Wziąłeś albo zamierzasz wziąć pożyczkę w Ferratum Bank? A może zostałeś pozwany przez tą firmę do sądu o zapłatę? Dobrze trafiłeś, bo całkowite oddłużenie jest możliwe ! Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o warunkach pożyczki w Ferratum Bank. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się również czy windykacja Ferratum Bank pozywa pożyczkobiorców do sądu oraz w jaki sposób bronić się przed windykacją.

Pamiętaj, że nie musisz walczyć z tą firmą na własną rękę. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z powództwa Ferratum Bank anulując całe zadłużenie! Skontaktuj się z nasza kancelarią i skorzystaj z bezpłatnej analizy prawnej swojej sprawy.

W dzisiejszym artykule poruszymy także sprawy komornicze z Ferratum Bank. Skupimy się na tym czy w sprawie, w której jest komornik da się coś jeszcze zrobić i zatrzymać jego działania? Pokażemy, że nie wszystko stracone. Zapraszamy do miłej lektury.

Pożyczka w Ferratum Bank. Jakie są koszty i RRSO w umowie pożyczki z Ferratum Bank?

Firma kredytowa/pożyczkowa Ferratum Bank nie jest firmą Polską, chociaż na polskim rynku działa bardzo prężnie. Ferratum Bank udziela pożyczek krótko, średnio i długoterminowych, z okresem spłat od 6 miesięcy do 24 miesięcy (2 lata). Oznacza to, że jej konkurentami są m.in. VIA SMS, VIVUS czy ID Finance Poland. Siedziba Ferratum Bank znajduje się na Malcie. Pożyczki natomiast zawierane są zdalnie, przy użyciu systemu teleinformatycznego.

Na potrzeby artykułu weszliśmy na stronę firmy pożyczkowej Ferratum Bank i zadeklarowaliśmy kwotę pożyczki na maksymalne 9.500 zł. Okres spłat ustaliliśmy na 24 miesiące. Każda rata płatna co miesiąc, czyli 24 raty łącznie. I tutaj absolutne zdziwienie… Pożyczając 9.500 zł na 24 miesiące mamy do oddania 18.143 zł! Oznacza to, że koszty i opłaty z tytułu udzielenia pożyczki wyniosłyby 8.643 zł. Może nie budziłoby naszego zdziwienia to aż tak bardzo, gdyby nie fakt, że koszt administracyjny to 7.200zł! Niestety czym jest ten koszt administracyjny i co konkretnie się na niego składa nie wiemy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki w zadeklarowanej wysokości wyniosła 103%.

Jaka więc jest nasza ogólna rada? Jeśli nie musisz pożyczać w chwilówce, w tym w Ferratum Bank to tego absolutnie nie rób. Koszt pożyczki są zazwyczaj tak duże, że jeśli nie stać Cię na zakup czegoś dzisiaj, to tym bardziej nie będzie Cię stać na oddanie pożyczki w przyszłości.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Windykacja z Ferratum Bank. Jak rozmawiać z windykatorem?

Jeśli zaprzestałeś spłacać pożyczkę w Ferratum Bank to możesz spodziewać się windykacji. Najpewniej przybierze ona postać pism z wezwaniem do zapłaty oraz audytów telefonicznych, przypominających o konieczności zapłaty. Jeśli nie wiesz jak rozmawiać z windykatorem, to koniecznie musisz przeczytać nasz artykuł: jak rozmawiać z windykatorem przez telefon.

Jeśli nie oddasz pieniędzy to firma pożyczkowa zawsze może skorzystać z usług windykatora terenowego. Jeżeli firma Ferratum Bank wyśle do Ciebie jako pożyczkobiorcy pracownika terenowego, to wówczas musisz zapoznać się z artykułem co może, a czego nie może windykator terenowy.

Pozew i nakaz zapłaty z Ferratum Bank. Jak się bronić?

Konsekwencją braku zapłaty jest złożenie przez Ferratum Bank pozwu do sądu. W efekcie złożonego pozwu sąd wydaje nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, w którym orzeka o obowiązku zapłaty całego roszczenia powoda. Taki nakaz zapłaty jednak niewiele oznacza. Pożyczkobiorca jako pozwany może, a zazwyczaj nawet powinien złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty w postepowaniu upominawczym. W sprzeciwie takim należy podać wszystkie dowody, twierdzenia oraz zarzuty przeciwko żądaniu pozwu. Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty pozwany ma zaledwie 2 tygodnie od dnia jego doręczenia. Sprzeciw zgodnie z zawartym pouczeniem składa się do sądu, który wydał nakaz zapłaty.

Co takiego można zarzucić firmie Ferratum Bank w sprzeciwie od nakazu zapłaty? Zarzutów może być wiele, ale najistotniejszym jest ustalenie, czy Ferratum Bank nie zastrzegł w umowie z Tobą jako pożyczkobiorcą tzw. klauzul niedozwolonych. Mówiąc prościej, czy nie przesadził z kosztami pożyczki. Mając na uwadze fakt, że za pożyczone 9.500 zł trzeba będzie zapłacić 7.200 zł kosztów administracyjnych, to zdecydowanie ta kwota może się Ferratum Bank nie należeć.

Zamiast nakazu zapłaty sąd może wyznaczyć rozprawę i wysłać wezwanie na rozprawę. Należy pamiętać, żeby zawsze zająć jakieś stanowisko na piśmie, aby końcowo nie narazić się na wydanie wyroku zaocznego, który zmusi nas do składania sprzeciwu od wyroku zaocznego.

A co jeśli nie złożysz sprzeciwu od nakazu zapłaty w terminie 2 tygodni od daty jego doręczenia? Wówczas nakaz zapłaty uprawomocni się co do całej kwoty, Ferratum Bank wystąpi do sądu o nadanie klauzuli wykonalności i sprawę odda do komornika. Na tym etapie pomoc jest już praktycznie niemożliwa.

Komornik z Ferratum Bank. Co robić?

Czy może masz już komornika z wniosku Ferratum Bank? To nie oznacza, że jesteś na przegranej pozycji. Wszystko zależy jednak od tego czy o sprawie dowiedziałeś/aś się dopiero od komornika. Jak to możliwe? Otóż wszystkiemu winne są przepisy dotyczące doręczeń przesyłek sądowych w postępowaniu sądowym. Jak to możliwe, że o całej sprawie sądowej dowiadujesz się dopiero od komornika? Po pierwsze jest to błąd sądu, który może ulec naprawie, ale wiązać się to będzie z koniecznością działania. Samo nic się nie zrobi. Kiedy możesz ubiegać się o uchylenie tytułu wykonawczego i umorzenie egzekucji? Kiedy nie odebrałeś przesyłki sądowej ponieważ:

  1. zmieniłeś/aś miejsce zamieszkania (np. wyjazd za granicę, przeprowadzka),
  2. zmieniłeś/aś nazwisko (np. w wyniku wstąpienia w związek małżeński).

Powyższe zdarzenia stanowią ponad 95% przyczyn nieprawidłowych doręczeń sądowych przesyłek sądowych, w tym nkakazów zapłaty i wyroków zaocznych.

WAŻNE! Musisz wiedzieć, że postępowanie zmierzające do uchylenia tytułu wykonawczego i umorzenie egzekucji nie jest zadaniem łatwym. Jednak może się opłacać, ponieważ w przypadku powodzenia całego przedsięwzięcia nie tylko zablokujesz działania komornika na zlecenie Ferratum Bank, ale także… możesz ODZYSKAĆ ZABRANE PIENIĄDZE! Tak, dobrze czytasz, jest to realne. Wiemy co piszemy, bowiem w momencie pisania artykułu pomogliśmy już setkom osób zadłużonych w umorzeniu egzekucji komorniczych w całej Polsce.

Jak zgłosić sprawę z Ferratum Bank do oddłużania? Gdzie szukać taniej pomocy prawnej?

Co ciekawe, pomoc prawna w takich sprawach nie musi być droga, a jej dostępność może być na wyciągnięcie ręki. Jak to możliwe? W naszej Kancelarii EUROLEGE postawiliśmy na jakość i szybkość obsługi. Naszą domeną są również profesjonalizm i dostępność dla każdego człowieka mającego problemy z długami. Swoją sprawę możesz zgłosić nam gdziekolwiek jesteś. Nawet jeśli przebywasz za granicą. Wszystko załatwisz zdalnie, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. Jak zgłosić nam swoją sprawę? Oto kilka wygodnych sposobów kontaktu z nami:

Jeśli dalej nie wierzysz w oddłużenie zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zgłoszenie sprawy do niczego nie zobowiązuje.


5/5 - (25 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Grzegorz pisze:

Mam komornika z Ferratum . Pisma przychodziły na stary adres a ja przebywałem za granicą . Proszę o pomoc . Grzegorz.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Z Pana relacji wynika, że mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Trzeba to jednak dokładnie sprawdzić. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.