Uwaga! Oszuści podają się za komorników. Wyłudzają dane i pieniądze! - Antywindykacja EuroLege

Uwaga! Oszuści podają się za komorników. Wyłudzają dane i pieniądze!

oszustwo fałszywy komornik

Oceń artykuł: 

Krajowa Rada Komornicza ostrzega wszystkich przed otwieraniem e-maili wysyłanych przez osobę podającą się za komornika. Wiadomości wysyłane są z adresu poczty elektronicznej: egzekucja@kom.pl i w tytule wpisane mają słowo: EGZEKUCJA.

W treści maila od fałszywego komornika znajduje się następująca informacja: „Witam, nasza kancelaria otrzymała nakaz egzekucji na Panstwa koncie bankowym w trybie natychmiastowym na kwote 34.000 zl na decyzje przysluguje zazalenie w ciagu 7 dni”

Oszustwo na komornika!

Przedstawiciele Krajowej Rady Komorniczej informują, że kliknięcie w maila oraz jego zawartość (pliki) może skutkować zainfekowaniem komputerów czy telefonów. Tak zainfekowane urządzenie może udostępniać oszustowi nasze dane dotyczące loginów i haseł, np. do bankowości internetowej. Co ważne, niczego nieświadomy adresat wiadomości może podać również swoje dane osobowe. To dla oszusta bardzo cenna informacja. Dzięki niej będzie mógł zaciągnąć na taką osobę pożyczki w wielu instytucjach finansowych. Użytkownik jednak o całej sprawie dowie się dopiero od prawdziwego komornika, który faktycznie zablokuje mu konto bankowe albo zajmie wynagrodzenie za pracę.

Dla uwiarygodnienia się oszuści podpisują maila imieniem i nazwiskiem Jerzego Klimiuka. Jest to jeden z warszawskich komorników sądowych. Jak przyznaje, ze sprawą nie ma nic wspólnego. Twierdzi, że mail podawany przez oszustów i wskazywany tam numer telefonu nie należą do niego.

Jak się bronić przed oszustami?

Sprawa niewątpliwie jest bardzo ciekawa i rozwojowa. Mieliśmy do czynienia już z oszustwami „na wnuczka”, „amerykańskiego generała” czy „krewnego z Nigerii”. Teraz przyszedł czas na oszustwo „na komornika”.

Dlatego uczulamy naszych czytelników, aby w żadnym wypadku nie podawać swoich danych osobowych mailowo ani telefonicznie. Nieważne czy dzwoni ktoś z banku, firmy windykacyjnej czy od komornika. Nigdy nie mamy wiedzy kto siedzi po drugiej stronie i jakie ma zamiary.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA