Zawierałeś wiele lat temu umowy zwane polisolokatami i ją zlikwidowałeś? Czy wiesz, że należy ci się zwrot opłaty likwidacyjnej? I nie są to małe pieniądze! W naszym dzisiejszym artykule wytłumaczymy czym są polisolokaty oraz w jaki sposób pomagamy odzyskać pieniądze osobom, które kiedyś podpisały umowy na polisolokaty. A takich osób poszkodowanych są w Polsce miliony! Zapraszamy do przeczytania całego artykułu.
Odbierz bezpłatną analizę dokumentów dotyczących zadłużenia. Sprawdź jak możemy Ci pomóc.
Polisolokaty co to jest?
Gdyby można było streści pojęcie polisolokaty to trzeba byłoby powiedzieć, że to ani lokata ani tradycyjna polisa ubezpieczeniowa. Polisolokata to swoistego rodzaju specyficzny instrument finansowy, który sprzedawany był konsumentom przez wiele zakładów ubezpieczeń. Przechodząc jednak do rzeczy. Polisolokatami nazywa się umowy, w których osoba podpisująca umowę zgadza się, że będzie wpłacała na rzecz zakładu ubezpieczeń składki przez pewien czas trwania umowy. W zamian osoba taka uzyskuje przyrzeczenie, iż w przyszłości w razie zajścia określonych wypadków dostanie ona świadczenie ubezpieczeniowe.
W czym więc jest problem? Otóż maksymalnie kilka procent takich składek wędrowało na ubezpieczenie. Za resztę zakład ubezpieczeń wykupował różnego rodzaju instrumenty finansowe. Mówiąc prosto inwestował cudze pieniądze obiecując zyski. Gdyby jednak się nie udało, nie było co do zasady gwarancji zwrotu wpłaconego kapitału. To klient w całości ponosił ryzyko inwestowania. Taka osoba myśląc o tym, że kupiła w zakładzie ubezpieczeń polisę na życie, w rzeczywiście zaczynała inwestować na rynku finansowym.
Opłata likwidacyjna polisolokaty. Czym są?
Problem polisolokat był jeszcze inny. W obszernych i pisanych fachowym językiem umowach zaszyte były przepisy o opłatach likwidacyjnych. CO było nie tak z tymi opłatami? Niestety, ich wysokość była nie do pogodzenia z zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Osoba wpłacająca pieniądze nawet przez kilka lat dostawała w przypadku rozwiązania polisolokaty nie więcej kilka procent wpłaconych środków. Reszta pozostawała w zakładzie ubezpieczeń. Taki proceder trwał latami, a tysiące oszukanych osób szukało sprawiedliwości w różnego rodzaju instytucjach państwa. Problem jednak został dostrzeżony w wystarczającym stopniu dopiero kilkanaście miesięcy temu. W sprawie zaczęły zapadać pierwsze wyroki sądowe na korzyść osób pokrzywdzonych przez polisolokaty.
Darmowa konsultacja oddłużeniowa w sprawach kredytów i pożyczek.
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty albo wyrok w sprawie z bankiem, firmą pożyczkową lub windykacyjną
Zgłoś się po darmową analizę sprawy! Nasz prawnik ustali jak możemy Ci pomóc.
Jak odzyskać opłatę likwidacyjną z polisolokaty?
Chcąc odzyskać opłatę likwidacyjną z polisolokaty musimy na pewno uzbroić się w cierpliwość. Będzie ona potrzebna o tyle, że zakład ubezpieczeń dobrowolnie pieniędzy osobie poszkodowanej nie odda. A więc zwykłym wezwaniem do zapłaty takiej sprawy się nie załatwi.
Co trzeba zrobić, aby pieniądze z polisolokaty odebrać? Okazuje się, że zakładając sprawę w sądzie. Konieczne wobec tego staje się złożenie pozwu do sądu cywilnego. Procesy w takich sprawach trwają różnie. Potrafią skończyć się na nakazie zapłaty albo wyroku zaocznym. Jednak w znacznej ilości spraw zakłady ubezpieczeń nie dają za wygraną i wchodzą w spór sądowy. I to taki, który rozbija się o dwie instancje sądowe. Wówczas takie postępowanie sądowe potrafi trwać miesiącami, a w skrajnych wypadkach latami.
Czu opłaca się procesować w sądzie o zwrot opłat likwidacyjnych z polisolokat?
Odpowiadając na postawione w śródtytule pytanie jednym słowem: TAK. W zdecydowanej większości spraw prowadzonych przez prawników z naszej Kancelarii EUROLEGE uzyskujemy wyniki pozytywne dla naszych klientów. Osoba wygrywająca sprawę dzięki naszej pomocy uzyskuje korzyść poprzez odzyskanie wpłaconych i niesłusznie zabranych pieniędzy. W ramach kancelarii prowadzimy również postępowania egzekucyjne, w których przymusowo odzyskujemy bezprawnie zabrane środki z polisolokat.
Gdzie otrzymam pomoc w sprawie odzyskania opłaty likwidacyjnej z polisolokaty?
Jak wspomnieliśmy wyżej, w naszej Kancelarii EUROLEGE posiadamy wielu specjalistów od spraw związanych z polisolokatami. Pamiętaj, że każda sprawa jest inna i wymaga odrębnej analizy prawnej. Nie ma spraw identycznych, są tylko podobne.
Macie Państwo jakieś pytania do prawników? Chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką długów, kredyt, pożyczek, spraw sądowych i komorniczych na nasze forum kredytowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i doradzimy jak nie dać się instytucjom finansowym.
Ile kosztuje pomoc Kancelarii EUROLEGE w sprawie polisolokat?
Po pierwsze, ANALIZA TWOJEJ SPRAWY JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNA! Jeśli zobaczymy, że w danej sprawie będziemy w stanie Ci pomóc, to dostaniesz od nas ofertę płatnej pomocy. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku i Twoich aktualnych możliwości finansowych.
Nie daj się nabierać i oszukiwać przez różnego rodzaju instytucje, które skupują roszczenia z polisolokat! W ten sposób możesz stracić nawet 90% pieniędzy, które możesz odzyskać.
Darmowa konsultacja oddłużeniowa
Skontaktuj się z nami:
Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacje do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.
Jacek Andrzejewski
Dyrektor ds. marketingu w Kancelarii EUROLEGE. Doświadczony manager marketingu i sprzedaży z wieloletnią praktyką na kierowniczych stanowiskach w kancelariach prawnych i firmach handlowych o zasięgu ogólnopolskim. Wielokrotnie zasiadał w organach instytucji działających w sektorze NGO.
Kategorie:
Wszystkie kategorie:
- Case study (28)
- Kredyty frankowe (62)
- Kredyty hipoteczne (48)
- Nieutoryzowane transakcje (59)
- Porady dla dłużników (441)
- Wiadomości (58)
- Wyroki sądowe (74)
- Wzory i przydatne pisma (106)