Każdego dnia otrzymujemy od Pańtwa wiele informacji o nieprawidłowościach w działalności firm windykacyjnych, które potrafią skutecznie uprzykrzyć życie rzekomego dłużnika. Na naszym blogu poruszaliśmy już temat co może, a czego nie może windykator. Udzielaliśmy również wskazówek, w jaki sposób rozmawiać z pracownikiem firmy windykacyjnej przez telefon.

Tym razem jednak postanowiliśmy pokazać Państwu jak można przejść z defensywy do ataku w kontakcie z windykatorem. Wskażemy Państwu miejsca w jakie możecie się Państwo udać jako dłużnicy oraz sposoby jakich możecie użyć, aby windykator nie czuł się bezkarny wobec waszej osoby. Jako dłużnik musisz mieć świadomość, że obowiązujące przepisy, w tym przepisy Konstytucji RP, dają prawo każdemu obywatelowi do poczucia bezpieczeństwa oraz zachowania jego godności i poszanowania prawa do prywatności. Wskażemy również czy istnieje wzór skargi na firmę windykacyjną.

Czy z firmą windykacyjną można sobie poradzić?

Czy z firmą windykacyjną można sobie poradzić? Oczywiście, że TAK. Trzeba tylko wiedzieć jak, co i gdzie napisać. W większości przypadków rozprawienie się z firmą windykacyjną najlepiej przeprowadzić w postępowaniu sądowym. Całkowite umorzenie zadłużenia możliwe jest bowiem wyłącznie poprzez oddalenie powództwa. A żeby do tego doszło koniecznym staje się umożliwienie firmie windykacyjnej skierowania sprawy do sądu. Następuje to poprzez sądowy pozew o zapłatę długu, który w imieniu windykatora składa jego pełnomocnik.

Z naszego wieloletniego doświadczenia Kancelarii EUROLEGE wynika, że osoby wchodzące w spór z firmą windykacyjną bardzo często zyskują. Jeśli nie całkowite oddłużenie to chociaż znaczącą redukcję długu – nawet o ponad 50% pierwotnej wartości!

Zatem gdzie złożyć skargę na firmę windykacyjną? Poniżej instytucje, które warto zainteresować swoją sytuacją, kiedy nęka Cię windykator.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)

Kiedy potencjalny dłużnik otrzymuje wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej zazwyczaj ciężko mu jest zrozumieć kto tak naprawdę ma być jego nowym wierzycielem. W pismach wzywających do zapłaty zazwyczaj uzyskujemy informację, że dług został zakupiony przez Fundusz Inwestycyjny X, a w jego imieniu wezwanie do zapłaty kieruje firma windykacyjna (kancelaria windykacyjna) Y. Na naszej stronie znajdziesz listę funduszy najczęściej pozywających dłużników do sądu.

Osoba otrzymująca wezwanie do zapłaty z kancelarii windykacyjnej powinna każdorazowo ustalić, kto wedle tego pisma ma być jej obecnym wierzycielem. Zadłużenia banków, uczelni, firm telekomunikacyjnych czy ubezpieczycieli zakupują najczęściej niestandaryzowane sekurytyzacyjne fundusze inwestycyjne zamknięte, w skrócie NSFIZ, np. Prokura, Ultimo, Best, Hoist, GetPro.

Jako dłużnik musisz wiedzieć, że fundusze inwestycyjne podlegają nadzorowi ze strony Państwa. W tym przypadku jest to Komisja Nadzoru Finansowego w Warszawie. Jeśli zatem czujesz, że firma windykacyjna, którą reprezentuje konkretny fundusz inwestycyjny naruszyła Twoje prawa, np. narusza Twoje prawo do prywatności, nachodzi Cię w pracy, informuje znajomych i sąsiadów o Twoim zadłużeniu, to może złożyć skargę na taki NSFIZ do Komisji Nadzoru Finansowego.

Skargę możesz złożyć elektronicznie, wysyłając jej treść na: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/formularze_zgloszeniowe/skarga_na_dzialalnosc_funduszu_inwestycyjnego?articleId=26375&p_id=18

Skargę można wysłać również przesyłką tradycyjną na następujący adres: Komisja Nadzoru Finansowego, Plac Powstańców Warszawy 1, Skr. pocztowa nr 419, 00 – 950 Warszawa

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Rzecznik Finansowy

Kolejną, centralną instytucją, która może być przydatna to Rzecznik Finansowy. Z jego pomocy możesz korzystać wówczas, jeśli Twoje reklamacje wysyłane do podmiotów rynku finansowego nie przynoszą zamierzonych rezultatów. Warto na pewno skorzystać z pomocy Rzecznika Finansowego w sprawach, w których firma pożyczkowa, windykacyjna czy bank nie chcą uznać Twojego stanowiska w zakresie nadpłaty kredytów i pożyczek.

To samo dotyczy sytuacji, w których osoba zadłużona nie może sobie poradzić samodzielnie z kwestiami dotyczącymi klauzul niedozwolonych. Czyli sporu pomiędzy konsumentem a instytucją finansową na tle wygórowanej kwoty do zapłaty ze strony konsumenta, np. zawyżonych pozaodsetkowych kosztów kredytu konsumenckiego.

Rzecznik Finansowy posiada swoją stronę internetową: www.rf.gov.pl

Powiatowy (miejski) Rzecznik Praw Konsumentów

Najbliższym organem, do jakiego dłużnik może się zwrócić jest powiatowy (miejski) rzecznik praw konsumentów, który posiada swoją siedzibę w każdym starostwie powiatowym oraz urzędzie miasta na prawach powiatu.

Jeśli dłużnik czuje się nękany przez firmę windykacyjną może udać się do miejskiego (powiatowego) rzecznika praw konsumentów i na miejscu złożyć skargę na działalność windykatora.

Listę rzeczników praw konsumentów w Polsce znajdziesz tutaj: https://uokik.gov.pl/pomoc.php

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK)

Najwyższym organem służącym ochronie praw konsumentów w Polsce jest Urząd ochrony Konkurencji i Konsumentów, który stoi na straży ochrony konkurencji oraz konsumentów. W zakresie dotyczącym ochrony konsumentów UOKIK może nakładać na podmioty gospodarcze wysokie kary finansowe za działania mogące naruszać zbiorowe interesy konsumentów.

Skargi do UOKIK można kierować listownie na adres urzędu: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Plac Powstańców Warszawy 1, 00 – 950 Warszawa.

Skarga na firmę windykacyjną – WZÓR.

Zasadniczo jeden, unikatowy wzór skargi na firmę windykacyjną nie istnieje. Każda sprawa jest bowiem inna i nie jest możliwym wskazanie wszystkich okoliczności w jednym wzorze. Przy czym możemy wskazać na pewne minimalne wymagania, jakim powinno odpowiadać oficjalna skarga na firmę windykacyjną. Każde takie pismo powinno zawierać takie dane jak:

  • data i miejscowość,
  • dane osobowe i teleadresowe wnoszącego pismo,
  • organ (instytucję), do której wnoszone jest pismo,
  • wskazanie czego dotyczy sprawa i jakiej firmy windykacyjnej,
  • opis Twojej sytuacji ze wskazaniem jakie działania firmy windykacyjnej zostały potraktowane przez Ciebie jako naruszenie prawa, etyki czy dobrych obyczajów.

Jeśli nie wiesz jak napisać skargę na firmę windykacyjną to zawsze możesz zwrócić się o pomoc. Prawnicy od długów chętnie pomogą Ci w sprawie i wskażą możliwe ścieżki wyjścia z sytuacji. Skarga na firmę windykacyjną to jedno. Najważniejsze jednak, aby możliwe było skuteczne oddłużanie i oddłużenie Twojej osoby ze wszystkich zobowiązań. Jest to zdecydowanie ważniejsze niż próby ciągłego zatrzymywania działań windykatora. Skarga na firmę windykacyjną nie rozwiązuje problemu, ale co najwyżej może tymczasowo ulżyć osobie zadłużonej w problemie natarczywości kontaktu. Po jakimś czasie problem może powrócić jeśli nie zostanie odpowiednio rozwiązany.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę przeciwko firmie windykacyjnej w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc. Mamy na swoim koncie kilka tysięcy wygranych spraw przeciwko firmom windykacyjnym, pożyczkowym oraz bankom. Pomogliśmy już tysiącom osób w całym kraju anulować zadłużenia w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. Kontakt z nami jest prosty, a wszystkie formalności załatwisz u nas w formie zdalnej. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Każdy kontakt możesz z nami nawiązać nie wychodząc z domu czy pracy.

Skontaktuj się z nami już dziś. Zadzwoń, napisz lub wyślij zgłoszenie. Nasz konsultant oddzwoni do ciebie:

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zgloszenie/


4.6/5 - (46 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Beata pisze:

Dzień dobry chciałbym się poradzić Gdzie mogę złożyć skargę na uczciwą firmę windykacyjną którą jest Intrum w styczniu po rozmowie telefonicznej zobowiązałam się sama zacząć spłacać mój dług w kwocie 800 zł w rozmowie telefonicznej byłam zapewniona że po trzech miesiącach regularny wpłat zostanie mi zniesiony na koncie postanowił mi umorzone jakieś tam odsetki i wtedy podpisze ugodę gdzie będę spłacać miesięcznie bo 800 zł a odsetki będą stały w miejscu Dziś dostałam pismo z Intrum potwierdzenie udziela zgody na wpłaty ratalną bez ściągnięcia komornika co wiąże się z kosztami i że co dnia uregulowanie ostatniej raty wierzyciem nalicza odsetki tak naprawdę nie wiem kiedy te raty się skończą bo nie posiadam żadnego harmonogramu po prostu zostałam oszukana

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Informujemy, że w sprawach zobowiązań, które nie były przedmiotem postępowań sądowych i komorniczych możliwe jest zastosowanie sankcji kredytu darmowego. Kwestię SKD opisywaliśmy na naszym forum w tym artykule: https://www.eurolege.pl/sankcja-kredytu-darmowego-jak-napisac-i-gdzie-zlozyc-wniosek/

Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Celina pisze:

Witam. Mam problem z firmą windykacyjną Julianus Inkasso i Panią komornik. Firma posługuje się nieuzasadnioną klauzulą wykonalności ponieważ to co sąd we wrześniu 2020r nakazał spłacić, spłaciłam w całości wierzycielowi w wyznaczonym terminie. Mam potwierdzenie. Na początku grudnia 2023 roku dostałam pismo od komornika o wszczęciu postepowania pisma wynika że nieistniejący dług przejęła firma Julianus Inkasso. Skontaktowałam się z firmą i przyznali się że wszystko jest w porządku i długu nie ma, oraz że wysłano do komornika prośbę o zamknięcie postępowania..Mam potwierdzenie od firmy. Pani Komornik też potwierdziła to telefonicznie. Mimo to komornik 27 grudnia zablokował mi konto i ściągnął wszystkie środki z konta. Po wielu przepychankach zwrócono mi je w ratach. I tu ciekawostka bo 29 lutego ponownie ten sam komornik zajął mi wszystkie środki na podstawie tej samej sygnatury. Jest jakiś sposób abym mogła uwolnić się od tej firmy i Pani Komornik bo w przeciwnym razie będą mnie tak nękać w nieskończoność. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Celino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bogusław pisze:

Od przeszło roku firma windykacyjna na eka mnie esemesami mam na imię Bogusław chodź o jakiegoś Sebastiana którego podano mi adres zamieszkania czym złamali rodo gdy zadzwoniłem wyjaśnić sytuację usłyszałem pyskówki co mogę zrobić w takiej sytuacji byłem budzony już z samego rana

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bogusławie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Informujemy, że w sprawach zobowiązań, które nie były przedmiotem postępowań sądowych i komorniczych możliwe jest zastosowanie sankcji kredytu darmowego. Kwestię SKD opisywaliśmy na naszym forum w tym artykule: https://www.eurolege.pl/sankcja-kredytu-darmowego-jak-napisac-i-gdzie-zlozyc-wniosek/

Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Bożena pisze:

Firma Asseta S.A. w dniu 22.09.2023 zgodnie z ustaleniami spłaciłam cala wymaganą kwotę, w dniu 28.09.2023 okazało się że muszę pokryć jeszcze koszty komornicze w wysokości 232.2 zł- opłaciłam je tego samego dnia. Wierzyciel do dziś nie poinformował Komornika o spłacie zadłuzenia- codziennie do nich wydzwaniam i żądam udzielenia odpowiedzi, ale wiecznie mnie zbywają. Co mogę zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Bożeno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Witam Komornik zajął mi wynagrodzenie na poczet przedawnionego długu Firma wi dykacyjna każdorazowo używa błędnego adresu zamieszkania, mając w aktach prawidłowy Pisze do sądu i do firmy, że nie dostaje nakazu zaplaty tylko dowiaduje się o zajęciu na koncie i nic Dług z 2001r, nakaz zaplaty z 2005, nakaz zaplaty dla firmy winykacyjnej 2015 Da się coś zrobić czy tylko zapłacić..

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paweł pisze:

Proszę o informacje na temat firmy vindex . Było zakładane konto w idea bank firmowe zaznaczam konto tylko i wyłącznie . A okazuje się że że firma tax car bioro rachunkowe wystawiało fv na moje dane które było zakładane konto w idea bank .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Czy wobec tego powstały jakieś zadłużenia? Gdzie jest problem Panie Pawle, w którego rozwiązaniu jako kancelaria moglibyśmy Panu pomóc?

Elżbieta pisze:

Dzień dobry.

Firma windykacyjna Kruk S.A.przysłała mi pismo wzywajace do uregulowania mojego jakoby zadłużenia
w wysokości 20% od kwoty 1336,22zł,tj.267,00zł a wtedy Kruk S.A.odstąpi od dochodzenia pozostałej
kwoty.Jak to możliwe,że brak jest jakichkolwiek danych na temat zadłużenia i występuje tylko samo żądanie z terminem dokonania wpłaty tj,17.02.2023r.Proszę o kilka zdań w tej sprawie.

pozdrawiam-Elżbieta Witkowska

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Agnieszka pisze:

Witam serdecznie! Dziś miałam wizytę windykatora w miejscu pracy z Profi Credit.Poprosilam go o wyjście na zewnątrz dodam że pracuje w jednym z marketów w Olecku.Pan Bartosz Ł. zaczął na mnie krzyczeć gdzie zaczęło to zwracać uwagę wchodzących do marketu klientów, powiedziałam temu Panu żeby nie krzyczał na mnie aż jeden Pan wchodząc do marketu zwrócił mu uwagę to mało co nie zaczęli się bić. Znowu powiedziałam zeby nie krzyczał bo sobie pójde to odpowiedz byla taka „to ja będę za Panią chodzić „Potem Pan windykator powiedział że jak nie będę płacić to zrobi wszystko żebym nie pracowała więcej w tym miejscu nie brał pod uwagę żadnej ugody tylko mam płacić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Co może windykator oraz jak reagować na jego działania znajdzie Pani w tym artykule: https://www.eurolege.pl/co-moze-windykator-terenowy/

Ponadto informujemy, że zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM. Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Renata pisze:

Nekaja mnie firmy windykacyjne

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Renato. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Monika pisze:

Dobry wieczór.
Mam problem z Profi Credite
Dzisiaj windykator udzielil informacji na mój temat osobom trzecim.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Anna pisze:

Mam problem z firmą VINDEXUS, w styczniu 2021 zawarliśmy uklad ratalny na mocy którego spłacam zadłużenie po 200 zł miesięcznie, taką kwotę zaproponowałam bo na więcej mnie nie stać i firma przystała na to rozkładając dług na 54 raty. Splacam go regularnie, bez opóźnień. I nagle 3 dni temu otrzymałam pismo od komornika o wszczęciu egzekucji , zajęciem konta bo jak mi pani w BOK powiedziała koszty tego zadłużenia rosną i te 200 złotych to jest zbyt mało.co ja mam w takiej sytuacji zrobić? Dla mnie jest to działanie ze strony firmy absolutnie nie do przyjęcia! Nadmieniam,że moja sytuacja od tych dwóch lat sie nie zmieniła, nadal pobieram tylko świadczenie opiekuńcze z tytułu opieki nad niepełnosprawną matką.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Izabela pisze:

Codziennie dzwonią i wysyłają mi smsy windykatorzy z Signi.Przedstawilam im moją sytuację ze pracuję za pensję minimalną i mam komornika.A oni dalej swoje i podają konto do wpłaty. Chcę złożyć skargę do UOKIK stosują wobec mnie tzw stalking.Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym.Co napisać?

Przede wszystkim warto zawiadomić policję o tym co się dzieje, gdyż tak intensywna windykacja może być potraktowana jako uporczywe nękanie. A to jest przestępstwo. Jednocześnie w skardze do UOKiK warto wspomnieć o fakcie zawiadomienia policji. Dodatkowo proszę opisać swoje doświadczenia, jak przebiegają te działania windykacyjne i jakie emocje u Pani wywołują. Może Pani też zawiadomić Rzecznika Praw Konsumenta w swoim miejscu zamieszkania.

Ewelina pisze:

Czy Menadżer Terenowy podający się za windykatora (kredyt ok) ma prawo pozyskiwania informacji o moim miejscu zatrudnienia od osób trzecich, czy może mnie straszyć wizytom w miejscu zatrudnienia?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie, taka osoba nie ma takich uprawnień. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule: https://www.eurolege.pl/co-moze-windykator-terenowy/

Adrzej pisze:

Pracodawca wypłacił wynagrodzenie omyłkowo na konto które zlikwidowałem w banku gdzie miałem zadłużenie .
Bank stwierdził że całe moje zadłużenie przelał na konto firmy windykacyjnej nadmienię iż kwota zadłużenia była 208,00 zł a przelew od pracodawcy to najnisza krajowa około 2300 zł
firma windykacyjna pobrała kwotę zadłużenia czyli 208,00 i stwierdziła że resztę prześle do komornika by on pobrał swoje koszta i reszta zostanie zwrócona czy tak można ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Takie działanie będzie zgodne z przepisami Panie Andrzeju. Komornik zwróci Panu środki po potrąceniu należności z tytułu egzekucji – o ile takie istnieją.

Malgosia pisze:

Problem z firmą Vindex. Nękanie telefoniczne oraz ponaglanie dotyczące zapłaty długu i robienie ze mnie rzekomego dłużnika.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Musimy poznać Pani sprawę bliżej, aby zobaczyć jaki model oddłużania można w Pani przypadku zastosować. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.