Osoby mające postępowanie egzekucyjne często zadają nam pytanie: czy komornik może zająć konto bez powiadomienia? Problem jest istotny, ponieważ zajęcie konta przez komornika jest zdarzeniem często spotykanym. Jednocześnie dotkliwym i bardzo mocno godzącym w kwestie utrzymania osoby zadłużonej i członków jej rodziny.

W materiale wytłumaczymy kiedy następuje zajęcie konta przez komornika, co robić kiedy nastąpi oraz jak się przed tym bronić.m

Z czego wynika zajęcie konta bankowego?

Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego zajęcie konta bankowego dokonywane jest przez komornika sądowego w oparciu o tytuł wykonawczy. Najczęstszą podstawą jest zaopatrzony w klauzulę wykonalności:

W jaki sposób komornik ustala koto bankowe osoby zadłużonej? O tym poniżej.

Jak komornik znajduje konto bankowe dłużnika?

Przystępując do egzekucji z konta bankowego komornik wykonuje jedną, bardzo prostą czynność. Chodzi mianowicie o wysłanie zapytania do systemu OGNIVO. Jest to system, za pośrednictwem którego komornik jest w stanie w niezwykle szybki sposób ustalić banki, w których dłużnik ma założone rachunki bankowe. Wystarczy PESEL osoby fizycznej. Komornik nie musi wykonywać mozolnej pracy jak przed laty. Aktualnie wystarczy kilka chwil i wszystko zostanie wykonane automatycznie. Cyfryzacja umożliwiła komornikom zdecydowane przyspieszenie egzekucji, również z kont bankowych.

Kiedy komornik otrzyma informację o tym, że dłużnik X ma w określonym banku konto to przystępuje do jego niezwłocznego zajęcia. Konkretnie środków, które się tam znajdują. Czy komornik może zabrać wszystko z konta bankowego? Oczywiście, że nie, obowiązują limity zajęć z kont bankowych. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym.

Zajęcie konta przez komornika bez powiadomienia. Czy tak można?

Specyfiką postępowania egzekucyjnego jest to, aby osoba dłużnika została w pewnym sensie zaskoczona. Nie jest inaczej z egzekucją z konta bankowego. Zajęcie konta przez komornika bez powiadomienia jest standardem i następuje niemal zawsze. Szybkość przepływu informacji między bankiem a komornikiem jest tak szybka, że zanim dłużnik otrzyma zawiadomienie o wszczęciu egzekucji to zablokowanie konta nastąpi dużo wcześniej.

Co zrobić jak mam konto zajęte przez komornika?

Masz konto bankowe zajęte przez komornika? Nie wiesz jak to się stało? Nie wiesz jaki komornik tego dokonał? Musisz jak najszybciej skontaktować się z bankiem, który prowadzi Twój rachunek bankowy. Przede wszystkim ustal jaki komornik dokonał zajęcia. Poznaj jego adres, a także sygnaturę akt komorniczych.

Mając powyższe informacje możesz zadzwonić do komornika i dowiedzieć się co jest podstawą toczenia egzekucji. Oczywiście, jeśli cała sprawa spada na Ciebie „jak grom z jasnego nieba”.

DARMOWA KONSULTACJA ODDŁUŻENIOWA W SPRAWACH KREDYTÓW I POŻYCZEK
Dostałeś z sądu nakaz zapłaty? Chcesz wstrzymać komornika lub firmę windykacyjną?
Nasz prawnik bezpłatnie ustali czy masz możliwość skutecznego oddłużenia oraz jak możemy Ci pomóc.
Kliknij w przycisk poniżej. Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie. Oddzwonimy.
DARMOWA KONSULTACJA

Jeżeli natomiast wiesz, że miałeś sprawę o zapłatę i nic z tym nie robiłeś, to wówczas musisz pogodzić się z rolą dłużnika egzekwowanego. Odwrócenie Twojej historii nie będzie właściwie możliwe. Jeśli jednak komornik pojawił się z zaskoczenia, a Ty nic o żadnej sprawie sądowej nie wiedziałeś, to zmienia postać rzeczy. O tym jednak poniżej.

UWAGA! Jeśli wiesz, że możesz mieć problemy z egzekucją załóż konto bez komornika. Może to być np. konto socjalne. Ciekawym rozwiązaniem jest również specjalne konto internetowe, o którym pisaliśmy w artykule Revolut a komornik.

Jak bronić się przed zajęciem konta przez komornika bez powiadomienia?

Jest pewna zasada, z którą osoba zadłużona powinna się zapoznać. Otóż, jeśli zajęcie konta przez komornika bez powiadomienia nastąpiło w okolicznościach, w jakich dłużnik uprzednio nic nie wiedział o sprawie sądowej, to niekorzystny bieg wydarzeń można odwrócić. Wówczas osoba zadłużona ma uprawnienie do tego, aby zablokować komornika, umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie zabrane środki!

Nie jest to jednak zadanie proste. Wymaga ono dużego doświadczenia i wyczucia proceduralnego. Należy wiedzieć co, gdzie i kiedy napisać oraz złożyć. Koniecznym jest wykonywanie korespondencji krzyżowej pomiędzy sądem, komornikiem, a wierzycielem. Dlatego zastanów, się, czy dasz radę samodzielnie wykonać wszystkie czynności, które dokładnie opisaliśmy w artykule jak wstrzymać egzekucję komorniczą.

Wyjaśniamy w tym momencie co należy zrobić. Musisz skierować do sądu specjalny wniosek w zakresie prawidłowego doręczenia przesyłki sądowej. W tym samym czasie musisz skierować wniosek do komornika o wstrzymanie czynności i do wierzyciela, że egzekwuje być może dług w oparciu o nieważny tytuł wykonawczy. Po otrzymaniu pisma uchylającego klauzulę wykonalności musisz jak najszybciej poinformować o tym fakcie komornika i wierzyciela. Komornik powinien umorzyć egzekucję. Niestety, komornicy błędnie w takiej sytuacji obciążają dłużników kosztami egzekucji. Chociaż powinni wierzyciela. Dlatego wówczas musisz złożyć takie pismo jak skarga na czynności komornika.

Gdzie szukać pomocy gdy komornik zajmie konto?

W naszej Kancelarii EUROLEGE takimi sprawami zajmujemy się każdego dnia. Pomogliśmy już setkom osób odzyskać wolność od postępowań komorniczych i odzyskać zabrane pieniądze. Jak się do nas zgłosić o pomoc? Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Nie musisz wychodzić z domu czy pracy, aby się z nami skontaktować. Działamy na terenie całego kraju. Pomagamy przed każdym komornikiem i sądem w Polsce. Wspieramy również osoby, które wyjechały za granicę zostawiając w kraju problemy finansowe.

Jak możesz zgłosić się do EUROLEGE o pomoc w wyjściu z długów? Zadzwoń do nas lub napisz. Możesz również wysłać do nas zgłoszenie przez formularz zamieszczony na naszej stronie internetowej.

Tel: 530 333 130
Mail: kontakt@eurolege.pl
Formularz zgłoszeniowy: https://www.eurolege.pl/zapytaj-prawnika/


4.8/5 - (59 votes)

Kategorie: Porady dla dłużników

O Autorze

Kancelaria Eurolege

Kancelaria z wieloletnią praktyką w sprawach o zapłatę z powództwa banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych (funduszy sekurytyzacyjnych). Pomaga osobom zadłużonym, których sprawy są na etapie przedsądowym (windykacyjnym), jak również sądowym i egzekucji komorniczej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze

Mariusz pisze:

Witam. Mam „na karku” komornika. Co miesiąc z mojej pensji bezpośrednio od pracodawcy mam potrącaną kwotę na rzecz egzekucji. Z tym się pogodziłem. Do tego zwrot z podatku mam zajęty, przez co dziecko nie może ma wakacje pojechać. Z tym się musiałem też pogodzić. Ale z czym nie mogę się zgodzić, to w ciągu ostatnich dwóch tygodni miałem zajęcie ma koncie raz i potem drugi raz. Po drugim zajęciu moje konto zostało wyczyszczone do zera przez komornika. W ten sposób zostałem całkowicie pozbawiony środków do życia. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Powiesić się czy z mostu skoczyć? Kim jest ten komornik, żeby działać jak zwykły złodziej?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Mariuszu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry,
Komornik dokonał zajęcia egzekucyjnego mojego konta, nie informując mnie o żadnym długu. Dziś zadzwoniłam do komornika i powiedział mi że dług dotyczy t mobile. Nigdy nie dostałam żadnego upomnienia i. IE wiedziałam o żadnym długu. Komornik powiedział że upomnienie zostało wysłane na mój poprzedni adres pod którym nie mieszkam od 10 lat.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

DOROTA pisze:

27 lutego br. nastapila blokada przez komornika obu moich kont osobistych . obu na te sama kwote zadluzenia z tej samej sprawy. powielenie postanowienia. blokada zaskoczyla mnie , poniewaz nie otrzymalam zadnej informacji na prawidlowy adres zamieszkania , ani o wszczeciu postepowania , ani o decyzji sadu , po telefonie do komornika ktory wykonalam do komornika po uzyskaniu informacji z banku okazalo sie ze informacja zostala wyslana na adres pod ktorym juz nie mieszkam. jednak bardzo dziwny jest fakt , ze 4 mies temu wierzyciel przyslal informacje o rzekomym odkupionym zadluzeniu na moj obecny adres. byla to firma Kruk , ktora prosilam o przyblizenie faktow sprawy. wiazacej odpowiedzi nie otrzymalam od w/w firmy , za to zaskoczyla mnie blokada kont. jest to nie duza kwota jednak sciagnieta z obu kont to juz przesada. prosze o porade w tej sprawie. potraktowana zostalam przez komornika i i wierzyciela jak przyglup ktorego mozna poza plecami porobic . przepraszam za ta wypowiedz ale dokladnie tak sie czuje i takie odnosze wrazenie. do dzis nie wiem z jakiego tytulu mam zaleglosc . jedyna informacja ….firma KRUK odkupila jakies tam zadluzenie rzedu 200 zl od firmy T-mobile z abonamentu jakas fakture ponoc nie uregulowana. ani numeru faktury ani daty za jaki okres ? tych informacji nie potrafila mi udzielic firma skupujaca dlugi. czy mozna cos z tym zrobic chocby dla lepszego samopoczucia i wiary w to ,ze w naszym kraju mozna sie odwolac i rzetelnie uzyskac informacjie a nie tak poprostu , ktos zabiera twoje pieniadze bo ma na to przyzwolenie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Doroto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Dzień dobry, mam komornika na koncie, spłacam zadłużenie u wierzyciela jednak oni nie chca wycofać komornika ze wzgledu na koszty jakie wtedy poniosą. Zalogowałam się na konto bankowe i mam dwa zajecia z tą sama sygnaturą akt, jak mam to rozumieć? Kwoty sa duzo wyzsze noz aktualne zadlużenie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Grzegorz pisze:

Dzień dobry
Dowiedziałem się że mam egzekucję komornicza na koncie Nie dostałem żadnego powiadomienia z sądu. Komornik jest z innego miasta. Czy mam do niego zadzwonić i zapytać co to za dług?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Grzegorzu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Zostało mi zajęte konto bankowe przez komornika wszystkie środki proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby tak było to wówczas istnieje realna szansa na zatrzymanie działań komornika oraz odzyskanie zabranych przez niego środków. Mamy za mało informacji, aby to stwierdzić. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Dzień dobry, o zajęciu komorniczym dowiedziałam się z banku, wcześniej nie otrzymałam żadnych dokumentów, ani nakazów,pracodawca narazie nic nie otrzymał ale to pewnie kwestia czasu, czy można w takiej sprawie jeszcze pomóc?
Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Rafał pisze:

Dzień dobry mam problem z Komornikiem od marca na moją prośbę nie przesłał mi wyroku stwierdzającego prawność, i zajął konto ,pisałem skargę do sądu Rejonowego o przesłanie mi prawomocnego wyroku bo jeśli mam coś płacić chce wiedzieć ile i co to za sprawą,zrobili sztuczne zamieszanie nie dostałem żadnego wyroku tylko 2700zl do zapłaty za koszta .
Bez sensu
Proszę o informację w tej sprawie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Rafale. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marcin pisze:

Dzień dobry, wyjechałem z Polski będąc dzieckiem 30 lat temu, niedawno założyłem sobie konto by płacić online za jakieś małe przesyłki, a dziś patrze i nie wierzę oczom , dwa razy zajecie komornicze na 730 zł. Co robić? To na pewno kradzież.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Wojciech pisze:

Dzień dobry. Na moim koncie bankowym jest zbieżnosc dwóch egzekucji.Kwota wyzsza niz ta wolna od zajeć jest blokowana, a pieniadze sa na koncie technicznym w banku nie sa przekazywane zadnej z komorniczek i są doliczane do kwoty wolnej od zajec,oraz przetrzymywane jako zablokowane,a te dwie panie nie mogą się ze sobą dogadac,która pierwsza ma przejać te środki.Już nie wiem jak mam z nimi rozmawiac bo prosilem o odblokowanie mi częsci środków,gdyż zostałem bez srodkow do życia ,a mam na utrzymaniu żonę i dwoje dzieci,i kazda kwota z comiesiecznego wynagrodzenie bedzie sie zmniejszac. Na kazdym kroku mnie zbywaja i odciagaja dogadanie się miedzy soba,a ja znow zostane na przyszly miesiąc bez pieniązków na zycie.Bardzo prosze o jakaś porade.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Wojciechu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ela pisze:

Witam! Bardzo proszę o informację,czy komornik z innego miasta, może aktualnie zająć konto bankowe,bez żadnej wcześniejszej informacji od ewentualnego wierzyciela i komornika?
Proszę również o informację,czy mogę w) w konto( nieaktywne w ogóle) zamknąć,mimo adnotacji od komornika? Pozdrawiam i z góry dziękuję za informację,Ela

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Elu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Franciszek pisze:

Witam pospłacałem wszystkie długi łącznie z alimentami ,3 lata temu spłaciłem nawet zaległą telewizje TVP i teraz bez żadnego powiadomienia komornik mi wszedł na konto nie wiem nawet dla czego czy miał prawo? a jak się okaże że to pomyłka? jak mam się bronić przed tą pomyłką

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Franciszku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewelina pisze:

Witam . Zalegam z płatnością ZUS , mam zajęcie konta na cała sumę która mam na koncie . Jak mam zapłacić zaległość jeżeli te pieniądze są zajęte ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Ewelino. Niestety, ale w sprawach dotyczących długów publicznych (podatki, składki itp.) nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Wojciech pisze:

Witam. Mam ogłoszoną upadłość konsumencką od 2020 roku. Zostało mi 6 miesięcy do zakończenia spłacenia wierzycieli. 26 mają 2023 roku komornik zajął mi konto bez żadnego powiadomienia. Czy może to zrobić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Wojciechu. Oczywiście komornik nie może dokonywać zajęć w toku postępowania upadłościowego. O tym fakcie należy powiadomić syndyka, a także komornika, wysyłając mu postanowienie o ogłoszeniu upadłości.

Marcin pisze:

Mam dorosłe dziecko, brak obecnych alimentów, płacę zaległe sumiennie (rocznie około 12 tysięcy, około 8 lat. Posiadam konto w banku, które używałem 15 lat. A tu bum, w tym roku komornik zajął mi konto (?). Komornik nie aktualizuje informacji dla banku o wpłatach na konto komornicze. Od kilku miesięcy kwota zaległości „wisi”, nie maleje, mimo że od momentu zajęcia do dzisiaj wpłaciłem około 5 tysięcy :) Chore

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marcinie. Niestety, ale w sprawach dotyczących alimentów nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Damian pisze:

Witam. Dzisiaj po zobaczeniu mojego konta zobaczyłem ze brakuje mi pieniędzy. Napisałem do banku i zostałem poinformowany ze komornik wyslal do banku zlecenie o zajęcie mi tych srodkow. Pozdrawiam

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aleksandra pisze:

Prosze o pomoc ktos ode mnie zabral papiery nic nie odebralam… Bank jest obciazony dlugiem prawie 30 tysiecy zlotych probowalam skontakowac sie z komornikiem jednak bez skutku bank mi powiedzial ze taki nagle komornik i taki zajal konto i oni nie pomoga jesli nie odbiera nie odpisuje ma emaile…

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Aleksandro. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Darek pisze:

Zajęte konto przez komornika. Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Darku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Sylwia pisze:

Witam komornik zajął mi konta bankowe wyczyścił do zera a ja nic nie wiedziałam o tym że mam wogule komornika bardzo proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Sylwio. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ola pisze:

Dzień dobry, dzisiaj wchodząc na konto bankowe zobaczyłam, że mam zablokowane środki przez komornika. Nie dostałam żadnego pisma, listu nic… proszę o pilny kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Olu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Proszę o kontakt

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Iwona pisze:

Zajął konto zaskoczenia.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Iwono. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Być może komornik działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego, który należy usunąć. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

Proszę o kontakt mam problem z komornikiem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Piotrze. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Krzysztof pisze:

Witam mam zajęte konto i nic nie mogę nawet wybrać a mam jeszcze rachunki co mam zrobić w tej sprawie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marek pisze:

Czy kwota wolna od komornika dotyczy jednego konta.Czy jeśli mam dwa konta i obydwa są zajęte to kwota wolna dotyczy każdego konta osobno czy też nie? Pozdr.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Marku. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jakub pisze:

Komornik już ściągnął należność a dalej mam zablokowane konto. Co mam zrobić w tej sytuacji?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jakubie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Marta pisze:

Komornik zajął konto wspólne, dług dotyczy osoby z którą je prowadzę a nie bezpośrednio mnie, czy komornik miał do tego prawo? Czy komornik może zajać dwa konta rózne konta jednocześnie na tą samą kwote?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Marto. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Zabrał komornik wszystko z kąta nie mam środków do życia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Aga pisze:

Dzień dobry nie wiem czemu mam zajęte konto jestem w szoku
Co robic ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Urszula pisze:

Dzień dobry. Komornik zajął mi konto gdzie okazuje się ze sprzedano mój dług i strasznie naroslo.Egzekucja bo tak pytałam komornika jest z 20 13 roku czy to nie jest przedawnienie? Mam dług z Orange telefonia.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Urszulo. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kamilla pisze:

Witam.
Mój wuj ma długi alimentacyjne.Komormik zajął już rentę ZUS. Czy jest taka możliwość,że konto w PKO należące do wuja z oszczędnościami reż może zająć.
?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Kamilo. Niestety, ale w sprawach dotyczących długów alimentacyjnych nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Dawid pisze:

Dzień dobry

Dziś komornik zajął mi 2300 zł na koncie bankowym choć o żadnej sprawie sądowej nic nie wiedziałem, nie dostałem żadego pisma proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Dawidzie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Stanislaw pisze:

Dzien dobry
Dzis dowiedzialem sie za komornik zajal czesc emerytury
Nie znam sprawy ,od 20 lat mieszkam za granica
Potrzebna pomoc w wyjasnieniu tej sprawy jak rowniez zlece prowadzenie sprawy przed
komornikiem
Stanislaw Pelc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Stanisławie. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bart pisze:

Witam, komornik zajął konto, ale nie wziął pod uwagi że osoba ta pracuje i zabrał z jej konta więcej niż minimalną krajową. Czy coś z tym można zrobić ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim należy sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Dziś , zostało zablokowane u mnie konto bankowe na 499zł,co mam z tym robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Warto sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Damian pisze:

Witam dziś rano zobaczyłem na swoim koncie
Kwotę -75 tys i pisze że konto zostało zablokowane przez komornika który nie wysłał mi żadnego powiadomienia żadnych papierów w tej sprawie związanych i zajol moje konto bez mojej wiedzy do tego siadł na mnie za długi babci dokładnie mieszkaniowe a ja wyprowadziłem się z tamtad w wieku 13 lat więc byłem nie pełnoletni więc pytanie czemu on ten dług ściąga z moje osoby prosiłbym o pomoc w wytłumaczeniu i czy da się to jakoś odkręcić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Damianie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Nicol pisze:

Witam, komornik zajął mi na każdym koncie jakim posiadam zarówno firmowym jak i prywatnym oraz walutowym w sumie na 6 rachunkach po 1136 zł razem daje to 9088 zl nie dostałam żadnego pisma na adres zameldowania, droga e mail także. Jedyne wiem ze to komornik z innego miasta niż te w którym mieszkam i jestem zameldowana. Czy jest wg taka możliwość żeby to zrobił nie i formując mnie w żaden sposób ? Oraz nie było żadnej sprawy w sądzie i nie dostałam żadnego pisma.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Nicol. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jerzy pisze:

Zwracam się z prośbą o pomoc.
Prośbę swą motywuję tym ,że zostało zajęte mi konto bankowe przez komornika.

Z poważaniem
Majewski Jerzy

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jerzy. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Piotr pisze:

W dniu dzisiejszym Komornik Sądowy tytułem zajęcia rachunku zajął mi kwotę 524,17 pln .Kompletnie nie wiem z jakiego tytułu i na jakiej podstawie.Oczywiście jest wskazany skąd jest Komornik i adres oraz podany nr Km.Na podstawie adresu mam zamiar skontaktować się z tym Komornikiem i ustalić o co właściwie chodzi?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Piotrze. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Jerzy pisze:

Komornik wszedł mi na konto wziął 0.32 zł. A następnie zwrócił nie wiem o co chodzi. Dlaczego on działa na moim koncie jak żadnego nakazu z sądu nie dostałem.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Jerzy. Z opisu Pana sprawy wynika, że faktycznie mogło dojść w pana sprawie to nieprawidłowego doręczenia przesyłki sądowej, a w efekcie możemy mieć do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym stanowiącym podstawę egzekucji. Należałoby sprawie przyjrzeć się znacznie bliżej i ustalić kilka istotnych faktów. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bożena pisze:

Dzień dobry,

w czwartek (13.10.) dostałam list od Komornika Sądowego z tytułem ZAWIADOMIENIE O WSZCZECIU EGZEKUCJI, w sprawie egzekucyjnej z wniosku wierzyciela: KREDYT INKASO S.A.
Sprawa dotyczy czegoś ? ( ja nie wiem) z roku 2010, a od grudnia 2006 mieszkam i pracuję w Holandii.
Otrzymałam 15 egzemplarzy ale na żadnym z nich nie jest uwzględnione, za co jest wszczęta egzekucja.
Proszę o pomoc, czy da się coś z tym zrobić ?

Z wyrazami szacunku.
Bożena U.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Bożeno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Agnieszka pisze:

Witam,
Dowiedziałam się dzisiaj o zajęciu mojego konta, nie mam długów , nie brałam kredytów, nawet nie mam niczego na raty, kiedyś spłaciłam dlug z Play o którym wiedziałam oraz w całości spłaciłam.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Agnieszko. Zdarzają się takie sytuacje (chociaż rzadko), gdzie dochodzi do fundamentalnych błędów po stronie wierzycieli, którzy nie odnotowują dokonywanej spłaty. Ewidentnie w sprawie wypadałoby działać i przede wszystkim ustalić na jakiej konkretnie podstawie działa komornik. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach zawodowo. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam pisze:

Komornik zablokował mi na koncie bankowym środki,nie informując mnie o tym ,nie pozostawiając kwoty wolnej od zajęcia komorniczego zgodnie z prawem i przepisami KP.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Adamie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

komornik zajol mi całą wypłatę socjalna oraz dodatek węglowy ale ja nie wiem który komornik i z jakiego tytułu ponieważ nie otrzymalam żadnego pisma gdzie mam teraz znaleźć tego komornika

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Bożena pisze:

Dzień dobry!
W dniu 1. 09. 2022 dostałam informacje z banku o zajęciu konta przez komornika
na sumę 2 083 złote. Pisałam meila do komornika, niestety nie odpisał,
postanowiłam po tygodniu zadzwonić i dowiedziałam się, że to sprawa z Polskiej Spółki Gazowej.
Od grudnia 2006 roku mieszkam za granica, Wiem, że w 2015 roku były jakieś zaległości,
ale będąc w Polsce wszystko uregulowałam w Biurze Obsługi Klienta.
Wiem, że jeśli się ma dług w gazowni to odcinają gaz. Wiec skąd ten dług i za jaki okres?
Z wyrazami szacunku,
Bożena.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Bożeno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tomasz Kurek pisze:

Witam.
Mam dwa długi które spłacam w kruku i ultimo. Są to długi które znam i staram się spłacać regularnie. O żadnych innych nic nie wiedziałem. Kolega dał mi 6 000 zł, żeby kupić mu rower elektryczny na allegro. Wpłaciłem pieniądze w wpłatomacie, 2 razy po 3 tysiące. Gdy w domu chciałem zapłacić za rower okazało się że płatność nie przeszła, okazało się, że na koncie mam dostępne jedynie 1300 zł. Gdy zadzwoniłem do banku, pani powiedziała mi, że mam założenia komornicze u dwóch komorników na łączną kwotę, ok. 22 tysiące złotych. Nie dostawałem, żadnych informacji o jakimkolwiek długu (poza dwoma, przedstawionymi na początku. Od tych długów były wysyłane pisma itp). Czy jest możliwość odzyskania tych pieniędzy, ponieważ nie są one moje?
Zajęcia są u Agnieszki Bąk Batowskiej na 2284 i 3021, oraz u Krzysztofa Staszewskiego na 2615 i około 11700. Bardzo proszę o pomoc. Mój numer kontaktowy to: 690970XXX.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tomaszu. Wiele wskazuje na to, że w Pana sprawie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Tadeusz pisze:

Mam kilku komorników firma antywindykacyjna która mnie miała reprezentować wzięła pieniądze i cisza a ja już nie mam pojęcia jak wybrnąć z sytuacji proszę o odpowiedź na mejla gdyż ciągłe nękanie mnie przez telefon zmusiły mnie do ich blokowania

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Tadeuszu. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w tej konkretnej sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monia pisze:

Dzień dobry dzisiaj wchodząc na konto doznałam szoku jakieś zablokowane środki od komornika na kwotę 800zl zero pisma ja nawet nie umiem sobie wymyślę skąd by to mogło być. Nie mam długów. Dzisiaj sobota nawet nie mam jak zadzwonić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Wiele wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z wyłudzenie, a co najmniej wadliwym tytułem wykonawczym. Pomagamy w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Andrzej pisze:

Witam czy komornik może mi zablokować konto firmowe od kwietnia spłacam mu co miesiąc kwotę którą uzgodniłem z nim a mimo to 2 września zablokował mi konto a dziś 13 września zabrał mi wszystkie pieniądze które były na koncie to były pieniądze na materiał które klient mi przelał i pieniądze na zapłatę ZUS i księgowość

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Andrzeju. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pana sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pana sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Beata pisze:

9 września bank zabrał mi cała wypłatę jak się okazało 8 września założył blokadę na żądanie komornika. W życiu nie wiedziałam że takie rzeczy są możliwe aż do teraz. Nie wiem za co żadnego pisma od wierzycieli nie dostałam a tym bardziej że toczy się jakieś postępowanie przeciwko mnie
Do komornika jak zwykle nie można się dodzwonić sygnatura podana, takiego szoku w życiu nie doznałam długów nie posiadam a tu takie rzeczy się dzieją

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Beato. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Patryk pisze:

Zarabiam ponad 4 tys. na miesiąc. Mam w banku kredyty w sumie ok 2 tys. raty miesięcznie. Komornik sądowy pobrał swoją część i zostało mi tylko 700 zł na cały miesiąc. Czy to jest zgodne z prawem?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Patryku. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pana sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pana sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Katarzyna pisze:

Witam. 2 sierpnia komornik zajął moje konto bankowe. Dług jest mojego ojca za nieopłacany czynsz. Ja z nim nie mieszkam od 3 lat, a od ponad 1,5 roku jestem z tego mieszkania wymeldowana. Komornik powiedział, że mi nie pomoże bo on dostał taki wyrok i mam załatwić to z wierzycielem „zakład budynków komunalnych”. Byłam tam i Pani w biurze powiedziała, że to że się wymeldowałam (mam potwierdzenie wymeldowania) nic nie zmienia bo w systemie nadal widnieję jako zamieszkała. Dodam, że nie otrzymałam żadnego pisma na temat długu i sprawy zaocznej. Natomiast mój brat, który tam nie mieszka, ale jest nadal zameldowany nie ma żadnych problemów z komornikiem, nie zajął mu konta bankowego. Pani w biurze powiedziała, że pozostaje tylko splata długu lub rozłożenie jej na raty, ale tylko wtedy gdy spłaci się 50% tego długu. Czy jest szansa na to by komornik zaprzestał zajęcia moje konta? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Lila pisze:

Jestem matką toreb syn jest w zakładzie karnym w Polsce w dniu 08-09-2022 dowiedział się że komornik zajął cześć jego wynagrodzenia za pracę.Syn jest w jednostce penitencjarnej 16lat więc jakiekolwiek zajęcie komornicze powinno być przedawnione ale tak się nie stało,syn nie wie co ma zrobić bo niema żadnego powiadomienia zna tylko nr.KN10/22 a komornik jest z Lublina i jest nim:Kowalski Przemysław jest nr telefonu ale nikt nie odbiera814458XXXa adres to ul.Mełgiewska 11/29 Lublin proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Magdalena pisze:

Witam
W dniu 2 sierpnia dowiedziałam się przez przypadek o zajęciu przez komornika moich rachunków bankowych ( informację otrzymałam z banku). Brak jakiejkolwiek informacji o odbytej sprawie sadowej, nie otrzymałam ządnego nakazu . miałam długi ale wszystko pospłacałam. co mam w takiej sytuacji zrobić ,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Magdaleno. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W szczególności, czy tytuł wykonawczy wydany w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby okazało się, że w Pani sprawie tak jest to możliwe stanie się nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Paulina pisze:

Witam dziś dostałam informację na koncie o zajęciu konta przez komornika . Nie pracuje nie biorę nic na raty itd . I nie mam pojęcia z czego się niby jakiś dlug mi wziął co mam robić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Paulino. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy w sprawie komornik w ogóle może działać. W szczególności trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy na podstawie którego działa komornik nie jest wadliwy. To spotykane zjawisko. Gdyby tak było i w Pani sprawie to możliwe stałoby się wówczas nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach. Dlatego jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o więcej informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Ewa pisze:

Witam potrzebuję pomocy z 5 lat wstecz zaciągam pożyczkę z parabanku Filarum na 1200 miałam do spłaty firma sprzedała dług firmie Recoverso o niczym mnie nie informowali obecnie komornik z Łodzi zablokował mi konto też nie zostałam poinformowana żadnego wyroku nie otrzymałam z żadnej firmy dopiero dowiedziałam się od banku informacje o Komorniku dzwoniąc do komornika dowiedziałam się o wyroku z 2020 r. Obecnie mam do spłaty ok. 3500

Pani Ewo,
sąd powinien dostarczyć nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny na aktualny adres zamieszkania pozwanego. Jeżeli do tego nie doszło, to jest to podstawa do wznowienia postępowania.

Z powyższego opisu wynika, że może uda się wznowić sprawę, zmniejszyć a nawet anulować całe zadłużenie i odzyskać zabrane przez komornika środki. Aby to potwierdzić musimy ustalić kilka okoliczności. Wyślemy do Pani email na adres wskazany w komentarzu, tam będzie więcej informacji. Pozdrawiamy! :)

IWONA pisze:

Dzien dobry
Czy komornik ma prawo mi zajac swiadczenie socjalne? Wykonuje prace na podstawie indywidualnego planu zatrudnienia integracyjnego, dostaje za to swiadczenie socjalne. ( centrum integracji spolecznej).

Druga sprawa wlasnie dzis komornik zajal mi konto i wyczyscil je do 0. Pojecia nie mam za co. Jakies 2 czy 3 mce temu przyszlo mi wezwanie do zaplaty z ZTM za mandat bez biletu z 2002 roku. Pamietam ze w tamtym czasie jakis rok lub dwa po tym przyszlo do mnie pismo z sadu ze sprawa zostala umozona… nie mam tego listu, bo nie bede ponad 20 lat kolekcjonowac korespondencji. Czy finda windykacyjna miala prawo wykupic przedawniony o 20 lat dlug i naslac na mnie komornika. Dzis jak wroce do domu oczywiscie dowiem sie o co dokladnie chodzi. Ale tylko to jedno przychodzi mi do glowy.
Nie mam zadnych dlugow, oprocz jednego w spoldzielni gdzie toczy sie sprawa sadowa od 5 lat wiec komornik nie wchodzi w gre.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy zanim pojawił się komornik odbierała Pani jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie? Np. nakaz zapłaty?

Jaroslaw pisze:

Witam mam problem z komornikiem zajął mi konto a ja nie mam na życie w tej chwili ani złotówki mieszkam sam a dodatkowo muszę zmagać się z wynajmem mieszkania gdyż do rodzinnego domu niestety wrócić nie mogę gdyż się go zrzeklem kilka lat temu co zrobić i jak odzyskać pieniądze które mam. Zablokowane na koncie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Niestety w przypadku zajęcia konta bankowego odzyskanie zabranych środków jest trudne, o ile nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym w sprawie. Gdyby w Pana sprawie mielibyśmy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym to możliwe stałoby się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Anna pisze:

zablokowanie konta bez żadnej informacji z jakiego tytułu

Dzień dobry Pani Anno, w tej sytuacji konieczny jest kontakt z komornikiem celem ustalenia na podstawie jakiego tytułu wykonawczego działa. Najszybciej tego typu informacje uzyska Pani telefonicznie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Danuta pisze:

Wychowałam 4 dzieci , nigdy nie brałam nic na raty nie żerowała , a komomornik chce mi zabrać 22 974,22 nie pracowałam wychowałam bliźniaki nawet nie mogła bym cokolwiek wziąć na raty pozatykają nigdy nie byłam na żadnej sprawie syg K M1203/22 komornik stwierdził ze to jest z Dąbrowy Górniczej , tam mieszkałam około 20 lat temu proszę o pomoc. Mieszkam sama i niechodze

Dzień dobry Pani Danuto. Pomagamy osobom zadłużonym w wychodzeniu z długów. W Pani sprawie trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy egzekucja prowadzona jest na podstawie niewadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to wówczas stanie się możliwe umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. U nas wstępna analiza prawna sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.
Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Natalia pisze:

Witam, komornik zabral mi pieniądze z kąta z wynagrodzenia które już jest pomniejszone przez egzekucję komorniczą prowadzona przez innego komornika. Teraz nie stać mnie na podstawowe opłaty. Kwota która trafia na mij rachunek bankowy to najniższa kwota wolna. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Natalio. Przede wszystkim trzeba zbadać czy w sprawie nie mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Gdyby tak było to możliwe będzie umorzenie egzekucji. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry, komornik zajął mi kwotę na koncie. Nic nie wiem o zajęciu komorniczym a tym bardziej o jakiejkolwiek sprawie sądowej za nieuregulowane należność. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Z Pani relacji wynika, że możemy mieć w sprawie do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym wydanym przez sąd. Należałoby ten tytuł usunąć z obiegu prawnego, umorzyć egzekucję i odzyskać pieniądze zabrane przez komornika. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju sprawach, a wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Adam pisze:

Dzień dobry,

Dowiedziałem się o braku środków na koncie przy realizowaniu bieżącej płatności, okazało się że mam zajęcie komornicze. Z rozmowy z komornikiem wynikało, że pismo do mnie zostało awizowane tydzień po dokonaniu zajęcia (wg historii konta – zajęcie 12.07, rozmowa z komornikiem – 20.07).
Przedmiotem zajęcia jest ZASADNE roszczenie alimentacyjne, jednak w tej sprawie prowadziłem pisemne rozmowy ugodowe z drugą stroną, nie byłem informowany o równolegle uruchomionej egzekucji.
Komornik zajął mi konto bieżące i oszczędnościowe i pobrał pełną kwotę zaległości, jedna blokada nie została usunięta i nie mam nadal dostępu do pieniędzy.
Czy przysługują mi jakieś środki ochronne?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Adamie, niestety w zakresie roszczeń alimentacyjnych nie prowadzimy działalności pomocowej. Bardzo nam przykro.

Katarzyna pisze:

Witam mam komornika sądowego na kącie chce zacząć jakoś spłacac dług choć to ,10tys a nie pracuje nie wiem do kogo i jak to zacząć mam tylko adres do komornika i mogę mu wysłać list proszę o pomoc a najlepiej o wiadomość na e mail katrXXXXXX@wp.pl

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Katarzyno. Pomagamy w wychodzeniu z długów. Chętnie przyjrzymy się Pani sprawie i poszukamy dostępnych prawnie rozwiązań. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Kinga pisze:

Komornik, mimo że ściąga mi od roku co miesiąc kwotę powyżej średniej krajowej na spłatę mojego długu, to nagle z dnia na dzień zostawił mi ujemne saldo na koncie w kwocie 2300zl plus zabrał 500 zł które miałam aktualnie na koncie. Czy miał do tego prawo? Proszę o pomoc, zostałam bez środków do życia przez najbliższe dwa miesiące.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić, czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. W sensie takim, czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. W naszej praktyce każdego dnia spotykamy się z co najmniej kilkoma sprawami dziennie, w których egzekucja toczona jest na podstawie wadliwych tytułów wykonawczych. Zajmujemy się pomocą w tego rodzaju spraw, która związana jest z umorzeniem egzekucji i odzyskaniem wszystkich zabranych przez komornika środków. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Danuta pisze:

Bardzo proszę o pilną pomoc.Mam duże pozyczki w bankach nagle zmarl moj mąż i już nie mogę poradzić z opłatami.Do dnia dzisiejszego nie mam zaległości w opłatach a tu nagle dziś komornik zablokowal mi konto i zabrał w całości udzielona pożyczkę 4500 zl oraz konto jest na minusie -33390zl .Bylam zdziwiona bo nie miałam żadnych spraw sądowych o zapłatę ani informacji od komornika o zajeciu.Takze dziś dostalam informacje z ZUS ze moje wynagrodzenie jest zajęte i od m-ca sierpnia bedzie wysyłane do komornika Sądowego Remigiusz Kapusta ul.Czachowskiego7/1 59-900Zgorzelec WaszZnak KM 627/22 Dot.Danuta Jaskska pesel 55030100963.Prosze bardzo o pomoc sama nie poradzę. A pożyczkę ktora mi zabrał chcialam przeznaczyć na odluzynie błagam jak te pieniądze mogę odzyskać. Przecież będę musiała to spłacać a czym ? 10 sierpnia wpłynie resztka emerytury i to tez zabierze.Blagam o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Danuto. W pierwszej kolejności trzeba jednak sprawdzić czy w Pani sprawie komornik może w ogóle prowadzić egzekucję. W naszej praktyce często spotykamy wadliwe tytuły wykonawcze. W takich sprawach możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika środków. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Al pisze:

Dzień dobry. Otrzymałem z EPU nakaz zapłaty na który złożyłem sprzeciw w terminie. Po jakimś czasie komornik zajął konta bankowe, okazało się że EPU umieściło sprzeciw w złych aktach i wydał klauzulę wykonalności dla nakazu. Po wysłaniu pisma EPU oczywiście przyznało się w uzasadnieniu o umorzenie tej klauzuli wykonalności „że przez omyłkę umieścili sprzeciw w złych aktach”. Blokada na kontach trwała ok tygodnia.

Teraz przez błąd EPU mam pewnie w historii banków , że były czynności komornicze a po za tym np. jeden z banków pobrał prowizję 250zł za obsługę blokady egzekucyjnej. Czy jest szansa na jakieś wyjaśnienie tego i odzyskanie środków ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Zajmujemy się podobnymi sprawami. Postaramy się Panu pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Na pisze:

Dzień dobry. Swoją wypłatę dostaje na konto narzeczonego. Okazało się że ma na koncie komornika. On jako pierwszy dostał wypłatę ja dzien później.. Okazało się że moja cala wypłatę zabrał jego komkrnik. dodam że komornik nawet nie wysłał żadnego.pisma do niego. A adres jest taki sam od ponad 20 lat. Więc nawet nie wiadomo za co ten komornik. Czy można coś z tym zrobić. Bank tylko poowedzial kwotę i dane komornika i nic więcej bo nic więcej nie wiedzą
Dodam jeszcze że pieniądze są w blokadzie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Udzieliliśmy Pani odpowiedzi w poprzednim komentarzu.

Nat pisze:

Dzień dobry. Narzeczony ma zajęcie na swoim koncie. Tam dostaje swoją wypłatę A także tam wplaywa moja wyplata. W pierwszej kolejnością przyszła jego wyplata A moja dzien później
Moja cała wypłatą poszła na jego komornika
A i dodam.ze nie dostaliśmy żadnego listu od tego.komornika
Co robić. ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych przez komornika pieniędzy. Trzeba to jednak sprawdzić. W naszej Kancelarii wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Co do tego czy komornik może zająć środki stanowiące Pani wynagrodzenie to niestety tak. Ewentualnie trzeba byłoby wówczas składać do sądu pozew o wyłączenie tych pieniędzy spod egzekucji. Zadanie dosyć długotrwałe, kosztowne i nie dające 100% gwarancji powodzenia.

Karolina pisze:

Witam ktoś na moje dane pobrał pożyczkę dostałam dopiero papiery z sądu informujące mnie o tym incydencie napisałam w piśmie do sądu że nie pobierałam żadnej pożyczki niestety stwierdzili ze odpowiedź n A pismo przekroczyło datę zwrotu teraz narzucili mi komornika który zajął mi konto bez żadnych papierów i informacji czy da się z tego jeszcze wyjść

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W tym momencie pomoc może okazać się niemożliwa, ale to trzeba sprawdzić. Szkoda, że nie zwróciła się Pani o pomoc jeszcze na etapie sądowym. Zapewne sprawa byłaby niemal w 100% do wygrania jeśli Pani faktycznie nie zaciągała żadnych zobowiązań. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Monika pisze:

Dzień dobry. Wczoraj komornik zablokował konto mojej mamy z powodu zadłużenia w spółdzielni. Czy jest możliwość aby odblokować konto i rozłożyć zadłużenie na raty? Poza tym czy komornik może zająć np całą emeryturę?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Moniko. Trzeba w pierwszej kolejności ustalić czy komornik może w ogóle działać w Pani sprawie. Być może tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji jest wadliwy i trzeba go wyrzucić poza nawias obrotu prawnego. Zajmujemy się takimi sprawami, a wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Justyna pisze:

Dzień dobry przyszło mi dziś powiadomienie że komornik pobrał mi pieniądze z konta mBanku na którym nie miałam pieniędzy kwota 4050 złotych teraz jest na minusie .co teraz robić.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Justyno, przede wszystkim trzeba sprawdzić czy komornik w ogóle może działać w danej sprawie. Trzeba sprawdzić czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Gdyby tak było to wówczas możliwe stanie się umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych dotychczas pieniędzy przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Mateusz pisze:

Witam, w maju 2019 roku sprzedałem Motocykl z opłaconym OC na jakies 11 miesięcy, w miedzyczasie w 2019 roku lecz dokładnie nie pamìetam kiedy byłem z umową kupna/sprzedaży u agenta ubezpieczeń ktory sobie ją skanował i wysyłał do ubezpieczyciela, natomiast w grudniu 2019 roku byłem z umową kupna sprzedaży w wydziale komunikacji zgłosic sprzedaż (przybili mi pieczątke na umowie z data 20.12.2019 ) niestety w tym czasie zmieniałem wiele razy adres zamieszkania a ze względów kłótni rodzinnej nie rozmawiam z bratem który mieszka w domu w jakim jestem zameldowany i nie miałem informacji że przychodzą do mnie monity, 28.06.22 przyszedł sms z banku o zajęciu konta przez komornika wraz z numerem telefonu do komornika, zadzwoniłem tam, pani mi podała sygnature sprawy i dowiedziałem się od pani komornik że w okolicach 30 kwietnia 2020 roku miałem do zapłaty 160 zł a wierzycielem jest Powrzechny Zakład Ubezpieczeń, teraz to urosło do ponad 400 zł , na pytanie czy chodzi o nie zapłacone OC (na już dawno nie mój motocykl) pani powiedziała że nie ma takiej informacji że jedynie co ma to że jest dług, gdy zapytałem jej co w tej sytuacji powinienem zrobić, poleciła mi udać się do radcy prawnego lub adwokata na co obecnie nie mam środków finansowych. Natomiast inni polecili mi pójść do ubezpieczyciela z tą umową, Co powinienem zrobić z tym niesłusznym zajęciem konta?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli pojawił się już komornik to raczej żadne rozmowy z ubezpieczycielem nie pomogą. Widzimy tutaj szansę na to, aby umorzyć egzekucję wobec prawdopodobnie wadliwego tytułu wykonawczego. Jak zakładamy nie otrzymywał Pan żadnych pism z sądu przed pojawieniem się komornika. Możemy spróbować Panu pomóc w tej sprawie. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Maciej pisze:

Witam jak się pisze wniosek by komornik nie ściągał z firmy pieniędzy i wogole by to anulować dług spłaciłem o alimenty

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W zakresie długów alimentacyjnych nie prowadzimy działalności pomocowej Panie Macieju. Bardzo nam przykro.

Paweł pisze:

Witam właśnie dzisiaj komornik zajął mi środki na moim koncie bankowym. Dług z 2000 roku to jest 24 lata temu. Nie dostałem żadnego pisma z sądu ani od komornika czy mógł tak zrobić? Nie byłem świadom. W ostatnich latach nawet banki udzieliły mi kredytu. Czy mam szansę na wygraną sprawę. Proszę o jak najszybszy kontakt.

Panie Pawle, wiele wskazuje, że w Pana sprawie doszło do tzw. doręczenia przez awizo. Ale jednocześnie jest duża szansa na wznowienie postępowania i anulowanie długu. Nasz konsultant napisze do Pana na adres email wskazany w komentarzu i udzieli informacji co trzeba dalej zrobić, abyśmy mogli Panu pomóc. :)

Cezary pisze:

Witam. Bank wykonał przelew na konto komornika po czym odblokował to konto, niestety komornik pomimo wpłaty całości zadłużenia nie odblokował pozostałych kont na które przelewałem pieniądze.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Witamy. Przede wszystkim trzeba ustalić czy komornik w ogóle mógł prowadzić przeciwko Panu egzekucję. W tym sensie, czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę toczenia egzekucji nie był wadliwy. Gdyby tak było to możliwe jest odzyskanie wszystkich środków. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.
Co do odblokowania konta to komornik powinien wykonać tą czynność niezwłocznie po otrzymaniu środków od dłużnika. Tym samym kończąc postępowanie egzekucyjne.

Witold pisze:

Witam właśnie zostało mi zablokowane konto w banku przez komornika sądowego,jestem w szoku bo żadnych papierów czy monitów nie otrzymywałem , alimenty spłacam przez komornika i to tyle zawsze z wynagrodzenia mi pobiera …a tu jakiś z Wrocławia…nic nie wiem proszę pomóżcie!

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Witoldzie, zapewne mamy u Pana do czynienia z klasycznym wadliwym tytułem wykonawczym. Być może nawet z zawarciem na Pana dane przez osobę trzecią umowy pożyczki/kredytu. Zjawiska takie spotykamy bardzo często w naszej pracy zawodowej i pomagamy w pozytywnym załatwianiu takich spraw. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o większą ilość informacji. Prosimy o stałę monitorowanie swojej skrzynki mailowej. Również w folderze SPAM.

Małgorzata pisze:

Wierzyciel nie wysłał żadnego pisma od ponad 3 lat o płacenie alimentów z sądu nie otrzymałam żadnego wezwania do zapłaty.Komornik najpierw zajol racji bankowy napisał do firmy a dopiero wysłał do mnie pisma czy to zgodnie z prawem

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Prosimy o bardziej zrozumiały opis sprawy. Jaki wierzyciel? Czy wierzytelność jest z tytułu alimentów? Czy była jakaś sprawa sądowa zanim pojawił się komornik?

Albert pisze:

Komornik ściągną dług mojej żonie z mojego kąta bankowego za jakieś niby raty gdy żona nigdy nie pracowała i nie zaciągała żadnych pożyczek i nie brała nic na raty bo nie miała pracy a żonie na moje konto tylko przychodzi 500+ czy komornik miał prawo zająć moje kato co robić

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Panie Albercie. Z Pana opisu sprawy wynika, że możemy mieć do czynienia albo z wyłudzeniem kredytu na dane pana żony albo z wadliwym tytułem wykonawczym stanowiącym podstawę egzekucji. Pomagamy w obu przypadkach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Witam ,
Komornik zablokował mi wszystkie konta . Zawiadomienie odebrałam dzisiaj , a pieniądze
zostały mi ściągnięte pomimo moich wpłat . Chcę złożyć Skargę na czynności komornika . Proszę o pomoc i kontakt , dziękuję Anna Nycz

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Anno. Musimy dokonać analizy prawnej Pani sprawy i wówczas będziemy w stanie powiedzieć coś więcej. Zajmujemy się takimi sprawami, a wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Daniel pisze:

Witam,dług spłaciłem,a mimo to komornik zajął mi konto,a i z konta zajął dość dużą kwotę,Wierzyciel został poinformowany o sprawie,a mimo to nadal cisza w kwestii odblokowania środków finansowych,

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Możemy bezpłatnie przeanalizować Pana sprawę. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Katarzyna pisze:

Dzień dobry. Ile kosztuje jeżeli chciałabym żebyście mi pomogli w sprawie zajęcia konta przez komornika który mnie o tym nie powiadomił. Zajął mi konto bo nie zapłaciłam w terminie mandatu (ale zapłaciłam) .mandat dostałam niesłusznie za brak maseczki. Niesłusznie bo zarządzenie o noszeniu maski było bezprawne. Ale zapłaciłam. Chciałam tylko wiedzieć ile Wam musiałabym zapłacić za pomoc w tej sprawie.dziekuje.
Katarzyna

Pani Katarzyno, nasz cennik jest dostępny tutaj: https://www.eurolege.pl/cennik/

Nie wiemy jaka była wysokość mandatu, ale spodziewamy się, że w tej sprawie koszt pomocy prawnej będzie wyższy od mandatu. :)

Agnieszka pisze:

Witam, w dniu dzisiejszym komornik zajął mi część wynagrodzenia prawdopodobnie za nieopłacony bilet ,sprawa z 2002 roku,napisałam odwołanie do ZTM,mimo tego komornik wcząl egzekucję,czy można jeszcze to odkręcić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czy da się coś zrobić Pani Agnieszko zależy od tego co działo się w trakcie postępowania sądowego. Być może tytuł wykonawczy jest wadliwy. Wówczas istnieje możliwość nie tylko umorzenia egzekucji, ale też odzyskania wszystkich pieniędzy zabranych przez komornika w jej toku. Spotykamy się z takimi sytuacjami codziennie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Anna pisze:

Witam,dziś po południu mama dostała SMS z banku o zajęciu konta przez komornika natomiast nie było żadnej korespondencji z sądu w tej sprawie.Prosze o pomoc.

Dzień dobry, nasz konsultant odezwie się do Pani na adres email podany w komentarzu. Ustalimy jak możemy Pani pomóc. :) Jednocześnie zachęcamy do kontaktu telefonicznego, tel. 530 333 130.

Ania pisze:

Witam mam taki problem komornik zajął mi konto bez powiadomienia . Gdy zadzwoniłam do komornika o co chodzi to pani powiedziała że sprawa jest już zakończona ale komornik dopatrzyła się nie zapłaconych kosztów z 2017roku

Pani Anno, aby ustalić czy możemy wznowić sprawę i anulować ten dług musimy mieć trochę więcej informacji. Nasz konsultant odezwie się na adres email podany w komentarzu. Taka analiza jest oczywiście darmowa i do niczego nie zobowiązuje. :)

Beata pisze:

Komornik zajął mi konto bankowe bez wcześniejszego powiadomienia. Wiedziałam o toczącej się sprawie ws. zadłużenia. Czy jest szansa na rozłożenie zadłużenia na raty i odblokowania konta?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeśli odbierała Pani korespondencję z sądu i nic Pani z tym nie robiła to w takiej sytuacji działania komornika są jak najbardziej prawidłowe. Brak reakcji na pisma z sadu zawsze jest równoznaczne z późniejszym pojawieniem się komornika sądowego i zajęciem majątku. Szanse na umorzenie egzekucji w takim przypadku są wyjątkowe.

Beata pisze:

Zostało mi zajęte konto prawdopodobnie przez komornika, nie zostało mi nic. Wiedziałam o długach jednak nie spodziewałam się zajęcia przez komornika, co mogę teraz zrobić? Proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Beato. Postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stale monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Sławomir pisze:

moim zdaniem sprawa dotyczy oszustwa bądź wyłudzenia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Panie Sławomirze. jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośba o podanie dodatkowych informacji. Postaramy się Panu pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Edyta pisze:

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Zajmujemy się takimi sprawami Pani Edyto. Niemniej zanim wdrożymy proces upadłości konsumenckiej zawsze analizujemy dokładnie sytuacje osoby zadłużonej i sprawdzamy czy nie da się zastosować innych, mniej dolegliwych form oddłużania (antywindykacji). Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośba o szerszy opis sprawy. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Alicja pisze:

Poprosze o kantak

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeszcze dzisiaj Pani Alicjo napiszemy do Pani maila z prośba o szerszy opis sprawy. prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Piotr pisze:

Witam. Komornik zajął mi konto. Wiedziałem o zadłużeniu ale nie spodziewałem się że zostanie mi zajęte konto. Co mogę zrobić teraz? Czy muszę się dogadać z komornikiem o spłatę czy już za późno?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Wszystko Panie Piotrze zależy od tego co działo się jeszcze przed tym jak pojawił się komornik. Trzeba to bardzo dokładnie sprawdzić i przeanalizować. Możemy zrobić to dla pana całkowicie bezpłatnie. A jeśli da się coś konkretnego zrobić to oczywiście pomożemy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Alicja pisze:

Proszę o kontak t w sprawie zadluzenia

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Jeszcze dzisiaj napiszemy do pani maila z prośbą o opis sprawy i dodatkowe informacje. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Kamila pisze:

Witam,komornik zajął konta mojego narzeczonego,dwa konta,oraz rozliczenie z podatku,kwota zadłużenia to 2700zł oboje uważam,że jest to egzekucja uciążliwa,nie możemy korzystać z żadnego z kont,narzeczony jest kierowca zawodowym od poniedziałku do piątku Go nie ma,komunikacja z komornikiem jest niemalże niemożliwa bo ciągle Go nie ma,na pismo z deklaracja spłaty celowo nie odpowiada,dodam też ze ani informacji o skierowaniu sprawy do sądu,informacji o długu, a już tym bardziej nakazu z sądu mój narzeczony nie otrzymał, taki nakaz podobno z papierami o zajęciu kont wysłał komornik 8 kwietnia, ale 7ego już zajął konto,nie dając mojemu partnerowi się nawet odnieść ani zapoznać ze sprawą, dodam też ze uważam że komornik kłamie pismo twierdzi komornik ze zostało wysłane w piątek między kancelaria komornicza a miejscem zamieszkania mojego partnera jest różnica 12km,skoro w piątek list polecony został wysłany to powinien być w poniedziałek max we wtorek a mimo to takie pismo nie przyszło,mieliśmy doczynienia już z tym komornikiem,który wszczął sgzekucje na podstawie wyroku z e-sadu nakaz został wystawiony na podstawie cesji wierzytelności gdzie spłaciliśmy to zadłużenie a do dziś nie wiemy za co,komornik jest człowiekiem podłym,bez skrupułów i nie do dogadsnua,przeciąga celowo dogadanie się,pobiera pieniądze z dwóch kont gdzie za pierwszym razem pobrał kwotę podwójna a w trybie szybkim a ze zwrotem zwlekał nie patrząc na to że możemy nie mieć za co żyć,wizyta u tego człowieka kończy się tym że śmieje nam się w twarz bo on jest ponad prawem my dłużnikami,i trzaska drzwiami idąc do biura,czy naprawdę nie ma możliwości aby taki komornik poniósł konsekwencje swojego zachowania?Wiemy że nawet gdyby to był nasz dług komornik jest zobowiązany prowadzić egzekucję w najmniej uciążliwy sposób dla dłużnika,a obecny komornik niszczy nam życie powodując to, że ja z nerwów podupadła na zdrowiu bo czas między jedna a druga egzekucja jest bardzo krótki,nie jem,nie śpię,towarzyszą mi krwotoki z nosa i zasłabnięcia,bo nawet jeśli byśmy chcieli to komornik ze mną nie vedzie rozmawiał bo dług i konta są na mojego narzeczonego,a narzeczony nie ma jak pojechać,dzwoniąc nigdy Go nie ma a meble deklaracja spłaty ignoruje,doradźcie coś bo mną to wykończy.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Trzeba sprawdzić Pani Kamilo czy tytuł wykonawczy w sprawie nie jest wadliwy. To spotykane sytuacje. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji i ewentualnie dokumentów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Malgorzata pisze:

Witam ,
Zostałam powiadomiona ze zajęto mi przez komornika konto w banku .Nie wiem dlaczego ..Poniewaz nie dostałam zadnego pisma ani ze sądu ani z firmy windykacyjnej.Zadzwoniłam do pani komornik ,kontakt dostałam z Banku .Pani komornik stwierdziła ze przez tel informacji nie udziela..Podała mi adres pod ktorym juz nie mieszkam od 16 lat ,i naprawde nie wiem o co chodzi.Nadmienię tylko ze obecnie mieszkam zupełnie w innym mieście ,oddalonym od miejsca gdzie podobno odbywało sie postępowanie komornicze o ktorym nic nie wiedziałam.Wystąpiłam do Banku wyjaśniając ta sytuacje ,złożyłam wniosek o zaniechanie tej egzekucji ,Za tydzien maja dac odpowiedz.Prosze o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry Pani Małgorzato. Z opisu Pani sprawy wynika, że najpewniej mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. Należy go uchylić, umorzyć egzekucję i odzyskać wszystkie pieniądze zabrane dotychczas przez komornika. Pomocą w takich sprawach zajmujemy się zawodowo. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji i ewentualnie dokumentów. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marek pisze:

Witam, dzisiaj odkryłem że mam egzekucję komornicza na koncie. Po telefonie do komornika dowiedziałem się, że wierzyciel który kupił mój dług wystąpił do sądu o nakaz zapłaty w 2019. Jednakże nie dostałem owego nakazu- pewnie dlatego że mieszkam pod innym adresem niż sąd wysłał nakaz. Sprawa dotyczy pożyczki z 2015 roku. Czy jest możliwość umorzenia egzekucji ze względu na przedawnienie długu? Ewentualnie czy jest szansa że zamiast potracenia z wypłaty dobrowolnie sam będę wpłacać w ratach kwotę z egzekucji ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z tego co Pan opisuje wynika, że szansa na umorzenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy jest wysoce prawdopodobne. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marta pisze:

Witam
Czy komornik może zająć mi ulgę z rozliczenia na 2 dzieci ? Oprócz tego 60%wyplaty bez żadnego powiadomienia???

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Tak, komornik może zająć zwrot z tytułu ulgi na dzieci. Należy pamiętać, że zwrot podatku z tytułu ulgi na dzieci przysługuje nie dziecku, ale rodzinom. Pisaliśmy o tym w osobnym artykule na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/czy-komornik-moze-zabrac-ulge-na-dziecko-zwrot-podatku-na-dzieci-a-egzekucja-komornicza-poradnik/
Natomiast jeśli komornik działa całkowicie bez żadnego powiadomienia, tj. nie było wcześniej żadnych pism z sądu w tej sprawie to wówczas możliwe jest nie tylko umorzenie egzekucji, ale też odzyskanie wszystkich zabranych pieniędzy. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Analizę prawną wykonujemy całkowicie za darmo. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/

Agnieszka pisze:

Witam, komornik zajął mi podatek 1636zl gdzie była ulga uznana na dziecko, nie dostałam żadnego powiadomienia że dług zostanie zabrany. Dostałam 1 pismo na rodziców adres że zostal nałożony komornik na mnie. Nigdy nie otrzymałam pisma z sądu, ani z placówki gdzie został nałożony dług, jest to dług za mieszkanie w którym byłam zameldowana przez rok od ukończenia pełnoletności mimo że się uczyłam w technikum

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Z Pani relacji wynika, że tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji może być obarczony wadliwością prawną. Zajmujemy się pomocą w takich sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Monika pisze:

Witam
Komornik bez powiadomienia mnie zajął moje konto bankowe.
Mam tylko info o zajęciu. Nic więcej. Nie wiem z jakiego tytułu jest zajęcie. Co robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Moniko, najpewniej w Pani sprawie doszło do pomyłki nie tylko merytorycznej, ale też sądowej. Powinna Pani otrzymywać jakieś pisma z sądu zanim pojawił się komornik. Jeśli tak nie było to oznacza, że mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie nie tylko umorzyć egzekucję, ale również odzyskać wszystkie pieniądze zabrane przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Natalia pisze:

Dzien dobry mam komornika i chciala bym podjac prace na umowe zlecenie wiem o tym ze komornik moze zabrac mi wsxystko w jakim czasie dowie sie o tym ze podjelam prace i czy lepiej dogadac sie z nim co do splaty czy czekac i ludzic sie ze mi nic nie sciagnie

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Natalio, komornik najpewniej szybko dowie się o podjęciu przez Panią zatrudnienia na podstawie umowy zlecenie. Wynika to z faktu, że dane te zostaną umieszczone w ZUS, a to oznacza, że będą to dane dostępne dla komornika. Mamy jednak również dobrą informację. Jeśli wynagrodzenie osiągane z umowy zlecenia stanowi Pani jedyne źródło dochodu to traktowane jest jak wynagrodzenie za pracę i podlega takiej samej ochronie. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule: https://www.eurolege.pl/ile-moze-zabrac-komornik/
Należy również sprawdzić, czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie. Czy tytuł wykonawczy stanowiący podstawę egzekucji nie jest wadliwy. Takich spraw z wadliwymi tytułami wykonawczymi mamy codziennie nawet kilkanaście. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Postaramy się pomóc. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Monika pisze:

Będę potrzebować Państwa pomocy. Proszę o kontakt.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Postaramy się Pani pomóc. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o opis Pani sprawy/spraw. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Monika pisze:

Witam
Proszę o informację ile kosztują usługi Państwa kancelarii. Pozdrawiam serdecznie.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Dzień dobry. Wstępna analiza sprawy jest całkowicie bezpłatna. Natomiast koszt pomocy uzależniony jest od wartości przedmiotu sprawy (zadłużenia). Aktualny cennik dostępny jest tutaj: https://www.eurolege.pl/cennik/

Kinga pisze:

Witam. Prosze o pomoc. Komornik zajął mi cale konto, konto wspolwlasciciela mojego partnera na ktore przelewa swoja wyplate i pieniadze z 500plus. Bez zadnego powiadomienia . Prawdopodobnie to dlug za telefon ktory zgubilam zglaszalam to w playa ale oni nic o tym nie wiedza idalej wystawiali fakture. Tylko ja nie dostawalam zadnego pisma nic. Nie mam za co kupic dziecku jedzenia a nie mowiac o czym innym. Zwolniono mnie z pracy bo bylam w ciazy i jestem obecnie na bezrobociu prosze o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Kingo, najpewniej w Pani sprawie doszło do pomyłki nie tylko merytorycznej, ale też sądowej. Powinna Pani otrzymywać jakieś pisma z sądu zanim pojawił się komornik. Jeśli tak nie było to oznacza, że mamy do czynienia z wadliwym tytułem wykonawczym. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie nie tylko umorzyć egzekucję, ale również odzyskać wszystkie pieniądze zabrane przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Andżelika pisze:

Witam ,komornik zablokował mi konto bankowe,zostałam bez środków do życia. Pobrał mi z pensji, a teraz od kilku dni mi zablokował konto,co mam robić?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Faktycznie takie zdarzenie nie powinno było mieć miejsca. Przy czym nie jest to w sposób faktyczny wina komornika, ale banku prowadzącego Pani rachunek, na który wpływa wynagrodzenie za pracę. Trzeba zacząć od ustalenia czy komornik w ogóle może działać w Pani sprawie, tj. czy nie działa na podstawie wadliwego tytułu wykonawczego. Gdyby tak było to możemy umorzyć egzekucję i nawet odzyskać wszystkie zabrane przez komornika pieniądze. Zajmujemy się tym. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z innym artykułem na naszym blog, dostępnym pod tym linkiem: https://www.eurolege.pl/konto-niewidoczne-dla-komornika-jak-zalozyc/

Jakub pisze:

Przez swoją głupotę z przed lat nie straciłem faktury za telefon , i teraz komornik da się jakoś coś pomoc ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Jakubie, musielibyśmy przeanalizować sprawę i zobaczyć czy jest szansa na skuteczną pomoc. Zajmujemy się takimi sprawami. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Angelika Wójcik pisze:

Bez powiadomienia ,zablokowane konto bankowe przez komornika, zadłużenie za nie płacony czynsz, decyzją Sądu jestem wykluczona z długu, rodzice nadal żyją.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zapewne będziemy w stanie pomóc. Potrzebujemy jednak więcej informacji dla potwierdzenia czy faktycznie możliwe jest skuteczne działanie w sprawie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Marta pisze:

Bez powiadomienia komornik zajął konto mojego partnera. Partner nic nie wie o zaciągniętych długach. Musiała zrobić to jego była żona. (jeden dług, który zaciągnęła była żona został spłacony. Zarzekała się że nic więcej nie brała na jego dane) Co zrobić w tej sytuacji?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zapewne będziemy w stanie pomóc. Potrzebujemy jednak więcej informacji dla potwierdzenia czy faktycznie możliwe jest skuteczne działanie w sprawie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Justyna pisze:

Komornik bez powiadomienia wszędzie mi na konto proszę o pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

W takiej sytuacji zapewne będziemy w stanie pomóc. Potrzebujemy jednak więcej informacji dla potwierdzenia czy faktycznie możliwe jest skuteczne działanie w sprawie. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie dodatkowych informacji. Prosimy o stałe monitorowanie swojej skrzynki mailowej.

Michele pisze:

Komornik mi zajął konto bankowe bez powiadomienia i ja mam teraz żyć za nic komornik jest bezszczelny nie da się porozmawiać wszystko mi zabiera
Proszę o bezpłatna pomoc

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Najpewniej dawno temu sąd popełnił błąd i wysyłał na Pana nieaktualny adres pisma – zapewne nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. W takiej sytuacji wypadałoby uchylić tytuł wykonawczy, aby nigdy nie mógł być przedmiotem postępowania egzekucyjnego (komorniczego). Pomagamy w tego typu sprawach. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o dalsze informacje i być może dokumentację. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Szymon pisze:

Witam u Mnie sprawa wygląda tak. Mam zadłużenie o którym wiedziałem zacząłem nowa prace i dziś komornik zajął mi wypłatę Ok 1400zl . Po czym dziś Moja narzeczona przelała mi na konto 800zl na zakup sprzętu AGD do domu . Pieniądze nagle zniknęły z konta oczywiście ! Co mam robić ? Rozumiem ze maja prawo odciągnąć z wypłaty tą sumę co pisałem na początku ale ze mogą sobie bezprawnie pobierać inne pieniądze ?! To jakaś Kpina

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Szymonie, z relacji wynika, że faktycznie mogło dojść do błędów w zakresie niepozostawienia na Pana koncie bankowym kwoty wolnej od zajęcia komorniczego. Pisaliśmy o tym na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/kwota-wolna-od-zajecia-komorniczego-na-rachunku-bankowym-2018-blokada-konta-przez-komornika-jak-sie-bronic-poradnik/
Wypadałoby ponadto sprawdzić czy komornik w ogóle może prowadzić egzekucję wobec Pana osoby. Codziennie otrzymujemy zgłoszenia egzekucji prowadzonych na podstawie wadliwych tytułów wykonawczych. W takiej sytuacji pomagamy doprowadzając do umorzenia egzekucji i odzyskania pieniędzy zabranych przez komornika. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pana maila z prośbą o podanie większej ilości informacji. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

Ilona pisze:

Witam, komornik sądowy zajął mi kwotę z konta bankowego. Nie otrzymałam nigdy wcześniej żadnego pisma o jakimkolwiek długu ani o toczącym się postępowaniu w sądzie. Również nie otrzymałam pisma od komornika o zajęciu konta. Po telefonie do biura komornika powiedziano mi jedynie że mogę sprawę skierować do sądu jednak nie wiem nawet z jakiego tytułu zostało zajęcie konta. Żadnych informacji nie uzyskałam . Co w takiej sytuacji powinnam zrobić .proszę o poradę

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Pani Ilono, zajmujemy się takimi sprawami codziennie. Należy uzyskać od komornika konkretne informacje. A potem należy działać przez sąd. Chętnie w tym Pani pomożemy. Jeszcze dzisiaj napiszemy do Pani maila z prośbą o podanie większej ilości szczegółów. Prosimy o stałe monitorowanie skrzynki mailowej.

wojciech pisze:

Myśmy mieli do zapłacenia sporny podatek. Zapłaciliśmy, dostaliśmy z urzędu skarbowego ze sprawa jest już uregulowana i załatwiona. Tak nam tez powiedziała urzędniczka w us. A potem jak grom z jasnego nieba, komornik zajmuje konto, bo jeszcze były odsetki o których nam nikt poinformował. I tak wygląda życie w tym bantustanie. Urzędnicy i komornicy mogą w imieniu prawa oszukiwać i gnoić ludzi.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Panie Wojciechu, sprawami dotyczącymi podatków nie zajmujemy się. Zachęcamy do skorzystania z pomocy prawników udzielających pomocy w starostwach powiatowych albo urzędach miast.

Łukasz pisze:

Komornik próbował wcześniej ściągnąć mandat przez zajecie pensji które się nie udało z powodu zarobków najniższa krajowa. Teraz zabił konto bez żadnej informacji czy tak może i czy mozna coś z tym zrobić informacje o zajeciu otrzymałem od banku

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Komornik miał prawo do zajęcia konta bankowego bez powiadomienia. Aktualnie środki są zablokowane, ale komornik powinien pozostawić na nim kwotę wolną do dyspozycji w wysokości co najmniej 3/4 minimalnego wynagrodzenia. Pisaliśmy o tym w artykule: https://www.eurolege.pl/kwota-wolna-od-zajecia-komorniczego-na-rachunku-bankowym-2018-blokada-konta-przez-komornika-jak-sie-bronic-poradnik/

Mamy jeszcze pytanie. Czy zanim pojawił się komornik otrzymywał Pan jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie?

Tomasz pisze:

Dzień dobry
Komornik zajął mi rachunek bez żadnej informacji co robić ?

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Najpewniej możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie zabranych pieniędzy. Musimy jednak ustalić więcej szczegółów. Jeszcze w dniu dzisiejszym nasze biuro obsługi napisze do Pana maila z prośbą o dalsze informacje i ewentualnie dokumenty potrzebne do wykonania analizy prawnej. Wstępna analiza prawna jest u nas całkowicie bezpłatna.

Marek Polkowski pisze:

Witam!Komornik zajął mi środki z mojego konta bankowego bez powiadamiania mnie.Ja nic nie wiem, z jakiego tytułu nastąpiło to zajęcie. Proszę o pomoc.

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca Panie Marku. Raczej na 99% tytuł wykonawczy jest wadliwy. Jednak trzeba to sprawdzić. Nasze biuro wyśle do Pana maila z prośba o dalsze informacje. Prosimy o monitorowanie skrzynki mailowej.

Roma pisze:

Komornik zajol mi wszystkie konta bankowe wstawiajac rozne kwoty. Sprawa w sadzie toczy sie od ubieglego roku i pomimo dostarczonych dowodow (ostatni przelew,oraz pismo z firmy o rozwiazaniu umowy) zostalam uznana winna. Zlozylam odwolanie,n ie moglam byc obecna na odczytaniu wyroku, a sad odmowil zapoznania sie z aktami przed
uprawomocnieniem sie wyroku. Wartosc roszczenia to kwota 155.00zl a koszty komornicze 300.00zl,120.00zl koszty klauzuli,koszt zastepstwa w egzekucji 22.50zl
Z powazaniem
Roma

Avatar photo Kancelaria EuroLege pisze:

Czyli zanim pojawił się komornik wiedziała Pani o toczącym się w sprawie danego długu postępowaniu sądowym, tak? Dobrze rozumiemy?