Otrzymałeś wyrok albo wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej Ultimo? To nic strasznego, z naszym poradnikiem poradzisz sobie z windykatorem bez problemu. Musisz jedynie być konsekwentny w działaniu i zawsze uważać w kontakcie z firmą Ultimo.

Nakaz zapłaty z ULTIMO.

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej Ultimo to znak, że najpewniej Twoje potencjalnie istniejące zadłużenie zostało wykupione z banku albo firmy pożyczkowej. Musisz więc sięgnąć pamięcią tak daleko, jak to jest tylko możliwe i przypomnieć sobie, czy posiadałeś jakiś dług. Problem taki dotyczy niestety wielu Polaków i Polek.

Co nasza Kancelaria EUROLEGE proponuje osobom, które zmagają się z wezwaniami do zapłaty z firm windykacyjnych, pożyczkowych oraz banków? Jednym z filarów naszej pomocy jest stworzenie i przesłanie naszemu Klientowi pisma, które ma on podpisać i wysłać do windykatora. W piśmie takim Klient żąda, aby firma windykacyjna Ultimo przesłała umowę, którą Klient miał zawierać z bankiem. Zawnioskowaliśmy również, aby Ultimo dokładnie wyliczyło żądaną kwotę. Już na pierwszy rzut oka było widać, że odsetki i koszty doliczone do żądanego długu przewyższały znacznie potencjalnie pożyczony kapitał.

Jaką otrzymaliśmy odpowiedź w jednej ze spraw? Zobaczcie Państwo sami!

nakaz zapłaty ultimo jak wygrać w sądzie

Okazało się, że firma windykacyjna Ultimo nie dysponowała żadną umową, na podstawie której żądała zapłaty. Jak się dowiedzieliśmy, Klient do dzisiaj ma spokój z windykatorem. W kontakcie z firmą windykacyjną nie możesz dopuścić się uznania długu. To bardzo ważne, ponieważ uznanie zadłużenia doprowadzić może do tego, że zapłacisz mimo tego, iż nie musisz.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Sądowe wezwanie do zapłaty dla Ultimo. Jak się bronić?

Kiedy jako potencjalny dłużnik nie chcesz spełnić roszczeń firmy windykacyjnej Ultimo to musisz mieć świadomość, że zostaniesz najpewniej pozwany do sądu. Uspokajamy, to nie jakaś złą informacja. Dzięki temu będziesz mógł okazać swoje racje przed niezależnym sądem.

Jednocześnie musisz mieć w pamięci kilka zasad, bez których walka z firmą Ultimo nie będzie możliwa. Po otrzymaniu nakazu zapłaty musisz zanotować na kopercie albo na samym nakazie zapłaty datę odebrania przesyłki sądowej. Na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym masz jedynie 2 tygodnie od jej odebrania! To samo dotyczy nakazu zapłaty otrzymanego z e-sądu.

Samo jednak wniesienie sprzeciwu to za mało. W jego treści musisz powołać wszystkie dowody, twierdzenia oraz zarzuty. Jeśli tego nie zrobisz, sąd może nie uwzględnić Twoich racji w procesie. Pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzić przedawnienie długu. Może to być skuteczny zarzut przeciwko roszczeniom firmy Ultimo. Dotyczy to starszych spraw. Obecnie sądy rejonowego i okręgowe badają przedawnienie samodzielnie, nie czekając na zarzut osoby pozwanej.

Musisz wiedzieć, że do sądu składasz dwa odpisy sprzeciwu. Jeden pozostanie w sądzie, a drugi sąd wyśle do firmy windykacyjnej Ultimo.

Pamiętaj również, że jeśli pozew złożony został na formularzu, to sprzeciw również musisz wnieść na takim urzędowym formularzu. Na naszym blogu znajdziesz wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty. Oczywiście z objaśnieniem.

Pozew sądowy z Ultimo. Co robić?

W zdecydowanej większości sprawy z powództwa firmy windykacyjnej Ultimo sądy wydają nakazy zapłaty. Bywa jednak i tak, że nie wydając nakazu zapłaty sądy kierują sprawy na rozprawę. Wówczas zamiast nakazu zapłaty z sądu otrzymasz wezwanie na rozprawę oraz odpis pozwu z załącznikami.

W takiej sytuacji powinieneś wnieść do sądu odpowiedź na pozew. Zasady wnoszenia odpowiedzi na pozew są bardzo zbliżone do tych, których musisz przestrzegać jak przy wnoszeniu sprzeciwu od nakazu zapłaty. Pamiętaj przede wszystkim o formularzu i zarzutach.

Odpowiedź na pozew firmy Ultimo musisz wnieść do sądu w terminie nie dłuższym niż wyznaczony przez sąd. Jeśli sąd takiego terminu nie wyznaczył, odpowiedź na pozew należy złożyć jeszcze przed terminem rozprawy.

Pamiętaj, żeby do swojego pisma dołączyć również odpis pisma dla firmy windykacyjnej Ultimo.

Jak wygrać z Ultimo w sądzie?

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu w sprawie Ultimo albo wezwanie na rozprawę z powództwa Ultimo to skorzystaj z bezpłatnej analizy swojej sprawy, którą dokonają nasi prawnicy. Wystarczy wysłać zgłoszenia przez formularz dostępny na naszej stronie, albo zadzwonić do Biura Obsługi Interesanta pod numer 530 333 130. Nasz konsultant przyjmie zgłoszenie i wyjaśni jakie dalsze kroki należy podjąć, abyśmy mogli Ci pomóc.

Ultimo – komornik. Jak uchylić egzekucję?

A może Twój problem nie dotyczy już postępowania sądowego albo wezwań do zapłaty? Jeśli masz problem z komornikiem sądowym na wniosek firmy ULTIMO to mamy dla Ciebie dobre informacje. Być może jeszcze nie wszystko stracone. Ważne jednak, aby jak najszybciej zrobić pierwsze kroki, które mogą dać Ci finansową wolność od zadłużenia w firmie Ultimo.

Kiedy możesz uznać, że masz szansę na oddłużenie na etapie egzekucyjnym? Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć: „czy zanim pojawił się komornik odebierałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?”. Jeśli odpowiedź brzmi: NIE, to znaczy, że szanse na oddłużenie są bardzo wysokie.

Co jednak robić dalej? Nie jest to proces łatwy zaznaczamy, ponieważ wiąże się z konieczności uchylenia tytułu wykonawczego. Jednak w naszej Kancelarii EUROLEGE stworzyliśmy specjalny zespół od spraw egzekucyjnych, który chętnie pomoże Ci w załatwieniu całej sprawy, aż do momentu odzyskania wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika!

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.7/5 - (48 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.