Masz problemy finansowe w związku z zaciągnięcie pożyczki na portalu Szybka Moneta? W naszym dzisiejszym artykule opiszemy czym jest Szybka Moneta. Pokażemy również, że z właścicielem portalu Szybka Moneta, tj. VEGA Sp. z o.o. można skutecznie walczyć w sądzie o prawa konsumenta do całkowitego oddłużenia. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

Czym jest VEGA Sp. z o.o. i jak działa Szybka Moneta?

Właściwie można powiedzieć, że VEGA Sp. z o.o. i Szybka Moneta to jest to samo. Różnica jest tylko taka, że VEGA Sp. z o.o. jest właścicielem portalu Szybka Moneta, który służy do zaciągania pożyczek właśnie z VEGA Sp. z o.o. z/s w Krakowie.

Jak działa pożyczanie? Właściwie dosyć prosto. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy https://www.szybka-moneta.pl i w kilku szybkich ruchach możemy stać się dłużnikiem zaciągając umowę pożyczki. Jakie są koszty? Wskaźnik umowy pożyczki na 30 dni z kwotą 500 zł daje nam RRSO w wysokości 474%. Relatywnie nie jest to mało, ale patrząc na konkurencję w pewnej średniej.

Z kim VEGA Sp. z o.o., właściciel portalu Szybka Moneta konkuruje na rynku pożyczek? Między innymi z takimi tuzami polskiego rynku pożyczek krótkoterminowych jak VIVUS, Provident czy Bocian Pożyczki.

Jak wygląda pożyczanie w Szybkiej Monecie? Zasadniczo dosyć prosto, a wszystko opisane jest już na stronie głównej pożyczkodawcy.

Wypowiedzenie umowy pożyczki przez VEGA Sp. z o.o. – windykacja Szybka Moneta.

W przypadku wzięcia pożyczki w VEGA Sp. z o.o. z/s w Krakowie i zaległościach w spłacaniu możemy się spodziewać dwóch rzeczy. Takich, które zasadniczo następują jedna po drugiej.

Pierwsza, czyli windykacja długu przez VEGA Sp. z o.o. przy wykorzystaniu rozmaitych środków komunikacji. W tym telefon, SMS, listy tradycyjne. Oczywiście sama firma pożyczkowa wiele nie może względem konsumenta. A jeśli już staje się za bardzo opresyjna to może dopuszczać się takiego czynu jak uporczywe nękanie.

Kolejnym, drugim korkiem jaki firma pożyczkowa może zrobić i zapewne zrobi to wypowiedzenie umowy pożyczki. W ten sposób całość potencjalnie istniejącego zadłużenia staje się natychmiast wymagalna. Dlaczego potencjalnie? Bowiem to, czy faktycznie naliczone przez firmę pożyczkową koszty, odsetki, prowizje i inne opłaty są należne nie jest już takie oczywiste. Zawsze wymaga to sprawdzenia pod kątem klauzul niedozwolonych oraz zgodności takich opłat z przepisami chroniącymi konsumentów, jako stronę słabszą umowy.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Pozew i sądowy nakaz zapłaty z VEGA Sp. z o.o. – jak się bronić?

Ostatecznie trzecim krokiem wykonywanym przez firmę VEGA Sp. z o.o. jest złożenie pozwu do sądu. Z naszego doświadczenia jako Kancelarii EUROLEGE wynika, że firma VEGA Sp. z o.o. polubiła składać pozwy do e-sądu w trybie elektronicznego postępowania, czyli EPU. Oznacza to, że sąd elektroniczny otrzymujący pozew od VEGA Sp. z o.o. nie ma żadnych dokumentów, z których wynikałoby to, że umowa pożyczki faktycznie istnieje, a jeśli tak to czy ta kwota wskazana w pozwie jest faktycznie właściwa. Wierząc na słowo firmie pożyczkowej wydaje nakaz zapłaty forum w EPU i wysyła go do pozwanego konsumenta.

Jak odwołać się od nakazu zapłaty wydanego na rzecz VEGA Sp. z o.o.?

I co ten konsument może teraz zrobić? Oczywiście może, a nawet powinien odwołać się od tak wydanego orzeczenia składając sprzeciw od nakazu zapłaty.

UWAGA! Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty do e-sądu i sądu tradycyjnego pozwany ma tylko 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia otrzymania nakazu zapłaty wraz z pozwem.

A jeśli pozwany konsument czy nawet przedsiębiorca się nie odwoła? Czeka go postępowanie komornicze w niedługim stosunkowo czasie. A to oznacza, że komornik będzie mógł zająć w szybkim trybie wynagrodzenie za pracę, konto bankowe, rentę czy emeryturę takiej zadłużonej osoby. W skrajnych przypadkach także ruchomości jak np., samochód lub telewizor, a nawet nieruchomości czyli dom, mieszkanie i działkę.

WAŻNE! Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez sąd wolny jest od opłat sądowych. Dlatego składając sprzeciw nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów sądowych.

Czy Kancelaria EUROLEGE pomaga w sporach sądowych z VEGA Sp. z o.o.?

W naszej Kancelarii EUROLEGE prowadzimy wiele procesów przeciwko VEGA Sp. z o.o. Mamy również sukcesy polegające na oddaleniu powództwa w całości, czyli pełnym oddłużeniu! A pamiętaj, że jako pozwany możesz nie wygrywając w całości uzyskać np. częściową, sądową redukcję długów. Do tego jednak zazwyczaj potrzeba specjalistycznej wiedzy i doświadczenia procesowego. Kluczem staje się w takich sytuacjach podniesienie odpowiednich zarzutów procesowych i ich należyte uzasadnienie.

Jak możesz zgłosić nam swoją sprawę z VEGA Sp. z o.o. i innymi firmami pożyczkowymi, windykacyjnymi albo bankami? Wszystko zrobisz szybko i bez wychodzenia z domu!

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


5/5 - (2 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.