Wchodzisz na konto i okazuje się, że masz zablokowane pieniądze? A może otrzymujesz nagłą informację z kadr albo z księgowości o zajęciu Twojego wynagrodzenia za pracę? Takich sytuacji w naszej Kancelarii EUROLEGE widzieliśmy już wiele. Komornik z zaskoczenia nie jest zdarzeniem wcale odosobnionym i potrafi przydarzyć się nawet najbardziej dbających o swoje sprawy osobom. Jednak jak to możliwe, że zajęcie egzekucyjne przez komornika może nastąpić bez wiedzy osoby zadłużonej? O tym czym jest zajęcie egzekucyjne oraz zajęcie komornicze i co zrobić, aby sprawdzić za co masz komornika opisujemy szczegółowo poniżej.

Czym jest zajęcie egzekucyjne? Czy jest tym samym co zajęcie komornicze?

Rozpocznijmy jednak od tego, że zajęcie egzekucyjne to tylko inna nazwa tego co określamy mianem zajęcie komornicze. A zatem nazwy te możemy z powodzeniem stosować zamiennie.

Sformułowanie zajęcie egzekucyjne (zajęcie komornicze) ma szczególne znaczenie w postępowaniu egzekucyjnym. Szczególnie, jeśli mówimy o najszybszych i najprostszych formach egzekucji komorniczej, a więc:

 • egzekucji z konta bankowego,
 • egzekucji z wynagrodzenia za pracę,
 • egzekucji z renty i emerytury,
 • egzekucji z innych wierzytelności (świadczeń), np. wynagrodzenie z umowy zlecenia.

Zgodnie z przepisami prawa w przypadku egzekucji prowadzonej w podanych wyżej formach rozpoczyna się poprzez zajęcie egzekucyjne. Komornik przystępuje więc do egzekucji świadczeń poprzez ich zajęcie, czyli zajęcie komornicze. Z momentem zajęcia egzekucyjnego dochodzi do m.in.:

 • zablokowania środków na koncie bankowym,
 • zablokowania wynagrodzenia dla wypłaty powyżej dopuszczalnych progów, np. minimalnego wynagrodzenia,
 • zablokowania emerytury lub renty powyżej dopuszczalnych progów.

Z powyższego wyraźnie widać, że zajęcie komornicze jest zdarzeniem bardzo doniosłym. Jest to zazwyczaj moment, w którym osoba zadłużona dowiaduje się o tym, że w jej życiu pojawił się komornik. Niekiedy mając zapowiedzi takiego zdarzenia, a niekiedy może stanowić to całkowite zaskoczenie dla osoby egzekwowanej. Dlaczego tak się dzieje i co z tym zrobić opiszemy w dalszej części artykułu.

Jak sprawdzić za co mam komornika?

Jeśli nie wiesz za co masz postępowanie egzekucyjne możesz to w bardzo prosty sposób ustalić. Musisz jedynie znać imię i nazwisko komornika oraz sygnaturę akt postępowanie egzekucyjnego.

Jeżeli masz egzekucję z konta bankowego zgłoś się do banku prowadzącego Twoje konto bankowe o podanie tych informacji. Gdy zajęciu podlega Twoje wynagrodzenie dane takie posiada zawsze Twój pracodawca. W przypadku emerytury albo renty wszystkiego dowiesz się w jednostce ZUS albo KRUS odpowiedzialnej za wypłacanie Twojego świadczenia.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Dysponując danymi, a w szczególności sygnaturą akt zadzwoń do komornika albo udaj się do jego kancelarii osobiście. Następnie ustal na podstawie jakiego tytułu wykonawczego prowadzone jest postępowanie egzekucyjne. Co konkretnie musisz ustalić u komornika? Oto lista danych:

Mając takie dane możesz rozpocząć działania zmierzające do uwolnienia się z uścisku komornika. Powodzenie całej sprawy zależy jednak od dodatkowych czynników. O czym za chwilę.

Sygnatura KM – co to jest?

Osoby mające postępowanie egzekucyjne świetnie wiedzą, że każde pismo od komornika zawiera sygnaturę KM. Czym więc jest ten symbol? Zacznijmy od tego, że komornicy sądowi prowadzą zwykle bardzo wiele spraw jednocześnie. Oznacza to, że ze względów organizacyjnych muszą prowadzić rejestr spraw. W zależności od kategorii spraw nadaje się im sygnatury. Najczęściej spotykaną jest właśnie sygnatura KM. Jest to można powiedzieć sygnatura powszechna, niezarezerwowana dla innych, odrębnych kategorii spraw. Możemy więc skrótowo powiedzieć, że sygnatura KM to całościowy numer spraw zaksięgowany w rejestrze spraw danego komornika.

W tym miejscu możemy wskazać również na inne oznaczenia spraw komorniczych. Poniżej wskazujemy jakie:

 • (KMp) – rejestr spraw dla świadczeń powtarzających się, głównie alimenty,
 • (KMs) – rejestr spraw do należności sądowych,
 • (GKm) – rejestr spraw dla spraw gospodarczych,
 • (KMn) – rejestr spraw i czynności nie będących czynnościami egzekucyjnymi.

Komornik z zaskoczenia. Jak i kiedy zablokować działania komornika?

Teraz już wiesz co zrobić, gdy komornik Cię zaskoczył. To jednak nie wszystko co musisz wiedzieć. Jaka wiedza będzie Ci jeszcze potrzebna? Pojawienie się komornika niemal zawsze jest zaskoczeniem dla osoby zadłużonej. Natomiast z punktu widzenia możliwości jego zablokowania ważne jest to co działo się przed wszczęciem egzekucji komorniczej. Czy osoba zadłużona dostawała jakiekolwiek pisma z sądu? A jeśli tak to czy cokolwiek z nimi robiła?

Jeśli jako osoba zadłużona otrzymywałeś pisma z sądu i nic z tym nie rozbiłeś, to nie mamy dla Ciebie dobrych wieści. Najpewniej komornik działa na podstawie prawomocnego tytułu wykonawczego, który został Ci prawidłowo doręczony. W takich okolicznościach oczekiwania co do tego, aby zatrzymać komornika pozostaną raczej w gestii marzeń. Oczywiście cały czas mówimy o doręczeniach pism sądowych. Jakich? Przede wszystkim takich jak:

Brak reakcji na tego typu pisma zazwyczaj kończy się przykrym spotkaniem z komornikiem.

Jeśli jednak cała sprawa jest dla Ciebie totalnym zaskoczeniem i o żadnej sprawie sądowej nie słyszałeś, to mamy dobre informacje. W naszej Kancelarii EUROLEGE pomogliśmy już setkom osób, które mając problemy otrzymywały umorzenie egzekucji komorniczej. Następnie dzięki naszym działaniom Klienci odzyskiwali wszystkie zabrane przez komornika pieniądze!

Zadanie jednak nie jest takie proste. Wymaga znajomości przepisów prawa, a także praktyki oraz solidnych nerwów. Wszak koniecznym stanie się składanie pism nie tylko do komornika, ale też do sądu. Trzeba wiedzieć co, gdzie i kiedy złożyć. Ważne jest zachowanie kolejności składania pism. Pomyłka może wiele kosztować. Dlatego w Kancelarii EUROLEGE powołaliśmy specjalny zespół od spraw egzekucji komorniczych. Wiemy, że załatwienie sprawy i doprowadzenie do odzyskania pieniędzy nie jest łatwe. Dlatego dzięki pomocy doświadczonego prawnika droga do uzyskania wolności od komornika jest zdecydowanie łatwiejsza oraz szybsza.

Jak zgłosić swoją sprawę komorniczą do Kancelarii EUROLEGE?

U nas wszystko załatwisz zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Działamy na terenie całego kraju. Reprezentujemy naszych Klientów przed każdym sądem i komornikiem na terenie całej Polski. Pomagamy również osobom przebywającym za granicą, które mają problemy finansowe w RP.

Nie wiesz czy Twoja sprawa kwalifikuje się do pomocy? Nie czekaj. Wstępną analizę sprawy dostaniesz w naszej Kancelarii całkowicie za darmo. A zatem nic nie tracisz. Możesz tylko zyskać. W szczególności szansę na życie bez długów.

Napisz do nas lub zadzwoń:
Mail: kontakt@eurolege.pl
Tel: 530 333 130


4.7/5 - (44 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Jacek Andrzejewski

Dyrektor ds. marketingu w Kancelarii EUROLEGE. Doświadczony manager marketingu i sprzedaży z wieloletnią praktyką na kierowniczych stanowiskach w kancelariach prawnych i firmach handlowych o zasięgu ogólnopolskim. Wielokrotnie zasiadał w organach instytucji działających w sektorze NGO.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Rafal pisze:

Potrzebuję porady firmy ściga mnie za dług z 2011 roku

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Informujemy, że w sprawach zobowiązań, które nie były przedmiotem postępowań sądowych i komorniczych możliwe jest zastosowanie sankcji kredytu darmowego. Kwestię SKD opisywaliśmy na naszym forum w tym artykule: https://www.eurolege.pl/sankcja-kredytu-darmowego-jak-napisac-i-gdzie-zlozyc-wniosek/

Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Paulina pisze:

Witam

Mam problem poniewaz nie mieszkajac pod danym adresem od 2014 roku de facto nagle wszedl mi komornik na konto bankowe.

Mieszkam w innym miescie od 6 lat …

Moga mi Panstwo pomoc ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Witam. Wszedł mi na konto komornik, miałam grzywnę do zapłacenia, ale jakoś ja zapłaciłam i zostały nie duże odsetki.. obcą dla mnie osoba też miała do zapłacenia o poszła siedzieć, nie zapłaciła.. Dzwoniłam do komornika ten każe mi płacić za niego a ja mam ściągać z niego później. Pisałam pismo nie odpowiedział, teraz przyszło pismo i ten człowiek jest uszczegółowiony . Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Czy w/w sprawa dotyczy grzywny karnej?

Grzegorz pisze:

Witam otrzymałem nagle zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego czy mogliby państwo wykonać wstępna analizę sprawy ? KM1026/24

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Danuta pisze:

Co oznacza sprawa RZ CAŁ KM565/24 dotyczy syna komornik zabrał pieniądze bez powiadomienia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani JDanuto. W/w sygnatura to sygnatura zwykła postępowania egzekucyjnego (komorniczego). Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Dzień dobry od kilku lat nie korzystam z konta gdzie jestem współwłaścicielem a w zeszłym tyg bank Alior bank wysłał pismo o zajęciu konta przez komornika.Czy mogą państwo sprawdzic po nr.sprawy KM1964/18 czy ta sprawa nie została już zamknięta.??

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Julita pisze:

ZAJĘCIE EGZEKUCYJNE:KM 419/24 Bardzo proszę sprawdzić tą sprawę, dostałem z banku zawiadomienie o zajęciu mojego konta.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Julito. W/w sygnatura to sygnatura zwykła postępowania egzekucyjnego (komorniczego). Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

Co oznacza sprawa KM2012/24 zajęcie konta bez wcześniejszego poinformowania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Wskazana wyżej sygnatura dotyczy normalnego postępowania egzekucyjnego. Jeśli faktycznie komornik pojawił się nagle, a Pani nie dostawała uprzednio żadnych pism sądowych związanych z ta sprawą to wiele wskazuje, że możliwe będzie podjęcie skutecznych działań zmierzających do zatamowania działań komornika. Zajmujemy się zawodowo pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paula pisze:

Dzień dobry co oznacza zajęcie o sygnaturze Z99640559.DJ.E

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulo. Sygnatura wskazuje, że nie jest to sprawa komornicza. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Witam , chciałbym sprawdzić co oznacza KM 1550/22. Mam aż 7 zajęć egzekucyjnych a żadnego pisma nie dostałem i ciągle zabieraj wypłatę .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Janusz pisze:

ZAJĘCIE EGZEKUCYJNE: KM 867/24 Bardzo proszę sprawdzić tą sprawę, dostałem z banku zawiadomienie o zajęciu mojego konta. Nie dostałem żadnego wyroku sądu, raczej nie jest to możliwe abym to przegapił, w ogóle nie wiem za co. Spłacam zaległe alimenty komornikowi, i nic nie wiem o innych długach.Bardzo proszę o zajęcie się tą sprawą.
Z poważaniem Janusz Krzak.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Januszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Witam . Co oznacza syg.KMS 14/24
Bank przysłał tylko i go ze musiał zająć konto. Nic więcej co gdzie za co

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jerzy pisze:

Dobrze że jesteście

Robert pisze:

Mam zajęcie komornicze na koncie (komornik zabiera całą rentę) Nie zostaje mi nic na koncie i za co mam żyć długi powstały z mojej naiwności i kredyty wzięte na moje dane ( oprogramowanie AnyDesk ). Co mogę teraz zrobić aby z renty dla niepełnosprawnych została mi przynajmniej połowa przynajmniej na tzw, „waciki”

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

wiesław pisze:

Dzień dobry, od połowy ubiegłego roku nie spłacam swoich zobowiązań z tytułu pożyczek bankowych i chwilówek. Suma rat miesięcznych przekracza moje dochody. Jestem emerytem rocznik 1954. Pogodziłem się z koniecznością spłaty zadłużenia w postaci egzekucji komorniczej z emerytury. Wiem, że emerytura podlega zajęciu w moim przypadku w wysokości 1/4. Z pozostałych 3/4 emerytury jakoś bym przebiedował. Oczekiwałem na zajęcie emerytury pól roku. I w końcu to nastąpiło w styczniu br. Jednak w szok wprawiła mnie kwota i tytuł zajęcia. Do tej pory otrzymywałem 2830zł netto a teraz dostałem 908zł z informacją, że to ZAJĘCIE ALIMENTACYJNE!!! Uważam. że prawdopodobieństwo, że to rzeczywiście zajęcie alimentacyjne to dużo mniej niż 1 procent (np mój syn w wieku 38 lat mógłby mieć dziecko/dzieci i na nie nie łożyć a matka pozwała dziadków o alimenty). Nic mi jednak o tym nie wiadomo bo z synem nie mam kontaktu, a kiedy jeszcze miałem był bezdzietny. Moi rodzice dawno nie żyją. Moja była żona – 23 lata po rozwodzie jest w znacznie lepszej sytuacji materialnej ode mnie. Czyżby komornik napisał nieprawdę o tytule egzekucji, żeby zwiększyć swoją skuteczność? A może ZUS-owi nie chciało się sprawdzić i zajął jak alimenciarzom? Co robić, bo za 900zł za długo nie pociągnę. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wiesławie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila. Zobaczymy, co da się zrobić w Pana sprawie. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bartłomiej pisze:

Jak się mogę skontaktować z komornikiem ws. zawarcia porozumienia?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartłomieju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Witam chciałbym się dowiedzieć co to za zajęcie komornicz sygnatura Km 1786/23 nie chodzę na konto a tam minus 3 tysiące nie mam pojęcia z kad ta kwota się wzięła ponieważ nie historii nic nie mam ze został zrealizowany do mnie jakiś przelew proszę o odpowiedź . Dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Komornik zajął mi świadczenie u pracodawcy po 9 latach, nie dostałem żadnej informacji na ten temat
Km17938/14
Gdzie mogę sprawdzić o jaką sprawę chodzi bo telefon do kancelarii komorniczej nie odpowiada?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Zajęcie komornicze sygnatura Km 1264/23,co to oznacza?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Malwina pisze:

Witam dziś komornik zajął mi konto , żadnych listów nie dostawałam. Nie wiem o co chodzi :(

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani= Malwino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Daniel pisze:

Komornik ukradł mi pieniądze km8000559 bez pism bez sprawy w sądzie proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Danielu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Emilia pisze:

Witam dostałam wiadomość o zablokowaniu konta przez komornika sygnatura KM 1141/22 o co chodzi? Nie mam pojęcia. Żadnych pism ani telefonu też nie było w tej sprawie 🥺

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Emilio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Witam dziś komornik zajął mi Kato KM1264/23 .a żadnych pism nie dostałem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

ZAJĘCIE EGZEKUCYJNE: KM 5644/15
Jak mam to sprawdzić, czy to nie jest już przedawnione ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Nastąpiło zajęcie srodków 3634.13 KM1713/23
A prawie Miesiąc temu załatwiłem ugody z firmami u których miałem długi.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Slawomir pisze:

Dzień dobry , W Spółdzielni Mieszkaniowej przez kilka lat powstało na moim koncie znaczne zadłużenie. Sp-nia skierowała do Sądu Nakazy Zapłaty , które Kancelaria Komornicza zaczęła egzekwować z mojej emerytury. Niedawno zawarłem z Wierzycielem (Spółdzielnia Mieszkaniowa) Ugodę na spłatę zadłużenia w ratach co czynię kolejny już miesiąc . Wierzyciel przekazał do Kancelarii Komorniczej wniosek o zawieszenie egzekucji, następnie otrzymałem z Kancelarii Komorniczej Postanowienia o zawieszeniu egzekucji w związku z zawartą Ugodą. Niestety już drugi miesiąc z kolei Komornik zajmuje 25 % z mojego świadczenia emerytalnego tak jak to czynił do czasu zawarcia Ugody z Wierzycielem. Proszę o wskazania popełnionych uchybień prawnych wszystkich stron. Dziękuj.ę

Lukasz pisze:

Witam dzisiaj zablokowano mi konto konto i komornik zabrał 2244 zł i dzwoniłem do banku , i mam dalej do spłaty 2000 , nie wiem o co chodzi . Żadne ale to żadne pisma do mnie nie przychodziły . Nr sprawy Km 597/23 000003
268327
Czy coś da się z tym zrobić ? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Dzisiaj zablokowano mi na koncie kwotę 3500 zł. Bez żadnego listu, wezwania, informacji nr zajęcia komorniczego. Nie mam żadnych długów. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy i odzyskanie skradzionej mi kwoty.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena pisze:

Dobry wieczór! Dostałam od komornika pismo zawiadomienie Sygn akt kMN 124/23. Tylko ja nie wiem za co to jest .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. Czego dotyczy wskazane wyżej postępowanie egzekucyjne?

Robert pisze:

Witam z konta zabrano mi ponad 1600 zł tytuł km 2700/22 nawet niewiem o co chodzi i co z tym zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Robercie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Roksana pisze:

Witam. Dziś komornik zajął mi wszystko co miałam na koncie Km 1264/23 . A później zwrócił wpisując że to kwota wolna od zajęcia. Nie rozumiem dlaczego mam komornika. Nie dostałam żadnego pisma.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Roksano. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

KM 1477/BANK: „RZ”
Komornik zabiera mi sumę powyżej 2700, każdą możliwą nawet 10zl. Dokładnie nie wiem za co ale sumę w ciągu 2 miesięcy przekracza 2tys. Nie jestem gadatliwy na takie tematy, proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Komornik mężowi zajął konto na kwotę 2715zl , w tym samym dniu zostało to spłacone po czym po 2 dniach znów ten sam komornik zajął konto na kwotę ponad 300zl. Dodam, ze żadnego pisma ani z sądu ani od komornika nie dostaliśmy. Byliśmy zaskoczeni zaistniałą sytuacja. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Michał pisze:

Mam zajęcie Z.80760721.JAV.E z Irzedu Skarbowego. Czy po poerwszej literze mozna dowoedziec sie czego dotyczy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Michale. W sprawach dotyczących długów publicznoprawnych (podatki, składki ZUS, KRUS i inne) nie podejmujemy działań pomocowych. Bardzo nam przykro.

Katarzyna pisze:

Zajęcie komornicze na koncie bankowym KM 1853/23.Komornik zajął moje konto i konto 12 letniej córki Konto to PKO Junior ja jestem posiadaczem tego konta a córka urzytkownikiem.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

KM 2018/23 Michał Adamiecki.
669,17zł
Nie otrzymałem żadnej korespondencji
Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pan maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

OLA pisze:

KM 1675/23 I KM 1712/23
MAM ZAJĘCIE NA KONCIE NIE ODBIERAŁAM NIC NIE MIESZKAM POD DANYM ADRESEM OD 2 LAT ,W INNYM MIESCIE Z PARTNEREM

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Olu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam mam takie zajęcie KMS 14/23 co to jest? żadnych listów nie dostałam a kasa mi z konta poszła . proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karol pisze:

Sygnatura Km 1752/23
Zajęcie na około 30000 zł . Żadnych listów . Dziś tato dostał informacje na konto bankowe o zajęciu . Nie pracuje Jest na emeryturze .. co robić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle będzie mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafał pisze:

Sygnatura zajęcia KM 2436/23 nastąpiło zajęcie moich środków na koncie bankowym. Od 18stu lat nie mieszkalem w Polsce. Od 2 miesiący mam polskie konto. Nie mam pojęcia z jakiej przyczyny moje środki zostały zajęte. Żadnych listów nie dostawałem z racji tego jak wspomniałem nie mieszkam w Polsce od ponad 18 lat.

Panie Rafale, jest szansa, że da się to wszystko odkręcić. Nasz konsultant napisze do Pana na adres email podany w komentarzu. Zrobimy co w naszej mocy, aby Panu pomóc i odzyskać zajęte środki. :)

Patrycja pisze:

Witam posiadam komornika. Ostatnio myślałam że już wszystko mi pobrał z wypłaty i konta. Ale po kilku miesiącach znów mi pobrał z konta 1000zl sprawa KM 754/20 z tego co mi wiadomo nie przychodzą żadne listy do mnie na adres zameldowania czyli do domu rodzinnego . Mieszkam u chłopaka.

Jest szansa, że da się to wszystko odkręcić. Ustalimy czy są podstawy do wznowienia sprawy, a potem zrobimy co w naszej mocy, aby Pani pomóc i odzyskać zajęte środki. Nasz konsultant napisze do Pani na adres email podany w komentarzu. :)

Szymon pisze:

Dzien Dobry! Dostałem zajęcie KM 1723. Wcześniej nie dostałem żadnych pism ani informacji. Czy można coś z tym zrobić?

Zrobimy co w naszej mocy, aby Panu pomóc. Ustalimy czy są podstawy do wznowienia sprawy. Nasz konsultant napisze do Pana na adres email podany w komentarzu. :)

Adrian pisze:

Kms 13/23 mam takie zajęcie i nie wiem o co chodzi

Nasz konsultant napisze do Pana na adres email podany w komentarzu. Wskażemy jakie informacje należy uzyskać od komornika. Postaramy się Panu pomóc wstrzymać egzekucję i anulować zadłużenie. :)

Krystian pisze:

Km 958/23

Nasz konsultant napisze do Pana na adres email podany w komentarzu. Wskażemy jakie informacje należy uzyskać od komornika. Postaramy się Panu pomóc wstrzymać egzekucję i anulować zadłużenie. :)

Patryk pisze:

Witam sygnatura akt KM1755/23 ZAJECIE wynagrodzenia za prace brak korospendecji wczesniej

Postaramy się Panu pomóc. Nasz konsultant napisze na email podany w komentarzu, aby ustalić szczegóły sprawy. :)

Patryk pisze:

Witam sygnatura akt KM 1755/23 ZAJECIE WYNAGRODZENIA ZA PRACE BRAK JAKICHKOLWIEK KOROSPENDECJI.PROSZE O POMOC

Postaramy się Panu pomóc. Nasz konsultant napisze na email podany w komentarzu, aby ustalić szczegóły sprawy. :)

Marcin pisze:

Komornik pobrał mi z konta 3650 zł w tytule było napisane
Zajęcie salda na rzecz post. Km 1192/23
Ref.
20230721/522546/1
Nie mam żadnych długów i nie przychodziły wcześniej żadne pisma.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Z opisu Pana sprawy wynika, że być może padł Pan ofiarą oszustwa albo doszło do formalnych błędów w toku postępowania sądowego, o którym Pan nie wiedział. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

KM 935/23 co oznacza ta sygnatura

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. jest to sygnatura akt komorniczych. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adrian pisze:

Dzień dobry, jedyne co mam to sygnaturę KM 1697/23. Pisał do US w tej sprawie, lecz do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Tak jak pisałem z tego co wiem wypłata w kwocie najniższej krajowej powinna być zwolniona z zajęć egzekucyjnych. Jedyny wpływ na konto to moja najniższa krajowa. Dziękuję i pozdrawiam.

Przemek pisze:

GKM46/23
Komornik zajął konto a ja nie mam zadnych długów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Przemku. Faktycznie, dziwna sytuacja. Być może ktoś zaciągnął na Pana dane osobowe pożyczkę lub kredyt? To spotykane zjawisko. Pomagamy takim osobom. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adrian pisze:

Dzień dobry. Mam następujący problem. Na konto wpływa mi najniższa krajowa jako wynagrodzenie, lecz od razu po zaksięgowaniu wypłaty, spora część środków została przesłana do Urzędu Skarbowego w celu spłaty egzekucji. Czy jest to dopuszczalne? Najniższa krajowa powinna być zwolniona z zajęć egzekucyjnych. Dodam, ze nie mam alimentów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adrianie. Czego dotyczy zadłużenie? Czy to zadłużenie podatkowe?

Monika pisze:

Sygnatura sprawy KM 1589/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o

Dariusz pisze:

Synatura akt KM 1146/22
Co zrobić z tym?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Dobry wieczor

Zajęcie z dnia 4 lipca, sygnatura 2431

Brak jakiejkolwiek korespondencji poprzedzającej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patryk pisze:

Km 1263/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Patryku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

KM 1234/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dawid pisze:

Sygn. Akt Km1749/22 chciałbym wiedzieć czy komornik działa legalnie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam,
Na moim koncie firmowym zostaly zablokowane srodki przez komornika sygnatura sprawy KM 581/23. Nie otrzymywalam zadnych pism z sadu o toczacych sie sprawach …

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Dzień dobry mam pytanie do córki przyszło pismo od komornika sądowego ale na poczcie nie chcą go wydać ponieważ córka ma odebrać osobiście co jest niemożliwe bo od 15 lat mieszka za granicą.Pismo to kmp -zapytanie od wierzyciela.Ja jestem po rozwodzie od 1998 r i były mąż miał zasądzone alimenty których nie płacił ponieważ uciekł za granicę i adres jego jest do chwili obecnej nieznany.Alimenty otrzymywałam z funduszu alimentacyjnego.Sprawdziłam,że sygnatura akt kpm to alimenty.Pytanie brzmi co komornik po tylu latach może chcieć od mojej córki ,która i tak narazie nie odbierze tego pisma ,ponieważ nie wybiera się do Polski.Chciałabym się dowiedzieć jakie są procedury w takich sprawach i czy córkę czekają jakieś konsekwencje prawne za nieodebranie tego pisma i w jakim celu jest cała ta procedura .Z góry dziękuję za odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Potrzebuje Pani pełnomocnictwa pocztowego albo dokumentu z podpisem notarialnie poświadczonym. Może być też przez konsula za granicą. Jednak zakładamy, że dokument może do Pani nie dotrzeć na czas i przesyłka wróci do komornika. Zalecamy, aby Pani córka zadzwoniła do komornika, który wysłał pismo, podała sygnature akt sprawy i poprosiła o przesłanie dokumentacji na inny adres albo mailowo. Jeśli to nie będzie możliwe to przynajmniej dowie się co to za dokument.

Michal pisze:

Dostałem nie pokajaca wiadomość 1414.see nigdy sie z tym nie spotkałem nie mam żadnych dlogow ani komorników nie wiem co z tym zrobić kiedyś miałem taki sam przypadek

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Zajmujemy się pomocą w wychodzeniu z długów i tematyką z nimi związaną. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis Pana sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Sygnatura KM137/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Jest to podstawowa sygnatura akt komorniczych. Oznacza to, że komornik sądowy aktywnie prowadzi egzekucję z Pani udziałem.

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marian pisze:

Witam.Chcialem sie zapytac w nastepujacej sprawie.W roku 2021 mialwem zajecie egzekuxyjne przez komornika.W roku 2022 w listopadzie wydal postanowienie o zakonczeniu postepowania .W roku 2023 zlozylem do urzedu skarbowego zeznanie podatkowe za rok 2022 na ktorym wykazalem nadplate podatku w wysokosci 1915zl.Zeznanie zlozylem w marcu2023.W dniu 22.05.2023 r otrzymalem przelew bankowy na moje konto kwoty 1913,80zl od tegoz samego komornikaUznalem ze,urzad skarbowy zamiast mnie przelac nalezny zwrot nadplaty podatku,mimo ze mial nr.mojego konta,przelal pieniadze dla komornika.Nie wiem dlaczego tak sie stalo.Wobec powyzszego,prosze o wyjasnienie mi,czy komornik ma obowiazek powiadomienia urzad skarbowy o zakonczeniu egzekucji,a mial na to czas od listopada 2022r do konca kwietnia 2023.r.W urzedzie skarbowym nie mialem zadnych dlugow komorniczych poza opisanym wyzej.Zamierzam wniesc zazalenie na bezczynnosc komornika,tylko nie znam podstawy prawnej.Prosze o odpowiedz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marianie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kasia pisze:

Witam nie mam pojęcia co to za zajęcie na moim koncie a do komornika nie można się dodzwonić w tej sprawie.
KM2268/21

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kasiu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jan pisze:

Akt. Km857/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Janie. Wskazana przez Pana sygnatura, to sygnatura akt komorniczych w tradycyjnej sprawie.

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Lukasz pisze:

Sygnatura KM420/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Jest to standardowa sygnatura akt komorniczych.

Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dziś komornik zajął mi konto. Żadnego pisma nie dostałam, bo zmieniłam adres.
W 2012 zakończyłam działalność, miałam dlug z ZUS.
Miałam też długi kredytowe, sprawy byly umorzone w 2012 r. Żadnych pism z sądu nie dostałam. Sprawa ma sygnature Gkm 202/2023. Co to oznacza?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patryk pisze:

Chciałbym się skontaktować w sprawie zadłużenia sygnatura km 1248/23
Nie przypominam sobie żebym miał taki dług.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Patryku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Roksana pisze:

Dzien dobry 2104/22

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Roksano. Jest to zapewne sygnatura akt komorniczych.

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Miłosz pisze:

Witam co oznacza zajęcie o sygnaturze km 1338/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Miłoszu. Jest to sygnatura akt komorniczych – normalny tryb egzekucji.

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Dzień dobry co oznacza nr spraway km130/23.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Jest to sygnatura akt komorniczych – sprawa zwykła.

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam, dzisiaj bez żadnej zapowiedzi komornik zajął mi pieniądze których nawet na koncie nie widziałam.
Chciałabym się też dowiedzieć co oznacza Km 1580/23
Z góry dziękuję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamil pisze:

Co oznacza sygnatura Km 1077/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Kamilu. Jest to sygnatura akt komorniczych. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dzika pisze:

Witam,co oznacza sygnatura km 661/23 komornik wszedł mi na pensje a nie dostałem żadnej informacji!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jest to klasyczna sygnatura akt komorniczych. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana/Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patryk pisze:

Witam co oznacza km 1107/23

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Patryku. Jest to sygnatura akt komorniczych. Przede wszystkim w takiej sprawie należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dominika pisze:

Witam dostalam wczoraj pismo od komornika chciałabym się dowiedzieć gdzie mogę sprawdzić czego to dotyczy Km 301/23 . pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dominiko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Dzień dobry przebywam od 25lat za granicą dostałem do Polski list od komornika z numerem sygn.akt km 262/23. syn nie odebrał pisma ponieważ nie mieszkam z nimi i ułożyłem sobie życie po za granicami Rzeczypospolitej. Nie wiem w dalszym ciągu co to może być

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Przemysław pisze:

Witam dostałem dziś pismo od komornika chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę sprawdzić czego to dotyczy Km10323/12. pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Przemysławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam i bardzo proszę o pomoc . Od 15 lat mieszkam w uk.z chwila kiedy mam emeryturę pl komornik przysłał mi pismo na adres który wskazałam w ZUS . Oczywiście polecony wiedz nikt nie mógł odebrac listu, napisałam meila do komornika i okazało się ze jestem poważnie zadłużona . Przez kilka lat płaciłam alimenty swojej matce bezpośrednio pod jej adres i nie moge zrozumieć co się dzieje . aktualnie jest prowadzone postępowanie alimentacyjne, sygn. spawy prowadzonej w tutejszej kancelarii nie uległa zmianie od 2011r. to KMP 38/11.. Wierzyciel do dnia dzisiejszego nie umorzył należności zaległych ani bieżących alimentów. Bardzo proszę o pomoc. Z góry Dziekuje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Niestety nie zajmujemy się pomocą w sprawach dotyczących alimentów. Bardzo nam przykro.

Paulina pisze:

Witam serdecznie, bratowa właśnie odebrała zaadresowane do mnie pisemko z obowiązkiem osobistego stawienia się celem złożenia wyjaśnień itd. Pisemko / powiadomienie jest od komornika sądowego. Od 16 lat przebywam poza granicami kraju, i wg moich informacji nie mam żadnych zadlużeń (o czym wiedziałam, spłacone zostało dawno temu). Nawet jeśli, to czy taki dług (jeśli wogole takowy był), nie powinien się już przedawnić.
Plus, nie mam możliwości stawienia się w danym sądzie odnośnie wyjaśnień, a straszą policją itd.
Można to ominąć?

Z góry dziękuję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie egzekucja prowadzona jest na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego to wówczas możliwym stanie się umorzenie egzekucji oraz odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika środków. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Witam. Proszę o pomoc. Komornik z zaskoczenia zajął mój rachunek bankowy. Na e-sadzie nie mam żadnego tyt wykonawczego którym posługuje się komornik.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

1825/02/23 01 co to za spawa jak to sprawdzić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Ze względu na zbyt małą ilość informacji nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć Panu na postawione pytanie. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

chciałam zapytać co to za sprawy mam dwa zajęcia konta lecz brak informacji i drugim zadłużeniu 3462/20 oraz 3323/21

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Anita cumka pisze:

Chciałbym się dowiedzieć za co jest zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę o nr systemowy spawy organu egzekucyjnego 19640778. Num tytulu wykonawczego 1609 14519030

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anito. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wojciech pisze:

jak sprawdzic czy mam jakies zadluzenia komornicze bo nie wiem . nie znam ani komornikow ani spraw komorniczych a chcialbym to sprawdzic zanim sprubuje wziac pozycxke czy cos zakupic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wojciechu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Witam, taka sytuacja: od około 3 lat spłacam komorników ratalnie, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu z komornikaami wysokości rat. Na ten moment, czyli Grudzień 2022, mam spłacone około 80 % zadłużenia, całkowita kwota ktora została mi jeszcze do spłaty to nie cale 5tys zł, kilka dni temu, zaraz przed świętami, czekałem na przypływ znacznej ilości gotówki na moje konta, a zarazem sumy w wysokości 27tys zł. przelew dostałem, ale kiedy wszedłem odrazu na konto, to nie cale 23 tys zabrał mi komornik. czy mógł by ktoś wyjaśnić dlaczego???. jak moje zadłużenie wynosi na tą chwilę nie.cale 5tys zł?.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Przemysław l pisze:

Dzień dobry dziś wieczorem dostałem informację o zajęciu konta o numerze sygnatury 2773/22. Na kwotę trochę ponad 2.700 mam firmowe konto i w innym banku prywatne. Na prywatnym. Miałem około 900zl wszystko zabrane zmniejszyło się do 1800 a na firmowym nadal 2.700 proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Przemysławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sonia pisze:

Dzień dobry
Otrzymałam zajęcie komornicze Km 329/22
Nie mam pojecia za co to komornik skąd to zajęcie nie dostałam żadnej innej informacji..

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Mam pytanie wszedł komornik konto moje pracuje na zachodzie i mam konto walutowe w euro ile może ściągnąć z konta pieniądzy od tygodnia zabiera mi z konta wszystkie pieniędze nie zostawia mi nic nawet ściąga dodatek tygodniowy co firma wysyła na moje konto a to 150 euro i jestem w tej chwili na minusie a mój numer sygnatury KM287/20 czy może coś takiego może zrobić nie jestem alimenciarzem a długi chce spłacić a długi moje rosną wobec firmy co pracuje?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Co do egzekucji z konta walutowego to ciekawy materiał znajdzie Pan tutaj: https://www.anty-dlug.pl/czy-komornik-moze-zajac-konto-walutowe/

Gosia pisze:

Dzień dobry. Jakiś czas temu otrzymałam zajęcie komornicze pt KM 1693/22
Tylko nawet nie wiem, co to za komornik i to są jedyne dane. Co mam robić?
Zajęte zostały pieniążki dobrowolnie płacone na dziecko z tytułem „imie ojca” dla „imie dziecka”. Mieszkanie ga tak działać?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Gosiu. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafał pisze:

Dzień dobry, komornik co miesiąc pobiera pieniądze od mojego pracodawcy, a mimo to zablokowałmi konto bankowe i to bez podania kwoty wolnej od zajęcia, czy może tak postąpić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Tak, komornik może prowadzić egzekucję z kilku źródeł jednocześnie. W tym wynagrodzenia za pracę oraz konta bankowego osoby zadłużonej.
W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Witam
Co miesiąc na konto komornika wpłaca pieniążki pracodawca,na konto bankowe zostaje wysłana kwota wolna od zajęć,już po odjęciu tego co pracodawca wysyła komornikowi….na koncie w banku od wczoraj mam na minusie 10 tys….co w przypadku jak mi wpłynie wyplata (już po odjęciu przez pracodawcę,czyli kwota wolna od zajęcia)moje pytanie brzmi czy jak mam na minusie w banku,to ta kwota wolna pójdzie na ten minus do spłaty?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Oczywiście bank, który prowadzi Pani konto popełnił błąd. Aktualnie odzyskanie środków w szybkim trybie nie będzie możliwe jeśli pieniądze przekazane zostały już wierzycielowi. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

BEATA pisze:

Probuje się do państwa dodzwonić , bezskutecznie.Mam problem z komornikiem, ponieważ pobrał mi kwotę 1300 zł za rzekomy mandat z 2007r za jazdę bez ważnego biletu .Nie dostałam żadnego
powiadomienia.Pan komornik twierdzi ,że przedawnienie sprawy było by w 2016r.Od ostatniej rozmowy,pan komornik nie odbiera ode mnie telefonu,ani nie odpisuje na maila.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Informujemy, że nasze biuro obsługi klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Jednocześnie możliwe jest, że w momentach obciążenia łączy trzeba poczekać na połączenie z konsultantem trochę dłużej niż normalnie.

Dawid pisze:

Dzień dobry,
Dnia 7.10 pojawiło się zajęcie egzekucyjne na koncie bankowym.
Zabrano cała wypłatę.
Na konto wpłynęła polowa wypłaty, gdyż od razu zaplata z pracy została odjęta, ale i ten wpływ również został zabrany. Czy jest to zgodne z prawem ? Jakie kroki dalej podjąć?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patrycja pisze:

Rok temu pojawiło mi się zajęcie egzekucyjne na 2 kontach bankowych. Niestety nie miałam funduszy na spłatę długu i zajęcie wisiało na kontach. Niedawno zobaczyłam, że owego zajęcia Egzekucyjnego nie ma na kontach bankowych, a nie splacilam go. Co się w takim razie z nim stało i dlaczego. Z gory dziękuje za informacje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Patrycjo. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karol pisze:

Witam, dzisiaj wchodząc na konto bankowe zobaczyłem zajecie egzekucyjne 1423-SEE.711.59626140.2022.1.FKQX, Jestem tym faktem zdziwiony ponieważ nie posiadam żadnych kredytów , wszystkie podatki z pracy były pity rozliczane, wszysykie rachunki oplacone a takze nie mam nic na siebie nawet kartki papieru,a od 2 lat jestem bezrobotnych, co mogę w tej kwestii zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Wiele wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z wyłudzenie, a co najmniej wadliwym tytułem wykonawczym. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jakub pisze:

Witam dziś wchodzę. Na konto ogólnie rzadko używam konta i nie jest ono mi, aż tak potrzebne i patrzę zajęcie na kwotę podobną jaką zapłaciłem za osoatnie „zajęcie”i się zastanawiam jeśli spłaciłem tamte zajęcie czy mogli naliczyć takie odsetki by zająć mi kwotę dwa razy większa niż suma całego zajęcia?? Wklejam sygnaturę zajęcie piszę „aktywne”

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jakubie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jakub pisze:

Dzień dobry przeglądając przypadkowo dokumenty u mojej matki natrafiłem na dokument w którym, komornik prosi o potwierdzenie miejsca zamieszkania. Dodam że nie mieszkam w tym mieszkaniu od 5 lat, a Moja matka nie przyznała mi się o tym wezwaniu które przyszło rok temu. Sygnatura akt to KMN 87/21. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jakubie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Pawel pisze:

Dzień dobry. Dziś zostało mi zablokowane pobory na pewną kwotę. Jednak nie wiem z jakiego tytulu. Nie otrzymałem żadnego pisma. Czy mogę uzyskać info czy to urząd skarbowy np mandaty oto czy to komornik.
3215-SEE2.711.58814183.2022.1.FXJM

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Pawle. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pana sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pana sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Emilia pisze:

Witam, otrzymałam zawiadomienie o wszczęciu egzekucji w celu wydania nieruchomości w stanie wolnym od osób i żeczy. Mimo iż z właścicielką umowa najmu zakończyła się we wrześniu i nie została przedłużona na kolejny okres, Ja nadal opłacam najem I czynsz za lokal w którym mieszkam. Nie posiadam żadnych zaległości a mimo tego otrzymałam pismo od komornika o syg. Km 896/22 . Czekam na lokal z zasobów gminy i teraz nie wiem co dalej robić. Bardzo proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Emilio. Sprawa jest dosyć poważna (dotyczy nieruchomości) dlatego należałoby się jej szczególnie wnikliwie przyjrzeć. Nasi prawnicy mają szerokie doświadczenie w pomocy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ida pisze:

Dzień dobry, dostalam informacje z banku o zajeciu kwoty przez komornika , sygnatura KM 5031/21, prosze o kontakt i pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ido. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. W szczególności sprawę przeanalizować pod kątem ewentualnej wadliwości tytułu wykonawczego w sprawie. Zajmujemy się tym i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Dzień dobry, nie dostałam żadnego powiadomienia od Banku o zajęciu komorniczym, dopiero po sprawdzeniu konta , sygnatura km 1906/21, sygnatura km 107919/15 ,mało że zakład pracy to i bank , proszę o kontakt i pozytywnie załatwienie sprawy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Z Pani relacji wynika, że w sprawie możemy mieć do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Trzeba to jednak dokładnie sprawdzić. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Dzień dobry, wczoraj dostałam wiadomość SMS od mojego banku o zajęciu egzekucyjnych. Żadnych długów nie posiadam. Jestem zaskoczona. Nr. Sygnatury : COP-22.3160.70410.2022.AGS.794139.

Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Aleksandro, przesłana przez Panią sygnatura na pewno nie dotyczy postępowania egzekucyjnego (komorniczego). Trzeba byłoby ustalić o co dokładnie chodzi. W naszej Kancelarii EUROLEGE pomagamy w tego rodzaju sprawach. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Ryszard pisze:

Witam, dostałem dzisiaj informacje o zajęciu komorniczym na koncie bankowym bez uprzedniego kontaktu na ten temat. Proszę o kontakt i pomoc w rozwiązaniu sprawy.

Panie Ryszardzie, odezwiemy się na adres email podany w komentarzu. Pozdrawiamy! :)

Andrzej pisze:

Dzien dobry weszlem na kont a tu zaskoczenia patrze ze mam zajecie komornicze km 1189/22 bez mojej wiedz nawet nie dostalem zadnego powiadomienia pisemnego do domu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Z Pana relacji wynika, że najpewniej mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Gdyby tak było to wówczas możliwym stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Witam mam zajęcie na koncie bankowym km 2645/22, kwota 408, 76 zł żadnego listu wcześniej nie dostałam, zdziwiłam się jak weszłam na konto.

Dzień dobry Pani Aleksandro. Zajmujemy się pomocą w podobnego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać Pani sprawę trochę bliżej, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam w chodząc na konto zobaczyłam zajęcie komornicze km 661/22 nie dostałam żadnej informacji wcześniej listu o jakim kolwiek postępowaniu czy mogę coś z tym zrobić ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Wiele wskazuje na to, że w Pani przypadku mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Trzeba to jednak ustalić i z pewnością stwierdzić. Gdyby w Pani sprawie mielibyśmy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym to możliwe będzie umorzenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy zabranych przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Dzień dobry,

Mam zajęcie egzekucyjne przez Urząd Skarbowy o sygnaturze 2431-SEE.711.56226411.2022.1.M. Nie wiem co to oznacza. Nie dostałam żadnego pisma w tej sprawie od żadnego organu.

Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Aleksandro, należy jak najszybciej skontaktować się z urzędem skarbowym i ustalić co jest podstawą egzekucji. Na pewno uzyska Pani informacje.

MARZENA pisze:

Witam. Dzisiaj dowiedziałam. Się że mam zajęcie komornicze na rachunku bankowym, km612/22 nie wiem za co, nie dostałam żadnego pisma w tej sprawie, że komornik zajmuje konto, nawet nie wiem gdzie mam szukać komornika.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. Trzeba sprawdzić czy w Pani sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Jeśli by tak było, to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zajętych przez komornika pieniędzy. Trzeba jednak ustalić kilka istotnych informacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Joanna pisze:

Dzień dobry dzisiaj dostałam zajecie komornicze o sygnaturze
1016SEE.711.56292451.2022.1.KM

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić, czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W sensie takim, czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. W naszej praktyce każdego dnia spotykamy się z co najmniej kilkoma sprawami dziennie, w których egzekucja toczona jest na podstawie wadliwych tytułów wykonawczych. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju spraw, która związana jest z umorzeniem egzekucji i odzyskaniem wszystkich zabranych przez komornika środków. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Slawek pisze:

Witam z konta komornik zajol mi 609zl i tytuł przelewu taki Realiz. zaj. rach. Km 2320/21 00000
2728931 ZBIEG, RZ. Co to oznacza z góry dziękuję za informację

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Oznacza to, że komornik, który działa na podstawie jakiegoś tytułu wykonawczego wszczął wobec Pana egzekucję i dokonał zajęcia. Czy zanim pojawił się komornik otrzymywał Pan jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?

Janusz pisze:

Witam dostałem zajecie egzekucyjne o takiej sygnaturze 1228-SEE.711.55509066.2022.1.BKTE nigdy nie miałem długow. Wszystko splacane na czas . Prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Januszu. Faktycznie sprawa wygląda dosyć dziwnie, jeśli rzeczywiście nie miał Pan żadnego zadłużenia. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

dzień dobry dzisiaj dostałam info od pracodawcy o zajeciu komorniczym bladego pojęcia nie mam za co nr 50580E1-55/KA/2022
NR 2411-SEE.711.53875849.2022.1.EHFU Cz. nr53875849 z dnia 06-06-2022.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

Chcialabym dowiedziec sie za co mam komornika. Dostalem pismo ze „siada” mi na pobory. Sygnatury akt 111Nc5398/02 z 2003 r,Km 1409/17,Km 3134/13,Km1423/03

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Mamy zbyt mało informacji, aby dokładnie zweryfikować stan sprawy. Potrzebujemy więcej danych. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wioletta pisze:

Dzień dobry.
Mam niespłacona pożyczkę w parabanku, tzn po ponad roku przestałam spłacać ( ze względu na problemy finansowe, mieszkaniowe)
Musiałam też wyprowadzić się z miejsca zameldowania. Nie mam od ponad 6 lat żadnego meldunku. Na e- sądzie sprawdziłam swoje długi. Mam umorzenie postępowania, jednak komornik zajął pensję i konto. Nigdy nie odebrałam żadnego nakazu zapłaty, a ostatnie postępowanie toczyło się w 2018.
Na koncie mam 2 zajęcia tego samego komornika na podobne kwoty i z tym samym KM.
Kwoty są dodane.
Czy mogę coś z tym jeszcze zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wioletto. Wiele wskazuje na to, że w Pani przypadku mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Należałoby go uchylić, umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie pieniądze zabrane przez komornika. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić czy w Pani przypadku pomoc będzie możliwa na pewno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Danuta pisze:

witam pana zwraca sie do pana o porade poniewaz mam problem z zajeciem komorniczym ktory moze spowodowac zajeciem mieszkaniaa, w grudniu 21roku 2021 kupilam od pewnej pani mieszkanie dwupokojowe wplaty mialam dokonac za ten akt do 25 .01.2022r,jednak po otrzymaniu kluczy okazalo sie ze mieszkanie nie spelnia wymogow technicznych o ktorych zapewniala ta pani i okazalo sie ze w ogloszeniu tego mieszkania ta pani zawyrzyla metraz tez,po wnikliwych ogledzinach napisalam do tej pani esemesa ze perfidnie mnie oszukala ale ona zadzwonila i zapytala o co mi chodzi chcialam dojsc do porozumienia z ta pania ale skierowala sprawe do sadu ka to mieszkanie jest jedyne co posiadam nie uchylam sie od zaplacenia ale potrzebuje troche czasu bo jrstem na emeryturze i nie bardzo banki chca przyznac mi kredytu zeby splacic ten dlug a wynosi 55tys. sprawa jest u komornika a ja mam 7 dni na ustosunkowanie sie do sprawy bo potem komornik zlicytuje mi to mieszkanie i nie wiem co mam w tej sutuacji zrobic i czy jestem na straconej pozycji prosze o rade i pozdrawia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Danuto, sprawa faktycznie wygląda dosyć złożenie. Trzeba by się jej przyjrzeć bliżej i sprawdzić możliwości pozytywnego wyjścia. Nasi prawnicy postaraj się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

szczepan pisze:

Z jakiego powodu miałem zaduzenie na kwotę 455 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Tego nie wiemy Panie Szczepanie. Musi Pan to ustalić. Jeśli ma Pan aktywną egzekucję to zrobi Pan to u komornika.

Jacek pisze:

Witam
Dowiedziałem się dzisiaj z paska wynagrodzeń o zajęciu komornicznym, wszystkie oplaty spłacam systematycznie i
informacja o dlugu była dla mnie sporym zaskoczeniem. Ponad rok miałem zadłużenie ale zostało one spałacone i znów ma tą sytuacje. Nie zostałem poinformany nawet o żadnym postępowaniu przeciwko mnie co mnie jeszcze mocniej zdziwiło. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Z opisu sprawy wynika, że najpewniej mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamila pisze:

Odziedziczyłam spadek po zmarłej babci z dobrodziejstwem inwentarza w 2015/16roku. Babcia nie miała aktywów na + tylko na – (niestety ). Jest sporządzany spis inwentarza przez komornika sądowego teraz musimy dostarczyć jakąś masę spadkową. Ale wracając do problemu siostra dostała wezwanie do zapłaty i nakaz egzekucji (też jestem w tym uwzględniona ) ale ja nigdy nie dostałam tych wiadomości co siostra na adres który mieszkam i jestem zameldowana. Informowaliśmy firmę PGE o tym że ani ja ani siostra tam nie mieszkamy (nawet tego budynku gminnego już nie ma, listy nie wiem gdzie idą ) i prosiliśmy o wstrzymanie postępowania bo jest sporządzany spis inwentarza. Długi są za rok 2012 o których nie mam pojęcia (wydaje mi się że to jest dług przedawniony ) PGE już raz ściągnęło odemnie 5 tys za długi babci i teraz ponownie chcą od nas kasy ponownie 5 tys .Niestety ścigają tylko mnie i siostrę a nie ścigają córki mojej babci (ciotki) z nią to wcale nie mamy kontaktu. Nie widzę już wyjścia z tej sytułacji. Nie wiem jak mam im przemówi że tam nie mieszkam i jak ich wstrzymać do czasu sporządzenia inwentarza. Proszę o poradę jestem załamana bo za chwilę mogę nie mieć jak płacić za kredyt,rachunki i żłobek.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Kamilo, sprawa wydaje się dosyć skomplikowana i być może wymaga interwencji prawnika. Zajmujemy się podobnymi sprawami. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Klaudia pisze:

Dzień dobry mojemu bratu ściągnął komornik pieniądze z konta a nawet nie dostał pisma że ma jakieś kolwiek zadłużenie nawet 4 miesiące wziął telewizor na raty i był sprawdzony miał czyste konto jakmożna się dowiedzieć dlaczego tak jest nawet w pracy nie dostał żadnego pisma. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Z Pani relacji wynika, że w sprawie możemy mieć do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Oznacza to, że może istnieć realna szansa na umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych dotychczas pieniędzy. Zajmujemy się takimi sprawami. Chętnie przyjrzymy się sprawie i postaramy się pomóc. Wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Michalina pisze:

Witam właśnie dowiedziałam się o zajęcie komorniczym z paska wypłaty. Wszystkie zaległości jakie posiadałam już od roku są uregulowane i jestem w wielkim szoku bo niczego nie dostawałam żadnym ponagleń ani zawiadomień . Tym bardziej że to komornik z miasta w którym mieszkam. Czy może być to jakaś osoba prywatna .? I sąd by mnie nie informowal

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Z Pani relacji wynika, że w sprawie możemy mieć do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Oznacza to, że może istnieć realna szansa na umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych dotychczas pieniędzy. Zajmujemy się takimi sprawami. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie i postaramy się pomóc. Wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna Samson-Rettkowska pisze:

Dzień dobry.Jestem w totalnym szoku..bo mam zajete konto przez komornika…nie wiem z jakiego tytułu.Nie mam w Polsce żadnych zadłużeń…żadnych roszczeń a komornik zblokował mi konto.Prosze o kontakt i pomoc w rozwikłaniu tej sprawy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Najpewniej mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym w Pani sprawie. To spotykane zjawisko. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

jerzy pisze:

Dzień dobry.Mam dwa zajęcia komornicze bezzasadne ,dotyczące mojej daziałalności gospodarczej którą zawiesiłem w maju 2019 roku.Powody zajęcia są bezzasadne ,ale poza dyskusją jest fakt /jak myślę/to,że po tym czasie wszystkie roszczenia się przedawniły.Od momentu zakończenia działalności nikt nie informował mnie o jakimkolwiek zadłużeniu.Zajęcia są dla mnie zupełnym zaskoczeniem.eżeli Państwo możecie mi pomóc to będę wdzięczny.Proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny-tel.+48 510 166 XXX.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeśli egzekucja stanowi dla Pana całkowite zaskoczenie i nie wiedział Pan nic o sprawie sądowej to oczywiście można rozpocząć działania oddłużeniowe z komornikiem. trzeba to jednak wnikliwie sprawdzić. Możemy się tym zając, a analizę prawną swojej sprawy otrzyma Pan u nas całkowicie bezpłatnie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Boguslaw pisze:

Witam mam na imię Bogusław.Okolo miesiąca temu komornik zajął mi pieniądze z dwóch kont i ze zwrotu z Urzędu Skarbowego .12,04,2022 napisałem do niego maila i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Dalej nie mam pojęcia jaka jest przyczyna ,ponieważ nie otrzymałem żadnego pisma ani odpowiedzi na maila.Komornik przyjmuje jeden dzień w tygodniu i nie można się do niego dodzwonić.Pozdrawiam

Panie Bogusławie, być może został wydany nakaz zapłaty przez sąd, ale nie został Panu poprawnie doręczony. Nasz prawnik chętnie przeprowadzi analizę prawną i ustali jak możemy Panu pomóc. Taka konsultacja z analizą jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. Nasz konsultant wyśle do Pana email (na adres podany w komentarzu) z prośbą o więcej informacji oraz dokumenty do analizy. Jeżeli będzie Pan zainteresowany taką darmową usługą, to prosimy o dalszy kontakt mailowy. :)

Arkadiusz pisze:

Dzień dobry. Dziś komornik zabrał mi część pieniędzy z konta. Jestem od roku za granicą i nie utrzymuje kontaktu z rodziną w Polsce więc nie wiem czy przychodziły mi jakieś listy polecone. Jedyną opcja dla czego komornik zabrał pieniądze jest to że nie podszedłem do egzaminu czeladniczego. Co robić?

Panie Arkadiuszu, zapewne został wydany nakaz zapłaty przez sąd ale z oczywistych względów Pan o tym nie wiedział. Być może jest szansa na wznowienie postepowania i oddłużenie. Aby to potwierdzić konieczna będzie analiza prawna, oczywiście całkowicie darmowa. Nasz konsultant odezwie się na adres email podany w komentarzu i udzieli dalszych informacji. :)

Maja pisze:

Dobry wieczór dzisiaj dowiedziałam się o zablokowaniu konta na ponad 10 tys niestety nie wiem za co,ponieważ nie otrzymałam wcześniej ani jednego pisma.
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Z Pani relacji możemy wstępnie wnioskować, że tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji może być wadliwy. Musimy jednak to dokładnie zweryfikować. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Dariusz pisze:

Urząd skarbowy zajol mi zwrot ja zapłaciłem też ta samą kwotę komornikowi

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Odpisaliśmy Panu na komentarz we wcześniejszym wpisie.

Dariusz pisze:

Zrobiłem ugodę opłaciłem wszystkie zadłużenia jak mogę się starać o zwrot swych pieniążków nadmieniam zaległość była 800 zł

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Dariuszu, musielibyśmy poznać Pana sprawę bliżej i wówczas będziemy mogli powiedzieć coś więcej. U nas analiza sprawy jest całkowicie darmowa i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Zaneta pisze:

Dzień dobry
Dziś dowiedziałam się że mam zajęcie komornicze na koncie i nie mam pojęcia za co
Żadnych pism ani informacji nie dostawałam czy możecie mi pomóc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Żaneto. Postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stale monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Ewelina pisze:

Witam

W dniu dzisiejszym zostało zajęte moje konto bankowe , została potracona kwota przez komornika. Komornik pochodzi z innego województwa niż mieszkam , nie było żadnych powiadomień jak i podstawy do potraceń i zajęcia . Przypuszczam że doszło do wyłudzenia danych osobowych których stałem się ofiarą. Przede wszystkim zależy mi na wyjaśnieniu jak moje dane zostały podane u Komornika kto to weryfikował i gdzie były wysyłane powiadomienia . Chce również złożyć zawiadomienie na Policji . niestety nie mam żadnych dokumentów jak tylko potracenie z konta – to jedyne co posiadam . Dodam że komornik jest z Warszawy a ja mieszkam na śląsku nie mam pojęcia czy jest rejonizacja takich spraw.
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Ewelino. Postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stale monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Gall Anonim pisze:

Witam, zostało mi zablokowane konto bankowe przez komornika, nie otrzymałem żadnego wezwania do zapłaty ani informacji o sprawie w sądzie. Chciałbym złożyć skargę na komornika i odblokować konto. Jaki jest koszt Państwa usługi? Pozdrawiam Gall Anonim

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zapewne doszło do pomyłki jeszcze na etapie postępowania sądowego Panie Patryku. To spotykane zjawisko i stykamy się z nim codziennie. Dotyczy głównie tytułów egzekucyjnych wydawanych przez e-sąd w EPU, ale i sądy tradycyjne popełniały kiedyś dużo takich błędów. W przypadku możliwości załatwienia sprawy pomagamy w jej umorzeniu egzekucji i w odzyskaniu wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika.
Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.
Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna. Natomiast koszt pomocy uzależniony jest od wartości przedmiotu sprawy (zadłużenia). Aktualny cennik dostępny jest tutaj: https://www.eurolege.pl/cennik/

Patryk pisze:

Dzień dobry, będąc w Banku dowiedziałem się że mam zajęcie komornicze. Komornika potrąca pensje Nie dostałem żadnego pisma. Co mam zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zapewne doszło do pomyłki jeszcze na etapie postępowania sądowego Panie Patryku. To spotykane zjawisko i stykamy się z nim codziennie. Dotyczy głównie tytułów egzekucyjnych wydawanych przez e-sąd w EPU, ale i sądy tradycyjne popełniały kiedyś dużo takich błędów. W przypadku możliwości załatwienia sprawy pomagamy w jej umorzeniu egzekucji i w odzyskaniu wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika.
Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Przemek pisze:

Dzień dobry,
zostałem dzisiaj poinformowany przez bank, że bank zablokował mi kwotę 1056zł, żadnych pism z sądów nie było.
Sygnatura : GKM 159/22.

Dzień dobry. Musimy dokładniej zapoznać się z Pana sprawą, aby ocenić czy nasza pomoc będzie możliwa. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Witam dzwoniąc do urzędu skarbowego o pieniądze z podatku dowiedzieliśmy się iż cały podatek został zabrany na poczet długu. Nie mamy długow nie otrzymaliśmy zednego pisma. Podano nam nr akt tylko. Co zrobić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie jest wykluczone, że można działać w tej sprawie, a zapewne jest to bardzo możliwe. Trzeba jednak sprawdzić czy w sprawie egzekucja nie jest prowadzona na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tak było to można umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane dotychczas pieniądze przez komornika sądowego. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Patryk pisze:

Witam
Dostałam informację z banku o zajęciu egzekucyjnym, bez żadnych wezwań do zapłaty.
Mogę prosić o kontakt?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie jest wykluczone, że można działać w tej sprawie, za zapewne jest to bardzo możliwe. Trzeba jednak sprawdzić czy w sprawie egzekucja nie jest prowadzona na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tak było to można umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane dotychczas pieniądze przez komornika sądowego. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Przemek pisze:

Witam.
Dostałem dzisiaj wiadomość o zajęciu egzekucyjnym na kwotę 99 zł. Sygnatura jest długa i bardzo niejasna. Mogę prosić o kontakt do państwa ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy i dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Klaudia pisze:

Witam dzis dostałam informację z banku o jakimś zajeciu komorniczym nie wiadomo skąd w wiadomości w banku oczywiście żadnych potrzebnych informacji. Sygnatura KM 895/22
Zadnych pism nie dostawałam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z Pani relacji wynika, że mogą być podstawy do uchylenia tytułu wykonawczego, umorzenia egzekucji oraz odzyskania wszystkich zabranych pieniędzy. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o większą ilość informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Arkadiusz pisze:

Sygn. Akt VI Nc-e 952236/17
Dostałem coś do zapłaty nie wiem za co

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Arkadiuszu, z Pana relacji wynika, że najpewniej w Pana sprawie doszło do wadliwego doręczenia przesyłek sądowych w toku postępowania sądowego. W takiej sytuacji możliwe jest umorzenie egzekucji i ewentualne odzyskanie środków zabranych przez komornika. Zajmujemy się takimi sprawami. Musimy jednak dokonać analizy prawnej i ocenić szanse powodzenia. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Dominika pisze:

Dziś dostałam wiadomość o zajęciu egzekucyjnym na kwotę 356 zł nie mam skąd to się mogło wziąć. Czy można prosić o pomoc ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z opisu sprawy wynika, że najpewniej mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Każdego dnia spotykamy się z tego typu sprawami i pomagamy osobom zadłużonym w całej Polsce. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Maniuska pisze:

Witam, dzisiaj dowiedziałam się że mam zajecie komornicze na koncie bankowym oraz pracodawca dostal pismo o ktorym mnie poinformowal. Tylko nie mam pojęcia o co chodzi. Nie dostalam wczesniej zadnego pisma.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z opisu sprawy wynika, że najpewniej mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Każdego dnia spotykamy się z tego typu sprawami i pomagamy osobom zadłużonym w całej Polsce. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Grzegorz pisze:

Dzien dobry dzis sprawdziłem konto i mam zablokowane konto na ogromną kwotę nic niewiem a tym bardziej o takiej kwocie prosze pomozcie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Grzegorzu, najpewniej padła Pani ofiarą nieprawidłowo doręczonego tytułu egzekucyjnego. Codziennie spotykamy się z tego typu sprawami i pomagamy osobom zadłużonym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Monika pisze:

Komornik zablokowal mi konto zaduzenie jest ma kilka tys nie mam pojecia za co ? Czy komornik moze zajac swiadczenia ktore otrzymuje na dzieci?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Moniko, najpewniej padła Pani ofiarą nieprawidłowo doręczonego tytułu egzekucyjnego. Codziennie spotykamy się z tego typu sprawami i pomagamy osobom zadłużonym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Justyna pisze:

Ja dzisiaj dostałam powiadomienie z banku o zajęciu kwoty 527zl? Bez żadnych pism, awiz itd. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zapewne doszło do pomyłki jeszcze na etapie postępowania sądowego. Postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Mariusz pisze:

dziś otrzymałem informacje z banku o zajęciu komorniczym kwoty 326zł?
sygn 4366/21
Nie wiem co to za zadłużenie nie mam zaległości płatniczych. nie otrzymałem żadnych ponagleń. Co robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Najpewniej doszło do nieprawidłowego doręczenia sądowej przesyłki z nakazem zapłaty. Wszystko zanim pojawił się komornik. Zapraszamy do kontaktu. Zajmujemy się takimi sprawami. Doprowadzamy do umarzania postępowań egzekucyjnych i odzyskiwania środków zabranych przez komornika. Nasze dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Iwona pisze:

Witam, proszę o pomoc, mam zadłużenia, jak by Państwo mogli pomóc??

Pani Iwono, prosimy o opisanie sprawy na adres email: kontakt@eurolege.pl lub telefonicznie 530 333 130. Dopiero znając szczegóły będziemy w stanie ustalić jak możemy Pani pomóc. :)