Kolejna firma pożyczkowa znalazła się pod lupą UOKiK. Tym razem firma MOGO ukarana została przez Prezesa UOKiK kwotą 320.000 zł (trzysta dwadzieścia tysięcy złotych). Jak widać urząd państwowy coraz baczniej przygląda się praktykom „chwilówek”. Zapewne jest to wynikiem wielu skarg jakie od dłuższego czasu spływają do UOKiK pod adresem instytucji finansowych.

MOGO ukarane karą 320.000 zł. Co nie spodobało się Prezesowi UOKiK?

Jak czytamy w komunikacie UOKiK: „Firma pożyczkowa MOGO swoimi praktykami naruszała zbiorowe interesy konsumentów. Przedsiębiorca wykorzystywał niewiedzę swoich klientów co do faktycznie ponoszonych kosztów związanych z umowąnie określał za co będzie pobierać opłaty i jaki jest ich katalog. Leżało to w sprzeczności nie tylko z prawem, ale również z dobrymi obyczajami. Ponadto spółka pobierała również od konsumentów spóźniających się ze spłatą pożyczki opłaty przekraczające limit ustawowy.”
Prezes UOKiK dodał również, że:

„Spółka działa jako instytucja pożyczkowa, a stosowane przez nią nieuczciwe praktyki uderzają w konsumentów znajdujących się nierzadko w trudnej sytuacji finansowej. Nie bez znaczenia pozostaje także szeroki zakres terytorialny stosowania tych działań, obejmujący obszar całego kraju. Biorąc pod uwagę te okoliczności, nałożyłem na firmę pożyczkową Mogo karę ponad 320 tys. zł oraz zobowiązałem firmę do usunięcia trwających skutków naruszenia zbiorowych interesów konsumentów”.

Decyzja o nałożeniu kary nie jest jeszcze prawomocna. Firma MOGO może złożyć odwołanie do sądu, jeśli uzna, że zarzuty sformułowane pod jej adresem przez Prezesa UOKiK są błędne i nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Masz problem z bankiem, chwilówką albo windykatorem? Zobacz jak się bronić!

Jeśli w Twojej sprawie z firmą pożyczkową, windykacyjną albo bankiem pojawiły się problemy to zawsze możesz próbować je rozwiązać. Pamiętaj, że działanie na własną rękę może skutkować sprowadzeniem na siebie jeszcze większych kłopotów. Spóźniasz się ze spłatą rat, otrzymałeś wypowiedzenie umowy albo wezwanie do zapłaty. To nie powód do paniki.
W naszej Kancelarii EUROLEGE pomagamy osobom z całej Polski wychodzić z problemów finansowych. Na naszym koncie mamy tysiące wygranych spraw sądowych przeciwko instytucjom finansowym. Wygrywaliśmy m.in. z Profi Credit, Alior Bank, Ultimo, czy Provident.

Mam komornika. Czy mogę jeszcze liczyć na pomoc?

Jeśli Twoja sprawa znajduje się na etapie postępowania egzekucyjnego to być może nie jest jeszcze za późno. W zależności od tego co wydarzyło się w sprawie jeszcze na etapie postępowania sądowego pomoc może okazać się możliwa. Po pierwsze, jeśli zauważymy, że istnieją szanse na umorzenie egzekucji i ODZYSKANIE ZABRANYCH ŚRODKÓW przez komornika to zrobimy to w Twoim imieniu.
Jeśli jednak w sprawie procesowo nic nie da się zrobić to możliwe jest przeprowadzenie za naszym pośrednictwem negocjacji z wierzycielem. Dzięki temu możesz zyskać szansę na realne zmniejszenie swojego zadłużenia.

Jak zgłosić się do EUROLEGE o pomoc?

W naszej Kancelarii postawiliśmy sobie za cel łatwość i szybkość kontaktu. Nie musisz się umawiać, stać w kolejkach i czekać. U nas wszystko załatwisz szybko i zdalnie. Nie musisz nawet wychodzić z domu czy pracy. Pomagamy osobom zadłużonym w każdym zakątku Polski. Jak możesz się do nas zgłosić?
Oto kilka wygodnych i bezpiecznych form kontaktu z nami:

Źródło: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=17178
Zdjęcie: Marketing photo created by freepik – www.freepik.com


5/5 - (1 vote)

Kategorie: Wiadomości

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.