Każdego roku miliony nakazów zapłaty, wysyłanych z różnych sądów w całej Polsce lądują w rękach osób zadłużonych. Tak wielkie ilości sądowych orzeczeń nakazujących zapłatę zadłużenia przytłacza swoją liczbą. Niemniej z każdym rokiem rośnie grono osób świadomych swoich praw. Osoby te wiedzą, że od wydanego przez sąd nakazu zapłaty można się odwołać składając skuteczny sprzeciw. Nawet więcej, należy to robić, aby wyeliminować błędy sądu i potencjalnego wierzyciela oraz nie płacić długów nieistniejących albo zawyżonych.

Dlatego tak ważne jest, aby nie poddawać się i walczyć do końca o oddłużenie. A sposobów walki procesowej jest wiele. Koniecznym jest złożenie środka odwoławczego od nakazu zapłaty. Jak wnieść skuteczny sprzeciw i rozpocząć proces sądowego wychodzenia z długów? O tym poniżej.

Jak napisać skuteczny sprzeciw do sądu?

Napisanie sprzeciwu od nakazu zapłaty to jedno. Drugie i chyba najważniejsze, aby to był skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty. Samo złożenie odwołania od wyroku czy innego orzeczenia sądu nie powoduje, że sprawa zostanie wygrana.

Jednak czym w ogóle jest skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty? Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty jest środkiem odwołania, jaki składa osoba pozwana do sądu o zapłatę. Może to być pozew wniesiony chociażby przez bank, chwilówkę czy firmę windykacyjną.

Czy skuteczny sprzeciw uzależniony jest od powoda, który wnosi pozew? Okazuje się w praktyce, że nie, ale o tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Pamiętaj, że złożenie skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty polega na zachowaniu wszystkich niezbędnych warunków formalnych. Koniecznym jest wskazanie sądowi odpowiednich zarzutów procesowych. Należy tak postawione w sprzeciwie zarzuty poprzez stosowną argumentacją oraz wskazać ewentualne środki dowodowe na poparcie swoich twierdzeń. Zadanie dla osoby nie posiadającej wiedzy prawnej – nie ukrywamy – nie będzie łatwe.

Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty – termin, opłaty.

Termin na skuteczne wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty wynosi 2 tygodnie. Czas ten liczy się od dnia odbioru przesyłki poleconej z sądu, w której znajduje się

UWAGA! Sprzeciw od nakazu zapłaty jest bezpłatny. Oznacza to, że wniesienie odwołania od nakazu zapłaty wydanego w postepowaniu upominawczym albo EPU wolne jest od opłat sądowych.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Skuteczny sprzeciw do e-sądu w EPU.

Szczególnym rodzajem środka odwołania jest sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU, który wydaje e-sąd w Lublinie. Zgodnie z przepisami sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego w EPU wnosi się w terminie 2 tygodni do e-sądu. Przekroczenie terminu do złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty powoduje, że taki nakaz zapłaty staje się prawomocny. Skutek? Prawomocny nakaz zapłaty jest równy w skutkach prawnych prawomocnemu wyrokowi sądu.

Nakaz zapłaty z sądu? Złóż skuteczny sprzeciw już dzisiaj!

Pisaliśmy wcześniej, że złożenie prawidłowego sprzeciwu od nakazu zapłaty nie jest zadaniem łatwym. To fakt, w szczególności, że zazwyczaj po drugiej stronie masz fachowego pełnomocnika, który będzie bronił interesów banku, firmy pożyczkowej czy windykacyjnej, które reprezentuje.

Dlatego tak ważnym jest, aby równoważyć szanse. Możliwe to jest tylko wtedy, kiedy i po Twojej stronie stanie prawnik, który ma odpowiednią wiedzą i doświadczenie w sądowych sprawach o zapłatę.

Gdzie szukać pomocy w napisaniu skutecznego sprzeciwu do sądu?

W Kancelarii EUROLEGE sprawami długów zajmujemy się od wielu lat. Pomogliśmy już wielu tysiącom osób wyjść z pułapki zadłużeń. Pomagamy na terenie całego kraju, przed każdym sądem w Polsce. Reprezentujemy w sporach sądowych także osoby obywatelstwa polskiego, które zamieszkują za granicą, np. w Anglii, Niemczech, Norwegii czy Francji.

Chcesz wnieść skuteczny sprzeciw do sądu z nasza pomocą? Chętnie pomożemy Ci na każdym etapie postępowania. U nas wszystko załatwisz wygodnie i bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu.

Oto kilka szybkich i bezpiecznych form komunikacji z nami:


5/5 - (4 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Jacek Andrzejewski

Dyrektor ds. marketingu w Kancelarii EUROLEGE. Doświadczony manager marketingu i sprzedaży z wieloletnią praktyką na kierowniczych stanowiskach w kancelariach prawnych i firmach handlowych o zasięgu ogólnopolskim. Wielokrotnie zasiadał w organach instytucji działających w sektorze NGO.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.