Otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym lub nakazowym albo pozew z firmy windykacyjnej Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments i DeltaWise? To nic strasznego. Musisz jedynie wzmóc czujność oraz natychmiast podjąć kroki prawne, które uniemożliwią egzekucję komorniczą i przyczynią się do wygranej w procesie. Jak to zrobić? Zachęcamy do przeczytania naszego dzisiejszego artykułu, w którym opiszemy metody walki z zagranicznymi firmami windykacyjnymi.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z windykatorem własną rękę. Nasi doświadczeni prawnicy wygrali już tysiące spraw, gdzie pozew składała firma windykacyjna. W tym również setki spraw z powództwa Ultimo Portfolio, Presco Investments i DeltaWise. W bardzo wielu sprawach nasze działania doprowadziły do anulowania całego zadłużenia! Już teraz skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z darmowej analizy prawnej swojej sprawy.

W artykule poruszymy także kwestie związane z postępowaniem komorniczym na wniosek Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments i DeltaWise. Zobaczysz w jaki sposób zablokować komornika i umożliwić sobie odzyskanie zabranych pieniędzy.

Zagraniczne firmy windykacyjne w natarciu na polskich dłużników! Czym jest Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments i DeltaWise OU?

Zarówno Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz Delta Wise są zagranicznymi firmami windykacyjnymi. Ze względu na istniejące zasady swobody przemieszczania się kapitału oraz osób na terytorium Unii Europejskiej mogą swobodnie działać na terytorium Polski. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest, że coraz więcej Polaków wpada w sidła zagranicznych instytucji finansowych. Zarabiane przez naszych obywateli pieniądze zasilają budżety spółek, które swoje siedziby mają za granicami naszego kraju.

Zgodnie z informacjami, jakie zawarte są w wezwaniach do zapłaty oraz pozwach kierowanych do sądów, firmy windykacyjne Ultimo Portfolio Investment oraz Presco Investments mają swoje siedziby w Luksemburgu. Delta Wise zaś siedzibę ma w Tallinie, a więc w stolicy Estonii.

Najczęściej pozywają Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz Delta Wise. Zakupują wierzytelności od firm pożyczkowych działających na terytorium Polski. W zdecydowanej większości przypadków są to pożyczki na niskie kwoty, wysokooprocentowane oraz z krótkim terminem płatności. Kiedy pożyczkobiorca dowiaduje się, że jego dług został sprzedany do jednej z zagranicznych firm windykacyjnych? Zazwyczaj w wezwaniu do zapłaty od Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments albo Delta Wise. Zdarza się nierzadko, iż informacja przekazywana jest dopiero z dniem doręczenia potencjalnemu dłużnikowi nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym lub wezwania na rozprawę w sądzie.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Jak poradzić sobie w sądzie z Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments i Delta Wise?

Jeśli otrzymałeś z sądu nakaz zapłaty w sprawie z powództwa Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz Delta Wise OU nie panikuj! To jedyna i być może najlepsza droga do pełnego oddłużenia. Pamiętaj, że fakt, iż pozew złożony został przez firmę windykacyjną, a nie pierwotnego pożyczkodawcę zwiększa Twoje szanse powodzenia w procesie.

Pamiętaj! Na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz jedynie 2 tygodnie od dnia, w którym otrzymałeś przesyłkę z sądu.

Na co powinieneś zwrócić uwagę w dokumentach otrzymanych z sądu? Przede wszystkim zobacz z kim zawierałeś umowę pożyczki. Sprawdź czy zgadzają się Twoje wszystkie dane oraz dane umowy pożyczki z tym, co jest wpisane w cesji wierzytelności. Jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości zgłoś to sądowi.

Sprawdź, czy kwota jaką żąda firma windykacyjna Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments albo DeltaWise OU faktycznie pokrywa się z kwotą pożyczki. W tym odsetkami i kosztami. Zestaw dochodzoną kwotę z tym, co już uprzednio wpłaciłeś/wpłaciłaś na rzecz firmy pożyczkowej. Być może też na rzecz firmy windykacyjnej przed wniesieniem pozwu. Nie należy do wyjątkowej rzadkości przypadek braku zaksięgowania wpłat pozwanego. Dlatego jeśli zauważysz nieprawidłowości w tym względzie natychmiast sygnalizuj to sądowi orzekającemu w sprawie.

Klauzule niedozwolone również przeciwko firmie windykacyjnej.

Ostatnią rzeczą, na jaką musisz zwrócić uwagę to sprawdzenie, czy firma pożyczkowa nie zastosowała w umowie pożyczki zawartej z Tobą klauzul niedozwolonych. Chodzi mianowicie o to, czy zastrzeżone w umowie dodatkowe koszty pozaodsetkowe w umowie nie przekraczają dozwolonych limitów oraz czy nie naruszają zasad współżycia społecznego.

Niestety obliczenie tego, czy w umowie mamy do czynienia z klauzulami niedozwolonymi  czy też nie wymaga bardzo często pomocy specjalisty. W naszej Kancelarii posiadamy fachowców, którzy wyłącznie zajmują się sprawami przeciwko firmom pożyczkowym, takim jak np.: VIVUS, Provident czy Ferratum Bank.

Czy warto wchodzić w spór sądowy z Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz Delta Wise?

Nasze dotychczasowe doświadczenie w procesach sądowych przeciwko zagranicznym firmom windykacyjnym, takim jak Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz DeltaWise pokazuje, iż warto wchodzić w spór sądowy z tymi firmami.

Dlaczego? Otóż istnieje realna szansa na wygraną w procesie i uwolnienie się od całości potencjalnie istniejącego zadłużenia. Jeśli jednak w procesie nie będzie to możliwe, to zazwyczaj można zdecydowanie zmniejszyć kwotę dochodzonego roszczenia. Nie należą do rzadkości przypadki, w których pozew opiewa na kilka tysięcy złotych, a do oddania pozwany ma zaledwie kilkaset złotych. Ponadto w trakcie procesu firma windykacyjna nie może żądać zapłaty w drodze przymusu egzekucyjnego (komornik). To daje czas pozwanemu na zgromadzenie odpowiednich środków, które w razie ewentualnej przegranej mogą posłużyć do spłaty zasądzonych kwot.

Mam problem z firmą windykacyjną. Jak mogę się zgłosić do Kancelarii?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zostały pozwane o zapłatę długu przez firmę windykacyjną (np. Ultimo Portfolio, Presco Investments, Deltawise) możesz skorzystać z pomocy prawników Kancelarii EUROLEGE. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy napiszą sprzeciw do sądu albo odpowiedź na pozew. Jeśli zajdzie taka konieczność, to będą reprezentowali Cię przed sądem. Analiza dokumentów jest bezpłatna, więc absolutnie niczym nie ryzykujesz.

Komornik z Ultimo Portfolio Investment, Presco Investments oraz Delta Wise? Umorzenie egzekucji jest możliwe!

Masz egzekucję komorniczą z wniosku Ultimo Portfolio, Presco Investments, Deltawise? Musisz wiedzieć, że umorzenie egzekucji nie jest czymś niemożliwym. W Twojej sytuacji były setki naszych Klientów, dla których doprowadziliśmy do umorzenia postępowań egzekucyjnych i odzyskaliśmy dla nich zabrane przez komornika pieniądze! Chcesz wiedzieć czy Twoja sprawa kwalifikuje się do pomocy? Przeczytaj niżej.

Jak w każdym miejscu, również w sądach pracują ludzie. A jak wiadomo z pracą ludzką wiążą się nierozerwalnie błędy. Tak też na etapie postępowań sądowych dochodziło do naruszenia przepisów formalnych o skutecznych doręczeniach przesyłek sądowych. Jak to możliwe, że sąd mógł „zapomnieć” o podsądnym? Wszystkiemu winne są właśnie niedoskonałe przepisy o doręczeniach przesyłek zamieszczone w kodeksie postępowania sądowego. Jeśli więc o całej sprawie z Ultimo Portfolio, Presco Investments, Deltawise dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika, a nie z sądu to jest szansa na wygraną!

Co mogło być przyczyną pomyłki? W ponad 90% przypadków są to:

  1. zmiana adresu pozwanego, np. w wyniku wyjazdu za granicę czy przeprowadzki,
  2. zmiana nazwiska, np. w wyniku wstąpienia w związek małżeński.

Jeśli w Twojej sprawie doszło do pomyłki sądowej, a o sprawie dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika to nie czekaj, aż komornik wyegzekwuje całą kwotę z tytułu wykonawczego. Zacznij działać szybko, najlepiej już teraz.

Nie wiesz jak się do tego zabrać? Nic nie szkodzi. W naszej Kancelarii EUROLEGE utworzyliśmy specjalny zespół prawników od spraw egzekucyjnych. Pomagamy w obronie przed postępowaniami egzekucyjnymi w całej Polsce. Nawet jeśli jesteś za granicą możesz zgłosić swoją sprawę do naszej Kancelarii EUROLEGE. Jak to zrobić? Wszystko załatwisz przez telefon lub za pomocą innego urządzenia połączonego z Internetem. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Jak to zrobić? Oto sposoby bezpiecznego kontaktu z nami:


4.8/5 - (34 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.