Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ - komornik i sprawa sądowa. Jak wygrać? - Antywindykacja EuroLege

Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ – komornik i sprawa sądowa. Jak wygrać?

Jak wygrać w sądzie sprawę z Open Finance Wierzytelności

Oceń artykuł: 

Otrzymałeś nakaz zapłaty, pozew albo wezwanie na rozprawę w sprawie z Open Finance Wierzytelności NSFIZ? Jeśli tak to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: na drodze sądowej możesz anulować dług w całości! Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się jak prowadzić postępowanie, w którym pozwał Cię do sądu Fundusz Open Finance Wierzytelności NSFIZ. Zapraszamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych, w tym wiele z powództwa Open Finance Wierzytelności. W każdej wygranej sprawie anulowaliśmy całe zadłużenie. Dlatego jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Komornik z Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ? Na ten temat również piszemy. Na samym końcu opisujemy w jaki sposób i pod jakimi warunkami umorzenie egzekucji komorniczej jest możliwe. Zapraszamy do przeczytania całego materiału.

Czym jest Fundusz Sekurytyzacyjny Open Finance Wierzytelności?

Open Finance Wierzytelności jest jednym z wielu funduszy sekurytyzacyjnych, działającym prężnie na polskim rynku odzyskiwania wierzytelności. Wielkimi konkurentami Open Finance Wierzytelności są między innymi takie fundusze jak Prokura, BEST, Intrum czy Kredyt Inkaso.

Działalność Open Finance Wierzytelności, podobnie jak i innych funduszów tego typu polega na sekurytyzacji długów, czyli skupowaniu długów (często przedawnionych) i dochodzenia ich na drodze postępowania sądowego, a końcowo również w postępowaniach egzekucyjnych (komorniczych).

Nakaz zapłaty i pozew z Open Finance Wierzytelności. Co robić?

Kiedy Open Finance Wierzytelności składa pozew do sądu, ten zasadniczo robi jedną z dwóch czynności. Wydaje nakaz zapłaty zasądzający całość roszczenia z kosztami procesu na rzecz Open Finance Wierzytelności albo nie wydając nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym wyznacza rozprawę i wysyła do pozwanego wezwanie na rozprawę.

Jeśli wobec Ciebie wydany został nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym, to wówczas musisz bezwzględnie zapisać datę odbioru przesyłki sądowej. Od tej daty masz dokładnie 2 tygodnie na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym. Złożenie sprzeciwu wolne jest od opłat sądowych. W takim sprzeciwie musisz zaskarżyć nakaz zapłaty w całości, postawić odpowiednie zarzuty procesowe, a następnie swoje stanowisko w sprawie gruntownie uzasadnić.

Natomiast jeżeli sąd zrezygnował z wydania wobec Ciebie nakazu zapłaty i skierował sprawę na posiedzenie celem odbycia rozprawy, to wówczas Twoja sytuacja jest inna. Sąd wzywa Ciebie jako pozwanego na rozprawę. W wezwaniu może również znajdować się zobowiązanie do wniesienia odpowiedzi na pozew, którą należy złożyć w sądzie w terminie w tym zobowiązaniu oznaczonym. Termin taki jednak nie może być zgodnie z przepisami procedury cywilnej krótszy niż 14 dni.

Problem z Open Finance Wierzytelności rozwiązany i powództwo oddalone.

W połowie obecnego roku zgłosiła się do nas Pani Grażyna z Wielkopolski z prośbą o pomoc pisząc:

„Proszę pomóżcie mi Państwo. Nie wiem co mam robić. Myślałam, że problem już jest za mną, jednak bardzo się pomyliłam. Kiedyś, dawno temu brałam kredyt w banku, którego do końca nie spłaciłam. To była niewielka kwota. Dzisiaj otrzymałam nakaz zapłaty z sądu z obowiązkiem zapłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych na rzecz jakiejś firmy Open Finance. Nie znam ich, nie wiem skąd się wzięli. Proszę o pomoc.”.

Naturalnie przydzieliliśmy Pani Grażynie jednego z naszych specjalistów. Po wstępnym kontakcie wynikało, że dług może być nie tylko zdecydowanie zawyżony, ale przede wszystkim przedawniony.

Kolejnego dnia od nawiązania kontaktu Pani Grażyna przesłała nam wszystkie dokumenty w sprawie. Nie myliliśmy się, dług był daleko przedawniony. Oczywiście z dokumentacji nie wynikało w jaki sposób Fundusz Open Finance Wierzytelności NSFIZ wyliczył kwotę, której żądał w procesie. Wszystkie zarzuty znalazły się w sprzeciwie od nakazu zapłaty, który w imieniu naszej podopiecznej złożył przydzielony jej specjalista.

Cofnięcie pozwu przez Open Finance Wierzytelności.

Na skutki naszego szybkiego działania nie trzeba było długo czekać. Już w niecałe 3 tygodnie po wyznaczeniu rozprawy przez sąd Open Finance Wierzytelności cofnął pozew i wniósł o umorzenie postępowania.

Finalnie, na skutek cofnięcia sąd umorzył postępowanie, a Pani Grażyna wolna jest od postępowania sądowego, przez co dołączyła do grona osób, którym zdołaliśmy skutecznie pomóc 😊

Open Finance Wierzytelności NSFIZ – komornik. Umorzenie egzekucji jest możliwe!

Komornik sądowy na zlecenie Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ? Nie panikuj i sprawdź, czy komornik w ogóle może działać w Twojej sprawie! Z naszego wieloletniego doświadczenia jako Kancelarii EUROLEGE wynika, że część tytułów wykonawczych wystawianych przez sądy jest wadliwa. To oznacza, że w Twojej sprawie być może egzekucja będzie mogła zostać umorzona i ODZYSKASZ PIENIĄDZE. Czy tak faktycznie stanie się w Twojej sprawie? Zależy od wielu rzeczy.

Po pierwsze musisz głęboko sięgnąć pamięcią. Odpowiedz sobie na pytanie: “czy zanim pojawił się komornik otrzymywałeś/aś jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ?”Odpowiadając “NIE” czynisz z siebie człowieka, który ma ponad 90% szans na to, że egzekucja będzie mogła zostać umorzona i o całej sprawie zapomnisz.

Jak to możliwe, że sąd mógł o Tobie “zapomnieć”? Przyczyn może być wiele, ale głównymi są:

  1. zmiana miejsca zamieszkania przed wytoczeniem procesu, np. wyjazd za granicę, przeprowadzka,
  2. zmiana nazwiska, np, wstąpienie w związek małżeński.

Jak więc zabrać się do procedury umarzania egzekucji komorniczej? Przestrzegamy, proces sam w sobie nie jest łatwy i wymaga niekiedy żelaznych nerwów i cierpliwości. Oczywiście bez wiedzy praktycznej również można łatwo polec na placu boju. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów stworzyliśmy specjalny zespół prawników – ekspertów od spraw egzekucji komorniczych. Pomagamy osobom egzekwowanym przez komorników w całej Polsce. Dzięki innowacyjnej technologii dostęp do prawnika masz na wyciągnięcie ręki, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wysłać nam zgłoszenie swojej sprawy, a za chwilę dostaniesz telefon od naszego konsultanta. Potem rozmowa z prawnikiem i przystępujemy do działania.

Jak możesz zgłosić swoją sprawę komorniczą w Kancelarii EUROLEGE? Oto kilka wygodnych i bezpiecznych sposobów:

  1. zadzwoń pod numer: 530 333 130
  2. napisz maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. napisz wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
  4. wyślij zgłoszenie przez formularz: https://eurolege.pl/anuluj-dlug/

Sprawdź czy musisz żyć z komornikiem.

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA