Problemy finansowe mogą sprawić, że będziesz próbował znaleźć sposób na zdobycie potrzebnych pieniędzy. Na taką okazję tylko czekają fikcyjne firmy pożyczkowe! Dlaczego? W takich przypadkach często wykluczamy możliwość skorzystania z oferty banków, które skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową klientów przez co czas oczekiwania na wypłatę środków trwa stosunkowo długo. Wówczas możesz sięgnąć po ofertę firm pożyczkowych. Niestety możesz trafić na taką, która prowadzi działalność nielegalnie. Jak nie dać się nabrać?

Jak nie dać się oszukać fikcyjnej firmie pożyczkowej?

Zdecydowana większość marek z branży pożyczkowej działa oczywiście zgodnie z prawem, ale możesz trafić również na takie, których celem jest wykorzystanie trudnej sytuacji danej osoby. Być może słyszałeś o pokrzywdzonych, którzy w wyniku takich działań stracili swoje nieruchomości, a tymczasem pożyczali niewielkie kwoty. Możesz trafić również na fikcyjne firmy, które w ogóle nie wypłacają jakikolwiek pieniędzy – ich cele są zupełnie inne. Jak to działa? Jak oszukują fikcyjne firmy pożyczkowe? Po czym możesz wywnioskować, że dana propozycja to oszustwo?

Opłata przedwstępna

Opłata przedwstępna, która nie ma ona nic wspólnego z symboliczną opłatą weryfikacyjną, będącą standardem w firmach pożyczkowych. Przelanie na konto parabanku kwoty np. 1 zł pozwala potwierdzić Twoją tożsamość – firma sprawdza, czy Twoje dane zgadzają się z danymi właściciela rachunku. Natomiast fikcyjne firmy pożyczkowe oczekują wysokiej opłaty przedwstępnej – kilkuset złotych czy nawet kilku tysięcy. Tymczasem nie gwarantuje to, że wnioskujący otrzyma oczekiwane środki – może on dostać odpowiedź odmowną i nie odzyskać pieniędzy. Omijaj szerokim łukiem firmy, które żądają takiej przedpłaty.

Brak danych kontaktowych

Jeśli na stronie nie widzisz adresu czy numeru telefonu, to niemal na pewno jest to fikcyjna firma pożyczkowa. Jeśli takie dane widnieją i masz odnośnie do nich wątpliwości, to zadzwoń na podany numer. Czy jest on aktywny? Ogólna zasada korzystania z usług w sieci jest taka, że pod żadnym pozorem nie należy decydować się na ofertę firmy, na stronie której nie ma danych.

DOSTAŁEŚ Z SĄDU NAKAZ ZAPŁATY?
Nie czekaj aż pojawi się komornik! Masz tylko 14 dni, aby się odwołać i umorzyć postępowanie.
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego odwołania oraz jak możemy Ci pomóc.
Aby porozmawiać z konsultantem wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie.
UMÓW ROZMOWĘ

Brak informacji dotyczących pożyczki

Zerknij na propozycje znanych marek z branży pożyczkowej. W opisie ich oferty zawsze znajdziesz m.in. RRSO, tabelę opłat, szczegóły dotyczące pożyczki pokazanej na przykładzie. Natomiast na stronie fikcyjnej firmy pożyczkowej zamieszczone będą wyłącznie podstawowe, ogólne informacje.

Komunikat „niezabezpieczona” w Google Chrome

Połączenie w serwisach, w których zostawiasz jakiekolwiek dane powinno być szyfrowane, gdyż wtedy są one chronione przed przejęciem lub zmianą przez nieuprawnione osoby. Stronę, która nie jest zabezpieczona poznasz po tym, że na początku adresu witryny znajduje się „http://” zamiast „https://”, a dodatkowo przeglądarka Google Chrome wyświetla jej adres jako „niezabezpieczona”, tak jak na poniższym screenie.

jak wygląda certyfikat ssl na stronie internetowej

Absolutnie nie podawaj żadnych informacji w takiej witrynie – prawdopodobnie to fikcyjna firma pożyczkowa, która chce wyłudzić Twoje dane.

Eurolage – jak możemy Ci pomóc?

Dałeś się nabrać fikcyjnej firmie pożyczkowej? Być może nie wszystko jest stracone. Skontaktuj się z nami, a wtedy z Twoją sytuacją zapozna się nasz prawnik – zrobi to bezpłatnie. Przeanalizuje on, jakie są w danym przypadku możliwości i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Nie zwlekaj z kontaktem – im szybciej się do nas zwrócisz, tym większe są szanse na to, że sprawa zakończy się powodzeniem.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś nam swoją sprawę:


5/5 - (1 vote)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Jacek Andrzejewski

Dyrektor ds. marketingu w Kancelarii EUROLEGE. Doświadczony manager marketingu i sprzedaży z wieloletnią praktyką na kierowniczych stanowiskach w kancelariach prawnych i firmach handlowych o zasięgu ogólnopolskim. Wielokrotnie zasiadał w organach instytucji działających w sektorze NGO.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.