Masz dług i chciałbyś, aby wierzyciel go umorzył? Wszystko jest możliwe. Jednak podanie o umorzenie długu jest pismem specyficznym. Nie należy go traktować jako wyjścia z problemów finansowych. Wręcz przeciwnie. W niektórych przypadkach złożenie pisma podanie o umorzenie długu może okazać się wielką pomyłką i mieć opłakane dla osoby zadłużonej skutki. Dlatego zalecamy, aby przed podejmowaniem jakichkolwiek kroków oficjalnych zapoznać się przynajmniej z możliwymi konsekwencjami kontaktu z wierzycielem drogą oficjalną. W artykule wytłumaczymy czym jest podanie o umorzenie długu, kiedy można je składać, a kiedy wzmóc szczególną czujność.

Czym jest podanie o umorzenie długu i jaką powinno mieć formę?

W pierwszej kolejności skupmy się na tym czym jest w ogóle umorzenie długu. Otóż jest to wyrażone wprost albo co najmniej dorozumiane oświadczenie wierzyciela, że zrzeka się on dochodzenia danej wierzytelności od konkretnej osoby (dłużnika). Zrzeczenie się prawa do dochodzenia zapłaty długu powinno zostać bezwzględnie wyrażone bezwarunkowo. W przeciwnym razie wierzyciel będzie mógł przy najbliższej nadarzającej się okazji skorzystać z warunku i uznać swoje oświadczenie za niebyłe.

Podanie o umorzenie długu – bardziej profesjonalnie nazywane jako wniosek o umorzenie długu – to pismo, którego celem i bezpośrednim zamiarem jest wytworzenie przekonania w wierzycielu, aby ten złożył oświadczenie o odstąpieniu od dochodzenia wierzytelności. Należy w tym miejscy wyraźnie podkreślić, że podanie o umorzenie długu nie jest wnioskiem nakazującym określone zachowanie. Wierzyciel jest dysponentem swojego roszczenia. Może, ale nie musi odpowiedzieć pozytywnie na podanie o umorzenie długu. Jeśli odpowie negatywnie, to wówczas nie możemy uznać, aby doszło do umorzenia. Taki sam skutek będzie miało zignorowanie wniosku o umorzenie zadłużenia.

Kiedy mogę złożyć podanie o umorzenie długu?

Pismo takie jak podanie o umorzenie długu można złożyć w każdym czasie istnienia wierzytelności. Możliwe jest to nawet w okolicznościach, w których dług jest przedawniony. Jednak w takiej sytuacji może dojść do niebezpiecznego dla dłużnika zdarzenia. Otóż wierzyciel może w takiej sytuacji uzyskać prawo do złożenia pozwu o przedawnione roszczenie. Jeśli nie wiesz co masz robić, to na pewno lepiej ze złotą zasadą nie robić nic. Pisanie na oślep, bez wiedzy i wszechstronnej analizy sprawy jest wielkim błędem. Może on drogo kosztować. Nie warto ryzykować.

Poniżej wskazujemy etapy, na jakich można złożyć podanie o umorzenie długu:

PAMIĘTAJ! Podanie o przedawnienie długu składa się wyłącznie do wierzyciela. Nie można składać takich pism do komornika, sądu czy innych podmiotów, które nie mają prawa do przyjmowania oświadczeń w imieniu wierzyciela.

W którym momencie składać podanie o umorzenie długu? Jak napisać podanie o przedawnienie długu u komornika?

Przede wszystkim nie zalecamy składania żadnych wniosków do wierzyciela o umorzenie długu. Na pewno nie powinno się tego robić na etapie przedsądowym ani sądowym. W przypadku postępowania komorniczego podanie o umorzenie długu może niekiedy okazać się pomocne. Jednak nie zawsze i nie w każdych okolicznościach. Poniżej przedstawiamy skąd takie przekonanie.

Postępowanie przedsądowe

Na tym etapie wierzyciel ma potencjalnie istniejące roszczenie. Nie może jednak w żaden sposób wydobyć go pod przymusem od osoby potencjalnie zadłużonej. Należy zauważyć, że roszczenie kierowane przez wierzyciela może być:

  • nienależne w całości,
  • nienależne w części,
  • zawyżone,
  • przedawnione.

W takich warunkach każde pismo kierowane przez osobę potencjalnie zadłużoną może skutkować negatywnymi konsekwencjami. Nieopatrzne sformułowanie jakiegokolwiek pisma może okazać się fatalne w skutkach.

UWAGA! Podanie o umorzenie długu jest jawnym i oczywistym uznaniem roszczenia. Uznanie długu powoduje, że większość zarzutów procesowych staje się bezużyteczna. Pozwany dłużnik niemal całkowicie staje na straconej pozycji.

Postępowanie sądowe

Toczące się postępowanie sądowe zainicjowane przez potencjalnego wierzyciela to na pewno nie jest moment na pisanie wniosku o umorzenie długu. To byłaby najgorsza czynność jaką mógłby zrobić pozwany – dłużnik. W ten sposób dochodzi do oczywistego uznania długu. Wobec takiej sytuacji powód, np. bank, windykator, chwilówka natychmiast przedstawia taki dowód w sądzie. Dla sądu natomiast oczywistym staje się, że osoba pozwana jest w 100% winna wierzycielowi daną kwotę.

Można więc w sposób prosty wywnioskować, że podanie o umorzenie długu w trakcie postępowania sądowego jest jak ogromny prezent dla powoda – wierzyciela.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Postępowanie komornicze (egzekucyjne)

Na etapie sprawy egzekucyjnej (komorniczej) sytuacja może już nie być taka oczywista. Wszystko uzależnione jest od tego, czy osoba wobec której prowadzona jest egzekucja wiedziała, czy też nie wiedziała o toczącym się uprzednio postępowaniu sądowym.

Jeśli dłużnik egzekwowany wiedział, że kiedyś była toczona sprawa sądowa to złożenia podania o umorzenie długu może nie być złym pomysłem. Założyć trzeba jednak wariant realny. Należy przez to rozumieć, aby nie oczekiwać od wierzyciela, który ma tytuł wykonawczy, że nagle odstąpi od dochodzenia całości długu. Na takie cuda nie ma raczej co liczyć. Dlatego zasadnym byłoby zrewidowanie własnych oczekiwań i postawienie raczej na to, aby wierzyciel odstąpił od dochodzenia np. kosztów procesu lub odsetek. Może nawet jednego i drugiego. Jest to możliwe jeśli np. zadeklarujemy wierzycielowi w toku egzekucji komorniczej, że szybko spłacimy swoje zadłużenie.

Natomiast jeśli osoba zadłużona o całej sprawie sądowej dowiedziała się dopiero od komornika to mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją. W takich warunkach osoba zadłużona może nie tylko umorzyć egzekucję, ale nawet odzyskać pieniądze zabrane przez komornika! Wiemy o czym mówimy. Jako Kancelaria EUROLEGE od wielu lat pomagamy w tego typu czynnościach. Mamy na swoim koncie kilkaset procesów o umorzenie egzekucji komorniczej i odzyskanie pieniędzy.

Pismo o umorzenie długu – wzór. Czy istnieje wzór pisma o umorzenie długu?

Właściwie jednym zdaniem można odpowiedzieć na postawione wyżej pytanie: NIE, nie istnieje jeden wzór podania o umorzenie długu. Oczywiście w sieci można znaleźć wiele różnych pism, stanowiący wzór podania o umorzenie długu. Przestrzegamy jednak przed korzystaniem z tego typu gotowych rozwiązań. Można w łatwy sposób zrobić sobie krzywdę. Jeśli nie znasz się na tematach prawnych musisz uważać. Każde słowo, każde sformułowanie w pismach prawnych jest bardzo ważne. Brak precyzji to wielki błąd. A później wyjście z sytuacji może okazać się niemożliwe nawet przy skorzystaniu z usług najlepszych specjalistów od spraw oddłużania.

Kto mi pomoże w napisaniu podania o umorzenie długu? Podanie o umorzenie długu za mieszkanie.

Potrzebujesz pomocy w napisaniu podania o umorzenie długu? Szczególnie takiego pisma jak podanie o umorzenie długu za mieszkanie? Musisz wiedzieć, że zanim przystąpisz do takiej czynności odpowiedzialnym byłoby w pierwszym rzędzie skonsultować swoją sytuację z prawnikiem od spraw zadłużeń. Prawnik od długu bardzo szybko ustali Twój problem i poszuka dostępnych prawnie rozwiązań. Oddłużanie jest procesem skomplikowanym, często trudnym, ale od tego właśnie są prawnicy od długu. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom zadłużonym wychodzić z impasu długów. Wiemy czym jest spirala długów i jak się z niej wydostać. Nie jest to łatwe zadanie, jednak znamy dokładnie procesy ułatwiające wydostanie się z trudnych tematów dotyczących zobowiązań. Musisz uwierzyć, że ulga od długu jest możliwa!

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Potrzebujesz pomocy w wyjściu z długów? Zastanawiasz się jak wyjść z długów? Masz komornika, dręczy Cię windykator albo dostałeś nakaz zapłaty z sądu? Nie musisz się już bać i liczyć tylko na siebie. Napisz do nas lub zadzwoń. Otrzymasz całkowicie BEZAPŁATNĄ ANALIZĘ SPRAWY. A jeśli uznamy, że będziemy w stanie Ci pomóc to natychmiast przystąpimy do działania. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Nasz konsultant do Ciebie oddzwoni najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Formularz zgłoszeniowy: https://www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.9/5 - (47 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Magdalena pisze:

Witam ,otrzymałam zawiadomienie o wszczęciu egzekucji komorniczej,
Kwota jakiej rząda wierzyciel jest niewielka ,za to koszty sądowe koszty procesu itp to prawie tysiąc złotych.Czy mogę wystosować pismo deklarując spłatę zadłużenia i prośbę o odstąpienie od dochodzenia kosztów sądowych i jak powinno wyglądać takie pismo?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Oczywiście może Pani złożyć takie pismo, ale na tym etapie sprawy zapewne nic ono nie wniesie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Oskar pisze:

Witam splacam u komornika wypowiedziane umowy pożyczkowe i mandaty gdy brałem pożyczki leczyłem się psychiatrycznie na shizofrenie obecnie przebywam w świętokrzyskim centrum psychiatrii na detencjii gdyż popełniłem przestępstwo i stwierdzono u mnie niepoczytalność czy jest szansa żeby to umoczyć do spłaty mam ok 30 tysięcy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Oskarze. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Angelika pisze:

Witam serdecznie tata mój ma zadłużenie na około 20 tys za mieszkanie ja jestem również obciążona tym zadłużeniem nie jesteśmy w stanie tego spłacić ja nie mogę podjąć pracy na etat z obawy że komornik zabierze większą część wynagrodzenia tata jest po udarze schorowany nie jesteśmy w stanie tego spłacić chcielibyśmy napisać pismo do prezydenta o umorzenie długu lecz nie wiemy jak to napisać czy mogłabym prosić o pomoc ? Po śmierci mamy tata dostał nominacje na to mieszkanie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Angeliko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Rafał pisze:

Witam serdecznie,

Bardzo proszę o kontakt,

Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o opis Pana sprawy/spaw. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dawid pisze:

Witam posiadam stare zadłurzenie z roku 2011 niby dziś się okazało że mam jakieś zadłużenie no było może coś kiedyś ale tysioc złotych a dziś się okazało że urosło do swych tysięcy zł i proszę o pomoc jak sobie mam z tym poradzić zarabiam śmieszne grosze ledwo na życie miesięczne starcza i spłacam inne zobowiązania też i już niemam siły jestem całkowicie załamany prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Ewa pisze:

Dzień fobry , jak napisać podanie o umorzenie dalszej spłaty zadluzenia. Od roku spłacam po 300 zł przez komornika wierzycielowi. Sytuacja jest taka ze mam emerytury z dodatkami osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji 1320. Jestem chora na raka piersi z orzerzutami fo kości i wątroby. W wyniku chemioterapii powstał obrzęk limfatyczny całej kończyny dolnej. Wymaga to systematycznej rehabikitacji prywatnie. . Zbieram pieniądze na leczenie , rehabilitacje i jedt mi ciężko dalej spłacać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dzień dobry.
Jak mogę napisać pismo o częściowe umozenie zadłużenia w kolej mazowieckiej. Ponieważ próbuje się jakoś dogadać z wierzycielami. Zadzwoniłam do kolej mazowieckich i usłyszałam że mój dług sięga 23 tysięcy… I nie wiem jak napisać o częściowe umozenie zadłużenia.. proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

M pisze:

Czy mogę napisać podanie o umorzenie spłaty nienależnie pobranego zasiłku rodzinnego .Zapomniałam zgłosić że max został zatrudniony już po otrzymaniu decyzji ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. O co konkretnie chodzi w Pani sprawie? Czy sprawa dotyczy egzekucji komorniczej?

Ewa pisze:

Proszę o pomoc jak napisać pismo o częściowe umorzenie długu za mieszkanie. Posiadam lokal socjalny, nie chce dostać gorszy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu, a także pisaniu pism w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dominika pisze:

Witam czy mogę prosić o porade w sprawie zadłużenia.Szczegóły podam w mailu.Sprawa pilna proszę o kontakt .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Dominiko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Daniel Jaksztas pisze:

Dzień dobry w 2011 roku miałem pożyczkę w prowidencie który sprzedał mój dług ipfFinancialserwices Limited wierzyciel obecny Prokura Na Fiz myślałem że mam wszystko spłacone dziś dostałem od firmy Kruk że mam niespłacone zadłużenie w wysokości 2110,37 nie ma wyszczególnienia za co ile odsetek itp proszę o pomoc z poważaniem Daniel Jaksztas

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Danielu. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Maciej pisze:

Proszę o kontakt poprzez skrzynkę mailową , posiadam w sumie długi na około 50 tys . Sprawę bliżej opiszę na mail . Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Macieju. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl

Kazimierz pisze:

Mam sprawe zaleglego abonamentu tvPolsat za dwa miesiace gdzies pol roku temu gdy zmarla matka syna zapomnial poprost zaleglosc zaplacic jak zyla matka miala z emerytury oplacala teraz syn choruje nie moze podjac pracy jest bez pieniedzy jest tylko na zasilku pomocy na zycie choruje od czasu gdy mu zmarla matka .Mam prosbe co zrobic by zlozyc prosbe o umorzenie to jest o 200zl poslali teraz by zaplacic tylko z czego i napewno nie bedzie mial.z czego zaplacic umowe rozwiazal 4 miesiace temu z Polsat tv,prosze o jakas rade by mu pomuc jest zalamany

Cezary pisze:

Dzień dobry..
Bardzo niepokoi mnie mój dług u wierzyciela w firmie BEST, sprawa aktualnie u komornika z którym nie ma żadnej rozmowy,dodam że męczą też mojego pracodawcę bo nie mogą niczego mi zająć

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Cezary. Musimy poznać Pana sprawę znacznie bliżej, aby powiedzieć coś więcej. W szczególności sprawę przeanalizować pod kątem ewentualnej wadliwości tytułu wykonawczego w sprawie. Zajmujemy się tym i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena pisze:

Dzień dobry! Na dzień dzisiejszy mam dług w urzędzie skarbowym, czy jest możliwość napisania wniosku o umorzenie zaległości w całości. proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. Tak, może Pani zawsze napisać wniosek o umorzenie albo o rozłożenie zaległości na raty. Co do zasady na umorzenie raczej nie ma Pani co liczyć, ale rozłożenie na raty jest możliwe. W naszej Kancelarii EUROLEGE nie zajmujemy się takimi sprawami. Bardzo nam przykro.

Marta pisze:

Witam…Mój partner przez kilka lat płacił na nie swoje dziecko alimenty teraz sprawa wyszła na jaw jest już wyrok że to nie jego jak i gdzie napisać podanie o umorzenie długu alimentacyjnego …do funduszu który wypłacał czy do prezydenta miasta

Grzegorz pisze:

Dzień dobry!
Mam zaległości w opłacaniu podatku od nieruchomości względem UG.
Proszę o pomoc w opracowaniu wniosku/prośby o umorzenie lub rozratowanie.
Pozdrawiam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Grzegorzu, prosimy o opisanie swojego problemu na naszego maila: kontakt@eurolege.pl

Anna pisze:

Witam, bardzo proszę o poomc w napisaniu wniosku o umorzenie zadłużenia po zmarłym tacie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Napiszemy do pani maila i ustalimy co da się w sprawie zrobić Pani Anno.

Natalia pisze:

Witam . Proszę o pomoc w sprawie długów. Nie stać mnie na prawnika a nie mam pojęcia juz co mogę zrobić dodam że że dług w tzw pożyczkach chwilowkowych od 2019 roku .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Zajmujemy się takimi sprawami, a wstępna porada prawna jest u nas bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje i opisy spraw. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Agnieszka pisze:

dostałam pismo że mam zapłacić zadłużenia od komornika a zarabiam niższa krajowa i nie mam szczego spłacić jak mam napisać o ułożenie komornicze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Musimy przyjrzeć się sprawie znacznie bliżej. Codziennie widzimy sprawy, w których mamy do czynienia z wadliwymi tytułami egzekucyjnymi. W to podstawa do umorzenia postępowania. Możemy wykonać na Pani rzecz bezpłatną analizę sprawy i zobaczyć czy w sprawie coś da się zrobić. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Julita pisze:

Dzień dobry. Moja mama ma dług w Kruk spłaca reguralnie od wielu lat. Obecnie jej stan zdrowia bardzo się pogorszył ma emeryturę najniższa plus jakieś dodatki opiekuńcze raty jakie płaci bardzo obciążają jej i tak niewielki budżet . Czy jest możliwość umozenia długu w kruk?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy od wierzyciela. Natomiast samo płacenie bez konsultacji z prawnikiem było dużym błędem. Być może zobowiązanie było przedawnione? Spłacanie bez konsultacji mogło skończyć się uznaniem długu i przerwaniem biegu terminu przedawnienia. Może Pani do nas napisać maila z szerszym opisem sprawy na kontakt@eurolege.pl
Postaramy się pomóc.

Michał pisze:

Dobry wieczór.
Komornik zajmuje mi cześć wyplaty a mam najniższą krajową, wcześnie prowadzilem własną działalność i zrobilem zadłużenie na składkach 60 tyś. Czy istnieje możliwość i ewentualnie w jaki sposob moglbym starać się o umorzenie długu ze względu na to że nie jestem w stanie go spłacić nawet w ratach.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy chodzi tutaj o składki na ubezpieczenie społeczne? Co do zasady nie zajmujemy się takimi sprawami jak zobowiązania publicznoprawe. Natomiast możemy wykonać dla Pana pismo – wniosek o umorzenie albo rozłożenie zadłużenia na raty. Zapraszamy do kontaktu mailowego na: kontakt@eurolege.pl

Ryszard pisze:

Mam zadłużenie alimentacyjne 150000zl,alimenty miały dzieci, dwoje po 500zl od 12 lat, spłacam różnie najmniej 500zl na miesiąc, chcę umorzyć część zadłużenia i chciałbym złożyć wniosek do funduszu alimentacyjnego w Krakowie. Jeżeli jest możliwość proszę o kontakt prze emeil telefonicznie będzie trudno bo pracuję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Ryszardzie, istnieje możliwość złożenia wniosku o umorzenie zadłużenia w całości lub w części w Funduszu Alimentacyjnym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila. prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Martyna pisze:

Dzień dobry, piszę do Państwa z zapytaniem, jest dług w pewnym banku, dotyczy pożyczki, sprawa ciągnie się od dnia 23.05.2013 – klauzula wykonalności 20.08.2013 i jest u komornika, należność nie została zapłacona w żadnej kwocie, dłużnik nie reagował na żadne pismo, w związku z tym, mam pytanie czy taka należność może się przedawnić ? Czy pisać wniosek z prośbą o umorzenie? Proszę o komentarz w tej sprawie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy od sytuacji Pani Martyno. Wniosek o umorzenie pisać można wtedy, gdy jakiekolwiek metody oddłużania zawiodą. Możemy wykonac na Pani rzecz bezpłatną analizę Pani sytuacji i wskazać co jest możliwe do wykonania. Ewentualnie również pomóc we wszystkich formalnościach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Magdalena pisze:

Witam,
moja mama dostała wezwanie przedsądowe do spłaty zadłużenia za mieszkanie. Odsetki ustawowe są prawie dwa razy wyższe niż zaległość główna, czy istnieje możliwość ich umorzenia?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Za jaki okres jest wskazana należność czynszowa?

Sandra pisze:

Dzień dobry mam komornika zajęcie komornicze kiedyś były wzięte na mnie telefony komórkowe z plusa jak można napisać o umorzenie długu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Sandro, przede wszystkim trzeba sprawdzić czy egzekucja nie jest prowadzona na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. To spotykana w naszej praktyce sytuacja. Trzeba to jednak zbadać i przeanalizować całą sprawę. Wstępna analiza jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zanim podejmie Pani dalsze kroki warto poznać szanse na oddłużenie połączone z możliwością braku spłaty bez konsekwencji. W efekcie naszych działań doprowadzamy do umorzenia egzekucji i odzyskania pieniędzy. Zapraszamy do kontaktu. Nasze pełne dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Ilona pisze:

Witam mam zadłużenia na 32tysiace u różnych komornikow czy jest możliwość umozenia długów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Ilono, musimy poznać bliżej Pani sprawy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Klaudia pisze:

Witam , chciałabym się dowiedzieć. Czy mam możliwość sporządzenia stosowanego wniosku z prośbą o umorzenie długów, komorników?.
Jakby miało to wyglądać i jaki byłby koszt sporządzenia takiego pisma.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Klaudio, przede wszystkim wykonamy na Pani rzecz bezpłatną analizę sprawy. Sprawdzimy czy nie ma podstaw do umorzenia postępowań egzekucyjnych. Takie pisma, o których Pani pisze można składać, ale dopiero wówczas, gdy inne – bardziej fundamentalne – metody oddłużania zawodzą. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marlena pisze:

Witam serdecznie mam komornika spłacałam fakt nie regularnie bo co drugi miesiąc raz większą kwotę raz mniejsza w zależności na ile mogłam sobie pozwolić, ponieważ nie mam stałej pracy,teraz wszedł na zwrot z podatku, chciała bym umożyć resztę zadłużenia, czy jest taka możliwość aby wystąpić o umorznie reszty długu?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Możliwość umorzenia długu istnieje, ale dokonać jej może wyłącznie wierzyciel. Zasadniczo jest to rzadko spotykana sytuacja jeśli wierzyciel dysponuje tytułem wykonawczym i prowadzona jest egzekucja komornicza. Niemniej należałoby sprawdzić czy tytuł egzekucyjny stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Możemy wykonać na Pani rzecz taką analizę prawną. Jest ona całkowicie bezpłatna. A jeśli okaże się, że istnieją szanse na pomoc to wówczas przystąpimy do działań. Możliwe jest np. umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych dotychczas przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Dawid pisze:

Dzień dobry są wnioski o umorzenie spłaty wierzytelności dla komornika z braku funduszu z tego powodu że mam dwie córeczki niepełnosprawne i pieniążki które są ciężko zapracowane są przeznaczone na rehabilitację i dojazdy do specjalistów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Dawidzie, prosimy o bardziej szczegółowy i poukładany opis swojej sprawy na naszego maila: kontakt@eurolege.pl

Postaramy się Panu pomóc.

Beata pisze:

Dzień dobry, maz otrzymał od komornika pismo o wszczęciu postępowania egzekucyjnego na podstawie nakazu zapłaty z 18.09.2003 opatrzonego klauzula wykonalności z 07.01.2004. Czy po tylu latach ten dlug nie powinien być przedawniony?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Teoretycznie roszczenie stwierdzone tytułem wykonawczym powinno być przedawnione. Jednak w międzyczasie mogło dochodzić do licznych przerw w biegu terminu przedawnienia. Przykład: wszczynanie egzekucji i ich umarzanie. Trudno wydać opinię nie znając większej ilości szczegółów w sprawie. Jednak postaramy się Państwu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Państwa maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Karolina pisze:

Witam mam problem z komornikiem po stracie rodziców dowiedziałam się że jest długa za mieszkanie. W którym jestem tylko zameldowana lecz tam nie mieszkam proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy w sprawie jest już postępowanie sądowe? Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Postaramy się pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Ilona pisze:

Mam problem z zajeciem komorniczym z roku 2011 / 2014. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Ilono, postaramy się pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dalszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Adam pisze:

Witam, powiedzmy, że ktoś jest mi winien pieniądze, osoba fizyczna i ja też jako osoba fizyczna chcę zrzec się tego długu u tej osoby. Dogadaliśmy się ale chcę to na papierze dać dla spójnej głowy tej drugiej osoby.
Czy i ile kosztuje przygotowanie takiego pisma?
Proszę o odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Adamie, wycena pisma uzależniona jest od konkretnego przypadku. Ocena dokonywana jest przez naszych analityków do spraw prawnych oraz prawników. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Ewa pisze:

Proszę o pomoc w sprawie egzekucyjnej z wniosku wierzyciela.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Postaramy się pomóc. Jeszcze w dniu dzisiejszym napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji i opis sprawy. Prosimy o bieżące monitorowanie skrzynki mailowej.

Aleksandra pisze:

Proszę o pomoc w rozłożeniu zadłużenia związanego z brakiem OC na raty . Bardzo zależy mi na takim załatwieniu sprawy .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Aleksandro, jeszcze dzisiaj nasze biuro obsługi napisze do Pani maila z prośbą o podanie szczegółów sprawy i dodatkowych informacji. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Łukasz pisze:

Witam proszę o pomoc w sprawie zadłużenia czynszowego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeszcze w dniu dzisiejszym nasze biuro obsługi napisze do Pana wiadomość mailową. Prosimy o sprawdzanie skrzynki.

Magdalena pisze:

Witam tata dostała pismo od komornika że ma zadłużenie z wniosku wierzyciela który był zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 31.07.2013 roku czy dług nie powinien być przedawniony

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wstępnie można powiedzieć, że zadłużenie nie jest przedawnione. W zaistniałej sytuacji zastosowanie będzie miał okres przedawnienia 10 lat, a nie 6 lat. Wynika to z przepisów wprowadzających zmiany dotyczące skrócenia terminu przedawnienia. Jednak w tym momencie należałoby sprawdzić, czy egzekucja w ogóle może być prowadzona. Codziennie przyjmujemy sporą liczbę spraw, w których egzekucje prowadzone są na podstawie wadliwych tytułów wykonawczych. A to oznacza, że możliwe staje się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. Zapraszamy do kontaktu. W naszej Kancelarii EUROLEGE wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna: https://www.eurolege.pl/kontakt/

agata pisze:

Proszę potrzebuje pomocy w sprawie z komornikami

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Agato, zapraszamy do kontaktu. Chętnie przeanalizujemy sprawę i zobaczymy co da się w sprawie zrobić. Oczywiście postaramy się również pomóc.

krzysztof.kurasz4@wp.pl pisze:

Mam wiele egzekucji komorniczej u jednego komornika według mnie wszystkie długi są przedawnione. Czy mam szanse na wstrzymanie egzekucji!!!! Jaki wniosek napisać? Czy możliwe jest by sąd z powodu przedawnienia wstrzymał egzekucję na mój wniosek? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Nie jest to zadanie łatwe Panie Krzysztofie. Przede wszystkim trzeba ustalić czy na etapie sądowym nie było poważnych wad formalnych tytułu wykonawczego. Przedawnienie to wtórna kwestia, której komornik nie rozstrzyga. Możemy wykonać na Pana rzecz bezpłatną analizę i ewentualnie pomóc w sporze. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Alicja pisze:

Witam mam długi w różnych firmach chciałabym prosić o pomoc .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zapraszamy do kontaktu Pani Alicjo: https://www.eurolege.pl/kontakt/