VEGA Sp. z o.o. i Szybka Moneta – pozew do sądu i komornik. Jak wygrać? - Antywindykacja EuroLege

VEGA Sp. z o.o. i Szybka Moneta – pozew do sądu i komornik. Jak wygrać?

Jak wygrać sprawę w sądzie z VEGA Sp. z o.o. i Szybka Moneta

Oceń artykuł: 

Masz problemy finansowe w związku z zaciągnięcie pożyczki na portalu Szybka Moneta? W naszym dzisiejszym artykule opiszemy czym jest Szybka Moneta. Pokażemy również, że z właścicielem portalu Szybka Moneta, tj. VEGA Sp. z o.o. można skutecznie walczyć w sądzie o prawa konsumenta do całkowitego oddłużenia. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

W Twojej sprawie jest już komornik z wniosku VEGA Sp. z o.o.? W dzisiejszym artykule poświęcamy temu zagadnieniu odrębny rozdział. Dowiesz się, że umorzenie egzekucji komorniczej i odzyskanie zabranych pieniędzy jest możliwe. Chociaż, trzeba spełnić pewne warunki.

Czym jest VEGA Sp. z o.o. i jak działa Szybka Moneta?

Właściwie można powiedzieć, że VEGA Sp. z o.o. i Szybka Moneta to jest to samo. Różnica jest tylko taka, że VEGA Sp. z o.o. jest właścicielem portalu Szybka Moneta, który służy do zaciągania pożyczek właśnie z VEGA Sp. z o.o. z/s w Krakowie.

Jak działa pożyczanie? Właściwie dosyć prosto. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy https://www.szybka-moneta.pl i w kilku szybkich ruchach możemy stać się dłużnikiem zaciągając umowę pożyczki. Jakie są koszty? Wskaźnik umowy pożyczki na 30 dni z kwotą 500 zł daje nam RRSO w wysokości 474%. Relatywnie nie jest to mało, ale patrząc na konkurencję w pewnej średniej.

Z kim VEGA Sp. z o.o., właściciel portalu Szybka Moneta konkuruje na rynku pożyczek? Między innymi z takimi tuzami polskiego rynku pożyczek krótkoterminowych jak VIVUS, Provident czy Bocian Pożyczki.

Jak wygląda pożyczanie w Szybkiej Monecie? Zasadniczo dosyć prosto, a wszystko opisane jest już na stronie głównej pożyczkodawcy.

Wypowiedzenie umowy pożyczki przez VEGA Sp. z o.o. – windykacja Szybka Moneta.

W przypadku wzięcia pożyczki w VEGA Sp. z o.o. z/s w Krakowie i zaległościach w spłacaniu możemy się spodziewać dwóch rzeczy. Takich, które zasadniczo następują jedna po drugiej.

Pierwsza, czyli windykacja długu przez VEGA Sp. z o.o. przy wykorzystaniu rozmaitych środków komunikacji. W tym telefon, SMS, listy tradycyjne. Oczywiście sama firma pożyczkowa wiele nie może. A jeśli już staje się za bardzo opresyjna to może dopuszczać się takiego czynu jak uporczywe nękanie.

Kolejnym, drugim korkiem jaki firma pożyczkowa może zrobić i zapewne zrobi to wypowiedzenie umowy pożyczki. W ten sposób całość potencjalnie istniejącego zadłużenia staje się natychmiast wymagalna. Dlaczego potencjalnie? Bowiem to, czy faktycznie naliczone przez firmę pożyczkową koszty, odsetki, prowizje i inne opłaty są należne nie jest już takie oczywiste. Zawsze wymaga to sprawdzenia pod kątem klauzul niedozwolonych oraz zgodności takich opłat z przepisami chroniącymi konsumentów, jako stronę słabszą umowy.

Pozew i sądowy nakaz zapłaty z VEGA Sp. z o.o. – jak się bronić?

Ostatecznie trzecim krokiem wykonywanym przez firmę VEGA Sp. z o.o. jest złożenie pozwu do sądu. Z naszego doświadczenia jako Kancelarii EUROLEGE wynika, że firma VEGA Sp. z o.o. polubiła składać pozwy do e-sądu w trybie elektronicznego postępowania, czyli EPU. Oznacza to, że sąd elektroniczny otrzymujący pozew od VEGA Sp. z o.o. nie ma żadnych dokumentów, z których wynikałoby to, że umowa pożyczki faktycznie istnieje, a jeśli tak to czy ta kwota wskazana w pozwie jest faktycznie właściwa. Wierząc na słowo firmie pożyczkowej wydaje nakaz zapłaty forum w EPU i wysyła go do pozwanego konsumenta.

Jak odwołać się od nakazu zapłaty wydanego na rzecz VEGA Sp. z o.o.?

I co ten konsument może teraz zrobić? Oczywiście może, a nawet powinien odwołać się od tak wydanego nakazu zapłaty składając sprzeciw od nakazu zapłaty.

UWAGA! Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty do e-sądu i sądu tradycyjnego pozwany ma tylko 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia otrzymania nakazu zapłaty wraz z pozwem.

A jeśli pozwany konsument czy nawet przedsiębiorca się nie odwoła? Czeka go postępowanie komornicze w niedługim stosunkowo czasie. A to oznacza, że komornik będzie mógł zająć w szybkim trybie wynagrodzenie za pracę, konto bankowe, rentę czy emeryturę takiej zadłużonej osoby. W skrajnych przypadkach także ruchomości jak np., samochód lub telewizor, a nawet nieruchomości czyli dom, mieszkanie i działkę.

WAŻNE! Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez sąd wolny jest od opłat sądowych. Dlatego składając sprzeciw nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów sądowych.

Czy Kancelaria EUROLEGE pomaga w sporach sądowych z VEGA Sp. z o.o.?

W naszej Kancelarii EUROLEGE prowadzimy wiele procesów przeciwko VEGA Sp. z o.o. Mamy również sukcesy polegające na oddaleniu powództwa w całości, czyli pełnym oddłużeniu! A pamiętaj, że jako pozwany możesz nie wygrywając w całości uzyskać np. częściową, sądową redukcję długów. Do tego jednak zazwyczaj potrzeba specjalistycznej wiedzy i doświadczenia procesowego.

Jak możesz zgłosić nam swoją sprawę z VEGA Sp. z o.o. i innymi firmami pożyczkowymi, windykacyjnymi albo bankami? Wszystko zrobisz szybko i bez wychodzenia z domu!

Oto sposoby:

  1. Zadzwoń pod numer 530 333 130
  2. Napisz do nas na maila: kontakt@eurolege.pl albo na Messenger: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  3. Wyślij zgłoszenie na naszej stronie internetowej: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

VEGA Sp. z o.o. – komornik z wniosku windykatora. Jak zablokować egzekucję!

Jeśli w Twojej sprawie z VEGA Sp. z o.o. jest już komornik to nadal masz szansę na oddłużenie! Na tym etapie sprawa jest trudniejsza do załatwienia, ale nie jest to niewykonalne. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom, które mają egzekucje komornicze. Jak to możliwe, że egzekucję komorniczą można umorzyć i odzyskać zabrane pieniądze? Czytaj uważnie!

W pierwszej kolejności musisz przeprowadzić sobie krótki test. Odpowiedz na tak postawione pytanie: “czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?”. Czy pojawiła się odpowiedź “NIE”? To świetnie! Taka właśnie odpowiedź oznacza, że niemal pewnym jest, iż postępowanie oddłużeniowe czas zacząć.

Pewnie zastanawiasz się w tym miejscu jak to możliwe, że sąd pominął Twoją obecność w postępowaniu rozpoznawczym? Jak to się stało, że nakaz zapłaty do Ciebie dotarł? W sądach również pracują ludzie i popełniają błędy. A w tym przypadku błąd polegał najpewniej na próbie doręczania Ci przesyłek sądowych na:

  1. nieprawidłowy adres zamieszkania, np. w wyniku wyjazdu zagranicę, przeprowadzki
  2. nieprawidłowe nazwisko, np. w związku z zawarciem małżeństwa.

Jak widzisz, wszędzie tam gdzie pracują ludzie popełniane są też błędy. Plus jest jednak taki, że w tym przypadku wszystko można odwrócić. Potrzeba tylko solidnej wiedzy prawniczej, dużego doświadczenia w tego typu sprawach i trochę cierpliwości.

Specjalnie z tego powodu powołaliśmy zespół prawników od spraw egzekucji komorniczych. W naszej Kancelarii EUROLEGE możesz otrzymać pomoc, która jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że wyślesz nam zgłoszenie swojej sprawy albo do nas zadzwonisz. Wszystko zajmie kilka minut, a zgłoszenie do niczego nie zobowiązuję. Dzięki temu możesz otrzymać darmową analizę swojej sprawy, a jeśli okaże się ona pozytywna chętnie pomożemy Ci w całym procesie.

Chcesz nawiązać z nami kontakt i sprawdzić czy będziemy w stanie Ci pomóc? Oto sposoby szybkiego i bezpiecznego kontaktu:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA