Zasadniczo umorzenie długu u komornika lub windykatora jest jedynie skrótem myślowym, skonstruowanym dla uproszczenia nazewnictwa procedury oddłużeniowej, w tym przede wszystkim ustalenia istnienia zadłużenia co do zasady, salda zadłużenia, terminu wymagalności zadłużenia i końcowo ewentualne przedawnieni długu. O co więc chodzi w tej procedurze oddłużeniowej oraz jak anulować dług?

Umorzenie długu u komornika – w jaki sposób?

Komornik to osoba, z którą raczej nikt nie chce mieć do czynienia. Niestety, wciąż społeczeństwo nie ma dostatecznej wiedzy na temat kompetencji komorniczych. W efekcie wielu zadłużonych nie wie, jakie działania komornik może podejmować, a które przekraczają granice związane z jego uprawnieniami. Szerzej o tym, kim jest komornik sądowy oraz jakie ma kompetencje, pisaliśmy w artykule: Kim jest komornik sądowy i co może komornik? Poradnik osoby zadłużonej.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze umorzenie egzekucji komorniczej nie oznacza umorzenia długu u komornika. Dług nadal istnieje, ale komornik z jakiegoś powodu (zazwyczaj z uwagi na bezskuteczność egzekucji) umarza postępowanie egzekucyjne. Gdy to nastąpi, to wszelkie zajęcia komornicze zostają „zdjęte” z konta bankowego albo wynagrodzenia za pracę. Od tego momentu komornik przestaje prowadzić egzekucję.

Tę istotną różnicę omawiamy w artykule Umorzenie egzekucji komorniczej – z urzędu i na wniosek. Kiedy komornik umorzy postępowanie egzekucyjne? Wskazujemy tu również na dwa sposoby umorzenia egzekucji komorniczej.

Druga sytuacja, to też nie jest umorzenie długu u komornika w sensie dosłownym. W tym przypadku, gdy udaje się po skutecznym przywróceniu terminu do wniesienia nakazu zapłaty uchylić nakaz. Wtedy komornik umarza postępowanie egzekucyjne. A jeśli sąd uwzględni sprzeciw i wierzyciel cofnie powództwo, albo sąd oddali pozew, to komornik będzie zobowiązany do zwrotu środków zajętych w drodze egzekucji.

Chcesz nie mieć w ogóle do czynienia z komornikiem? Sprawdź, czy jest to możliwe, czytając nasz artykuł Chcesz uniknąć komornika? Zobacz jak to zrobić!

Niewłaściwe doręczenie nakazu zapłaty a komornik

O nakazie zapłaty dowiadujesz się dopiero od komornika? Wcześniej nikt nie kontaktował się z Tobą w tej sprawie? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jako że w stosunku do osób fizycznych nie obowiązuje już fikcja doręczenia, nie musisz się obawiać, że pisma dotarły na niewłaściwy adres i nie zostały przez Ciebie odebrane. Zwykle do tego rodzaju błędu dochodzi, gdy pozwany zmienia miejsce zamieszkania albo zmienia nazwisko, a powód nie ma wiedzy na ten temat.

Taki list będzie najpierw dwukrotnie awizowany, a następnie wraca do sądu. Sąd wzywa powoda, by razem z komornikiem ustalili miejsce przebywania pozwanego. Jeśli nie uda im się zweryfikować miejsca zamieszkania pozwanego, sąd zawiesza postępowanie. W kolejnym kroku, po trzech miesiącach, sąd je umarza.

O tym, że masz jakieś długi, dowiadujesz się dopiero od komornika? Nie masz żadnej korespondencji w tej sprawie? Skonsultuj swoje obawy z prawnikami EuroLege. Pomożemy Ci odzyskać zabrane przez komornika środki.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Czy i jak rozmawiać z windykatorem?

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy windykator próbuje ściągnąć z Ciebie dług. Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej, to na pewno zastanawiasz się, co zrobić. Dzwonić? Pisać? Wyjaśniać? Przede wszystkim powinieneś się uspokoić i zebrać myśli, próbując sobie przy okazji przypomnieć, czy faktycznie miałeś jakieś zadłużenie. Jeśli tak, to u kogo (w jakiej firmie) i do kiedy miałeś je spłacić?

Jeśli nie jesteś w stanie sobie przypomnieć, że w ogóle masz jakieś niespłacone zobowiązania, najlepiej nie podejmuj żadnej próby kontaktu z windykatorem. Niestety dla niego – bez względu jak bardzo byś go przekonywał – jesteś dłużnikiem! Twoje tłumaczenia nie będą w ogóle interesowały windykatora. Skoro kupił wierzytelność od banku, firmy telekomunikacyjnej albo jakieś firmy pożyczkowej, to w jego przekonaniu na pewno Twój dług istnieje.

Dlatego rozmowy z firmą windykacyjną o pomyłce są zwyczajnie zbędne, a co więcej, doświadczeni konsultanci mogą tak pokierować rozmową z Tobą albo pisemną korespondencją, że przez przypadek możesz uznać dług, co rzecz jasna wykorzystają przeciwko Tobie w szykowanym już procesie sądowym. Musisz wiedzieć, że to wielki biznes, w którym obraca się miliardami złotych, a pojedynczy dłużnik nic dla nich nie znaczy! Reklamy w tonie „dogadajmy się” czy „razem pomożemy Ci wyjść z długów”, są… właśnie, tylko reklamą i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością!

Co więcej, miej świadomość, że nawet gdy bank czy chwilówka uzna, że ich roszczenia zostały zrealizowane, na przykład przez częściową spłatę długu i wycofa taką sprawę z sądu, to taka sytuacja też wcale nie będzie dla Ciebie korzystna. Sąd bowiem obciąży Cię jako pozwanego kosztami procesu. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym artykule zatytułowanym Cofnięcie pozwu (powództwa). Umorzenie postępowania sądowego. Co to oznacza?

Jak pozbyć się natrętnego windykatora na drodze sądowej?

Jeśli uważasz, że nie jesteś dłużnikiem firmy windykacyjnej, żądana kwota jest irracjonalna albo dług jest przedawniony, to najpewniej po jakimś czasie telefonicznego i pisemnego nękania windykator złoży pozew do sądu o zapłatę. Czy powinieneś się bać? Oczywiście, że nie.

Zgodnie z regułami procesu cywilnego, to windykator musi udowodnić, że zawarłeś umowę, na podstawie której żąda od Ciebie pieniędzy, a żądana kwota jest prawidłowa. Zazwyczaj jako powód w takiej sprawie występuje Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty o różnej nazwie (np. Prokura, Hoist, Best, Ultimo itp.).

Jeśli zostałeś pozwany do sądu, to nie powinieneś się martwić, w końcu będziesz mógł przerwać tęą nieustanną presję o zapłatę długu i poddać rozstrzygnięcie sporu niezawisłemu i niezależnemu sędziemu. Z racji tego, że fundusze sekurytyzacyjne dysponują olbrzymim kapitałem i posiadają wyspecjalizowanych pracowników, Ty również powinieneś poprosić o pomoc profesjonalistę w tej dziedzinie. Szczególnie w sytuacji, gdy nie wiesz, jak wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym lub nakazowym!

Niestety przepisy prawa cywilnego uniemożliwiają wystąpienie przez dłużnika z pozwem o stwierdzenie przedawnienia długu. Zresztą nie byłoby to opłacalne, skoro jako powód musiałbyś wyłożyć z własnej kieszeni pieniądze na wpis sądowy i udowadniać przedawnienie. Lepiej jest poczekać na pierwszy ruch ze strony windykatora i za jego pieniądze przekonać sędziego, że długu nie ma albo jest przedawniony!

Jak windykator wylicza wysokość zadłużenia?

Jeśli rzeczywiście zaciągnąłeś kiedyś jakieś zobowiązanie – chociaż niekoniecznie musisz pamiętać, jakie i kiedy – to zapewne nurtuje Cię kwota, jakiej żąda od Ciebie windykator w wezwaniu do zapłaty. Zastanawiasz się, dlaczego aż tyle? Na dobrą sprawę o tym wie tylko windykator i jego programy rachunkowe. Często sumy żądane przez firmy windykacyjne spadają z przysłowiowego „sufitu” i nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia w okolicznościach sprawy.

Jeśli zażądasz kiedyś rozliczenia kwoty przez windykatora, to oczywiście raczej taką rozpiskę otrzymasz, przy czym w dalszym ciągu nie będziesz wiedział, skąd te koszty, odsetki, kary, których wartość łączna nierzadko przekracza kwot należności głównej do spłaty nawet kilkukrotnie!

Bardzo istotną kwestią jest także, o ile rzeczywiście zaciągałeś zobowiązanie i kwota długu się zgadza, kiedy miałeś to zobowiązanie pierwotnie spłacić i czy nie jest ono przypadkiem przedawnione. O terminach przedawnień możesz przeczytać tutaj: jak obliczyć termin przedawnienia.

Masz problemy związane z długami? Komornik chce zająć Twoje wierzytelności? Nasi prawnicy podpowiedzą Ci, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Zgłoś się do specjalistów z EuroLege i sprawdź, jakim sposobem możesz zażegnać ten kryzys w Twoim życiu.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


4.5/5 - (88 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wzory i przydatne pisma

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Janusz pisze:

Od 12 lat spłacam kredyty. Mam komornika w 10 sprawach. Dług rośnie, a nie mogę tego spłacić. Komornik od 10 lat zajmuje mi 25% renty. Jestem nieuleczalne chory. Czy istnieje jakaś możliwość na umorzenie całkowite lub częściowe długu

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Januszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o opis Pani sprawy/spraw. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Mam dług w firmach windykacyjnych ,minęło około 20 lat ,komornik sciagaz wynagrodzenia 300 zł odsetki rosna a końca nie widac

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Stanislaw pisze:

Mam zajecie komornicze z Profi Credit Moim zdaniem wysoce zawyzone ,Drugim zajeciem jest z Prowident Z mojej emerytury Komornik zabiera 890 zl Dodam ,ze pozyczki zawieralem bedac na emeryturze ,do ktorej dodatkowo dorabialem .Wszystko runelo gdy zachorowalem na nowotwor zlosliwy .Podejrewam ,ze te wymienione firmy pozyczkowe zadaja zawyzone kwoty,pozbawiaja mnie przytym mozliwosci pelnego leczenia .Prosze o pomoc ,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Stanisławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Proszę o pomoc w sprawie komorniczej, nigdy nie dostałam pozwu do sądu ani nakazu zapłaty.. Komornik siadł mi na bank.. Dowiedziałam się z banku który to komornik i numer sprawy.. Po rozmowie a asesorem okazało się że dług był z roku 2017 z marca sprzedany do trzech firm.. Co spowodowało makabryczna kwotę z 2 tys na 12tys..z tego co, się dowiedziała. Jest jakieś nowe prawo na ten temat..prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam komornik zajął mi świąteczne wynagrodzenie w postaci ekodu czy firma mogła wysłać komornikowi socjal? Koleżanka trz ma komornika i nic jej nie odesłali do komornika jak to jest?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Od jedenastu lat nie mieszkam w Polsce. Od zawsze miałem konto bankowe w mBanku i nigdy nie było żadnego zajęcia. W styczniu tego roku zamknąłem stare konto bankowe i otworzyłem kantor walutowy Alior. Przed tygodniem dostałem wiadomość z Alioru, że istnieje zajęcie na moim koncie na kwotę 3700 zł. Proszę o pomoc. Nic nigdy nikomu nie byłem winien i nigdy nie otrzymałem żadnego zawiadomienia z sądu więc podejrzewam próbę oszustwa .
Z poważaniem Piotr Frankowski

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze, warto sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sofia pisze:

Dostalam z zusu pismo o komorniku.niigdy nie dostalam i nie podpisalam zadnego pisma.chyba nie mam szans na splaty tych pieniedzy.mam maluta emeryture

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agacia pisze:

Witam. Około 15 lat temu wzięłam pożyczkę której nie spłaciłam około 2000zl. Były telefony ,listy ,wezwania do zapłaty ale nic z tym nie robiłam ze względu na niewielką kwotę… Doczekałam się sprawy i komornika a ponieważ pracowałam to komornik dostawał spłatę bezpośrednio od pracodawcy. I myślałam że to już koniec z moim długiem, ale po kilku latach odezwał się do mnie HOIST wmawiając mi że mam dług… Czy to możliwe?? Nie rozmawiałam z nimi ani nic myśląc że jak m coś im zapłacić to niech dadzą mnie do sądu a komornik zrobi co trzeba.. No i była kolejna sprawa w sądzie i nakaz zapłaty około 200zl co też komornik sobie wziol, a w sumie to nawet więcej. I znów myślał że to już koniec… ale HOIST ciągle do mnie wydzwania i mówi że mam u nich dług!!! Nie rozmawiam z nimi ucinając telefon ale ile tak można… co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna Wac pisze:

Witam. Pewien Pan od roku jest pacjentem zolu psychiatrycznego. Wcześniej był leczony w szpitalu – również psychiatrycznym gdzie trafił z ulicy (na wskutek choroby psychicznej, alkoholowej- stał się człowiekiem bezdomnym). Wszelkie pisma były wysyłane na inny adres pacjenta. Teraz dostaliśmy pismo z ZUS informujące, o zmniejszeniu wypłacanych świadczeń z powodu egzekucji komornicznej. Nie jest wiadome za co, w jakiej kwocie itp. Napisaliśmy pismo do komornika z prośbą o wyjaśnienie sprawy. W jaki sposób można pomóc pacjentowi?

Dzień dobry, Z przekazanego opisu wynika, iż w przedmiotowej sprawie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Wszystko wskazuje na to, że możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy oraz przesłanie dokumentów do analizy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Oliwia pisze:

Dzień dobry. Na wypłatę mojego narzeczonego wszedł komornik. Nie mam przez to na inne opłaty, nie chcemy mieć przez to kolejnych problemów. Czy w takim wypadku można coś zrobić, czy dosłownie nic nie możemy zrobić i tylko czekać aż będzie gorzej w wyniku niepłaconych rachunków?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Oliwio. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Trzeba to jednak sprawdzić. W naszej Kancelarii wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Co do tego czy komornik może zająć środki stanowiące Pani wynagrodzenie to niestety komornik mógł zająć te środki. Ewentualnie trzeba byłoby wówczas składać do sądu pozew o wyłączenie tych pieniędzy spod egzekucji. Zadanie dosyć długotrwałe, kosztowne i nie dające 100% gwarancji powodzenia.

Tomasz pisze:

Witam .mam pytanie.czy jest możliwe żeby komornik po zabraniu mi wszystkiego .dosłownie.2 lata mieszkałem u brata Alberta w Szczecinie nie stety kwotę jaką byłem winny ubezpieczalni była wtedy tak wysoka ze nie bylem w stanie. Po 7 latach komornik wszedl również na konto zabrał mi moje drobne oszczędności, ale kwota i dalej jest bardzo wysoka .chodzi o kwoty kilka set tysięcy.czy jest szansa że będzie mnie stać chociaz na wynajem mieszkania i kiedys na kredyt mieszkaniowy żebym mógł zyc ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Tomaszu. Musielibyśmy poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby ocenić szanse powodzenia.
Przede wszystkim trzeba byłoby sprawdzić czy komornik w ogóle może prowadzić przeciwko Panu egzekucję. Koniecznym jest sprawdzenie czy tytuł wykonawczy nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Widzimy coś takiego kilka do kilkunastu razy dziennie i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Możliwe staje się wówczas umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sławek pisze:

Dostałem info z banku że komornik zajmuje środki które wpłyną powyżej pewnej kwoty oraz dostałem informację z pracy że wchodzi mi na pensję. Nie odebrałem żadnego listu poleconego i ani zwykłego co z tym zrobić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Trzeba w takim razie Panie Sławomirze sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący egzekucję nie jest wadliwy. Pd tego trzeba zacząć na pewno. Możemy wykonać na Pana rzecz darmowa analizę sprawy i jeśli będzie ona pozytywna to możemy następnie pomóc w załatwieniu wszystkich formalności. Gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to będziemy wówczas w stanie umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie pieniądze zabrane przez komornika. Zajmujemy się profesjonalnie tego typu sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Sebastian pisze:

Mam problem z komornikiem place prze niego alimenty place dużo wiencej żeby spalić długi,lecz ostanio przerosły mnie odsetki ponieważ komornik twierdzi że co roku się dodaje odsetki i z kwoty niecałe 13 tys nalicza mi 3.5tys odsetek.A mi mówili że odsetek jest niecałe 11procet co od takiej kwoty powinno być około 1.4tys .Czy jest to zgodne z prawem i jak zrobić żeby te odsetki umozyc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Niestety Panie Sebastianie, ale w sprawach dotyczących alimentów nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Dominika pisze:

Witam. Kilka dni temu komornik zajął moje konto bankowe. Nie dostałam żadnego powiadomienia o egzekucji nawet żadnej informacji od windykatora. Co zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Dominiko, najpewniej w Pani sprawie doszło do pomyłki nie tylko merytorycznej, ale też sądowej. Powinna Pani otrzymywać jakieś pisma z sądu zanim pojawił się komornik. Jeśli tak nie było to oznacza, że mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie nie tylko umorzyć egzekucję, ale również odzyskać wszystkie pieniądze zabrane przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Elwira pisze:

Jestem zadłużoną osobę i z tego co wiem mam mniejszy długo A komornik stwierdził że jest większy Tu p.Elwira Salzburg 7808270XXXX proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Elwiro, możemy przyjrzeć się Pani sprawie bliżej. Być może komornik w ogóle nie może prowadzić egzekucji ze względu na wadliwy tytuł wykonawczy. Codziennie spotykamy takie sprawy i pomagamy w umarzaniu egzekucji i odzyskiwaniu pieniędzy zabranych przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

marek pisze:

mąż w tym roku przeszedł na emeryturę i nagle zaczął otrzymywać dziesiątki informacji o egzekucjach komorniczych; długi pochodzą sprzed 15-20 lat, o większości dowiaduję się po raz pierwszy, co możemy z tym zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Marku, postaramy się pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dalszych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Paulina pisze:

Witam serdecznie wczoraj wieczorem komornik zajął mi Kato w banku a ja nie dostałam żadnej informacji listownej co teraz zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Paulino, bardzo możliwe, że tytuł wykonawczy wysyłany był do Pani na nieprawidłowy adres. Jeśli tak, to jesteśmy w stanie umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane przez komornika pieniądze. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Ewelina pisze:

Dzień dobry mam pytanie dotyczące finansowym

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zapraszamy do kontaktu Pani Ewelino: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Agnieszka pisze:

Jak uwolnić się od długu przed 20 lat?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

To zależy Pani Agnieszko co działo się przez te 20 lat. Czy była sprawa sądowa i postępowanie komornicze? Możemy spróbować Pani pomóc. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Wieslaw pisze:

Czy komornik i wierzyciel mogli naliczyć mi 16tys.gdy dług byl 3,5tys.Nadmienie że egzekucja trwała od2003r. do 2016 ponieważ utrzymywałem się z renty najniższej.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Wiesławie, pewnie są to naliczone przez komornika koszty egzekucji oraz odsetki. Najlepiej byłoby, gdyby napisał Pan pismo do komornika z prośbą o wskazanie w jaki sposób były księgowane Pana wpłaty i ile wynosi kapitał. Możemy również przeanalizować Pana sprawie sprawdzić, czy przypadkiem nie nadaje się do umorzenia. Wówczas możliwe byłoby nawet odzyskanie wszystkich zabranych środków. Wszystko zależy jednak od okoliczności sprawy i bez wywiadu z Panem oraz dokumentacji niewiele jesteśmy w stanie powiedzieć. Analiza sprawy jest u nas bezpłatna dlatego zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Sylwia pisze:

Bardzo proszę o pomoc z zadłużeniem komornika.prosze o kontakt dziękuję

Dzień dobry, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią, tel. 530 333 130. :)

Dzień dobry Pani Sylwio. Nasz specjalista skontaktuje się z Panią drogą emailową. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu, tel. 530 333 130

Rafal pisze:

Proszę o pilny konrakt.

Panie Rafale, prosimy o opisanie sprawy na adres email: kontakt@eurolege.pl lub telefonicznie 530 333 130.

Natasha pisze:

Bardzo przydatne porady proszę o tel. 532 XXX XXX pozdrawiam😉

Danuta Czechowska pisze:

Mam dwóch komorników. Zostałam sprzedana z firmy Kruk do tych dwóch czyli Get Back i Best mój prawnik twierdzi co innego co robić

Pani Danuto, są sytuacje, kiedy zatrzymanie egzekucji komorniczej, a nawet anulowanie długu, są możliwe. Aby ustalić jak jest w Pani przypadku konieczna jest kompleksowa analiza prawna sprawy. Zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią, jeden z naszych prawników bezpłatnie ustali, czy umorzenie długu u komornika będzie w Pani przypadku możliwe. :)