Pozwany: Bank BPH S.A.

Następna wygrana sprawa o kredyt we frankach szwajcarskich przed Sądem w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem nie sąd okręgowy, ale sąd rejonowy, a więc sprawa o mniejszej kwocie przedmiotu sporu, ale wcale nie lżejszym ciężarze gatunkowym.

Tym razem naszym przeciwnikiem był Bank BPH S.A., który przejął pakiet kredytów walutowych od GE Money Bank S.A. Rozgrywka szła o zmianę klauzuli walutowej w kredycie frankowym. O co chodziło i jak się skończyła ta sprawa? O tym poniżej.

Wyrok Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim

Pierwsza instancja zakończyła się pozytywnie. Wniesiony pozew nie zawierał braków, co umożliwiło szybkie działanie sądu. Wyrokiem Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim stwierdził nieważność aneksu do kredytu frankowego, w którym kredyt zlotowy został zmodyfikowany na kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego. W wyniku wydanego wyroku zobowiązanie kredytowe powodów uległo zmniejszeniu o ponad 50.000 zł! Standardowo pełnomocnik Banku BPH S.A. wniósł apelację od niekorzystnego dla swojego Klienta wyroku sądu I instancji. Z tego tez powodu sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim

W związku z faktem, że sprawa dotyczyła dawnego kredytu GE Money Bank, gdzie kurs ustalano jako sumę marży banku i średniego kursu NBP, bank bronił się w apelacji domagając wykluczenia z umowy jedynie zapisu o ustalaniu kursu w oparciu o marżę banku z dalszym pozostawieniem jego konstrukcji jako kredytu indeksowanego. Sąd nie podzielił jednak stanowiska banku i utrzymał wyrok I instancji w mocy.

Podsumowanie – korzyści:

W związku ze stwierdzeniem nieważności aneksu do umowy kredytu we franku szwajcarskim nasi Klienci oszczędzili 50.000 zł! Oznacza to, że całkowita kwota kredytu do spłaty obniżyła się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze nasi Klienci mogą teraz wydać na aktualne potrzeby rodziny.

  • Wyrok Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim I C 1477/20
  • Wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim II Ca 269/22
  • Wyrok jest prawomocny!

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


Podobał Ci się artykuł? Oceń go.

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.