Egzekucja komornicza potrafi mocno skomplikować życie osoby zadłużonej. Szczególnie, gdy pojawia się komornik bez powiadomienia. Dlatego dłużnicy potrafią wpadać na przeróżne pomysły, które w ich rozumieniu mają załagodzić istniejący stan rzeczy. Jednym z takich pomysłów jest ugoda z komornikiem. Czym w ogóle jest ugoda z komornikiem oraz kiedy i na jakich warunkach możną ją zawrzeć? Czy istnieje jakiś wzór ugody z komornikiem? O tym w poniższym artykule.

UWAGA! Masz postępowanie komornicze? Organ egzekucyjny zajął nagle Twoje konto w banku, wynagrodzenie za pracę, rentę i emeryturę? Być może nie wszystko stracone. W Kancelarii EUROLEGE od lat zajmujemy się blokowaniem działań komorniczych i odzyskiwaniem zabranych środków. Jak to robimy i na czym polega nasza pomoc? O tym na końcu materiału.

Jak działa komornik? Kiedy może pojawić się w życiu dłużnika?

W sensie czysto prawnym komornik sądowy jest organem egzekucyjnym, który działa zawsze na zlecenie wierzyciela. Jednak nie każdego, a tylko takiego, który posiada tytuł wykonawczy. Czyli zwykle orzeczenie sądowe – np. nakaz zapłaty – zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Brak takiego dokumentu uniemożliwia wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Dlatego kiedy windykator straszy komornikiem to zawsze zapytaj się czy posiada tytuł wykonawczy. Jeśli takowego nie ma, to o żadnym przymusowym ściąganiu długów nie ma mowy. W każdym razie organy państwowe mu w tym nie pomogą.

Co bardzo ważne, postępowanie egzekucyjne nie jest realizowane z urzędu. Wierzyciel musi złożyć wniosek o przeprowadzenie egzekucji. Oczywiście załączając stosowne dokumenty, w tym w szczególności wskazywany wyżej tytuł wykonawczy.

Na czym polega ugoda z komornikiem? Czy to w ogóle możliwe?

Kontynuując wątek poruszony wcześniej dodajmy, że komornik sądowy nie jest gospodarzem postępowania egzekucyjnego. Jest wyłącznie egzekutorem (wykonawcą) tytułu wykonawczego z wniosku wierzyciela. Komornik sądowy stosuje przymus państwowy z mocy nadanych mu uprawnień ustawowych. W ślad za tymi uprawnieniami idą również obowiązki i ograniczenia. Jest ich bardzo wiele. Ze względu na obszerność zagadnienia nie będziemy tego tematu rozwijać i szczegółowo omawiać w tym artykule.

Zgodnie ze wskazaną zasadą to wierzyciel jest dysponentem postępowania egzekucyjnego. Oznacza to, że ugoda z komornikiem to „de facto” ugoda z wierzycielem. Komornik nie może zawrzeć żadnej ugody z osobą dłużnika. W rzeczywistości ugodę w toku egzekucji zawrzeć może wyłącznie wierzyciel. Dlatego, że tylko on jest dysponentem przysługującego mu roszczenia.

Zdarza się w praktyce, że ugoda z komornikiem jest zawierana. Jednak w rzeczywistości nie jest to typowa „ugoda”, ale raczej porozumienie z komornikiem. Polega ono na ustaleniu warunków spłaty zobowiązania w egzekucji na określonych warunkach. W szczególności poprzez oficjalne zadeklarowanie przez dłużnika kwoty i terminów wpłat. Jest to zjawisko występujące w praktyce. Nie umniejsza to jednak faktowi, że odstąpienie od zajęć komorniczych w takich sytuacji możliwe jest wyłącznie za wyraźną zgodą wierzyciela. Brak zgody wierzyciela uniemożliwia jakąkolwiek ingerencję organu egzekucyjnego w kwestię przymusowej egzekucji i zwalniania poszczególnych składników majątku dłużnika spod egzekucji.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Komornik na majątku. Jak go zablokować?

Niekiedy ugoda z komornikiem nie jest potrzebna. Bywają bowiem sytuacje, w których możliwe jest zablokowanie komornika. W konsekwencji umorzenie egzekucji oraz odzyskanie wszystkich zabranych przez niego pieniędzy. Jak to możliwe? Wszystko zależy od tego, czy sąd w trakcie postępowania rozpoznawczego nie popełnił istotnych błędów proceduralnych. A jeśli takie są, to czy tytuł wykonawczy wobec tego nie jest obarczony wadliwością.

Wstępnie każdy, w domowym zaciszu może sprawdzić czy egzekucja prowadzona wobec jego osoby nadaje się do umorzenia. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy zanim pojawił się komornik otrzymywałem/am jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?” Jeśli „NIE”, to najpewniej masz otwartą drogę do oddłużenia z komornikiem i odzyskania zabranych przez niego pieniędzy. Droga jednak nie jest prosta, a w większości spraw musisz skorzystać z pomocy prawnika od spraw antywindykacji.

Procedura związana z umarzaniem egzekucji wobec wadliwości tytułów wykonawczych związana jest ze składaniem licznych pism do sądu, komornika i wierzyciela. Przede wszystkim musisz uzyskać stwierdzenie uchylenia tytułu wykonawczego i otrzymać pismo z sądu wysłane na Twój prawidłowy adres. Zapewne wcześniejszy list z sądu wysyłany był na Twój stary i nieaktualny adres. Ponadto musisz złożyć odwołanie od orzeczenia sądu stanowiącego podstawę egzekucji. O wszystkim trzeba powiadomić oczywiście komornika i zwykle również wierzyciela. Osoby bez przygotowania praktycznego zazwyczaj mają duże problemy z poradzeniem sobie z prawidłowym załatwieniem sprawy. Łatwo tutaj o błędy i niezachowanie kolejności składania pism.

Gdzie zwrócić się o pomoc w zablokowaniu komornika?

W sprawach zablokowania działań komornika najlepiej korzystać z pomocy prawnika od długów. W Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się pomocą osobom mającym postępowanie egzekucyjne (komornicze). Potrafimy dokładnie przeanalizować sprawę i ustalić czy nadaje się ona do pozytywnego załatwienia i umorzenia egzekucji.

Potrzebujesz bezpłatnej analizy swojej sprawy? Nasi prawnicy chętnie ją dla Ciebie wykonają i poinformują Cię o jej wyniku. Jeśli okaże się, że istnieją szanse na powodzenie to naturalnie pomożemy Ci w załatwieniu wszystkich formalności i będziemy reprezentowali Cię na każdym etapie sprawy.

Działamy zdalnie, na terenie całego kraju. Pomagamy przed każdym sądem i komornikiem w Polsce. Potrzebujesz pomocy i fachowej analizy swojej sytuacji? Napisz do nas lub napisz. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Oddzwonimy do Ciebie najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Wyślij zgłoszenie: www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.8/5 - (62 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Ewelina Brzozowska pisze:

Witam.
Posiadam komornika i chciałby dobrowolonie spłacić dług w ratach.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mariusz pisze:

Komornik, zablokował moje konto bankowe i zabrał całe wynagrodzenie za pracę ( umowa o pracę).

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mariuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

Dzień dobry 14wrzesnia podpisałam ugodę z komornikiem na wpłaty po 100zl miesięcznie. Otrzymuje z zus pieniądze to jest świadczenie rehabilitacyjne. Wpłynęło mi z zus 26wrzesnua 2094zl ,gdzue z tego komornik zablokował mi ponad 500zl.bylam prosiłam i jak twierdzi zapomial zdjąć ograniczenie z konta co mam zrobić teraz czekam od wczoraj by zdjął zajęcie z konta

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magda pisze:

Mam komornika sądowego co mam zrobić pomożecie ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Edyta pisze:

Proszę o kontakt. Tel 600703XXX

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Edyto. Jeszcze dzisiaj będziemy do Pani dzwonili. Prosimy o odbieranie połączeń z numeru 530 333 130.

Natalia pisze:

Dzień dobry czy można się dogadać z komornikiem jeśli chodzi o rozliczenie z pitu żeby nie zabral jestem naprawdę w trudnej sytuacji finansowej . Mam na utrzymaniu 4 dzieci i jestem sama . Proszę o odpowiedź

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Samanta pisze:

Dzień dobry proszę o kontakt na priv

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Samanto. Zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Mam ogromny dług bankowy, komornik zgodził się na wpłaty zdjął zajęcie konta bankowego, dowiedziałam się że dalej napływają u komornika odsetki czy mogę coś z tym zrobić czy jest jakaś szansa dogadania się z bankiem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Weronika pisze:

Zawarłam ugodę z asesorem komorniczym w grudniu 2022 roku. Mam potwierdzenie mailowe odbytej telefonicznej rozmowy w której asesor komorniczy po wizycie u mnie w domu nawiązuje ze mną ugodę na spłaty ratalne, po czym w lutym wysyła do mojej pracy pismo o zajęciu wynagrodzenia.
Czy miał prawo? Czy mogę się o tego jakoś odwołać?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Weroniko. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Roksana pisze:

Witam, potrzebuję porady w sprawie zajęcia komorniczego,długu,który ma 10 lat.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Roksano. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

Mam ugodę z kominkiem. Wpłata dobrowolnie na 15 każdego miesiąca. W styczniu br zrobiłam przelew internetowy 15 w niedzielę pieniądze trafiły na konto komornika 16 bo 15 była niedziela. Komornik zerwał ugodę. Czy miał prawo tak postąpić. Płacę już 10 miesięcy tą ugodę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Dzień dobry,
Co zrobić w sytuacji, w której komornik nie odpowiada na pisma? Wysłałam mnóstwo próśb o ugody. Żadnego odzewu ze strony komornika. Wierzyciel odsyła mnie do komornika i tak w koło.
Pozdrawiam
Natalia Napiórkowska

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Witam, w roku 2017 leżalam w szpitalu z córką i zapłaciłam za tzw hotel, 50zl? Bo spałam na krześle ,córka nie chciała być sama itp. po jakimś czasie przyszło mi do zapłaty i niestety nie opłaciłam tego, po dłuższym czasie przyszło od jakieś Pani adwokat do zapłaty 50zl+ odstetki +inne koszty razem wyszło 177zl, napisałam odwołanie że nie zamierzam płacić bo uważam że niewinnie Tymbadziej że leżałam w szpitalu w listopadzie a po nowym roku znieśli opłatę za hotel. A teraz przyszło mi od komornika że mam już zapłacić lub mam zajęte konto, i mam się wyspowiadać z majątku i że mam egzekucje.tylul wykonawczy też jest dołączony. Od komornika przyszło 447zl czy jest szansa jakąś uniknąć, albo pisać jakies o część umorzenia długu? Nie mam żadnych innych długów a dla mnie to też jest duża kwota naraz zapłacić. Co mam zrobić?Wybieram się do komornika ale nie mam argumentow

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko, warto sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Karolina pisze:

Witam . Jestem załamana . Miesiąc temu byłam u komornika ustaliłam raty spał a on miał mi zejść z konta i wynagrodzenia . Mam potwierdzenie na meilu jak mówi że wyraża zgodę na raty . a mimo to mam potrącone 1300 zł z wynagrodzenia przez firmę .jak mogę domagać się zwrotu skoro mam ugodę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Karolino. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

KATARZYNA pisze:

Witam proszę o pomoc!!!12grudnia 2021 wzięłam pożyczkę której niestety nie spłacałam z różnych przyczyn życiowych i losowych, były 2 pisma z upomnień,3 czerwca przyszło ostatnie pismo zawiadomienie o przelewie wierzytelnośći oraz jej konsekwencjach , które również pozostawiłam bez odzewu z mojej strony… aż do dziś gdy mam pełną kwotę całość do spłaty, dzwonię na podany numer telefonu w ostatnim piśmie i pan wierzyciel bardzo nie miły i nie chętny do współpracy odrazu powiedział że sprawę ma komornik do którego dał numer telefonu i tyle miał mi do powiedzenia.Nie otrzymałam żadnego pisma że komornik przejął sprawę… pytanie moje brzmi? Jak rozmawiać z komornikiem aby nie naliczał odsetek i jakoś polubownie podszedł do sprawy??? tym bardziej że chcę odrazu spłacić całość i to nie jest mała suma… proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Jeśli nie było w międzyczasie żadnego postępowania sądowego to wątpimy, aby wierzyciel dysponował tytułem wykonawczym i skierował sprawę do komornika. Tylko prawomocna wygrana w sądzie daje podstawy do wszczęcia egzekucji komorniczej. Nie znamy Pani sprawy i ciężko nam powiedzieć coś więcej. Informujemy jednak, że zajmujemy się pomocą w oddłużaniu. Wskazujemy, że mamy specjalną usługę dedykowaną do tego rodzaju spraw. Więcej informacji na jej temat znajdzie Pani tutaj: https://klient.eurolege.pl

Aneta pisze:

Witam. Mąż za kawalera narobił sobie długów. Nie spłacił ich. Wyjechaliśmy do Wielkiej Brytanii, tam mieszkaliśmy 9 lat. Wróciliśmy do Polski, zaczęliśmy pracę. Tydzień temu dostał pismo, że komornik wszedł na jego wypłatę i faktycznie też tak się stało. Wcześniej nie otrzymał żadnych zawiadomień, na adresie gdzie jest zameldowany teściowa nie odbierała korespondencji, która była adresowana do męża ponieważ mają słaby kontakt. Czy jest szansa na jakiekolwiek dogadanie się z komornikiem?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aneto. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w sprawie Pani męża. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzien dobry mam komornika na koncie bankowym chciałabym sama spłacać miesięczna kwotę czy jest szansa aby porozumieć się z komornikiem aby zszedł z konta przy co miesięcznej dobrowolnej wpłacie? Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Edyta pisze:

Witam mam na imię Edyta w 2012r wzięłam telefon komórkowy i dwa lata płaciłam rok nie płaciłam i przyszło wezwanie od komornika o zwrot należności.Ustalilam ratę w kwocie 50 zł co miesiąc miałam różnych komorników dlatego że co inny wykupił dług i trwa to już prawie 10 lat Tera mam innego już komornika i nie ma zgody na płacenie innej kwoty niższej tylko 200zl mnie nie stać na taką kwotę co mogę w takiej sytuacji zrobic.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Edyto. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Dorota pisze:

W sprawie zajęcia komorniczego dług który ma 15 lat i nie wiem czy jest słuszne zajęcie komornicze

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Należałoby to sprawdzić jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Komornik zajął mi wynagrodzenie i konto, proszę o pomoc i sprawdzenie czy słusznie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy w sprawie komornik w ogóle może działać. W szczególności trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy na podstawie którego działa komornik nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby tak było i w Pani sprawie to możliwe stałoby się wówczas nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Leszek pisze:

Dzień dobry mam na imię Leszek.Od kilku lat płace po raz kolejny zaległości alimentacyjne,komornik skutecznie unika odpowiedzi, naliczając potężne wynagrodzenie za swoje czynności, oczywiście płacę regularnie bieżące alimenty ,ale chcę otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą,by poprawić swoją sytuację bytową,lecz gdy komornik zajmuje dochody zmusi mnie do bezdomności i ubóstwa.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Leszku, niestety nie prowadzimy działalności pomocowej w zakresie zobowiązań alimentacyjnych. Możemy jedynie poradzić, że jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości związane z działalnością komornika to może Pan złożyć bezpłatną i nieobarczoną żadnymi terminami skargę na komornika do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik prowadzący Pana postępowanie egzekucyjne.

Magdalena pisze:

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym komornik dokonał blokady na moim rachunku bankowym, po kontakcie z komornikiem dowiedziałam się że sprawa ciągnie się od 2017 ale korespondencja w tej sprawie była wysyłana na adres pod którym nie przebywam od 2016 roku, czy jest możliwość aby podjąć ugodę z komornikiem, wstrzymać zajęcie wynagrodzenia i odblokować rachunek bankowy?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. W Pani sprawie wygląda to tak, że możemy mieć do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. W tych warunkach żadne ugody czy to z komornikiem czy z wierzycielem nie są wskazane. W naszej kancelarii codziennie spotykamy tego rodzaju sytuacje i zapewniamy opiekę prawną. Jeśli też i u Pani mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym to wówczas będzie możliwe umorzenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy zabranych przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Izabela pisze:

Dzień dobry mam pytanie komornik zablokował synowi konto pomimo potrącania z renty zadłużenia i dobrowolnych wpłat nie chce odblokować konta przyznam że jest to uciążliwe dla syna bo jest to osoba niepełnosprawna. Co możemy zrobić aby odblokował konto.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Izabelo, przede wszystkim trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych dotychczas pieniędzy przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marzena pisze:

Dzień dobry. W dniu dzisiejszym otrzymałam tytuł wykonawczy na zajęcie wynagrodzenia. Jakie są szanse na to, żeby zawrzeć ugodę z komornikiem i jak to zrobić? Dodam, że netto wynagrodzenia mam 3000 zł z umowy o pracę, z czego w sumie 220 zł place co miesiąc do Ultimo i Kruk. Jak mpzw do tego podejść komornik i czy będzie to w ogóle interesowało, że mogłabym przy zadłużeniu ok 10tys płacić co miesiąc 200-300 zł?
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marzeno. W artykule wskazaliśmy, że to nie z komornikiem musi się dogadać dłużnik, ale z wierzycielem. Przy czym jak widać po Pani sprawie takie dogadywanie się niewiele daje. Wierzyciel i tak za wszelką cenę będzie chciał się zaspokoić. A ma z czego, ponieważ wykonuje Pani prace w oparciu o umowę o pracę. Przy czym tutaj istnieje kwota wolna od zajęcia, która równa jest minimalnej pensji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: https://www.eurolege.pl/egzekucja-z-wynagrodzenia-za-prace-jak-przebiega/
Natomiast w tym momencie trzeba byłoby sprawdzić czy komornik w ogóle może prowadzić przeciwko Pani egzekucję. Koniecznym jest sprawdzenie czy tytuł wykonawczy nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Widzimy coś takiego kilka do kilkunastu razy dziennie i pomagamy w tego rodzaju sprawach. Możliwe staje się wówczas umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iza pisze:

Witam mam problem z komornikiem mąż ma zadłużenie fakt jest taki że udało mi się że nie zajmuje nam kont bankowych ale za Chiny ludowe nie chce się porozumieć co do spłat miesięcznych i teraz mamy takie prawo że zabiera nam 50% pensi i niestety przez to tone w długach jeszcze bardziej bo przy 3 dzieci gdzie ja nie mogę podjąć pracy stałej . Komornik się zaczęła że on nic nie może wierzyciel nie chce się porozumieć z ugoda a znam osobiście przypadek gdzie znajomy ma taką sytuację i komornik poszedł mu na rękę a ten nasz to jakiś chyba …. Brak słów proszę o poradę czy coś możemy z tym zrobić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Izabelo, przede wszystkim trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Państwa sprawie. Chodzi o to, czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Spotykamy w praktyce sporo takich spraw, w których staje się możliwe umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

KAMIL pisze:

Mam zajęcia komornicze na koncie bankowym. Chciałbym dojść do porozumienia z wierzycielami, pozbyć się zajęć z konta oraz ustalić dogodne warunki spłaty w wygodnych ratach.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Kamilu, w pierwszej kolejności zalecane byłoby sprawdzenie czy komornik w ogóle może działać w Pana sprawie. Codziennie trafiają to nas sprawy, w których mamy do czynienia z wadliwymi tytułami wykonawczymi. A to daje podstawy do umorzenia egzekucji w całości i odzyskania wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeśli nic się nie będzie dało zrobić w powyższym zakresie to dopiero wtedy można przystępować do jakichkolwiek negocjacji czy ugód. Wcześniej to bardzo ryzykowne, ponieważ zamyka Panu drogę o ewentualnego postępowania oddłużeniowego z komornikiem. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Robert pisze:

Witam właśnie komornik zajął mi konto. Co mogę zrobić by zostawiał mi więcej niż tylko 2300 nie jestem w stanie za to żyć

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Robercie. Musielibyśmy poznać Pana sprawę trochę bliżej, aby ocenić szanse na wdrożenie skutecznego procesu oddłużania. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kasia pisze:

Witam dostałam pismo od komornika o wszczęciu egzekucji za rzekomo niezapłacone odsetki od mandatu za jazdę bez ważnego biletu .Mandat zapłaciłam po nakazie zapłaty wraz z kosztami tak jak było w nakazie zapłaty i przez 11 lat nie dostawałam żadnych wezwań ani informacji że że zalegam jeszcze z jakąś kwota za rzekome odsetki w wysokości 34,90.Teraz dostałam wezwanie o zapłatę 440 zł do komornika i zajęcie mi kont .Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli dysponuje Pani dowodem zapłaty to oczywiście możliwe jest wszczęcie postępowania w zakresie uchylenia klauzuli wykonalności. To z kolei da podstawę do późniejszego umorzenia egzekucji i odzyskania wszystkich zabranych pieniędzy.

Rafal Plichta pisze:

Witam komornik zabrał wszystkie pieniądze z konta dni 14.04. bez jakiego kolejek powiadomienia . Płacę alimenty na zaspokojenie potrzeb rodziny w wysokości 1100 zł miesięcznie bo na więcej mnie nie stać , sąd zasądził 1900 . I z tad ta różnica. Czy komornik miał prawo zabrać wszystko nie informując mnie otym fakcie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Rafale, nie zajmujemy się sprawami egzekucji alimentacyjnych. Jednak odsyłamy do naszego innego artykułu poświęconego egzekucji z rachunku bankowego: https://www.eurolege.pl/kwota-wolna-od-zajecia-komorniczego-na-rachunku-bankowym-2018-blokada-konta-przez-komornika-jak-sie-bronic-poradnik/