Bardzo wiele osób zadłużonych, mających już postępowania egzekucyjne (komornicze) uskarża się, że komornik zabiera im wszystkie pieniądze, jakie trafiają na ich konto bankowe. Oczywiście komornik nie może zabrać wszystkich kwot. Jednak praktyka pokazuje, że przepisy swoje, a rzeczywistość swoje. Czy jest jakiś sposób na to, aby pieniądze na koncie bankowym były niedostępne dla komornika? Tak! To możliwe!

Dlaczego konto zostało zajęte przez komornika?

A żeby mówiąc najprościej „odkręcić” sprawę zajętych środków potrzeba często nie dni, a tygodni to dla wielu dłużników sytuacje bywają tragiczne. Bowiem jak wytłumaczyć dziecku, że dzisiaj nie dostanie ulubionego jedzenia albo jak przekonać zakład energetyczny, aby nie odcinał prądu, kiedy nie jesteśmy w stanie zapłacić rachunku?

Z takimi życiowymi, dramatycznymi historiami prawnicy zrzeszeni w Kancelarii EUROLEGE stykają się niemal codziennie. Jednak co zrobić, aby do czegoś takiego nie dochodziło? Wszak komornik też człowiek i się myli. W banku też pracują ludzie i popełniają błędy.

W dzisiejszym artykule przedstawimy konta całkowicie niedostępne dla komorników sądowych i wolne od zajęć! Zapraszamy do przeczytania artykułu i bycia mądrzejszym Polakiem przed szkodą niż, jak to zwykle bywa, po niej 😊

Konto bez komornika istnieje. Musisz jedynie nauczyć się kilku zasad i znać swoje prawa.

Kwota ustawowo wolna od zajęcia na rachunku bankowym

Zgodnie z przepisami kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym stanowi 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Obecnie, w 2024 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4242 zł brutto, a więc kwota, jakiej komornikowi z konta ruszyć nie wolno to 3055 zł brutto. Tyle w teorii. Praktyka jednak pokazuje, że nawet 100% środków znajdujących się na koncie bankowym osoby zadłużonej mającej komornika, może zostać zablokowane i przekazane komornikowi…

Co zrobić, kiedy wszystkie pieniądze znikają z konta? Jest to ewidentnie wina banku, który prowadzi rachunek bankowy osoby zadłużonej. Należy pamiętać, że komornik, zajmując rachunki bankowe, nie wie, ile znajduje się na tych rachunkach bankowych środków oraz z jakich źródeł pochodzą te pieniądze. A jak wiadomo, np. świadczenia 500+ czy świadczenia rodzinne nie podlegają egzekucji w ogóle. Jednak już np. wynagrodzenie za pracę podlega egzekucji powyżej minimalnej krajowej.

A teraz kwota zostaje podwyższona o kolejne 25% na każdego niepracującego członka rodziny. Jak więc połapać się w tym wszystkim, kiedy na jedno konto bankowe spływają świadczenia niepodlegające zajęciu w ogóle, podlegające zajęciu w części i niepodlegające żadnym limitom? To zdecydowanie duży problem nie tylko dla osoby zadłużonej, ale też dla banku i samego komornika…

Co jednak zrobić, kiedy bank blokuje wszystkie środki i przekazuje je komornikowi? Bądź też zabiera kwoty wolne od zajęć? Należy jak najszybciej o tym fakcie powiadomić komornika, przedstawiając mu wyciąg z konta. Musi z niego wynikać, że na konto spływają świadczenia wolne od zajęcia, np. 500+. Dodatkowo należy jak najszybciej powiadomić o tym bank prowadzący rachunek i ewentualnie złożyć skargę do Komisji Nadzoru Finansowego oraz Rzecznika Finansowego. Ponadto, jeśli komornik nie podejmie żadnych kroków, należy złożyć skargę na czynności komornika, a jeśli minie 7-dniowy termin na jej wniesienie, trzeba złożyć skargę na komornika w trybie nadzoru do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik.

Teraz widzisz, że świadczenia wolne od zajęcia teoretycznie w praktyce mogą zostać Ci zabrane. A odzyskanie ich wiąże się często z podejmowaniem czynności oraz upływem czasu. Bardzo często takie działania trwają tygodniami, a Ty nie możesz zarządzać swoimi pieniędzmi. Jak więc uchronić się od takich sytuacji? Mamy cztery ciekawe rozwiązania!

Konto socjalne (rodzinne) – wolne od zajęć komorniczych!

Rachunek socjalny (konto rodzinne) to najprostszy sposób na uniknięcie kłopotów z komornikiem. To najlepszy i najprostszy sposób na ochronę pieniędzy przed zajęciem komorniczym. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz sobie kłopotów związanych z możliwością pomyłki ze strony banku prowadzącego Twój normalny rachunek bankowy.

Czym jest konto socjalne (rodzinne)?

Jednak po kolei. Zgodnie z treścią art. 49 ust. 4 ustawy prawa bankowego „Rachunki rodzinne mogą być prowadzone wyłącznie dla osób fizycznych, którym przyznano niepodlegające egzekucji świadczenia, dodatki, zasiłki oraz inne kwoty, o których mowa w art. 833 § 6 i 7 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r.” – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2019 r. poz. 1460, z późn. zm.), z wyjątkiem świadczeń alimentacyjnych, zwane dalej „świadczeniami niepodlegającymi egzekucji”. Tyle w teorii czym jest konto socjalne.

Jakie świadczenia mogą być wypłacane na konto socjalne?

Na specjalne konto rodzinne (socjalne) wypłacane mogą być wyłącznie określone ustawowo świadczenia. Jakie? Oto lista:

 • świadczenia rodzinne
 • świadczenie Rodzina 500+
 • dodatki pielęgnacyjne
 • dodatki rodzinne
 • zasiłki dla opiekunów
 • dodatki porodowe
 • dodatki dla sierot zupełnych
 • świadczenia integracyjne
 • świadczenia pomocy społecznej
 • świadczenia wychowawcze

Pamiętaj, że alimenty również należą do grupy świadczeń, których nie może zająć komornik. W praktyce jednak często istnieje możliwość przejęcia pieniędzy uzyskanych z alimentów przez komornika. O tym, jak to możliwe, przeczytasz w artykule: Czy komornik może zająć alimenty?

Jak założyć konto socjalne?

W naszym kraju działa wiele banków oferujących możliwość założenia rachunków socjalnych. W tym gronie znajdziesz takie banki jak:

UWAGA! W celu założenia rachunku socjalnego musisz podać numer konta bankowego instytucji wypłacającej świadczenia niepodlegające zajęciu, które będą wpływały na konto socjalne. Może się również okazać konieczne przedstawienie zaświadczenia, które będzie potwierdzało, że świadczenie niepodlegające zajęciu zostało Ci przyznane.

Jakie są koszty założenia i prowadzenia rachunku socjalnego?

Zgodnie z art. 52 ust. 1 prawa bankowego, otwarcie i prowadzenie rachunku socjalnego wolne jest praktycznie od opłat. Co znajdziemy w pakiecie takiego konta socjalnego?

 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta,
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów banku prowadzącego rachunek socjalny,
 • darmowe wypłaty środków w oddziale banku,
 • bezpłatne wydanie karty płatniczej.

O założeniu rachunku socjalnego powiadom komornika!

Jeśli masz socjalny rachunek bankowy, powiadom o jego istnieniu komornika prowadzącego egzekucję. W piśmie wskaż:

 • swoje dane,
 • numer rachunku socjalnego.
 • bank, w którym prowadzony jest rachunek.
 • jakie świadczenia wolne od zajęcia trafiają na rachunek socjalny.

Zrobione! Twoje środki po wykonaniu wszystkich czynności będą całkowicie wolne od zajęcia komorniczego. Możesz bez żadnego ryzyka i strachu korzystać ze świadczeń socjalnych.

Jakiego konta nie zablokuje komornik? Sprawdź Skrill

Jeżeli szukasz konta bez komornika, rozważ wybór konta na platformie Skrill. Dzięki temu, że jej właścicielem jest firma, która nie ma siedziby w Polsce, pieniądze na niej umieszczone są wolne od komornika. Konto daje możliwość wyboru spośród listy kilkudziesięciu walut. Dotychczas z rozwiązania skorzystało 36 milionów użytkowników. Mając konto w takim miejscu, można bez trudu korzystać z karty płatniczej i dokonywać transakcji jak w przypadku posiadania zwykłej karty płatniczej.

Konto bez komornika? Najpierw sprawdź, czy roszczenie się przedawniło

Zanim komornik będzie żądał zwrotu pieniędzy, najpierw sprawdź, np. z pomocą prawników z EuroLege, czy nie doszło do przedawnienia Twojego roszczenia. Oczywiście, dług nadal istnieje, ale tylko od Twojej dobrej woli będzie zależeć, czy chcesz spłacić przedawnioną należność. Zwróć również uwagę na inne formalne aspekty Twojej sprawy. Być może na wskutek błędów, np. brak otrzymania informacji na temat długu, komornik nie może zabrać pieniędzy z Twojego konta. Dowiedz się więcej, czytając tekst: Umorzenie długu u komornika

O sposobach działania komornika i jego zadaniach przeczytasz w artykule: Kim jest i co może komornik sądowy – poradnik osoby zadłużonej

Pamiętaj, że komornikowi przysługuje prawo żądania od dłużnika wyjawienia wykazu swojego majątku. Jeżeli dłużnik odmówi, może zostać nałożona na niego grzywna. Komornik może nakazać nawet przymusowe doprowadzenie dłużnika, aby przedstawił swój majątek. Więcej na ten temat w tekście: Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji i wykaz majątku komornika. Co to jest?

Dlatego komornik może dowiedzieć się także o Twoich innych kontach. Najlepiej więc skonsultować swoje obawy ze specjalistami. Kancelaria EuroLege zadba o Ciebie i Twoje interesy.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali, jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.8/5 - (68 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Jacek Andrzejewski

Dyrektor ds. marketingu w Kancelarii EUROLEGE. Doświadczony manager marketingu i sprzedaży z wieloletnią praktyką na kierowniczych stanowiskach w kancelariach prawnych i firmach handlowych o zasięgu ogólnopolskim. Wielokrotnie zasiadał w organach instytucji działających w sektorze NGO.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Katarzyna pisze:

Dzień dobry, jestem ofiarą oszusta wyłudzenia pieniędzy- zaciągnęłam pożyczkę, która w całości trafiła na konto oszusta- postępowanie prowadzi Prokuratura. Sąd nakazał spłatę pożyczki a ja nie jestem w stanie tego spłacić i teraz komornik zajął mi konto bankowe a jestem w procesie stwierdzenia upadłości konsumenckiej i czy jest jakaś szansa na wstrzymanie działań komornika? Będę wdzięczna za informację Pozdrawiam Katarzyna Stefaniak

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Michal pisze:

Czy komornik może zająć pieniądze przesłane przez urząd pracy na podjęcie działalności gospodarczej?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Michale. Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewelina pisze:

Dzien dobry bym chciala za pytać jak mam zajecie komornicze na koncie i czy może zabrać dzieckana pieniodze chorego na ałtyzm i jej środki zabierać dziecku

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz Kozłowski pisze:

Mam komorników parę długów ale mogą być przedawnione nie mam kasy na prawników! Dziękuję i pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Izabela pisze:

Witam, mam komornika, jestem również dopisana do konta mamy jako współwłaściciel. Komornik blokuje także emeryturę mojej mamy. Czy mogę cos z tym zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izabelo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Waldemar pisze:

Jle komornik ma prawo do zajęcia renty z konta bankowego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Waldemarze. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Witold pisze:

Witam.
Rozstałem się z żoną,mieszkamy osobno,do tej pory mieszkaliśmy razem na mieszkaniu socjalnym które zostało zadłużone na sumę 11000, umowę z urzędem miasta podpisywała moja żona jeszcze przed ślubem więc miała inne nazwisko,ja się tylko meldowalem . Czy komornik może żądać odemnie spłaty tego długu.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Witoldzie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzień dobry mam zadłużenie na kwotę ponad 50 tyś jak sprawdzić czy wszystkie długi podlegają egzekucji,czy nie są przedawnione, proszę o pomoc,bo mam dość tych komorników, którzy robią co chcą

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jan pisze:

Mam zajęcia alimentacyjne(zaległe alimenty) obecnie pracuję na umowę zlecenie,zarabiam 2000zł ile może zabrać komornik?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Janie. Niestety, ale sprawami alimentacyjnymi nie zajmujemy się. Bardzo nam przykro.

Aneta pisze:

Długi oraz odzyskanie rzeczy moich od byłego partnera z zakupionymi paragonami przez moją kartę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Karol pisze:

Witam
Czytam tu , że dlug się przedawnia . Mam dlug z 2009 , w 2021 komornik zajął mi konto , czyli zrobil to nielegalnie ? Można odzyskać te pieniądze ? Czy można to jakoś wyprostować żeby komornik dał mi spokój , skoro jest takie coś jak przedawnienie ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Karolu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

Witam.
Mam zajęcia komornicze na kwotę 53 000 zł.
Pracuję teraz na 1/2 etatu 1800zł brutto.
Przy kwocie wolnej od potrąceń komornik może zająć wynagrodzenie?
1413 zł netto.??
Dziękuję

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamil pisze:

Mam pytanko czy można płacić przelewać pieniądze telefonem

TERESA pisze:

Witam mam pytanie czy syndyk ma prawo zabrac cala emeryture do masy upadlosciowej dzwoniac do syndyka odbiera nie ten co prowadzi sprawe tylko zastepca i twierdzi ze ma czas na wyslanie reszty z emerytury a jest to jedyne zrudlo utrzymania co robic niemam na oplaty zywnosc leki jestem w podeszym wieku 77 lat .

Krzysztof pisze:

Dostałem pieniądze z Zusu z Ofe po zmarłym ojcu. I te pieniądze są na innym koncie (nie moim) czy gdy założę konto socjalne i powiadomie komornika o tym że chce żeby pieniądze Z OFE mogły byc na moim koncie.Czy takie rozwiązanie ma sens żeby komornik mi nic nie zabrał?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Prosimy pamiętać, że na konto socjalne mogą wpływać wyłącznie określone w warunkach założenia konta środki.

Janusz pisze:

Mam zadluzenie okolo 110.000 niewiem czy dlug zostal przedawniony?

Aby to ustalić potrzebujemy więcej informacji. Nasz konsultant napisze do Pana na adres email podany w komentarzu. :)

Malgorzata pisze:

Mam pytaniesplacilam większość ilość kredytów ale na stronie banku widnieje ze komornik ma duza czesc do odzyskania dlaczego skoro oddałam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Jaroslaw pisze:

Komornik blokuje konta za dług którego osobiście nie wygenerowalem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jarosławie. Możliwe, że padł Pan ofiarą oszustwa, stąd takie zdarzenie. Trzeba to oczywiście sprawdzić. Zajmujemy się pomocą w podobnych sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Dzień dobry mam takie pytanie ostatnio 3 lipca komornik mi zablokował 1000 zł 10 lipca miałam wypłatę 4400 netto to zablokował mi 4000 tysiące a dziś jest 12 lipca i jeszczec270 zł proszę mi napisać czy to jest legalne

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andżela pisze:

Dzień dobry, po ilu latach dług się przedawnia?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przedawnienie długu jest bardziej złożoną kwestią, a termin przedawnienia jest różny dla różnych zobowiązań. Może być ponadto przerywany wielokrotnie. Opisywaliśmy tą tematykę bardzo szeroko na naszym blogu w tym artykule: https://www.eurolege.pl/przedawnienie-dlugu-jak-wyliczyc-termin-przedawnienia-roszczenia/

Piotr pisze:

Macie Państwo jakąś propozycje gdzie założyć konto firmowe z polskim ibanem wolne od zajęcia ?

Anna pisze:

Mam problem z komornikiem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

kajetan pisze:

Witam komornik zajął mi pensję u pracodawcy jak i w banku. Znaczy całą pensję. Jest to komornik alimentacyjny.od 3 lat co miesiąc są dokonywane wpłaty na konto komornika.A teraz zajął mi całą pensję i zostałem bez środków do życia proszę o porade

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kajetanie. Niestety, ale w sprawach dotyczących zobowiązań alimentacyjnych nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Krzysztof pisze:

Witam czy komornik może zabrać pieniądze bezpośrednio od pracodawcy czy jedynie zająć konto

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Krzysztofie. Komornik może dokonać zajęcia konta bankowego i wynagrodzenia za pracę (u pracodawcy) równocześnie.

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Witam serdecznie mam komorników i długi z którymi sobie już, nie radzę proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam Gora pisze:

Witam mam zadłużenia i prowadzę firmę jak uniknąć zajęcia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Katarzyna pisze:

Dług u komornika za alimenty bo choruje na serce i mam długi a jak mam jakoms pracę np.staz i później chorobowe a i pieniądze z urzędu skarbowego to komornik zajmuje pieniądze z podatku dochodowego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Janina pisze:

Witam, mam dwie sprawy komornicze, dostaje 890zl emerytury a komornik zablokowal moje konto. Prosze o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Janino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Żaneta pisze:

Potrzebuję pomocy w walce z Proficredit. Proszę o kontakt w godzinach popołudniowych. Żaneta Gil

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Żaneto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Marek pisze:

Witam mam zadłużenie i jak uniknąć tego bez przykrych spraw zajęcia egzekucyjnego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Rami pisze:

Mam zadłużenia w paru bankach i szukam rozwiązania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Magdalena pisze:

Witam.
Mam zajęcie komornicze X2 (czyli dwie sygnatury sprawy – komornik sądowy) .
Pracuje na 3/4etatu i od wypłaty jest odtrącenie X2, czyli zamiast całego wynagrodzenia (ok.1900zł) dostaje już drugi miesiąc 1300-1400 zł. Do tego mam zablokowane środki na dwóch kontach bankowych, co uniemożliwia mi płacenie wszystkich rachunków co miesiąc.
Owszem jest napisana kwota zwolniona od zajęcia komorniczego (czyli wliczam w tym wynagrodzenie i 500+) .
Za 3 m-ce urodzi mi się dziecko i co robić również w związku z becikowym czy też dodatkowymi pieniędzmi z tytułu urodzenia dziecka z ubezpieczenia zdrowotnego ?
I czy jeśli mam zajęcie komornicze X2 to czy mogą mi odtrącać większą kwotę niż 25%?
Co robić dalej ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz pisze:

Witam przychodzę z zapytaniem czy jak mam zajęte konto bankowe i środki przez komornika na dodatek mam eksmisję a właścicielem mieszkania jest moja mama i jest zadłużone mieszkanie na ponad 60 tysięcy to czy dług się przedawnił bo za mieszkanie nie płacimy już ponad 7-8 lat a ja jestem jedynie lokatorem to czy dług nie powinien dostać anulowany jak administracja gminy nic nie robi od lat nawet nie chce wymienić okien chociaż jest bardzo zimno w mieszkaniu gdzie ciągle wieje a oni mają to gdzieś to stąd nie płacimy za mieszkanie oraz czekamy już ponad 3 lata na eksmisję bo czekamy na mieszkanie socjalne które nam przysługuje bo tak zarządził sąd no i z pytaniem czy ten dług da się anulować całkowicie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

A mi już tyle lat z renty ściąga komornik bo nie wiedziałem że dlug przedawniony i należy wnieść sprzeciw.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Niestety osoby, które odebrały orzeczenia sądów i nic z tym nie zrobiły, a teraz mają komornika to oczywiście mają ogromny problem. Procesowo nic nie da się co do zasady zrobić. Można jednak próbować negocjować na tym etapie. Wyniki takich negocjacji niekiedy są obiecujące.

Jacek pisze:

Witam mam sporo długów uzbierało się przez lata niestety nie było jak spłaci, myślę że niektóre przekroczyły 10 lat jak sprawdzić ich aktualność? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jacku. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Urszula pisze:

Witam jak mogę sprawdzić czy zadłużenie nie jest przecenione . Mam zajęcie komornicze konta co mogę zrobić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Urszulo. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Teresa pisze:

Witam jestem tak zadłużona od lat nie pamiętam nawet już gdzie chciałabym spr np BIK żeby się dowiedzieć ile mam długu ale niewiem jak to zrobić pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tereso. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Monika pisze:

Witam mam problem corka ma zadluzenia tzn chwilowki dostala 28 wrzesnia o egzekucji komorniczej od 4 pazdziernika zajal rachunek bankowy gdzie wplywaja moje tez dochody owszem odblokowal wynagrodzenie ale ezis przyszla moja i corki renta i nie mozemy korzystac z tego co mi wiadomo z renty moze zwbrac 25%a reszte musi odblokowac a tu i moja i jej zajal zostalysmy bez srodkow a moje dochody nie podlegaja zajeciu zlozyla wniosek ze skarga fakt odblokowal mi pensje a rente nie co robic?????

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Zenon pisze:

Dzień dobry. Bardzo proszę o odpowiedź po ilu latach od ostatniej wpłaty do Komornika zadłużenie się przedawnia. Które konto jest lepsze pod względem operowania kartą płatnicza w sklepach lub płatności online- Revolut czy Skrill ?

Jan pisze:

Witam.Mam propozycje pracy ale również komornika,który jeszcze nic nie pobrał ponieważ nie posiadam wpływów.Czy jeśli w nowej pracy przeleje zarobki na konto mamy to da mi spokój.Zbieram pieniądze na upadłość konsumencka a dopiero wplacilem 1000 zł a brakuje jeszcze trzy.Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie zalecamy zbyt pochopnego podejmowania decyzji co do upadłości konsumenckiej. Dlaczego? Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/dlaczego-nie-upadlosc-konsumencka/
Dodatkowo musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. W szczególności sprawę przeanalizować pod kątem ewentualnej wadliwości tytułu wykonawczego w sprawie. Zajmujemy się tym i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Witam serdecznie mam kilku komorników nawet nie wiem jak oni sie nazywaja sa to nie raz dlugi zaciagnięte ponad 10 lat temu czy jest możliwość sprawdzenia czy sa przedawnione i jacy to komornicy?

Tak, jeżeli jest Pani w stanie odszukać stare dokumenty dotyczące spraw, to tam będzie napisane co to za kancelarie komornicze. Ewentualnie może Pani zadzwonić do komorników w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Dopiero na podstawie dokumentów można ustalić, czy te wierzytelności są już przedawnione, czy jeszcze nie.

Patryk pisze:

Dzień dobry, czy posiadając konta w kilku bankach , i tylko na jedno wpływa wynagrodzenie minimalne , to czy na tym pozostanie kwota wolna od zajęcia ? Na pozostałe nie wpływają żadne środki.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Patryku. Czy zostanie jakakolwiek kwota uzależnione jest od tego jak działa bank, w którym ma Pan założone konto. Widzieliśmy już setki spraw, w którym banki w sposób nieprawidłowy dokonywały przekazywania środków z wynagrodzenia za pracę już raz potrącanego u pracodawcy. W Pana sprawie przede wszystkim trzeba jednak sprawdzić czy tytuł wykonawczy nie jest przypadkiem wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych w jej trakcie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Jak sprawdzić czy należność/dług nie jest przedawniony?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W tym celu należy znać datę wymagalności roszczenia i dokonać obliczenia samodzielnie, tj. odliczając od daty wymagalności określony czas przedawnienia, np. 3 lata.

Anita pisze:

Proszę o.porade zadłużenie z Vivus pl i zaplo dług urusl.do 8.000 do tego z axi card 3560 wstępnie już jest ponaglenie zapłaty z sadu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anito. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Musimy jednak poznać więcej szczegółów, aby powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Witam moj problem polega na tym ,iż od roku syn mój założył konto bankowe,dla mnie .Korzystam z niego tylko ja,moje wynagrodzenia i zasiłki 500+oraz zasiłek rodzinny na młodszego syna.w piątek 22.07.2022,czyli przedwczoraj,konto zajął syna komornik Było to zasiłek 500+na młodszego jego brata Więc pytanie czy jest szansa odzyskać te pieniądze,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Małgorzato, najpewniej Pani syn musiał mieć też jakieś długi. Nie wydaje się, aby komornik mógł zająć mkonto syna na podstawie tytułu wykonawczego wystawionego wyłącznie przeciwko Pani osobie.

Roman pisze:

A jak ja bym założył konto w banku w którym nie mam konta i przekazał hasło i login osobie która ma komornika. Pomijając kwestie zaufania do tej osoby, to coś innego mi grozi ze strony komorników?
Chcę po prostu pomóc tej osobie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Romanie w ten sposób naraża się Pan ewentualnie w pomocnictwie przestępstwa polegającego na ukrywaniu majątku przed wierzycielami.

Jolanta pisze:

Czy u Państwa konto może zająć komornik?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Prosimy o zadanie pytania w inny sposób. Nie za bardzo rozumiemy o co Pani konkretnie pyta?

Ryszard pisze:

Pomimo blokady środków przeznaczonych dla komornika wierzyciel ściga mnie sądownie za rzekome unikanie płatności. Środki zabezpiecza ZUS a ja nie mam możliwości ingerencji. Zwłoka w egzekucji jest zamierzona i ciągłe przesyłanie nakazów o tej samej treści spowodowało, że kwota żądania jest prawie dwukrotna od pierwotnej..

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Kto jest Pana wierzycielem? Jakiś bank, chwilówka, firma windykacyjna?