Masz problem z TF Bank? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym artykule opiszemy czym jest TF Bank oraz jak radzić sobie z sądową windykacją długów przez ten podmiot. Pokażemy Państwu historię jednej z naszych klientek, która dzięki interwencji zrzeszonego w naszej Kancelarii EUROLEGE prawnika nie musiała nic płacić na rzecz TF Bank! Zapraszamy do lektury.

Historia niespłaconego kredytu w TF Bank…

Ponad rok temu do naszej Kancelarii EUROLEGE zgłosiła się Pani Jadwiga z Torunia, która w pełnym przejęcia mailu napisała:

„Jestem załamana. Kilka miesięcy temu zmarł mój maż. Zostałam sama z długami, które zaciągaliśmy na jego leczenie i ratowanie. Teraz z mojej małej emerytury nie jestem w stanie wszystkiego spłacić. Ciągle nękają mnie różne firmy windykacyjne. Pierwszy o swoje upomniał się TF Bank, który szybko pozwał mnie do sądu. Dostałam nakaz zapłaty z e-sądu. Przecież ja nie mam z czego zapłacić tych ponad 23 tysięcy złotych! Proszę pomóżcie mi wyjść z tego impasu, w którym się znalazłam.”

Historia Pani Jadwigi bardzo nas przejęła. Natychmiast kontakt z klientką powierzyliśmy specjaliście od spraw bankowych. Po telefonie wykonanym z Kancelarii Pani Jadwiga uspokoiła nerwy. Okazało się, że na działanie nie jest jeszcze za późno i wszystko możemy zrobić na spokojnie w terminach ustawowych. Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU mieliśmy jeszcze ponad 1 tydzień. A przypomnijmy, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym jak i EPU pozwany ma tylko 2 tygodnie. Termin liczy się od odebrania pisma sądowego od listonosza albo z placówki pocztowej.

Prawnik z EUROLEGE składa sprzeciw od nakazu zapłaty.

Kolejnym krokiem było złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie, VI Wydziały Cywilnego, zwanego e-sądem. Po zaledwie kilku tygodniach oczekiwania otrzymaliśmy pismo, w którym sąd elektroniczny uchylił nakaz zapłaty forum i sprawę przekazał do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania naszej klientki.

Sprawa nie była prosta, ponieważ Pani Jadwiga nie kwestionowała, że w TF Banku zaciągała kredyt. Nie mogła się jedynie pogodzić, że bank nie chciał z nią rozmawiać i szybko skierował sprawę do sądu. To było w tym wszystkim najgorsze.

TF Bank przegrywa w sądzie sprawę o zapłatę!

Na rozprawę sądową musieliśmy czekać kolejnych kilka miesięcy. Dla Pani Jadwigi były to wieki. Niemal każdego tygodnia telefonowała do nas z pytaniem kiedy już będzie po wszystkim. Znając specyfikę długotrwałości procesów sądowych informowaliśmy, że na rozstrzygnięcie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jednak nie dziwimy się naszym klientom, bowiem sprawy o zapłatę kilkudziesięciu tysięcy złotych dla ogromnej liczby Polaków to sprawy życiowe.

W końcu nastał dzień ogłoszenia wyroku. Okazało się, że… sąd oddalił powództwo w całości! Oznacza to, że Pani Jadwiga nie musi płacić ani złotówki 😊

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:

Kategorie: Porady dla dłużnikówWyroki sądowe Tagi: Brak tagów

O Autorze

Paweł Napiórkowski

Doświadczony prawnik z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.