Osoby mające problemy z postępowaniem komorniczym nie raz zadają sobie pytanie: „czy istnieje konto wolne od komornika?” Okazuje się, że tak i wszystko można zrobić nawet nie wychodząc z domu! Chcesz zobaczyć czym jest REVOLUT i czy komornik ma do niego dostęp? O tym poniżej.

Czym jest i jak działa REVOLUT?

Zacznijmy od tego, że Konto REVOLUT nie jest całkowicie wirtualnym kontem. Jest swoistego rodzaju kontem międzynarodowym (wielowalutowym), które zakładane jest w banku mieszczącym się na terytorium Wielkiej Brytanii albo na terytorium innego banku mieszczącego się na terytorium Unii Europejskiej, np. na LItwie. W związku z powyższym Revolut nie jest bankiem, a czymś w rodzaju instytucji pośredniczącej pomiędzy beneficjentem a bankiem macierzystym. Firma Revolut powstała w 2015 roku. Z danych na polskiej stronie internetowej operatora można wyczytać, że z usług tej firmy korzystają miliony osób oraz firm na całym świecie.

Dużym plusem konta Revolut jest możliwość wykonywania transakcji na walutach różnych krajów, a nawet na kryptowalutach, jak np. Bitcoin czy Ethereum.

Konto Revolut a komornik.

Zgodnie z przepisami prawa polskiego komornik sądowy uprawniony jest do prowadzenia egzekucji wobec osoby zadłużonej w oparciu o wiele form. Jedną z nich jest egzekucja z konta bankowego. Jednak możliwości komornika kończą się na kontach zlokalizowanych w Polsce. Chociażby konta przynależały do instytucji zagranicznych, np. zagranicznych banków. Oznacza to, że jeśli np. masz konto w holenderskim ING Bank Śląski czy hiszpańskim Santander Consumer Bank to komornik jak najbardziej będzie mógł prowadzić egzekucję ze środków znajdujących się na tych kontach bankowych.

Inna sytuacja jest wówczas, gdy dłużnik będący obywatelem Polski ma konto bankowe założone w banku za granicą. Tak właśnie jest w przypadku konta REVOLUT. Jak wspomnieliśmy wyżej, konto REVOLUT nie jest widoczne dla komornika, ponieważ znajduje się w banku zagranicznym. Oznacza to, że komornik nie zabierze żadnych pieniędzy z konta REVOLUT.

Takie wyjście jest szczególnie korzystane dla osób, które mają wiele egzekucji komorniczych. Poza tym można w ten sposób uniknąć przykrości i problemów związanych z pomyłkami w bankach. Z naszego doświadczenia wynika, że bardzo dużo osób spotyka się z sytuacjami, że środki pochodzące np. z wynagrodzenia za pracę, wpłacane na konto przez pracodawcę są w całości przesyłane przez bank komornikowi. Jest to oczywiście działanie sprzeczne z prawem i mogące zostać odwrócone. Jednak wymaga to zazwyczaj czasu i trochę nerwów, a zakupy codzienne niestety trzeba zrobić…

Mam komornika na koncie bankowym. Czy mogę się uwolnić od egzekucji?

Jeśli masz konto bankowe założone w banku znajdującym się terytorium Polski to nie masz tyle szczęścia co dłużnik posiadający konto REVOLUT. Komornik dzięki sprawnie działającemu systemowi OGNIVO jest w stanie szybko namierzyć każde konto bankowe. Wystarczy, że skieruje zapytanie do systemu i w ciągu kilku godzin możesz mieć zajęte konto w każdym banku. Nawet w banku spółdzielczym.

Nie oznacza to jednak, że jesteś całkowicie bez szans. Wręcz przeciwnie. O swoje należy zawsze walczyć. A jest o co. Jeśli istnieją szanse na uchylenie tytułu wykonawczego to w dalszej kolejności uchylamy egzekucję i odzyskujemy wszystkie zabrane pieniądze!

TAK, umorzenie egzekucji komorniczej jest możliwe! Czy w Twoim przypadku będzie to możliwe? Tego nie wiemy, jednak w naszej Kancelarii EUROLEGE możemy dokonać analizy i udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi. Działamy na terenie całego kraju. Pomogliśmy już tysiącom osób wyjść z pętli zadłużenia i pomóc w rozpoczęciu nowego, finansowego życia.

Chcesz uzyskać pomoc naszych specjalistów? Napisz do nas lub zadzwoń:
Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl


4.7/5 - (49 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Marcin pisze:

Witam nie mam jeszcze konta w Rewolut chcem założyć, Czy po założeniu konta w Rewolut mogę sobie spokojnie oszczędzać i nie bać się że pół roku wejdzie OGNIiVO.
Czy mogę również posiadać kartę do konta czy tylko używać telefonu do Płatności.
Proszę o odpowiedź.

Grzegorz pisze:

Witam nie jestem w stanie spłacać kredytu już podjąłem w Milenium bank o zniszke na rok i płaciłem 700 zł lecz teraz od stycznia place 2700 zł i mam przez windykację Lexus z city banku zajęcie które staram się opłacać co miesiąc od 7 miesięcy wpłacam 2200 ale odsetki mnie niszczą i ten kredyt nic nie spada i karta kredytowa c city banku jestem na skraju bankructwa za styczeń już nie zapłaciłem city bankowi bo byłem 2 miesiące na chorbowym do końca stycznia i nie miałem z czego a w tym miesiącu już nie dałem rady zapalcić za Milenium bank 2700 wypałate mam Dopiero 15 marca bo od lutego wróciłem do pracy ale kwota wynagrodzenia będzie praktycznie tylko na opłaty i kredyty a przetrwać miesiąc nie czuje się bankrutem proszę o pomoc jakieś wsparcie czy jestem w stanie jakoś uciec w dół z płatnościami

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pana tutaj: https://klient.eurolege.pl

Grzegorz pisze:

Czy , gdy zaloze konto Revolut w Polsce, to pozbede sie komornika?…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Witam, mam pytanie posiadam konto w Revolut w złotówkach ale gdy wchodzę w opcje konta w „lokalne” wyswietla mi sie nr konta 26-cio cyfrowy. sprawdzam iban i tam mam LT25…… czyli litewski. Czy do takiego konta komornik ma dostęp?

Bozena pisze:

Witam. Mam jednego komornika na koncie bankowym ale są tam dwa zajęcia.
Jeden na kwotę 1318 zł za niezapłacony telefon stacjonarny – wyrok z 2002 r roku dla HOIST Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fund. Inw. Zamkniety IX NC4941/02 z dn 2002-12-10 i wznowienie XCo249/13 z dnia 2013-08-07 ( tu chyba minęło pomiedzy wyrokami 10 lat od pierwszej sprawy, a prawie 20 do dzisiaj.
Drugi – za konsolidacyjny kredyt wyrok z 2015r na kwote teraz 34 tysiace – kredyt z ubezpieczeniem i prowizją był na 18 tys, skonsolidowanych kredytów było mniej. Ten dług Santander Bank sprzedał Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fund. Inw. Zamkniety a ten zdobył ttuł wykonawczy
VI Nc-e1566214/15 z dn 2015-09-10.
Mam jeszcze kilka innych zaległości, ale nie ma ich ten mój komornik. Czy da sie coś zrobić z tymi sprawami? Ile kosztowałoby SKUTECZNE zlikwidowanie zajęć poprzez obalenie wyroków… czy moze sa łatwiejsze sposoby? Mam 55 lat, jestem po chorobie onkologiznej, utrzymuje sie z prac zleconych.
Ostatnio spłaciłam zaległy Vat do skarbówki z przed 12 lat, ale to skarbówka… lepiej być z nimi rozliczonym.

Prosze o którką inf na temat koszów.
Pozdrawiam Bożena

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Bożeno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

biurowe18@o2.pl pisze:

Dobry wieczór, mam 66 lat i alimenty na 25 letnią córkę, zasądzone przez sąd w Niemczech. W wysokości 1500 zł miesięcznie. Komornik zabiera mi z emerytury 1200 zł pozostawiając 600zł, dorabiam do emerytury jak mi pozwala zdrowie średnio w miesiącu między 600 a 800 zł. Mam jeszcze na utrzymaniu dwoje nie pełno letnie dzieci (11 i 13 lat). Z tego tytułu moje zadłużenie wzrosło do kwoty 90 tys. zł. Żyjemy na skraju niedostatku z dużą pomocą najbliższej rodziny. Czy jest dla nas na zmianę tej sytuacji ? Wyrok w niemczech został wydany z naruszeniem praw, sąd nie uwzględnił mojej wniosku o adwokata z urzędu, faktu że mam na utrzymaniu jeszcze inne dzieci u nas w kraju. O tym fakcie dowiedziałem się już dawno po wyroku.
proszę o odpowiedz
pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety nie zajmujemy się pomocą w sprawach długów alimentacyjnych. Bardzo nam przykro.

Danuta pisze:

Dziendobry mam pytanie mam kato w rabobanku to kato holenderskie w czerwcu przyszła mi nadpłata podatku i urzad skarbowy zajal mi kato I przekazał pieniążki do zusu za niepłacone alimenty jeżeli teraz pojadę do Holandi a wpłynie mi wynagrodzenie to czy urzad skarbowy zajmie mi to wynagrodzenie ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Danuto. Niestety sprawami dotyczącymi zobowiązań podatkowych nie zajmujemy się. Bardzo nam przykro.

Radek pisze:

Witam kilka lat temu wpadłem spiralę finansową dlug oscyluje w wysokosci 100000 zl kredyty gotówkowe+chwilówki i powiem szczerze że ta ilość zobowiązań mnie przerosła.Jestescie w stanie mi pomóc?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Radku. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pan maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Bartek pisze:

Witam ponownie.
Zapoznałem się z informacją nt. Aion Banku (z linku), natomiast nadal mam wątpliwości.
Rozumiem, że jeżeli obywatel Polski zakłada rachunek w polskim oddziale Aion Banku na swoje dane, oczywistym jest, że Ognivo namierzy tenże rachunek i przekaże informacje do komornika. Pytanie jest o rachunek złotówkowy w AB prowadzony dla Revoluta – czy jest to rachunek imienny (na użytkownika Revoluta) czy techniczny / zbiorczy (należący do Revoluta, ale na którym są złotówki Kowalskiego)? Jeżeli ten drugi, to czy jest on widoczny w systemie Ognivo jako konto Kowalskiego? Dodatkowo przyjmijmy założenie, że komornik nie wie, że Kowalski posiada Revoluta (i tenże rzeczony rachunek w PLN o konkretnym numerze). Czy w takiej sytuacji na zapytanie złożone do Ognivo, AB odpowie:
– tak, Kowalski posiada u nas rachunek o numerze…
– nie, Kowalski nie ma u nas rachunku
Mam nadzieję, że wystarczająco doprecyzowałem pytanie.

Bartek pisze:

Witam. Potrzebna jest rzetelna informacja nt. możliwości zajęcia przez komornika rachunku prowadzonego w złotówkach przez Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa dla użytkowników REVOLUTa.
Informacje w internecie są skrajnie różne. Niektórzy podają, że zajęcie jest możliwe ze względu na sam fakt posiadania polskiego IBAN. Inni piszą, że rachunek w PLN prowadzony przez Aion Bank jest jedynie rachunkiem technicznym / zbiorczym prowadzonym dla REVOLUTa, w związku z tym system OGNIVO nie jest w stanie namierzyć dłużnika z imienia i nazwiska (o ile komornik nie posiada w dokumentacji informacji dotyczących transakcji na tym rachunku, np. zleceń, faktur itp.). Bardzo proszę o konkretną odpowiedź z pominięciem wklejki „czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie”…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartku. Pisaliśmy na ten temat na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/aion-bank-a-komornik/

Mateusz pisze:

Witam mam komornika na koncie czy na koncie revolut też może mi wejść komornik

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomek pisze:

Witam czy jeśli teraz założę konto Revolut to komornik ściągnie z niego zaległość ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomku. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Witam mam pytanie jeżeli ja pracuję za granicą a mam komornikami założyłam konto w revolut czy może komornik wejść na te konto jak to wygląda proszę szczegółowo mi powiedzieć jak to wygląda bardzo dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Obecnie użytkownikom konta Revolut z tego co się orientujemy nadawane są polskie numery IBAN. Oznacza to, że możliwe będzie namierzenie takiego konta przez polskiego komornika. W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam mama pytanie komornik wszedł na moje konto Polskie obecnie jestem w Holandii i założyłam revolut czy komornik może mi zabrać z tego konta pieniądze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dawid pisze:

Witam jestem w Niemczech i mam Revoluta jesli bede z innego konta wplacal tam pieniadze to bedzie mial ktos wglad na te konto ? czy nikt tego nie bedzie widzial jesli Anglia nie jest w Uni prosze o maila bede wdzieczny

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Niestety, ale obecnie posiadaczom kont w systemie Revolut nadawane są już polskie numery IBAN. Może to powodować, że konto będzie widoczne dla komornika.

Krystyna pisze:

Wita serdecznie piszę ponieważ mam komornika który zajął już moje kona polskie,mam również konto na revolut i chciała bym na nie przekierować świadczenia z MOPS by nie jeździć ciągle do banku, czy jest możliwość że komornik dobierze się i do tego konta?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Krystyno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Moje konto w UK jest połączone z revolut.czy przy podziale majątku sąd może zarządzać odemnie albo banku wgląd do kont a w UK i revelut?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Może Pana zobowiązać do przestawienia wyciągów za oznaczony przez sąd okres.

Piotr pisze:

Witam. Za młodych lat narobiłem głupot finansowych. Teraz prowadzę własną działalność gospodarczą. Założyłem konto na revolut żeby komornik nie zabierał mi wszystkiego. Mam około 100000 zł długu i nie potrafię wyjść z tego. Co mogę zrobić? Nie jestem w stanie tego spłacić od 15 lat.
Piotr

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Niestety, ale ostatnio nastąpiły istotne zmiany w zakresie konta Revolut i może ono nie być bezpiecznym rozwiązaniem jeśli ma Pan ryzyko egzekucji. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. W szczególności sprawę przeanalizować pod kątem ewentualnej wadliwości tytułu wykonawczego w sprawie. Zajmujemy się tym i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Witam serdecznie.
Ja i mój życiowy partner,mam zajęcia komornicze, które świadczą o tym, że nie możemy mieć żadnego konta bankowego,bo każdy wpływ skończy się zajęciem komorniczym. Mój partner pracuje od kilku lat w firmie zagranicznej,Czechy. Ma umowę czeską. Moje pytanie odnośnie brzmi:
Czy założenie konta Revolut,jest naprawdę bezpieczny?czy komornik nie będzie mógł zająć tego konta?
Wynagrodzenie które mój partner otrzymuje co miesiąc to waluta tylko i wyłącznie euro. Bardzo proszę o dokładną i szczegółową informację.
Serdecznie pozdrawiam. Joanna.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Joanno, aktualnie z kontem REVOLUT niekoniecznie może być bezpiecznie jeśli chodzi o komornika. Aktualnie badamy temat, ponieważ nastąpiły zmiany w tym zakresie. Zapewne w niedługim czasie będziemy dokonywać aktualizacji artykułu.

Nati pisze:

Witam czy jeśli połączę konto santander do konta revolut to czy środki (w santander) nadal będę blokowane przez komornika?

Dzień dobry,
Środki znajdujące się na kontach banków, które mają swoje siedziby w Polsce i są widoczne w systemie ognivo będą zajmowane przez komornika w trakcie trwającej egzekucji komorniczej.

Ada pisze:

A Paysera? Też należy do systemu Ognivo?

Patryk pisze:

Mam od paru dni konto w Revolut . Teraz się zastanawiam czy jest możliwość że już teraz może komornik zajac mi pieniądze które na nim się znajduja

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Po ostatnich zmianach może się okazać, że komornik namierzy konto w Revolut.

Michal pisze:

A propos kont w Revolut : Czy tylko konto z polskim nr IBAN /Pl/jest lub może być widoczne dla polskiego komornika, urzędu skarbowego itp., czy walutowe z litewskim numerem IBAN /Lt/ również?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Obecne zmiany przepisów mogą tutaj dużo namieszać Panie Michale. Niestety.

Daniel pisze:

Witam. Mam od 4 lat konto w revolut. Zakładałem je będąc w tym czasie w Polsce.
To co wiem to że komornik nie miał wglądu na to konto. Ale ostatnio revolut poinformował że staje się bankiem i będę przyznawać klientom revolut numery bankowe czyli IBAN. Czy w tej nowej sytuacji będzie nadal tak jak było czyli komornik nie zajmie poeniedzy na koncie? Czy teraz będzie miał taką możliwość. Proszę o info w tym temacie.
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Danielu, faktycznie z REVOLUT zaczynają się dziać rzeczy, które mogą przekreślić obecną sytuację i konta mogą być widoczne dla komorników – również polskich.

Rafał pisze:

Dzień dobry. Czytałem, że podobno Revolut współpracuje z różnymi instytucjami, które zajmują konta w bankach i podobno wynika to z jego regulaminu, którego nie czytałem, bo jeszcze tam nie zakładałem konta, ale czy warto? Czy faktycznie jest się bezpiecznym przed komornikiem, skarbówką albo…. samym Revolutem, którego algorytmy mogą zablokować konto bez podania przyczyny? Dużo ludzi się skarży na takie sytuacje.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Rafale, konto Revolut zakładane są poza Polską. Natomiast co do bezpieczeństwa w zakresie dotyczącym możliwości blokowania kont itd. to zapewne może się tak zdarzyć. Takie same sytuacje mogą też nastąpić w stosunku do polskich kont, gdzie np. istnieje zagrożenie prania pieniędzy albo finansowania terroryzmu.

Magdalena pisze:

Wyraziłam zgodę na kredyt męża na działalność gospodarczą, mąż ogłosił upadłość konsumencką,bank wzywa mnie do zapłaty? Co robić? Odpowiadam za długi męża?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie wiemy dokładnie co oznacza wskazana przez Pani „zgoda”. Czy była to tylko zgoda, czy też np. poręczenie za dług męża albo przystąpienie z nim razem do odpowiedzialności za dług. W pierwszym przypadku odpowiada Pani razem z mężem z majątku wspólnego – jeśli taki istnieje, a Państwo mają wspólność ustawową małżeńską. Jeśli to drugie, to Pani odpowiedzialność jest w całości, również majątkiem osobistym. Przy czym sam fakt wzywania Pani osoby do zapłaty jeszcze o niczym nie świadczy. Zajmujemy się oddłużaniem i setki razy wygrywaliśmy z bankami w sądach. W razie, gdyby potrzebowała Pani pomocy to oczywiście zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Arthur pisze:

Witam serdecznie parę lat temu wpadłem w spiralę finansową z tego co się domyślam długi przekroczyły już 200000 PLN. Proszę o kontakt może jesteście w stanie pomóc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dawid pisze:

Witam.mam komornika na wynagrodzeniu za stare długi i co chwile listy z firmy windykacyjnej.proszę o kontakt i pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Napisaliśmy Panu odpowiedź pod wcześniejszym komentarzem.

Dawid pisze:

Witam.mam komornika na wynagrodzeniu za stare długi i co chwile listy z firmy windykacyjnej.proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Musimy poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby udzielić jakiejś odpowiedzi. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Przede wszystkim trzeba w Pana sprawie ustalić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby był to wówczas istnieje realna szansa na umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych Panu przez komornika. U nas wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anita pisze:

Witam proszę mi udzielić rady mam komorników i nie radzę sobie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Anito, musielibyśmy poznać Pani sprawy trochę bliżej, aby móc je ocenić i zaproponować jakieś rozwiązanie na wyjście z trudnej sytuacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Dzień dobry. Wierzyciel uruchamia wobec mnie egzekucję komorniczą co pół roku , po czym ją zawiesza. Tak zrobił już 3 razy. Po pierwszym razie podpisałam z wierzycielem ugodę i spłacam sumiennie zadłużenie w ratach. Spłaciłam już 1/3 zadłużenia, a wierzyciel podaje ciągle tą samą początkową kwotę zadłużenia. Co ja mogę zrobić, aby nie być nękaną komornikiem?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Należałoby sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie zawiera żadnych błędów formalnych. Zajmujemy się tym codziennie i możemy wykonać na Pani rzecz darmową analizę sprawy. Gdyby okazało się, że tytuł wykonawczy zawiera wady formalne to możliwe będzie wówczas umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. Możemy wówczas w tym pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Jacek pisze:

Mam konto zajete przez komornika. W zwiazku z tym ze jestem osoba chora i pobieram swiadczenia w wysokosci 380 zl z Pomocy Spolecznej to czy komornik moze zajac mi ta kwote? Innego zrodla dochodu nie posiadam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Jacku, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy egzekucja w ogóle może być prowadzona. Możemy wykonać na Pana rzecz bezpłatną analizę sprawy. W przypadku możliwości działania będziemy w stanie umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane przez komornika pieniądze. Potrzebujemy jednak więcej informacji. Jeszcze w dniu dzisiejszym nasze biuro obsługi napisze do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitowanie skrzynki mailowej.

Alina pisze:

Witam!
Czy mając syndyka mogę korzystać z konta Revolut?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zgodnie z prawem zakładając konto bankowe powinna Pani poinformować syndyka o tym fakcie. Jeśli tego Pani nie zrobi to zapewne syndyk nie będzie w stanie uzyskać informacji o takiej czynności. W przypadku uzyskania wiedzy mogą spotkać Panią konsekwencje.

Anna pisze:

Mam kilka spraw komorniczych a jest mi potrzebne konto i karta bankomatowa. Czy komornik znajdzie i zablokuje moje konto w Revolut

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Komornik nie ma dostępu do kont, które zakładane są poza system bankowym dostępnym w systemie OGNIVO. W tym miejscu jednak wypadałoby sprawdzić czy komornik w ogóle może działać wobec Pani osoby. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele egzekucji prowadzonych jest na podstawie wadliwych tytułów wykonawczych. Możemy Pani udzielić pomocy w tym zakresie. Westępna porada jest u nas całkowicie bezpłatna. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Marcin pisze:

A co ze skarbówką? Może siąść na to konto?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Tak, komornik a długi podatkowe również może zająć konto bankowe.

Emi pisze:

Niestety, komornik ma możliwości pobrać dane historyczne użytkownika Revolut, który korzystał z opcji polskiego numeru konta (działały do marca 2021) i odkarżyć go o ukrywanie dochodu. Właśnie taką sytuację miałam wczoraj.

Elżbieta pisze:

Witam, mam komornika. Jaka jest opcja żeby komornik nie potrącał z emerytury dlugu.
Pozdrawiam Elżbieta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Elżbieto, to zależy jak sprawa wyglądała zanim pojawił się komornik. Czy pojawił się z zaskoczenia? Bez żadnych powiadomień sądowych? Więcej na ten temat znajdzie Pani w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.eurolege.pl/jak-pozbyc-sie-komornika-z-emerytury/

Joanna pisze:

Mam komornika ba koncie .Jak założę konto revolut czy może wpływać na nie moja wypłata.

Władek pisze:

Konto podawane przez Revolut to konto techniczne. To znaczy, że komornikowi nic to nie daje.

piotr pisze:

Nie dpokonca sie z tym zgadzam revolt podaje polskie konto do wplat czy ono jest bezpieczne od zajecia komorniczego dlatego ze nalezy do revolta.