia rentowego?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Niestety, ale nie prowadzimy działalności pomocowej w zakresie zobowiązań publiczno-prawnych, w tym podatków, składek ZUS itp.

Antonina zahert pisze:

Witam. Mam bardzo ciezka sytuacje . Nie mam pracy dostaje tylko 1000 zl renty czy komornik moze zabrac mi ta rente? Co moge zrobic w takiej sutuacji ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Antonina. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Dzień dobry.
Czy komornik może zająć cały zwrot podatku z Urzędu Skarbowego?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, komornik może zająć zwrot podatku. Opisywaliśmy ten temat na naszym blogu w tym artykule: https://www.eurolege.pl/czy-komornik-moze-zajac-zwrot-podatku/

Krystyna pisze:

Opisałam swoją sytuację nie wiem czy doszło

Tomasz pisze:

Obecnie mam rentę 2300 zł z czego komornik zabiera 60 % na alimenty czyli około 1500 zł. Mnie zostaje 800 zł. Alimenty ustalone przez sąd wynoszą 500 zł + opłaty komornicze. Zatem za niedługo spłacę zaległości i zostaną alimenty bieżące. Mam też zaległości niealimentacyjne u komornika. Jak rozumiem można zabrać jedynie 25 % z 2300 czyli około 500 zł. Zatem jak spłacę zaległe alimenty to komornik będzie mi pobierał 500 zł + koszty ??? Dobrze rozumiem ? Obecne obciążenie jest ogromne i ciężko się żyje.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Niestety, ale w sprawach alimentacyjnych nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Justyna pisze:

Dzień dobry mam pytanie kwietniu komornik mi zajol rente socjalna 1250zl i czekam już 20 dni i nic nie zwraca co moze w tej sprawie zrobic proszę o poradę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Renata pisze:

Do marca byłam na rencie 1522zl, komornik zabierał mi 436zl . Obecnie jestem na emeryturze 2400zl brutto, ile zabierze mi komornik ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Renato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dzień dobry
Komornik z konta pobrał kwotę powyżej 2600 W kwietniu 25 dostaje emeryturę która jest już potrącona o kwotę 25% oraz tzw trzynastka która nie podlega potrąceniu Co zrobić aby Bank nie przelał tej kwoty do komornika
Dziękuję z góry za odpowiedź
Miłego dnia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Dzień dobry ,czy by państwo mogło mi pomóc,obecnie mam komornika zabiera mi z emerytury 25 procent i nie wiem skont się wzięło jeszcze ich więcej ,część po spłacała.Choć to były stare sprawy ,obawiam się że spłacam te same sprawy, tylko zmienia się komornik,bardzo proszę pomóżcie mi bo sama nie dam rady,pism nie dostaje tylko Komorniki sami wchodzą mi na emeryturę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mirosław pisze:

Witam. Proszę o informację czy urząd skarbowy może zabrać zwrot podatku który należy się w związku ze zmianą systemu podatkowego w 2022 emerytowi w związku z zajęciem komorniczym. Z tej emerytury już jest zabierane 25% czyli kwota która podlega egzekucji.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mirosławie. Niestety, ale zwrot podatku jako odrębna wierzytelność podlega odrębnemu zajęciu. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ryszard pisze:

komornik dostał od zus kwotę 1500 zł z mojej emerytury Po sprawdzeniu konta okazało się , że dodatkowo komornik zablokował mi konto powyżej kwoty wolnej . Mam 6000 zł emerytury ile może mi z tego zająć komornik

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Ryszardzie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Mam pytanie odnośnie renty bo w miesiącu marzec dostałam tak zwaną 13rente czy komornik może zabrać aż 800 zł.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Malgorzata pisze:

Nie rozumiem tego mam zajęcie komornicze emerytury ktora po waloryzacja wynosi 3060 xl bruttod nowego roku walczę z nowotworem i niestety opłaty oraz leki stanowia dla mnie kwotę nie do przebicia ile może jac komornik z emeryturyo

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Komornik założył blokadę na koncie. Ściga mnie za podatek 100ty. To przedawnia się po 5 latach od końca roku kiedy powstał obowiązek zapłaty. Przedawnienie przestaje biec kiedy komornik zajmie konto I Powiadomi o tym. Zostało kilka miesięcy do przedawnienia, a komornik wysłał powiadomienie na stary adres i nigdy go nie odebrałem. Jak udowodnić, że nie zostałem powiadomiony właściwie więc mój dług niedługo będzie trzeba uznać za przedawniony?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bernard Kostrzewski pisze:

Przy zapłacie za leki na wydolności sercowe stwierdziłem ,że mam zablokowane konto w banku gdzie jest przesyłana emerytura 800,0 zł do końca miesiąca .Bank nie reaguje ,ze nie może blokować wszystkich środków , z czego mam wykupić konieczne leki , żywność mam 72 lata jestem samotny . Jestem na leczeniu poza miejscem zamieszkania .Komornik mnie nie powiadomił nie wiem z jakiego tytułu realizuje zajęcie to są bezmyślni prowincjusze. Jak doprowadzić abym mógł jak najszybciej coś zjeść i zażyć leki. Proszę o interwencję pilne!!!!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bernardzie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elżbieta pisze:

Mój bliski znajomy w 2021r. otrzymał w spadku mieszkanie po matce.Z wielkim trudem go wyremontował/wziął pożyczkę/Niestety po roku otrzymał z KRUKa wezwanie do zapłaty prawie 50 tys.zł. to jest kilka pożyczek (8) zaciągniętych w banku w 2016 i 2017r. W tym roku otrzymał na dodatek pismo od komornika o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego(już zabrali 500zł). Wcześniej otrzymał z sądu pismo,że musi zapłacić ok.2tys.zł .To zadłużenie w zakładzie energetycznym. Matka tam też zostawiła dług.Wcześniej nie otrzymywał wezwań do sądu.Jest załamany i bezradny.Całe dzieciństwo spędził w D.Dziecka.Jest schorowany,więc nie bardzo może dorobić sobie do małej renty,żeby móc spłacać długi.Czy znajdzie u Was pomoc?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Zajmujemy się sprawami dotyczącymi zadłużeń, w tym również komorniczych. Musimy jednak poznać sprawę znacznie bliżej. Dlatego napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Artur Bartnowski pisze:

Witam jestem na rencie chorobowej mam alimenty i zadłużenie komornik zabiera mi 1000 zł zostaje mi 661zl97gr jak mam zyc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Arturze. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grazyna pisze:

Witam jestem na rencie rodzinnej po mężu komornik zabiera miesięcznie 1000 zł na rękę dostaje ,2400 zł z tego muszę zrobić opłaty i lekarstwa jestem po operacji wymiana zastawki sercowej zostaje mi na miesiąc 500 zł które nie starczają do następnej renty dlaczego komornika k musi jeszcze zabierać zwrot z podatku nie wystarcza że zabiera z renty takich jak ja napewno jest bardzo dużo ludzi

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Grażyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zenon pisze:

Mam. zadłużenie z lat 2010 zadłużenie to jest wynikiem nie płacenia składek na ZUS składki nowo otwartej firmy byłem na niskim Zusie niedaleko rady uciągnąć firmy z czego powstało zadłużenie ,zawiesiłem firmę a nikt mnie nie poinformował że mam płacić dalej składki co mogę z tym zrobić .czy jest jakiś sposób na umorzenie tych długów .obecnie mam najniższą emeryturę i do 980zl resztę zabiera mi komornik .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Zenonie. Niestety, ale w sprawach dotyczących zadłużeń z tytułu zobowiązań publicznych (podatki, składki itd.) nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Iwona pisze:

Dzień dobry przeszłam na emeryture w tym roku mam kilka egzekucji komorniczych dużo z 2013 zresztą do tej pory tylko się zmienia km te co były 2013 teraz są np 2022 lub2023 od 10 lat mam komornika i mam takie wrażenie że nic nie spłaciłam chociaż z pensji miałam zabierane z różnych nagród a teraz z emerytury masakra nie których pism nie odbierałam bo przecież mogłam się odwoływać że przedawnone i tak to się kręci w kółko już nie mam siły nie wiem czy da się coś zrobić z tym ale tak się cieszyłam że pójdę na emeryture a tu znowu mi zabiorą i znowu popadnę w długi z najnizszej krajowej nie mogą wziąść a z emerytury mogą 25 procent będę dostawać na rękę 3219 to ile mi zabiorą bo teraz każda złotów ja się liczy odkąd jestem sama to opłaty lekarstwa aż się boję proszę napisać czy da się coś z tym zrobić przepraszam za błędy z góry dziękuję za pomoc Iwona szewczyk

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam posiadam emeryturę 1421 zł otrzymuje na rękę 980 zł czy teraz po podwyżce ok 250 zł nadal otrzymam 980 zl?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krystyna pisze:

Dlaczego taka mała kwota 980zl na miesiąc zostaję emerytom? Co mają z tym zrobić? Opłacić czynsz,prąd i już na nic nie zostaje. A rząd tak pomaga,tak się chwalą a gowno robią, tylko niszczą bardziej tych emerytów. Żal mi tych emerytów co zostali sami bez wsparcia małżonka, sznur tylko kupić i powiesić się. A rodzina powinna wysadzić rząd w powietrze,może Putin to zrobi

wiola.robak@wp.pl pisze:

Witam bardzo proszę panstawa o pomocami to nawet błagam sprawa wyglada tak mama moja skończyła 75 lat ma emerytury 1879( kwota już z dodatkiem pielęgnacyjnym) ile komornik zabierze jej z emerytury? Jaka kwota zostanie na reke? Czytałam ze od marca po waloryzacji seniorzy maja dostac dodatkowo 250 xl, mogą mi państwo pomoc to wyliczyć? Chodzi konkretnie o kwotę haka mama bd mieć co miesiąc. Pizdrswiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Teresa pisze:

Mam to samo zajmują mi emeryturę i otrzymuje 980 zł. Tymbardziej,że sprawy były w 2016 r i 2014.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tereso. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Viera pisze:

Dzień dobry. Moja siostra dostała w tamtym roku emeryturę. 1250zl.Komornik zostawia jej 980zl.Czy to jest prawidłowe działanie? Po opłaceniu mediów i wykupieniu lekarstw nie zostaje jej na zycie. Dziękuję jeśli Pan mi odpowie. Chcę jej pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Witold pisze:

Witam, mam dwa pytania.
1/. Moja emerytura to 1240 zł. Komornik zajął mi ją i ZUS wyplacil 980 zł. Czytałem, że powinienem dostac 1003 zł., bo 1388 zł. (najniższa emerytura) x 75% = 1003 zł. Czy tak?
2/. Czy moja córka, która teraz studiuje, może w tej sytuacji złożyć wniosek do ZUS o potrącenie alimentacyjne kwoty 500 zł. (żona miała tyle zasadzone na wówczas małoletnią corke), i wtedy to zajecie będzie miało pierwszenstwo przed tym pierwszym niealimentacyjnym.?
Czy w praktyce bylbym chroniony
przed komornikiem kwota wolna po odjęciu mi tych 500 zł? Komornika w alimentach nie było.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Witoldzie. Niestety nie zajmujemy się sprawami dotyczącymi zaległości alimentacyjnych. Bardzo nam przykro.

Edwarda Smolarek pisze:

Dostałam list od komornika i nie wiem o co chodzi? Mam emeryturę w wysokosci 1217.03 ale od 4 miesięcy wypłacają mi980. 19 ponieważ resztę pieniędzy zabiera komornik i tez nie wiem za co? Proszę o pomoc. dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Edwardzie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elzbieta pisze:

Mam 1280 zl emerytury brutto po zajęciach zostaję mi 780 zl
Czy to jest zgodne z prawem?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zbigniew pisze:

Ile może zabrać emerytury. Mam 3660.00 brutto. Za wynajem pokoju place 1100, leki 500, mam cukrzycę i wiele innych chorob. A muszę zapłacić za telefon . Na rękę dostaje 2250. Więc nie starcza mi na przeżycie przy tych cenach. Już nie mówię o cenach w aptece. Jestem wdowcem . Niema nikogo by pomógł. Czymoze mi obniżyć procent z emerytury.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Zbigniewie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcus pisze:

Nietykalna kwota z emerytury lub renty dla komornkówpowinno byc minimum 2.000 zł

Jolanta pisze:

Dzień dobry, obecnie mam emeryturę 980.19zl po zajęciu komorniczym,komornik ściąga mi 324zl.
Czytałam swego czasu,że ze wzrostem inflancji komornik pozostawi więcej na zycie.
Moja emerytura brutto wynosi obecnie 1.433,92zl.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Jolanto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jan pisze:

Witam jak mam emerytury 2800 na rękę ile może mi zabrać komornik z tej kwoty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Janie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jacek pisze:

Witam. Skoro 13 i 14 renta, emerytura pozostaje bez potrąceń komorniczych to pytanie, skoro mam rentę brutto 2780 PLN a komornik zabiera procent że zostaje mi 1540 zł na rękę. Dlaczego zatem z 13 i 14 renty również zabiera skoro jest wolna od zajęć komorniczych. I w tym przypadku dostaje 1200 PLN. Jak to rozumieć i do kogo ewentualnie kierować sprawę.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie jacku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Witam posiadam rentę rodzinną ile komornik może zabrać z takiej reny oraz czy może zabrać z konta pieniądze wpłacone przez kogoś innego czyli osobę drugą.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zenon pisze:

Jak można sprawdzić ile komornik oddaje naszego długu który zabiera ,mi już zabiera parę lat i nic nieubywa kto może go skontrolować CBA????!!. czy jest jakaś inna organizacja która może sprawdzić działalność komornika spotykam ludzi którzy mają u niego długi do spłaty wszyscy narzekają że nigdy to się nie kończy stałe przyrasta jak inflacja !!! Kto może nam pomóc !!!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Zenonie, może Pan wystąpić do komornika o przesłanie rozliczenia prowadzonej egzekucji i wykazu dokonanych wpłat. Otrzymane dokumenty może Pan skonsultować z prawnikiem, a komornik podlega pod nadzór przede wszystkim sądu. Warto również sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Dzien dobry mam problem z moja mama ponieważ mam remete 1200zl a komornik chce jej całość wzabrac czy może jeżeli innyxh dochodzi nie mam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wieslaw pisze:

Witam,emerytura 5650zl,zadluzenie mialem 3500 komornik pobral mi calosc z zablokowanego konta,pozniej zablokowal jeszcze raz konto pobierajac 100zl za jakas fakture,nie reagowal na wyslane potwierdzenia przelewow o czesciowej splacie wierzyciela,nie otrzymalem zadnego pisma,prosba o wyslaniu sprawozdania tez zignorowana,kancelaria Tomasz Dziagacz Zabrze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wiesławie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jacek pisze:

Dlaczego kwota wolna od zajecia emerytury od 1 marca 2022 wynosi 980,15 zł a dla pozostałych osób pracujacych kwota wolna od zajecia wynosi 2363 zł ?

Czy emeryci mają mniejsze żołądki? Mniejsze potrzeby? Mniejsze dostają rachunki? Może ew. ustawodawca spróbuje żyć kilka miesięcy za tą kwotę , płacić bieżące rachunki ,kupić leki i głodawać na kilka dni przed kolejną emeryturą.

Jest to klasyczny a zarazem odrażajacy przykład dyskryminacji i to w tzw. Państwie demokratycznym.

Jest to złamanie podstawowych zasad konstytucji art.32

To nawet nie jest nawet połowa z kwoty dla osób pracujących.

Obecnie w dobie szalejącej inflacji ,rosnących cen , grupa tych ludzi została skazana na głód,chłód i nedzę.

Nasuwa się odpowiedz, kto dba aby taka dyskryminacja się odbywała. Kasta komornicza,oni mają się dobrze mając poparcia w sądownictwie ,rządzie i we wszelkich władzach. Z tych małych kwot sciąganych emerytą urastają olbrzymie prowizje do kieszeni komorników. Ewentualny wierzyciel nawet nie zauważa zę na jego knto wpływają 200-300 złotowe raty. Gdyby wyrównano kwoty wolne strtacili by duży dochód. Jest o co powalczyć.

DANUTA pisze:

Jestem na emeryturze od 5 pazdziernika,zus przelal pieniadze na konto za pół roku w kwocie 7 tys.Decyzji nieotrzymalam jeszcze.pieniadze z konta wybrałam i obecnie stan konta to 58 zł.Wczoraj bank zablokowal konto z polecenia komornika.Dodatkowych informacji nieposiadam.Zadluzenie komornicz to 9 tys ..moja emerytura prawdopodobnie to ok.900 zł…Co mam w tej sytuacji zrobić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Danuto. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kasia pisze:

Witam serdecznie.

Mam taki problem. Otóż pracowałam w banku 7 lat. Miałam dobre zarobki. Regularnie splacalam swoje zobowiązania – pożyczkę na remont z ratą 980 zł, kartę kredytową i miałam też limit w koncie, w banku, gdzie wpływało mi wynagrodzenie, zatem odsetki były spłacane.
W 2012r bank podjął decyzję o zwolnieniach grupowych. Otrzymywałam jeszcze pensje przez 3 m-ce oraz dobrą odprawę. Cały limit był pokryty, ale nie zamknęłam go.
Z racji tego, że bardzo lubię dzieci, zachciało mi się otworzyć mini przedszkole.
Otrzymałam pożyczkę na start z Idea Bank, która miała być umorzona po utrzymaniu min roku działalności. Oczywiście było to oszustwo.
Bardzo dużo pieniędzy pochłonęły wydatki związane z wynajmem lokalu i wyposażeniem. Zaczęło mi brakować pieniędzy na opłaty. Brałam chwilówki, żeby spłacać raty w bankach.
Półtora roku po otwarciu lokalu, mój tata zaczął ciężko chorować. Było już bardzo źle, a do opieki była tylko starsza, schorowana mama. Musiałam zawiesić prowadzenie lokalu, żeby jej pomóc.
Niedługo potem tata zmarł, a ja podjęłam pracę w sklepie, ale nie dostałam umowy.
Wszystkie instytucje wysyłały pisma, windykatorów.
Byłam tak załamana, że próbowałam popełnić samobójstwo. Niestety uratowali mnie. Zaczęłam się okaleczać i próbowałam się powiesić. Mama zdjęła mi pasek z szyi.
Trafiłam na 6 m-cy do szpitala psychiatrycznego.
Po jego opuszczeniu w 2018r otrzymałam rentę. Od tego czasu jest co rok przedłużana. W ostatniej opinii lekarz napisał, że są niewielkie szanse do powrotu do zdrowia.
Miałam komorników, którzy negocjowali ze mną, ale ja nie miałam z czego spłacać długów.
Moja sytuacja materialna jest tragiczna. Aktualnie, już po zajęciach, otrzymuję 960 zł. Wszystkie sprawy przejęła jedna komornik, która jest bezwzględna. Zajęła mi rentę, konta. Nie mogę nic dorobić przez internet, nie odpisuje na moje listy i maile.
Większość zobowiązań jest stara. Wydaje mi się, że można je umorzyć, bo minął odpowiedni okres. Ale to schodzi na drugi plan.
Mieszkam z mamą. Mamy wysokie opłaty za prąd i gaz. Czynsz ponad 1000 zł. Leki, bo jest po zawale, plus neurologiczne i inne
Ja co miesiąc jestem u psychiatry – 150 zł wizyta plus 300 zł leki.
Brakuje nam na życie. Na jedzenie.
Napisałam do ZUS, czy jest możliwość odmowy zajęcia renty. Zus odpisał, że musi być pismo od komornika. Ja się z tą wariatką nie dogadam. Jest wredna i traktuje ludzi jak śmieci.
Co robić? Jest szansa na umorzenie zobowiązań?
Aha, jeszcze jedno. W akcie desperacji wzięłam pożyczki w Daiglob Piechocki i Nobilon. Umowy są niezgodne z prawem, zawierają klauzule abuzywne. Wzięłam pożyczkę lombardowa 500 zł i od półtora roku płacę przedłużenia po 165 zł miesięcznie. Jestem tak głupia, że nie da się tego określić.
Nie chce mi się żyć.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kasiu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu i chętnie poznamy Pani sprawy bliżej i postaramy się pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje dotyczące Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mzrcin pisze:

Witam, potrzebuje porady w związku z zajęciem komorniczym

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. W szczególności sprawę przeanalizować pod kątem ewentualnej wadliwości tytułu wykonawczego w sprawie. Zajmujemy się tym i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Barbara pisze:

„Od marca 2022 roku na skutek corocznej waloryzacji na zasadach określonych dla emerytur i rent kwoty wolne od potrąceń także automatycznie wzrosły. Podwyższono kwoty wolne od potrąceń realizowanych ze świadczeń należnych z ubezpieczenia społecznego (tj. z zasiłku chorobowego, opiekuńczego, wypadkowego i macierzyńskiego oraz ze świadczenia rehabilitacyjnego). W związku z powyższym na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności niealimentacyjnych wraz z kosztami i opłatami egzekucyjnymi kwota wolna od zajęć została podniesiona i obecnie najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wynosi 1338,44 zł brutto miesięcznie (1217,98 zł netto). W przypadku prowadzenia egzekucji, komornik musi zostawić emerytowi czy renciście kwotę wolną od potrąceń, która przy zadłużeniu z tytułu niespłaconych rat kredytów wynosi 980,19 zł netto.” ———- chyba powinniście Państwo zmienić liczby w tekście powyżej.

Marian pisze:

Witam otrzymuje emeryturę ZUS potrąca mi zajęcie komornicze 25% z emerytury pozostała kwota np. 2800 zł na moim koncie rata kredytu który posiadam to 2700 zł czy w tym przypadku bank może pobrać całą ratę .

mam kredyt w banku gdzie wyraziłem zgodę na bezpośrednie potrącenie z mojego konta na ratę kredytu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Marianie, sprawie trzeba przyjrzeć się bliżej, aby udzielić odpowiedzi. Przede wszystkim trzeba zbadać czy w sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Gdyby tak było to możliwe będzie umorzenie egzekucji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Nie dopłacone składki zus w niektórych miesiącach w zakładzie pracy, przeniesiono na mnie jako prezesa. Ile z mojej emerytury, na poczet ich spłaty, może pobrać komornik?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy odwoływał się Pan od tych decyzji?

Mariusz pisze:

Witam zrobiłem samowolke budwlaną 2009 roku posawiłem mały ganek sąsiadka mnie podkablowała i Powiatowy Inspektorat Budowlany mnie ukarał i poszło pod komrnika tyle lat tak wisało aż teraz zostałem rentę chorobową i było wyrównanie komornik potrącił mi 60%

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W zakresie zobowiązań publicznoprawnych nie prowadzimy działalności pomocowej Panie Mariuszu. Bardzo nam przykro.

Janina pisze:

Dłużnik jest mi winien 4000zl.od roku 2018.jest na rencie chorobowe.niewiem w jakiej kwocie.czy mogę odzyskać swoje pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z jakiego tytułu jest to zadłużenie Pani Janino? Czy sprawa była już przedmiotem postępowania sądowego?

Halina pisze:

przestałam płacić pożyczki jestem osobą niepełnosprawną mam z dodatkami na 1 grupę 1799 zł prowadzę sama gospodarstwo domowe ile może mi zająć emerytury komornik

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy Pani sprawa znajduje się już na etapie sądowym? Ponieważ bez prawomocnego orzeczenia sądowego żadna chwilówka, bank czy windykator nic nie mogą Pani zrobić pod przymusem. W szczególności złożyć wniosku o egzekucję komorniczą.