Powód: Bank BPH S.A. (dawniej: GE Money Bank S.A.)

Następna sprawa o kredyt tzw. „frankowy” z Bankiem BPH S.A. wygrana! Tym razem przyszło nam się mierzyć z przeciwnikiem w sądzie miejsca określanego „polskim biegunem zimna”, Chodzi oczywiście o Suwałki, a ściślej Sąd Okręgowy w Suwałkach. Tematyka gorąca, ponieważ Bank BPH S.A. domagał się od naszego Klienta zapłaty ponad 800.000 zł! Z odsetkami i kosztami pewnie byśmy kręcili się już blisko 1.000.000 zł… Jak skończyła się ta sprawa w I instancji? O tym poniżej.

Pozew o zapłatę na tak wysoką sumę jak 800.000 zł zmusza do poszukiwania rozwiązań. Często niestandardowych. W Kancelarii EUROLEGE mamy za sobą ponad 7000 wygranych spraw, w których broniliśmy pozwanych konsumentów przed roszczeniami banków, firm windykacyjnych oraz pożyczkowych. Poza doświadczeniami ze sprawami frankowymi dorzuciliśmy jeszcze nasze najlepsze zarzuty procesowe w sprawach tradycyjnej procesowej antywindykacji. Wynik w pełni zadowalający 😉

Zgodnie z naszymi przewidywaniami wyrokiem Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił powództwo banku którym domagał się zasądzeniu kwoty ponad 800.000,00 zł tytułem niespłaconego przez Klienta kredytu frankowego.

Bank bronił się domagając wykluczenia z umowy jedynie zapisu o ustalaniu kursu w oparciu o marżę banku z dalszym pozostawieniem jego konstrukcji jako kredytu indeksowanego. Sąd nie podzielił jednak stanowiska banku i stwierdził nieważność całej umowy kredytowej, a w konsekwencji oddalił w całości roszczenia banku.

Kolejny etap przed nami. Ze względu na dużą kwotę Bank BPH S.A. nie zrezygnuje z dochodzenia wysuwanych w procesie roszczeń. Szykujemy się więc na batalie przed Sądem Apelacyjnym. Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia i najnowsze wyroki w sprawie frankowiczów patrzymy w przyszłość pozytywnie 😊

  • Wyrok Sadu Okręgowego w Suwałkach I C 299/20

Uwolnij się z pułapki kredytu frankowego!

Skontaktuj się z nami:

Niczym nie ryzykujesz. Zgłoszenie i konsultacja do niczego nie zobowiązują. W każdej chwili możesz się wycofać.


4.8/5 - (33 votes)

Kategorie: Case study Kredyty frankowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.