Masz problem z TF Bank? Dobrze trafiłeś! W naszym dzisiejszym artykule opiszemy czym jest TF Bank oraz jak radzić sobie z sądową windykacją długów przez ten podmiot. Pokażemy Państwu jak w naszej Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się takimi sprawami, abyś dzięki pomocy prawnika nie musiał (albo musiał mniej) płacić na rzecz TF Bank! Zapraszamy do lektury.

Historia niespłaconego kredytu w TF Bank…

Na wstępie sygnalizujemy Państwu, że problemy długów dotyczą relatywnie całkiem sporej części polskiej populacji. Możliwe, że setki tysięcy ludzi mogą nie spłacać swoich wymagalnych zobowiązań albo być na krawędzi takiego stanu. Ze względu na to, że takie problemy zazwyczaj nie są eksponowane przez zadłużonych to niewiele się o nich słyszy. Musisz jednak wiedzieć, że osób z podobnymi do Twoich kłopotów jest bardzo dużo. W mieście średniej wielkości spokojnie można liczyć takie osoby w setki. Nie bój się mówić, szukaj rozwiązań z miejscach, gdzie oddłużaniem zajmują się codziennie. Tak jak chociażby w naszej Kancelarii EUROLEGE, gdzie już od kilku lat skutecznie pomagamy osobom zadłużonym w wyjściu na finansową prostą.

Otrzymujesz pisma z sądu i kontaktujesz się z nami w ciągu terminu nie dłuższego niż 2 tygodnie? To świetnie, ponieważ na działanie nie jest jeszcze za późno i wszystko możemy zrobić na spokojnie w terminach ustawowych. Na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU mamy dokładnie 2 tygodnie. A przypomnijmy, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym jak i EPU pozwany ma właśnie tylko 2 tygodnie. Termin liczy się od odebrania pisma sądowego od listonosza albo z placówki pocztowej.

Prawnik z EUROLEGE składa sprzeciw od nakazu zapłaty.

Kolejnym krokiem jest zazwyczaj złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w postępowaniu tradycyjnym albo w EPU do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie, VI Wydziały Cywilnego, zwanego e-sądem. Zazwyczaj po kilku tygodniach – niekiedy miesiącach – oczekiwania otrzymujemy pismo, w którym sąd elektroniczny uchyla nakaz zapłaty w EPU i kończy sprawę. W przypadku sądu tradycyjnego uchylenie nakazu zapłaty rozpoczyna standardowy proces sądowy.

Sprawy z TF Bank nie należą do najłatwiejszych. Jednak nasze historie procesów wskazują, że idzie nam całkiem nieźle w procesach z tą firmą.

TF Bank przegrywa w sądzie sprawę o zapłatę!

Na rozprawę sądową zazwyczaj musimy czekać kilka miesięcy. Dla naszych wielu Klientów są to wieki. Z kolei dla nas codzienność. W takich sytuacjach nasi podopieczni potrafią kilka razy w ciągu tygodnia telefonować do nas z pytaniem kiedy już będzie po wszystkim. Znając specyfikę długotrwałości procesów sądowych informujemy, że na rozstrzygnięcie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Ile? To wszystko zależy zawsze od sądu rozpatrującego sprawę i obłożenia wydziału. Jednak nie dziwimy się naszym klientom, bowiem sprawy o zapłatę kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych dla ogromnej liczby Polaków to sprawy życiowe.

W końcu jednak, po czasie oczekiwań, następuje dzień ogłoszenia wyroku. Okazuje się wcale nierzadko, że… sąd oddala powództwo w całości! Oznacza to, że nasz Klient nie musi płacić ani złotówki 😊 Tak, wygrana z firmą windykacyjną, pożyczkową czy bankiem w sądzie jest możliwe!

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Masz sprawę w sądzie albo u komornika? Skorzystaj z naszej bezpłatnej analizy swojej sytuacji. Nasz prawnik ustali jakie masz możliwości oddłużenia i jak możemy Ci pomóc.

Skontaktuj się z nasza Kancelarią jeszcze dzisiaj:


5/5 - (4 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników Wyroki sądowe

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.