Trafiając na te artykułu z pewnością masz kontakt z firmą o nazwie Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. W artykule poświęcimy miejsce na wytłumaczenie co to jest Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, a także jak działa i co zrobić kiedy rozpoczyna się windykacja długów.

UWAGA! Masz problem z firmą windykacyjną, pożyczkową lub bankiem? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów od spraw antywindykacji. Nie ryzykuj działania na własną rękę. Możesz w ten sposób uznać dług i wpaść w poważne problemy.

Co to jest Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty?

Można śmiało powiedzieć, że Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest firmą windykacyjną. Jego model biznesowy polega na skupowaniu roszczeń (długów) od podmiotów trzecich i dochodzenia ich we własnym imieniu i na własną rzecz. Od kogo firmy windykacyjne najczęściej kupują wierzytelności? Cesja wierzytelności dotyczy głównie takich podmiotów jak:

  • banki,
  • firmy pożyczkowe,
  • firmy telekomunikacyjne,
  • zakłady ubezpieczeń,
  • szkoły wyższe i szkoły policealne.

Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty to jedna z największych w kraju legalnie działających firm windykacyjnych. Jej głównymi konkurentami krajowymi są bez wątpienia:

Kto obsługuje windykację  Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty?

Podmiotem obsługującym prawnie Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest firma o podobnie brzmiącej nazwie, tj.: Hoist Polska. Dlatego dłużnicy, których zobowiązania zostały wykupione przez Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty dostają pisma od Hoist Polska (Finance).

Windykacja z Hoist NSFIZ. Jak to wygląda?

Niemal w każdej firmie windykacyjnej przebieg windykacji jest bardzo podobny. Nie jest inaczej w przypadku Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Zwykle możemy podzielić windykację na trzy odrębne etapy:

  • windykacja polubowna (przedsądowa),
  • windykacja sądowa,
  • windykacja komornicza (postępowanie egzekucyjne).

Zaznaczamy jednak, że na wystąpienie dwóch pierwszych etapów osoba zadłużona nie ma realnego wpływu. Natomiast podejmując obronę na etapie sądowym można sprawę wygrać i uniknąć egzekucji komorniczej. Jednak o tym za chwilę.

Wezwanie do zapłaty z Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Jeśli otrzymujesz wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej to nie wpadaj w panikę. Zwykle z takiego pisma niewiele wynika. Może to być również zawiadomienie o cesji wierzytelności. Jednak bez konkretnych dokumentów źródłowych nie możesz nic płacić. Do czasu, aż windykator przedstawi Ci konkretne dokumenty oraz wskaże i wyliczy z czego wynika domagania się przez niego kwota. Weźmy również pod uwagę, że firma windykacyjna mogła np. nie kupić danego długu. Zwykle jest to wynikiem nieprawidłowych zapisów w umowach sprzedaży wierzytelności. Wiemy o czym mówimy, ponieważ stykamy się z takimi umowami często i znajdujemy w nich nieprawidłowości.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Dlatego jeśli otrzymujesz wezwanie do zapłaty z Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty to jego treść zawsze konsultuj z prawnikiem od długów. Unikniesz w ten sposób problemów, jakie mogą pojawić się w ewentualnym sporze sądowym.

Pamiętaj, aby nie wysyłać samodzielnie do firmy windykacyjnej takich pisma jak:

Sprawa sądowa z Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Czy można wygrać w sądzie?

Jeżeli osoba, która nie zapłaci w toku postępowania polubownego to jej sprawa zwykle trafia do sądu. Oczywiście, jeżeli dług nie jest przedawniony. Pozwy składane są przez firmy windykacyjne do sądów tradycyjnych w całej Polsce albo do jednego dla całego kraju sądu elektronicznego, tzw. e-sąd.

W wyniku złożonego pozwu w ponad 90% przypadków sąd wydaje i wysyła do pozwanego nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Od tego momentu pozwany – dłużnik powinien być czujny. Ma bowiem jedynie 2 tygodnie na reakcję. Jeśli nic nie zrobi w tym terminie to nastąpi uprawomocnienie się orzeczenia sądu. Później pozostaje już tylko komornik i prowadzenie egzekucji przymusowej. Włącznie z takimi czynnościami jak. Np. zajęcie konta bankowego czy zajęcie wynagrodzenia za pracę. Nic przyjemnego. Dlatego warto, a nawet trzeba podejmować obronę. Robić to jednak trzeba dobrze. Skuteczny sprzeciw nie jest rzeczą łatwą. Jednak korzystając z pomocy profesjonalnego prawnika zdecydowanie szanse na wygraną zwiększają nawet kilkukrotnie.

Kancelaria pomocy dłużnikom, jaką jest właśnie EUROLEGE pomaga głównie osobom pozwanym do sądów w całej Polsce. W niemal każdym przypadku są to pozwani otrzymujący pozew od firmy windykacyjnej, firmy pożyczkowej czy banku. W tym od Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Z tym windykatorem mierzyliśmy się wielokrotnie. Nasze statystyki pokazują, że wiemy jakie zarzuty podnieść w procesie sądowym przeciwko  Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Masz problem z bankiem, chwilówką albo z firmą windykacyjną? Zgłoś się o pomoc do profesjonalistów!

Potrzebujesz pomocy w sporze z firmą windykacyjną, pożyczkową albo bankiem? W tym z Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Pomożemy Ci na etapie sądowym i ewentualnie również komorniczym. Na etapie przedsądowym wskażemy na co uważać i podamy Ci możliwe scenariusze dalszych działań.

W naszej Kancelarii EUROLEGE pomoc świadczymy zdalnie. W związku z czym jesteśmy w stanie zapewnić pomoc doświadczonego prawnika przed każdym sądem i komornikiem w kraju. Działamy w branży antywindykacyjnej od wielu lat. Z naszych usług skorzystały już tysiące osób. A łączna kwota anulowanych zadłużeń wynosi obecnie kilkadziesiąt milionów złotych!

Napisz do nas lub zadzwoń. Możesz także wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Najpóźniej kolejnego dnia roboczego nasz konsultant oddzwoni do Ciebie i ustali jak możemy Ci pomóc. Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje!

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zgloszenie/


4.9/5 - (76 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Agnieszka pisze:

Witam.
W poniedziałek dostałam pismo od komornika, że nadaje sprawie nowy numer i będzie przystępował do windykacji. Sprawa jest bardzo dziwna, ponieważ dlug został spłacony w całości. A tu komornik wysłał pismo, że prowadzi sprawę przedmiotową pod nowym numerem. Nie wiem co robić i dlaczego tak się stało. Dług był z 2014 roku, splacilam go w maju tego roku. Sprawdziłam to dokładnie, bo mam na koncie bankowym potwierdzenia przelewwow do komornika. Co mogę zrobić w tej sprawie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Wojciech pisze:

Witam, jestem na etapie egzekucji komorniczej . Głównym wierzycielem jest „Hoist” . Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wojciechu. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pana sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pana sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam pisze:

Dzień dobry mam komornika z firmy Hoist- wykupili mój dług który był przedawniony wniosłem sprzeciw ale po terminie natomiast tak mnie ogłupili ,że nie wiedziałem ,że to przedawniony dług, natomiast zaskarżenia nie wniosłem bo musiałem wyjechać za granicę był to rok 2013 teraz mam komornika czy mogę coś z tym zrobić?? Czy można zaskarżyć komornika ( bo kwota dla niego z kapelusza) czy można do sadu wnieść o przywrócenie terminy do zaskarżenia w związku z tym ,ze mnie nie było w kraju? potrzebuje natychmiastowej odpowiedzi…
z wyrazami szacunku Adam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Michał Siwakowski pisze:

Witam, jestem na etapie egzekucji komorniczej mieszkania własnościowego przez firmę . Głównym wierzycielem jest „Hoist”

Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Michale. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach i chętnie przyjrzymy się Pana sytuacji i postaramy się znaleźć jakieś rozsądne wyjście z tej sytuacji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.