Masz długi i chciałbyś z nich wyjść? A może męczy Cię firma windykacyjna, bank, chwilówka albo firma telekomunikacyjna? W naszym dzisiejszym artykule opiszemy jak działają kancelarie prawne zajmujące się sprawami oddłużania. Wskażemy też jak zlecić bezpiecznie sprawę prawnikom od długów. Pochylimy się również nad kwestią wynagrodzeń, jakie pobierane są przez kancelarie prawne pomagające osobom zadłużonym. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu. Wszak wiedza zawsze może się przydać 😊

Czym zajmuje się prawnik od długów?

Zasadniczo prawnicy od długów zajmują się wąskim wycinkiem prawa. Dzięki temu znają przepisy, metody i procedury nieznane prawnikom, którzy zajmują się na co dzień różnymi sprawami, np. o rozwód, alimenty, sprawami karnymi czy też administracyjnymi. Specjalizacja można by powiedzieć to klucz do perfekcji. Jak jednak wygląda praca prawnika od długu w praktyce?

Zasadniczo modelowe działanie kancelarii zajmującej się oddłużaniem polega na wielopłaszczyznowym podejściu do potrzeb klienta. O jakich etapach (płaszczyznach) pomocy możemy tutaj mówić?

  1. pomoc na etapie przedsądowym – na tym etapie pomoc prawnika od długu ma charakter raczej doraźny a nie ciągły i opiera się na sekwencji czynności zmierzających do nawiązania kontaktu z wierzycielem celem ustalenia istotnych w sprawie informacji jak np. podstawa roszczenia, wysokość roszczenia albo podejmowania działań zmierzających do redukcji zadłużenia np. umorzenie części albo całości roszczenia głównego albo roszczeń ubocznych – przykład: odsetki;
  2. pomoc na etapie sądowym – na tym etapie prawnik od długu może zasadniczo najwięcej ze względu na to, iż jego działania maja charakter zinstytucjonalizowany i ciągły, a czynności podejmowane w trakcie trwającego procesu mają charakter wiążący także dla przeciwnej strony sądowego;
  3. pomoc na etapie egzekucji komorniczej – na tym etapie działania prawnika mogą mieć dwojaki charakter:
  • wznowienie postępowania sądowego celem uchylenia tytułu wykonawczego, umorzenia postępowania egzekucyjnego i odzyskania środków zabranych w toku egzekucji;
  • doraźne działania polegające na sprawdzaniu poprawności działań faktycznych komornika albo w zakresie ustalania wysokości kosztów prowadzonej egzekucji – składanie pism w toku egzekucji, np. skarga na czynności komornika.
DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i anulować dług.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Ile kosztuje usługa zwykłego prawnika?

Wszystko oczywiście zależy od konkretnej kancelarii prawnej. Zasadniczo wysokość wynagrodzenia za pomoc na etapie przedsądowym ustalana jest indywidualnie. Nie można bowiem co do zasady ustalić jaki będzie zakres prac do wykonania oraz czas, jaki trzeba będzie poświęcić na prowadzenie np. negocjacji z bankiem.

Inaczej natomiast przedstawia się sytuacja spraw, które prawnik od długu ma prowadzić na etapie sądowym albo egzekucyjnym. Tutaj standardem jest korzystanie z cenników. Naturalnie wysokość wynagrodzenia może być wypadkową wielu czynników, w tym między innymi narzuconej marży czy wartości przedmiotu sprawy. Każdy prawnik od długu ma swoje stawki. Chociaż większość kancelarii prawnych prowadzonych w formie tradycyjnych kancelarii stacjonarnych ceny ma raczej wynikające z przepisów dotyczących wynagrodzeń radców prawnych i adwokatów. Ile one wynoszą?

Koszty zastępstwa procesowego prawnik od długu

Ile kosztuje usługa prawnika od długów? Koszty pomocy w Kancelarii EUROLEGE:

A ile mogą takie stawki wynosić w sytuacji, gdy sprawa powierzana jest prawnikowi z kancelarii zajmującej się stale i specjalizującej się w sprawach zadłużeń? Tutaj sprawa ma się zupełnie inaczej, ponieważ kancelarie specjalizujące się w tego rodzaju sprawach mogą zaoferować bardzo konkurencyjne ceny. W Kancelarii EUROLEGE prowadzimy kilka tysięcy spraw na etapie postępowania sądowego. Większość naszego wynagrodzenia przerzucamy na stronę przeciwną (bank, firmę windykacyjną albo pożyczkową). Dzięki temu możemy zaproponować bardzo atrakcyjne ceny, niższe nawet od innych kancelarii oddłużeniowych!

Poniżej aktualny cennik Kancelarii EUROLEGE:

Prawnik od długu cena

Gdzie szukać prawnika od długów?

W naszej Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się pomocą osobom pozwanym do sądów przez firmy windykacyjne, pożyczkowe oraz banki. Pomagamy osobom pozwanym na każdym etapie postępowania oddłużeniowego. Prowadzimy aktywną pomoc w zakresie spraw sądowych i egzekucyjnych przed wszystkimi sądami w Polsce. W tym przed e-sądem działającym w ramach procedury zwanej EPU (LINK: https://www.eurolege.pl/jak-dziala-e-sad-w-lublinie/ ).

Jak zgłosić sprawę do prawnika od długów?

W Kancelarii EUROLEGE przyjęliśmy sobie za cel, aby korzystanie z usług prawnika było maksymalnie uproszczone. Dzięki temu wprowadziliśmy specjalny system zgłoszeń zdalnych. Utworzyliśmy również Biuro Obsługi Interesanta (BOI) naszej Kancelarii. Dzięki temu nasi klienci mogą swobodnie – nawet korzystając z przerwy w pracy – zgłosić nam swoją sprawę albo zapytać się co słychać w prowadzonej na ich zlecenie sprawie przez współpracujących z nami prawników.

Jak możesz zgłosić nam swoją sprawę? Oto sposoby:

Kategorie: Porady dla dłużników Tagi: Brak tagów

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.