Osoby mające problemy z postępowaniem komorniczym nie raz zadają sobie pytanie: „czy istnieje konto wolne od komornika?” Okazuje się, że tak i wszystko można zrobić nawet nie wychodząc z domu! Chcesz zobaczyć czym jest REVOLUT i czy komornik ma do niego dostęp? O tym poniżej.

Czym jest i jak działa REVOLUT?

Zacznijmy od tego, że Konto REVOLUT nie jest całkowicie wirtualnym kontem. Jest swoistego rodzaju kontem międzynarodowym (wielowalutowym), które zakładane jest w banku mieszczącym się na terytorium Wielkiej Brytanii albo na terytorium innego banku mieszczącego się na terytorium Unii Europejskiej, np. na LItwie. W związku z powyższym Revolut nie jest bankiem, a czymś w rodzaju instytucji pośredniczącej pomiędzy beneficjentem a bankiem macierzystym. Firma Revolut powstała w 2015 roku. Z danych na polskiej stronie internetowej operatora można wyczytać, że z usług tej firmy korzystają miliony osób oraz firm na całym świecie.

Dużym plusem konta Revolut jest możliwość wykonywania transakcji na walutach różnych krajów, a nawet na kryptowalutach, jak np. Bitcoin czy Ethereum.

Konto Revolut a komornik.

Zgodnie z przepisami prawa polskiego komornik sądowy uprawniony jest do prowadzenia egzekucji wobec osoby zadłużonej w oparciu o wiele form. Jedną z nich jest egzekucja z konta bankowego. Jednak możliwości komornika kończą się na kontach zlokalizowanych w Polsce. Chociażby konta przynależały do instytucji zagranicznych, np. zagranicznych banków. Oznacza to, że jeśli np. masz konto w holenderskim ING Bank Śląski czy hiszpańskim Santander Consumer Bank to komornik jak najbardziej będzie mógł prowadzić egzekucję ze środków znajdujących się na tych kontach bankowych.

Inna sytuacja jest wówczas, gdy dłużnik będący obywatelem Polski ma konto bankowe założone w banku za granicą. Tak właśnie jest w przypadku konta REVOLUT. Jak wspomnieliśmy wyżej, konto REVOLUT nie jest widoczne dla komornika, ponieważ znajduje się w banku zagranicznym. Oznacza to, że komornik nie zabierze żadnych pieniędzy z konta REVOLUT.

Takie wyjście jest szczególnie korzystane dla osób, które mają wiele egzekucji komorniczych. Poza tym można w ten sposób uniknąć przykrości i problemów związanych z pomyłkami w bankach. Z naszego doświadczenia wynika, że bardzo dużo osób spotyka się z sytuacjami, że środki pochodzące np. z wynagrodzenia za pracę, wpłacane na konto przez pracodawcę są w całości przesyłane przez bank komornikowi. Jest to oczywiście działanie sprzeczne z prawem i mogące zostać odwrócone. Jednak wymaga to zazwyczaj czasu i trochę nerwów, a zakupy codzienne niestety trzeba zrobić…

Mam komornika na koncie bankowym. Czy mogę się uwolnić od egzekucji?

Jeśli masz konto bankowe założone w banku znajdującym się terytorium Polski to nie masz tyle szczęścia co dłużnik posiadający konto REVOLUT. Komornik dzięki sprawnie działającemu systemowi OGNIVO jest w stanie szybko namierzyć każde konto bankowe. Wystarczy, że skieruje zapytanie do systemu i w ciągu kilku godzin możesz mieć zajęte konto w każdym banku. Nawet w banku spółdzielczym.

Nie oznacza to jednak, że jesteś całkowicie bez szans. Wręcz przeciwnie. O swoje należy zawsze walczyć. A jest o co. Jeśli istnieją szanse na uchylenie tytułu wykonawczego to w dalszej kolejności uchylamy egzekucję i odzyskujemy wszystkie zabrane pieniądze!

TAK, umorzenie egzekucji komorniczej jest możliwe! Czy w Twoim przypadku będzie to możliwe? Tego nie wiemy, jednak w naszej Kancelarii EUROLEGE możemy dokonać analizy i udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi. Działamy na terenie całego kraju. Pomogliśmy już tysiącom osób wyjść z pętli zadłużenia i pomóc w rozpoczęciu nowego, finansowego życia.

Chcesz uzyskać pomoc naszych specjalistów? Napisz do nas lub zadzwoń:
Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl

5/5 - (32 votes)
Kategorie: Porady dla dłużników Tagi: Brak tagów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Joanna pisze:

Mam komornika ba koncie .Jak założę konto revolut czy może wpływać na nie moja wypłata.

Władek pisze:

Konto podawane przez Revolut to konto techniczne. To znaczy, że komornikowi nic to nie daje.

piotr pisze:

Nie dpokonca sie z tym zgadzam revolt podaje polskie konto do wplat czy ono jest bezpieczne od zajecia komorniczego dlatego ze nalezy do revolta.


O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.