Uważasz, że z bankiem nie można wygrać w sądzie? Nic bardziej mylnego! Przeczytaj historię Pani Mirosławy z okolic Krakowa, która wygrała z Alior Bank S.A. i teraz może rozpocząć nowe życie, bez długów! Windykacja z Alior Bank nie musi oznaczać, że bank ma rację. Wiemy coś na ten temat. Przeprowadziliśmy już tysiące spraw sądowych przeciwko bankom, firmom pożyczkom i windykacyjnym. W bardzo wielu sprawach doprowadziliśmy do pełnego, sądowego oddłużenia naszych Klientów. Chcesz wiedzieć jak to możliwe? Poznaj jedną z takich historii, która dotyczyła Alior Banku.

W Twojej sprawie jest komornik z Alior Banku? Na to też mamy skuteczne metody. Jednak w takich sprawach działanie jest mocno ograniczone i możliwe jedynie w wybranych sytuacjach. Jakich? O tym dowiesz się po przeczytaniu tego poradnika.

Windykacja – Alior Bank pozywa, a sąd wydaje nakaz zapłaty długu.

Niestety mimo uchylenia BTE podmioty bankowe nadal stanowią grupę uprzywilejowaną jeśli chodzi o proces cywilny. Tak jak w tysiącach innych spraw, bohaterka tego artykułu. Pani Mirosława, otrzymała nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. Na nieszczęście Pani Mirosławy, nakaz zapłaty wydany przez sąd okręgowy na rzecz Alior Bank S.A. opiewał na kwotę ponad 200.000 zł! Opłata od zarzutów od nakazu zapłaty miała wynieść ponad 7.500 zł. Tyle trzeba byłoby wpłacić pieniędzy do kasy sądu, aby ten w ogóle chciał procedować w tej sprawie. Pani Mirosława jednak tych pieniędzy nie miała.

Wygrywaliśmy już wcześniej między innymi z PKO BP S.A., postanowiliśmy więc, że i w tej sprawie powalczymy o najwyższą stawkę. Zapewniliśmy Pani Mirosławie pełnomocnika, który dogłębnie przeanalizował sprawę i napisał zarzuty od nakazu zapłaty.

Zwolnienie od kosztów opłaty sądowej w sprawie Alior Bank S.A.

Postanowiliśmy, że spróbujemy zwolnić Panią Mirosławę od kosztów opłaty sądowej w postaci zarzutów od nakazu zapłaty. Wniosek o zwolnienie okazał się pełnym sukcesem. Pani Mirosława została zwolniona od kosztów sądowych opłaty w całości! Sąd więc skierował sprawę na posiedzenie, a Alior Bank S.A. otrzymał nasze zarzuty od nakazu zapłaty.

Wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych jest u nas standardem, jeśli Klient nie jest w stanie pokryć stosownej opłaty sądowej. A jak wiadomo bywają one wysokie. Przygotowujemy wówczas wszystkie dokumenty, a zadaniem Klienta jest jedynie uzupełnić zgodnie z prawdą i podpisać oświadczenie o stanie rodzinnym i majątku, które składamy do sądu wraz z wnioskiem.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Rozprawa sądowa z Alior Bank S.A. Bank nie przedłożył dowodów zawarcia umowy kredytu!

Zgodnie z przepisami Alior Bank S.A. do pozwu przeciwko Pani Mirosławie przedłożył jedynie wyciąg z ksiąg rachunkowych banku. Dokument, który wydrukowany został z wewnętrznego systemu banku i podpisany przez pracownika Alior Bank S.A. Na tej podstawie sąd wydał nakaz zapłaty. My jednak zażądaliśmy, aby Alior Bank S.A. przedłożył umowę kredytu. Mimo wyraźnego zobowiązania sądu Alior Bank S.A. powtarzał swoje stanowisko, że wystarczający jest wyciąg z ksiąg rachunkowych. Po prostu, taka taktyka procesowa.

Mało tego, zakwestionowano również wartość dochodzonego świadczenia. W żaden sposób wyliczenia banku nie pasowały do wartości potencjalnego długu. Co Alior Bank S.A. na ten zarzut? Oczywiście, że wszystko wynika z wyciągu z ksiąg rachunkowych banku. Argumentacja nie pozostawia złudzeń, Alior Bank S.A. najzwyczajniej nie posiadał oryginału umowy, na podstawie której żądał ponad 200.000 zł!

Jak wygrać z Alior Bank S.A.? Wyrok sądu zgodnie z oczekiwaniami.

Ostatecznie wyrok sądu i jego uzasadnienie nie pozostawiało wątpliwości. Alior Bank S.A. nie przedłożył dowodów, z których miała wynikać zasadność powództwa oraz wysokość dochodzonego roszczenia.

Miesiące oczekiwań i przepychanek procesowych z Alior Bank przyniosły swój pozytywny finał. Sąd Okręgowy uchylił nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym i powództwo w całości oddalił. Pani Mirosława od momentu wydania wyroku może spać spokojnie, a nasza statystyka wygranych spraw pozostała na niezmienionym, bardzo wysokim poziomie J

windykacja alior bank

Komornik z Alior Bank S.A.? Sprawdź czy możesz uniknąć płacenia!

W Twojej sprawie z Alior Bank S.A. jest już komornik? Być może jeszcze nic straconego. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że wiele nakazów zapłaty i wyroków zaocznych zawiera istotne wady formalne. Co to może oznaczać? Umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy! Jednak po kolei.

Co takiego musi się stać, aby w Twojej sprawie można było zablokować komornika z wniosku Alior Bank? Wszystko zależy od tego, czy zanim pojawił się komornik otrzymywałeś/aś jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie. Jeśli odpowiedź brzmi: NIE, to jesteśmy w domu :)

Najpewniej na skutek zmiany adresu (np. wyjazd za granicę, przeprowadzka) albo zmiany nazwiska (np. wstąpienie w związek małżeński) doręczenie Ci przesyłki z nakazem zapłaty czy wyrokiem zaocznym było niemożliwe. Ty jednak o żadnej sprawie nie wiedziałeś/aś. Takie zdarzenie daje solidne podstawy do umorzenia egzekucji!

Mamy świadomość, że 99% z naszych Klientów nie zajmuje się prawem. Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE pomagamy od początku do końca. Nie spoczywamy, aż do czasu kiedy Wasze pieniądze na powrót zasilą Wasze konta.

Gdzie szukać pomocy w oddłużaniu?

Chciałbyś się z nami skontaktować w sprawie pomocy? Działamy zdalnie na terenie całego kraju. Wszystko załatwisz u nas zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Oto sposoby szybkiego kontaktu:


4.6/5 - (57 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Paulina pisze:

Witam. Pisałam już wczoraj e-maila na temat kredytów i jakie mam długi…
Jeszcze mam problem ze spłatą raty.. Pisałam im, że w tym miesiącu nie dam rady spłacić raty, wypełniłam wniosek … ale i tak muszę spłacić ratę, a nie mam z czego..
Już dostałam e-maila z Alior bank windykacja..

Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Paulino, postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej?