Revolut doceniany jest szczególnie przez osoby, które dużo podróżują i chcą korzystać z narzędzia, które daje im dostęp do wielu walut jednocześnie bez dodatkowych prowizji i kosztów. Jednak jego możliwości docenili także inni. Mowa tutaj o dłużnikach, którzy z różnych powodów chcą ukryć swoje środki finansowe przed wierzycielami. Wykorzystali fakt, że początkowo był to fintechowy startup, a więc nie podlegał pod prawo bankowe i nadzór systemu Ognivo.

Revolut pojawił się na rynku w 2015 roku i od tego czasu nieprzerwanie rozwija się, oferując klientom coraz ciekawsze możliwości. W 2020 roku uzyskał licencję bankową i funkcjonuje jako bank specjalistyczny pod nazwą Revolut Bank UAB z siedzibą na Litwie. Czy to oznacza, że komornik ma obecnie dostęp do środków zgromadzonych na koncie Revolut? Dokładniej: czy Revolut to konto wolne od komornika? Na te i inne podobne pytania odpowiemy już za chwilę.

UWAGA! Masz komornika? Być może jeszcze nie wszystko stracone! Zajmujemy się blokowaniem egzekucji komorniczych i odzyskiwaniem środków zabranych przez komornika. Nawet wiele lat wstecz. W niektórych sprawach istnieje szansa na skuteczne działanie. Chcesz dowiedzieć się więcej i uzyskać bezpłatną analizę swojej sprawy? Napisz do nas lub zadzwoń (530 333 130). Nasi konsultanci wytłumaczą Ci co musisz zrobić i jakie informacje ustalić, a prawnicy pomogą w zablokowaniu działań egzekucyjnych.

Poznaj bliżej możliwości, jakie daje Revolut

Aby lepiej zrozumieć to, dlaczego dłużnicy lokują swoje środki na koncie Revolut w celu ochrony ich przed komornikiem, należy nieco bliżej poznać sam produkt. Głównym założeniem Revoluta jest możliwość dokonywania transakcji walutowych na korzystnych warunkach, dlatego wykorzystywany jest do tego celu rzeczywisty kurs wymiany walut, a sama wymiana jest bezpłatna. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest także dostęp do naprawdę szerokiego wachlarza walut – mowa tutaj o ponad 30 różnych. W większości banków możemy skorzystać jedynie z podstawowych walut, a koszty naliczane podczas transakcji są zdecydowanie wyższe.

Revolut umożliwia wybranie jednego z czterech planów abonamentowych, z których tylko Standard jest w formie bezpłatnej. Oczywiście posiada on w związku z tym pewne ograniczenia, jednak samo prowadzenie konta jest bezpłatne. Tutaj warto zaznaczyć, że pierwsze konto zakładane przez polskich użytkowników w banku Revolut jest w polskich złotówkach. Oczywiście każdy ma później możliwość dodania subkont z odpowiednimi walutami.

Komornik zajął Twoje środki? Pamiętaj o kwocie wolnej od zajęcia

Zajęcia komornicze zdarzają się nawet tym, którzy myśleli, że posiadają stabilną sytuację finansową. Często są to błędy przeszłości, o których dawno zapomnieliśmy lub niewielki błąd, którego konsekwencje ciągną się latami. Dłużnicy najczęściej starają się unikać jak najdłużej odpowiedzialności, jednak finalnie najczęściej kończy się to egzekucją. Jeżeli znalazłeś się w takiej sytuacji, to pamiętaj, że chronią Cię przepisy, które określają kwotę wolną od zajęcia na rachunku bankowym. Oznacza to, że komornik nie może zająć wszystkich środków, które znajdują się na Twoim koncie. Musi pozostawić on na Twoim koncie bankowym równowartość 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Nie do ruszenia są także środki pochodzące ze świadczeń socjalnych czy alimentów, a także świadczenia takie jak 500+. Niestety, często jest to tylko teoria, a w praktyce sprawy mają się nieco inaczej. Podczas działalności naszej kancelarii wielokrotnie pomagaliśmy osobom, których konto zostało całkowicie zablokowane przez komornika. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że można z tym walczyć, a takie postępowanie jest niezgodne z prawem.

Co należy zrobić, kiedy zablokowanie konta przez komornika dotyczy większej kwotę lub zajęcia środki, które teoretycznie są zwolnione z zajęcia? Można powiadomić o tym fakcie komornika i bank, jednak należy także złożyć odpowiednią skargę do KNF lub Rzecznika Finansowego. Jeżeli komornik nie podejmie żadnych kroków, należy natomiast złożyć skargę na czynności komornika. Wydaje Ci się to skomplikowane? Możesz skorzystać z pomocy kancelarii, która zajmie się Twoją sprawą i pomoże Ci w walce z komornikiem.

Skąd komornik ma informacje dotyczące Twojego konta?

Komornicy posiadają dostęp do informacji objętych tajemnicą bankową o dłużniku z systemu OGNIVO. Umożliwia on szybką wymianę informacji między bankami, a organami uprawnionymi. Niezależnie od tego ile kont założysz i w jakim banku, komornik bez problemu uzyska o nich informacje. Oczywiście dotyczy to wyłącznie kont, które objęte są tym systemem, a więc banki komercyjne, banki spółdzielcze, a także niektóre SKOK-i w Polsce.

I tutaj właśnie tkwi haczyk, z którego korzystają dłużnicy zakładający konto Revolut. Co prawda rachunek tam założony posiada polski numer IBAN, jednak siedziba tego banku znajduje się na Litwie, a sam bank nie jest objęty system OGNIVO.

Komornik a Revolut. Czy komornik może zająć środki znajdujące się na karcie Revolut?

Komornicy uprawnieni są do ściągania należności dłużnika, w ramach udostępnionych im przez prawo możliwości, jednak jedynie na terenie kraju, w którym powstał dany dług. Oznacza to, że komornik może poruszać się jedynie w obrębie Polski. Jak już wiesz, Revolut swoją siedzibę posiada na Litwie, co skutecznie ogranicza możliwości polskiego komornika. W połączeniu z faktem, że do założenia konta Revolut nie jest konieczne podawanie wszystkich danych osobowych, powoduje, że znalezienie takiego konta przez komornika jest zdecydowanie utrudnione.

Niestety, nie oznacza to, że jest to rozwiązanie idealne. Od niedawna Revolut współpracuje z polskimi organami, co oznacza, że udostępnia im wszystkie dane o swoich polskich użytkownikach. Pierwsze konto zakładane jest bowiem automatycznie w złotówkach. Nawet jeśli zdecydujesz się więc na założenie subkonta w obcej walucie, to sam fakt posiadania takiego konta zostanie odnotowany.

Wygląda więc na to, że swoboda korzystania z Revoluta powoli się kończy i wszystko zmierza do tego, że wkrótce przestanie on być alternatywą dla osób zadłużonych. Komornik a Revolut to dobry pomysł? Coraz więcej wskazuje na to, że alternatywą dla opcji konta poza polskim systemem egzekucji pozostaje np. Wise.

Czy dłużnik ma zatem jakieś szanse w starciu z komornikiem?

Dłużnik ma prawo do ochrony swojego majątku, dzięki regulacjom prawnym, które mogą doprowadzić nawet do umorzenia egzekucji i odzyskania zabranych pieniędzy. Brzmi dobrze? Wystarczy, że przed egzekucją komorniczą nie otrzymałeś żadnego pisma w tej sprawie. Wbrew pozorom komornik z zaskoczenia to częsta sytuacja i dotyka wielu dłużników. Niewiele z nich jednak wie o tym, że jest to dla nich szansa.

Jeżeli nie miałeś w rękach żadnych nakazów zapłaty czy pozwu dotyczącego danego zadłużenia, to masz dużą szansę na umorzenie egzekucji i całkowite uwolnienie się od komornika, a nawet… odzyskanie wszystkich zabranych Ci dotychczas pieniędzy! Nie jest to jednak tak proste, a każda sprawa jest inna, więc przyda się w tej kwestii pomoc doświadczonego prawnika.

Mam komornika na koncie bankowym. Czy mogę się uwolnić od egzekucji?

Komornik dzięki sprawnie działającemu systemowi OGNIVO jest w stanie szybko namierzyć każde konto bankowe. Wystarczy, że skieruje zapytanie do systemu i w ciągu kilku godzin możesz mieć zajęte konto w każdym banku. Nawet w banku spółdzielczym.

Nie oznacza to jednak, że jesteś całkowicie bez szans. Wręcz przeciwnie. O swoje należy zawsze walczyć. A jest o co. Jeśli istnieją szanse na uchylenie tytułu wykonawczego to w dalszej kolejności uchylamy egzekucję i odzyskujemy wszystkie zabrane pieniądze!

TAK, umorzenie egzekucji komorniczej jest możliwe! Czy w Twoim przypadku będzie to możliwe? Tego nie wiemy, jednak w naszej Kancelarii EUROLEGE możemy dokonać analizy i udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi. Działamy na terenie całego kraju. Pomogliśmy już tysiącom osób wyjść z pętli zadłużenia i pomóc w rozpoczęciu nowego, finansowego życia.

Skontaktuj się z nami:


4.5/5 - (53 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Piotr pisze:

Witam mam zajęcie komornicze na kwotę 5005pln. Chcę założyć konto revolut. Czy to ma sens? Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Mam alimenty, czy komornik może zająć moje konto revolut.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Niestety, ale w sprawach dotyczących alimentów nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Mateusz pisze:

Dzisiaj zakładałem konto w banku. I pani obsługujący w okienku powiedziała że mam jakieś nie stworzone długi u jednego komornika. Zaznaczę ze kwoty są absurdalnie wysokie. A ja nigdy w życiu nie brałem ani pożyczki ani telefonu ani nic na raty. Proszę o pomoc w mojej sprawie mieszkam w Szczecinie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Jacek pisze:

Czy jak mam konto revolut to komornik moze mi je zająć .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Dobry wieczór mam takie pytanie czy komornik może zająć konto afiliacyjne czyli internetowe konto afiliacyjne?Podjąłem pracę zdalną przy promowaniu różnych produktów firmowych. Sama placówka (sieć)afiliacyjna jest wiarygodna jest wpisana wKRS posada dane kontaktowe iposiada zarejestrowana działalność .Ztego konta afiliacyjnego po naliczeniu wypłaty można przelać środki pieniężna na konto ale jest też druga opcja że zamiast wykonywać przelew na rachunek bankowy można skorzystać z tkz kart podarunkowych oferowanych przez sieć na których będą zgromadzone środki (zamiast przelewu)mozna normalnie za pomocą nich płacić telefonem w różnych placówkach sklepowych,więc być może zrezygnowałbym zprzelewow i uniknął zajęcie komornika .Czy to wogole jest możliwe? Ostatnio miałem wypadek i nie mogę podjąć normalnej pracy.Tam rozliczałem się zpracodawca na zasadzie -wyplata do ręki.Teraz Niedosc że niemoge wrócić do pracy ,to nie wiem czy podjęcie pracy zdalnej ma sens jeżeli m zajęcie komornicze.Kwota jest na ok 3000 ale zadłużenie mam od trzech lat inie miałem kontaktu z komornikiem ani nie otwierałem żadnych kont bankowych.Czy otwarcie zwykłego konta w banku polsik skutkowałoby natychmiastowym zajęciem komorniczym?Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź bo totalnie się załamałem imusze zacząć wszystko od nowa . Pozdrawiam 🙂-Tomasz

Jozef pisze:

Co jeśli komornik zabrał mi wszystkie środki ? Nawet ostatnie 1,20 zł pozostawione na koncie A na walutowym mimo że nie mam ustalonego debetu mam kwotę minusowa ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Józefie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

znafca pisze:

Żaden Revolut -> ZEN konto z polskim ibanem bez żadnych komorników i innych pierdół…

Natalia pisze:

Witam serdecznie co możemy zrobić?Partner przebywa w zakładzie karnym i ma komornika za zadłużenie.Otrzymoje rentę socjalna w wysokości 1200zl i problem tkwi w tym że chciałby żeby jednak komornik mu nie zajmował renty po to żeby miał tam za co żyć.Mone pytanie brzmi…czy gdy otworzy konto przez internet revolut to komornik mu nie będzie zabierał renty socjalnej

MAREK pisze:

mam komornika jak mam się go pozbyć .
prowadzę firmę i to bardzo mi utrudnia prowadzenie firmy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Roma pisze:

Witam, wpadłam w pętle długów…obecnie prócz zasiłków na dzieci nie mam żadnego dochodu na koncie mam 2 komorników za chwilówki itp…proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Romo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Witam nie mam jeszcze konta w Rewolut chcem założyć, Czy po założeniu konta w Rewolut mogę sobie spokojnie oszczędzać i nie bać się że pół roku wejdzie OGNIiVO.
Czy mogę również posiadać kartę do konta czy tylko używać telefonu do Płatności.
Proszę o odpowiedź.

Grzegorz pisze:

Witam nie jestem w stanie spłacać kredytu już podjąłem w Milenium bank o zniszke na rok i płaciłem 700 zł lecz teraz od stycznia place 2700 zł i mam przez windykację Lexus z city banku zajęcie które staram się opłacać co miesiąc od 7 miesięcy wpłacam 2200 ale odsetki mnie niszczą i ten kredyt nic nie spada i karta kredytowa c city banku jestem na skraju bankructwa za styczeń już nie zapłaciłem city bankowi bo byłem 2 miesiące na chorbowym do końca stycznia i nie miałem z czego a w tym miesiącu już nie dałem rady zapalcić za Milenium bank 2700 wypałate mam Dopiero 15 marca bo od lutego wróciłem do pracy ale kwota wynagrodzenia będzie praktycznie tylko na opłaty i kredyty a przetrwać miesiąc nie czuje się bankrutem proszę o pomoc jakieś wsparcie czy jestem w stanie jakoś uciec w dół z płatnościami

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pana tutaj: https://klient.eurolege.pl

Grzegorz pisze:

Czy , gdy zaloze konto Revolut w Polsce, to pozbede sie komornika?…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Witam, mam pytanie posiadam konto w Revolut w złotówkach ale gdy wchodzę w opcje konta w „lokalne” wyswietla mi sie nr konta 26-cio cyfrowy. sprawdzam iban i tam mam LT25…… czyli litewski. Czy do takiego konta komornik ma dostęp?

Bozena pisze:

Witam. Mam jednego komornika na koncie bankowym ale są tam dwa zajęcia.
Jeden na kwotę 1318 zł za niezapłacony telefon stacjonarny – wyrok z 2002 r roku dla HOIST Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fund. Inw. Zamkniety IX NC4941/02 z dn 2002-12-10 i wznowienie XCo249/13 z dnia 2013-08-07 ( tu chyba minęło pomiedzy wyrokami 10 lat od pierwszej sprawy, a prawie 20 do dzisiaj.
Drugi – za konsolidacyjny kredyt wyrok z 2015r na kwote teraz 34 tysiace – kredyt z ubezpieczeniem i prowizją był na 18 tys, skonsolidowanych kredytów było mniej. Ten dług Santander Bank sprzedał Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fund. Inw. Zamkniety a ten zdobył ttuł wykonawczy
VI Nc-e1566214/15 z dn 2015-09-10.
Mam jeszcze kilka innych zaległości, ale nie ma ich ten mój komornik. Czy da sie coś zrobić z tymi sprawami? Ile kosztowałoby SKUTECZNE zlikwidowanie zajęć poprzez obalenie wyroków… czy moze sa łatwiejsze sposoby? Mam 55 lat, jestem po chorobie onkologiznej, utrzymuje sie z prac zleconych.
Ostatnio spłaciłam zaległy Vat do skarbówki z przed 12 lat, ale to skarbówka… lepiej być z nimi rozliczonym.

Prosze o którką inf na temat koszów.
Pozdrawiam Bożena

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Bożeno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

biurowe18@o2.pl pisze:

Dobry wieczór, mam 66 lat i alimenty na 25 letnią córkę, zasądzone przez sąd w Niemczech. W wysokości 1500 zł miesięcznie. Komornik zabiera mi z emerytury 1200 zł pozostawiając 600zł, dorabiam do emerytury jak mi pozwala zdrowie średnio w miesiącu między 600 a 800 zł. Mam jeszcze na utrzymaniu dwoje nie pełno letnie dzieci (11 i 13 lat). Z tego tytułu moje zadłużenie wzrosło do kwoty 90 tys. zł. Żyjemy na skraju niedostatku z dużą pomocą najbliższej rodziny. Czy jest dla nas na zmianę tej sytuacji ? Wyrok w niemczech został wydany z naruszeniem praw, sąd nie uwzględnił mojej wniosku o adwokata z urzędu, faktu że mam na utrzymaniu jeszcze inne dzieci u nas w kraju. O tym fakcie dowiedziałem się już dawno po wyroku.
proszę o odpowiedz
pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety nie zajmujemy się pomocą w sprawach długów alimentacyjnych. Bardzo nam przykro.

Danuta pisze:

Dziendobry mam pytanie mam kato w rabobanku to kato holenderskie w czerwcu przyszła mi nadpłata podatku i urzad skarbowy zajal mi kato I przekazał pieniążki do zusu za niepłacone alimenty jeżeli teraz pojadę do Holandi a wpłynie mi wynagrodzenie to czy urzad skarbowy zajmie mi to wynagrodzenie ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Danuto. Niestety sprawami dotyczącymi zobowiązań podatkowych nie zajmujemy się. Bardzo nam przykro.

Radek pisze:

Witam kilka lat temu wpadłem spiralę finansową dlug oscyluje w wysokosci 100000 zl kredyty gotówkowe+chwilówki i powiem szczerze że ta ilość zobowiązań mnie przerosła.Jestescie w stanie mi pomóc?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Radku. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pan maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Bartek pisze:

Witam ponownie.
Zapoznałem się z informacją nt. Aion Banku (z linku), natomiast nadal mam wątpliwości.
Rozumiem, że jeżeli obywatel Polski zakłada rachunek w polskim oddziale Aion Banku na swoje dane, oczywistym jest, że Ognivo namierzy tenże rachunek i przekaże informacje do komornika. Pytanie jest o rachunek złotówkowy w AB prowadzony dla Revoluta – czy jest to rachunek imienny (na użytkownika Revoluta) czy techniczny / zbiorczy (należący do Revoluta, ale na którym są złotówki Kowalskiego)? Jeżeli ten drugi, to czy jest on widoczny w systemie Ognivo jako konto Kowalskiego? Dodatkowo przyjmijmy założenie, że komornik nie wie, że Kowalski posiada Revoluta (i tenże rzeczony rachunek w PLN o konkretnym numerze). Czy w takiej sytuacji na zapytanie złożone do Ognivo, AB odpowie:
– tak, Kowalski posiada u nas rachunek o numerze…
– nie, Kowalski nie ma u nas rachunku
Mam nadzieję, że wystarczająco doprecyzowałem pytanie.

Bartek pisze:

Witam. Potrzebna jest rzetelna informacja nt. możliwości zajęcia przez komornika rachunku prowadzonego w złotówkach przez Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa dla użytkowników REVOLUTa.
Informacje w internecie są skrajnie różne. Niektórzy podają, że zajęcie jest możliwe ze względu na sam fakt posiadania polskiego IBAN. Inni piszą, że rachunek w PLN prowadzony przez Aion Bank jest jedynie rachunkiem technicznym / zbiorczym prowadzonym dla REVOLUTa, w związku z tym system OGNIVO nie jest w stanie namierzyć dłużnika z imienia i nazwiska (o ile komornik nie posiada w dokumentacji informacji dotyczących transakcji na tym rachunku, np. zleceń, faktur itp.). Bardzo proszę o konkretną odpowiedź z pominięciem wklejki „czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie”…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartku. Pisaliśmy na ten temat na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/aion-bank-a-komornik/

Mateusz pisze:

Witam mam komornika na koncie czy na koncie revolut też może mi wejść komornik

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomek pisze:

Witam czy jeśli teraz założę konto Revolut to komornik ściągnie z niego zaległość ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomku. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Witam mam pytanie jeżeli ja pracuję za granicą a mam komornikami założyłam konto w revolut czy może komornik wejść na te konto jak to wygląda proszę szczegółowo mi powiedzieć jak to wygląda bardzo dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Obecnie użytkownikom konta Revolut z tego co się orientujemy nadawane są polskie numery IBAN. Oznacza to, że możliwe będzie namierzenie takiego konta przez polskiego komornika. W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam mama pytanie komornik wszedł na moje konto Polskie obecnie jestem w Holandii i założyłam revolut czy komornik może mi zabrać z tego konta pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dawid pisze:

Witam jestem w Niemczech i mam Revoluta jesli bede z innego konta wplacal tam pieniadze to bedzie mial ktos wglad na te konto ? czy nikt tego nie bedzie widzial jesli Anglia nie jest w Uni prosze o maila bede wdzieczny

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Niestety, ale obecnie posiadaczom kont w systemie Revolut nadawane są już polskie numery IBAN. Może to powodować, że konto będzie widoczne dla komornika.

Krystyna pisze:

Wita serdecznie piszę ponieważ mam komornika który zajął już moje kona polskie,mam również konto na revolut i chciała bym na nie przekierować świadczenia z MOPS by nie jeździć ciągle do banku, czy jest możliwość że komornik dobierze się i do tego konta?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Krystyno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Moje konto w UK jest połączone z revolut.czy przy podziale majątku sąd może zarządzać odemnie albo banku wgląd do kont a w UK i revelut?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Może Pana zobowiązać do przestawienia wyciągów za oznaczony przez sąd okres.

Piotr pisze:

Witam. Za młodych lat narobiłem głupot finansowych. Teraz prowadzę własną działalność gospodarczą. Założyłem konto na revolut żeby komornik nie zabierał mi wszystkiego. Mam około 100000 zł długu i nie potrafię wyjść z tego. Co mogę zrobić? Nie jestem w stanie tego spłacić od 15 lat.
Piotr

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Niestety, ale ostatnio nastąpiły istotne zmiany w zakresie konta Revolut i może ono nie być bezpiecznym rozwiązaniem jeśli ma Pan ryzyko egzekucji. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. W szczególności sprawę przeanalizować pod kątem ewentualnej wadliwości tytułu wykonawczego w sprawie. Zajmujemy się tym i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Witam serdecznie.
Ja i mój życiowy partner,mam zajęcia komornicze, które świadczą o tym, że nie możemy mieć żadnego konta bankowego,bo każdy wpływ skończy się zajęciem komorniczym. Mój partner pracuje od kilku lat w firmie zagranicznej,Czechy. Ma umowę czeską. Moje pytanie odnośnie brzmi:
Czy założenie konta Revolut,jest naprawdę bezpieczny?czy komornik nie będzie mógł zająć tego konta?
Wynagrodzenie które mój partner otrzymuje co miesiąc to waluta tylko i wyłącznie euro. Bardzo proszę o dokładną i szczegółową informację.
Serdecznie pozdrawiam. Joanna.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Joanno, aktualnie z kontem REVOLUT niekoniecznie może być bezpiecznie jeśli chodzi o komornika. Aktualnie badamy temat, ponieważ nastąpiły zmiany w tym zakresie. Zapewne w niedługim czasie będziemy dokonywać aktualizacji artykułu.

Nati pisze:

Witam czy jeśli połączę konto santander do konta revolut to czy środki (w santander) nadal będę blokowane przez komornika?

Dzień dobry,
Środki znajdujące się na kontach banków, które mają swoje siedziby w Polsce i są widoczne w systemie ognivo będą zajmowane przez komornika w trakcie trwającej egzekucji komorniczej.

Ada pisze:

A Paysera? Też należy do systemu Ognivo?

Patryk pisze:

Mam od paru dni konto w Revolut . Teraz się zastanawiam czy jest możliwość że już teraz może komornik zajac mi pieniądze które na nim się znajduja

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Po ostatnich zmianach może się okazać, że komornik namierzy konto w Revolut.

Michal pisze:

A propos kont w Revolut : Czy tylko konto z polskim nr IBAN /Pl/jest lub może być widoczne dla polskiego komornika, urzędu skarbowego itp., czy walutowe z litewskim numerem IBAN /Lt/ również?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Obecne zmiany przepisów mogą tutaj dużo namieszać Panie Michale. Niestety.

Daniel pisze:

Witam. Mam od 4 lat konto w revolut. Zakładałem je będąc w tym czasie w Polsce.
To co wiem to że komornik nie miał wglądu na to konto. Ale ostatnio revolut poinformował że staje się bankiem i będę przyznawać klientom revolut numery bankowe czyli IBAN. Czy w tej nowej sytuacji będzie nadal tak jak było czyli komornik nie zajmie poeniedzy na koncie? Czy teraz będzie miał taką możliwość. Proszę o info w tym temacie.
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Danielu, faktycznie z REVOLUT zaczynają się dziać rzeczy, które mogą przekreślić obecną sytuację i konta mogą być widoczne dla komorników – również polskich.

Rafał pisze:

Dzień dobry. Czytałem, że podobno Revolut współpracuje z różnymi instytucjami, które zajmują konta w bankach i podobno wynika to z jego regulaminu, którego nie czytałem, bo jeszcze tam nie zakładałem konta, ale czy warto? Czy faktycznie jest się bezpiecznym przed komornikiem, skarbówką albo…. samym Revolutem, którego algorytmy mogą zablokować konto bez podania przyczyny? Dużo ludzi się skarży na takie sytuacje.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Rafale, konto Revolut zakładane są poza Polską. Natomiast co do bezpieczeństwa w zakresie dotyczącym możliwości blokowania kont itd. to zapewne może się tak zdarzyć. Takie same sytuacje mogą też nastąpić w stosunku do polskich kont, gdzie np. istnieje zagrożenie prania pieniędzy albo finansowania terroryzmu.

Magdalena pisze:

Wyraziłam zgodę na kredyt męża na działalność gospodarczą, mąż ogłosił upadłość konsumencką,bank wzywa mnie do zapłaty? Co robić? Odpowiadam za długi męża?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie wiemy dokładnie co oznacza wskazana przez Pani „zgoda”. Czy była to tylko zgoda, czy też np. poręczenie za dług męża albo przystąpienie z nim razem do odpowiedzialności za dług. W pierwszym przypadku odpowiada Pani razem z mężem z majątku wspólnego – jeśli taki istnieje, a Państwo mają wspólność ustawową małżeńską. Jeśli to drugie, to Pani odpowiedzialność jest w całości, również majątkiem osobistym. Przy czym sam fakt wzywania Pani osoby do zapłaty jeszcze o niczym nie świadczy. Zajmujemy się oddłużaniem i setki razy wygrywaliśmy z bankami w sądach. W razie, gdyby potrzebowała Pani pomocy to oczywiście zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Arthur pisze:

Witam serdecznie parę lat temu wpadłem w spiralę finansową z tego co się domyślam długi przekroczyły już 200000 PLN. Proszę o kontakt może jesteście w stanie pomóc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dawid pisze:

Witam.mam komornika na wynagrodzeniu za stare długi i co chwile listy z firmy windykacyjnej.proszę o kontakt i pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Napisaliśmy Panu odpowiedź pod wcześniejszym komentarzem.

Dawid pisze:

Witam.mam komornika na wynagrodzeniu za stare długi i co chwile listy z firmy windykacyjnej.proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Musimy poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby udzielić jakiejś odpowiedzi. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Przede wszystkim trzeba w Pana sprawie ustalić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby był to wówczas istnieje realna szansa na umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych Panu przez komornika. U nas wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anita pisze:

Witam proszę mi udzielić rady mam komorników i nie radzę sobie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Anito, musielibyśmy poznać Pani sprawy trochę bliżej, aby móc je ocenić i zaproponować jakieś rozwiązanie na wyjście z trudnej sytuacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Dzień dobry. Wierzyciel uruchamia wobec mnie egzekucję komorniczą co pół roku , po czym ją zawiesza. Tak zrobił już 3 razy. Po pierwszym razie podpisałam z wierzycielem ugodę i spłacam sumiennie zadłużenie w ratach. Spłaciłam już 1/3 zadłużenia, a wierzyciel podaje ciągle tą samą początkową kwotę zadłużenia. Co ja mogę zrobić, aby nie być nękaną komornikiem?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Należałoby sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie zawiera żadnych błędów formalnych. Zajmujemy się tym codziennie i możemy wykonać na Pani rzecz darmową analizę sprawy. Gdyby okazało się, że tytuł wykonawczy zawiera wady formalne to możliwe będzie wówczas umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. Możemy wówczas w tym pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Jacek pisze:

Mam konto zajete przez komornika. W zwiazku z tym ze jestem osoba chora i pobieram swiadczenia w wysokosci 380 zl z Pomocy Spolecznej to czy komornik moze zajac mi ta kwote? Innego zrodla dochodu nie posiadam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Jacku, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy egzekucja w ogóle może być prowadzona. Możemy wykonać na Pana rzecz bezpłatną analizę sprawy. W przypadku możliwości działania będziemy w stanie umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane przez komornika pieniądze. Potrzebujemy jednak więcej informacji. Jeszcze w dniu dzisiejszym nasze biuro obsługi napisze do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitowanie skrzynki mailowej.

Alina pisze:

Witam!
Czy mając syndyka mogę korzystać z konta Revolut?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zgodnie z prawem zakładając konto bankowe powinna Pani poinformować syndyka o tym fakcie. Jeśli tego Pani nie zrobi to zapewne syndyk nie będzie w stanie uzyskać informacji o takiej czynności. W przypadku uzyskania wiedzy mogą spotkać Panią konsekwencje.

Anna pisze:

Mam kilka spraw komorniczych a jest mi potrzebne konto i karta bankomatowa. Czy komornik znajdzie i zablokuje moje konto w Revolut

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Komornik nie ma dostępu do kont, które zakładane są poza system bankowym dostępnym w systemie OGNIVO. W tym miejscu jednak wypadałoby sprawdzić czy komornik w ogóle może działać wobec Pani osoby. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele egzekucji prowadzonych jest na podstawie wadliwych tytułów wykonawczych. Możemy Pani udzielić pomocy w tym zakresie. Westępna porada jest u nas całkowicie bezpłatna. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Marcin pisze:

A co ze skarbówką? Może siąść na to konto?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Tak, komornik a długi podatkowe również może zająć konto bankowe.

Emi pisze:

Niestety, komornik ma możliwości pobrać dane historyczne użytkownika Revolut, który korzystał z opcji polskiego numeru konta (działały do marca 2021) i odkarżyć go o ukrywanie dochodu. Właśnie taką sytuację miałam wczoraj.

Elżbieta pisze:

Witam, mam komornika. Jaka jest opcja żeby komornik nie potrącał z emerytury dlugu.
Pozdrawiam Elżbieta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Elżbieto, to zależy jak sprawa wyglądała zanim pojawił się komornik. Czy pojawił się z zaskoczenia? Bez żadnych powiadomień sądowych? Więcej na ten temat znajdzie Pani w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.eurolege.pl/jak-pozbyc-sie-komornika-z-emerytury/

Joanna pisze:

Mam komornika ba koncie .Jak założę konto revolut czy może wpływać na nie moja wypłata.

Władek pisze:

Konto podawane przez Revolut to konto techniczne. To znaczy, że komornikowi nic to nie daje.

piotr pisze:

Nie dpokonca sie z tym zgadzam revolt podaje polskie konto do wplat czy ono jest bezpieczne od zajecia komorniczego dlatego ze nalezy do revolta.