Czy mając długi można uniknąć przykrości związanych z wkroczeniem w nasze życie komornika sądowego? A może są jakieś metody, dzięki którym życie z komornikiem na karku nie będzie miało miejsca? W naszym dzisiejszym artykule wskażemy Państwu co robić, aby mając długi nie popaść w sidła komorników sądowych. Zapraszamy do lektury i wyciągania wniosków 😊

Kim jest komornik sądowy?

Komornik sądowy to obecnie ktoś w rodzaju quasi-urzędnika. Jest on zaliczany do grona osób podlegających szczególnej ochronie, np. ochronie prawa karnego. Do tego posiada liczne uprawnienia, o jakich inne instytucje prywatne – w tym firmy windykacyjne czy banki – mogą jedynie pomarzyć. Komornik ma wgląd w majątek osoby, wobec której prowadzona jest egzekucja. Może swobodnie zajmować konta bankowe, wynagrodzenia za pracę, rentę czy emeryturę. A robi to właściwie wszystko jednym kliknięciem na klawiaturze komputera.

Oczywiście komornik uprawniony jest też do wykonywania czynności bardziej dotkliwych i poniżających dla osoby zadłużonej, jak chociażby egzekucja z ruchomości, a nawet egzekucja z nieruchomości.

Komornik jest uprawniony do stosowania środków przymusu przy użyciu policji, jak np. przymusowe wejście do lokalu, w którym zamieszkuje osoba zadłużona.

Co ważne jednak, komornik sądowy w sensie organizacyjnym i prawnym nie jest urzędnikiem, ale prowadzi własną kancelarię komorniczą, która bardziej zbliżona jest do prywatnej firmy niż do urzędu. Komornik zatrudnia tam na własny koszt i ryzyko pracowników, z własnej kieszeni opłaca czynsz za lokal czy odpowiada za obsługę księgową, która musi jakoś zorganizować.

O tym kim jest i co może komornik dowiesz się więcej z artykuł tutaj: https://www.eurolege.pl/kim-jest-i-co-moze-komornik-sadowy-poradnik-osoby-zadluzonej/

Jak uniknąć komornika? Zapobiegaj, a nie lecz!

Można by powiedzieć, że w sprawach dotyczących zadłużeń jest tak samo jak w przypadku spraw dotyczących zdrowia. Praca prawnika często bywa porównywana w niektórych zakresach do pracy lekarza. Dlaczego? Ponieważ w niektórych sytuacjach na ratunek jest już za późno i zarówno lekarz jak i prawnik rozkładają ręce. Wtedy osoba dotknięta problemem czy to zdrowotnym czy prawnym zostaje sama i słyszy: „nic nie da się już zrobić”. Dlatego tak ważne jest, aby profilaktycznie zapobiegać problemowi, a nie później starać się go zwalczać!

Jak uniknąć problemów związanych z komornikiem? O tym poniżej.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Nie chcesz mieć problemów z komornikiem? Dbaj o swoje interesy i zaskarżaj orzeczenia sądowe!

Jako osoba zadłużona i pozwana masz prawo się bronić. Nawet więcej, w zdecydowanej większości przypadków działania zmierzające do złożenia skutecznego odwołania od sądowego orzeczenia są zasadne!

Przykład? Zaledwie ok 3% osób, które dostają nakaz zapłaty z e-sądu w EPU składa sprzeciw od nakazu zapłaty, czyli swoiste odwołanie. Wynika z tego, że aż 97% osób pozwanych do e-sądu nic nie robi sobie z tego, że sąd wysłał do nich pismo i nakazał zapłatę określonej kwoty.

Dlaczego możemy się dziwić? Z jakich powodów aż 97% osób pozwanych się myli? Powodów jest kilka.

Pierwszy powód to taki, że odwołanie od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym ora EPU wolne jest od kosztów sądowych!

Drugi powód, chyba jeszcze ważniejszy to taki, że referendarz sądowy w e-sądzie wydaje nakaz zapłaty nie widząc żadnych dokumentów. Nie widzi umowy pożyczki kredytu/pożyczki, cesji wierzytelności, dowodów spłat itd. A więc jak nie widzi to jak może wydać nakaz zgodny z rzeczywistością? Otóż może, wierzy na słowo bankowi, firmie windykacyjnej, pożyczkowej. Czy Ty jako osoba pozwana masz się na to godzić? Masz płacić za coś, czego sąd nie jest pewien. Czego również Ty jako osoba pozwana pewnym być nie możesz, ponieważ kwoty wskazywane w pozwie mogą być z tzw. „sufitu”, nieweryfikowalne w żaden sposób.

UWAGA! Składając odwołanie od nakazu zapłaty zyskujesz szansę na normalny i uczciwy proces! Nakaz zapłaty można szybko uchylić i uniknąć komornika!

Dlaczego więc tak wiele osób nie chce korzystać z możliwości skarżenia nakazów zapłaty? Wynika to przede wszystkim z braku wiedzy. Drugim czynnikiem jest brak wiary w powodzenie w sprawi. A to błąd!

Aż 8 na 10 sprawy sądowe kończy się wynikiem pozytywnym dla osoby pozwanej!

W naszej Kancelarii EUROLEGE prowadzimy statystyki, z których wynika, że więcej niż 80% spraw kończymy z wynikiem pozytywnym dla naszych klientów. Co rozumiemy pod pojęciem wynik pozytywny? Przede wszystkim oddalenie powództwa w całości, które równoznaczne jest z uzyskaniem pełnego oddłużenia. Tak, pełnego, czyli takiego stanu rzeczy, w którym nie musisz nic płacić!

Pod pojęciem wygranej możemy również rozumieć sytuację, w której wygrywamy proces w więcej niż 50%, czyli np. w 70 czy 90%.

Przykład: Osoba pozwana dostaje nakaz zapłaty na kwotę 10.000 zł. Składamy sprzeciw od nakazu zapłaty i go kasujemy w całości. W wyroku zasądzającym sąd zasądza 2.000 zł, ale oddala powództwo co do 8.000 zł. Klient ma zaoszczędzone nie tylko 8.000 zł, ale też wiele setek złotych odsetek oraz brak kosztów sądowych.

Oto dlaczego trzeba odwoływać się od nakazów zapłaty i wszelkich orzeczeń sądowych nakazujących zapłatę!

Wygraliśmy już setki spraw o zapłatę z powództwa banków, firm windykacyjnych oraz pożyczkowych. Tutaj znajdzie jedynie niewielką część naszych sukcesów: https://www.eurolege.pl/wygrane-sprawy/

Nie twierdzimy, że długów nie należy spłacać. Trzeba jednak pamiętać, że wyspecjalizowany prawnik musi przyjrzeć się sprawie pod kątem tego, czy bank, firma windykacyjna lub pożyczkowa miały prawo w ogóle złożyć pozew. A jeśli tak, to czy kwoty wskazane w pozwie i nakazie zapłaty nie są zawyżone.

Jeśli nie odwołasz się w terminie 2 tygodni od dnia otrzymania przesyłki sądowej z nakazem zapłaty to bezpowrotnie stracisz szansę na rzetelny i uczciwy proces… Stracisz ponadto bezpowrotnie szansę na życie bez komornika i traumy zajętych kont bankowych, wynagrodzeń za pracę czy też wizyt w miejscu zamieszkania.

Dostałem nakaz zapłaty z sądu. Jak mogę zgłosić swoją sprawę do Kancelarii EUROLEGE?

W naszej Kancelarii EUROLEGE przyjęliśmy sobie za cel pełne uproszczenie i zdalność w prowadzeniu spraw. Dzięki temu jesteśmy dostępni dla Ciebie w każdym miejscu w Polsce. Wystarczy, że masz telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Pomagamy osobom pozwanym przed każdym sądem w Polsce!

Jak możesz zgłosić nam swój problem? To bardzo proste:O Autorze

Jacek Andrzejewski

Dyrektor ds. marketingu w Kancelarii EUROLEGE. Doświadczony manager marketingu i sprzedaży z wieloletnią praktyką na kierowniczych stanowiskach w kancelariach prawnych i firmach handlowych o zasięgu ogólnopolskim. Wielokrotnie zasiadał w organach instytucji działających w sektorze NGO.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Karolina pisze:

A co mogę zrobić jeżeli otrzymałam pismo od komornika sądowego a wcześniej żadnego pisma z sądu z nakazem zapłaty i informacji o długu nie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Z opisu Pani sprawy wynika, że najpewniej doszło do wadliwego doręczenia w procesie, a w ślad za tym powinno być możliwe umorzenie egzekucji, a także odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika. Potrzebujemy jednak więcej informacji, aby ustalić to z pewnością. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.