Pozwany: Santander Bank Polska S.A.

Tym razem Santander Bank Polska S.A. (dawniej Kredyt Bank S.A.) stanął na drodze naszych prawników. Nasz Klient zawarł z bankiem umowę kredytu we franki szwajcarskim. Ze względu na stale rosnące raty kredytu i chęć wyjścia z impasu podjął decyzję, że pozwie bank do sądu. Jak wiemy, prognozy kursu franka nie były i w sumie nadal nie są optymistyczne.

Podjęta decyzja była dobra, a wynik sprawy satysfakcjonują. Za chwilę w wielkim skrócie opowiemy Jak wyglądał ten konkretny proces frankowy i odfrankowienie kredytu.

Wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim

Pierwsza instancja zakończyła się Wyrokiem, w którym Sąd stwierdził nieważność umowy kredytowej przyjmując zastosowanie w niej klauzul niedozwolonych dających bankowi możliwość arbitralnego ustalania kursu waluty. Bank broił się twierdzeniami o rzekomej możliwości spłaty kredytu we franku.

Oczywiście nie było to prawdą i ostatecznie argumenty Santander Bank Polska S.A. nie zostały uwzględnione. Powyższe skutkowało wnioskiem o uzasadnienie wyroku oraz złożeniem apelacji przez pełnomocnika pozwanego banku.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi

Postępowanie odwoławcze nic jednak nie zmieniło. Sąd II instancji (Sąd Apelacyjny w Łodzi) Wyrokiem oddalił apelację Santander Bank Polska S.A. w całości stwierdzając ostatecznie bezzasadność twierdzeń banku.

Podsumowanie – korzyści:

Po uprawomocnieniu wyroku powodowie dokonali wobec banku potrącenia roszczeń, w wyniku którego kwota wypłaconego im kapitału w kwocie 140.000,00 zł została skompensowana z wpłatami dokonanymi dotychczas przez nich w kwocie odpowiadającej wypłaconemu kapitało (w chwili zrównania kapitału i kwoty zwróconej bankowi klienci zaprzestali spłacania zobowiązania).

  • Wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim I C 636/20
  • Wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi I ACa 130/22
  • Wyrok jest prawomocny!

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.8/5 - (47 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.