Masz komornika i zastanawiasz się jak sprawdzić czy zabrał Ci zwrot podatku? A może w ogóle nie może tego robić? W materiale odpowiemy na te i inne pytania dotyczące komornika a zwrotu podatku z urzędu skarbowego. Wskażemy kwestie konsumentów oraz przedsiębiorców. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu. Na pewno warto wiedzieć więcej.

Czy komornik może zabrać zwrot podatku?

Przedmiotem egzekucji komorniczej wobec osoby zadłużonej jest ogół jej praw majątkowych. Zaliczają się do tego nie tylko ruchomości i nieruchomości. W skład majątku dłużnika wchodzą także:

  • pieniądze zgromadzone na kontach bankowych,
  • wynagrodzenie za pracę,
  • renta i emerytura,
  • inne wierzytelności, np. zwrot podatku.

Oznacza to, że komornik może prowadzić bardzo szeroko zakrojoną akcję przeciwko osobie zadłużonej. Jego zadanie jest jak najszybsze zaspokojenie należności w toku egzekucji. W skład tych należności wchodzą nie tylko pieniądze dla wierzyciela. Zalicza się do nich również środki, które nalicza sobie jako należne komornik za prowadzoną egzekucję. Bywa, że kwoty nie są niskie i potrafią stanowić znaczącą wartość całości zadłużenia komorniczego.

Odpowiadając krótko na postawione pytanie: TAK, komornik może zająć zwrot podatku osobie zadłużonej. Dotyczy to tak samo konsumentów jak i przedsiębiorców. Tych drugich nawet bardziej, ponieważ są płatnikami VAT. W przypadku nadwyżki VAT zapłaconego nad należnym może powstawać często spora nadwyżka. Ona podlega zajęciu w toku egzekucji.

Jak komornik zajmuje zwrot podatku?

Komornik dysponuje bardzo szerokimi danymi o osobie zadłużonej. Najważniejszą informacją jest numer PESEL, który widnieje tytule wykonawczym. Dzięki temu osobistemu zbiorowi kilku liczb komornik jest w stanie bardzo szybko namierzać majątek osoby zadłużonej. W szybkim trybie zapytania komornika dokonywane są on – line. W związku z czym nakład pracy jest niewielki, a prędkość przekazu informacji tak szybka jak łącze internetowe nadawcy i odbiorcy. Do kogo komornik może wnioskować o podanie informacji o wierzytelnościach należnych dłużnikowi? Oto kilka najczęściej występujących pozycji:

  • ZUS (dane dotyczące tego czy dłużnik jest zatrudniony, a także czy pobiera świadczenia emerytalne albo rentowe);
  • KRUS (informacje czy dłużnik pobiera świadczenie emerytalne albo rentowe z ubezpieczenia rolników);
  • Urząd Skarbowy (informacje dotyczące istniejących nadpłat podatków i możliwych zwrotów podatkowych);
  • Banki komercyjne (informacje dotyczące posiadanych rachunków bankowych dłużnika).

Komornik uzyskując informację, że np. dłużnik posiada wierzytelność w Urzędzie Skarbowym dotyczącą zwrotu podatku zajmuje ją. Bardzo często osoba zadłużona nawet nie wie, że czynność zajęcia zwrotu podatku została już dokonana. Zazwyczaj dowiaduje się w momencie, w którym otrzymuje pierwsze pismo od komornika jakim jest zawiadomienie o wszczęciu egzekucji.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Jak sprawdzić czy komornik zabrał zwrot podatku?

Wobec tego, że komornik działa w sprawie zajęcia zwrotu podatku bez wcześniejszego informowania dłużnika, to zasadniczo nie można sprawdzić czy zwrot podatku jest zajęty. O tym czy komornik zabrał zwrot podatku dowiemy się z pisma komornika albo możemy też zasięgnąć takich informacji w Urzędzie Skarbowym, który miał wypłacić należny zwrot podatku.

PAMIĘTAJ! Ulga na dziecko jako zwrot podatku również podlega zajęciu komorniczemu.

Jak zwolnić zwrot podatku z zajęcia komorniczego?

Kiedy komornik zajmuje zwrot podatku to sytuacja jest nieciekawa dla osoby zadłużonej. Musi ona zmierzyć się z państwowym przymusem, na który zasadniczo nie ma większego wpływu. Jednak są od tego wyjątki i w pewnych sytuacjach działanie jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko wiedzieć na co zwracać uwagę i co konkretnie robić, aby komornik był tylko wspomnieniem. Mało tego, możliwe jest niekiedy nawet odzyskanie wszystkich zabranych prze komornika pieniędzy. Jednak po kolei.

Po pierwsze osoba zadłużona mająca komornika musi odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy zanim pojawił się komornik wiedziałem/am o jakimkolwiek postępowaniu sądowym w tej sprawie?” Mówimy tylko o postępowaniu sądowym, a nie innych pismach wysyłanych przez wierzycieli jak np. przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jeśli na postawione pytanie padanie odpowiedź: NIE, to wówczas istnieją realne szanse na odwrócenie niekorzystnego biegu zdarzeń. Działać jednak trzeba zdecydowanie i szybko. Każdy dzień z komornikiem to być może kolejny dzień straconych środków i utrudnionego życia.

Zacząć trzeba od ustalenia informacji o tytule wykonawczym. Zbadać trzeba na jaki adres był wysyłany do osoby zadłużonej. Zapewne mógł to być stary i dawno nieaktualny adres. Zdarza się niekiedy również, że osoba zadłużona pada ofiarą przestępstwa i na jej dane wyłudzony jest kredyt. Zazwyczaj dzieje się tak poprzez kradzież danych osobowych. W zależności od sytuacji prawnik od długu dobierze odpowiedni model działania, który będzie odpowiadał okolicznościom. Inaczej działa się w przypadku kredytu na skradziony dowód osobisty, a inaczej jeśli sąd pominął pozwanego – dłużnika w korespondencji i wysyłał ją na nieprawidłowy adres. Wbrew pozorom korespondencja z sądu na stary adres nie zdarza się rzadko.

Następnym krokiem będzie już formalne działanie. Koniecznym będzie napisanie stosownego wniosku do sądu o doręczenie tytułu egzekucyjnego i złożenie środka zaskarżenia w trybie i terminach do tego przewidzianych. Zazwyczaj będzie to sprzeciw od nakazu zapłaty. W tym samym czasie należy także korespondować z wierzycielem oraz komornikiem. Wszystko, aby zatrzymać komornika i chwilowo zastosopować egzekucję.

Kto mi pomoże zatrzymać działania komornicze? Gdzie szukać pomocy?

Zadanie wychodzenia z egzekucji już toczącej się nie jest łatwe. Wymaga dużo wiedzy praktycznej i teoretycznej. Dlatego w naszej Kancelarii EUROLEGE już wiele lat temu powołaliśmy specjalny zespół od spraw egzekucji komorniczych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić pomoc profesjonalnych prawników na najwyższym poziomie.

Pomogliśmy już dla kilku tysięcy osób z całej Polski. Suma anulowanych przy naszym udziale długów wynosi kilkadziesiąt milionów.

Co bardzo ważne, wszystko załatwisz u nas on – line, bez wychodzenia z domu czy pracy. Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Pomagamy również rodakom, którzy wyjechali za granicę zostawiać swoje problemy finansowe w kraju. Niesiemy pomoc przed każdym sądem i komornikiem w Polsce.

Chcesz uzyskać DARMOWĄ ANALIZĘ sprawy wykonaną przez naszych prawników? Zadzwoń do nas lub napisz. Możesz także wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Oddzwonimy najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zgloszenie/


4.9/5 - (42 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Edyta pisze:

Witam. Komornik zajął cały podatek dochodowy z rozliczenia rocznego za 2022r. Ponad 3600zl. Przez cały rok byłam na zwolnieniu lekarskim i świadczeniu rehabilitacyjnym. Czy komornik mógł zająć cały zwrot. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Edyto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Przemysław pisze:

Wyliczona kwota to1500 nie dostałem nic ani powiadomią kompletnie nic czekam już 4miesiace i nic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Przemysławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Proszę o informacje czy komornik ma prawo zająć Darowiznę od rodziców.
W postaci 2 hektarów lasów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Tak, jeśli las stanowi Pana własność to komornik będzie mógł zająć nieruchomość.

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Bardzo proszę o pomoc mam zadłużenie którego nie mogę spłacić i nie jestem pewna czy komornik nie zabrał mi rozliczenia na które tak liczyłam bardzo proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Witam mam kłopot z nieznanym komornikiem który w banku blokuje mi środki a puzniej zwalnia blokadę lecz bank nie może sprawdzić co to za komornik nie dostałam też żadnej informacji od komornika że co kolwiek będzie zajmował chodź bym chciała wiedzieć ile jest zadłużenia i z czego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Rozliczlam się z mężem który ma dorosłe dzieci z pierwszego związku. Ma on zadłużenie alimentacyjne i zabrali mi zwrot podatku. Mąż miał dochód za 2022 rok. 409 zł. Cały zwrot był z moich dochodów . Czy mieli prawo zabrac mi zwrot. Dlaczego ja mam płacić jego slimenty . Dziękuję za odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Maddaleno. Niestety, ale nie zajmujemy się pomocą w sprawach alimentacyjnych. Bardzo nam przykro.

Iwona pisze:

Mam pytanie 26.04 została rozwiązana ze mną umowa czy w tym wypadku komornik może mi zabrać zwrot z podatku jest spory a ja zostaję bez środków do życia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Dzień dobry
Mam pytanie.
Komornik zajął mi zwrot podatku.
Rozliczyłam się z mężem.
I okazało się , ze on miał jakiś dług o którym nie wiedziałam. I ten dług był zanim żeśmy się poznali itd
Mam dzieci z pierwszego małżeństwa i ten zwrot został mi zajęty z tym , że rozliczałam się razem z mężem.
Jak sprawa wyglada w takiej sytuacji ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. Niestety, ale może być z tym duży problem. Czy zanim pojawił się komornik Pani mąż otrzymywał jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?

Malwina pisze:

Dzień dobry. Mam zadłużenie z Providenta przez co komornika. Spłacalam go 4 lata ( z pół roczną przerwą ) . Od marca tego roku mamy dogadane dalsze spłacanie rat ( dowód -przelewy) spłacona praktycznie całość zadłużenia. Mimo to dostałam zwrot podatkowy i zostało mi zajęte przez komornika w zeszłym tygodniu i całą kwotę niestety zabrał. Czy mógł pomimo iż spłacam regularnie i całość została prawie spłacona w krótkim czasie ? Czy uzyskam od państwa pomoc bądź poradę ? Pozdrawiam serdecznie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Malwino. Niestety, ale tak, komornik może dokonać zajęcia wierzytelności z tytułu zwrotu podatku nawet jeśli spłaca Pani regularnie zadłużenie u komornika.

Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Alicja pisze:

Mam pytanie.Ja mam komornika mąż nie rozliczaliśmy się w tym roku osobno czy komornik może zabrać rozliczenie męża na poczet moich długów

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Alicjo. W takiej sytuacji komornik nie może zająć wierzytelności z tytułu zwrotu podatku przysługującej wyłącznie Pani. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wanda pisze:

Proszę o pomoc w zadłużenia dostałam z mężem zwrot normalnego podatku bo przez pomyłkę odciogal go KRUS to były nasze pieniądze bo on i tak odciaga nam od emerytury teraz jeszcze zabrał podatek ktury odciagany był fałszywie od emerytury za cały 2022 rok

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wando. Czego dotyczy zadłużenie? Tzn. co jest jego źródłem?

Joanna pisze:

Witam spłaciłam całość długu w firmie wierzyciela. Pieniądze miały iść bezpośrednio do komornika ale przez pomyłkę pracownika banku poszły do firmy wierzyciela. Teraz mam problem bo wierzyciel nie chce pomimo moich próśb i licznych telefonów poinformować o tym komornika. Pisałam też pisma do komornika o weryfikację mojego długu u wierzyciela. Trwa to już miesiąc czasu nikt nic w tej sprawie nie robi a w tym czasie komornik na poczet tego (spłaconego już długu ) zabrał mi cały zwrot z podatku. Czy mógł tak zrobić i czy mogę ten zwrot odzyskać?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Joanno. O fakcie zapłaty poinformuje Pani komornika i złoży Pani wniosek o wstrzymanie egzekucji ze względu na spłatę. Wówczas komornik zwróci się do wierzyciela z pytaniem czy to prawda i co ma dalej robić. Gdyby egzekucja była kontynuowana mimo zachowania w/w drogi to wówczas należy złożyć pilnie skargę na działania komornika do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik.

Anka pisze:

Czy jezeli rozliczyłam podatek dochodowy wspolnie z mężem a mam zajęcie komornicze o ktorym dowiedziałam się po rozliczeniu to czy mogę złożyć korektę i rozliczyć pit indywidualnie ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Witam czy jeżeli mam zawarta ugodę z komornikiem na raty co miesiąc z których się wywiązuje to może on zająć cały zwrot podatku?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mateuszu. Tak, komornik może zająć zwrot podatku mimo zawartej ugody, która jeśli została zawarta z komornikiem to co do zasady nie ma wiążącej mocy. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam a gdzie mogę sprawdzić ile jestem winna komornikowi

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Klaudia pisze:

Od stycznia nie pracuje i niemam dochodów jedyny co bendzie jaki kolejek pieniondze to z podatku kture weźmie mi komornik czy morze proszę o poradę co zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Klaudio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

katarzyna pisze:

Witam
Mam pytanie, w ubiegłym roku przebywałam na zasiłku chorobowym ponad 6 miesięcy. ZUS mi wypłacał, terza za to miałam zwrot podatku za ów zasiłek. Czy komornik miał prawo mi go zabrać z urzędu skarbowego. Będę wdzięczna za odpowiedź

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Co do zasady, tak, wierzytelność z tytułu zwrotu podatku podlega egzekucji. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adrianna pisze:

Dzień dobry.
Mój tata zadłużył mieszkanie, jestem tam zameldowana i z tego powodu komornik zajął moje konto. Tata chciałby mnie z tego uwolnić ale ciągle trwa proces ogłoszenia upadłości. Bardzo przeszkadza mi ta sytuacja, nie mogę wziąć niczego na raty, mój narzeczony musiał wziąć kredyt hipoteczny sam. Jaka jest szansa, żeby komornik się ode mnie odczepił jak najszybciej?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Adrianno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wanda pisze:

Jestem inwalida pierwszej grupy miałam faktury za leki kture płacę po700, 500zl i zwrot podatku ktury odciągali mi za 2022rok zabrał mi komornik. Zwrot pieniędzy. Czy. On wie za co mam. Żyć i. Jeździć. Po lekarzach mam1300zl emerytury proszę o ofpowiedz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Niestety, ale dla komornika nie ma to żadnego znaczenia. On tylko wykonuje wniosek wierzyciela. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Łukasz pisze:

Dwa lata temu zawarłem ugodę z wierzycielem i rozłożyłem dług na raty, które spłacam u komornika systematycznie i przedterminowo. Czy w takim wypadku mimo ugody z samym wierzycielem komornik może zająć zwrot z podatku?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Łukaszu. Jak najbardziej, jest to możliwe. Jedynie wierzyciel może zawnioskować do komornika o to, aby komornik zwolnił zajęcie zwrotu podatku z US.
Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iza pisze:

Dzień dobry. Jeśli komornik co miesiąc pobiera mi pieniądze to również może mi pobrać zwrot z podatku?
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Izo. Oczywiście, jak najbardziej komornik będzie mógł zająć również wierzytelność z tytułu zwrotu podatku. W takiej sytuacji należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krystyna pisze:

Dzień dobry . Mąż wziol kredyt w banku SKOK SKARBIEC ja wyrażiłam zgodę na ten kredyt.Mąż ma komornika 2 lata temu podjęłam pracę czy komornik może mi wejść na pensję i zabrać zwrot podatku rozliczam się sama.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Krystyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Witam czy jeżeli płace komornikom ugodową kwotę to czy może zająć mi zwrot podatku.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. Tak, zawarcie ugody z komornikiem nie chroni przed zajęciem składników majątku, w tym wierzytelności z tytułu zwrotu podatku.. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Witam rozliczałem się z żoną, i komornik zajął nam całość zwrotu podatku czy jeśli dług był zrobiony przed małżeństwem to może on zająć całość pieniędzy?, założyłem sprawę firmie ubezpieczeniowej przegrałem i dług to koszta ich prawnika

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, niestety zajęcie zwrotu podatku w takiej sytuacji będzie możliwe przy wspólnym rozliczeniu.

Marika pisze:

Proszę o kontakt w sprawie zadluzenia z tytułu umowy Cyfrowy polsat

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Mariko. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Bartosz pisze:

Witam żona podaż pierwszy rozliczyła nas razem chodzi o PIT 37 ja posiadam komorników ona nie konta wspólnego w banku nie posiadamy wiec podała swoje konto bankowe na którym widnieje nazwisko jeszcze Panieńskie czy w tym wypadku również zwrot zostanie zajęty ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Bartoszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam ja mam komornika a mąż nie czy jak będziemy rozliczam siebosonno to może pobrać z podatku PiT

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Basis pisze:

Witam mam zajęcia komornicze i niepracuje pracuje tylko mąż i on nie ma zajęć komorniczych. Czy w takim przypadku komornik może zabrać całą nadpłatę z urzędu skarbowego

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, w takiej sytuacji zwrot podatku może ulegać zajęciu w pełnej wysokości. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Witam! Komornik zajął mi pensję,pracuję na 3/4 etatu w budżetówce.Pracodawca egzekwując nakaz przelewa komornikowi 25% pensji i 50% innych tzn.13ta pensja,wczasy pod gruszą , a jednocześnie komornik obciążył mi konto bankowe na które mi wpływa już i tak okrojone przez niego wynagrodzenie za pracę i zabiera moje pieniądze,bez których nie mam za co żyć. Proszę o pomoc….

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Proszę o pomoc w mojej sprawie. Dziękuję.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Justyno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Zwracam się z pytaniem. Czy komornik zabiera cala kwote zwrotu podatku. Czy zostawia kwote wolna od zajecia 2700 . ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kingo. W przypadku egzekucji zwrotu podatku komornik może dokonać zajęcia całej kwoty.
Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Elzbieta pisze:

Witam mam komornika z tytułu sprawy cywilnej spłacam ci miesiąc systematycznie (według umowy z komornikiem ) ile mogę pomimo to czy może mi zajac zwrot podatku ..jak m oge temu zapobiec.dziekuje

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elżbieto. Tak, niestety w takiej sytuacji komornik może zająć zwrot podatku osoby zadłużonej. Przede wszystkim jednak należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Olga pisze:

Witam mam komornika . Mam 3 dzieci jestem bezrobotna tyko mąż pracuje. W tym jedno jest z orzeczeniem o niepełnosprawności. Mam pytanie co mogę zrobić aby komornik nie zabrał pieniędzy ze skarbówki za dzieci? Gdzie z mężem się rozliczam. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Olgo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Od kilku miesięcy dostaje non stop pisma od komornika o zajęciu ja nie wiem. Za co a dług już ponad 60 tysięcy mam 2 dzieci na utrzymaniu pracuje za najniższą krajową a komornik zabiera wszystko co mam. I dalej jakieś zajęcia już mam dość. Zwrot podatku też zabiera. I nalicza mi kwotę gdzie odbyłam za to karę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Michal pisze:

Dzień dobru czy komornik może zabrac rozliczenie pit ulga na dziecko gdzie zabiera z umowe o prace i zlecenie i nie dostalem zadnego pisam ze zwrot jest zajety jest jakies pismo zeby sie odwoloc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Michale. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dariusz pisze:

Witam mój dług wynosi około 12000 zł od roku zmagam się z komornikiem zajęte konto bankowe zwrot podatku próbowałem jakoś dogadać się z ultimo że będę spłacał po 300 miesiecznie żeby tylko pozbyć się tego komornika ale kazali wpłacić 2000 zł tylko z czego ja mam niby wpłacić zarabiam ledwie 2500 czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dariuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Barbara pisze:

Potrzebuje ułożyć dlugi

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Barbaro. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Jednocześnie wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

K. pisze:

Witam. Mój dług u komornika wynosił około 2 tysięcy. Komornik z tego tytułu wykonawczego zabrał zwrot podatku 2400 ( dowiadywałam się w urzędzie i dostałam wiadomość że ten komornik zabral). I tutaj mam problem bo na koncie w banku ten dług nadal widnieje a w dodatku są dalej naliczane odsetki. Dlaczego tak się dzieje skoro zabrał zwrot podatku w kwocie większej niż dług?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Dobry wieczór właśnie dziś mija drugi miesiąc jak czekam za rozliczeniem z pita,ulga na dzieci.Zadzwinilam do urzędu skarbowego i Pani mnie poinformowała że podatek nasz z mężem wziął komornik za długi,maskra.Ja od dwóch lat jestem na rencie a mąż tylko pracuje ,czy komornik miał prawo zabrać nam te pieniążki ,które są dzieci ?A mam już do sądu złożone papiery o upadłość ,ponieważ nie dajemy rady że spłacaniem długów.Prosze o pomoc na temat tego podatku to już jest drugi raz jak nam zabrali podatek.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Komornik miał do tego prawo. Zgodnie z przepisami zwrot podatku jako ulga na dziecko nie jest świadczeniem należnym dziecku, ale rodzicom dziecka, które je wychowują. Zastanowi się Pani nad tym, czy warto składać wniosek o upadłość konsumencką. Dopóki nie odbyła się rozprawa w tej sprawie to może Pani cofnąć wniosek i spróbować oddłużania w formie mniej dolegliwej. Dlaczego nie warto ogłaszać upadłości konsumenckiej pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/dlaczego-nie-upadlosc-konsumencka/

Leon pisze:

Mam pytanie komornik mi zajął zwrot podatku za 2021 a ja nie mam żadnych środków do życia od 2 stycznia do dzisiaj. Jestem bezrobotny bez zasiłku. Czy mog to zająć pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Tak, komornik mógł zająć Panu wierzytelność z tytułu zwrotu podatku.
Natomiast w tym momencie trzeba byłoby sprawdzić czy komornik w ogóle może prowadzić przeciwko Panu egzekucję. Koniecznym jest sprawdzenie czy tytuł wykonawczy nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Widzimy coś takiego kilka do kilkunastu razy dziennie i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Możliwe staje się wówczas umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Danuta pisze:

Witam mam na imie Danuta i mam pytanie czy pomagacie rowniez przy sprawach alimentacyjnych po rozwodzie malzonkow,bo mam taka nietypowa sprawe poniewaz sedzia prowadzaca moja sprawe o alimenty z gory zalozyla ze ich nie dostane .Jestem na emeryturze i mam 1440zl emerytury a moj byly maz pracuje w niemczech od 30 lat i twierdzi ze ze zarabia 1.800euro i jest w niedostatku a ja zyje w dostatku tak stwierdzila sedzia sadu w inowroclawiu,gdzie tu szukac pomocy jak nie w w sadzie…Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Danuto, niestety w sprawach dotyczących alimentów nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Izabela pisze:

Dzień dobry ja mam pytanie czy komornik może zabrać zwrot podatku na dzieci ja mam komornika mąż nie i mąż się rozliczał bo pracował ja nie pracuje zajmuje się dzieckiem niepełnosprawnym i znajoma dopisała mnie do rocznego rozliczenia proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wygląda na to, że w takiej sytuacji komornik będzie mógł dokonać zajęcia wierzytelności przysługującej Pani jako dłużnikowi. Trzeba byłoby jednak sprawdzić czy komornik w ogóle może prowadzić egzekucję przeciwko Pani osobie. Zajmujemy się weryfikowaniem takich sytuacji i pomocą. Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Angelika pisze:

Dzień dobry w dniu dzisiejszym otrzymałam informacje na e-Urząd skarbowy że zwrot został przekazany komornikowi, pomimo tego iż co miesiąc spłacam comiesięczną kwotę ugodową. Listownie nie otrzymałam żadnej informacji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli mimo spłat komornikowi nie spłaciła Pani całości zadłużenia to oczywiście działanie komornika w zakresie zajęcia zwrotu podatku jest dopuszczalne. Zasadniczo żadna ugoda z komornikiem nie wiąże co do obowiązku spłaty zadłużenia w całości. Inaczej byłoby to działanie niezgodne z interesem wierzyciela egzekwującego.
Jednak wypadałoby sprawdzić czy egzekucja wobec Pani w ogóle może być prowadzona. Każdego dnia spotykamy się ze sprawami, w których spotykamy wadliwe tytuły wykonawcze, które stanowią podstawę egzekucji. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Możliwe jest wówczas umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika dotychczas pieniędzy. Możemy wykonać na Pani rzecz darmową analizę sprawy i ewentualnie pomóc, jeśli okazałaby się ona pozytywna. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Elzbieta pisze:

Tak mam komornikuw i niemoge z tych długuws. sie uwolnic

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Musimy przeanalizować Pani sprawy i wówczas będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Ewelina pisze:

Witam. Mam zadłużenie i komornika na kacie z mężem mamy osobne konta on o niczym nie wie zwrot z pit miał wpłynąć na kato męża ale komornik je przejoł co moge zrobic w takiej sytuacji

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Musielibyśmy przeanalizować Pani sprawę i sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anita pisze:

Witam mam ugodę z komornikiem spłacam co miesiąc zadłużenie a komornik i tak zabrał mi zwrot z pitu. Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety, ale komornik sądowy nie jest dysponentem postępowania egzekucyjnego. Jest nim wierzyciel. Dlatego jakiekolwiek ugody z komornikiem właściwie nie mają większego znaczenia wobec woli wierzyciela. Pisaliśmy o tym więcej na naszym blogu w tym materiale: https://www.eurolege.pl/ugoda-z-komornikiem/
Warto jednak w tym zakresie sprawdzić, czy egzekucja w ogóle może być prowadzona przeciwko Pani osobie, tj. czy tytuł wykonawczy stanowiący egzekucję nie jest wadliwy. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach, a wstępna analiza sprawy jest bezpłatna. Gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to wówczas możliwe jest nie tylko umorzenie egzekucji, ale także odzyskanie wszystkich zabranych dotychczas przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Danuta pisze:

Witam.Rozliczalam się z mężem z pitu 2020 r. Mąż ma komornika, ja nie
Czy ma prawo zabrać nam zwrot z podatku?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji wierzytelność zostanie najpewniej zajęta przez komornika. Przy tej okazji jednak warto sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Państwa sprawie. W szczególności trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący egzekucję nie jest wadliwy. Zdarzają się takie przypadki, a my w nich pomagamy. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Pawel pisze:

Zajęcie komornicze zwrotu podatku

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Oczywiście zajęcie przez komornika zwrotu podatku jest możliwe. Pytanie tylko, czy dopuszczalne w Pana sytuacji. Chodzi mianowicie o to, czy komornik działa na podstawie ważnego tytułu wykonawczego. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Joanna pisze:

Dzień dobry. Moje pytanie polego na tym czy komornik może zabrać zwrot podatku mężowi któr rozliczył się bez zadłyżonej żony.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zasadniczo wierzytelność w tym zakresie powinna przysługiwać mężowi, a w związku z tym wierzytelność należna osobie niezadłużonej nie powinna stać się przedmiotem zajęcia komorniczego.

Janusz pisze:

Mam zajęcie komornicze z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego czy jest możliwość odzyskania zwrotu z podatku

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

To zależy Panie Januszu od okoliczności sprawy. W szczególności, czy tytuł wykonawczy stanowiący egzekucję był wadliwy czy tez nie. Możemy wykonać na Pana rzecz darmową analizę sprawy i ewentualnie pomóc w przyszłości. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Radoslaw pisze:

Egzekucja komornika

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Radosławie, jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis Pana sprawy/spraw. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marlena pisze:

Witam narzeczony ma zajęcie komornicze przez swoją matkę za mieszkanie i chodzi teraz o to że prawdopodobnie zajął zwrot z podatku narzeczony rozliczał się z synkiem ale w pracy nie ma żadnego zajęcia na pensji i nie rozumiemy trochę tego co się dzieje dodam że teściowa pracuje za granicą i nie płaci żadnych swoich zadłużeń jesteśmy młodymi rodzicami zaraz będzie kolejne dziecko i my na tym cierpimy jak komornik zajmie jeszcze partnera pensje to leżymy i kwiczymy.. proszę o jakąś poradę co można z ta sytuacją zrobić .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zapewne chodzi o czynsz. Jeśli Pani narzeczony nie mieszkał w mieszkaniu po uzyskaniu pełnoletności (nie chodzi o zameldowanie, ale faktyczne zamieszkiwanie), to wówczas można rozważyć działania oddłużeniowe. Tym bardziej, jak rozumiemy, nie dostawał żadnych pism z sądu w tej sprawie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

DK pisze:

Witam. Mam rowniez dwoch komornikow na koncie, z jednym ugoda, z drugim zero szans na porozumienie. Sciagnal juz duzo ponad pozyczony kapital a mam niby jeszcze drugie tyle oddac….dodatkowo zabral zwrot z podatku, rozliczalam sie z mezem. Czy jest szansa abym uzyskla jakas pomoc od panstwa, zeby pozbyc sie tych zajec komorniczych?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy od okoliczności danej sprawy. Przede wszystkim tego co działo się zanim pojawił się komornik. W naszej Kancelarii zajmujemy się sprawami komorniczymi i jeśli są ku temu przesłanki doprowadzamy do umorzenia egzekucji i odzyskujemy wszystkie zabrane przez komornika pieniądze. Musimy wykonać na Pani rzecz bezpłatną analizę sprawy. Jeśli zobaczymy, że istnieją szanse powodzenia to oczywiście możemy się również zająć jej poprowadzeniem. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych danych i informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Magdalena pisze:

Witam chciałam się zapytać czy komornik sądowy może wstrzymać wypłatę ze wzrotu podatkowego jeśli jeno z małżonków miało zadłużenia przed zawarciem związku małżeńskiego?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Magdaleno, w pierwszej kolejności należałoby podjąć działania zmierzające do zatrzymania działań komornika. Zajmujemy się takimi sprawami. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Paulina pisze:

Witam. Jeżeli rozłożyłam dług na raty u komornika to może on zabrać coś z rozliczenia podatku czy nie?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Tak, dopóki toczy się egzekucja komornicza to komornik może zajmować wszystkie składniki majątku dłużnika. Zawarcie ugody z komornikiem niewiele wnosi do sprawy, ponieważ faktyczna ugoda zawarta może być tylko z wierzycielem, a nie z komornikiem.

Należałoby też sprawdzić czy w sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Gdyby tak było, to możliwe jest nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych dotychczas przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Postaramy się pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Bronisława pisze:

Dzień dobry rozliczalam się wspulnie z mężem i komornik od męża zabrał wszystko z rozliczenia, nawet ulgę na dzieci czy idzie to jakoś odzyskać.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko zależy od sytuacji w sprawie i okoliczności przed sprawą. W szczególności czy tytuł wykonawczy nie jest wadliwy. Jeśli nie jest to zwykle zwrot podatku podlega zajęciu w całości. Natomiast gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to w takiej sytuacji możliwe jest umorzenie egzekucji i nawet odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Andrzej pisze:

Mam trzech komorników i zajął mi cały zwrot podatku a rozliczałem się z dziećmi czy mam jakieś szanse na zwrot tego podatku od komorników

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Andrzeju, zasadniczo komornik może zając cały zwrot podatku. Nie znamy szczegółów sprawy, a być może tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji jest wadliwy? W takiej sytuacji możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych dotychczas pieniędzy. Należy jednak przeprowadzić wnikliwą analizę i podjąć wówczas decyzję co robić. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Patrycja pisze:

Witam.Czy komornik może zająć tylko część zwrotu podatku?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Komornik zajmując zwrot podatku w Urzędzie Skarbowym robi to do określonej kwoty, tj. do kwoty podlegającej egzekucji (należność główna, odsetki, koszty procesu i koszty egzekucji). Jeśli kwota należności egzekucyjnej jest niższa niż kwota zwrotu podatku to wówczas Urząd Skarbowy przelewa określoną kwotę na rzecz komornika, a pozostałą resztę na rzecz dłużnika (podatnika).
W tym miejscu jednak wypadałoby się zastanowić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. Czy tytuł egzekucyjny stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Codziennie spotykamy się z tego typu sprawami i doprowadzamy do umarzania egzekucji i zwrotu całości zabranych przez komornika pieniędzy. Możemy wykonać na Pani rzecz bezpłatną analizę sprawy i ewentualnie pomóc w dalszym jej załatwieniu. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Kasia pisze:

Witam. Czy jeśli żona nie pracuje ale ma komornika który już był przed zawarciem związku małżeńskiego i teraz chce rozliczyć się z mężem ponieważ mają dzieci to czy komornik też ma prawo te pieniądze zabrać mimo że pracuje tylko mąż a dług nie był zaciągnięty w trakcie trwania małżeństwa?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Prosimy o opis sprawy na maila: kontakt@eurolege.pl

Diana pisze:

Dzień dobry, komornik pobiera opłatę z wyroku SR I instancji w Olkuszu który został zaskarżony do SO w Krakowie i decyzją tego drugiego ma opłaty o połowę mniejsze, a on mi zabiera z pierwszego wyroku. Dlaczego? Czy to nie jest oszustwo z jego strony?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Diano, musielibyśmy sprawdzić całą sprawę. Przede wszystkim czy komornik w ogóle może działać. Codziennie otrzymujemy egzekucje, w których są wadliwe tytuły wykonawcze. Możemy wykonać na Pani rzecz darmową analizę sprawy. A jeśli będą szanse na pomoc to oczywiście również jej udzielimy. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Karolina pisze:

Witam , mam kilkanaście zajęć komorniczych , proszę o pomoc i wstępną analizę .

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Postaramy się pomóc. Jeszcze w dniu dzisiejszym napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji i opis sprawy. Prosimy o bieżące monitorowanie skrzynki mailowej.

Natalia pisze:

Witam, czy powinnam dostać jakąś informację, że komornik zabrał zwrot podatku? W 2020 i w 2021 rozliczona ulga na dzieci, nie podawałam nr konta tylko odbiór na wskazany adres, ale żadnych pieniędzy nie otrzymałam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Powinna Pani napisać do komornika o udzielenie wyjaśnień czy kwota została mu przekazana oraz w jaki sposób została rozliczona.

Halina pisze:

Mam pytanie, przeprowadziłem się niedawno i będę składała zeznanie podatkowe w innym mieście. Czy Komornik może dowiedzieć się od razu gdzie zlozylamPIT?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Halino, komornik ma dostęp do systemów cyfrowych i ustali takie zdarzenie bez większego problemu. Zachęcamy jednak, aby sprawdzić czy komornik może w ogóle działać w Pani sprawie. W naszej Kancelarii widujemy codziennie od kilku do nawet kilkudziesięciu spraw, w których komornik nie może działać. Powodem są wadliwe tytuły wykonawcze wydawane przez sądy w całym kraju. Pomagamy wówczas umarzać egzekucję i odzyskiwać wszystkie zabrane pieniądze przez komornika.

Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Katarzyna pisze:

Mam trzech komorników, czterech wierzycieli, a pozostali już pukają do drzwi. Niestety dama nie dam sobie rady, proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Katarzyno, jeszcze dzisiaj otrzyma Pani od nas maila z prośbą o informacje w sprawach. Postaramy się Pani pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeszcze w dniu dzisiejszym nasz konsultant zadzwoni do Pana i ustali jak możemy pomóc.

Marta pisze:

Długi proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeszcze w dniu dzisiejszym nasze biuro skontaktuje się z Panią mailowo. Prosimy o sprawdzanie skrzynki.

Katarzyna pisze:

Czy pieniądze które są odliczane na dzieci czyli ta prorodzinna ulga też się wlicza? Bo jak nie zabiera 500plus i rodzinnych to czy też te pieniądze zabiera?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zwrot podatku z tytułu ulgi na dziecko należy się rodzicowi, a nie dziecku. W związku z czym podlega normalnej egzekucji tak jak każdy inny zwrot podatku. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym materiale: https://www.eurolege.pl/czy-komornik-moze-zabrac-ulge-na-dziecko-zwrot-podatku-na-dzieci-a-egzekucja-komornicza-poradnik/