Wezwanie z Sądu Rejonowego w Elblągu? Wygraj z funduszem BEST! - Antywindykacja EuroLege

Wezwanie z Sądu Rejonowego w Elblągu? Wygraj z funduszem BEST!

Sąd Rejonowy w Elblągu – nakaz zapłaty

Oceń artykuł: 

Codziennie zgłaszają się do nas osoby pozwane przez firmę windykacyjną BEST z siedzibą w Gdyni. Największe zdziwienie budzi nie wysokość długu, albo brak dowodów na jego istnienie, tylko coś zupełnie innego. Chodzi o to, że nakaz zapłaty wydał Sąd Rejonowy w Elblągu. Jak to możliwe, skoro większość osób pozwanych tam nie mieszka? Wszystko dlatego, że w tym mieście jest siedziba kancelarii prawnej obsługującej windykatora!

Już w tym roku zgłosił się do nas Pan Grzegorz z okolic Wrocławia pisząc:

„Proszę Państwa o pomoc w napisaniu pisma do sądu! Otrzymałem dzisiaj nakaz zapłaty z Elbląga. Pozwała mnie jakaś firma Best, z którą nie mam nic wspólnego! Kwota zadłużenia to rzekomo ponad 28 tysięcy złotych… Nie wiem za co, nie wiem dlaczego aż tyle. Pozew to zaledwie kilka zdań i jakiś wyciąg. Co można z tym zrobić?”.

Nie pozostaliśmy obojętni na wołanie o pomoc. Natychmiast zapewniliśmy Panu Grzegorzowi fachową pomoc. Aktualnie oczekujemy na rozwój wydarzeń, chociaż w zdecydowanej większości spraw windykator wycofuję się po wniesieniu sprzeciwu.

Sąd Rejonowy w Elblągu – jak wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty?

Jeśli zostałeś pozwany do Sądu Rejonowego w Elblągu przez firmę windykacyjną BEST NSFIZ, to zapewne firma ta miała rzekomo wykupić roszczenie w drodze umowy cesji wierzytelności. Twoje zadłużenie z banku, w którym być może kiedyś miałeś otwarty rachunek albo zapomniałeś zapłacić jakiejś raty kredytu/pożyczki. Firma windykacyjna BEST upodobała sobie Sąd Rejonowy w Elblągu. Sąd ten w przeważającej części w X wydziale cywilnym rozpatruje pozwy składane jedynie przez podaną wyżej firmę windykacyjną. Nasze zdziwienia nie budzi już fakt, że tylko sam X wydział Sądu Rejonowego w Elblągu wydaje grubo ponad 100.000 (sto tysięcy) nakazów zapłaty w postępowaniu upominawczym. I to tylko w ciągu 1 roku! Liczby porażają, tym bardziej, jeśli liczbę spraw przemnożymy przez liczbę dochodzonych roszczeń…

Po otrzymaniu nakazu zapłaty z Sądu Rejonowego w Elblągu, X wydziału cywilnego musisz przede wszystkim zanotować na kopercie albo na jakiejkolwiek kartce datę odbioru nakazu zapłaty. Jest to bardzo ważne. Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym masz jedynie 14 dni od dnia odbioru przesyłki poleconej.

W sprzeciwie od nakazu zapłaty wydanym przez Sąd Rejonowy w Elblągu musisz podnieść wszystkie zarzuty. Brak ich podniesienia może skutkować tym, iż sąd zarzutami podniesionymi później może się w ogóle nie zająć! Dlatego w sprawach w firmami windykacyjnymi ważne jest, aby sprzeciw od nakazu zapłaty napisany został przez osobę posiadającą szeroką wiedzę w zakresie antywindykacji. Musisz pamiętać również, że jeśli firma windykacyjna BEST wniosła pozew na urzędowym formularzu, Ty również masz obowiązek wnieść sprzeciw w tej samej formie. Jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty i jakie podnieść zarzuty znajdziesz w naszym poradniku: https://eurolege.pl/wzor-sprzeciwu-od-nakazu-zaplaty-w-postepowaniu-upominawczym/ .

Nakaz zapłaty z Elbląga, pozew BEST i wyciąg BEST. Czy Sąd może wydać nakaz zapłaty bez konkretnych dowodów?

Aktualnie przepisy kodeksu postępowania cywilnego i powiązanych z nią ustaw w zakresie mocy dowodowej nie uznają wyciągu z ksiąg rachunkowych firmy windykacyjnej jako dowodu urzędowego. W takiej sytuacji nie jest uznawane za prawdzie to, co znajduje się w takim wyciągu. Przynajmniej do czasu, w którym pozwany nie zaneguje prawdziwości tego, co w tym wyciągu się znajduje. A błędów zazwyczaj jest kilka, poczynając od dziwnie wysokich kwot.

Problem jednak jest w tym, że co prawda wyciąg z ksiąg rachunkowych firmy windykacyjnej nie jest dowodem urzędowym. Jest bowiem dowodem prywatnym. Orzecznictwo Sądu Najwyższego jest obecnie takie, że na podstawie wyciągu z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego może zostać wydany nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Do czasu zmiany trendów w orzecznictwie nie ma co liczyć na zmiany w sądach niższych instancji. Także jak nakazy zapłaty na podstawie wyciągów były wydawane, tak będą wydawane nadal.

Jak przenieść sprawę z Sądu Rejonowego w Elblągu do sądu w mojej okolicy?

Nic prostszego, wystarczy, że w sprzeciwie od nakazu zapłaty napiszesz, że podnosisz zarzut niewłaściwości miejscowej sądu. Wówczas Sąd Rejonowy w Elblągu samodzielnie ustali jaki jest Twój najbliższy sąd względem miejsca zamieszkania i tam przekieruje sprawę. Kolejna korespondencja będzie już do Ciebie przychodziła z sądu w Twojej najbliższej okolicy.

Złożyłem sprzeciw od nakazu zapłaty, a windykator wciąż nalega na spłatę. Co zrobić?

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego w Elblągu z powództwa firmy windykacyjnej to musisz wiedzieć, że na tym etapie nie możesz podejmować jakichkolwiek negocjacji z windykatorem ani wpłacać mu jakichkolwiek sum pieniędzy, aby nie uznać roszczenia i nie przegrać procesu, który od początku powinien być wygrany. Jak nie uznać długu przeczytasz w naszym poradniku dostępnym na: https://eurolege.pl/uznanie-dlugu-czego-robic-aby-uznac-zadluzenia/

Otrzymałeś nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego w Elblągu i nie wiesz jak prawidłowo napisać sprzeciw? Skorzystaj z pomocy naszych doświadczonych prawników i zgłoś się po bezpłatną pomoc prawną!

Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu dla kancelarii prawnych Orły Prawa.

Anuluj dług i sądowy nakaz zapłaty w całości! Doświadczeni prawnicy pomogą Ci wygrać sprawę w sądzie.

DARMOWA ANALIZA!

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ

Skontaktujemy się z Tobą w 24 h!

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.

Zostałeś pozwany o zapłatę długu, albo nagle pojawił się komornik i nie wiesz dlaczego?

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ ANALIZY PRAWNEJ!​

Pamiętaj! Termin na złożenie odwołania do sądu jest ograniczony. Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na wygraną!
Niczym nie ryzykujesz, bo analiza prawna jest bezpłatna i nie ma żadnych ukrytych kosztów.
close-link
Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Zgłoś się już teraz po bezpłatną analizę prawną!
PRZEJDŹ do FORMULARZA