Masz problem z firmą windykacyjną BEST? Zostałeś pozwany przez tą firmę windykacyjną do sądu o zapłatę długu? W naszym dzisiejszym poradniku opiszemy czym jest i jak działa fundusz BEST III NSFIZ. Wyjaśniamy również na czy podejmować próby kontaktu z firmą windykacyjną, na co zwrócić uwagę oraz w jaki sposób bronić się przed atakami windykatora.

Czym jest firma BEST S.A. i BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty?

BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest polską legalnie działającą firmą windykacyjną. Zasadniczym modelem prowadzonej działalności takiego podmiotu jest sekurytyzacja długów. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, iż firma BEST skupuje w drodze cesji wierzytelności wierzytelności banków czy firm pożyczkowych, jakie potencjalnie przysługują tym instytucjom finansowym od osób trzecich, głównie konsumentów.

Firma windykacyjna BEST III NSFIZ obok Funduszy BEST I i BEST IV uchodzi za jednego z kluczowych graczy na polskim rynku wierzytelności, zwanego potocznie rynkiem „długów”. Jest to podmiot o wysokim stopniu skapitalizowania, a jego głównymi konkurentami na rynku są takie Fundusze Sekurytyzacyjne jak np.: ProkuraHOIST czy Ultimo Portfolio Investment.

A czym w takim razie zajmuje się firma windykacyjna BEST S.A.? Jest to podmiot, który w imieniu Funduszy BEST, w tym BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zajmuje się zarządzeniem wierzytelnościami danego funduszu sekurytyzacyjnego. BEST S.A. organizuje np. obsługę prawną dla spraw sądowych czy też obsługę windykacyjną, zmierzającą do pozasądowego załatwienia sprawy.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Firma BEST wzywa do zapłaty. Co zrobić?

Dostajesz od firmy BEST liczne wezwania do zapłaty? Bez względu na to, czy są to wezwania do zapłaty wysyłane listem tradycyjnym, SMS albo polegające na rozmowie telefonicznej to zawsze masz obowiązek sprawdzić wszystkie informacje. W końcu jeśli ktoś dzwoni do Ciebie i mówi, że masz mu zapłacić to musisz być pewnym, że dany dług faktycznie istnieje, nie jest zawyżony oraz faktycznie został kupiony przez BEST III Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Jak to zrobić? Opisywaliśmy już schemat działania w takich sytuacjach na naszym blogu w artykule jak rozmawiać z windykatorem przez telefon.

Jeśli ktokolwiek żąda od Ciebie pieniędzy musisz być czujnym. W każdym razie pamiętaj, aby przez telefon nie podawać ani też nie potwierdzać swoich danych osobowych, w szczególności takich danych jak PESEL czy adres zamieszkania.

UWAGA! Nigdy nie płać w ciemno bez konsultacji z prawnikiem. Błąd może Cię drogo kosztować!

Sprawa sądowa, pozew i nakaz zapłaty z BEST. Jak się bronić? Czy można wygrać w sądzie?

Konsekwencją tego, że firma windykacyjna wzywa Cię do zapłaty, a Ty nie płacisz, gdyż np. nie jesteś w stanie zweryfikować wszystkich danych dotyczących konieczności zapłaty będzie złożenie przez taką firmę pozwu do sądu. W wyniku tak złożonego pozwu otrzymasz na 90% nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, nie wyłączając e-sądu. W takiej sytuacji należy koniecznie wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty co spowoduje uchylenie w całości wydanego przez sąd orzeczenia.

PAMIETAJ! Na skuteczne wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz tylko 2 tygodnie. Termin liczy się od dnia, w którym odebrałeś przesyłkę z sądowym nakazem zapłaty i pozwem.

A co jeśli w sprawie nie wydano nakazu zapłaty? W takiej sytuacji sąd zobowiązuje do wniesienia pisma o nazwie odpowiedź na pozew. Na złożenie odpowiedzi na pozew masz czas, który wyznaczył Ci sąd. Nie może być to jednak okres krótszy niż 2 tygodnie.

Brak skutecznego złożenia odpowiedzi na pozew może być bardzo przykry w skutkach. Włącznie z wydaniem ciężkiego w zwalczaniu wyroku zaocznego. Dlaczego ciężkiego? Bowiem sprzeciw od wyroku zaocznego wymaga uiszczenia opłaty sądowej w wysokości ½ opłaty od pozwu. To dużo, zważywszy na fakt, że sprzeciw od nakazu zapłaty nic nie kosztuje pozwanego…

Windykacja BEST a komornik. Zobacz, czy musisz płacić!

Masz może komornika na wniosek firmy BEST? Być może nie jest jeszcze za późno, aby uratować majątek, a nawet odzyskać zabrane dotychczas pieniądze! Jak to możliwe? Z wieloletniego doświadczenia naszej Kancelarii EUROLEGE wynika, że w obrocie funkcjonuje dużo tytułów wykonawczych, które nie powinny być nigdy podstawą egzekucji komorniczej.

Wynika to z faktu, że cześć tych tytułów wykonawczych wydano w oparciu o błędy proceduralne. Jeśli o całej sprawie z firmą BEST dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika to masz realne i spore szanse na zatrzymanie działań komorniczych.

Kiedy dochodzi do błędów formalnych sądu w doręczeniach, które mogą być podstawą uchylenia tytułu wykonawczego i umorzenia egzekucji?

Oto najczęściej spotykane w praktyce:

  • doręczanie listów z sądu na nieprawidłowy albo nieaktualny adres osoby zadłużonej (wyjazd za granicę, przeprowadzka),
  • zmiana nazwisk (zazwyczaj na skutek wstąpienia w związek małżeński).

Jeśli powyższe przypadki dotyczą też Twojej osoby to w naszej Kancelarii EUROLEGE możesz uzyskać pomoc. Jak to zrobić? O tym poniżej.

Jak zgłosić się o pomoc prawnika w sprawie przeciwko firmie windykacyjnej BEST?

Potrzebujesz pomocy w sprawie sądowej przeciwko firmie windykacyjnej BEST? W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom zadłużonym wychodzić z trudności finansowych. Mamy ponad 1000 udokumentowanych wygranych spraw sądowych przeciwko firmom windykacyjnym, pożyczkowym oraz bankom. Dzięki nam osoby, które myślały, że nakaz zapłaty z sądu to koniec odzyskały wiarę w ludzi i sprawiedliwość. Jeśli masz nakaz zapłaty, wyrok zaoczny albo wezwanie na rozprawę w sprawie przeciwko chwilówce, firmie windykacyjnej albo bankowi to nie ryzykuj działania na własną rękę.

U nas wszystko załatwisz zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu. Działamy zdalnie na terenie całego kraju i pomagamy przed każdym sądem w Polsce. Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się już dzisiaj!

Oto sposoby kontaktu:


3.5/5 - (10 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Edyta pisze:

BEST III
NIESTANDARYZOWANY
SEKURYTYZACYJNY
FUNDUSZ
INWESTYCYJNY
ZAMKNIĘTY
398 PLN PLN. z dn. 29.07.2011 (data wezwania do zapłaty)
Inne.
Jak mam to zapłacić?

Katarzyna pisze:

Moje sprawy KM 5550/19
Km 2912/20

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Mam zajęcie komornicze, wiem że na Państwa zlecenie chciałabym ugody i spłacać moje zobowiązania beż komornika co muszę zrobić żeby móc tego dokonać

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Renata pisze:

Proszę o pomoc w sprawie firmy best wyrok sądu z 2016 roku w slubsku a teraz komornik jestem załamana niewim co robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Renato. Zajmujemy się pomocą w wychodzeniu z długów. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje i szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Prosze o pilny kontak

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aneta pisze:

Prosze o kontakt .Sprawa best II

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeszcze dzisiaj Pani Aneto napiszemy do Pani maila z prośba o szerszy opis sprawy. prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.