Otrzymałeś nakaz zapłaty, pozew albo wezwanie na rozprawę w sprawie z Open Finance Wierzytelności NSFIZ? Jeśli tak to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: na drodze sądowej możesz anulować dług w całości! Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się jak prowadzić postępowanie, w którym pozwał Cię do sądu Fundusz Open Finance Wierzytelności NSFIZ. Zapraszamy do lektury.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już tysiące spraw sądowych z powództwa firm windykacyjnych, w tym wiele z powództwa Open Finance Wierzytelności. W każdej wygranej sprawie anulowaliśmy całe zadłużenie. Dlatego jeszcze dziś skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

Komornik z Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ? Na ten temat również piszemy. Na samym końcu opisujemy w jaki sposób i pod jakimi warunkami umorzenie egzekucji komorniczej jest możliwe. Zapraszamy do przeczytania całego materiału.

Czym jest Fundusz Sekurytyzacyjny Open Finance Wierzytelności?

Open Finance Wierzytelności jest jednym z wielu funduszy sekurytyzacyjnych, działającym prężnie na polskim rynku odzyskiwania wierzytelności. Wielkimi konkurentami Open Finance Wierzytelności są między innymi takie fundusze jak Prokura, BEST, Intrum czy Kredyt Inkaso.

Działalność Open Finance Wierzytelności, podobnie jak i innych funduszów tego typu polega na sekurytyzacji długów, czyli skupowaniu długów (często przedawnionych) i dochodzenia ich na drodze postępowania sądowego, a końcowo również w postępowaniach egzekucyjnych (komorniczych).

Nakaz zapłaty i pozew z Open Finance Wierzytelności. Co robić?

Kiedy Open Finance Wierzytelności składa pozew do sądu, ten zasadniczo robi jedną z dwóch czynności. Wydaje nakaz zapłaty zasądzający całość roszczenia z kosztami procesu na rzecz Open Finance Wierzytelności albo nie wydając nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym wyznacza rozprawę i wysyła do pozwanego wezwanie na rozprawę.

Jeśli wobec Ciebie wydany został nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym, to wówczas musisz bezwzględnie zapisać datę odbioru przesyłki sądowej. Od tej daty masz dokładnie 2 tygodnie na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym. Złożenie sprzeciwu wolne jest od opłat sądowych. W takim sprzeciwie musisz zaskarżyć nakaz zapłaty w całości, postawić odpowiednie zarzuty procesowe, a następnie swoje stanowisko w sprawie gruntownie uzasadnić.

Natomiast jeżeli sąd zrezygnował z wydania wobec Ciebie nakazu zapłaty i skierował sprawę na posiedzenie celem odbycia rozprawy, to wówczas Twoja sytuacja jest inna. Sąd wzywa Ciebie jako pozwanego na rozprawę. W wezwaniu może również znajdować się zobowiązanie do wniesienia odpowiedzi na pozew, którą należy złożyć w sądzie w terminie w tym zobowiązaniu oznaczonym. Termin taki jednak nie może być zgodnie z przepisami procedury cywilnej krótszy niż 14 dni.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Problem z Open Finance Wierzytelności. Jak doprowadzić do oddalenia powództwa?

Otrzymanie pozwy z sądu w sprawie z Open Finance Wierzytelności nie jest rzeczą straszną. Chociaż z pewnością dla wielu niedoświadczonych dłużników może być stresującą sytuacją. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc w takich sprawach, a osób w podobnej sytuacji jak Twoja są dziennie setki, jeśli nie tysiące. Nie dowiesz się o nich z gazet, ekranów telewizorów czy czasopism. Problem długów dotyczy bardzo wielu osób, ale zazwyczaj siedzą one w ukryciu bojąc się głośniej mówić o swoich problemach. To niedobrze, ponieważ pomoc jest na wyciągnięcie ręki.

Na co musisz zwracać szczególną uwagę kiedy dostajesz pismo z sądu, a w nim pozew i nakaz zapłaty wydany na wniosek firmy windykacyjnej, np. Open Finance? Przede wszystkim zapisz sobie datę odbioru przesyłki. Możesz to uczynić na kopercie albo otrzymanym z sądu dokumencie. To bardzo ważne, ponieważ na złożenie pisma do sądu, np. sprzeciw od nakazu zapłaty masz tylko 2 tygodnie! Termin liczy się od dnia odbioru przesyłki sądowej.

Jak pomagamy w Kancelarii EUROLEGE osobom zadłużonym? Zazwyczaj maksymalnie kolejnego dnia roboczego od zgłoszenia nawiązujemy kontakt z naszym Klientem i prosimy o przesłanie nam wszystkich dokumentów w sprawie. W sprawach z Open Finance z dokumentacji najczęściej nie wynika w jaki sposób Fundusz Open Finance Wierzytelności NSFIZ wyliczył kwotę, której żąda w procesie. Z tego powodu wszystkie zarzuty muszą znaleźć się w sprzeciwie od nakazu zapłaty, który w imieniu naszych podopiecznych składa przydzielony jdo prowadzenia sprawy specjalista.

Cofnięcie pozwu przez Open Finance Wierzytelności.

Na skutki naszego szybkiego działania w sprawach Open Finance nie trzeba często długo czekać. Zazwyczaj bywało, że po wyznaczeniu rozprawy przez sąd Open Finance Wierzytelności cofał pozew i wnosił o umorzenie postępowania.

Finalnie, na skutek cofnięcia sąd umarza postępowanie, a Klient wolny jest od postępowania sądowego, przez co dołącza do grona osób, którym zdołaliśmy skutecznie pomóc 😊

Open Finance Wierzytelności NSFIZ – komornik. Umorzenie egzekucji jest możliwe!

Komornik sądowy na zlecenie Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ? Nie panikuj i sprawdź, czy komornik w ogóle może działać w Twojej sprawie! Z naszego wieloletniego doświadczenia jako Kancelarii EUROLEGE wynika, że część tytułów wykonawczych wystawianych przez sądy jest wadliwa. To oznacza, że w Twojej sprawie być może egzekucja będzie mogła zostać umorzona i ODZYSKASZ PIENIĄDZE. Czy tak faktycznie stanie się w Twojej sprawie? Zależy od wielu rzeczy.

Po pierwsze musisz głęboko sięgnąć pamięcią. Odpowiedz sobie na pytanie: „czy zanim pojawił się komornik otrzymywałeś/aś jakiekolwiek pisma z sądu w sprawie z Open Finance Wierzytelności Detalicznych NSFIZ?”Odpowiadając „NIE” czynisz z siebie człowieka, który ma ponad 90% szans na to, że egzekucja będzie mogła zostać umorzona i o całej sprawie zapomnisz.

Jak to możliwe, że sąd mógł o Tobie „zapomnieć”? Przyczyn może być wiele, ale głównymi są:

  1. zmiana miejsca zamieszkania przed wytoczeniem procesu, np. wyjazd za granicę, przeprowadzka,
  2. zmiana nazwiska, np, wstąpienie w związek małżeński.

Jak więc zabrać się do procedury umarzania egzekucji komorniczej? Przestrzegamy, proces sam w sobie nie jest łatwy i wymaga niekiedy żelaznych nerwów i cierpliwości. Oczywiście bez wiedzy praktycznej również można łatwo polec na placu boju. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów stworzyliśmy specjalny zespół prawników – ekspertów od spraw egzekucji komorniczych. Pomagamy osobom egzekwowanym przez komorników w całej Polsce. Dzięki innowacyjnej technologii dostęp do prawnika masz na wyciągnięcie ręki, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wysłać nam zgłoszenie swojej sprawy, a za chwilę dostaniesz telefon od naszego konsultanta. Potem rozmowa z prawnikiem i przystępujemy do działania.

Jak możesz zgłosić swoją sprawę komorniczą w Kancelarii EUROLEGE? Oto kilka wygodnych i bezpiecznych sposobów:


4.8/5 - (25 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.